Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

κι εγω νομιζω πως αν κρατησεις σταθερα το θηλασμο πρωι-βραδυ δεν αποθηλαζεις, το εχω ακουσει και απο αλλους....εδω και λιγο καιρο με προβληματιζει το θεμα του θηλασμου...αν και η αθηνουλα κοιμαται μονη της, χωρις να θελει να πιπιλισει στηθος, φοβαμαι οτι αν τραβηξω πολυ το θηλασμο, μετα δεν θα μπορει να ξεκοψει.....απ'την αλλη σκεφτομαι και ολα αυτα τα καλα στοιχεια που της δινω εγω και που κανενα γαλα δεν μπορει να της προσφερει και δεν θελω να της το στερησω.... αν τη θηλαζω μεχρι ενος ετους, θα της ειναι δυσκολο μετα να αποθηλασουμε;;;; τι λετε;;;

Αφροδίτη,κι εγώ τόσο σκέφτομαι να θηλάσω εκτός κ αν θελήσει η ίδια νωρίτερα να σταματήσει.νομλιζω ότι αν γίνει σταδιακά ο αποθηλασμος θα συνηθίσει κ η Αθηνά.ούτως ή αλλως θα τρώει αλλες τροφές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Extes kaname mia sizitisi me ton george mou..3aplwsame k agkaliasmenoi milousame, mou eipe pws exw dikaio pws amomakrin8ikame alla pws me agapa, paradextike pws den einai logiko pou den kanoume tipota k tou eipa k egw pws kanenas andras den antexei auti tin se3oualiki apoxi k pws kapoia fasi mporei na to anazitisi apo allou afou anamesa mas mpike ena keno mou eipe pws den einai oloi oi andres to idio k pws ezise tin zwi tou ekane tis trelles tou k pws eimai o megalos tou erwtas eipame para polla k meta koimi8ikame :lol: (eimai adia8eti)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koristakia mou 8elw tin voi8eia sas simera 3i mera soupas k i mikri efage girw stis 30 koutalitses..K stamatisa giati mou fanikane paaaara polles an tin afina 8a etrwge k allo :o..Mou eipe i paidiatros molis dw pws den 8elei allo na min tin piezw giati eide mia au3isi sto varos tis se sgikrisi me to i4os tis k sto telos na min epiferoume ta anti8eta apotelesmata..Posa ml i koutalitses prepei na trwei? Den stamata apo moni tis..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρια, θυμασαι που λεγαμε πως δεν επαιρνε βαρος η βικτωρια και ολο ανησυχουσες που καθοταν και 40 λεπτα στο στηθος και τελικα δεν ετρωγε;;;; :lol::lol::lol: εεεεεε τωρα να ανησυχουμε και που παιρνει βαρος;;;; ελεος!!!εγω, χωρις να ειμαι γιατρος βεβαια, θα σου ελεγα να αφηνεις το παιδι να τρωει οσο θελει!!!στις 30 κουταλιτσες που σταματησες, διαμαρτυρηθηκε;;; εκλαψε;;; αν οχι, τοτε ειχε χορτασει και συνεχιζε για τη γευση, και παλι, δεν το βρισκω κακο, σουπιτσα ειναι με ενα σωρο θρεπτικα συστατικα και οχι μπισκοτοκρεμες φουλ στη ζαχαρη...κι απο τις φωτογραφιες μια χαρα μου φαινεται, δεν βλεπω να ειναι παχουλουλα για να εχετε θεμα....

καλα κανατε και συζητησατε, ολα λυνονται ( η τουλαχιστον τα περισσοτερα) με κουβεντα και καλη διαθεση...αντε, την αλλη εβδομαδα, μετα τις αγκαλιτσες, βουρ στο ψητο!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη,κι εγώ τόσο σκέφτομαι να θηλάσω εκτός κ αν θελήσει η ίδια νωρίτερα να σταματήσει.νομλιζω ότι αν γίνει σταδιακά ο αποθηλασμος θα συνηθίσει κ η Αθηνά.ούτως ή αλλως θα τρώει αλλες τροφές.

