Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Ναι Ευάκι με την μικρή νευρίασα γιατί δεν θέλω με τίποτα να μας "καβαλήσει". Φαινόταν ότι ήθελε να επιβάλει τα θέλω της σήμερα και ξέροντας ότι θα της κάνουμε τα χατήρια επέμενε να κάθεται μεσα στην νύχτα να παίζει.

Την αγαπάω την λατρεύω αλλά ένα κακομαθημένο παιδί να κάνει ότι θέλει δεν θα το αφήσω να γίνει.

Κι εγώ μοναχοπαίδι ήμουν και είμαι αλλά οι γονείς μου συνέχεια χατήρια μου χαλούσαν και καλά κάνανε γιατί ζητουσα τη γη και τ' άστρα!

Και μη μου πείτε μικρό παιδί είναι μωρε άστο γιατί είναι πανέξυπνα όλα τους και καταλαβαίνουν τα πάντα απλά λαμβάνουν υπόψιν τους όσα θέλουν.

Σε καταλαβαόνω πως νοιώθεις που είσαι κλεισμένη και σε δικαιολογώ. Είναι ζόρικα να ασχολείσαι΄μόνο με δουλειές του σπιτιού και παιδια. Εγώ το παραδέχομαι δεν θα μπορουσα να την παλέψω για πολύ έτσι. Γι' αυτό και γύρισα πολύ γρήγορα στην δουλειά.

Είναι διαφορετικά να ντύνεσαι, να καλοπιζεσαι για να βγεις έξω, να συνεναστρέφεσαι με κόσμο, να αλλάζεις περιβάλλον.

Τώρα θα μου πεις βαλτή είσαι;

Έλα θα ξεπαιταχτεί και ο Τριαντάφυλλος και θα ξεβγεις κι εσύ δεν μπορει με κάτι θα επιδιώξεις να ασχοληθείς. Δεν σε κόβω για αδρανής γυναίκα αντιθέτως για πολύ δημιουργική μάλιστα απλα τώρα δεν έχειν μάλλον τα περιθώρια που θα ήθελες να έχεις για να δράσεις. 'Ετσι δεν είναι;

Πήγα να πατήσω υποβολή έχοντας γράψει τα παραπάνω και είδα το μην σου Ευάκι για καληνύχτα.

Μην κάτσεις να απαντήσεις και χάσεις τον ύπνο σου κοπέλα μου ε; άντε ξεκουράσου.

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά. Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα κοριτσια...

Αναστασια δεν μου αρεσε που σε αφισα ετσι στα (κρυα του λουτρου που λενε) αλλα ευτυχος να λες.

Ο μικρος ξηπνισε 2 παρα και εκλαιγε, εχει και αυτον τον απεσιο βηχα απο εχθες, κουνα κουνα τον ηρεμισα και καταφερα να του φτιαξω ενα μπουκαλι γαλα αλλα μετα ηθελε παιχνιδια ο κυριος και στης 4 τον παρατισα μεσα στην κουνια του γιατι δεν αντεχα αλο τα χερακια μου ειχαν μουδιασει απο το κουνιμα.

Εκλαψε λιγο αλλα μετα το πιρε αποφαση και κοιμηθικε.

Τωρα κοιματε ο κυριος, εγω ομως ειμαι κοματια (-|(-|(-|

Εχεις απολιτο δικιο οσον αφορα την Σοφουλα, καλα κανεις και δεν την αφινεις να σου παρει τον αερα γιατι μετα δεν θα μαζεβετε και οσο μεγαλονουν μας δοκιμαζουν ολο και περισοτερο...

Το να εχεις δουλεια ειναι μεγαλη ιποθεση τελικα, αλλα οχι να δουλεβεις σαν σκλαβος οπως θελουν εδω στην Ελλαδα τα αφεντικα και να μην σε ιπολογιζουν καθολου...

