Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

Ανδρια,με το καλό το δεντράκι,αντε κ του χρόνου να είμαστε καλά!!

Αφροδίτη,θα βάλεις κ μαξιλάρια γύρω γύρω να μην παίρνει δρομο κ γενικώς θα έχεις το νου σου,εγώ την αφηνω για λιγο να παω σε άλλο δωμάτιο αλλά τσεκάρω συχνά ειδικά όταν δεν ακούω κιχχχχ κείναι ύποπτο :lol:

Βρε Γωγώ μου,έλα μην πέφτεις,δεν νομίζω ότι ειναι λύση να μην ασχολείσαι μαζί του,κ δεν ειναι κ εφικτό.εγώ θα σου έλεγα να εκτοξευσείς μαζί με την κόρη σου αλλά να μην ξεχάσεις να πάρεις κ τον ανδρούλη σου μαζί!!!πρώτα προυπήρχατε εσεις σαν δυάδα κ μετά ήρθε η μπουμπού!!εμείς χθες κάτσαμε κ συζητήσαμε λίγο κ μας έκανε καλό, μου ειπε ότι αισθάνεται κουρασμένος από τις δουλειές κ θα θελε να βγαίνουμε περισσότερο.οπότε σήμερα βουρρρρρρρ κ καροτσάδα!!!

σας φιλώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε Γωγώ μου,έλα μην πέφτεις,δεν νομίζω ότι ειναι λύση να μην ασχολείσαι μαζί του,κ δεν ειναι κ εφικτό.εγώ θα σου έλεγα να εκτοξευσείς μαζί με την κόρη σου αλλά να μην ξεχάσεις να πάρεις κ τον ανδρούλη σου μαζί!!!πρώτα προυπήρχατε εσεις σαν δυάδα κ μετά ήρθε η μπουμπού!!εμείς χθες κάτσαμε κ συζητήσαμε λίγο κ μας έκανε καλό, μου ειπε ότι αισθάνεται κουρασμένος από τις δουλειές κ θα θελε να βγαίνουμε περισσότερο.οπότε σήμερα βουρρρρρρρ κ καροτσάδα!!!

σας φιλώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη σ'ευχαριστούμε για τα χρόνια πολλά!

Εγώ του Άρη του έχω το πλαστικό πάτωμα παζλ από το elc και από πάνω το χαλάκι δραστηριοτήτων που πήρα από το amazon. Στο δωμάτιό του όλα αυτά βέβαια, γιατί στο σαλόνι είναι και ο σκύλος κι έτσι εκεί καθόμαστε στο καρεκλάκι ή στο καναπέ και παίζουμε. Έχω και το πάρκο αλλά ακόμα δε το θέλει.

Όσο για το φαγητό και το νερό ο Άρης έφαγε 2 μέρες μήλο ελαφρώς μαγειρεμένο και λιωμένο με δικό μου γάλα, μετά προσθέσαμε μπανάνα και λίγο κεχρί. Χθες αντί να προσθέσω αχλάδι στη φρουτόκρεμα, είπα να βάλω δεύτερο γεύμα με λαχανικά και να του βάλω μαζί δυο γεύσεις (δεν έχουμε κανένα απολύτως ιστορικό αλλεργιών στην οικογένεια οπότε το ρίσκαρα) κι έφαγε πουρέ πατάτα-καρότο, με λίγο λαδάκι κι ελάχιστο λεμόνι. Του άρεσε περισσότερο από τα φρούτα. Όπως καταλαβαίνεις δεν ακολουθώ το συνηθισμένο πρόγραμμα με ρυζάλευρα κλπ., κάνω πειραματισμούς με φρούτα και λαχανικά και σταδιακά μέσα σ' αυτά θα προσθέσω λίγα δημητριακά. Νεράκι πίνει πολύ λίγο σε εκπαιδευτικό ποτηράκι με σκληρό στόμιο (του mothercare) αφού το μπιμπερό ούτε να το δει δε θέλει και τώρα είναι αργά πλέον για να το μάθει.

Καλημέρα σε όλες!

Δανάη καλή βόλτα στα όμορφα Χανιά!

Εγώ έχω τράπεζες σήμερα, βόλτα αλλά όχι πολύ διασκεδαστική...

