Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Κορίτσια αν ανησυχείτε πολύ δείτε έναν ειδικό για να σας φύγει το άγχος… αλλά σε καμία περίπτωση μην τρελαίνεστε γιατί ο ένας σας λέει αυτό κ ο άλλος εκείνο… το ξαναλέω κ εγώ, το κάθε παιδί έχει τους δικούς του ρυθμούς!!! Αιτία μπορεί να είναι κ το βάρος, έχει δίκιο η Μαίρη (όχι πως φταίει αυτό με τα δικά σας) ή ακόμη ότι δεν καθόταν πολύ μπρούμυτα (για λιγότερο κινητικά παιδιά που δεν γυρνάνε μόνα τους) ή ότι είναι έτσι το παιδί κ μπορεί κ να μην μπουσουλήσει…

Έχω να πω πως ο δικός μου μέχρι 8,5 δεν καθόταν μόνος του στον ποπό του, έπεφτε .. σε όλους αυτό φαινόταν περίεργο. Μετά σιγά σιγά κ κάθισε κ μπουσούλησε κ σηκώθηκε όρθιος κ έκανε βηματάκια από τη μία άκρη στην άλλη του καναπέ… για την ώρα αυτά μπορεί αυτά κάνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μερουλα συμφωνω και εγω μαζι σου...

Για να καταλαβετε και κατι αλλο,,το λεω και σενα Κατερινιω...

Παλια πριν 30 χρονια μιλαω οταν περιπου γεννηθηκαμε εμεις δεν ξερανε τοτε και ουτε ψαχνονταν,οπως κανουμε εμεις τωρα στο ιντερνετ κτλ κτλ,,,,και λεγανε,,ετσι με λεει και η πεθερα μου τα βαρια παιδια συνηθως οχι παντα αργουν να στηριξουν το βαρος τους.και οταν ειναι και λιγο ψηλα...οποτε τοτε δεν ανησυχουσαν γιατι δεν ψαχνοταν και αν αργουσε το παιδι να καταφερει πραγματα το απεδιδαν σε αυτον τον λογο...

Και ετσι και τοτε πολλα παιδια και αργουσαν να περπατησουν ,και να σηκωθουν και να κατσουν ολα...

Απλα εμεις τωρα επειδη πιστευω συγκρινουμε αλλα και διαβαζουμε βιβλια και ιντερνετ για αυτο ανησυχουμε λιγο παραπανω..το ξαναλεω ομως ενας ειδικος δεν βλαπτει λιγο για μια απλη καθησυχαση πιο πολυ Κατερινα μου...

Ειμαι σιγουρη οτι και ο δικος σου και η δικια μου δεν βρηκαν ακομα τα κουμπια να το πω,,,,δεν εδεσαν καλα τα σωματακια τουσ,,,,κατι τετοιο..

Η μικρη μου 9 μηνων που πηγαμε στο γιατρο ητανε 9.700 και 76 ποντους...βαρια και ψηλη μου λεει ο γιατρος.Μπορει να παιζει ρολο και αυτο αλλα και αυτο που ειπε και η Αλικη απο μικρη δεν καθοταν καθολου μπρουμητα...δεν της αρεζε απλα δυσανασχετουσε...Δεν την πιεζα οποτε ετσι δεν εδεσαν και οι μυες της καλα..

Αυτα λοιπον ολα καλα θα πανε Κατερινα μου και σιγουρα μα σιγουρα καποια στιγμη θα τα κανουν ολα...δεν μπορει να πανε σχολειο και να μην περπατανε οποτε απλα να χαλαρωσουμε και να συζητησουμε βεβαια με τον γιατρο μηπως χρειαζονται καποια ωθηση και ειναι καλυτερα τωρα που ειναι μικρουλια παρα αργοτερα...

φιλακια κοριτσαρες μου περιμενω νεα σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,γνώρισα την Κατερίνα μας με τον Γιαννάκι...ένα έχω να σας πω!!Είναι σκέτη γλύκα!!!!Και η κοιλίτσα φοβερή και ο Γιαννάκης γλύκας!! :D

post-13601-13873938255477_thumb.jpg

post-13601-13873938287852_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κουκλια ειστε εσεις βρε????κατερινακι φτου φτου...τιποτα αλλο δεν λεω και δεν μπορω να καταλαβω γιατι ανυσηχεις για το φαγητο...ενταξει δεν θα πω τιποτα για τα αγορια...απλα τρεμετε κορες....