Στην Σουηδια εχεις δικεοματα και κανενας δεν μπορει να σου τα στερισει. Μακαρι να βρω γριγορα δουλεια μονο γιατι ο αλος θα με φαει ζοντανη, δεν θελει που δεν θελει να παμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Γιώτα μου η οισοφαγική γαστρεντερίτιδα δεν υπάρχει.. μου είχε φανεί περίεργο την πρώτη φορά που το έγραψες αλλά νόμιζα πως μπερδεύτηκες …. Ή έχουν γράψει λάθος στο χαρτί ή εσύ το διάβασες λάθος! Μήπως λέει ιογενής γαστρεντερίτιδα?

Εύη φεύγεις μόνιμα για Σουηδία? Αν έχω καταλάβει καλά έχεις οικογένεια εκεί (εννοώ γονείς) οπότε το θέλεις πολύ… κ η Φλώρα πως πιστεύεις ότι θα το πάρει? Θα είναι εύκολο γι’αυτήν να προσαρμοστεί? Σε ρωτάω γιατί όταν ήμουν στην ηλικία της ο μπαμπάς μου έπαιρνε μεταθέσεις τις οποίες δεν δεχόταν γιατί τα έβαφα μαύρα κάθε φορά που μας το ανακοίνωνε!!!

Εγώ στην εγκυμοσύνη έτρωγα όπως κ πριν… δεν πεινούσα παραπάνω… πήρα 12 κιλά από τα οποία 8 έφυγαν στη γέννα, τα υπόλοιπα στο 2μηνο.

Νατάσσα κ μένα ο δικός μου μερικές φορές μου το κάνει αυτό… εγώ του μαζεύω τα παιχνίδια κ δεν του δίνουμε σημασία, ούτε καν τον κοιτάζουμε. Χαμηλώνω κ τον φωτισμό… μετά από λίγο έρχεται στην αγκαλιά μου κ κοιμάται… Ίσως θέλουν να περνούν περισσότερο χρόνο μαζί μας κ δεν τους αρέσει όταν αυτός τελειώνει…. Νομίζω :?:

Σήμερα έχω κ εγώ γιατρό… να δω τι θα κάνει ο άντρας μου το βράδυ για να τον κοιμήσει :D

Ίνα ελπίζω να κάνεις λάθος με τη δουλειά κ να σε πάρουν!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!

Είμαι στην δουλειά και βαριέμαι να δουλέψω...τι πρωτότυπο!!!

Το πήρα απόφαση και πήγα να του κάνω τις εξετάσεις αλλά τζίφος η δουλειά...του πήραν λίγο αίμα το οποίο όμως δεν φτάνει για όλες τις εξετάσεις. Οι φλέβες του δεν έδιναν αίμα. Τώρα πρέπει να ξαναπάμε να είναι ή το μεγάλο αφεντικό (εντελώς τυχαία ο κ. Νώντας) ή να πάμε όταν θα έρθει μια κοπέλα από ΠΑΙΔΩΝ για να του πάρουν αίμα..τον τρύπησαν και απο τα δυο χεράκια. Στο πρώτο δεν έκλαψε καθόλου αλλά στο δεύτερο τα έδωσε όλα.. :cry::cry:

Ο δικός μου συνεχίζει το ίδιο βολί - δεν θέλει το γάλα του το βράδυ και ας μην έχει φάει τπτ. Χθες ξεκίνησα στις 9.30 το γάλα και τελικά καταλήξαμε στις 10.45 να τρώει βραστή πατάτα με γάλα. Ήπιε με το ζόρι 100 ml. Σήμερα θα πάρω τον παιδίατρο γιατί δεν πάει άλλο η κατάσταση. Τα νεύρα μου τσατάλια κάθε βράδυ και δεν προλαβαίνω να κάνω τπτ άλλο.. οχι σεξ ...το εχουμε ξεχάσει...μπάνιο να κάνω δεν προλαβαίνω!!! Ελπίζω κάθε φορά σε κάτι...τώρα σκέφτομαι μήπως δεν του αρέσει πλέον το υποαλλεργικό γάλα και εύχομαι να του το αλλάξω και να αρχίσει να πίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτά τα κιλά όπως λέει και ένα θεμα εδώ μέσα....

