Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

πω πω βρε γιουλακι μου τρεχουν τα σαλια βραδυατικα.....σλουρπ!!!!!!!!!ελπιζω να μην χρειαστη επεμβαση ο αλεξης κ να ειναι ολα καλα!!!μπραβο που συνεχιζεις ακομη την διατροφη θελει πολυ πεισμα!!!!πηγαινεις σε διατροφολογο η μονη σου???

γωγω πονεσαν οι σκεμπεδιακοι μου απο το γελιο!!!τελειο το ,μπεμπινι!!!!!θα την δαγκωσω!!!!

γεωργιαννα δεν μας λυπασε εμας που δεν εχουμε τζακι???ειναι υπεροχο!!!πολυ χουχουλιαρικο οποτε ειμαι κοντα σε τζακι θελω να κοιμηθ!!!!

το ζουζουνιδιο μου ζωηρεψε πολυ κωλο δεν βαζει κατω!!!το δεντρο δεχτηκε την πρωτη του επιθεση ευτυχως για λιγο μετα ειπε να επιτεθει στην καρεκλα της κουζινας :lol::lol::lol: εχει γελιο παντως να βλεπεις ενα τοσοδουλικο μπαρμπαδακι να μπουσουλαει σε ολο το σπιτι που παρεπιπτωντος ειναι σαν να περασε σιφουνας....ολο το πατωμα μαξιλαρια ενα παπλωματακι κ πολλα αρκουδακια :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακια!!!γιουλη κι εγω ελπιζω να μην χρειαστει επεμβαση ο αλεξακος και χαιρομαι που ειστε καλα!!!για ορεκτικο θα προτιμουσα τις κρεπες.....

γωγω, ωραια η φωτο, κουκλες ειστε!!!λαχανοντολμαδες εεεε;;;αλλη γεωργιαννα μας βρηκε!!!χαχαχα!!

λοιπον, στην πεντελη, να ξερετε, ειχε ΧΕΙΜΩΝΑ, οχι αστεια!!! :lol: ο γιατρος μας ειπε να μην την αφαιρεσουμε, γιατι μπορει να προκαλεσει αλλου ειδους προβληματα μια επεμβαση σε τοσο μικρο μωρο, και να παμε στο νοσοκομειο α.συγγρος οπου υπαρχει ειδικο τμημα για παιδια 0-12 ετων χαρτογραφησης σπιλων, ετσι ωστε να παρακολουθουμε τυχον αλλαγη.....αυτα, και θελει προσοχη, να μην τον τραυματισουμε η να μην βαζουμε πανω κρεμες και διαφορα γιατροσοφια.....ηταν καλος ανθρωπος, ευθυς ( το εκτιμησα) και κατατοπιστικος!!!

παω να δω το νεο σιριαλ του μεγκα, φιλια σε ολες, θα τα πουμε αργοτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli mou gia auto zitisa tin gnwmi sas giati egw mperdeutika poli..Den eimai apoliti pws den einai kalo paidi aplws i diais8isi mou kati mou leei..Fisika den einai mikro paidi k i apofasi einai dikia tis :D

Kaname 5 fores kakakia simera..Gewrgianna katalaves =))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτούλα καλά νέα κ καλος γιατρός,σωστα τα είπε,μια ελιτσα είναι μωρέ σιγα πια...thanx για τα γλυκά σου λόγια....νεα σειρά ε?.Καλα που το ειπες να την δω.

Happy στείλε μας την συνταγή για τις φακές,οπως βλεπεις εχει πέραση :lol:

Αντρια κ εμεις 5 φορες σημερα....ουαοοοο!!!

Να ρωτησω κάτι,διαβασα μια συζητηση που αφορα την γλουτενη στα ζυμαρικα κ οτι δεν επιτρεπεται απο τοσο νωρις στα μωρα λογω αλλεργιων κτλ...εχετε καμια σχετικη ενημερωση?

Ο γιατρος μου ειπε να της δινω.....χμμμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jule,μπραβο για τη διαιτα,εγω με τιποτα...Δαναη με τι χορτοσουπα γινεται μαχη,βαζω μεσα και σεσκλα μου ειπε ο γιατρος και κακακια ,φουλ,απο τη πρωτη μερα του εδωσα το μισο πιατο και μετα ολοκληρο,μεχρι να βαλω το κουταλι ,κλαμα,μην του το παρουμε!!!!!

