Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινάκι καλημέρα!!!

Εμείς θα κάνουμε κάτι στις 24 γιατί ο άντρας μου δουλεύει 25 κ θα γιορτάσουμε την παραμονή…. θα έρθουν κ οι δικοί μου για τις γιορτές οπότε δεν γίνεται να μην κάνω κάτι… μετά κ παραμονή πρωτοχρονιάς σίγουρα θα κάνουμε γιατί μάλλον θα έρθουν κ τα πεθερικά μου!

Άσε φέτος θα μου βγει το λάδι…. Αρχίζω από την Δευτέρα που μας έρχεται με τη γιορτή του Σπύρου μου, την επόμενη τα γενέθλιά του κ μετά οι παραμονές….. :shock:

Μήπως να το ξανασκεφτώ :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη θα ερθουν σπιτι σου???τουλαχιστον τοτε θα εχει και ο μικρος το δωματιο του και θα κοιμηθει ανετα οταν θελει.αν δεν ημουν εγκυος μπορει κι εγω να εκανα κατι.ωραια θα ειναι μωρε αμα εισαι στο σπιτακι σου αλλαζει.

εγω εχω και τα γενελια του στις 25 και θα κανω κατι οποτε για να κανω και τραπεζια δυσκολο!

πως τα παει ο μικρος σου με τισ γουλιες?ειδες καμια βελτιωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Κατερίνα μου σπίτι θα έρθουν!!! Κοίτα μην νομίζεις το σπίτι είναι μικρό κ θα είναι δύσκολο να ξεκουραστεί αλλά έχει συνηθίσει… κ που δεν τον έχω πάει…. γάμους, γιορτές…!!! Τώρα αν ήμουν έγκυος ούτε εγώ θα έκανα κάτι… κ με παιδί, με τίποτα…

Κ ο γιός μου 25 ήταν να γεννηθεί αλλά τελικά πήγα με προγραμματισμένη καισαρική τις 19….

Όσο για τους ιταλούς το γνωρίζω καλά για την παραμονή γιατί ήμουν 10 χρόνια στην Ιταλία. Κάθε φορά που φιλοξενούσαμε στην Ελλάδα κάποιον φίλο ιταλό για Χριστούγεννα γιορτάζαμε την παραμονή αλλά κ αυτοί πάντα μου έκαναν πασχαλιάτικο τραπέζι όταν ήταν το δικό μας Πάσχα κ δεν συνέπιπτε με το δικό τους!!! Έχω καλούς φίλους!!!

Καλά τα πάει ευτυχώς!!! Μάλλον έτυχε… τι να πώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω το παω παντου,απλα γυρω στις 9 το πολυ δεκα σιγουρα γυρναμε πισω.μεχρι που ηταν πιο μικρουλης στις καλοκαιρινες διακοπες π.χ. τον εβγαζα μεχρι αργα και δεν ειχε προβλημα κανενα.τωρα ομως που μεγαλωσε αλλαξαν λιγο τα πραγματα...και διαμαρτυρεται ,οποτε συμβιβαζομαστε κι εμεις.

αλικη θυμησε μου απο που εισαι?αρα ξερεις κι εσυ απο ιταλους,εχουν εθιμα παρομοια με μας αλλα σε αλλες μερες συνηθως!

οποτε τις γιορτινες μερες...που εμενα οπως ξαναειπα δεν μου πολυαρεσουν ... τις περναω εις διπλουν,αν δεν ειναι αυτο γκαντεμια τοτε τι ειναι??? :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς στις 24 θα κάνουμε ρεβεγιον στο σπιτι μου - τραπέζι σε φίλους και γονείς..έχω την γιορτή μου... Έλεγα να μην κάνω τπτ αλλά τελικά θέλουν να έρθουν οι φίλοι μας, οπότε δεν την γλιτώνω. Πρωτοχρονία δεν εχουμε κανονίσει τπτ. Ίσως να αφήσουμε το βραδυ τα παιδιά στις γιαγιάδες και να παμε για ποτάκι ή να μαζευτούμε στο σπίτι της κουμπάρας μου. Από σπιτι σε σπίτι θα είμαστε βασικά..έτσι κάναμε πάντα τα τελευταία χρόνια. Στα Φώτα λέμε να πάμε πάλι εκδρομούλα η γνωστή παρέα. Λέμε για Πήλιο αυτη την φορά. Εγω ξέρετε τι ήθελα γενικα? Ενα μεζεδοπωλείο με ζωντανή μουσική και να πιω τα κρασάκια μου...ένα μπουζουκάκι που εχω χρόνια να πάω...να κουνήσω το κορμί όσο είναι ακόμα ξεφούσκωτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια πηγαινε να κουνησεις το κορμι παιδακι μου!!!γιατι μετα θα εισαι σα και μενα και δε θα μπορεις να κουνηθεις γενικως!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σημερα κοριτσια δεν μπορω καν να περπατησω ..ποναει το κοκαλο στη κατω περιοχη.λες και με εχουν δειρει κατι...τινε παλι τουτο? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μένω Αθήνα για την ώρα αλλά είμαι από Κέρκυρα. Σπούδασα στην Ιταλία μετά δούλευα εκεί. Ξέρω ξέρω από ιταλούς!!!