Εγώ πάντα έτρωγα - όχι φαγητό - τσιμπολόγημα και αυτό είναι το χειρότερο. Εγώ χτύπησα τα 17 κιλά στην εγκυμοσύνη τα οποία τα έχω χάσει σχεδόν όλα ..μου μένουν άλλα 800 γραμμάρια!! Αλλά είχα πάρει και άλλα 3 κιλά στην διάρκεια του γάμου τα οποία είναι αυτά που θέλω να χάσω. Εδώ μέσα όμως δεν μπορεί να γίνει αυτό- Κάθε μέρα στην δουλειά φέρνουν γλυκά και τυροπιτοειδή..κάθε μέρα!!!Πόσο να κρατηθείς? ΕΟΕ? Πόσο? Μόνο μια φορά στην ζωη μου είχαν αδυνατίσει πολύ και γούσταρα τρελά . Είχα χωρίσει απο το έρωτα της ζωής μου (μετά τον Δημήτρη και τον Νώντα) και τα είχα βάψει μαύρα..είχα χάσει σε ένα μήνα 6 κιλά..τώρα λέω στον Δημήτρη...έλα αγάπη μου να χωρίσουμε λίγο να δεις πως θα σου γίνω αλλά δεν μου την κάνει την χάρη... :P:P:P:P:D:D:mrgreen:

Εγώ πραγματικά πρέπει να τα χάσω γιατί δεν μπορώ να ξεκινήσω πάλι από αυτά τα κιλά μια εγκυμοσύνη. Βλέπω την νύφη μου και την χαίρομαι που είναι αδύνατη και έχει μόνο μια όμορφη κοιλίτσα. Λοιπόν το μωρό του αδερφού μου είναι μια χαρά!! Έκαναν την β' επιπέδου και είναι όλα τέλεια. Ηρεμήσαμε επιτέλους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xαχαχαχαχα Ευγενια τι γελιο εριξα οταν διαβασα οτι δεν προλαβενεις να κανεις μπανιο :lol::lol::lol:

Το πρωι εριξα εναν τρικουβερτο καυγα με τον αντρα μου γιατι ηθελα (εχω αναγγη) να κανω ενα μπανιο σαν ανθρωπος και αυτος εχει εξωτερικες δουλειες και εφιγε με αποτελεζμα να μηνω παλι απλιτη γκρρρρρρρρρρρ :evil::evil:

Κοριτσια δεν την παλεβω αλο τα νεβρα μου ειναι σε οριακο σιμιο πλεον, φιλακη να ειμουν πιο πολυ θα εβγενα εξω και εχεις τον αλον να σου λεει πως ειμαι παραξενη.....

Ετσι μου ηρθε να του βγαλω την καροτιδα και να του την δοσω να την φαει X(X(X(X(

Αλικη εγω εχω γενηθει και μεγαλωσει στην Σουηδια, την θεορω περισοτερο πατριδα μου πολες φορες απο την Ελλαδα. Εκει ζουν οι γονοις μου και τα αδερφια μου και εκει θελω να μεγαλωσουν τα παιδια μου πλεον μετα απο ολα αυτα που εχουν γινει στην Ελλαδα..

Η Φλωρα πεταει την σκουφια της για την Σουηδια, εχει παει πολλες φορες και παντα περνουσαμε τελεια οποτε με παρακαλαει να φιγουμε πλεον..Βεβεα τωρα δεν θα κανει διακοπες οποτε θα πρεπει να το δει καπος αλιος αλλα εχει τοσα πραγματα να κανεις με τα παιδια εκει που αν θελεις να εχεις ενα παιδι απασχολιμενω σινεχια ειναι ολα πολυ πιο εφκολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

τι κανετε?εγω γραφειο .τα αγορια στην μαμα μου και ηρθε και η αδερφη μου με το μικρο της και καταλαβαινεται τι γινεται!!!

Το Σαβ/κο λεμε να κατεβουμε και Αθηνα να παμε στοχωριο του αι βασιλη στα αηδονακια...πηγε καμια????

Ευγενια μου μια χαρα το μωρο ε?τελεια!!!!

Ευακι θα φυγετε για Σουηδια???εχω χασει επεισοδια..

