Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΦΥΣΙΚΟΣ ΚΥΚΛΟΣ!!!


Recommended Posts

Teri φαντάζομαι οτι εκεί που την έκανες και η κανονική εξωσωματική θα κοστίζει ακόμα πιο πολύ.Γενικά εγώ το θεωρώ άδικο και για κοπέλες όπως εγώ που κάνουν με διέγερση λίγα ωάρια και πληρώνουμε τα ίδια λες και κάναμε 30 :( Στην ουσία εγώ με δόσεις ελέφαντα έκανα τόσα όσα κάνουν άλλες με τροποποιημένους(άντε 1-2 παραπάνω).Δεν το δέχομαι να πληρώνεις όμως και ίδιο ποσό όταν εξ αρχής ξέρεις οτι θα πας με λιγότερα ωάρια όπως στον φυσικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ με το puregon 75ml έκανα 2,

1 δικό μου έτσι και αλλιώς...

Δυστυχώς οτι και να κάνουμε οτι και να λέμε δεν θα αλλάξει τίποτα.

Με το δημόσιο νοσοκομείο κορίτσια η διαδικασία πόσο διάστημα τραβάει ; εννοώ η έγκριση.

αυτό που με ενδιαφέρει είναι η συμμετοχή τον φαρμάκων γιατί τρίχες δίνουν έτσι και αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Δεν ξέρω τι ασφάλεια έχετε αλλά για όσες έχουν ΙΚΑ, έμαθα χθες οτι μια κοπέλα μετά το τέλος της εξωσωματική εκανε την διαδικασία και πήρε τα 350 Ε απο το ταμείο μετά όμως έκανε ενσταση για το μικρο αυτο ποσό και πήρε άλλα 500Ε, σύνολο 850-900, δεν τα λες και λίγα!!!!

Αυτοί εκεί ούτε απο κρίση καταλαβαίνουν ούτε απο δυσκολίες, έχε χάρη που τους έχουμε ανάγκη! :(

Φραουλίτσα, με τον Χριστοφ.... ήσουν εκεί? Τι έγινε? πως ήταν εκει τα πράγματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

merentaki kai litledan.. Εγώ και στην κανονική εξωσωματικούλα έκανα μόνο 3 από τα οποία το ένα μόνο ήταν καλό!!!Όλες ειμαστε σε καλό δρόμο βλέπω!!!!! Μη το βάζουμε κάτω κορίτσια θα γίνουνε σίγουρα μανούλες και σύντομα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Teri μου εγώ έκανα 5 και στην αρχή φαινόταν οτι θα έκανα απο 1-3.Είχα στενοχωρθεί πάρα πολύ γιατί και ο γιατρός ενώ μου τόνιζε οτι λίγα θα κάνω φάνηκε πολύ προβληματισμένος.Εγώ έκανα 300 μονάδες menopur.Έχω ακούσει οτι στους τροποποιημένους κάνουν 3-4 ωάρια περίπου το πολύ.Τουλάχιστον τα 5 που είχα ήταν όλα καλα και γονιμοποιήθηκαν.Τώρα όμως δεν τον έχω ρωτήσει τον γιατρό πως ξέρουμε αν είναι καλά;Τα κατέψυξαν την άλλη μέρα.Εμείς θα πάμε άλλη μία με διέγερση σίγουρα και αν ξαναχρειαστεί μας βλέπω με τροποποιημένο μετά.Τα 5 που βάλαμε κατάψυξη θα τα αφήσουμε για αργότερα μάλλον αν όλα πάνε καλά δηλαδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περνάς απο επιτροπή αλλιώς δεν σου γράφουν τα φάρμακα για την εξωσωματική.Εμάς δεν μας περάσανε.Δεν έχω σκοπό να ξαναπάω τσάμπα χρόνο θα χάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περνάς απο επιτροπή αλλιώς δεν σου γράφουν τα φάρμακα για την εξωσωματική.Εμάς δεν μας περάσανε.Δεν έχω σκοπό να ξαναπάω τσάμπα χρόνο θα χάνω.

:shock: και γιατί ; τι ήταν αυτό που σας φρέναραν ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

littledancer γιατι δεν σας περάνε? Εγώ που πέρασα προχθές μας περάσανε όλες; και πολύ χαλαρά! Τι να πω? Δηλαδή έχετε κατεψυγμένα εμβρυάκια? Γιατι δεν τα τοποθετήσατε? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μας είπαν για σπερματέγχυση.Γενικά κόλλησαν και στην ηλικία οτι είμαι μικρή.Καλά μικρή δεν είμαι 31είμαι.Τέλος πάντων η αλήθεια είναι οτι θα μπορούσα ίσως να μείνω έγκυος με σπερματέγχυση αλλά λόγω που έχω χάλια ΑΜΗ και αρκετά ψηλή FSH δεν το ρισκάρω να περιμένω.Που ξέρω αν θα κάνω καλούς κύκλους μετά απο ένα χρόνο;Τα έμβρυα της πρώτης μου διέγερσης τα αφήσαμε στην κατάψυξη για μετά.Θα δούμε με την επόμενη τι θα κάνουμε και πως θα ανταποκριθώ και αν όλα πάνε καλά θα τα αφήσουμε για αδερφάκι ή αν δεν ανταποκρίνονται οι ωοθήκες πλέον.Τώρα με αγχώνει το αν συτά που καταψύξαμε θα είναι καλά και το αν θα ανταποκριθούν το ίδιο τουλάχιστον οι ωοθήκες μου.Σκέφτομαι μήπως και μετά την 1η διέγερση είναι πιο κουρασμένες :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 months later...

κοριτσια, επαναφερω το θεμα. Θελω να προτεινω στον γιατρο μου τροποπ. φυσικο. Απο ποια μερα το κυκλου αρχιζουμε; Εχω ακουσει 2 εκδοχες: απο 7-8η μερα και απο 3η μερα και μερα παρα μερα.

θα ηθελα τις εμπειριες σας: τι δοσεις πηρατε κ ποσα ωαρια κανατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...