αγχωμενες μανουλες καλες μανουλες...αυτο ξερω εγω...

κοριτσια σας αφηνω...καληνυχτα...παω να κανω την κορη... :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!χαθηκα και τωρα θα με συγχωρησετε αλλα δεν θυμαμαι και πολλα.

Χρονια πολλα σε οσα παιδακια ειχαν γενεθλια!

Γιωτα καλωσηρθες και εσυ στην παρεα μας...και με το καλο το 5ο μωρακι σου!!!!!!!!!!!!

Αννουλα και Κατερινακι τι λουκουμακια ειναι τα παιδακια σας???οσο για σενα Κατερινα μου κουκλα και η κοιλιτσα πολυ ομορφη.!

Εμεις ειμαστε καλα...τα αγορακια μου θηριακια...οσο για τον μικρο αφηστε εχει γινει αγριμι...διεκδικει τα παντα και τσακωνεται συνεχεια με τον μεγαλο!Εμενα βρε κοριτσια στεκεται απο 7 μηνων και κανει βηματακια κρατωντασ απο καπου αλλα δεν λεει να περπατησει μονοσ ακομα...μολισ τον κραταω να κανει βηματα ...κανει 2-3 και μετα πεφτει κατω και μπουσουλαει.

το καθε παιδι θελει τον καιρο του...ο μεγαλοσ μου δεν εκανε τιποτα ουτε μπουσουλαγε ουτε στεκοταν και κατευθειαν 14 μηνων περπατησε δλδ ετρεξε :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Μαιρούλα χρόνια πολλά για τον γιόκα σου!! Να τον χαίρεστε!!

Εμείς είχαμε ένα ενδιαφέρον ΣΚ. Κάναμε πολλές δουλειές αλλά πήγαμε και τις βόλτες μας.Το Σάββατο στο MALL και χθες τοπικά για καφεδάκι με άλλα μωράκια. Ο Νώντας είχε τρελαθεί απο την χαρά του και εμάς μας βγήκαν τα χέρια και η μέση να τον κρατάμε για να κυνηγάει το άλλα παιδάκια. Το χάρηκα όμως πολύ γιατί όλο το ΣΚ ήταν με ένα χαμόγελο στο πρόσωπο. Θέλει να είναι συνέχεια έξω αλλά δεν προλαβαίνω και τον έχω κλεισμένο στο σπίτι τις καθημερινές...

Κορίτσια προς τι τόσο άγχος..είπαμε τα παιδιά έχουν τους δικούς τους ρυθμούς. Ούτε εμένα μιλάει ο Νώντας. Κάνει ήχους διάφορους..του λέμε πως κάνει η Luna (σκυλί) και το κάνει αλλά αν του πεις πες μαμα λέει αμπα... τα καταλαβαίνουν όλα απλά μερικά δεν μπορούν να εκφραστούν ακόμα. Στο περπατημα τα πάμε καλά - μπορεί και κάνει βόλτες και αν δεν τον κρατάμε αλλά επειδή δεν έχουμε στρώσει ακόμα!! δεν τον αφήνουμε μόνο του. Βέβαια θέλουν ερεθίσματα για αρχίσουν να πέρνουν μπρος...και στην ομιλία και στο περπάτημα. Και εμένα τεμπέλης είναι ...ούτε προσπαθεί να σηκώθεί αν είναι ξάπλα στο κώλο του και απο καθιστός όρθιος αν είναι εκτός πάρκου. Στο πάρκο το κάνει βέβαια αλλά έξω με τίποτα. Για μπουσούλημα του δείχνω εγώ και γελάει αλλά όταν τον βάζω να το κάνει κλαίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

Με πηραν τηλεφωνο για να παω για μια συνέντευξη για δουλεια :roll::P:oops::?:|

αυτα ειναι ολο οσα αισθανομαι αυτη τη στιγμη.Εχω να δουλεψω απο το Γεναρη του 09 δεν με πειραζει η δουλεια αλλα αυτη θα ειναι διαφορετικη απο οσες εχω κανει!Σιγουρα αν δεν ηταν η κριση δεν θα την εκανα.Το καλο της υποθεσης ειναι 4 μερες μονο και σπαστο οποτε θα περναω παλι χρονο με την μπουμπουκα μου.Αντε να δουμε και ο Θεος βοηθος :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα μανούλες!!

