Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Καλημέρα!! Εγω από ότι εχετε καταλάβει μόνο απο την δουλειά προλαβαίνω να μπω στο mammyland..σπίτι δεν μενει χρόνος για τπτ!! Αααα χθες ήπιε το γάλα του με την μια το βράδυ. Τον πήγα στο δωματιο του και εβλεπε τα ζωάκια στους τοιχους και επινε. Οπότε και μπανιο έκανα και σεξ!!!

Μόλις με πήραν απο το μικροβιολογικό!!!Βγήκαν τα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις!!! Εφτασε τελικά το αίμα για όλες!! Ο Νώντας δεν έχει πλέον αλλεργία στο γάλα!!!!! ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!!!!!!!! Είμαι ευτυχισμένη που θα μπορεί να τρώει τα πάντα τώρα!!!!!!! Γιαουρτάκια ερχόμαστε!!! Και τυράκια!! Και φαγητάκια γενικά!!! Σάραααααααα??????? Γιατί έφυγες Ειρήνη????? Θα σε παρω τηλ στο κινητό...Γιατί έχουμε τόσες απώλειες από τις παλιές? Πραγματικά Εύη και εγω στεναχωριέμαι...

Λοιπόν εγώ μέχρι τώρα του έδινα Aptamil HA2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο παιδίατρος πάντως μου είχε πει να του δώσω φρέσκο γάλα αν του περάσει η αλλεργία..δεν ξέρω και εγώ αν το φρέσκο τον καλύπτει..

ο δικός μου το έχω ξαναπεί κάνει σαν τρελός για το αυγό. Είτε μελατο είτε σφιχτό το τσακίζει μαζί με το ασπράδι. Το ασπράδι βέβαια ξεκινήσαμε να το τρώμε εδώ και δυο εβδομάδες - αφού χρόνισε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία πολύ χαίρομαι που όλα είναι καλά με το Νώντα!!! Ελπίζω το γιαουρτάκι να του αρέσει γιατί κ εγώ το περίμενα πως κ πως αλλά έμεινα με την χαρά!!!

Τώρα να ρωτήσω κάτι?? Θυμάμαι πως είπες πως η αλλεργία του μικρού ήταν από τις άσχημες… γιατί ο γιατρός έδωσε γάλα ΗΑ που είναι το πιο ελαφρύ υποαλλεργικό???

Ξέρεις το λέω μόνο κ μόνο γιατί αναρωτιέμαι πολλές φορές εάν η ταλαιπωρία που υπέστη το παιδί μου, με ένα γάλα το οποίο πίστεψέ με δεν πινόταν, αλλά κ η δικιά μου ταλαιπωρία, με σκληρές δίαιτες για όσο καιρό θήλαζα χωρίς κανένα αποτέλεσμα κ με τόσο άγχος κ στεναχώρια, άξιζε τον κόπο... ήταν αυτό που έπρεπε να κάνω

Παρά τη θέληση της παιδιάτρου μου κ της γαστρεντερολόγου εγώ είδα κ αλλεργιολόγο ο οποίος αφού επανέλαβε τις εξετάσεις κ έκανε κ συμπληρωματικές, με διαβεβαίωσε πως το παιδί είναι μια χαρά κ ότι μέχρι την ωρίμανση του γαστρεντερικού του όλα αυτά είναι φυσιολογικά…. ότι τσάμπα θα μπω σε αυτή την διαδικασία άγχους χάνοντας πολύτιμο χρόνο με το μωρό μου…

Όλο αυτό το διάστημα γνώρισα πολλές μητέρες με μωρά στην ίδια κατάσταση με το δικό μου κ βέβαια με πολλούς κ διαφορετικούς τρόπους αντιμετώπισης… άλλους λιγότερο επώδυνους κ άλλους περισσότερο. Σήμερα ακούω μια άλλη εκδοχή!

Πραγματικά δεν έχει να κάνει με την δικιά σας περιπέτεια ούτε με το γιατρό σας κ συγνώμη αν σε κουράζω με προσωπικές εμπειρίες, απλά ορισμένες φορές νιώθω απελπισμένη με αυτό που πέρασα γιατί δεν ξέρω εσύ πως το βίωσες αλλά εγώ το βίωσα ειλικρινά πολύ άσχημα!!!!