Αχ τι ωραια θα ηταν να πηγαινα ενα ταξιδακι,πολυ το ηθελα φετος αλλα δυσκολο να τα κρατησει και τα 2 η μαμα μου γιατι την εχω πρηξει ...να ξεσκασει και αυτη λιγο στις γιορτες μην τησ τα φορτωσω...Περσυ λογω εγκυμοσυνης γεννας δεν πηγαμε πουθενα....ππροπερσυ ειχαμε παει Λονδινο...τι τελεια που ηταν....θελω πολυ να παω Παρισι και Πραγα...αλλα Πραγα δεν λεει να πας τωρα χειμωνα δεν θα το ευχαρηστηθεις μου εχουν πει καλυτερα προς ανοιξη...

Οσο για τα κιλα και εγω μια ζωη κρατιεμαι...οπως και στη εγκυμοσυνη εβαλα 14 με πολυ προσπαθεια...το καλο ειναι οτι ταχα γρηγορα και εχω ωχασει και ακομα λιγα αλλα για να ερθω στα αδυνατα μου θελω αλλα 3.

Αχ κοριτσια και εγω ζηλευω οταν βλεπω κοιλιτσα...θελω 3ο αγορακι :lol::lol::lol: αλλα οχι ακομα(που εισαι ρε Ρηνιω???)Η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα κοριτσι αλλα ειμαι σιγουρη οτι αν ποτε κανω 3ο θα ειναι παλι αγορι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία τι γάλα πίνει??? Η αλήθεια είναι ότι κ εμείς όταν ξεκινήσαμε το κανονικό το ευχαριστιέται το γάλα του!!!!

Έχω έναν μεταβολισμό ο οποίος κοιμάται όταν βρίσκομαι σε αδράνεια. Κ νερό να πίνω κιλά δεν χάνω!! Άμα γυμνάζομαι έστω κ λίγο χάνω απίστευτα γρήγορα! Γι’αυτό παιδεύομαι να χάσω 3 κιλά που πήρα το καλοκαίρι αλλά αν δεν βρω λίγο χρόνο για μένα δεν νομίζω πως θα πραγματοποιηθεί αυτό…. Έρχονται κ Χριστούγεννα όχι τίποτε άλλο!!!

Λογικό τότε είναι να την θεωρείς πατρίδα σου… οπότε περιμένεις πως κ πως... Σε καταλαβαίνω γιατί κ εγώ δεν βλέπω την ώρα να γυρίσω στο νησί μου που στην τελική δεν είναι κ τόσο μακριά…. Εκεί η ζωή μου είναι πολύ διαφορετική… όταν ήρθα εδώ έπεσα σε κατάθλιψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ολα πανε οπως εγω τα προγραματιζω τον Ιουλιο λεμε να φυγουμε, αυτος που μου βαζει σινεχια τρικλοποδιες ειναι ο αντρας μου και στο τελος θα γινουμε μπιλιες το βλεπω....

Σας αφινω τωρα γιατι ερχετε το θυριο μου και θα πρεπει να ασχολιθω μαζι της....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλικη εμενα καποιοι μου ειπαν δεν αξιζει και αλλοι μου παν ειναι πολυ ωραια...Βεβαια πιστευω οτι και ναναι τα μικρα θα ενθουσιαστουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια!!!!!!! τι παρλα σας πιανει;δε προλαβαινω να σας διαβασω,δε θυμαμαι τι λεει η καθε μια κι ετσι αδυνατω να σχολιασω 8-)8-)8-)

ειμαι στο γραφειο,βαριεμαι οπως κι η Ευγενια...οχι!!!!!! δεν ειναι ντροπη αν εχεις υποστει και μειωση 15% του μισθου σου!!!!!!!!!! :evil::evil::evil:

ειμαστε καλα,ο μικρος λεει κακα και εννοει οτι πραγματικα τα εχει κανει ;);)

οταν επιστρεφω απο το γραφειο,ερχεται και με αγκαλιαζει το παιδακι μου και μου χαιδευει τα μαλλια και τα χερια!!! στον νεροχυτη οταν ειμαι ερχεται και μου αγκαλιαζει τα ποδια και λεει:Μαμα!!!!