Γωγώ μου μη σε παίρνει από κάτω, γιατί δε βγαίνεις βολτούλα με τη μικρή να ξεσκάς λίγο? Τώρα για τον άντρα σου, τι να πω, τα ίδια έχω κι εγώ και πλέον έχω πάψει να γκρινιάζω αλλά δε μ'αρέσει και αυτή η απόμακρη ατμόσφαιρα μεταξύ μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τώρα είδα και τη καινούρια σου απάντηση Γωγώ. Ακριβώς τα ίδια κι εδώ... Χώρια κοιμόμαστε, εγώ με τον Άρη, κι εκείνος περνάει ώρες στο ίντερνετ και κοιμάται αργά στο υπνοδωμάτιό μας. Και σκέψου το co-bedding με τον Άρη δε το ξεκίνησα από άποψη αλλά γιατί τον ενοχλούσαν τα νυχτερινά ξυπνήματα, ε και έγινε συνήθεια. Δε ξέρω κι εγώ που θα πάει η κατάσταση, χρειαζόμαστε ένα διάλειμμα για ν'ανανεωθούμε αλλά δε ξέρω πως θα γίνει...

Άντρια και του χρόνου!! Ωραίος ο στολισμός σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

I Victoria den ekfrastike ka8olou gia to stolisma fisika to eide mera k oxi nixta me ta lampionia giati pigame gamo k epistre4ame arga k i mikri koimotan..Apo4e 8a dei3ei :)

Koritsakia mou emeis me ton andra mou eimaste kala ennow den mallwnoume (den einai panta kalo), me voi8aei stis douleies k mageirevei , analavanei tin mikri (tis prissoteres fores tou to zitaw egw), den exei tin anagki na paei kapou monos tou xwris emas (den einai kako na 8elei na vgei k 1 fora monos tous :) ) oti tou zitisw mou to agorazei alla apo sex :oops::shock: exoume provlima..Mia sto toso k meta apo diki mou parotrinsi ton rwtisa an alla3ane ta ais8imata tou gia mena, an den to elkiw ktl alla mou eipe OXI..Dene 3erw einai oi polles wres douleias i i kourasi? Ti na pw? me agxwnei poli auti i katasatsi :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανηλθα!!

Κοριτσια το ιδιο προβλημα ειχα και εγω με τον ανδρα μου. Δεν ηθελα να τον δω ωρες ωρες.

Η λυση που βρηκα, γτ σκεφτηκα οτι δεν θελω να μεγαλωσω μονη μου τα 2 παιδια, ειναι να βγαλω πρωτα τον Διονυση απο το δωματιο και μετα ηρθε ο ανδρουλης μου στο κρεββατι. Θυμαστε κοιμοταν τον περισσοτερο καιρο στο καναπε απο τηναρχη που ηρθαμε στο σπιτι αυτο.

Θα ηθελα να σας πω οτι πρεπει να αφησουμε τα αισθηματα μας στην ακρη και να προσπαθησουμε για τα παιδια. Ξερετε πολυ καλα οτι εχω μεγαλωσει τον Αλεξανδρο μονη μου. Ειναι οτι πιο δυσκολο υπαρχει να εχεις ρολο μπαμπας και μαμας μαζι.

Και εγω ημουνα χαλια και το ιδιο αισθανομουνα με σας, αλλα τωρα ειμαι καλα! Μας εκανε καλο που αρχισαμε να κοιμομαστε μαζι αλλα και να ειμαστε μαζι οταν ερχετε στο σπιτι το βραδυ εστω και για μιση ωριτσα.

Σας ευχομαι οτι καλυτερο και ολες οι δυσκολιες να προσπεραστουν!!!

Γωγω πως εισαι με την φαγουρα;

Ανδρια και του χρονου!!!

Δαναη μηπως πονεγα η Μυρτω; Εμενα ξυπνησε στις 3 και κοιμηθηκε μετα απο 10 λεπτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou emeis koimomaste mazi den koimisame tin mikri pote anamesa mas...I mikri omws koimate sto dwmatio mas k mporei gi'auto na min niw8ei kala o george otan tou anoi3a 8ema gi'auto den mou edwse ka8ari apantisi..Otan eimoun egkios o giatros mas eipe na erxomaste se epafi kanonika alla o george den i8ele giati den eniw8a kala logw tis mikris :oops:

Euxomai na min mas vrei kanena kako :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Simera stis 4 8a pane o aderfos mou k i nimfi mou ston ginaikologo..Makari na einai ola kala k 8a to anakoinwsoune stous siggeneis :)..