Συγνώμη κ πάλι για το κατεβατό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανένας μέχρι στιγμής δεν έχει συμφωνήσει σε αυτό το θέμα..πραγματικά!!

Ξεκινήσαμε με υποαλλεργικό γιατί αυτό μου είπε ο παιδιατρος.. και εγώ πίστευα ότι θα έπινε αντιαλλεργικό.. ο γιατρός μάλλον αρχικά δεν είχε καταλάβει την σοβαρότητα της αλλεργίας (είχε μιλήσει με τον άντρα μου, ο οποίος είχε ξεχάσει να του πει ότι είχε πρηστεί - οταν τον πήγαμε στο ιατρίο του, του εξηγήσαμε αλλά ήδη έπινε αρκετές ημέρες υποαλλεργικο και δεν τον είχε πείράξει), οπότε το συνεχίσαμε.

Εξετάσεις μου είπε να κάνω μετά τον χρόνο γιατί νωρίτερα δίνουν ψευδή στοιχεία. Η Ειρήνη ως αλλεργιολόγος μου είχε πει να κάνω και στο αρχικό στάδιο (να δούμε την βαθμίδα αλλεργίας που είχε) και αφού χρονίσει. Δεν τις έκανα και περίμενα μέχρι τώρα..

Με πολλούς που έχω μιλήσει λένε να εισάγουμε σιγά σιγά σε μικρές ποσότητες το αλλεργιογόνο τρόφιμο για να το συνηθίσει ο οργανισμός. Εγώ επειδή έτρωγα γαλακτοκομικά στην διάρκεια του θηλασμού ο Νώντας έπερνε της ουσίες που τον πείραζαν αλλά λιγο φιλτραρισμένες και δεν τον πείραζαν τόσο.. δεν μπήκα σε διαδικασία διαίτας (μόνο 2 εβδομάδες) γιατί όταν το πήραμε χαμπάρι είχε ξεκινήσει ήδη ο αποθηλασμός και ξεκίνησε κατευθείαν το υποαλλεργικό γάλα. Δεν ξέρω να σου πω αν έκανες καλά ή όχι..ποτέ κανένας δεν συμφώνησε με κανέναν.

Ο άντρας μου επέμενε να κάνουμε ότι μας λέει ο παιδίατρος και να τον εμπιστευόμαστε. Έτσι και αλλιώς αν τις κάναμε τότε θα έδειχναν ότι απλά ηταν αλλεργικός. Δεν χρειαζόταν και πολύ ψάξιμο. Τώρα όμως διαφωνώ με τον παιδίατρο ο οποίος μου έδωσε μόνο εξετάσεις αίματος να του κάνω για την αλλεργία. Θα ρωτήσω την Ειρήνη - Σάρα μήπως πρέπει να του κάνουμε και patch test

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα Ευγενία μου!!! Μην νομίζεις περισσότερο ο μονόλογος της απελπισμένης είναι αυτός γιατί για να είμαι ειλικρινής κάπου θεωρώ ότι αυτή η στασιμότητα στην ανάπτυξη του δικού μου οφείλεται σε αυτά τα παλιογάλατα (γιατί το γάλα που έπινε ο δικός μου ήταν απαίσιο) κ γενικά στην επιλογή μου να ακολουθήσω την τακτική των παιδιάτρων…. Ίσως να νιώθω λίγο τύψεις. Φαντάσου ότι όταν το αλλάξαμε σε ΗΑ κ μετά σε κανονικό έπινε 1 λίτρο την ημέρα ο καημένος.

Πάντως ο αλλεργιολόγος εκτός από τις αιματολογικές έκανε κ τα πατς τα οποία βέβαια βγήκαν αρνητικά… οπότε ρώτα αν θες την Ειρήνη που ξέρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κουκλίτσες;;; είμαι στο γραφείο και μπήκα να σας πω μια γλυκειά καλημέρα, αλλά από την ώρα που ξεκίνησα να γράφω αυτό το μήνυμα μεσημέριασε, οπότε... ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κορίτσια!!!!

