Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα η καλησπερα, ο,τι θελετε!!!! δαφνη, ελπιζω ολα να πανε ΤΕΛΕΙΑ με τη μανουλα σου!!!γιατι πρεπει να κανει την εγχειριση στο παρισι;;;παντως ξερω οτι ειναι κορυφαιοι οι γαλλοι, και ειναι σε καλα χερια, ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε κατ'ευχην!!!τωρα, για τα υπολοιπα που λες, συμφωνω μαζι σου και στα καλα και στα κακα....οντως ετσι ειναι τα πραγματα γυρω μας, και οντως τα ματακια του παιδιου μας διωχνουν τη μαυριλα....ελπιζω , μονο, να καταφερουμε να τα διατηρησουμε για πολυ καιρο ακομα αθωα και παιδικα οπως ειναι.... :)

σημερα το πρωι που ξυπνησα, ενιωσα σαν να ηταν πρωινο χριστουγεννων, ενα πρωινο γεματο ηρεμια , αγαπη και ελπιδα....μου αρεσε τοσο πολυ!!!ελπιζω ολα τα πρωινα μας, να μυριζουν χριστουγεννα!!

γεωργιαννα, μου ελυσες την απορια με τα δοντακια, εχεις δικιο, ευτυχως ειναι η γλωσσιτσα αναμεσα!! ευχομαι γρηγορα να ξαναβρειτε τους ρυθμους σας και να κοιμαστε οοοοοοοολο το βραδυ!!!

επισης χαιρομαι που ειναι καλα και η ηλιοδωρα, γιατι την σκεφτομουν που και που αλλα ξεχνουσα να ρωτησω!!!

γλυκερια μου, κουραγιο, και οταν με το καλο ερθεις αθηνα, θα χαρω να σε συναντησω!!!το σκ που μας ερχεται εχω βαφτιση ( ειμαι νονα ) και η αναστασια βαφτιζει τη μπουμπου της, οποτε ισως μεσα στην εβδομαδα μετα τις 19....αναστασια, με το καλο να δεχτεις τη μανουλα!!!

το μενου εχει μοσχαρακι λεμονατο με πατατουλες τηγανιτες, δεν ειναι κυριακατικο;;;; σας φιλω!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teleio to fagitaki sas afrodite..Egw kanw twra makaronia me keima argisa na 3ekinisw to fagito :oops:

Eipame na fame kati aplo afou apo4e 8a fame stin vaftisi!!!

Ευχαριστουμε αντρια!!μια χαρα φαγητακι ειναι τα μακαρονια με κιμα!!!καλα να περασετε στη βαφτιση!! να μην το παινευτω, λουκουμακι εγινε το μοσχρακι μου, και οι πατατουλες μεσα στην σαλτσουλα ολα τα λεφτα!!! :D

παω, γιατι ξυπνησε το καμαρι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mprosta sto fagito sou ta makaronia me kima den a3izoun mia :D..Molis ekana mpanio tin mikri tin entisa me ta kala tis k arketa zesta , tin taisa k perimenw to george na er8ei apo e3w (mou ka8arise mesa e3w to autokinitaki mou giati itan apisteuta lerwmeno) na analavei tin mikri na paw na kanw k egw mpanaki..

Ta leme!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη και η πεθερα μου το ιδιο φαγητο εκανε, αλλα δεν πηγα επειδη εκανε κρυο και σιγα μην εβγαινα απο το σπιτι!!!

Καλα εγω εχω κανει κατασταση!!! Εχω αναψει το τζακι και καθομαστε με το μικρο στο πατωμα( οχι διπλα) και ακουμε τραγουδακια και βλεπουμε την φωτια. Τρλενετε και γελαει πολυ.

οι υπολοιπες που εισαστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μεις στο πάτωμα είμαστε,χωρίς τζάκι βέβαια κ ονειρεύομαι το λεμονατο μοσχαράκι της Αφροδίτης,που δεν έτυχε,πέτυχε :lol:

Δάφνη κ εμείς σε αγαπάμε πολύ,όλες έχουμε τα σκαμπανεβάσματα μας αλλά τι θα κάναμε χωρίς τα ταξιδιάρικα λόγια σου?

