Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Καλα τρεξιματα Αννουλα μου....Καλη αρχη σε σενα και σιγα σιγα ν απαιρνω και εγω σειρα γιατι και εμενα ζωηρεψε παρα παρα πολυ...δεν περπαταει βεβαια ακομα σαν τον δικο σου αλλα δεν φοβαται ΤΙΠΟΤΑ...ντουγρου σε οτι δει...

Τουλαχιστον κατα τη διαρκεια της ημερας σου κοιμαται λιγο ετσι ωστε να χαλαρωνεις και εσυ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γιωτα μου συγνωμη!σας μπερδεψα γιατι νομιζω παλια ειχατε παρομοια foto?η κανω λαθος?η αποσταση δεν παιζει ρολο..φυσικα αμα μεναμε κοντα οπως παλια τωρα εννοειται οτι θα ειχαμε μαλλιοτραβηχτει!

πριν λιγο τσακωθηκαμε με τον αντρα μου και τα βροντηξε και εφυγε.....πραγματικα δε με νοιαζει...εχω παρει αναποδες....αμα δε μπορει να βαλει ταξη ας παει σπιτακι του!δεν ειναι μονο αυτα τα τελευταια μετα πεθερικα τα θεματα μας μονο...εχουν μαζευτει πολλα φυσικα με κυριο θεμα οχι τα πεθερικα αλλα φυσικα τη θεση του ιδιου σε ολο αυτο το πανηγυρι.εχει φτασει ο κομπος στο χτενι και πολυ στεναχωριεμαι γι'αυτο.δε μας βλεπω καλα.

πολυ θα χαρω τελικα να βρεθω στις οικογενιακες συγκεντρωσεις......να τους ξεχ....σω ενα χερακι με την ευκαιρια που εχω τοσα νευρα.ευκαιρια ειναι.

σας καλυνυχτιζω κοριτσια θα μπω αυριο να σας πω για τη β επιπεδου....εδω αυριο εχουμε χαρες και εγω ειμαι στους ιδιους καυγαδες που ημουν και πριν 2 χρονια.δε παμε τελικα καθολου καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε εγω δεν ξερω ποση ωρα καθομαι και διαβαζω...και γελαω μονη μου...μα τα πεθεροκαμωματα...

κοριτσαρες μου μου λειπετε...αλλα παντα σας σκεφτομαι να το ξερετε...

εγω σε οσα λετε γιατις πεθερες γιατι οπως ξερετε καλα ειμαι και εγω χιλιοκαμμενη δεν ριχνω σε αυτες το φταιξιμο αλλα στους γιους τους...δηλ.στους αντρες μας...γιατι αν οι κυριοι καταλαβαιναν πεντε πραγματα πισω απο τις λεξεις τιποτα δεν θα γινονταν...αν καθενας βαζει τους γονεις του στην θεση τους τοτε τα ορια θα ηταν ξεκαθαρα....

κατερινα μου θαυμαζω την υπομονη σου εγκυος γυναικα μετα απο ολα αυτα πως δεν την εχεις ξαποστειλει ακομα...κανει πως δεν καταλαβαινει γιατι ο γιοκας δεν λεει τιποτα...τα κανει αυτα μπροστα του?και αν τα κανει εκεινος λεει τιποτα η αφηνει εσενα να βγαλεις το φιδι απο την τρυπα??

μαριεττακι μου...εσυ πρεπει αγαπη μου να γραψεις βιβλιο...δεν γινονται αυτα...παντως εχεις δικιο γιατι και εγω αυτο προσπαθω να περασω στον αλεξη και του λεω πως πλεον ειμαστε εμεις οι τρεις οικογενεια(που πολυ συχνα το ξεχναει)και πρεπει να ξεκολλησουμε απο την μαμα μας...αφου λοιπον εχετε την ευκαιρια να κανετε κατι για το παιδι αυτο θα κανετε...και αν δεν θελει να αφησει την γλυκια μανουλα μοναχουλα να παει αυτος να της κανει παρεα...