Εμείς είμαστε καλά, σχετικά καλά δηλαδή γιατί εγώ είμαι αρρωστούλα με πυρετό και πονόλαιμο, η Αφροδίτη μέχρι στιγμής ευτυχώς είναι οκ. Κάναμε τα πάρτυ γενεθλίων της, ένα το Σάββατο και ένα τη Δευτέρα που ήταν κανονικά, περάσαμε πολύ όμορφα μικροί και μεγάλοι και το ευχαριστήθηκε και η μικρή αρκετά! από την Τρίτη όμως αρρώστησα, έρχομαι κανονικά παρολα αυτά στη δουλειά γιατί προσπαθώ να είμαι όσο πιό μακριά από το μωρό γίνεται, μπας και την γλιτώσουμε. Το απόγευμα θα προσπαθήσω να διαβάσω τα νέα σας επιτέλους, μου γράψατε καμία περίληψη τελικά;;

Πάω να συνεχίσω τη δουλειά, πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Εβαλα την Σοφούλα για ύπνο και τώρα είμαι αραχτή επιτέλους!

Έχει γίνει πολύ απαιτητική και γκρινιάρα αλλά θα την στρώσω πραγματικά γιατί δεν θα είμαι καθόλου περήφανη αν πάμε σε κάποιο σπίτι ή πάει παιδικό και απαιτεί να περάσει το δικό της και χτυπιέται κάτω κλαίγοντας ή γκρινιάζοντας.

Μου το κάνει αυτό τελευταία αλλά δεν της δίνω σημασία ούτε την "μαζεύω". Της εξηγώ μόνο μία φορά ότι έχει άδικο που χτυπιέται και είναι κακό και ότι δεν πρόκειται να της κάνω το χατήρι και φεύγω από μακρυά της και πάω και κάθομαι στον καναπέ προσποιούμενη ότι κάτι διαβάζω.

Χτυπιέται το πολύ για δύο λεπτά και μετά ασχολείται με κάτι άλλο.

Τώρα για ύπνο εφόσον εξαφανήστικε ο άντρας μου από το σαλόνι και έκλεισα φώτα, τηλεοραση (τα έκανα ήδη βέβαια αυτά) ήπιε όλο της το γάλ και κοιμήθηκε όσο το έπινε. Μια χαρά δηλαδή. Για να δούμε που θα πάει το πείσμα της... Θα νικήσει το δικό της ή το δικό μου;

Ευγενάκι χαίρομαι πολύ που ο Νωντάκος δεν έχει αλλεργία πλέον! Καλές μάσες από εδώ και πέρα!

Ελενίτσα μου περαστικά σου. Εύχομαι να σου περάσει γρήγορα χωρίς να το μεταδόσεις στην Αφροδιτούλα σου.

Περάσατε ωραία στα πάρτυ σας ε; Μπράβο! Θέλουμε φώτο ε;

Ημαστε γαϊδούρες που δεν σου έχουμε κάνει μια περίληψη όμως.

Λοιπόν θα προσπαθήσω να σου κάνω εγώ αν και δεν έχουμε κάτι το συνταρακτικό.

Έχουμε μια καινούργια κοπέλα στην παρέα με τέσσερα παιδάκια, την Γιώτα, που είναι έγκυος στο πέμπτο και μας είπε ότι θα μπαίνει όποτε προλαβαίνει.

Η Αννούλα έπαιζε να ήταν έγκυος αλλα δεν είναι τελικά.

Το κατερινάκι μας είναι καλά και είδαμε και φώτο με την κοιλίτσα της. Είναι πανέμορφη και εκείνη και ο Γιαννάκης της για τον οποίο ανησυχεί και πάλι για το πότε θα περπατήσει η σταθεί αλλά αδίκως βέβαια γαιτί μια χαρά φαίνεται το παιδάκι απλά μάλλον είναι βαρυς.

Το ταρζανάκι της παρέας ο Μανωλιος έχει ξεπατώσει την Μαρία και δεν της αφήνει πολύ χρόνο απ' ότι φαίνεται αλλα μάλλον το Μαράκι το έχει ρίξει και στο ντόιν - ντόιν για να μας βγάλει την κόρη.

Το Ευάκι μας τα έχει βρει σκούρα λίγο με την Φλωρίτσα που σήκωσε μπαϊράκι αλλά την μάζεψε εγκαίρως πιστεύω και σκέφτεται και πάλι το ενδεχόμενο να πάνε Σουηδία να μείνουν.

