Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βέβαια εμείς ξυπνάμε κ το βράδυ από 2 έως 4 φορές εξαρτάται, αλλά τώρα που του έχω κόψει τον ένα ύπνο νομίζω κοιμάται καλύτερα.. κ εμένα μην νομίζεις πως είναι ο πιο ευχάριστος άνθρωπος στο κόσμο αλλά προσπαθώ να τον απασχολώ με κάτι...

Σίγουρα μεγαλώνοντας θα φτιάξουν!!!

Γεια σου κορίτσι μου κ με το καλό…. Ούτε εγώ κατάλαβα γιατί νιώθεις έτσι!!!

Μαράκι γιατί να του κάνεις κακό. Αφού κοιμάται όλο το βράδυ κ ξεκουράζεται μια χαρά είναι το παιδί… απλά είναι πρωινός τύπος!!! Κ εγώ βρε Μαρία θα ήθελα να έχω 4-5… ένα σπίτι γεμάτο παιδιά :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι γαιδουρα ειμαι??ΗΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!να τον χαιρεσαι μαριετακι μου!

Παναγιωτα μου καλα εισαι??που χαθηκες? θα το προσεξω το enter αποκλειστικα για σενα ε??? :lol::lol::lol::lol: ο δικος μου πινει γαλα 8μιση και κοιμαται 9.το προγραμμα το εφτιαξε μονος δε το πιεσα ποτε.εξαιρουνται η μερες που μπορει να βγουμε να παμε επισκεψη οποτε κοιμαται κατα τις 11(αμα τη παλεψει)αλλιως γυρναμε αρων αρων πισω. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σκατζοχοιρινα καλως ηρθες!κι εγω δεν καταλαβα βρε κοριτσακι.η εγκυμοσυνη νομιζω ειναι μια πολυ λεπτη κατασταση για να κρινουμε εμεις τι να κανεις... :oops::oops::oops: ετσι τουλαχιστον νομιζω.απο τη μια σε καταλαβαινω γιατι κι εγω εχω προβλημα στο ποσο ευκολα εμεινα εγκυος και τις δυο φορες.πριν χρονια πιο μικρη πιστευα οτι αυτα ειναι βλακειες και οτι δε μενεις τοσο ευκολα εγκυος.ομως τωρα ξερω :roll::roll::roll: και φυσικα το θεωρω ευλογια ετσι προσθεου!!!γι 'αυτο το λογω μολις με το καλο κανω το δευτερο θα παρω αντισυληπτικα η θα βαλω σπιραλ για να ειμαι σιγουρη.γιατι δε θελω αλλο μωρακι,ουτε τα οικονομικα τα επιτρεπουν οποτε πρεπει να ειμαστε και εμεις πιο υπευθυνοι ως προς αυτο το θεμα(εννοω εγω κι ο αντρας μου)δε μας ειπες ομως τιποτα για σενα γιατι δεν εισαι καλα βρε κοριτσακι?

κοριτσια σας αφηνω παω να κανω καμια δουλεια τωρα που μπορω γιατι θα μας φαν τα ποντικια...

ο μικρος εχει γινει ζορικος....ολο κατι θελει να του δωσω και κλαιει ολο κοιταει τη πορτα και θελει βολτα(δε του φτανει η μια ωρα που τον εχω καθε μερα στις κουνιες) :evil::evil::evil: αληθεια σας λεω εχουν παιξει τα νευρα μου τελευταια!!!τι θα κανω με τον μικρουλη απαιτητικο μου πεισματαρικο????????και τα δικα σας ετσι ειναι??(μαρια εσυ πρεπει να με καταλαβαινεις λιγο ε???κατι πηρε το αυτι μου οτι εχει ζωηρεψει κι αλλο ο μανωλιος τελευταια.) :?:?:?:?:?

παω να πιασω φασινα,φιλακιααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααα και πάλι!!Παναγιώτα,ο δικός μου ξυπνάει 7-8 ξανακοιμάται 9:30-10 μετά ξανά 1-1:30 και 5-5:30 και το βράδυ πέφτει στις 8!!