Τι όμορφη παρέα που είστε Κατερινάκι…. !!!!!

Εγώ σήμερα είμαι κομμάτια. Ο μικρός δεν κοιμήθηκε καλά!!! Νιώθω κ λίγο πεσμένη γιατί τις τελευταίες 4 μέρες ο Σπύρος βγάζει το βραδινό γάλα, όχι όλο αλλά εχθές έκανε κανονικό εμετό… Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα αλλά κάθε φορά που συμβαίνει μου έρχονται οι κακές στιγμές της οισοφαγίτιδας κ πέφτω ψυχολογικά…

Μια χαρά Ίνα!! Όλα καλά να πάνε!!!! Αφού μπορείς να την κάνεις τι σημασία έχει που είναι διαφορετική!!! Το να δουλεύεις μόνο καλό κάνει ειδικά στις μέρες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι γαλα του δινεις μηπως πρεπει να το αλλαξεις?Ο παιδιατρος τι σου λεει?Εγω περιμενω να ξυπνησει να παμε μια βολτα απο το γιατρο να την ακουσει λιγο γιατι δεν μας περναει ο βηχας και τρεχει η μυτη μας.

Εμεις νιωθουμε τυψεις γιατι δεν μπορουμε να εχουμε εξω τα παιδια μας και να παιζουν ολη την ωρα,

και καποιοι αλλοι δολοφονοι στην αγγλια βασανιζαν ζωντανο ενα μωρο 1 μηνος το πηγαν στο νοσοκομειο με σπασμενα ολα τα κοκαλα βιασμενο και με καρδιακη προσβολη.Και θελουν να λενε τους εαυτους τους πολιτισμενους τα ζωα.Και το αστειο της υποθεσης ειναι οτι τους πιασαν και του αφησαν

Γιατι ο Θεος δινει σε αυτους παιδια και δεν δινει σε μενα ακομη ενα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν συνεχίσει θα το δω… αυτή την εβδομάδα έχουμε κ εμείς γιατρό. Το ΝΑΝ δίνω αλλά δεν μου έχει κάνει κάποιο πρόβλημα. Μόνο στο βραδινό υπάρχει θέμα… το ενδιάμεσο κ το πρωινό είναι οκ!!

Πολλές φορές αναρωτιέμαι κ εγώ με τις επιλογές Του αλλά….

Θα έρθει κ 2ο μωράκι σου!!!!!

Πολύ καλό….!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα πόσο χαίρομαι που νιώθεις πολυ καλύτερα!! Τα έχεις βγάλει πέρα με 4 παιδιά μέχρι τώρα - θα την βρεις την άκρη και με το 5ο!! Αχ παιδότοπος θα είναι το σπίτι!!! :D:D

Πόσο χαίρομαι όταν βλέπω μεγάλες οικογένειες ... εγώ λέω όμως να μείνω στα 2 όμως αν το θέλει ο θεός και μου φέρει και το 2ο..

Αχ ο άντρας μου έκανε κοπάνα από το γραφείο του σήμερα και ζηλεύωωωωωωω!! Δεν περιμένω την στιγμή να πάω σπίτι μου!! Λίγα λεπτά έμειναν ακόμα...

Αχ το Κατερινάκι είναι πάντα μια γλύκα..αν έχεις κόρη την κλείνω εγώ για νύφη μου!! Αν ειναι αγορι παλι θα προσπαθήσω εγώ να κάνω κοριτσάκι... ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγαμε στο γιατρο, απο την εισοδο καταλαβε και ξεκινησε να κλαιει.Εκλαιγε σε ολη τη διαρκεια της εξετασης .Σταματαει για λιγο της λεγαμε πες γεια στο γιατρουλη, τον βλεπει τον χαιρεταει και ξαναρχιζει το κλαμα.Το μωρο μου εκλεγε και γω γελουσα η γαιδουρα αλλα ηταν για ζουλιγμα.Τωρα αμα την πεις "ελα να βαλουμε φαρμακο στη μυτουλα" κουναει το κεφαλι της και λεει "κακο".Εμαθε αλλη μια λεξη και δεν νομιζω να την ξεχασει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον ολες πηγατε για υπνο μονο εγω εχω αυπνιες !