Εχτές πάλι δεν άντεξα να τον περιμένω,με βρήκε στον καναπέ να κοιμάμαι....μα έρχεται στις 23.30 αυτη την εβδομάδα,μέχρι να φάει, μέχρι να κάνει μπάνιο,καλές 1.00 :(

Σημερα θα πιώ 2 καφέδες,ευτυχως κοιμηθηκαμε μέχρι τις 10.οο,για να δούμε....

Αχ μου έχει λείψει τόσο πολύ ο αντρούλης μου,που δεν αντέχω,έχω ανάψει κοκκινο :lol:

Η Χριστίνα σήμερα έφαγε 1η φορά φρεσκια ντομάτα με κριθαράκι,δεν τρελάθηκε κιολας....για να δουμε αύριο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας...αυπνιες ... ειναι 2 το πρωι

καταρχα περαστικα στον πεθερο σου γλυκερια...

δαφνη ολα θα πανε καλα. Το πιστευω

το σαββατο βγηκαμε για πρωτη φορα χωρις τη μικρη για ωρα πηγαμε σε μια συναυλια σε μια καταληψη στην πετρουπολη και μετα βολτα με το τουτου. Να ναι καλα η μαμα και ο μπαμπας μου... Κατα τ αλλα κι εμεις ευαισθητες ισορροπιες και δε θα ελεγα οτι η διαθεση μου ειναι καλη την ψιλοπαλευω ωστοσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Ωραίες οι χριστουγεννιάτικες περιγραφές σας!!

Γεωργιαννα,σας ζηλεύω που έχετε τζάκι!εμείς δεν έχουμε εδω,αλλά έχει η πεθερά μου.Χθες μαγείρεψα ταϋλανδέζικο κοτόπουλο και ήρθαν η πεθερά μου κ ο αδελφός του Κωστα να φάμε κ περάσαμε ωραία, η μικρή έπαιξε με τη γιαγιά της κ η πεθερά μου τη χόρτασε!Τελικά το Σάββατο βράδυ δεν παίξαμε επιτραπέζιο γιατί τελικά κυριάρχησε η συζήτηση για τα πολιτικά,τα ψάρια ( ο κώστας είναι ψαροτουφεκάς κ λάτρης των ψαριών) και τις συνταγές!ξύπνησε κ η μυρτώ γύρω στις 22.30,δεν ξέρω αν την ξυπνήσαμε εμείς,γιατί έχει μαθει το βράδυ να κοιμάται με κόσμο,δεν είναι η πρώτη φορά που είχαμε επισκέψεις.ευτυχώς ξανακοιμήθηκε στις 23.00.

Δάφνη μου,εύχομαι όλα καλά για τη μανούλα σου!κουράγιο κ ψυχραιμία!με την άδεια ενώ είχε διευθετηθει έκαναν πίσω.θα ξέρω στις επόμενες μέρες τι θα γίνει τελικά. Ωραία τα ρουχαλάκια του αρούλη!!τα είδα στο mothercare και τα ήθελα κεγω!

Γωγώ μου,φιλική συμβουλή:πήγαινε στην αγκαλιά του αντρούλη σου κ βάλε τη Χριστινούλα στο κρεβατάκι της αν όχι στο δωματιάκι της :lol:

Αφρο μου, τί έγινε??γιατί πεσμένη διάθεση?

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ μια υπέροχη εβδομάδα να έχουμε!!! :D

Θα μπω στο θέμα γτ μου εκανε εντύπωση η χτεσινή νύχτα....

Εχτές το βράδυ ,κοιμήθηκε η Χριστίνα στις 20.30...ενω προσπάθησα να την κρατησω περισσότερο...την έβαλα στην κούνια της, Δανάη, για να ετοιμάσω κ σιγά σιγά ατμόσφαιρα...μετά απο μισή ώρα έκλαιγε πάω λοιπόν της βάζω πιπίλα κ κοιμάται.

Μια χαρα λεω ,γυρίζω στο έργο μου,ξανακούω την φωνή της,πάω κ την βλεπω σηκωμενη στην κουνια....!