Σκανζοχοιρούλα,κι εγώ στην ίδια φάση βρίσκομαι,έχω καθυστέρηση και το απόγευμα θα πάω να κάνω τεστάκι!Κάποιος μου είχε πει ότι αν ο Θεός δίνει παιδιά,τότε θα δώσει και φαί να τα ταίσεις!Θετική ενέργεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι ...χωρις παρηξηγηση ρε..αλλα γιατι δεν πατας κανα εντερ οταν γραφεις;;;

θα ειναι πιο ευκολο στο διαβασμα...

Και παλι σορρυ εεεε :oops::oops::oops::oops:

=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σορρυ για τη λογοδιαρια αν σας κουρασα!!!!παιρνω φορα και δε με σταματα τιποτα γιατι εχω πολλα συνηθως να πω,ουτε εντερ ουτε κομματα..ουτε τελειες!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: δυσκολα διορθωνεται το ατιμο,δε σας υποσχομαι τιποτα αλλα θα προσπαθησω! :-@:-@:-@:-@:-@:-@:-@:-@:-@:-@:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]

αχ κοριτσια καιρο ειχα να παρω τετοια χαρα!!!!!!χτυπησε η πορτα και ηταν απο ανθοπωλιο!!! τριανταφυλλα απο τον αντρα μου...!!! [smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif]

σα να μου φαινεται εχει καταλαβει οτι πρεπει να προσπαθησει λιγο παραπανω για τη σχεση μας ε??τι λετε?? [smilie=love10.gif][smilie=love10.gif][smilie=love10.gif][smilie=love10.gif][smilie=love10.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σορρυ για τη λογοδιαρια αν σας κουρασα!!!!παιρνω φορα και δε με σταματα τιποτα γιατι εχω πολλα συνηθως να πω,ουτε εντερ ουτε κομματα..ουτε τελειες!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: δυσκολα διορθωνεται το ατιμο,δε σας υποσχομαι τιποτα αλλα θα προσπαθησω! :-@:-@:-@:-@:-@:-@:-@:-@:-@:-@:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]:)]

αχ κοριτσια καιρο ειχα να παρω τετοια χαρα!!!!!!χτυπησε η πορτα και ηταν απο ανθοπωλιο!!! τριανταφυλλα απο τον αντρα μου...!!! [smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif]

σα να μου φαινεται εχει καταλαβει οτι πρεπει να προσπαθησει λιγο παραπανω για τη σχεση μας ε??τι λετε?? [smilie=love10.gif][smilie=love10.gif][smilie=love10.gif][smilie=love10.gif][smilie=love10.gif]

Τι γλυκόόόόό!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρααααα!!!

Τι κάνετε φιλενάδες μου; αχ το πόσο μου έχετε λείψει δεν λέγεται! δεν γράφεται μάλλον, χαχα! Συγνώμη που σας ανησύχησα από ότι μου είπε η Αναστασία, αλλά κορίτσια πραγματικά δεν έχω ΚΑΘΟΛΟΥ ελεύθερο χρόνο!!!! κάτι η γιορτή του Στέλιου (τελικά ήρθε κόσμος και εκείνη την ημέρα..), κάτι οι ετοιμασίες για τα γενέθλια, από τη δουλειά πολύ δύσκολο να μπω αφήστε που κι εκεί γίνεται χαμός, ο Στέλιος γυρνάει πλέον κάθε βράδυ στις 10.. τελοσπάντων μη σας ζαλίζω με τα δικά μου! Ποιά θα μου κάνει μια μίνι περίληψη;; τι έχω χάσει; είστε μαμάδες & μπεμπάκια όλοι καλά; το σποράκι μας;

Νομίζω σήμερα έχει γενέθλια ο Ηλίας; ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ κούκλε, να σε χαίρεται η τρελάρω η μανούλα σου και πάντα να δίνεις και να παίρνεις χαρά!

Να ευχηθώ και καθυστερημένα στα παιδάκια της Ευγενίας και της Ελίζας, να τα χαίρεστε κορίτσια και να είναι πάντα γερά και ευτυχισμένα!