Αναστασια μπραβο και στην αθλητρια μου,που τρωει το φαγακι!!!!

γεωργιαννα τελεια φωτο με το τζακι ,αυτο εννοουσα κι εγω,ολη μερα........

αφροδιτη ολα καλα στο παιδων;μπραβο που ολα πηγαν καλα,οι ελιες θελουν προσοχη!

Γωγω κουκλες μαμα και κορη στη φωτο.....να προσεχει ο μπαμπας!

ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕς ,σουλα, δαφνη, βασιλικη, ελενα, αφροδιτη,αντρια, ολοι γενικα να εχετε μια καλη νυχτα,παω να ετοιμασω τα του παρτυ της Μαριεττουλας μου! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτησω κάτι,διαβασα μια συζητηση που αφορα την γλουτενη στα ζυμαρικα κ οτι δεν επιτρεπεται απο τοσο νωρις στα μωρα λογω αλλεργιων κτλ...εχετε καμια σχετικη ενημερωση?

Ο γιατρος μου ειπε να της δινω.....χμμμ

Ναι όντως δεν επιτρέπεται η γλουτένη σε μικρά βρέφη. 3 μήνες αφού μπουν οι στέρεες όμως μπαίνει κανονικά στη διατροφή (στον 8ο ). Δηλ κλείνοντας τον 7ο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια εισαι εξπερ στη βρεφικη διατροφη!!!και τις προαλλες που ανεφερες λεπτομερειες για την εισαγωγη των στερεων ειπες κατι που ετυχε να το συζητησω αργοτερα , αλλα δεν θυμαμαι τι ακριβως... :oops: παντως, αν χρειαστει τιποτε θα σε ρωτησω οπωσδηποτε!!!!!κοιμηθηκε η γιωργια η ακομα;;; ελπιζω να εχετε μια ηρεμη νυχτα.... [smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif]

αντρια, αν δεν αισθανεσαι κοντα με το ζευγαρι, καλυτερα να μην την κανεις την κουμπαρια, συζητησε το και με τους δικους σου, μην γινει και καμια παρεξηγηση....

γλυκερια μου, να χαιρεσαι το κοριτσακι σου!!!πολυχρονο να ειναι , παντα γερο κι ευτυχισμενο!!!

σουλα μου, μπουσουλατε;;;;!!!!! :o:o:o δεν το ειχα παρει πρεφα!!!καλα, τρελαινομαι για τα μωρακια που μπουσουλανε, μια γλυκα ειναι!!!

τελικα, ειπαμε τιποτε για συναντηση οταν με το καλο ανεβει αθηνα κι η γλυκερια;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To sizitisa me tin mama mou k mou eipe na afisw ta pragmata apo mona tous k o kairos 8a dei3ei, mou eipe exei o 8eos se 2 xronia pou 8a pantreutoune mporei na sinde8oume perissotero, mporei ta oikonomika mas na einai kalitera 8a dei3ei ws ekeino ton kairo..A3ios pou 8a zei :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!να σας ρωτησω,η μικρή κάθε μερα τρώει μισό μήλο το πρωί,μπορω να βάλω το άλλο μισό στο ψυγείο κ να της το δώσω την επόμενη μέρα (αφού κόψω το εξωτερικό εννοείται) ή δεν κάνει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Γιουλη μου ειχε πει ο γιατρος οτι υπαρχει περιπτωση το ματακι του να παιζει λιγο αλλα αυτο δεν ειναι κατι ανυσηχιτικο. Ελπιζω να πανε ολα καλα.

Δαναη εγω το κραταω παντα για την επομενη μερα, το καθαριζω και το δινω. Ετσι κανω και στην μπανανα. Δεν παθαινει τπτ. Σιγα μην πεταμε συνεχεια φαγητο.

Γωγω και εγω του βαζω μακαρονια του μικρου. Δεν το εχω ξανακουσει αυτο για την γλουτενη. Κοιτα εχω αρχισει να "εκνευριζομαι" με ολα αυτα, μη το ενα μη το αλλο. Ενταξει καποια πραγματα οπως μελι, δεν προκειτε να του δωσω αλλα μ'εχουν τρελανει.

Αποφασισαμε με τον ανδρα μου να του δινουμε την Frezylac κρεμα για οσο καιρο χρειαστει, επειδη δεν εχει ζαχαρη.