Είναι γκαντεμιά δεν μπορώ να πώ…. Ειδικά οι γιορτές του Πάσχα όταν έχουν 1 μήνα διαφορά!!!

Ευγενία τι πληγές ξύνεις!!! Αυτό το μεζεδοπωλείο σαν όνειρο το ακούω!!! :D

Φυσιολογικά πονάκια Κατερίνα μου… δουλειές, παιδί και κοιλιά χειρότερο από ξύλο είναι….

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα και απο μενα...

Αχ Κατερινιω ειστε πολυ γλυκες στη φωτο και οι 3 ...!!!!!!!Και η κοιλιτσα σου τελεια....αχ θυμηθηκα τη δικια μου κοιλια τωρα...θελω και εγω!!!!!!!!!!!

Αντε κοριτσι μου με το καλο θα φουσκωνεις θα ποναει η μεση αλλα για καλο ολα,υπομονη!!!

Μαιρουλα χρονια πολλα τον Νικολακη σου πολυχρονος...Και σε ολες τις Νικολετες και τους Νικολαους χρονια πολλα..

Αλικη εγραψες καπου αν διαβασα καλα κατι για οισοφαγιτιδα,,,,τι ειχε γινει τοτε κοριτσι μου και τι ακριβως ειχε ο μικρος????Δεν μας ειπες....Βασικα σε ρωταω γιατι οταν η μικρη μου ειχε γαστρεντεριτιδα και πηγαμε μια μερα νοσοκομειο ,μετα στο εξιτηριο διαβασα οτι εγραφε οισοφαγικη γαστρεντεριτιδα κατι τετοιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!!Κατερινάκι,ευχαριστώ για τα καλά σου λογάκια μωρέ!!!!! :oops::D Όσο για το σώμα...δεν ξέρω τι να πω...απλά προσέχω περισσότερο το πότε τρώω και όχι το τι τρώω...Δηλ.δεν τρώω τηγανητά και κρέας.Δεν τρώω μετά τις 9 το βράδυ.Τρώω κάποιο φρούτο πριν το μεσημεριανό,μετά μεσημεριανό και μετά γλυκό έτσι,καταφέρνω να μην φάω πολύ μεσημεριανό αφού έχω φάει ήδη φρούτο και τα περισσότερα συστατικά της σοκολάτας λιώνουν μέχρι να χωνέψω το μεσημεριανό και δεν απορροφούνται από τον οργανισμό!Περπατάω πολύ (τρέχω για να πω την αλήθεια τώρα με τον Άκη).Αυτά...στην εγκυμοσύνη πήρα 9 κιλά και τα έχασα μέσα σε 2 μήνες,βοήθησε και ο θηλασμός.

24 μας έχουν καλέσει σε ένα παρτυ γενεθλίων και μάλλον θα πάμε...αλλιώς σπίτι ή μπορεί να φύγω Χαλκιδική στους γονείς μου...

Περαστικά στα άρρωστα μωράκια..κι εμείς είμαστε τυχεροί και εκτός από κάτι μυξούλες δεν έχουμε αρρωστήσει...Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να με και εγω παλι...Αυτην την φορα ελπιζω να μην με διακοψει κανεις, τους εβαλα για υπνο και κανω τον σταυρο μου να κοιμουντε ολη νυχτα :ympray::ympray::ympray::ympray:

Ο μικρος εχει μερες τωρα μιξες μπολικες αρα τον βιχα δεν θα τον γλιτωναμε........

Μερουλα να χαιρεσε τον Νικολακι σου, και οσες εχετε Νικους Νικολετες να τους χαιρεστε...

Τι, λετε για τις γιορτες??? Εγω φετος πολυ θα ηθελα να ειμαι Σουηδια τα Χριστουγεννα αλλα no money no funny. Aσε που απο του χρονου θα τα γιορταζουμε εκει θελουμε δεν θελουμε...