με ανησυχει πιο πολυ το συναισθηματικο δεσιμο, δηλ. αν θα της στοιχισει, αν το νιωσει σαν απορριψη... κακα τα ψεμματα, το οτι το μωρο μου ειναι χαρουμενο, νομιζω πως οφειλεται και στην ασφαλεια που νιωθει καθε φορα που θηλαζει στην αγκαλια μου...φοβαμαι μηπως τοτε που θα καταλαβαινει περισσοτερο, νιωσει οτι η μαμα δεν τη θηλαζει γιατι δεν την θελει πια :( ..... σ'αυτην την ηλικια, ο αποθηλασμος θα γινει με σταδιακη εισαγωγη και φορμουλας;;;δηλ. δινουμε ξενο στην αρχη του γευματος και τελειωνουμε με θηλασμο;;; μεχρι το μπουκαλι να αντικαταστησει εντελως το στηθος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου,μου φαίνεται ότι σνησυχείς αδικα,όσο φυσικός είναι ο θηλασμός άλλο τόσο φυσικός είναι κ ο αποθηλασμός όταν έχει έρθει το πλήρωμα του χρόνου...Η Αθηνά νιώθει ότι την αγαπάς όχι μονο επειδή τη θηλάζεις αλλά κ για 1000 άλλους 2 λόγους.δηλ τα μωρά που δεν θηλάζουν νιώθουν παραμελημένα;δεν νομίζω.μήπως ανησυχείς ότι εσύ θα δυσκολευτείς με τον αποθηλασμό?ότι εσένα θα σου λείψουν αυτές οι μοναδικές στιγμές;ανθρώπινο το βρίσκω,κ εμένα θα μου λείψουν αλλά θα έρθουν άλλες νέες να προστεθουν,αγκαλιές,λογάκια τρυφερά,την πρώτη φορά που θα περπατήσει,που θα πει μαμα κτλ.Αφροδίτη,το πιστεύω,ότι η φύση έχει προνοήσει για τα πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koristakia mou 8elw tin voi8eia sas simera 3i mera soupas k i mikri efage girw stis 30 koutalitses..K stamatisa giati mou fanikane paaaara polles an tin afina 8a etrwge k allo :o..Mou eipe i paidiatros molis dw pws den 8elei allo na min tin piezw giati eide mia au3isi sto varos tis se sgikrisi me to i4os tis k sto telos na min epiferoume ta anti8eta apotelesmata..Posa ml i koutalitses prepei na trwei? Den stamata apo moni tis..