Δεν το πιστευα,την πήρα αγκαλια να την κοιμησω κ την ξαναβάζω στην κουνια...ε μετα την ξανακουσα...εφιάλτης σας λέω,πάλι τα ίδια...την έβαλα στην κουνια 3-4 φορες τουλάχιστον,μέχρι που μπήκε ο Χρήστος στο σπίτι κ με βρήκε αγκαλιά με την Χριστίνα στον καναπέ κ εγώ να έχω γυρει μισοκοιμισμένη..... :(:o

Τον βλέπω κ την πάω στην κούνια κ ευχομαι να μην ξυπνήσει πάλι....Ευτυχως χουχουλιάσαμε κ περάσαμε ωραία... :D Μετά όμως εγώ είχα υπερένταση κ έβλεπα το αμερικάνικο X-Factor εώς τις 3.30.

Η μικρή ξύπνησε στις 5.50 χεσμένη κ στις 8.00 ξανα-χεσμένη...πωπω πολύ πρρ πρρ βρε παιδιά...

Τωρα καφεδάκι κ καμιά δουλίτσα,μάλλον δεν εχει κ πολύ καλο καιρό για βόλτα.... ;)

Φιλάκιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σκεψεις δαναη αλλα ενταξει!!!!!!!!!

αχ με παιρνει και η φιλη μου η γαλλιδα χθες το βραδυ και μου λεει αυτολεξει: quand anna a commence a faire ses nuits? Ελληνιστι ποτε ξεκινησε η αννα να κοιμαται ολο το βραδυ , το δικο της το νινι ειναι 2,5 μηνων οταν της ειπα τι συμβαινει σε εμας εφριξεεε η γυναικα...χο χο χο. Χθες ξυπναγε απο το παρκο συνεχεια μεχρι τις 2 και σταματησε οταν την αφησα στο κρεββατι μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κααααααλημεεεεεερα!!!πρωτη φορα που ξυπναω πριν τη μπουμπου μου η μοσχαρω!!! καλα ειναι , ειπια το πρωινο μου γαλα με την ησυχια μου!!μονο που το κεφαλι μου ειναι βαρυ γιατι κοιμηθηκα με πονοκεφαλο... :(

στις 12 θα παμε στο παιδων πεντελης γιατι ειχαμε κλεισει ραντεβου πριν κανα μηνα στο δερματολογικο για να δουνε την ελια της αθηνας.....και εχει εναν παλιοκαιρο εξω, φανταζομαι ποσο χαλια θα ειναι στην πεντελη ρε γμτ....τι να κανουμε ομως, πρεπει να δουμε τι θα κανουμε και μ'αυτο το θεμα...

δαφνη, ξεχασα να σου πω, με γεια το δοντακι σας!!!αντε και καλα δαγκωματα!!!

εμεις εχουμε τζακι, αλλα δεν ειχαμε ξυλα αυτο το σκ και δεν το αναψαμε.. :(

δαναη, σας ματιασαμε με το επιτραπεζιο, ολες ζηλευαμε, και οριστε αντ'αυτου το ριξατε στ πολιτικα!! :lol:

αφροδιτη, χαιρομαι που βγηκατε ζευγαρακι, εμεις δεν το εχουμε κανει ακομα....ελπιζω να βρεις την καλη σου διαθεση συντομα, ολοι εχουμε σκαμπανεβασματα....και χαιρομαι που μπαινεις και μας το λες, εστω, να μην ανησυχουμε....

γωγω, μεχρι τωρα την κοιμιζες μαζι σου και μετα την εβαζες στην κουνια;;;; τουλαχιστον περασατε καλα με τον χρηστο...( εγωτα...εγωταααααα..!!) :oops::oops: πολυ [smilie=pottytrain5.gif] [smilie=pottytrain5.gif] βρε παιδι μου!!!!χαχαχα!!εμεις χτες, κοριτσια, κλεισαμε εβδομαδα που δεν καναμε κακα, και της καναμε κλυσματακι....τον τελευταιο μηνα, εκει που εκανε καθε μερα, αραιωσε.... τι να αλλξε,αραγε;;;;

συλακι, καλα χριστουγενα!!! ελενα που εισαι;;; σε ολα τα κοριτσια, γιουλη, ειρηνη, ιωαννα, βασιλικη, γεωργιαννα, γλυκερια, σαμανθα, μαριτινα,και οποια αλλη ξεχναω, καλημεεεεερα!!!

