Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΑΤΣΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ-ΜΑΪΟΥ 11! ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 966
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

George mou thanx gia tin katanoisi :D

I kori mou simera 3ekinise kainourgio pragma tsirizei sinexws k mou exei spasei ta timpana =))

Simera arxisame k tis vazoume aloe vera sta magoulakia na doume an kanei kati gia tin 3irodermia-3efloudisma pou exei..Mou eko4e o mpampas mou fresko fullo tis aloe vera apo ton kipo mas edw sto patriko mou k tis vazoume sinexws!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Γωγώ,η Μυρτώ από τότε που ξεκίνησε το ρυζάλευερο κ έσφιξαν τα κακάκια της δεν της έχουν ξαναβγει από την πάνα.Εγώ της βάζω το βράδυ ibero και την ημέρα τις toujours του Lidl και ειμαι ευχαριστημένη κ έχουν μόνο 9,90 τα 56 τεμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ?ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΣΤΟ ΠΟΠΟ ΠΩΣ ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ?ΤΟ ΒΑΖΕΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΟΠΟ Η ΕΚΕΙ ΑΠΕΞΩ?ΕΙΝΑΙ ΓΕΛΟΙΑ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ....

ΒΡΕ ΠΕΙΤΕ ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΤΑΓΗ...ΤΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΙΣ 20?ΠΕΣΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ....

Gioulaki mou den xreiastike na tis valw 8ermometro sto kwlaraki giati tis exw pipila 8ermometro k me vole4e alla sxedon se ka8imerini vasi tis vazw me tin mpatoneta kremitsa gia na mou kanei kakakia giati exei polla aeria k den tin afinoun na energi8ei..Aplws tis sprwxnw apala de3ia k aristera tin tripitsa den tis to vazw mesa logika k auto etsi 8a to xrisimopoias 8a to vazeis stin akri..

As mas pei kamia kopela pou 3erei kalitera :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεωργιάννα,το δεύτερο δοντάκι το έβγαλε πριν τη βάφτισή της.

Αφροδίτη,όντως είναι πολύ καλή κ πάντα διαθέσιμη. Γιατί να με αγχώσει?η Μυρτώ βρίσκεται ακριβώς στο μέσο όρο της καμπύλης ανάπτυξης που έχει στο βιβλιάριό της.

Γιούλη,χρόνια σας πολλά!!!Μπράβο σου για την πρωτοβουλία!συμφωνώ ότι δεν πρέπει να μένουμε αδρανείς!καλή επιτυχία!όσο για το τραπέζι εγώ πριν 2 εβδομάδες έφτιαξα: ρολό χοιρινό με δαμάσκηνα,βερίκοκα κ κάστανα με σως πορτοκάλι κ μέλι και πουρέ πατάτας (αν θέλεις θα σου σκαννάρω τη συνταγή),σούπα κολοκύθα-πατάτα-καρότο-τζίντζερ,σαλάτα ταμπουλέ (με πληγούρι πανεύκολη),μια πιτα που φτιαχνω ηπειρώτικη κ μια πράσινη σαλάτα με ροκα,σπανάκι,ροδι κ κάσιους.έγιναν όλα ανάρπαστα!!!

Αναστασία, περαστικά σας!πάντως η θερμοκρασία δεν μου φαίνεται ανησυχητική!κ η μυρτώ συνήθως έχει υψηλή θερμοκρασία κ η παιδίατρος μου είπε να ανησυχήσω πάνω από 38,5οC.