Ανδρια,έχει δίκιο η Αφροδίτη,τη μια αδύνατη,την άλλη γεμάτη,θα το τρελάνουμε το μωρό! :lol: όσον αφορά τις ποσότητες,εγώ όταν έτρωγε μόνο λαχανικά της ετοίμαζα μια σούπα με μια μέτρια πατάτα,δυο μικρά καρότα,δυο κομμάτια μικρά γλυκοκολοκύθα και τα έτρωγε σε 2 μέρες,γεμιζε ενα μικρό πιατάκι πάνω από τη μέση (δεν ξέρω πόσες κουταλιές είναι αυτό).θα πρεπε να είσαι χαρούμενη που το τρώει όλοοοο!η Μυρτώ τις πρώτες μέρες έτρωγεε 2-3 κουταλάκια μέχρι να συνηθίσει τι γεύση.τώρα που μπήκε κ κοτόπουλο το καθαρίζει το πιατάκι της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι, δαναη.....δεν με τρομαζει να χασω τη χαρα του θηλασμου οσο το μωρο μου ειναι ευτυχισμενο... φυσικα και τα αλλα μωρακια που δεν θηλαζουν δεν υστερουν στην αγαπη και λατρεια των γονιων τους!! το να θηλαζεις δεν σε κανει αυτοματα καλη μανα!!!απλα, ευχομαι ο αποθηλασμος να γινει ομαλα και με αγαπη, οπως εγινε κι ο θηλασμος.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Afrodite den ekla4e ka8olou..K emena i soupa mou vgike gia 2 i mporei k gia 3 geumata..Den lew egw pws paxine k den mou einai kopos na tis tin dwsw oli an tin 8elei aplws mou eipe i giatros na tin prose3oume ligo k gi'auto to lew..Mia alli fora etixe k anaferame poso rizalevro trwne ta mwrakia mas k mena etrwge to perissotero :))..K kati allo emeis megalwnoume/mikrainoume to stomaxaki tous oso tous ma8oume na trwne toso 8a zitane k eipa mipws egw ftaiw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες....πως ειστε??εμεις πηγαινουμε καλυτερα με την αντιβιωση....εχει ηρεμησει ο μπεμπουλης μου...ψυχολογικα ειμαι καλυτερα,το σαββατο το βραδακι βγηκαμε για ποτο με τους κουμπαρους μας,τον αλεξη τον κρατησε η κυρια απο τη πολυκατοικια που θα μου τον κραταει κ οταν θα παει για δουλεια....την αλλη βδομαδα θα παμε θεσσαλονικη με το νικο μονοι μας,θα κατεβει η μαμα μου αθηνα να κρατησει το μωρο....εχω τοση αναγκη να παω καπου...σημερα το πρωι πηγαμε βολτιτσα με τον αλεξη και για καφε με μια γειτονισσα που εχει και αυτη μωρα....ωραια περασαμε χαλαρωσαμε..

εχω του κοσμου το σιδερωμα,θα κλεισω τωρα να παω για σιδερωμα.....σας φιλω ολες.....

υγ τουριστρια να κανονισουμε καφεδακι οταν ανεβω πανω....φιλακια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλακι χαιρομαι που ειναι καλα ο αλεξακος!!! και εξοδους ακουω και ταξιδακια!!!φτου φτου μια χαρα ειστε!!!ετσι μπραβο, να ξεσκασετε και λιγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακια , αφροδιτη και δαναη τα ιδια σκεφτομαι... Κι εμενα με θηλαζει οοολη νυχτα και δεν ειναι θεμα πεινας και ξενο που της ειχα δωσει τα ιδια με αναζητα βαζει το στηθος το στομα πιπιλα δυο φορες και κοιμαται... και δεν ξερω εγω θα θελα να θηλασω ενα με ενα μιση χρονο μαξιμουμ γιατι μετα που θα πηγαινω σχολη και δουλεια θα χρειαζομαι υπνο και ξεκουραση, και αγχωνομαι α) δε θελω να κλαψει καθολου β) εχω κι εγω ανασφαλεια αμα κοπει ο θηλασμος... Κατα τα αλλα τα νεα μου ετσι ετσι εχω κατι τραβηγματα ειμαι μαρτυρας σε κατι δικαστηρια και ταλαιπωρουμαι που πηγαινω αλλα ειναι φιλης το δικαστηριο και δεν ηθελα αναβολες... Και θυμαστε που ειχα αναφερει οτι ποναγε το ποδι μου κοντα στο πελμα; εχει φλεγμονη και πονα και θα παω παλι στο γιατρο το βραδυ

Το μπουμπουκι μου ειναι τελειο βουτα τα χερια και σηκωνεται της αρεσει να της γαργαλανε το λαιμο και λεει μπα μπα και για για... Για μαμα ουτε λογος ...αααα κανει και κουπεπε!!!!!!

αντρια αφηστε το παιδι να φαει ρεφαρει για παλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω τζάμπα ανησυχείτε Αφροδίτες μου! Ο αποθηλασμός θα έρθει ομαλά, αν γίνει σταδιακά και με τρυφερότητα. Δε τελειώνει εκεί η αγάπη!