Κατι πολυ σημαντικο. Απο Δευτερα, 21/11 και για μια εβδομαδα στα ΑΒ Βασιλοπουλος θα εχει 40% στα Λιμπερο. Οποια θελει να το εχει υποψη της.

Σουλα μου την πρωτη χρονια που περπαταγε ο Αλεξανδρος αναγκαστικαμε να βαλουμε το δεντρο πανω σε τραπεζι γτ του ηρθε μια φορα στο κεφαλι. Φετος δεν ξερω εαν θα στολισουμε επειδη δεν χωραει στο σπιτι. Και του χρονου να εισαστε καλα και μ' ενα κανουργιο μελος στα ποδια σας!!!

Εμεις 3 φορες ξυπνησαμε την νυχτα. Πηγαινα σαν ζομπι!! και θελω και 3ο τρομαρα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!

Pira tin mikri gia zigisma k emvolia giname 7520gr k 67,5 i4os ekla4e sta emvolia :( k meta tin efera stin mama mou k piga stin modistra pira kati rouxa tou mpampa mou pou 8elane kontima, piga trapeza k supermarker k meta vre8ika me ton andra mou k pigame stin koinwnikes asfaliseis k stin Dimosia Ypiresia Apasxolisis k piasame kati xartia gia na ananewsoume tin karta nosileias mas gia dwrean iatrofarmakeutiki kali4i sto kratiko nosokomeio ligei telos tou minos auti pou exw..Twra ir8ame stin mama mou giati i mikri itan edw, o andras mou pire adeia giati 8a pigene strato askisi alla o kairos itan xalia k tous afisane na figoun..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gewrgianna mou k emena olo k 3ipnouse e4es tin skepaza, tis edina tin pipila k evgaze ena ixo me to stoma tis san k nanourizotan moni tis k elega ooo ti kala 8a 3ana koimi8ei k meta apo ligo pale 3ekinouse to dinato klama k pali egw panw..Apo tin nista den eida tin wra itan aplws eida pws e3w itan skotadi :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ γεωργιάννα!

έχουν σπάσει τα νεύρα μου.κάθε μέρα την ώρα του μεσημεριανού η ίδια μάχη,μια κουταλιά σούπας με το ζόρι.αγχώνομαι ότι θα πρέπει να μάθει να την τρώει μεχρι τη στιγμή που θα επιστρέψω στην κωλοδουλειά και εκνευρίζομαι ακόμη περισσότερο,ουφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη βαλε της κανενα παιχνιδι μπροστα μηπως και ξεχαστει, εαν δεν το εχεις κανει ηδη. Εγω ετσι κανω, του βαζω το ρολοι της Φισερ και τραγουδαει και χαζευει.

Γωγω κουκλες εισαστε!! και στην φωτο! χαχα

Ανδρια εαν το ξανακανει να δεις για δοντια.

Δαφνη ξεχασα με γεια το δοντακι!! Που εισαι παλι εσυ χαμενη; Εργαζομενη εισαι πια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιχνίδι της δίνω,τους καραγκιόζηδες κάνουμε,ο κώστας της παίζει κουκλοθέατρο,χθες ξεκινήσαμε κ το χριστουγεννιάτικο ρεπερτόριο,κ τι δεν κάνουμε??!?!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια,μεγάλωσε κ η βικτώρια!!!μόνο η δικιά μου δεν λεει να περάσει τα 7 κιλά!θα μείνουμε στο νούμερο τρια της libero.ευχαριστούμε γεωργιάννα για την ενημέρωση.θα πάω να πάρω.γιατί έχω πάρει 2 πακέτα νούμερο 4 αλλά δεν θα της τα βάλω ακόμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Megalwse alla trwei poli :) k rizalevro k pinei k poli galataki..Pinei 180ml galataki k to vradi pinei perissotero 200-210 ml k trwei k olo to rizalevro tis 7 koutalies koftes..Eseis trwte me to stagonometro :D, pirame apo ton mpampaka mas pou den vgazei tipota skarto =)) ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Γωγω και εγω του βαζω μακαρονια του μικρου. Δεν το εχω ξανακουσει αυτο για την γλουτενη. Κοιτα εχω αρχισει να "εκνευριζομαι" με ολα αυτα, μη το ενα μη το αλλο. Ενταξει καποια πραγματα οπως μελι, δεν προκειτε να του δωσω αλλα μ'εχουν τρελανει.