παω γιατι σαν να ακουσα το παιδακι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγώ,πρώτη φορά τώρα σηκώθηκε?έχει το κρεβάτι της κάτω σκάλα για να το κατεβάσεις?

Αφροδίτη,δοκίμασες να της δώσεις δαμάσκηνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!!!

8elw tin simvouli sas..Xtes stin ekklisia o arravwniastikos tis 1i mou 3aderfis mou, mou zitise na mpw 1i koumera k provlimatistika para poli..Sto kentro mou zisitise to idio k o 8eios mou (mpampas tis)..Tous eipa pws einai apofasi tis 3aderfis mou k oxi kanenou allou..Aa na anaferw pws me tin 3aderfi mou exoume tipikes sxeseis, 8a vre8oume se oikogeneiakes sigkentrwseis ante na ertei 1-2 fores ton xrono na tis kanw k ena pedicure..To paidi einai apo tin Kriti exoun ligous mines desmo, xwris kan na gnwrizoume pws einai me auto to paidi ton eida oi goneis mou spiti tis 8eias mou k tous ton sistisane k tous eipane pws menei ekei,spitwsane vasika ena agnwston, gia tin oikogenia tou den 3eroume TIPOTA, pantrevontai politiko 28 Dekemvriou k me 8eloun gia martira tous 8riskeutiko den apofasisane pote..Kanenas apo tin meria tou den 8a er8ei, den 3erw kan an gnwrizoun kati..Oute ta simpe8erika den milisane kan sto tilefwno..Exei polla tattoo sto swma tou me onomata kopelwn pou eixe sxesi..Kati den mou paei kala me auto ton tipo..Milisa simera sto til me tin 3aderfi mou k mou eipe pws k i idia me 8elei gia 1i koumera tis k den 3erw ti na kanw..3erw pws einai timi mou pou mou zitane kati tetoio alla fovame pws ta pragmata den einai opws prepei..Den einai ena erwtevmeno zevgari k 8a tous pantre4w niw8w pws 8a parw tin 3aderfi mou gia sfagi..Aa na anferw akomi pws me ton aderfo tis i 3aderfi mou exoun tipikes sxeseis giati vrikane melaniasmeno to xeri tis k pistevoun pws tin xtipise..

Signwmi gia oti egra4a min me vgalete kakia 8elw to kalo tis 3adefis mou k euxomai na eutixisei to euxomai apo kardas!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδρια,μου κάνει εντύπωση που στο ζήτησε εφόσον εχετε τυπικές σχέσεις?γιατί παντρεύονται?είναι εγκυος?εγω δεν θα πιεζόμουν να κάνω κάτι που δεν νιώθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi den einai egkios..Skefteite to teleutaio tattoo einai tou maiou.."8a se agapw gia panta to onoma tis kopelas k apo katw imerominia maiou" :o:oops:

Na sou pw to paidi me simpa8ise poli k tis to eipe alla k pali den einai logos autos na me 8elei gia koumera tous..

To allo para3eno tis ipo8esis einai pws i 3aderfi mou pige 8essaloniki/a8ina (den 8imame pou) gia na vrei ton prwin tis gia na tou zitisei na ta 3anavroune alla ekeinos den i8ele k me 4ixologia skata k ir8e pisw Kipro aron aron k meta apo ligous mines vre8ike auto to paidi sto spiti tous..Iparxoun kena se oli tin ipo8esi..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αντριά μου,μην τους παντρέψεις εφόσον είναι περίεργη κατάσταση,καλύτερα να έχεις κουμπαρικά μια υγιής σχέση,έτσι όπως τα λες ειναι δυσκολη περίπτωση κ εφοσον δεν ειχατε κ σχεσεις...ποιός ο λόγος...τι να πώ?

Δανάη το έχω κατεβάσει το κάγκελο στο τερμα εδω κ μια εβδομάδα,σηκώνεται πολύ καιρό τωρα,3 εβδομάδες περίπου αλλά σκοπος ειναι να κοιμάται στην κουνια....