Αυτά! Δεν θυμάμαι άλλα συγχωρέστε με.

Καλώς την Ινα! Τι κάνετε; Καλά είναι η Αναστασούλα σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..

ένα εχω να σας πω...χέστηκα πάνω μου με τον σεισμό..έχω έτοιμη την τσάντα του Νώντα στην πόρτα γιατί έχω άσχημες εμπειρίες απο τον σεισμό της Πάρνηθας....και μόλις έμαθα ότι ήταν δίπλα μας...στην Μαγούλα. Στα 3 χιλιομετρα...μάλλον εσείς δεν θα καταλάβατε και πολλά...

Λοιπόν πήραμε απαντήσεις του μικρού - είναι μια χαρά σε όλα του. Θα χρειαστεί μόνο να πάρει σίδηρο για 3 μήνες περίπου. Ξέχασα να του κάνω εξετάσεις για το στίγμα. Είχε λίγο χαμηλό αιματοκρίτη αλλά μου είπαν ότι από εδώ και πέρα θα αρχίσει να ανεβαίνει. Αλλεργιά εξαφανισμένη. Από αύριο αρχίζω να του προσθέτω κανονικό γάλα στο υποαλλεργικό και σιγά σιγά θα μειώνω το υποαλλεργικό. Σε μια εβδομάδα περίπου θα πίνει μόνο κανονικό. Μου είπε να του δώσω NOULAC. Εγώ είμαι παράξενη που δεν θέλω να του δώσω NOULAC? Δεν ήθελα να του δώσω εβαπορε...σκεφτόμουν ή σκόνη ή φρέσκο που μου είχε προτείνει αρχικά και ο γιατρός. Λέτε επειδή έχει περισσότερο σίδηρο να μου το πρότεινε?

Στο μικροβιολογικό που του έκανα τις εξετάσεις μου είπαν να μην του κανω patch test γιατί δεν θα δείξει κάτι. Και σε δημοσιο νοσοκομείο να τον είχα πάει μόνο τις αιματολογικές θα του έκαναν. (έχει και αλλεργιολογικό τμήμα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Αχ αυτά τα εβαπορέ!!! Όχι Ευγενία δεν είσαι περίεργη…. Ούτε εγώ θα ήθελα να του δώσω εβαπορέ. Όλα τα γάλατα είναι εμπλουτισμένα με σίδηρο. Απλά ο καθένας έχει την προτίμησή του κάπου για κάποιο λόγο. Κ εγώ τελικά δεν ξέρω ποιο είναι το καλύτερο…

Οι αιματολογικές είναι για να δουν αν έχει αλλεργία γενικά οπουδήποτε ενώ με τα πατς δοκιμάζουν συγκεκριμένα πράγματα… πχ γάλα αγελάδας. Αν βγήκαν καθαρές οι αιματολογικές δεν χρειάζονται αυτά. Αυτά τα κάνουν στην αρχή για κάθε ενδεχόμενο κ σε περίπτωση που οι άλλες βγουν ψευδώς αρνητικές (αυτό έχω καταλάβει… ειδικός δεν είμαι)

Λοιπόν το σεισμό τον άκουσα κ ο άντρας μου με κορόιδευε….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!Ευγενία τι ώρα έγινε ο σεισμός? 10-10:30 μήπως το βράδυ???Εγώ έχω τεράστια φοβία και νιώθω την παραμικρή δόνηση!Και εκεί που ξάπλωσα και ο άντρας μου έκανε μπάνιο ένιωσα κάτι σαν σεισμό και πετάχτηκα αλλά μετά σκέφτηκα ότι ήταν ιδέα μου και θα χτύπησε καμιά πόρτα από πάνω....ουφφφ πόσο τρέμω μόνο στην ιδέα και φανταστείτε ότι δεν έχω ζήσει μεγάλο σεισμό... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Παρασκευη σημερα τι ωραια!!!

Ευγενια πω πω φανταζομαι τρομαρα που πηρες...και εγω οταν κανει σεισμο ετοιμαζω πραγματακια και καθομαι ντυμενη εννοειται για να ειμαι σε ετοιμοτητα!Τι ωραια που δεν εχει αλλεργια ο Νωντας ...ηρεμησες τωρα!