Και στην Σουηδια σε ολες τις γιορτες παντα την παραμονη γινετε το μπατιρντι, οποτε ειναι παντα αργια και τις παραμονες..Τωρα στης 13 του μηνα γιορταζουν και την Lucia. Οσες εχετε σχεση με Ιταλια θα την γνοριζετε μαλον την κοπελια...

Κατα τα αλα δεν εχω διαθεση να παω πουθενα αφου δεν μπορουμε να παμε κανενα ταξιδακι η να βγουμε να κουνισουμε τα κορμια μας οπως λεει και η Ευγενια :lol::lol::lol::lol:

Ευγενια βουρρρρ στο ρεμπεταδικο και μην ακους κανεναν για να μην σου πω στην Βανδη, Κοκκινου, Οικονομοπουλο 8-)8-)8-)8-)

Σημερα εμαθα και για μια εγκυμοσηνη ενος φιλικου μας ζευγαριου, ειναι το 3ο τους...Δεν σας κριβω οτι ζηλεψα καπος....Ετσι μ'ουρχετε να παω να βγαλω το σπιραλ και να το αφισω στο ελεος του Θεου το ολο ζιτιμα, αλλα ο αντρας μου δεν θελει με τπτ. γμτ. :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Αννα αν αντεχεις και τρως ετσι...Εγω με τιποτα και ποτε στη ζωη μου δεν εκανα διατροφη....

Απλα δεν μπορω..Τρωω οτι θελω ,ενταξει μετα τις 9 το βραδυ ουτε εγω τρωω,,τωρα παλιοτερα μετα τα ξενυχτια να δεις τι ετρωγα...ολο απο εξω τροφη...Το καλο ειναι οτι δεν βαζω ευκολα κιλα...για αυτο ποτε στη ζωη μου δεν καταλαβα στερηση και ετρωγα τα παντα..Η μονη περιοδος στη ζωη μου που πεινασα,που ηθελα να φαω και καρατιομουνα ηταν η εγκυμοσυνη,,,,εκει κοριτσια καταλαβα τι θα πει πεινα και διαιτα....ημουνα σα φαση να φαω μια πιτσα μονη μου και ετρωγα μονο 2 κομματια...εκει ναι το δεχομαι..πεινασα αρκετα και εβαλα και 12 κιλα...εμπαιναν πολυ ευκολα και τρομαξα πολυ και για αυτο κρατιομουνα...

Αν ετρωγα σιγουρα θα ειχα βαλει καμια 25 κιλα...ευτυχως και εγω με το αγχος με το μωρο και το τρεξιμο οχι μονο τα εχασα αλλα εχασα και αλλα 5 επιπλεον...

Εσεις βρε κοριτσια πως την παλευατε στην εγκυμοσυνη...???Τελικα οντως θελεις να τρως δεν το πιστευα οταν μου το λεγανε αλλα το καταλαβα μετα...εκοψα και το τσιγαρο και ετσι ηθελα ολο να τρωω...

Πηγα να υποβαλω το μνμ και διαβασα το μνμ σου Ευη...Αχ και εγω Ευη μου θα θελα να κανω καποια στιγμη Χριστουγεννα στη Νεα Υορκη...Ειναι το ονειρο μου..Ο αντρας μου μου υποσχεθηκε οτι καποια στιγμη θα παμε,,,εχει και συγγενεις εκει...Και ευχομαι να ναι αυτη η στιγμη του χρονου τα Χριστουγεννα...Πολυ θελω να παω Νεα Υορκη βρε κοριτσια μα παρα πολυ..Ταξιδι και ονειρο ζωης το θεωρω...

Και εγω εμαθα για μια εγκυμοσυνη Ευακι...Η κοπελα στις 16 του μηνος η κορη της θα κλεισει χρονο...Εχει και ενα ακομα αγορακι 3 χρονων...Και που λετε πηγε στο γιατρο να κανει τεστ παπ,,να ρωτησει βεβαια αν μπορει να κανει γιατι ακομα θηλαζει και δεν της ηρθε η περιοδος και της λεει εισαι εγκυος...Δεν το καταλαβε καν..4 μηνων...Ως και το φυλλο της ειπε...Εχεις και αγορι...Παει περασαν οι 4πρωτες μηνες της χωρις να το παρει χαμπαρι...Τον Μαιο γενναει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NEW YORK εεεεε, καλα θα ηταν για Χριστουγγενα ιδικα αλλα θελει πολλα Dollars [smilie=usa2.gif] ...