Άντρια,βάζεις το μεταλλικό μέρος του θερμόμετρου μόνο στον ποπό.Για την δυσκοιλιότητα της βικτόριας μπορείτε να δοκιμάσετε τα δαμάσκηνα.η παιδίατρος μου είπε κ της έβαλα χθες κ σημερα ένα αποξηραμένο δαμάσκηνο στη φρουτόκρεμα μέσα αφού το μούλιασα σε βρασμενο νερο για να μαλακώσει.Και χθες κ σημερα έκανε κανονικά κακά.ηθελα να σε ρωτήσω τα 200 ml νερό για την κρεμα τα αύξησες μόνη σου?μου φαίνονται πάρα πολλά,εμάς μας είπε η παιδίατρος όπως κ η Αναστασία μέχρι 120ml αυτό είναι ενα πλήρες γεύμα.θα έλεγα να ρωτήσεις την παιδίατρο για καλό κ για κακό.Και να ξέρεις ότι το ρυζάλευρο σφίγγει τα κακάκια της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη,καλή σας αρχή στο μπουσούλημα!!!!Δεν θα χρειάζεται να σκουπίζεις απο εδώ κ πέρα!! :lol: είναι όντως πολύ συγκινητικές αυτές οι στιγμές που κάνουν κάτι για πρώτη φορά.έτσι έκανα κ εγω όταν είδα το πρώτο δοντάκι της να ξεπροβάλει.σχεδόν έκλαψα...Εμένα μου είχαν χαρίσει ένα άλμπουμ-ημερολόγιο κ τα γράφω όλα εκει μεσα,πόσες ώρες κοιμόταν σε κάθε ηλικία,ποια παιχνίδια της αρέσουν,πότε έβγαλε κάθε δόντι,πότε χαμογέλασε,πότε έφαγε κρεμα,φρούτο κ κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Danai mou tis evaza 150 ml mexri twra, simera diavasa panw sto kouti pws 5 minwn k panw vazeis 7 koutalies koftes k 200 ml nero..Milisa me tin paidiatro simera k tis to anafera k mou eipe mpravo pou tin trwei oli den mou eipe tipota allo oso gia to frouto mou eipe na min dwsoume frouto akomi wspou na ka8arisei to proswpaki tis gia na min to diakindene4oume me allo frouto..Telos tis evdomadas 8a 3ana milisoume k mallon 8a valoume sto programma mas to milo..To para3eno tis ipo8esis einai pws eidika simera pou au3isa tin posotita tou rizalevrou mou ekane kakakia moni tis 2 fores :o enw alles fores ekane panta me tin voi8eia mas, 8a mas trellanei auto to paidi :D ..Ta kakakia tis einai poli xalara sxedon neroula den einai sklira k na fovate na energi8ei aplws exei polla aeria k ta empodizoun giati molis aeristei vgenoun amesws..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai exei polla k den 3erw to giati, apo 50 imerwn pou mas epiasan oi kolikoi 3ekinisane k ta provlimata me ta aeria k ta kakakia otan itan 4wn minwn peripou oi kolikoi efigan alla ta ipoloipa akomi sinexizoun, kaname k iperixo koilias mipws exei kati apo tin gennisi tis alla ola einai mia xara!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Me pire mia fili mou na dei pws ta paei i mikri me ta magoulakia tis k exei ena agoraki 8 meres pio megalo apo emas k tin rwtisa gia to rizalevro poso trwei to diko tis mwraki k mou eipe pws tis eipe o paidiatros 5-7 koftes koutalies k oso nero sikwnei gia na min einai pixti oute k nerouli..Danai k Anastasia poses koutalies skoni vazete se 120 ml nero?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς, πολύ γκρίνια σήμερα... δεν έχει σταματήσει απ'το πρωί. Και δεν κοιμάται... Να δούμε το βράδυ. Αν με πάει 2ο βράδυ σερί ξενύχτι, θα πέσω κάτω μου φαίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουραγιο Ανδρια!

εγώ το απογευματακι δεν αισθανόμουν πολύ καλά,κρυάδες κ πόνους στα κόκκαλα αλλά δεν ήμουν σίγουρη αν ηταν από το γυμναστήριο,γιατί πήγα σήμερα μετά από μέρες.τελικά είχα 37,πηρα την παιδίατρο να ρωτησω αν μπορώ να πάρω depon κ αν χρειάζεται να προσέξω κατι με τη μικρή,κ μου ειπε οτι μπορώ να παρω μονο depon κ να φορέσω μάσκα κ αν ανέβει πάνω από 37,5 να μην τη θηλάσω την ώρα που έχω πυρετό παρά αφού έχει πέσει.εβαλα λοιπόν τη μάσκα για να τη κάνω μπανιο βοήθησε κ ο κώστας κ η μικρή με κοίταζε με απορία,σου λεει αυτή μοιαζει με τη μαμά μου,μυρίζει σαν τη μαμά μου,τραγουδαει σαν τη μαμά μου, αλλά είναι αυτή?!?!?!

σας καληνυχτώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δανάη, περαστικούλια! "Οπλίσου" με βιταμίνη C από τα τρόφιμα. Βοηθάει πολύ!

Η μπέμπα μου δεν κοιμάται γτ έχει ζόρι με τα δοντάκια της. Πολύ κλάμα..δεν αντέχω να την ακούω.. πρέπει να υποφέρει πολύ.. Τώρα για παράδειγμα κοιμήθηκε για 15 λεπτά και ξύπνησε κλαίγοντας. Ξαφνικά κλαίει και ξαφνικά σταματάει. Δύσκολα της βγαίνει το χαμογελάκι της σήμερα.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δαναη περαστικα σου! Ελπιζω να ηταν απο το γυμναστηριο και οχι κρυωμα.

Γιουλη Εγω φτιαχνω παντα τυροπιτα, κρεατοπιτα και για τα πιτσιρικια μπομπα με ζαμπον- τυρι. Βεβαια αυτα ειναι τα στανταρ και μετα οτι θυμαμαι φτιαχνω. Εχω καιρο να κανω τραπεζι λοω του Διονυση και θα αργησω.

Γωγω μου εγω τα Λιμπερο περνω παντα με εκπτωση!!! Τωρα περιμενω την Δευτερα να δω που θα βγαλει εκπτωση για να παρω. Εχω γαβατσα γυρω στις 300!!! της πηρα με 50% τσαμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις χρησημοποιουμε τις πανες του μασουτη 35 πανες 5,35ευρω κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη!!!!δεν εχουμε υπερχυλησεις δεν κοκκινιζει ειναι μαλακες κ λεπτες!!!δοκιμασα κ του λιντλ αλλα τελικα λατρεψα του μασουτη..