Εμείς κάναμε ένα πιο ανάποδο βήμα. Αποφασίσαμε με τον άντρα μου πως αφού και οι δύο υποστηρίζουμε το attachment parenting και θέλουμε να κοιμάται ο Άρης μαζί μου και να θηλάσει όσο θέλει εκείνος, έβαλα τη κούνια του στο δωμάτιό μας, έβγαλα το ένα κάγκελο, έκανα ολόκληρη κατασκευή και είναι τώρα σαν προέκταση του κρεβατιού μας (σαν αυτί) και τα στρώματα ενωμένα, οπότε θα μπορεί να είναι και αγκαλίτσα και να θηλάζει μέσα στη νύχτα αλλά θα έχει το δικό του χώρο και θα κοιμόμαστε όλοι μαζί, αντί να είμαι εγώ μόνη με τον Άρη. Μου φαίνεται παράξενη η αλλαγή, δε σας κρύβω, σήμερα θα είναι η πρώτη νύχτα έτσι, είμαι περίεργη πως θα πάει! Ξέρω πως οι περισσότερες είσαστε στη φάση που τα μωρούλια σας άρχισαν ή αρχίζουν να κοιμούνται στο δωμάτιό τους κι ίσως σας φανεί περίεργη η επιλογή μας αλλά εγώ είμαι πολύ χαρούμενη! Θα δείξει βέβαια πως θα πάει...

Έτσι το δωμάτιο του Άρη τώρα είναι παιδότοπος και τώρα εγώ σας γράφω ξάπλα στο καναπέ (που επιτέλους θα είναι μόνο καναπές και όχι κρεβάτι), ο Άρης παίζει στο πάτωμα κι ακούμε ένα cd από το παραμύθι Φον Κουραμπιές εναντίον Κόμη Μελομακαρόνη! Έφερα και το πάρκο του από το σαλόνι, αφού δε το χρησιμοποιεί ακόμα κι έτσι άδειασα λίγο χώρο μέσα για να μπει σε 10 μέρες το δέντρο μας!!!

Σήμερα ο Άρης έχει λυσσάξει να λέει ντα, ούτε Ρώσος να ήταν!

Φωνάζει για παρέα, επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

, και αγχωνομαι α) δε θελω να κλαψει καθολου

Αφροδίτη μου,δεν υπάρχει αυτό!!!όλα τα μωρά κλαίνε κ δεν παθαίνουν τπτ!!μην αγχώνεσαι άδικα!περαστικα΄για το ποδαράκι σου!

Δάφνη,καλή αρχή εύχομαι κ να έχετε από εδώ κ πέρα ήσυχες νύχτες!!η κολλητή μου έχει κάνει ετσι (έχει ενα μπαλκονάκι κρεβατάκι κολλητά στο δικό τους) και ειναι τώρα η κόρη της 17 μηνών σχεδόν.εγώ έχω εκφράσει τις επιφυλάξεις μου αλλά εφόσον είναι επιλογή σας κ είσαι καλύτερα με αυτό,ειναι το καλύτερο για εσάς.απλά έχω την εντύπωση-κρίνοντας περισσότερο από τη φίλη μου-ότι έτσι παρατείνεται κατά πολύ ο βραδινός θηλασμός.ένα μωρό 17 μηνών δεν θα περιμενα να θηλάζει 2-3 φορές μέσα στη νύχτα.δεν ξέρω μπορεί να πέφτω κ έξω.

η Μυρτω μας πριν λίγο κοιμήθηκε,παω να φάω τοστακι κ χυμό κ να χαζέψω με το αντράκι μου tv.

καληνύχτα κ όνειρα γλυκά κ πονηρεμένα!!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xerete...