τα λεμε αυριο το βραδυ το πρωι εχει τρεξιμο και προμηθεια χριστουγεννιατικων δωρων .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλες μου..

Εφιγε το θυριο μου για το σχολειο και ελπιζω να με αφισει ο μικρος να σας γραψω καμια σιλαβη..

Αντι να πλενω τα σπανακια μου στον νεροχιτι εγω ετρεξα στο λαπτοπ γιατι πολυ μου εχετε λιψει κουκλαρες μου...Σας διαβασα λιγο στα πεταχτα γιατι αλιος δεν θα προλαβω να σχολιασω τπτ.

Κατερινακι εισαι μια κουκλα με την κιλιτσα σου, μην ανχωνεσε καθολου για τα κιλα σου θα τα χασεις ολα μετα. Ο Γιαννακης ειναι ιδιος εσυ :lol:

Κουκλακια ζωγραφιστα ειναι και τα παλικαρια σας ενοητε...

Οχχχχ ο μικρος μου βιχει σαν νταλικερης μετα απο 20 στριφτα τσιγαρα, παω να δω τι γινετε .......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Σήμερα μας πήρε λίγο ο ύπνος… συνήθως 7, 7 κ κάτι ξυπνάει ο κύριος...!!!

Όλα καλά με τη μικρή σου Ίνα? Κ εμείς τελευταία όταν τον πάμε γιατρό πρέπει να τον κρατάμε 3…

Εύη μου κ ο Τριαντάφυλλος αρρωστούλης είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες.

Χρονια πολλα Μαιρουλα για τον Νικολακη σου!

Εχουμε και αλλουσ γιορταζοντες

Ινα και εμας με την παιδιατρο χαμος γινεται...και οχι μονο ο μικρος αλλα και ο μεγαλος...συναυλια οταν παμε ολοι μαζι...εννπειται ερχεται και ο αντρασ μου μαζι γιατι δεν τουσ κανω καλα!

Ρε κοριτσια τι πραγμα ειναι αυτο φετοσ με τσ αρρωστιες...μολισ πριν λιγες μερες τελειωσαμε με τισ μυξες και χθες παλι τα ιδια ο μεγαλος!εχω τρελαθει στουσ ορουσ!!!

Καλημερα spa(συγνωμη αλλα θυμησε μου το ονομα σου)ειμαι πολυ ξεχασιαρα τελικα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Ειμαστε λιγο καλυτερα σημερα πιστευω .Δεν εχει κατι σοβαρο αλλα τρεχει η μυτη και μαζευει φλεματα και βηχει γιατι την ενοχλουν.μας εδωσε κατι σταγονες και σαν να ειναι λιγο καλυτερα θα δειξει.

Ευη να του πεις να το κοψει το καπνισμα!!!

Ολα σημερα βιαστηκαν να σηκωθουν η μικρη σηκωνεται 8-8.30 και σημε 7.15 ορθια και φωναζε μα.. ε μα..μα

Μαλλον πρεπει να σηκωθω και βαριεμμμμμααααααι.........................................................

Τι τεμπελια.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΝΙΚΟΛΑΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥ ΤΟΥΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥΣ ΜΑΣ

λετε ο Αγ.Νικολας να μας φερει το χιονι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες!!Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν!!Έχω χαθεί αλλά δεν προλαβαίνω,ο Άκης είναι όλο ζημιές τελευταία!!Έχει ξεθαρρέψει και όπου βρεθεί και όπου σταθεί αφήνει τα χεράκια του και πολλές φορές όταν δεν είναι κάπου σταθερά,τρώει βούτες!!Σήμερα έχυσε και τον καφέ του μπαμπά πάνω σε κάτι χαρτιά...ααχχχ τρεχάτε ποδαράκια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελίζα μου Αλίκη είναι το όνομά μου!! Φαντάζομαι με 2 τι θα γίνεται στο γιατρό!!!