Εγω γαλα συνεχιζω με σκονη...του εδινα ναν 2 και τωρα συνεχιζω με το ναν3.Η παιδιατρος ειπε οτι ειναι πιο εμπλουτισμενη η σκονη...βεβαια στον μεγαλο μου που ειχα αλλη παιδιατρο του εδινε απο τον χρονο φρεσκο.Τι να πεις ...ο καθενας οτι συμφερον εχει...ετσι πιστευω πλεον!

Εμεις καλα ειμαστε...σημερα ο αντρας μου δεν δουλευει και ειναι σπιτι με τα μικρα και εγω γραφειο!Το απογευματακι θα κατεβουμε Αθηνα ...θα παμε στα αηδονακια να δουμε τι λεει...

Καλημερα Αννουλα και Αλικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αννουλα χρονια πολλα!!!!!!

Αλικη,ναι ευτυχως ειναι πολυ καλυτερα...την γλυτωσαμε :D Τι κανει ο μικρος σου???πλησιαζουν και τα γενεθλια σας ε?ποτε ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα στην Αννουλα μας πολυχρονη και με ενα κοριτσακι τωρα..αντε αντε...Ισως να αρχισει να φουσκωνει η κοιλιτσα και να μην ειναι απο τον θηλασμο η περιοδος που αργησε...

Καλημερα σε ολες σας κοριτσια....

Να ρωτησω τα κοριτσια που ειχαν θεμα με την αλλεργια,,παρουσιασαν τα μωρακια σας κανενα εκζεμα μηπως???Ατοπικη δερματιτιδα???

Αχ εβγαλε η δικια μου στα ποδια της κοριτσια...την παραλλη βδομαδα εχουμε γιατρο..τον πηρα τηλ και μου ειπε οτι ισως και να ειναι απο την αλλεργια...να την βαζω απλα ενυδατικη κρεμα τιποτε αλλο...ξερετε κατι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είναι!!! Λίγο τα δοντάκια μας ταλαιπωρούν….

Ναι είναι τις 19 αλλά έχουμε κ τη γιορτή μας αυτή τη Δευτέρα κ από αύριο ξεκινάω ετοιμασίες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη τι ωραια...ποσο μ αρεσουν αυτες οι ετοιμασιες!!!!!!!!!!!!!!εγω εχω γενεθλια στισ 20 χιχιχι αλλα τον περναω λιγα χρονακια :lol::lol::lol:

Αννουλα να πηρες και το δωρακι σου :lol:

Γιωτα καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα στην Αννουλα μας πολυχρονη και με ενα κοριτσακι τωρα..αντε αντε...Ισως να αρχισει να φουσκωνει η κοιλιτσα και να μην ειναι απο τον θηλασμο η περιοδος που αργησε...

Καλημερα σε ολες σας κοριτσια....

Να ρωτησω τα κοριτσια που ειχαν θεμα με την αλλεργια,,παρουσιασαν τα μωρακια σας κανενα εκζεμα μηπως???Ατοπικη δερματιτιδα???

Αχ εβγαλε η δικια μου στα ποδια της κοριτσια...την παραλλη βδομαδα εχουμε γιατρο..τον πηρα τηλ και μου ειπε οτι ισως και να ειναι απο την αλλεργια...να την βαζω απλα ενυδατικη κρεμα τιποτε αλλο...ξερετε κατι???

Τελικά δεν θα φουσκώσει η κοιλίτσα!!!Άλλη φορά!!!Για την δερματίτιδα έχω διαβάσει ότι είναι φυσιολογικό να παρουσιάζουν τα μωράκια!Κι ο Άκης έχει στο μάγουλο και του βάζω σπαθόλαδο.Διάβασε εδώ! http://pediatros-thes.gr/for-parents/%C ... %B4%CE%B1/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά Άννα!! Να σε χαίρονται όσοι σε αγαπούν!!

Και εγώ σκόνη σκεφτόμουν να του πάρω και αργότερα να τον βάλω στο φρέσκο...θα ρωτήσω και τον φαρμακοπειό μου που του έχω εμπιστοσύνη και μου λέει πάντα αλήθειες..