Ka8isa na piw to nescafaki mou k vgazw ligo to fridi mou giati avrio exw interview k me pire arga to apogeuma k me enimerwse..Fainetai wraia fasi einai katastima pou poula gnwstes markes a8litikwn papoutsiwn k 8elei kopela sto grafeio..Ta3inomisi paraggeliwn, timologia eisagwgwn, allilolgrafia k asfaleies emporeumatwn egrafe i efimerida avrio 8a mou pei analitika ti zitane..Mou eipe pws einai pen8imero me euelikto wrario k to simantiko einai konta stin mama mou...Makari na tou aresw k na mou aresei k mena i douleia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια,

τι κάνετε?

Εγω είμαι καλά και έχω πεθάνει στην κούραση....πολύ δουλειά!!

αναζητώ κοπέλα για το σπίτι (για την μπέμπα & οικιακές δουλειές) και έχω γύρω στις 100 προσφορές αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να εμπιστευτώ καμία....εντάξει φυσικά δεν τις έχω δει όλες!!!

η μπουκίτσα μου είναι πολύ καλά! όλο γελάει και τραγουδάει, λιώνω όταν συλλαβίζει...μιλάμε για μεγάλο έρωτα!!!!!!!!!!!!!!!! κοιμόμαστε και λίγο μαζί μέσα στην ημέρα αλλά γενικά είναι ανεξάρτητη στον ύπνο...απλώς μου αρέσει εμένα να κοιμόμαστε για λίγο μαζί.....

εγώ δηλαδή δεν κοιμάμαι...τι να κοιμηθώ που όλο τρέχω και δεν φτάνω...................!!!!!! δεν πειράζει δουλειά να υπάρχει και να είμαστε καλά και κατά τα άλλα δεν έχω πρόβλημα!!

εσείς που είστε γατες (χιχιχιχι :lol::lol::lol: ) σε κάτι τέτοια, σκέφτομαι να κάνω ένα μικρό παρτάκι-γιορτη τα Χριστούγεννα και αναζητώ το μενού. Μέχρι στιγμής έχω σκεφτεί τα εξής:

γαλοπούλα με κάστανα και κουκουνάρια (κλασσικό)

κρέπες με κιμά και μπεσαμέλ στον φούρνο (φτιάχνω εγώ την ζύμη από τις κρέπες και τις ψήνω στο τηγάνι)

ταρτάκια με παρμεζάνα και μανιτάρια

.

.

.

.

(συνεχίστε καλεεεεεεεεε) :lol::lol::lol::lol:

2 σαλάτες μία με ρόδι-ρόκα-παρμεζάνα η άλλη σπανάκι & μπέικον (και άλλα)

και από γλυκά μέχρι στιγμής:

cup cakes με διάφορα χρώματα (μικρες μπουκίτσες)

και shortbread μπισκοτάκια σε Χριστουγεννιάτικα σχήματα πάλι με χρώματα από πάνω

και κάτι σε γλυκό-τούρτα ΄(ίσως σουφλέ σοκολάτας που φτιάχνω πολύ ωραίο αλλά θα πρέπει να ψηθεί και να βγει εκείνη την ώρα.............)

κουραμπιέδες κ μελομακάρονα δεν φτιάχνω...ακόμα 'τιμάω' της μαμάς :lol::lol::lol::lol::lol:

ότι ιδέα έχετε είναι ευπρόσδεκτη!!!!!!!

φιλάκια από ένα κινούμενο πτώμα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!καλέ έλενα μας άνοιξες την όρεξη πρωινιάτικα!!!θα σου πω σε λίγο τις ιδέες μου!

Σήμερα ευχαριστήθηκα ύπνοοοοο!η Μυρτώ κοιμήθηκε 20.30-08.00!!!ντοιννν!τώρα παίζει κάτω με τα παιχνίδια της κ μιλάει μόνη της!

Δάφνη,πώς πήγε η πρώτη νύχτα στο μπαλκονάκι?σε σκεφτόμουνα..