To δικο μου ονειρεμενο ταξιδι ειναι να καταφερω να παω με τα παιδια μου Disneyland καποτε...

Εχω παει εγω στο παρκο της Florida και ηταν φ α ν τ α σ τ ι κ ο.....

Πω, πω φανταζομε τι σοκ επαθε η κοπελα που της ειπε ο γιατρος οτι περιμενει μπεμπε ετσι στο ξεκαρφοτο....Αλλα απο την αλη γλιτωσε τους πρωτους δυσκολους μηνες με τους εμετους..

Εγω στην Φλωρα ετρωγα για 3ς οχι μονο για 2 και πηρα σχετικα λιγα κιλα, μονο 25 :lol::lol::lol::lol:

(σε σχεση με αυτα που ετρωγα παντα)

Τωρα παλι ετρωγα οπως ηθελα χορις να στερουμε τπτ αλλα οχι τοσα γλυκα αυτην την φορα και πηρα 12 κιλα...Μεχρι να σαραντισω τα ειχα χασει ιδι.

Απλα εχω καβαντζαρι καμια 30ρια κιλα απο πρην και αυτα δεν τα αποχοριζομε με τπτ.....

Εγω ειμαι δυο Αννουλες μαζι ενα πραγμα.... :ymblushing::ymblushing::ymblushing::ymblushing:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρέ κι εγώ γλυκατζού είμαι!!Αφού να φανταστείτε ότι έκοψα όλα τα γλυκά για 1 μήνα και έχασα 2 κιλά!!!Αυτά με κρατάνε!Απλά προσέχω πότε τα τρώω,φροντίζω να τρώω μετά το φαγητό,όχι ότι δεν τρώω και στο ξεκάρφωτο αλλά το αποφεύγω!Πολλές εγκυμοσύνες ακούω...εντωμεταξύ το τεστ έδειξε αρνητικό αλλά η περίοδος πουθενά!Λέτε να πάω να κάνω κι εγώ παπ τεστ και να μου πουν ότι έχω μπεμπέ???!!αχαχαχα!Σας καληνυχτίζω!Μάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την έπαθα κι εγώ κορίτσια... Έγραφα, έγραφα και ξαφνικά τα έχασα γαμώτο! Κάτι πάτησα εγώ κατα λάθος.

Πάμε πάλι από την αρχή.

Σας έγραφα λοιπόν ότι είμαστε καλά. Το Σ/Κ ξεπατωθήκαμε στις δουλειές, έστρωσα επιτέλους γιατί δεν το είχα κάνει και μου μένει να στολίσω που και αυτό το έχω καθυστερήσει πολύ.

Σας έγραφα επίσης ότι γκαντέμιασα την ωραιότατη κατάσταση που έζησα τα βράδια του Σαββ/κου με την Σοφούλα που κοιμόταν πανεύκολα στις 9 με 9.30 πίνοντας όλο της το γάλα (240ml.) και χωρίς να κουνηθεί καν όλο το βράδυ παρά μόνο το πρωί γύρω στις 8 όπου και ξαναπίναμε το γάλα μας και είμασταν μες την τρελή χαρά.

Την Δευτέρα όμως και σήμερα μου κάνει νούμερα. Δεν θέλει να κοιμηθεί, δεν πίνει όλο της το γάλα και παρ' όλο που κουτουλάει θέλει να γυρνάει όλο το σπίτι. Τι φλασιά έφαγε αυτό το παιδί και πόσο θα κρατήσει κι αυτό ένας Θεός ξέρει....

Σήμερα πήγα και έκανα και εγώ κάτι εξετάσεις (check up), την Παρασκευή θα βγουν τα αποτελέσματα.

Ευγενάκι πάρτο απόφαση κι εσύ και κάντες να τελειώνεις.

Κατερινάκι είσαι όπως πάντα μια ΚΟΥΚΛΑ!!!!!!!!!!!!

Και τα αγόρια της παρέας σας ο Άκης και ο Γιαννάκης δηλαδή είναι κουκλιά!!!!!!!! Ευχαριστήθηκαν παιχνίδι;;;

Αχ Ευάκι κι εγώ ήθελα να ήμουν Σουηδία για τις γιορτές αλλά που δυνατότητα...

Δεν έχουμε κανονίσει τι θα κάνουμε στις γιορτές. Ο Βασίλης άλλοστε Χριστούγεννα δουλεύει αλλά κάθεται Πρωτοχρονιά και μιας και που γιορτάζει κιόλας τότε μάλλον θα κάνω κάτι στο σπίτι.