γιωτα μου φταιει η φωτο σου..την καντυ δεν εχει και η ελιζα?εξ ου και το μπερδεμα και εγω την παταω...η δικια σου τωρα μπορει να ειναι και χειροτερη γιατι η μιζερια ρε κοριτσια ειναι μεγαλη καταρα...μιλαμε δεν υπαρχει μεγαλυτερη γρουσουζια..αμα εισαι μυζερος εισαι και κακοτυχος τραβας πανω σου την γκαντεμια...καλυτερα κακος παρα μιζερος..την κακια την αντιμετωπιζεις την μιζερια πως???εμενα η δικια μου εχει κατι και απο αυτο αφου οταν πηραμε το φουσκωτο του μανωλη γυριζει και λεει..αμαν πια στο τελος δεν θα χωρατε εσεις στο σπιτι...

πολλες ξεχναω εεε???εγω φταιω μωρε που αμα σας πιασει δεν σας αφηνει???

εμεις ειμαστε καλα πολυ καλα μπορω να πω...και για οσες θελουν συμβουλες εγω αυτο που καταλαβα ειναι πως τα παιδια θελουν εμπιστοσυνη..ναι τον εχω απο κοντα αλλα τον αφηνω ελευθερο..πλεον ανεβοκατεβαινει μονος του την σκαλα...του λεω παμε για υπνο και ανεβαινω πανω και τον περιμενω και ερχεται πισω μου...μπορει μεσα μου να τρεμω αλλα του δειχνω εμπιστοσυνη και ετσι νομιζω ειναι καλυτερα...στις αρχες φυσικα ημουν συνεχεια πισω του αλλα οσο βλεπει οτι φοβαμαι τοσο πιο πολυ νευριαζει...μια μερα μαλιστα τον ακολουθουσα και γυριζει και με εσπρωχνε με τα χερια του να φυγω...το σκατο απεκτησε και αποψη...δεν σας ειπα τωρα λεει μπαμπουκι..θα μου πειτε τι σημαινει...στην αρχη νομιζα πως λεει μπαμπουλη και αρχισα να φουντωνω..ωσπου χθες τον εντυνα και πιανει το παπουτσι του και προσπαθουσε να το βαλει και φωναζε μπαμπουκι...κοριτσια εγω νομιζω πως πρωτα θα γραψει εκθεση και μετα θα πει μαμα...εχθες ημουν στην παρολιγο νονα του(ας οψεται η δικια μου πεθι)και του λεει φαε καλαμποκι και γυρισε το παιδακι μου και με κοιταξε σε στυλ μπορω???και ενοιωσα τοσο περηφανη χαζομαμα...ειναι μια γλυκα κοριτσια οσο μεγαλωνει...οσο με τρεχει αλλο τοσο μου ριχνει μια ματια και με λιωνει...μπορω να καθομαι να μιλαω ωρες ολοκληρες για αυτο σταματηστε με...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι να σου πω αυτο που λεω στον εαυτο μου..γιατι ουτε και ο αλεξης πηρε ποτε θεση σε οσα εκανε η μανα του...ειναι μανα του και ειναι σε πολυ δυσκολη θεση και οσο κι αν βλεπει πως εχεις δικιο αλλο τοσο δεν το παραδεχεται...εμας αν γινοταν κατι τετοιο με τις δικες μας μαναδες θα τις ειχαμε ξεχεσει κανονικοτατα απο την αρχη και δεν θα υπηρχε συνεχεια αλλα οι αντρες ειναι αλλιως..εμενα ο δικος μου ειναι συνεχει ωχ δεν βαριεσαι...ολη την ωρα..και που να τσακωνεσαι τωρα...και καθομαι και βραζω μονη μου...

εσυ να κοιταξεις τα μωρα σου και ο αντρας σου θα συνελθει μην ανυσηχεις...δεν μπορει να μην σε αγαπαει...και αφου σε αγαπαει θα κανει αυτο που θες εσυ γιατι εισαι η μαμα των παιδιων του και η γυναικα της ζωης του...