I mama mou menei dipla dipla me tis aderfes tis k apo panw i giagia mou k prosexoume ti 8a poume k pws 8a to poume na min akoustei tipota wspou na pane na sigoure4oune pws ola vainoun kalws, simera tixaiws rwtouse i nona tou aderfou mou (aderfi tis mamas mou) tin mama mou k tis apantise pws prospa8ane (3erei gia tis 8erapeies)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη,δοκίμασες να της δώσεις δαμάσκηνο μέσα στη φρουτοκρεμα?άρχισε φρούτα?να ξέρεις ότι μόλις μπαίνει το ρυζάλευρο σφιγγουν τα κακά και γίνονται πιο αραιά,δεν είναι οπως με τον αποκλειστικό θηλασμό.πες τον αντρα σου ότι πρέπει να κανει προπόνηση από τώρα για τη μέρα που θα πάει η κόρη του να μείνει μόνη της!!χαχα :lol:

Δάφνη,χρόνια πολλά για χθες!!!να τα εκατοστήσει!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια κι αγορι!!!ευχαριστω για τις συμβουλες σας, σχετικα με το πατωμα, καπως ετσι θα το κανω και μαλλον θα παρω ενα καλο χαλακι δραστηριοτητων....μακαρι να βαλω και μαξιλαρια γυρω γυρω, αλλα η τεμπελουλα μου δεν κανει βαρελακια μονη της, οσο κι αν της αρεσει να της κανω εγω :(

δαναη, δεν τρωμε φρουτα η ρυζαλευρο ακομα, πινουμε μονο γαλα της μαμας, γι'αυτο παραξενευομαι... εκανε σημερα μετα απο 1 εβδομαδα, και ηταν πολλα :!:

γωγω, υπομονη και συζητηση.....ο αντρας ειναι σαν τον βραχο που τον λειαινει η βροχη....αληθεια, ξερω οτι εχετε πενθος, αλλα ειναι τοσο κακο να στολισετε λιγο το σπιτι, για χατιρι του παιδιου;;; νομιζω θα σου αλλαξει λιγο τη διαθεση...ελπιζω να πανε καλυτερα τα πραγματα, περναμε διαφορες φασεις κατα καιρους!!!

αντρια, και του χρονου, να'στε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άνδρια,εύχομαι όλα να πάνε καλά!

Γεωργιάννα,πόσο δίκιο έχεις κ πόσο δύσκολο πρέπει να είναι να παίζεις κ τους δυο ρόλους!κάποτε ενας φίλος είχε πει το εξής κ μου άρεσε "η σχέση είναι σαν ένα μωρό,χρειάζεται φροντίδα,να κάνεις πράγματα όχι για σενα ή για τον άλλον αλλά για την ίδια τη σχέση".νομίζω πως έτσι είναι κ ειδικά μετά τη γέννηση ενός παιδιού που οι ισορροπίες διαταράσσονται κ έρχονται νεες να εγκατασταθούν...Μπορεί η Μυρτώ όντως να είχε ενοχλήσεις στα ούλα,γιατί χθες μάσαγε τα μασητικά με μανία!!!

Αναστασία,σ'ευχαριστούμε για τις πληροφορίες,δεν αγοράζω pampers ουτε από το amazon αλλά ακούγεται πολύ οικονιμικό,στα ο,17 ευρώ βγαίνει πχ η πανα toujours του lidl,οπότε συμφέρει.εσύ αγοράζεις από το amazon?με αντικαταβολή,πιστωτική ή προπληρωμένη κάρτα?

Αφροδίτη,πότε θα ξεκινήσετε άλλες τροφές?

εγω μόλις έφαγα το σολωμό με μπρόκολο,σκέφτομαι να χτυπήσω κ ενα μελομαράρονο (αμα τελειώσουν δεν πρόκειται να κάνω άλλα :lol: ) κ να αράξω.ο κώστας έφυγε για μάθημα,η Μυρτώ παίζει κάτω,η βολτίτσα ήταν ωραία.κάτσαμε έξω κ η μικρή την πιο πολλή ώρα κοιμόταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέφτομαι να πω στον υπεύθυνο να δουλεύω 8-14 ώστε να είμαι σπίτι 14.15 κ να βλέπω τη ζουζού περισσότερο.ούτως 'η άλλως 6.30 ξυπνάει,7 την έχω θηλάσει,7.40 μπορώ να φεύγω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη τι γλυκο φιλι ειναι αυτο!!!! Η κορη σου εχει πολυ πλακα και ειναι μια γλυκα!!!