Εύχομαι να γίνει σύντομα καλά η μικρούλα σου Ίνα μου…. κ σένα Ελίζα το αγόρι σου…

Εμείς ακόμη δεν έχουμε αρρωστήσει… κ μακάρι να συνεχίσουμε έτσι….

Καλημέρα Άννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Μαίρη χρόνια πολλά για τον Νικόλα σου!! Να χαίρεται το όνομα του!!

Να χαίρεστε και όσους άλλους γιορτάζουν..

Ήθελα σήμερα να παω να κάνω τις εξετάσεις στον μικρό να έκανα και εγώ. Ο Δημήτρης ήθελε να ξυπνήσει στις 6 αλλά τελικά μας πήρε όλους ο ύπνος και δεν καναμε τπτ. Την Κυριακή σιδέρωσα 3 ή 4 πλυντήρια και χθες άλλα 3 μέχρι τις 12:30, ..και όχι 6κιλα πλυντήρια ...8κιλα παρακαλώ που είναι ένα βουνό ρούχα!!! Πως να σηκωθώ το πρωι...εμ?? Πρέπει όμως μέσα στην εβδομάδα να το πάρω απόφαση και να πάω....

Εμένα στον παιδιάτρο μέχρι στιγμής τα πάμε καλά...κλαίει μόνο όταν του κάνει το εμβόλιο και αυτό για λίγο..αντράκι μου δυνατό!!!! :D:D:D:D

Ινα ας μας φέρει λίγο βροχή για αρχή και βλέπουμε για το χιόνι..πόσο καιρό έχει να βρέξει? Το καλοκαίρι θα πούμε το νερό νεράκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ Αλικη μου,ελπιζω να μεινει μονο στισ μυξουλες και να το προλαβω με τουσ ορουσ μη κανει καμια ωτιτιδα γιατι εχει ευαισθησια και ολα τον χτυπανε στα αυτια!

Περαστικα και σε εσας Ινα μου!

Καλημερα Αννα και Ευγενια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα εγραφα......ξεχασα να κανω copy paste και σβηστικαν....... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: αχχχ και ειχα γραψει ενα κατεβατο!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΙΚΟΛΑ,ΜΑΙΡΟΥΛΑ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!

καλα για την αννουλα τι να σας λεω κουκλιτσα και βασικα απορω απο που τον εβγαλε το ακη με τετοιο σωμα.αννα ξεχασα να σε ρωτησω,σε παρακαλω πες μου γιατι θα σκασω! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: για τον ακη τι να πω ...εκανε κατι ποζες στη καμερα που ουτε εμεις οι μεγαλοι δεν εχουμε τετοιο σκερτσο!

ευγενια κι εγω εγκρινω το γαμπρο και με το παραπανω,οποτε ελπιζω να ειναι κορη να συμπεθερεψουμε κι ολας!

στο προηγουμενο ποστ σας σχολιασα ολες μια μια αλλα τωρα δε προλαβαινω συγχωρεστε με,διαβασα παντως απο ολες τα νεακια σας,περαστικα σε οσα μωρακια ειναι αρρωστα..

κοριτσια εχετε κανονισει τι θα κανετε παρααμονη στις 24 του μηνος και 31 το βραδυ?εμεις συμφωνησαμε με τον αντρα μου να μη κανουμε τιποτα...βαριομαστε τη ταλαιπωρια με το μωρο που θα γκρινιαζει γιατι θα νυσταζει...αλλα να πω και την αληθεια μου τα βαριεμαι κατι τετοια με τις οικογενειακες συγκεντρωσεις πολυ!!!απλα θα παμε 25 για φαγητο το μεσημερι στα πεθερικα και 1 του μηνος ξανα μεσημερι στους γονεις μου......θα παρεξηγηθει λιγο η πεθερα γιατι 24 του μηνος το βραδυ οι ιταλοι την εχουν σα πρωτοχρονια αλλα τι να κανουμε!!!!!ξερω ειμαι λιγο υπερβολικη που δε θελω να παω πουθενα...αλλα τι να κανω με το ζορι????αμα τα παιδια πανε 4-5 ισως ξαναεπιχειρησω να κανω πρωτοχρονια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...