Αφροδίτη,η αλήθεια είναι πως την κοίμιζω στην αγκαλιά μου,γτ πίνει το γάλα της κ αποκοιμιεται κ μετα την βαζω στην κουνια της.....τι άλλο να κάνω?

πωπω Πεντελη θα πάτε...μππρρρ,δεν πειραζει να σκληραγωγειτε το μωρό στα κρύα...

οσο για τα κακά...κ...ειναι οτι θελει κάνει :lol: μην ανυσηχεις.

Ναι...περασαμε ωραια...σημερα μου ειπε να τον περιμένω πάλι....χαχα χλωμό το βλέπω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε πιτσουνακια μου???

κρυωσε ο καιρος..θυμιζει πια χειμωνα κ μια που θυμιζει χειμωνα κ λατρευω τα χριστουγεννα στολισαμε το δεντρο εχθες :lol::lol::lol::lol: λατρευω χριστουγεννα!!!!!

antria κ εγω λεω να μην τους παντρεψεις...αφου δεν εχετε στενη σχεση κ δεν σου καθετε σωστο μην το κανεις....

γωγω ειναι δυσκολο αλλα μαθε την να κοιματε στο δικο της κρεββατακι ηδη εχουν αρχισει να τα καταλαβαινουν ολα κ θα εχεις προβλημα!!!!εχω λυση για να μην σε παιρνει υπνος περιμενοντας...οδοντογλυφιδες :lol::lol::lol::lol: βαζεις απο μια οδοντογλυφιδα να μενουν ανοιχτα τα ματια σου κ βουαλα!!!!! :lol::lol::lol::lol:

δαφνη περαστηκα στην μητερα σου...κ με γεια το δοντακι!!!!!!!!!!!!

γλυκερια εχεις καποιο νεο απο τον πεθερο σου???βρικανε τι ακριβως ειναι?

γεργιαννα μου η αδερφη σου εφυγε αμερικη τελικα???? πολυ χουχουλιαρικη ατμοσφαιρα!!!!!!!!!

αφροδιτη προβλημα στα κακα κ εμεις επισης....δαναη καλη ιδεα το δαμασκηνο λεω να το δοκιμασω...

αφρο μου ευχομε μεσασ απο την καρδια μου να ξεπερασετε τα προβληματα κ να γινουν ολα ομορφα ξανα..

την ηλιοδωρα την εχω χασει κ εγω...γενικα ξεκινησαν πολλες κοπελες κ εχουν μεινει οι μισες..

ελενααααα αλλαξε το ονομα της κορης μου στην λιστα βγαλε το α :lol::lol::lol::lol:

σημερα εχει γεννεθλεια ο αντρας μου του εφτιαξα νοστιμοτατες φακες!!!!! :lol::lol::lol:

για την μικρη εφτιαξα μια σουπα τουρλου να την πω???εχει μεσα μοσχαρακι πατατα καροτο μπροκολο σελινο λιγα μακαρονακια κ μια κουταλια φακες :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Simfwnw apolita me osa eipate alla eimai poli mperdemeni giati 1o. den exoun filous (apoti katalava) k gi'auto mou proteinane emena k 2o. ti dikaiologia 8a vrw? afou den mporw na pw tous provlimatismous mou..Fisika milame se 2 xronia me to kalo an 8a pantreutoune me 8riskeutiko (den apofasisane akoma pote) alla apo e4es 3ekinise ekeinos na me leei koumera xwris kan na apantisw :oops::o..Sto politiko 8a mpw martiras alla den einai k tipota o martiras..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας,μανουλες!καλη εβδομαδαα!

εγω χωρις το τζακι νιωθω μια απεραντη μοναξια,απο τις 7 το πρωι μεχρι οσο παει τη νυχτα,ευτυχως δεν αγοραζουμε τα ξυλα ειναι απο τις ελιες,γι αυτο η υπερκαταναλωση.....

κατα τα αλλα ,δυσκολα ,συναισθηματα περιεργα,ο Γιαννης μου χαλια και φυσικα ολα μελι γαλα στον παππου,να φανταστειτε οτι τωρα ο παππους μαζευει ελιες.....δεν θα αντεξει αν του πουν οτι πρεπει να παψει να κανει ολα (και ειναι πολλα)οσα εκανε!