Ολες οι ισορροπιες θα επανελθουν εαν εμεις οι γυναικες βαλουμε το χερακι μας!! Ειναι πραγματι πολυ δυσκολο να κρατας ενα σπιτικο αγαπημενο! Πρεπει να προσπαθησουμε ομως πρωτα για τα παιδια μας και μετα για μας.

Αυριο λεω να του δωσω λιγο αρακα. Φτιαχνω για τον Αλεξανδρο και θα βαλω και του Διονυση στην σουπιτσα του.

Κοριτσια εχετε βαψει τα μαλλια σας οσες θηλαζετε. Λεω να τα βαψω σπιτι μονη μου γτ κομμωτηριο γιοκ λεφτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιαννα, εγω τα εβαψα γιατι δεν παλευοταν αλλο η κατασταση μου....δαναη, να κλεισουμε τον 6ο μας ειπε η παιδιατρος, οταν παμε για εμβολιο σε 2 εβδομαδες θα μας πει, φανταζομαι!!!καλε, τι φοβερα φιλια δινει η μυρτω!!!ο μπαμπας πρεπει να λιωνει!!! μεχρι τις 2 ειναι πολυ καλα!!! ποτε θα ξεκινησεις;; με το θηλασμο τι θα κανεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργιάννα,εγώ έκανα ανταύγειες κ στη διάρκεια της εγκυμοσύνης μετά τον 3ο μήνα κ όσο θηλάζω.ωραία ιδέα ο αρακάς!

Αφροδίτη,θα επιστρέψω στη δουλειά 9.1,με το θηλασμό δεν υπάρχει πρόβλημα,τώρα πια θηλάζω πρωί (πριν να φεύγω για δουλειά) κ βράδυ,τα 3 ενδιάμεσα γεύματα είναι στερεές τροφές.όσο είμαι σπίτι αν νιώθω ότι το χρειάζεται (πχ άλμα ανάπτυξης,ανησυχία)τη θηλάζω επιπλέον αλλά σπάνια.θέλω να σταθεροποιηθεί ώστε να κρατήσουμε μόνο το πρωί-βράδυ για να έχει συνηθίσει όταν θα λείπω.μακάρι να μην είχαμε ανάγκη το δεύτερο μισθό κ να έπαιρνα άνευ αποδοχών 3 χρόνια αλλά....τεσπα,υπάρχουν κ χειρότερα κ ειμαστε μια χαρά!

με τα φιλιά της λιώνουμε!!!σήμερα το πρωί που ξύπνησε έκανε "ματσσσσ ματσσσ" κ ακουγόταν από την ενδοεπικοινωνία.τι υπέροχος τρόπος να ξεκινάς την ημέρα σου!!!τωρα κοιμήθηκε,ελπίζω να έχουμε μια ήσυχη νύχτα!μάλλον τα ούλα ήταν η αιτία,κ το απογευμα τα έτριβε με μανια!

σας καληνυχτώ!καλή ξεκουραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη λες να τα καταφερουμε να θηλαζουμε πρωι- βραδυ μονο; Εχω ακουσει οτι κοβετε ετσι, μου το ειπε και η γυναικολογος.

Ανταυγειες ειχα κανει και εγω αλλα τωρα θα τα βαψω ολα. Μου την δινει που οχι μονο δεν μπορω να βαλω ουτε 20ε στην ακρη αλλα ουτε δεν μου φτανουν!!! Δηλαδη μεχρι ποτε θα υποφερουμε πια!!!!