Βρε κορίτσια, μην αγχώνεστε! Καλά κάνατε και προσθέσατε ζυμαρικά στη διατροφή. Έτσι είναι η σωστή σειρά. Φρούτα, λαχανικά και μετά κρέας με ζυμαρικά. Ο παιδίατρος σας ξέρει. Απλά δεν χρειάζεται να σας αγχώνει και να σας λέει ότι τα ζυμαρικά μπαίνουν στον 7 και όχι πχ στον 5ο, λόγω πρόληψης αλλεργίας στην γλουτένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη την αλλη εβδομαδα να πας.

Μηπως να μην κανετε τπτ; να την αφησετε μονη της να τρωει οσο θελει; το αντιθετο δηλ. να μην ασχολιεστε μαζι της;

Ανδρια επιτελους ξεκινησε να παρει τα πανω της. Τελικα αλλοι τρωνε και αλλοι εχουν τ'ονομα!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη, η Γεωργία κοιμήθηκε στις 03:00! Από τις 12 προσπαθούσαμε να την κοιμήσουμε..τι ξενύχτι είναι αυτό....

Δανάη, κι εγώ κρατάω τα μισά φρούτα σε ένα ταπεράκι στο ψυγείο και της τα δίνω την επόμενη μέρα. Απλά τα κρατάω με τη φλούδα (αφού τα έχω πλύνει καλά πριν τα κόψω) για να μη μαυρίσουν.

Για τη χορτόσουπα θα σου προτείνω να βάλεις μόνο πατάτα-καρότο και να δεις αντιδράσεις. Και γενικά άλλαξε τους συνδυασμούς των λαχανικών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη την αλλη εβδομαδα να πας.

Μηπως να μην κανετε τπτ; να την αφησετε μονη της να τρωει οσο θελει; το αντιθετο δηλ. να μην ασχολιεστε μαζι της;

Ανδρια επιτελους ξεκινησε να παρει τα πανω της. Τελικα αλλοι τρωνε και αλλοι εχουν τ'ονομα!!! :lol::lol::lol:

=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανδρια,μεγάλωσε κ η βικτώρια!!!μόνο η δικιά μου δεν λεει να περάσει τα 7 κιλά!θα μείνουμε στο νούμερο τρια της libero.ευχαριστούμε γεωργιάννα για την ενημέρωση.θα πάω να πάρω.γιατί έχω πάρει 2 πακέτα νούμερο 4 αλλά δεν θα της τα βάλω ακόμη.

χαχαχαχα!!!κι εμεις δαναη μου, με το ζορι 6.650, και υποψιαζομαι επειδη ειχε 3 μερες να κανει κακα!!! μετα που [smilie=pottytrain5.gif] μαλλον θα εχασε κιολας!!! :lol: ασε, μας εχουν περασει και μωρα μικροτερης ηλικιας!!!δεν πειραζει, παρηγοριεμαι με το οτι θα φορεσουμε λιγο περισσοτερο τα ρουχαλακια μας!!!για την σουπιτσα, μηπως αν τρωγατε περεουλα, οπως κανετε με τα φρουτα;;; διαφορετικα,μπορει να θελει λιγο χρονο να συνηθισει τις νεες γευσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!πολλα τρεξιματα σημερα και γενικα δεν ειμαι στα καλα μου....ηρθε το χαρατσι, 250 ε η πρωτη δοση...ο αντρας μου δεν εχει δουλεια, εγω απο τον αλλο μηνα θα παιρνω 900 ε με το ενιαιο μισθολογιο που θα ισχυει αναδρομικα απο το νοεμβριο, αρα για τον επομενο μηνα ( που θα ειναι και οι γιορτες ) θα παρω περιπου 800...το δωρο χριστουγεννων θα ειναι 400 ε που θα καλυψουν τα τελη αυτοκινητου κι εμεις δεν ξερω πως θα ζησουμε...και η χαριστικη βολη ηταν η μαμα μου που θελει να ψηφισει νδ μονο και μονο για να μην ειναι το πασοκ στην εξουσια, κι ας εφαρμοσει την ιδια πολιτικη.... εκει, δεν αντεξα....αν η ιδια σου η μανα δεν βλεπει τι κακο εχουν κανει στο παιδι σου και οι μεν και οι δεν, πως θα αλλαξει η κατασταση που ζουμε;;;;ειμαι πολυ χαλια....ευτυχως ειναι ο γιωργος με τη μπουμπου, γιατι εγω δεν μπορω να χαμογελασω τωρα...

συγγνωμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη θέλω να σου φτιάξω τη διάθεση :)

Διάβασε αυτούς τους στίχους. Μάλλον έχουν γραφτεί για ζευγάρι αλλά εμείς φέτος θα τους τραγουδάμε για τα ζουζουνάκια μας!!!!!!!

"Μύρισαν Χριστούγεννα, λάμπουνε τ’ αστέρια

πρώτη μας φορά μωρό μου, χρόνια μας πολλά.

Σ’ έφεραν οι άγγελοι, σ’ έφεραν οι μάγοι

έπεσες σαν άστρο στη ζωή μου από ψηλά.

Χρόνια μας πολλά, χρόνια μας πολλά…"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου τι κάνετε? Γύρισα από την γιατρό!! Όλα καλά!! Έχουμε 135 παλμούς!! Είμαστε 6+6 με βάση τον υπέρηχο! 2 μέρες πίσω με βάση την τελευταία περίοδο 🤔 βέβαια αυτό δεν απασχόλησε καθόλου την γιατρό μου! Εμένα με ανησύχησε αλλά μόνο για λίγο μιας και τα βρήκε όλα τέλεια! Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα για όλες μας! Λοιπόν ποια έχει σειρά?? Η @Antonia2 είναι στις 11/7 .. @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι αυτήν τη βδομάδα σωστά?
    • Έλειπα σε διακοπές, έχασα κάτι;;; Πάω να ψάξω να ευχηθώ με αγάπη και χαρά.  Ιούνιος Ιούλιος Αύγουστος είναι πολύ πολύ γεμάτος για θετικά τεστ .. 
    • Υπέροχα νέα κορίτσι μου!!! Τι καλά ❤️ ❤️ ❤️ ❤️  Παίρνω κι εγώ θάρρος με τα νέα σου - είμαι στην αίθουσα αναμονής και περιμένω τη σειρά μου !! Ενώ ήμουν χαλαρή όλο το σκ, τώρα Μ έχει πιάσει ένα μούδιασμα 😅😅 Φύλο δε σας είπε;;
    • Φωλιά μου πήρε η κολλητή και μέλλουσα νονά τώρα. Δεν ξέρω αν θα βολέψει γιατί δεν είχαμε τον καιρό εκείνο 🤣🤣🤣 Καρότσι βόλτας εννοείς το τρίκυκλο Ε;;; Εμένα με είχαν κατά βολέψει αυτά και για τα δυο. Τα έχω ακόμα… Εμένα που ήταν στα 2 χρόνια η διαφορά τους όταν έβαλα τον μικρό στην έβαλα ένα κρεβάτι χαμηλό στην μεγάλη επειδή φοβόμουν μην πέσει (πήρα απ την μαμα μου ένα συρόμενο που είχε ο αδερφός μου, απ αυτά που μπαίνουν κάτω από το βασικό κρεββάτι) και κοιμόταν εκεί μέχρι 3 χρονων περίπου που την έβαλα σε κανονικό κρεβάτι με κάγκελο.  το ίδιο εκανα και με τον δεύτερο μετά γιατί πάλι φοβόμουν…είμαι λίγο φοβητσιάρα με αυτά 🤭🤭🤭
    • Έκανες πολύ καλά που πηγες. Φαντάζομαι πήρες μια ανάσα… Τι σκέφτεσαι τελικά; Θα μείνεις με αυτή την γιατρό;  Κοιτα αν είναι το πρώτο και δεν έχεις κάποιο κοντινό άτομο να σου δώσει κάποια πράγματα είναι αρκετά αυτά που πρέπει να πάρεις. Βέβαια να έχεις στο μυαλό σου ότι θα σου πάρουν και αρκετά δώρα. Όποτε εστίασε στα πιο βασικά που χρειάζεσαι γιατί θα σου φέρουν αρκετά. Επίσης κανε λίστα όποτε αν κάποιος κοντινό σου σε ρωτήσει τι θες να μπορείς να του πεις κάτι συγκεκριμένο. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...