Να σας πω και τα δικά μας νέα: σήμερα στη δουλειά κορίτσια πρέπει να έχασα και 10 χρόνια από τη ζωή μου... με παίρνει τηλέφωνο η γυναίκα που κρατάει την Αφροδίτη κλαίγοντας... μου κόπηκαν τα πόδια, η καρδιά μου χτυπούσε σαν τρελή λέω πάει, το παιδί μου χτύπησε κάτι έπαθε :o . Τελικά δεν είχε πάθει κάτι το δικό μου παιδάκι, αλλά το εγγονάκι της παίζει να έχει κάτι πολύ σοβαρό. Αχ Παναγίτσα μου παρακαλάω να γίνει καλά το παιδάκι, είναι μόλις 4 χρονών. Κάντε κι εσείς μια προσευχούλα...

Να σας πάω όμως και σε ευχάριστα νέα-η Αφροδιτούλα περπάτησε!!! αχ τώρα καταλαβαίνω τη συγκίνησή σας, δεν υπάρχει αυτό το συναίσθημα! και γελάει τόσο δυνατά όταν τα καταφέρνει, είναι για δάγκωμα! ολα είναι σχεδόν έτοιμα για το πάρτυ το Σαββάτο, έχει μείνει μόνο το Σ/Μ και οι δουλειές του σπιτιού. Τα χοντρά τα έχω κάνει, όλα τα υπόλοιπα εκείνη τη μέρα. Μαζί με το μαγείρεμα. Δεν αγχώνομαι όμως, όλα θα γίνουν. Τη Δευτέρα που είναι τα κανονικά της γενέθλια ίσως πάρουμε άλλη μια μικρή τουρτίτσα και έρθουν κάποιοι συγγενείς γιατί δεν χωράμε όλοι, για το Σάββατο θα έχω γύρω στους 25 ενήλικες και 6 παιδιά.

Ουφ έχω τόοοσα πολλά άλλα να σας πω αλλά αν συνεχίσω να γράφω θα γεμίσω όλο το θέμα από μόνη μου :lol::lol: ! πάντως τα βασικά ήταν αυτά νομίζω. Αν μπορεί κάποια ας μου κάνει μια περίληψη! Πολλά πολλά φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!Καλώς το Ελενάκι μας!!!Μπράβο στην Αφροδιτούλα που περπάτησε!!!Και ο Άκης μου ξεκίνησε να κάνει 2-3 βηματάκια μόνος του!!!Για περίληψη δεν είμαι καλή...δεν θυμάμαι και πολλά,είχα κάτι άγχη τελευταία.....

Ανακοίνωση: Γλύκο μου Κατερινάκι,ευτυχώς ή δυστυχώς δεν θα σου κάνω παρέα!!ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΕΛΙΚΑ!Από τη μία χαίρομαι γιατί δεν είμαστε για τέτοια ακόμα...αλλά από την άλλη νιώθω μια μικρή απογοήτευση!

Φιλούρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα σε καταλαβαινω,κι εγω παρολο που δεν ημουν ετοιμη για δευτερο στο βαθος της καρδουλας μου το ηθελα :D μην απογοητευεσαι καλυτερα που δεν ειναι τωρα θα σε βρει ετοιμη το δευτερο μπεμπακι!!!

κοριτσια περναω δραμματικες ωρες...ΠΕΙΝΑΩ.θελω να τρωω συνεχεια δε με χορταινει τιποτα,τρωω ενα πιατο μακαρονια και το στομαχι μου μετα απο μιση ωρα γουργουριζει.παρολαυτα κρατιεμαι και τρωω μονο τα κυρια γευματα σε κανονικη ποσοτητα.τι να κανω????αχχχ και αυτες οι διαφημισεις ολο λιχουδιες και φαγητα διαφημιζουν..αχχ και αυτα τα παιδακια τα σκασμενα στο μαστερσεφ τα εβλεπα χθες που μαγειρευανε και μεχρι και αυτα λιγουρευομουν........ολοι μαγειρευουν και τρωνε...ημαρτον λυπηθητε με!!!