Μαιρούλα χρόνια πολλά στον Νικολάκι σου! Να τον χαίρεσαι!

Έχουμε κι άλλους εορτάζοντες στην παρέα στάνταρ.

Νομίζω κάποιος απ' τους γιους της Παναγιώτας πρέπει να γιορτάζει, διορθώστε με αν κάνω λάθος.

Χρόνια πολλά πάντως σε όλους και όλες που γιορτάζουν σήμερα.

Κορίτσια δεν αντέχω άλλο τα νεύρα μου παίζουν άσχημα.

Πάω να την στριμώξω να κοιμηθεί γιατί κάνει γύρω γύρω όλοι στο σαλόνι και με έχει ζαλίσει.

Αν έχω κουράγια θα επανέρθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ μορε η σουσουραδα σου Αναστασια που κανει και κολπα....Ετσι οπως το εγραψες μου ηρθε μια οικονα στο μιαλο με την Σοφουλα να σου κανει τσαλιμακια και εσυ να προσπαθεις να την επαναφερεις στην ταξη :lol::lol::lol::lol:

Μιας και εμινα μοναχουλα παω να χαζεψω λιγο το χαζοκουτι να περασει η ωρα, δλδ στανταρ θα με παρει ο υπνος και θα με βρει παλι ο αντρας μου με το τηλεκοντρολ στο χερι οταν γιρισει απο την δουλεια αλλα λεμε τωρα......

Φιλακια μανουλες μου... :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευτυχως πριν καποια χρονια καναμε χριστουγεννα στην ρωμη και στην πραγα αλλα μου εμεινε καημος το παρισι και μου φαινετε θα μου μεινει για πολλα χρονια.

αναστασια φαση ειναι και θα περασει επλιζω εγω την εβαζα στο κρεβατι της και την επερνε ο υπνο μια μερα εκανα το λαθος και την πηρα αγκαλια για να κοιμηθει και τωρα το ζηταει καθε βραδυ δεν πειραζει ομως γιατι θελω να την εχω αγκαλια.

Ευη του χρονου που θα ειστε στην Σουηδια ισως ξεπερασει την κριση και θελησει και ενα σουιδακι εκει θα σε πληρωνουν να το κανεις.εδω το κανεις το μωρο και πληρωνεις.

Αννουλα ας μην ηταν να εισαι αδυνατη και αερα να ετρωγες κιλα θα εβαζες.Εγω παλι τρωω πολυ και πειτε μου πως να το κοψω.Σημερα εβγαλα τις φορμες και ημουν αστα να πανε με φουστανι.

Σε λιγο η μπαταρια θα τελειωσει παω στο κρεββατακι μου για επαναφωρτηση.Στη δουλεια μαλλον δεν θα με παρουν.αυριο θα σας πω σιγουρα.

Της αγορασα και το πρωτοχρονιατικο της δωρο :P:P ενα σπιτακι με ζωακια γλυκα elc

τα λεμε αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κακο Ινα μου ειναι πως εχω ιδι πατισει τα 36 και του χρονου θα ειμαι 37, μεχρι να τακτοπηιθουμε εκει με βλεπω να κλινω και τα 38..... :| Οποτε μαλον με το ονειρο θα μηνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κατάφερε ο άντρας μου και κοιμήθηκε επιτέλους!

Θα την στρώσω πάλι δεν υπάρχει περίπτωση....

Ινα γιατί λες ότι δεν θα σε πάρουν τί έγινε;

Ευάκι πες κανα νέο ή μήπως νύσταξες;

Εγώ πάντως με τα νεύρα που έχω μου έφυγε η νύστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια γιατι εχεις νευρα?? με την μικρη νευριασες???

Ινα σε εχει παρει απο κατο μου φενετε το θεμα με τα κιλα (ο καθενας με το ζορι του, και εμενα αυτο με καιει). Εγω εχω καταλιξει στο εξις σιμπεραζμα, οσο ειμαι κλιζμενη μασα στο σπιτι ετσι θα ειμαι διστυχος γιατι βαριεμε απιστεφτα ολη μερα και το εχω ριξει στο φαει....

Οταν με το καλο παω Σουηδια θα αλαξω τα παντα στην ζωη μου ,εκτος απο την οικογενια μου φισικα και θα γινω πιο δραστιρια γιατι εδω περα απο την γοιτονια μου δεν μπορω να παω πουθενα μονη μου, δεν οδιγω κιολας και εχω πιξει μιλαμε...

Για την δουλεια πως εισαι τοσο σιγουρη πως δεν θα σε παρουν βρε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...