πηγαινε να ξεκουραστεις πηγαινε αυριο να καμαρωσεις το μπεμπονι σου...και να μας πεις και μας...και μην σε νοιαζει..παλι λουλουδια θα σου στειλει γιατι καταλαβαινει αλλα απλα ειναι αντρας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου γλυκο συμφωνο σε ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΛΕΞΗ ελπιζω να τη παλεψω γιατι το νευρικο μου συστημα δεν ειναι καλα τελευταια,,,,περιττο να σου σου πω οτι απο το πρωι μεχρι το βραδυ ειμαι μονιμως βουρκωμενη,νιωθω τετοια πιεση στο κεφαλι απο τα νευρα που ωρες ωρες νιωθω πως θα μου πεταχτουν τα ματια εξω...εγω δεν ημουν ετσι......δεν ημουν ποτε μιζερη.ομως τωρα εχω καταντησει η miss κακομοιρα!δε βαριεσαι!τι καλομοιρα τι κακομοιρα!τουλαχιστον εχω ενα τιτλο κι εγω!αντε παω γιατι νυσταξα και δε θελω να πω αλλες κρυαδες βραδιατικα και σας πουντιασω ολες! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικη ειναι η πιεση οταν εχεις τοσα στο κεφαλι σου τοσα αγχη με τον γιαννακη τοσο αγχος με το μωρο αν ολα πανε καλα και αν ολα θα πανε καλα εχεις και την πεθερα να σε πρηζει με την τουρτα εχεις και τον καλο σου να ειναι πεεεεεεεερα βρεχει...

οταν ομως σου ερχονται τετοιες σκεψεις στο μυαλο να σκεφτεσαι το χαμογελο του γιαννακη και την αγκαλιτσα του και την μικρη πατουσιτσα που σε ταρακουναει και σου υπενθυμιζει την παρουσια του(βρε εχουμε πει τι ειναι???κοριτσι νομιζω εεε???) :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ για πεθερές διαβάζω :evil: Κατερινακι ηρέμησε κ αφησε την να λέει..μπλα μπλα μπλα....κοίτα τα μωρά σου κ γραψτην κανονικοτατα

εγώ απο τότε που γέννησα άλλαξα στο οτι έγινα μάνα -προστάτιδα κ το μονο που με νοιάζει είναι το παιδί μου!δεν αφήνω λοιπόν κανένα να μου πει οτιδήποτε ,αν ακουσω το παραμικρό που με ενοχλεί αντιμιλάω ,δεν είμαι πλεον ευγενική μαζί της κ το χαίρομαι,όπως αυτή δεν νοιάζεται για μενα έτσι λοιπόν κ εγώ δεν νοιαζομαι γι αυτη!τις βλακειες της τις λέει, όμως ξέρει πολύ καλά οτι θα τα ακούσει πλεον από εμένα! :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!!!!

Πωπω της πεθεράς γίνεται εδώ μέσα…..

Γι’αυτό λέω κ εγώ όλοι οι άντρες ίδιοι είναι…. αλλά προσοχή όσες είμαστε αγορομάνες κρύβετε λόγια, κρύβετε λόγια!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!που ειστε σημερα καλε?

ειδα οτι λεγατε για πεθερες..εγω ειχα στην αρχη διαφορα αλλα πλεον εχουν καλυτερευσει τα πραγματα,βεβαια δεν δινω καθολου σημασια σε οτι με νευριαζει και ολα καλα!

Α δεν σας ειπα ο μικρουλης μου εκανε τα πρωτα βηματακια του και χτυπαει παλαμακια και φωναζει απο τη χαρα του....διαβασα καπου για περπατοπιτα...το κανετε εσεισ???

Πατησα υποβολη και ειδα το μηνυμα σου Αλικη μου....ασε σε αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο...πρεπει να προσεχουμε...γιατι αγορακια εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν περπατησει το μικρο φτιαχνουν μια πιτα οτι θες και κεικ μπορεις και μοιραζεις ολα τα κομματια...

Δεν το ηξερα το διαβασα σε ενα αλλο site!

Το παρτακι σας ποτε ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δευτέρα απόγευμα….. μέχρι όσο πάει!!!! :lol:

Αύριο πρωί πάω για τα ψώνια μου και το βράδυ θα φτιάξω την τούρτα. Κυριακή τα μισά φαγητά κ Δευτέρα τα άλλα μισά!!!!