α καλα κα το κορυφαιο που εκανα σημερα....μετα το μεσημεριανο εφαγα ενα κομματι κουβερτουρα(για γλυκα που ειχε μεινει...ως που θα φτασω!

ελενακι περπατησε η μικρουλα σου ε??? [smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif][smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif][smilie=blob10.gif] ευχομαι να ηρεμησουν λιγο τα πραγματα στη δουλεια σου.ελπιζω και το παιδακι της κυριας που φυλαει την αφροδιτη να ειναι καλα τελικα...οπως και ολα τα παιδακια του κοσμου παναγιτσα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειπα και εγω..πολυ καιρο ειχε να με πεταξει εξω... :twisted::twisted::twisted::twisted: εγραφα εγραφα και ξαφνικα...το λευκο του ευρυκα...

αννουλα δεν πειραζει κοριτσακι μου...θα ερθει οταν θα ειναι ροδινο το μονοπατι..να εχει μεγαλωσει και ο ακης να τονη την προστατευει σαν μεγαλος αδερφος...πολυ ωραιο το ρητο...ετσι ειναι οντως..αλλιως πως επιβιωναν παλιοτερα???περισσοτερα ειχαν απο τωρα???

κατερινακι ειδες ο γλυκουλης???καμια φορα λειτουργει και ο εγκεφαλος δεν μπορω να πω απλα να σημειωνουμε κοριτσια τις μερες να τις γιορταζουμε σαν εθνικη γιορτη...και επισης σου συνηστω υπομονη με τον γιαννακη και τις απαιτησεις του γιατι φυσικα και δεν εισαι η μονη...και εμενα παει και καθεται πισω απο την πορτα και περιμενει να παμε βολτα...και δεν προλαβαινω να πω ελα να βαλουμε μπουφαν και εχει φυγει σφαιρα πισω απο την πορτα...παντως τωρα με ακουει και περισσοτερο φανταστειτε εχω βγαλει το εμποδιο απο την σκαλα...δεν ανεβαινει πλεον και αν ανεβει μολις του πω προσεχε μην πεσεις η ελα κατω τσουπ κατεβαινει και τελος...καμια φορα του λεω αμα πεσεις μην νομισεις πως θα κλαιω για αυτο κατεβα...και τσουπ να τονα διπλα μου...

ελενακι μπραβοοοο στην αφροδιτουλα...τωρα θα δεις απο που θα την ξετρυπωνεις...ο μανωλης τωρα τρεχει και ριχνει κατι γελια οταν φτασει εκει που θελει χωρις να πεσει δεν λεγεται...δεν ειναι υπεροχο να την βλεπεις να γινεται παιδακι???ευχομαι και εγω στο εγγονακι της γυναικας να ειναι περαστικο και ο Αγιος Στυλιανος που γιορταζε πριν λιγες μερες να ειναι διπλα τους και να προσεχει το παιδακι...

αυτα για τωρα..ελπιζω να βρω καμια σας και πιο βραδυ...

πηγα να πατησω υποβολη και διαβασα το δραμα της εγκυουλας μας...μην δινεις σημασια στους πειρασμους..επιτηδες το κανουν...φροντισε να μην εχεις τιποτα στο σπιτι που θα σε βαλει σε πειρασμο και οσο για την κουβερτουρα μια χαρα ειναι βρε..και εγω το κανω και οχι μονο εγω αλλα και πολυς κοσμος..αν θες αγορασε σοκολατα bitter ειναι ακομα πιο πικρη απο την κουβερτουρα αλλα νοιωθεις οτι τρως σοκολατα...θα σου περναει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ηλία ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!

Μαριετάκι να τον χαίρεσαι τον πριγκιπάκο σου!!!! Να είναι γερός, χαρούμενος και να έχει ότι επιθυμεί στην ζωή του ώστε να είναι ευτυχισμένος και εσείς να τον καμαρώνετε!!!!

Τι κάνετε οι υπόλοιπες; Διάβασα τα νέα σας. Έχουμε διάφορα θέματα από ότι βλέπω.