περαστικα βρε κοριτσια στα μωρακι σας αχ αυτα τα δοντακια...υπομονη κ κουραγιο....

ααα για οσες περνετε κρεμες η νουτριτσια εχει την φαριν λακτε 2,15 με καρτα μασουτη εγω ειχα κ κουπονια κ πηρα την μια κρεμα 1,65!!!!!ευτυχως η μπουμπου τρωει απο ολα το μονο προβλημα ειναι οτι απο τοτε που ξεκινησε στερεες δεν πινει γαλα...μονο το βραδυ..

εκοψα την σκονη κ της δινω νουλακ τωρα κ δυο φορες την εβδομαδα της δινω γιαουρτακι

αρχισα να βαζω κ λιγο μπροκολο στην σουπα εκει να δειτε κλανιδι που πεφτει :lol::lol::lol::lol: δαναη περαστικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω αδιαθετησα ... δεν εχω μεχρι στιγμης αντικτυπο στο γαλα κ ευτυχως γιατι αυτη δεν ξαναπιανει μπιμπερο ...

δαναη αυτο με τα πυρετογονα ειναι πεπαλαιωμενη μη απιστημονικη αντιληψη κ δεν ισχυει .. τι εννοω : στην ελλαδα κ μονο μεχρι το 95 ελεγαν οι γιατροι να μη θηλαζεις αν εχεις πυρετο γιατι περναγαν πυρετογονες ουσιες στο γαλα. Δεν υπαρχουν πυρετογονες ουσιες θηλασα ισως το θυμαστε με 39-40 πυρετο. Εχω δει το θεμα κ σε ενα φαρμακευτικο συνεδριο πριν μεινω εγκυος που μας ελεγαν γιατροι οτι δεν ισχυει κ το λεω υπευθυνα αυτο. Δεν υπαρψουν πυρετογονα αντισωματα. Να μη θηλασεις μονο αν εισαι καταβεβλημενη κ δε μπορεις...

περαστικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου.τι κανετε?δαναη περαστικα σου.ελπιζω να μην ειναι ιωση αλλα κατι τυχαιο.παντως οπως ειπε και η αφρο μπορεις να θηλασεις κανονικα με πυρετο.δεν υπαρχει προβλημα.και εγω εχω θηλασει.γλυκερια περαστικα για τον πεθερουλη σου.γρηγορη αναρωση.γιουλη καλη αρχη στο καινουργιο σου ξεκινημα.μπραβο.κοριτσακια υπομονη με τα δοντακια.υποφερουν τα καιμενα.τι να κανουν.εμεις σημερα εχουμε παιδιατρο.εχουμε 3 εμβολια να κανουμε.2 τσιμπιματακια και ποσιμο.την προηγουμενη που τα καναμε εκανε πυρετο.φανταζομαι θα κανει και τωρα.και ο μεγαλος θα κανει το αντιγριπικο και σκεφτομαι να το κανω και εγω και ο αντρας μου.η παιδιατρος μας ειπε ΟΛΟΙ .φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εκπεμπω sos εχουμε νευραααααααααα κ φτυνουμε φερνουμε στο κεφαλι της μαμας παιχνιδια βλεπουμε το κουταλι κ κλαιμε... γιουπιιιιιιιι μπιμπερο ουτε καν εχασε κ 150 γραμμαρια...

ποναω κι εγω που αδιαθετησα!

ελπιζω ως τις 29 νοεμβρη να τρωει γιατι εχω δικαστηριο το πρωι κ αλλο ενα στις 2 δεκεμβρη κι ελεγα να της δωσει η γιαγια μου τη φρουτοκρεμα γιατι δε θελω να την παρω μαζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!

Σουλα μου απο τωρα γιαουρτι; εμενα μου ειπε μετα τον 8ο. Το απογευμα εμεις ακομη γαλα. Μπροκολο του βαζω καιρο τωρα αλλα δεν ειδα διαφορα. Ντοματα εχουμε σημερα επιπλεον.

Αφρο γτ τοσα νευρα; μηπως την πειραζουν οπως της Σαμανθας; Εαν θυμασαι που της φερνενε καουρες και με το που αλλαξε την ωρα τα τρωει.

Εμεις πηγαμε την θεια μας στο αεροδρομειο. Καλα ειμαι περιμενα περισσοτερη συγκινηση.

θα τα πουμε αργοτερα παω στο βιβλιοπωλειο γτ το Μεταιχμιο εβγαλε κατι ωραια παραμυθια σε προσφορα. Θα παρω αλλο ενα, εχθες που πηρα 1 ξετρελαθηκε ο Διονυσης!!!!! το εβαλε στο στομα κατευθιαν και μετα εσκισε μια σελιδα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...