Έβγαλα το μενού εχθές…

Ααα ωραία η περπατόπιτα!!!

Το δικό σου πότε θα το κάνεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κουκλες....

Σημερα δεν εχω χρονο γμτ, και ηθαλα να πενεψω την πεθερα της Μαριετας :lol::lol::lol::lol:

Αυτη περνει το δικο μου 1ο βραβιο παντος, δευτερη αλλα οχι και με μεγαλη διαφορα ειναι της Κατερινας και 3η αλλα οχι καταιδρομενη ειναι της Μαριας.....

Ελισακι μπραβο στον μικρουλι σου :ymapplause::ymapplause::ymapplause: Ρε σι γιατι εχω κολισει και δεν θιμαμε το ονομα του παιδιου????? :-?:-?

Αλικη καλημερα, καλα ψωνια για το παρτακι.....

Εγω ετιμαζομε σιγα σιγα να παω στο σχολειο, η δασκαλα της Φλωρας ειπε εχθες πως θελει να μου μιλισει σημερα, για να δουμε τι θα δουμε :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα πεθεροπληκτες!!

Και εγώ παραλίγο να ήμουν αλλά τελικά την γλίτωσα...τα πλήρωνε όλα η κουνιάδα μου (πρώην) γιατί δεν τους άντεξε και την έκανε.. δεν κατάφεραν ποτέ να παντρευτούν. Μόλις έφευγαν να πάνε για ένα καφέ την έπιανε η καρδιά της, η κοιλιά της, ο κώλος της και επέστρεφαν πισω. Όταν έπερνε τον Δημήτρη της έλεγε δεν έχεις τπτ, έχω δουλειά και της το έκλεινε..Βέβαια και σε εμένα το ίδιο κάνει όταν του τα χώνω!!! :twisted::twisted::evil::evil:

Αυτά πριν παντρευτούμε και κάνουμε τον Νώντα - τώρα είναι καλυτερα ψυχολογικά και δεν την πιάνει φρίκη. Είχε κατάθλιψη και με τα φάρμακα που πέρνει είναι αρκετά καλύτερα!! Εγώ έχω άλλο - ότι δεν θέλει στο σπιτι της μου το φέρνει εμένα!!! Εσώρουχα είχα με τα ταμπελάκια ακόμα πάνω (αφόρετα - 20ετίας και....) και μου τα έφερε να τα βάλω εγώ. Συγνώμη τον ίδιο κώλο έχουμε? Ρίξαμε πολύ γέλιο με τον Δημήτρη όταν τα είδε!!! Μπουφάν του Δημήτρη όταν ήταν 7 χρονών (30ετία πριν) να το βάλω στον Νώντα μου..Ναι μέσα στην μόδα θα είναι το παιδί!! Οκ τα πέρνω και τα δίνω σε άπορους...

Ρεβεγιόν όλες στην Σάρα? Μια χαρά!! Εγώ ρεβεγιόν στο σπίτι μου να γιορτάσω το όνομα μου... Πολλά φιλιά να της δώσετε!!!

Κατα τα άλλα ηρεμία σχετική - ααα μου έσπασαν προχθές το τζάμι του τουτού έξω απο την δουλειά μου. Έψαχναν για λεφτά!! :lol::lol::lol: Εκείνη την ημέρα ούτε ευρώ δεν είχα στην τσάντα μου!! Πώ να φτιάξω το τζάμι..μένει απο μπαταρία το τουτού...σκάσε 65 ευρώ για νέα. Χθες άλλαξα αμορτισέρ (400 €). Σήμερα πλήρωσα ΔΕΗ+ΧΑΡΑΤΣΙ άλλα 300 €. Έχω παραγγείλει και νέο κάθισμα αυτοκινήτου για Νώντα - αλλα 250 €. Και αυτοί έψαχναν για λεφτά???? Χο χο χο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω Ευγενια ,παλι καλα που δεν ειχες τιποτα ...