Έλενα,δυο πράγματα που φτιάχνω πολύ συχνά κ έχουν μεγάλη επιτυχία είναι τάρτα με κοτόπουλο κ τάρτα με σπανάκι.πολύ εύκολες με σφολιάτα,αν σε ενδιαφέρει μπορώ να σου στείλω με μαιλ τις συνταγές.επίσης για να έχεις κ κάτι σε λαχανικό θα μπορούσες να κάνεις μελιτζάνες στο φούρνο γεμιστές με τυριά,μανιτάρια,πιπεριά,βασιλικό κ ό,τι άλλο θέλεις...Τα γλυκά σου τέλεια,αν θέλεις κ κάτι άλλο συνιστώ την αγαπημενη μου τάρτα με λεμόνι (το έχω ξαναγράψει!).

Ανδρια,καλή επιτυχία!!!!!ακούγεται καλή περίπτωση!

Πάω να φάω πρωινο,στις 2 έχω ραντεβού στο γυναικολόγο.Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Σαμανθα δεν ειμαι και τοσο καλη στο μενου. Εγω φτιαχνω φαγητα πιο απλα. Ομως σκεφτομαι να κανω και εγω τραπεζι πιο καλο φετος για μας μονο. Απαλα νομιζω οτι ειναι πολυ και κεκακια και μπισκοτα. Για γλυκο θα σου προτεινα προφιτερολ με μους σοκολατας. Το εφτιαξα εγω μια φορα με σου δικα μου και τους αρεσε πολυ. Ασε που μπορεις να το φτιαξεις νωριτερα.

Δαφνη εχω την ιδια αποψη με την Δαναη. Αλλα ειναι η επιλογη του καθενος να αποφασιζει για το παιδακι τους.

Αφρο μου εαν θελεις αργοτερα να κοιματε και να ξεφυγει απο σενα θα πρεπει να την βγαλεις απο το δωματιο και εννοειτε να κλαψει(οχι πολυ). Τωρα μπορεις να το κανεις πιο ευκολα μετα που θα συκωνετε θα ειναι δυσκολο, και θα εχει μαθει στο στηθος πιο πολυ( αφου δεν πειναει).

Δαναη και εγω του δινω την ημερα γαλα συνηθως μια ωρα μετα το μεσιμεριανο που πηγαινει για νανι. Οταν ομως θα πιασω δουλεια θα δουλευω 9-16. Θα φευγω το πρωι στις 7.45 και θα γυρναω μετα τις 16.30. και θα φευγω κατευθιαν για τις δραστηριοτητες του Αλεξανδρου. Αρα θα ειναι δυσκολο να τον θηλαζω την ημερα. Αμα κοπει με τον καιρο, τι να κανουμε αυτα εχει η ζωη!!!!!!!!!

Εχθες το απογευμα του εδωσα γαλα, αντι ρυζαλευρο και τον κοιμισα στις 20.30 μετα που εφαγε γαλατακι. Μου ξυπνησε και στις 2.30 και στις 5 και μετα στις 7 τραγουδαγε!!!! Συμπερασμα ρυζαλευρο το απογευμα και υπνο στις 21.00!!!!! :lol::lol::lol:

Παω να ετοιμασω το παστιτσιο για μεσιμεριανο και οχι μονο!! Του Διονυση θα του βαλω σημερα πατζαρι, εχθες τον αρακα τον τσακισε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληηηηημεεεερα!!!!

αφροδιτη περαστικουλια!!!δαφνη, νομιζω για την περιπτωση σας ειναι πολυ καλη λυση, ανυπομονω να μας πεις πως πηγε!!!το χαλακι του δωματιου σας πολυ ωραιο, μαλλον θα παρουμε το ιδιο απο το αμαζον....παρατηρησα σημερα το πρωι οτι καθεται ησυχη και παιζει με τα παιχνιδακια της οταν δε με βλεπει....μολις με δει αρχιζει και δυσανασχετει... τι να κανω;;;

σημερα ξυπνησε στις 8 εφαγε και την ξαναβαλα στην κουνια αλλα η μπουμπου αρχισε τα τραγουδια, οποτε σηκωθηκαμε ολοι!!!