και κατι ευχαριστο,πριν 6 χρονια σαν σημερα το βραδυ πηγα στο ιασω για προκληση .....τοκετου αυριο τ θηριακη μου γινεται 6χρονων!!!!!!!!!!!!δεν θα πω σαν χθες θα πω σαν πριν ενα μηνα,το παρτυ μας θα γινει στο σχολειο,ευτυχως η κυρια μας δεχτηκε!!!!

παω να δω τι κανει ο λευτερακης μου ,ειναι ωρα για χορτοσουπα.....που σιγουρα στα κακακια μας εκανε καλο ,α και ακτινιδιο αλλα οχι τα σπορια,αυτα τα νεα ΤΟΥ Ιονιου....καλο μεσημερι και καλη ορεξη στα μπεμπακια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκερία να τον χαίρεσαι για αύριο!!την τρώει τη χορτόσουπα?εμείς ακόμη είμαστε στις 3-4 κουταλιές,κ απο τη φρουτόκρεμα το πολύ τη μισή.μόνο το ρυζάλευρο τρώει ολόκληρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • να σαι καλά κοπέλα μου 🙏 και εγώ σκεφτόμουν να μην πάρω αλλα παρήγγειλα τελικά γιατί δεν με αγχώνουν έτσι κι αλλιώς ούτε φτιάχνουμε τις επαφές με βάση τα τεστ..απλά θέλω να ξέρω ότι δουλεύει το σώμα μου.. πάμε με αισιοδοξία ❤️ 
    • Ναι καντε χαλαρά κ ισως έρθει το σποράκι σας!! Κ εμεις στο δεύτερο είπαμε ας κάνουμε ελεύθερα κ κατά το καλοκαίρι αρχίζουμε αλλά ήρθε με την πρώτη ενώ το πρώτο μας ταλαιπώρησε…όποτε κανεις δε ξέρει όποτε είναι να έρθουν θα έρθουν!!! 
    • Μπράβο ρε κορίτσι.. όλ καλά θα είναι!! Πότε πας για υπέρηχο? Εγώ ξεκίνησα παρακολούθηση του φυσικού μου κύκλου, (πήγα σε νέο γιατρό) με την προοπτική αν είναι καλός ο κύκλος να κάνουμε αυτό το μήνα την ΕΤ. Μου είπε θα προσέξουμε πολύ τις τιμές προγεστερόνης μετά την ΕΤ γιατί θεωρεί πως με μια τόσο καλή εικόνα που έχω, το ότι δεν τα έχουμε καταφέρει ακόμα ίσως έχει να κάνει με την υποστήριξη της μήτρας μετά την ΕΤ. Νιώθω πολύ καλά μαζί του , είμαι ήρεμη και κυρίως χωρίς άγχος, καθώς είχα σίγουρο ότι θα προχωρούσα σε ΕΤ από Σεπτέμβρη και το ότι υπάρχει περίπτωση να γίνει άμεσα ήταν έκπληξη για μένα. Φυσικά μετά από τόσες στραπάτσες κρατώ μικρό καλάθι αλλά είμαι πιο ήρεμη, έχω άλλη ψυχολογία. Οπότε παρακολούθηση τώρα. Πήγα και σήμερα, θα πάω και τη Δευτέρα και βλέπουμε αν μας κάνει τη χάρη ο κύκλος αυτός..
    • Σ' ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ!!! Ναι μου είπε και εμένα ότι είναι απόλυτα φυσιολογικό.. αλλά δεν το έχω διαβάσει πουθενά να το αναφέρει κοπέλα και λέω τι φάση;! Είναι τρομακτικό πάντως... Αυτό σκέφτομαι.. αν είναι θα πάω... Δυστυχώς είμαι υπόλοιπο Αττικής.. και με τα οικονομικά μας μόνο για κανά δημόσιο με βλέπω..  