το παιδακι μου!!!!!!!!!!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG::x:x:x

το μονο που συγκρατω ειναι το θεμα κιλων:κι εγω εχασα τα 12 κιλα που πηρα στην εγκυμοσυνη,αλλα τρωω βλακειες ολη μερα κι η κοιλια δεν εχει πεσει τοσο!!!ολο λεω να κανω κοιλιακους,αλλα βαριεμαι!!μονο την βαρκουλα κανω με τον Ηλια,αλλα βαριεται κι εκεινος και φευγει!!

βγαινω κι επανερχομαι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαριέττα!!!

Τελικά μόνο ο δικός μου τα κάνει πάνω του όταν βλέπει το μπαμπά του?? Δεν ξεκολλάει!!! :evil:

Εντάξει μην είμαι αχάριστη…. όταν είμαστε μαζί, μου κάνει χαδάκια, μου στέλνει φιλάκια… :-*

Είναι γλύκες τα σκασμένα!!!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ Ευη!! ποτε ανακοινωσες στην παρεα οτι φευγετε;τι επεισοδια εχω χασει;το αποφασισατε βρε θηριο;ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!θα μας παρετε κι εμας μαζι;εμενα και τον Ηλια...ο Μανος ας μεινει με την μανουλα του,η οποια παρεπιπτοντως μας εχει πηδηξει τα νευρα:αρχισε ψυχοθεραπειες,αλλα τωρα αποφασισε οτι δεν τις εχει αναγκη...θα την σκοτωσω σας λεω και θα παω και φυλακη!! :evil::evil:

Ευγενια ποιο γαλα δινεις στον Νωντα;

ρε κοριτσια,τωρα που ειμαστε ενος χρονου,συνεχιζουμε το γαλα σκονη ή κανονικο;

παιδιατρο εχουμε τον Γεναρη,οποτε θα την ρωτησω...

αυγο καθε ποτε δινετε;εγω οσες φορες επιχειρησα,αναγουλιαζει...εχουμε μεινει στον κροκο σφιχτο,αλλα δεν!!! τι να τον κανω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ Ευη!! ποτε ανακοινωσες στην παρεα οτι φευγετε;τι επεισοδια εχω χασει;το αποφασισατε βρε θηριο;ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!θα μας παρετε κι εμας μαζι;εμενα και τον Ηλια...ο Μανος ας μεινει με την μανουλα του,η οποια παρεπιπτοντως μας εχει πηδηξει τα νευρα:αρχισε ψυχοθεραπειες,αλλα τωρα αποφασισε οτι δεν τις εχει αναγκη...θα την σκοτωσω σας λεω και θα παω και φυλακη!! :evil::evil:

Ευγενια ποιο γαλα δινεις στον Νωντα;

ρε κοριτσια,τωρα που ειμαστε ενος χρονου,συνεχιζουμε το γαλα σκονη ή κανονικο;

παιδιατρο εχουμε τον Γεναρη,οποτε θα την ρωτησω...

αυγο καθε ποτε δινετε;εγω οσες φορες επιχειρησα,αναγουλιαζει...εχουμε μεινει στον κροκο σφιχτο,αλλα δεν!!! τι να τον κανω;

ή θα μπαινω συνεχεια ή θα κανω μερες να μπω!!

νερο πινουν τα δικα σας; εγω γιατι τον κυνηγαω με το μπουκαλι;γιατι δεν θελει να πινει καθολου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχουν παιδιά που πίνουν κ παιδιά που δεν….αυτό έχω καταλάβει. Η παιδίατρος μας είχε πει όσο θέλει, άμα θέλει μετά τα γεύματα αλλά αυτός όλη μέρα με ένα μπουκάλι στο στόμα είναι… πίνει πολύ…

Αυγό κάθε μέρα (κρόκο για την ώρα) αλλά όχι σφιχτό κ του αρέσει πολύ. Μην τον πιέζεις. Καμιά φορά τα παιδιά έχουν λόγο όταν δεν τρώνε κάτι ειδικά αυγά, ψάρια κτλ.