Τι γελιο εριξα με την πεθερα σου,ειδες παιρνεις και τα δωρακια σου :lol::lol::lol::lol::lol:

Εμεις Χριστουγεννα θα κανουμε στην μαμα μου και παραμονη πρωτοχρονιας στο δικο μου σπιτι,οικογενειακωσ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα μου έκανε κατάσχεση ο Σπύρος στο pc ….. θέλει να ακούσει ζουζούνια!!!!

Βλέπει το ναυτάκι του Αιγαίου κ βάζει κ αυτός το χέρι του στο κεφάλι κ χαιρετάει … μετά ακούει την αχώνευτη bebe lilly στη ζούγκλα, τραγουδάει κ χτυπάει παλαμάκια ενώ μετά περνάμε στα Ακαντού , Γιάνκα, παπάκια κ πρέπει να σηκωθούμε να χορέψουμε…

Εύη ευχαριστώ! Ελπίζω να είναι για καλό η επίσκεψη…

Εμένα πάντως κ της Ίνας μου άρεσε…. μπορεί να διεκδικήσει τίτλο!!!! για να μην σας γράψω κ της ατάκες της δικιάς μου κ σαρώσει όλα τα βραβεία….

Έχει το όνομα του άντρα μου Ελίζα ο μικρός σου….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!

Τι να πω και τι να σχολιασω !

ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΙ ΜΩΡΟΥΛΙΝΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ Η ΚΑΤΕΡΙΝΑ

Να πανε ολα καλα κοριτσακι ενα γερο μωρακι και να το απολαυσεις!Μην ξεχνας να φας και τη σοκολατιτσα σου πριν πας!!!!!!!

Ευγενεια αυτο με τα ρουχα το χει και η δικια μου δεν μου τα δινει αλλα αμα δεις τις ντουλαπες της κολεξιο 50 60 70 80 90 00 10 αμα ψαξεις βρισκεις τα ρουχα που φορουσε α αντρας μου στο δημοτικο :lol::lol::lol::lol: Ωρες ωρες ψαχνουμε για να γελαμε και κεινη φωναζει.

Μαρακι αυτο που ειπες για τις σκαλες μονο στην σκεψη μου κοπηκαν τα ποδια.τι θα κανω??????

Ευη μαλλον θα σας δωσει ποιημα για της γιορτες βρε μην αγχωνεσε :o:o:o:o

Εμεις ειμαστε καλα την αφησα για να κανω καμια δουλεια και οπως βλεπετε την κανω.

πηγα να δω και κατι παιχνιδακια.Σε λιγο δεν θα εχουμε λεφτα για να φαμε αλλα η μικρη θα εχει ενα δωματιο παιχνιδια.Δε ξερω ποια απο τις δυο μας τα χαιρετε περισσοτερο.Ευγενια εσυ τουλαχιστον θα παρεις απο καπου εγω δουλεια τιποτα.Τι θα κανουμε δεν ξερω αρχιζω να νιωθω οτι με πνιγουν.Τουλαχιστον εχω τελειωσει με τα δωρα των γιορτων .Απο Δευτερα θα αρχισω να λεω τα καλαντα [smilie=blob1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ευγενία!!!

Αυτό με τα ρούχα το έχει κ η δικιά μου αλλά κυρίως η κουνιάδα μου…. ρε μπελάς που μας βρήκε… Αφήστε που όταν γεννήθηκε ο μικρός του έπλεξε κάτι ρουχαλάκια κ το ένα μανίκι ήταν για νεογέννητο ενώ το άλλο για 5 χρονών παιδί :shock:

Δεν έφτανε το χαράτσι σου ήρθαν κ τα άλλα … τέλεια…. :!:

Καλημέρα Ίνα….

νομίζω ότι φέτος δεν θα ανοίγει κανείς για κάλαντα!!!

καλά αποτελέσματα να έχει το Κατερινάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Σάρα είναι η Ειρήνη ή Μαμά Παναή, από τις παλιές στην παρέα μας που έχει εξαφανιστεί..αλλά έχει κρατήσει προσωπικές επαφές με κάποια κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...