Ενα απαραδεκτο που ακουσα: στην Σουηδια το κρατος βοηθαει τις γυναικες να δουλευουν!!! κρατοντας τα παιδακια στο σταθμο μεχρι αργα και με χαμηλο κοστος!!! Δεν ειναι απαραδεκτο;;;; Αντι να λενε στις γυναικες καθιστε σπιτι, οπως κανουν στο Βελγιο. μολις κανεις παιδι και εχεις δουλεψει λιγο καιρο πριν καθεσε για ΠΑΝΤΑ σπιτι και μεγαλωνεις τα παιδια σου μ'ενα καλο μισθο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Γεωργιάννα,εδώ είμαστε Ελλαδιστάν!!!!άσε!!κ σε μας θα κάνουν μειώσεις μισθών αναδρομικά,για να δούμε τι μας περιμένει...¨οσο για το γάλα,εγώ τη θηλάζω πρωί βράδυ εδώ κ καμιά 10αριά μερες,αν χρειαστεί να θηλάσει κ ανάμεσα,δίνει εντολή κ κατεβαίνει παλι γάλα.Η κολλητή μου που η κόρη της είναι 15 μηνών κ τρώει τα πάντα εξακολουθεί να θηλάζει πρωί-βράδυ κ καμιά φορά από ανάμεσα για "ηρεμιστικό".Δεν κόβεται το γάλα,απλά μειώνεται η παραγωγή ανάλογα με τη ζήτηση,συζήτησέ το κ με τον παιδίατρό σας.Επίσης,αν δεν θέλεις να μειώσεις την παραγωγή,μπορείς να βγάζεις με θήλαστρο μου είπε η παιδίατρος,αλλά τι θα το κάνω μετά το γάλα?αφού ειμαι εκεί για να της δίνω φρέσκο.

Εμείς κοιμηθήκαμε καλά,ξύπνησε τη θήλασα κ ξανακοιμήθηκε κ χουζουρέψαμε μέχρι πριν λίγο.πάω να ετοιμάσω τα της μικρής!σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!!!

Molis ir8a stin manoulitsa mou :) k analave ligo tin mikri na ka8isw na piw k egw to nescafe mou, molis tin taise..Apo ta extes 8elei olo agkalies to zouzouni mou k sxedon den efige apo tin agkalia mou lepto mono to vradi pou koimi8ike k tin evala sto krevvataki tis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!η μικρη μου ξυπνησε στις 7.30 και αφου εφαγε την εβαλα στην κουνια μπας και ξανακοιμηθει γιατι η μαμα κουτουλουσε απο τη νυστα, αλλα αυτη κελαηδουσε και τελικα σηκωθηκε ο γιωργος κατα τις 8ν και την πηρε κι εγω κοιμηθηκα (ευτυχως ) μεχρι τις 10 :D:D:D

φυσικα, στις 10.30 που την ταισα ξεραθηκε και κοιμαται ακομα!!! εκανα τις δουλιτσες μου κι εχω βαλει να κανω ψαροσουπα, μιαμ μιαμ!!!

αααααχ!!!το θεμα της δουλειας!!!εμενα μ'αρεσει η δουλεια μου και πιστευω οτι το λειπω 8-2 απο το σπιτι κανει καλο σ'εμενα και τη μικρη, αλλα τωρα εχει αρχισει και με παιρνει απο κατω... σκεφτομαι με τι κουραγιο θα πηγαινω στη δουλεια, οταν ο μισθος μου δεν θα φτανει ουτε για τα απαραιτητα και θα πρεπει να βαζω μεσον για να την παρουν σε καποιο δημοτικο παιδικο σταθμο;;;;και θα ειναι αυτο το ωραριο η θα μας χαντακωσει κι αλλο η καταραμενη;;; τσαντιζομαι οταν σκεφτομαι που με καταντησαν..

το αφηνω το θεμα, ποναει..

κι εγω νομιζω πως αν κρατησεις σταθερα το θηλασμο πρωι-βραδυ δεν αποθηλαζεις, το εχω ακουσει και απο αλλους....εδω και λιγο καιρο με προβληματιζει το θεμα του θηλασμου...αν και η αθηνουλα κοιμαται μονη της, χωρις να θελει να πιπιλισει στηθος, φοβαμαι οτι αν τραβηξω πολυ το θηλασμο, μετα δεν θα μπορει να ξεκοψει.....απ'την αλλη σκεφτομαι και ολα αυτα τα καλα στοιχεια που της δινω εγω και που κανενα γαλα δεν μπορει να της προσφερει και δεν θελω να της το στερησω.... αν τη θηλαζω μεχρι ενος ετους, θα της ειναι δυσκολο μετα να αποθηλασουμε;;;; τι λετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...