Τώρα για το γάλα ακόμη εμείς δεν χρονίσαμε αλλά οι γνώμες ποικίλουν. Άλλοι λένε όχι στο γάλα σκόνη, άλλοι στο φρέσκο κ άλλοι στα εβαπορέ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα εσύ και οι απορίες σου!!Νερό ο Άκης πίνει πολύ!Μετά από κάθε σνακ και φαγητό,στην βόλτα και πίνει μπόλικο!!!Δοκίμασε να του δώσει από εκπαιδευτικό ποτηράκι μήπως του αρέσει καλύτερα!Μετά το χρόνο να δίνεις φρέσκο γάλα ΕΦΟΣΟΝ τρώει σωστά και από όλα δηλ.κρέας,γαλακτοκομικά,δημητριακά,λαχανικά,φρούτα για να παίρνει όλα τα θρεπτικά συστατικά,αλλιώς αν δεν τρώει να του δίνει σκόνη ή εβαπορέ και κάποιες φορές φρέσκο!Αυγό τώρα ξεκινήσαμε,του έδωσα την Δευτέρα ελάχιστο κρόκο και σήμερα λίγο παραπάνω,του αρέσει αλλά δεν το τρώει μόνος του γιατί δεν του αρέσει η υφή του (έχουμε αυτό το θέμα εμείς,αν δεν του αρέσει στην υφή δεν το τρώει) αν όμως του το βάλω στο στόμα,γλύφεται!!

Όσο για πεθερά....κουράγιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια..εγραφα εγραφα παλι το πρωι και με πεταξε...παλι τα ιδια με χθες δηλαδη!εμεις καλα ειμαστε ο γιαννης υπερδραστηριος θελει να τα ανακαλυψει ολα....εγω θα μου πειτε τι φταιω??? :lol::lol:

το μπεμπακι το αλλο απο τη κοιλια με εχει ταραξει η κοιλια αρχισε να πηγαινει περα δωθε!!τις περισσοτερες φορες καταλαβαινω σε πιο σημειο της κοιλιας ειναι :)

ευη αποφασισατε να φυγετε για Σουηδια?δεν εχεις και αδικο κοπελα μου...λες και υπαρχει κανενα μελλον εδω.

νατασσα υπομονη με τη μικρη σου,θα τη στρωσεις ξερεις εσυ!

μαριετα νερο και ο δικος μου πινει αρκετα,με τα εκπαιδευτικα ποτηρακια οντως μπορει να βολευτει καλυτερα και να του αρεσει,υπομονη και με τη πεθερα....εγω μη λεω για τα δικα μου τωρα γιατι συγχυζομαι ξερεις εσυ! :lol::lol::lol::lol:

αλικη δεν ειναι ο δικος σου ο μονος,και ο δικος μου με το πατερα του πεταει τη σκουφια του!

ελπιζω να μπορεσω να ξαναμπω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Γύρισα από την δουλεια και παίζω με την Σοφία.

Σήμερα μας έχει τραπέζι ένας φίλος μας που γιόρταζε εχθες (Νίκος) και θα πάμε σε ταβέρνα.

Περιμένω πως και πως να ετοιμαστώ!

Ευάκι είχες ολονυχτία με τον γιόκα σου; Τουλάχιστον είναι καλύτερα από τον βήχα; Κρίμα είναι μωρέ, ταλαιπωρία για τα μικράκια μας με τον παλιοβήχα.

Κορίτσια πήγαμε εμείς στα Αηδονάκια στο Μαρούσι. Ωραία ήταν. Δεν είναι πολυ μεγάλο αλλα η Σοφούλα ενθουσιάστηκε. Έκλαιγε όταν φεύγαμε.

Που είσαι ρε Μαρριετάκι; Τέτοια σου κάνει ο γιόκας σου και σε τρελαίνει ε;

Κι εμένα μ' αγκαλιάζει όταν γυρνάω από την δουλεια και μου δίνει και ένα φιλί στο μάγουλο και λιώνω!

Εγώ ρώτησα την παιδίατρο για το γάλα και μου είπε να της συνεχίσω σκόνη γάλα και έτσι μεταβίκαμε στο frisogrow που είναι για ενός έως τριων χρονών. Το πίνει μια χαρά αλλά δεν νομίζω ότι θα το δώσω μέχρι τα τρία. Θα της δώσω και φρέσκο σε λίγο καιρό. Μ' αφού τρώμε τα πάντα.