ελενα, μανιταρια γεμιστα με φιλαδελφεια και μπεικον ειναι κατι ευκολο και νοστιμο....

αν θυμηθω και κατι αλλο θα σου πω!!!

αντρια καλη επιτυχια!!!

εμεις μαλλον θα βγουμε βολτουλα με το καροτσι!!! ειδα στον υπνο μου οτι η αθηνουλα μπουσουλουσε και το τραβηξα στο βιντεο για να το δει κι ογιωργος!!!ευσεβεις ποθοι!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα, μπράβο στο Διονύση!!!όλα τα τρώει!!!εγώ την Παρασκευή θα της δώσω μοσχάρι 6 μέρες κ μετά εναλλάξ κ θα της δώσω κ κουνέλι σπιτικό!για να δούμε...Μνη ανησυχείς για το γάλα,δεν κόβεται απλά μειώνεται κ μόλις χρειαστεί το μωρό παραπάνω ξανααυξάνεται!προσφρά κ ζήτηση.μέσα στην ημέρα εγώ τη θηλάζω μόνο σε έκτακτες περιπτώσεις που δεν ηρεμεί με τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aφροδιτη αυτο το ειχα παθει και εγω και αναγκαστικα να βαλω ενα σεντονι μπροστα στο παρκο για να μην μα βλεπει. Τωρα εχει γινει το αντιθετο!!!! Ελεος....

Αφησε την να παιζει εκει που εσυ μπορεις να την βλεπεις αλλα οχι αυτη!!!

Δαναη μου ειναι με τις ωρες του!! Σημερα δεν ηθελε μα τπτ την φρουτοκρεμα (αχλαδι -ακτινιδιο- μπανανα). Το μεσιμεριανο θα δουμε!

Δαφνη ετσι αρχισε και ο Διονυσης! Και τωρα λεμε ΑΝΤΕ!! Το μα μα ή μπα μπα δεν το γνωριζουμε!!

Ανδρια ξεχασα να σου πω εχθες. Αφησε την Βικτωρια να φαει οσο θελει. Μην μετρας τις κουταλιες της!! Καποιες μερες θα τρωει ολη την σουπιτσα και καποιες την μιση! Απλα δεν θα τις δινεις παραπανω απο ενα μπολ, αυτο μπορει να κανεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Τα νεύρα μου :evil:

Πήρα τηλέφωνο στον ΟΠΑΔ να ρωτήσω τι γίνεται με το επίδομα τοκετού που ακόμη δεν έχω πάρει (τα ρημαδο1000 ευρώ......) και μου είπαν ότι τώρα πληρώνουν τις γέννες των πρώτων ημερών του Απριλίου :o

Οι πληρωμές σταματάνε 15 δεκέμβρη :o και ξαναξεκινάνε με το καινούριο έτος αφού τους έρθει νέα απόφαση :shock: δηλ [smilie=pottytrain5.gif] μέσα.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera!!!!!!!

Gewrgianna mou se euxaristw gia tin simvouli..

K euxaristw gia tis kales epitixies!!

Piga sto interview ta ka8ikonta opws sas ta anafera,prepei na 3erw computer tin word k tin excel, agglika , wrario opws me volevei san i kopela pou exei idi ekei paei 9-4:30 k tetarti mexri tis 3..An 8elw egw na sxolaw pio arga k 1 mera tis evdomadas na sxolanw p.x i wra 1 pali den ton enoxla..Autos aplws 8elei na doulevw 40 wres tin evdomada k otan doulevw na doulevw pragmatika k na vgazw tin douleia pou prepei..Mis8os 950 ka8ara me tameio adeiwn k 13o..Eixe paaaaara polles aitiseis tou esteilan k apo Ellada..Ws tis arxes tis erxomenis evdomadas 8a me parei til asxeta an einai arnitiki i apantisi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...