Πρωτα απ' όλα Ευάκι ευελπιστώ να βρείτε την σωστη αντιμετόπιση για την συμπεριφορά της Φλωρίτσας ώστε να μην στεναχωριέται κανένας.

Συμφωνώ με όσα γράφτηκαν απ' τα κορίτσια. Δεν έχω κάτι να προσθέσω και δεν θέλω να σε μπερδεύουμε άλλοστε.

Αννούλα δεν πειράζει κοριτσάκι μου. Ισως να μην είναι ακόμα καιρός να χαρίσεις αδερφάκι στον Ακη. Απόλαυσέ τον όσο μπορείς ακόμα που είναι μικρός.

Κατερινιώ μου έχει πέσει πείνα έ; Φάε μωρέ άφοβα, τί κι αν παχύνεις θα τα χάσεις μετά πάλι.

Ελενάκι μου κούραση έ; Συχαρητήρια στην Αφροδιτούλα σου που περπάτησε! Καλά τρεξίματα από εδώ και πέρα. Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό στο παιδάκι της νταντάς σου. Κρίμα είναι να ταλαιποριούνται μικρά παιδάκια ρε γαμώτο.

Παναγιώτα που είσαι εσύ;;;

Εμένα η δικιά μου ξυπνάει γύρω στις 7 πίνει γάλα και μερικές φορές ξανακοιμάται μέχρι τις 9. Στην διάρκεια της υπόλοιπης ημέρας θα κοιμηθεί μόνο μια φορά γύρω στο μεσημέρι για καμια ώρα μιαμιση και από εκεί και ύστερα δεν ξανακοιμάται και πέφτει ξερή γύρω στις 9 με 9.30. Αν κοιμηθει μετά τις 4 το μεσημέρι (συνήθως μόνο όταν είναι μέσα σε αυτοκίνητο μετά απο αυτήν την ώρα νανουρίζεται) την έχουμε βάψει! Το βράδυ μπορεί να κάνει να κοιμηθεί και στις 12. Γι' αυτό και δεν την αφήνω να κοιμηθεί πέρα απ' αυτήν την ώρα. Την εξαντλώ με παιχνίδι.

Τι άλλο;

Είδα μια καινούργια κοπέλα στην παρέα μας για λίγο. Την σκατζοχιρίνα.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και εύχομαι ότι καλύτερο για σένα με το νέο σποράκι που ήρθε στην κοιλίτσα σου.

Εγώ νέα δεν έχω κορίτσια μου υσηχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Αννούλα μου δεν πειράζει αφοσιώσου στον πρίγκιπά σου τώρα κ θα έρθει κ το επόμενο με το καλό όταν το θελήσεις..

Λουλούδια από τον άντρα μου πρέπει να έχω πάρει 3 φορές στα 9 χρόνια σχέσης!! Τη μία δε τον έπιασε αλλεργία από τη μιμόζα που είχε η ανθοδέσμη… Πολύ γλυκό εκ μέρους του Κατερίνα μου!!!

Enina εγώ είμαι καινούρια εδώ… μπήκα πρόσφατα κ δεν ξέρω να σου πω τι έχεις χάσει…. Οι παλιές γνωρίζουν καλύτερα!!! Ελπίζω κ εύχομαι να μην συμβαίνει κάτι σοβαρό στο παιδάκι της γνωστής σου!! Συγχαρητήρια στην Αφροδιτούλα σου που περπάτησε κ πάντα έτσι να γελάει στη ζωή της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα :D:D:D

σήμερα χρονίζουμε :D:D:D:D:D

θα σβήσουμε το κεράκι μόνοι μας το βράδυ κ αύριο κάνουμε το πάρτυ !!!οπότε έχω αρχίσει την μαγειρική -ζαχαροπλαστική από τώρα....