Νερό και εμένα πίνει πάρα πολύ όποτε και να της δώσεις θα πιει.

Και το αυγό το τρώει μια χαρά αλλά ρε συ σκέτο κρόκο και μάλιστα σφιχτό και εγώ όποτε της δίνω λίγο με το χέρι μου και δεν έχω πιάσει και ασπράδι αναγουλιάζει γιατί κολλάει στο στόμα και όταν πάει να καταπιεί δεν κατεβαίνει εύκολα. Δίνε του μαζί με ασπράδι όχι σκέτο.

Αννούλα πες το μου κι αυτό ότι τον εκπαιδεύεις τον Άκη να τρώει μόνος του; Θα τρελαθώ! Θα το ψάξω εγώ από μόνη μου να τον γράψουμε στο βιβλίο γκίνες!

Εμένα θέλει να φάει μόνη της, πιάνει τα φρουτάκια της κομμένα και τα βάζει το στόμα της άνετα και το κουτάλι μερικές φορές με φαγητό (όσο μπορεί να συλλέξει η κακομοίρα) αλλά γίνεται σαν γουρούνι και εξοκτεύονται και στο πάτωμα πολλά και δεν συμφέρει...

Αλίκη μου και μένα η Σοφία αδυναμία στον μπαμπά της έχει αστα να πάνε. Πεθαίνει στο κλάμα αν χάσει απ' το βλέμμα της τον πατέρα της ενώ όταν χάνει εμένα δεν συγκινείται πάντα.

Ευγενάκι τι εύχαριστα νέα για την νύφη σου! Μπράβο ρε συ στην κοπέλα. Να της πάνε όλα κατ' ευχήν!

Πάω να της δώσω το γιαουρτάκι της κορίτσια και μετά θα ετοιμαστώ για την βόλτα μας.

Σας φιλώ!

Γειά σου Κατερινάκι μου γλυκό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια και απο μενα κοιμησα την μικρη και μπηκα...Αχ ομως γραφεται τοσα πολλα και δεν σας προλαβαινω παντα αυτο γινεται...

Μαριετα να ξεκινησω απο σενα γιατι και εμενα η μικρη δεν πινει νερο....τωρα αρχισε σιγα σιγα λιγο να πινει πολυ λιγο..πηρα και το εκπαιδευτικο ποτηρακι αλλα τιποτα...ισως στην πορεια να το συνηθισει...ο γιατρος παντως με ειπε να μην ανησυχω γιατι ειναι πολλα παιδια που μεχρι το χρονο περιπου δεν το θελουν το νερο...

Αννουλα καλα λεει η νατασα πρεπει τον Ακη να τον γραψουμε στο βιβλιο γκινες....μπραβο σου ενα μεγαλο μπραβο που μπορεις και ασχολεισαι και του μαθαινεις τοσα αλλα μπραβο και στον Ακη που ειναι μαλλον βολικο παιδι και υπακουει....

Ευακι να μας παρεις και εμας στην Σουηδια ,,ποσο σε ζηλευω που θα φυγετε...μα παρα πολυ!!!!Δεν εχω ζησει εξω αλλα θα το ηθελα υπερβολικα να φυγω απο δω...Οχι κοριτσια δεν ειμαι κατα της Ελλαδιτσας μας,,απλα ειναι δικο μου ονειρο να εφευγα εξωτερικο....Αλλα τωρα πες κατσε στα αυγα σου γιατι αλλες προτεραιοτητες μπηκαν στη ζωη μου...

φιλακια κοριτσια θα μπω αργοτερα να κανω καμια δουλιτσα τωρα που ειναι λιγο νωρις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!!Αχ ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!!! :D Του Άκη του αρέσει πολύ να τρώει μόνος του με τα χέρια κυρίως και πολλές φορές όταν τον ταϊζω με του κουτάλι,το πιάνει και αυτός με το χεράκι του και το βάζει στο στόμα!Να βλέπατε σήμερα που τρώγαμε μακαρόνια σπαγγέτι τι γέλιο ρίξαμε!Δεν μπορούσε να τα πιάσει με το χέρι οπότε του έβαζα ένα μακαρονάκι στο στόμα,το έπιανε με το χέρι του,το έβγαζε από το στόμα,το κοιτούσε και το ξανάβαζε στο στόμα!!!αχαχαχαχα!! Σας βάζω ένα βιντεάκι να τον καμαρώσετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα μανουλες μου..