Η αιματολογική που του έκανα ήταν μονο για γάλα και βγήκε καθαρή...οπότε δεν του κάνω τπτ άλλο. Από το βράδυ θα ξεκινήσουμε κανονικό γάλα...θεός βοηθός..

Ο σεισμός έγινε περίπου στις 11 και ήταν περισσότερο σαν έκρηξη (χωρίς ήχο) παρά σαν σεισμός... Είχε μικρό εστιακό βάθος (10 χλμ) και έγινε αισθητός σε Αθήνα και Πειραιά είπαν οπότε κορίτσια αυτό που νιώσατε ήταν ο σεισμός..

Φωτεινή και εμένα ο Νώντας είχε βγάλει πιο μικρός ατοπική δερματίτιδα και κατάλαβα ότι ήταν από μια ενυδατική κρέμα που του έβαζα της FREZYDERM. Την σταμάτησα και την ξαναδοκίμασα τώρα και πλέον δεν τον πειράζει. Είχε βγάλει σε χέρια και πόδια...

Μάλλον όσα παιδιά εχουν αλλεργία στο γάλα έχουν και πολλές άλλες αλλεργίες....και εγώ έτσι είμαι όμως - προβληματικό μοντέλο...ψωρίαση, αλωπεκία...και πολλά πολλά άλλα!!! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ και πάλι για τις ευχούλες!!Ευγενία,γνώμη μου να μην δοκιμάσεις πρώτη φορά γάλα το βράδυ αλλά μέσα στην ημέρα σε περίπτωση που τον πειράξει (εύχομαι όχι) να το δεις!Αχ αχ αχ...αυτοι οι σεισμοί θα με κάνουν καρδιακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ελίζα μου δεν βλέπω την ώρα….

Από 1 μέρα!!! Ήταν προγραμματισμένη καισαρική κ αλλάζαμε τις τελευταίες μέρες συνέχεια ημερομηνία 19 -20 -21…

Γιώτα δεν σημαίνει κάτι αυτό… μπορεί όντως να είναι κάποια δερματίτιδα…. Ας την δει ένας δερματολόγος για να μην ανησυχείς!!! Κ ο δικός μου βγάζει στο πρόσωπο αλλά δεν έχει σχέση η αλλεργία

Καλώς την δέχτηκες Άννα!!!

όλα άλά θα πάνε Ευγενία θα δείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιο δωρακι Αννουλα μου...αχ γιατι σαν να στεναχωρεθηκα τωρα....Χαιρομαι παρα παρα πολυ οταν ακουω για εγκυμοσυνες κοριτσια...δεν πειραζει Αννουλα μου αντε θα ρθει οταν ειναι ο καιρος του το σπορακι...Ξερει ο Θεουλης ποτε να τα δωσει..

Ευχομαι σε ολες που ειχαμ εκαι εχουμε θεμα με τις αλλεργιες να φευγουν σιγα σιγα στο χρονο πανω για να ηρεμησουν και τα αγγελουδια μας αλλα και εμεις οι μαμαδες με το αγχος που εχουμε...

Βγηκα για λιγο και πηγα διαβασα στο γοογλε για την ατοπικη δερματιτιδα...Σε μωρακια κατω των 2 ετων θελει οντως πολυ ενυδατωση συχνα....Αλλα και εγω της frezyderm εχω ενυδατικη αλλα τοσους μηνες δεν την ειχε πειραξει...Αχ ευχομαι να υποχωρησει και να μην εξαπλωθει και στο προσωπο...

Κοριτσια ξυπνησε ο ταρζαν!!!!!!!!!!Σας χαιρετω θα τα πουμε αργοτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειράζει όλα τα μωρά το ίδιο πράγμα - εγώ διάλεξα την frezyderm γιατί υποτίθεται ότι είναι καλή. Και τώρα πλέον δεν τον πειράζει καθόλου.. μην σε αγχώνει ιδιαίτερα η ατοπική δερματίτιδα. Και εμένα πριν λιγο καιρό είχε εμφανίσει ξηροδερμία στα μπουτάκια του. Του βάζω ενυδατική τώρα και του έχει ηρεμήσει πολύ. Το κρύο, τα ζεστά νερά, κλπ επηρεάζουν το δέρμα του μωρού

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...