Πάντως και λόγο των εξωσωματικών, ΗΚΓ μου κάνανε κάθε φορά πριν την όποια πράξη και ποτέ δεν είχα θέμα.. γύρω στους 60 χτύπους σε ηρεμία και 80 σε έντονη άσκηση.. χθες είχα 90 σε ηρεμία λόγο των ταχυκαρδιων και λέω κάτι γίνεται δεν είναι δυνατόν!! Ούτως ή άλλως οφείλει να στείλει για ιστολογική εξέταση ασχέτως πολύποδα... Σου είχα πει βέβαια και την γνώμη μου τότε για την αφαίρεση του με αποξεση αλλά στην ιστολογική μπορεί να σου δείξει το ίδιο δηλαδή ότι στον ιστό που εξετάστηκε αν υπάρχουν και ίχνη του πολύποδα.. επειδή έχω αφαιρέσει αρκετές φορές γράφει συγκεκριμένα αυτό: "ενδομητρικά  τεμάχια αποτελούμενα από στρώμα και αδένια με μορφολογικούς χαρακτήρες ανώμαλου παραγωγικού  ενδομητρίου και πολυποειδόμορφα τα οποία αφορούν σε τμήματα ενδομητρικού πολύποδα." (Σου στέλνω copy paste τι έγραφαν στη δική μου ιστολογική) Δεν υπάρχει φόβος κακοήθειας είναι πολύ συνηθισμένα και συνήθως δημιουργούνται από ορμονολογικη διαταραχή σε συνδυασμό με μεγάλο όγκο αίματος στην περίοδο.. Όλα καλά είναι μην αγχώνεσαι τσάμπα!
    • Μπορείτε να χορέψετε φυσικά ❤️ μπορείτε να σηκώσετε βάρος που σηκώνατε πριν την κύηση συστηματικά γιατί η μήτρα είναι «μαθημένη» σε αυτό το βάρος . Εγώ σηκώνω το γιο μου 20 κιλά κ δν έχω θέμα γιατί τον σήκωνα κ πριν. Σε άλλη εγκυμοσύνη σήκωνα την κόρη μου τότε 11 κιλά  καποιες γυναίκες σηκώνουν βαράκια κ κάνουν κανονικά γυμναστική κτλ κτλ με ασκήσεις που επιτρέπονται    φυσικά εσείς δεν θα σηκώσετε 20 κιλά όπως εγώ εφόσον πιο πριν δν σηκωνατε συστηματικά αυτό το βαρος πχ μια σακούλα σούπερ Μάρκετ 3-4 κιλά σίγουρα μπορεί να την σηκώσετε  😊 Ωστόσο επειδή η καθεμία έχει το ιστορικό της εννοείται να ρωτάτε τον γιατρό για τα πάντα να μην ντρέπεστε  @ΛΕΥΚΗ όσον αφορά τον τοκετό εγώ είχα βρει εξαρχής ανεξάρτητη μαία που κάνει τοκετούς στο σπίτι κ έκανα μαθήματα αλλά κ ενημέρωση. Είναι λογικό να φοβάσαι γιατί δυστυχώς υπάρχει η τρομοκρατία από τους γιατρούς κ το μαιευτικό σύστημα γενικότερα. Όπως επίσης κ πολλή παραπληροφόρηση που βολεύει αυτό το ίδιο το σύστημα.    εγω ένιωσα δυνατή όταν ενημερώθηκα σωστά. 💪🏽 οπως κ μετέπειτα με τον θηλασμό. Εκεί να δεις παραφιλολογία.    μην το αφήσεις, να βρεις μαία ανεξάρτητη από τον γιατρό σου, να κανεις κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ δωρεάν σεμινάρια θηλασμού από έγκυρους φορείς πχ Αλκυόνη (αν επιθυμείς να θηλάσεις φυσικά όχι αναγκαστικά) κ θα δεις ότι θα νιώσεις διαφορετικά.    Μπορώ να γράφω για ώρες για τις εμπειριες μου απλά το μόνο που θα πω είναι ότι αν δν ενημερωθείς από μόνη σου δυστυχώς δν μπορείς να ξέρεις από πριν αν όλα αυτά που θα σου πούνε θα είναι αλήθεια ή θα είναι προς βόλεψη του συστήματος.  ό,τι  λεπτομέρειες χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις είτε για μαίες είτε για τον θηλασμό.    ολα με το καλό θα γίνουν ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...