Απο βραδυνη εχω καταντισει να ειμαι η πιο πρωινη μου φενετε :D

Αν προλαβω θα παω παλι στο κρεβατακι μου γιατι ο μικρος και εχθες το βραδι ξιπνισε μες στην καλη χαρα αυτην την φορα και ξανακοιμηθικε στης 5...

Μαριεττα που εισαι?? Μου ελιψες ρε θυριο, να μπενεις πιο σιχνα...

Καλα απο της παλιες εχουμε πολλες απολιες και στεναχοριεμε :cry::cry::cry:

Ακομι και το Κρητηκομαρακι εχει εξαφανιστει, αλλα αυτη μαγιρεβει την κορη τα βραδυα οποτε την σηνχωρω [smilie=sex.gif]

Μαριεττα η πεθερα σου αρχισε να κανει σινεδριες σε ψυχολογο??? Την διαγνοση οτι ειναι καλα μονη της την εκανε φανταζομε εεε??? Γιατι αν ρωταγε τον ψυχολογο μαλον θα την παρεπεμτε σε ψυχιατρο ....

Δεν της δινουν και τπτ χαπακια να πινει ολη μερα να κοιματε καλιτερα λεω εγω...

Εγω σινεχιζω με το γαλα σκονη, το NAN3 σιγκεκριμενα. Ο παιδιατρος μου ειπε σκονη σαν πρωτη επιλογη αν δεν το πινει τοτε να δοσω εβαπορε και αν δεν το πινει ουτε αυτο να δοσω φρεσκο.

Αρχισα και του φτιαχνω τοστ με κασερακι και τρελενετε. Αυγο του δινω 3 φορες την εβδομαδα περιπου και δεν το κανω τελιος σφιχτο γιατι ειναι απεσιο και δεν το τρωει, αφινω τον κροκο μελατο και το ανακατεβω με ψωμακι και αν χριαστει βαζω λιγο νερακι για να γινει πιο κρεμα, το καταβροχθιζει σε χρονο ντε τε.

Αναστασια περασες καλα εχθες??? Φαγατε κανενα κοψιδει??? Να τρως γιατι και εσυ εισαι στην ιδια κατιγορια με την Αννουλα...

Αννα θα γινει και μουσικος ο Ακης σου, ειναι γλυκας....Ο δικος μου μαλον κλινει προς το τραγουδι, δεν προλαβενεις να βαλεις μουσικη και ιδικα στο αυτοκινιτο αμεσος αρχιζει να τραγουδαει...

Εχθες για να μαλακωσει λιγακι το στερνο του Τρανταφυλλου απο τα φλεματα γεμισα την μπανιερα, εβαλα και αφρολουτρο και τον αφισα να πλατσουριζει με τα παιχνιδια του..Μουσκεμα με εκανε ο ατιμος, καπια στιγμη αρχισε να βουταει τα μουτρα του μεσα στο νερο και να κανει μπουρμπουλιθρες, επιδι ειχε το αφρολουτρο οταν σικωνε το κεφαλι ηταν σαν το Αι-Βασηλη. Γελουσα εγω γελουσε και αυτος :lol::lol::lol:

Κοριτσια παω, αν και δεν προκιτε να κοιμηθω μια ξαπλα θα την κανω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εύη δεν είσαι η μόνη!!! Κ εγώ πρωινή πρωινή είμαι….!!!!

Αννούλα ήρθε η περίοδος?? Γιατί είχα διαβάσει πως ακόμη την περίμενες…. Μήπως να έκανες καμία χοριακή???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Η περίοδος άφαντη ακόμα!Αλλά μάλλον ευθύνεται ο θηλασμός,έχω ακούσει ότι όσο θηλάζω,μπορεί μια να έρχεται και μια να μην έρχεται...θα δούμε...αν αρχίζω να φουσκώνω εεε τότε θα καταλάβουμε ότι έρχεται το μπεμπε!!! :lol::lol::lol:

Καλημερούδια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...