για σήμερα έκανα κέικ με φρούτα κ θα το στολίσω . για αύριο ο Θεός βοηθός τι έχω να κάνω......κεικ νηστίσιμο σοκολάτα ,κορμό σοκολατάκια τα έκανα ήδη αυτά,πιτάκια θα τα κάνω σήμερα ,αύριο τα κρεατικά ,πίτσες...είναι κ νηστεία ταυτόχρονα κ πρέπει να προνοήσω αν κάποιος νηστεύει να έχει τίποτις να φάει :lol:

πότε πέρασε κιόλας ένας χρόνος μανουλίτσες ?????? γερός κ ευτυχισμένος θέλω να είναι κ θα είμαι δίπλα του σε κάθε βήμα του πάντα να τον βοηθώ κ να τον στηρίζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες μου όμορφες!!

Έγραψα έγραψα και τελικά τα έχασα....

Λοιπόν έλεγα ότι είμαι χαρούμενη γιατί είναι .........Παρασκευή, Παρασκευήηηηηηη!!!!

Ο Νώντας είναι καλά - ήπιε και το γάλα του πριν κοιμηθεί τελικά γιατί πολύ απλά δεν του είχα δώσει φαγητό να φάει πριν και τον είχε κόψει...οπότε μα...κιες λέει ο παιδιατρος να του δίνω και βραδυνό στερεά τροφή. Μου έχει σπάσει πολύ τα νεύρα!!! έχει πάρα πολύ κόσμο - σχεδόν όλα τα παιδάκια στην περιοχη μου τα έχει αυτός και είναι λογικό να μην θυμάται το ιστορικό τους. Πάω και του λέω ο Νώντας έχει αλλεργία στο γάλα...οκ? οκ!! Οπότε μετά απο ένα λεπτό μου λέει του δίνεις το απογευμα γιαούρτι, ρυζόγαλο, ψωμί με τυρί.....μα γιατρέ σας είπα έχει αλλεργία!!! ΑΑΑ ναι...

Το πιο πιθανό είναι ο Νώντας να στουμπώνει με την κρέμα μήλου που τρώει και να μην πεινάει όσο αν έτρωγε ενα γιαουρτάκι. Όταν ξεκινήσει να τρώει γιαουρτάκια θα ξαναδοκιμάσω να του δώσω στερεά τροφή το βράδυ..μέχρι τοτε μονο γαλατάκι. Δοξα το θεό με αυτή την διατροφή έχει βάλει αρκετό βάρος μέχρι τώρα.

Ύπνος: μέχρι πριν λίγες ημέρες : Ξύπνημα 7:15 και ξανά υπνος στις 9 μεχρι τις 10:30, 3 ξανά υπνος μεχρι 4:30 και μετά το βραδυ στις 9

τώρα: Δεν ξυπνάει...του δίνω το γάλα και συνεχίζει τον υπνο του μεχρι τις 10. 3 παλι ύπνο και το βραδυ στις 10..

Σκατζοχοιράκι γιατί είσαι τόσο χάλια? Μάλλον αγαπάς πολύ τα παιδιά για να έχεις κάνει 4... το καταλαβαίνω ότι θα είναι πολύ πολύ δύσκολα να έχεις παιδιά σε τόσο κοντινή ηλικιά αλλά εμείς είμαστε εδώ για σε υποστηρίζουμε τουλάχιστον ψυχολογικά..

Αννούλα μου δεν πειράζει..έχεις χρόνια μπροστά σου για να κάνεις παιδιαααααααα.... να είσαστε και σε καλύτερη οικονομική κατάσταση.

Τα υπόλοιπα αργότερα...πάω να φτιάξω κανά καφέ στα αφεντικά!! Ήρθε ο πρώτος... :(:(:(:cry::cry::x:x:x

Merula, να σου ζήσει ο γιόκας σου !! Να είναι πάντα ευχισμένος!!!Να τον δείς όπως επιθυμείς και να ζήσει μια ζωή μέσα στην αγάπη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντα γερός, ευτυχισμένος, τυχερός στη ζωή του κ εσύ κοντά του να του δίνεις την αγάπη σου!!! Τι ωραία πράγματα Μερόυλα που ετοιμάζεις…. Έχεις πολύ κόσμο?

Περνάει ο καιρός κ μεγαλώνουν τα σκατούλια!!!!

Ευγενία κ εγώ να σου πω δεν ξέρω αν χρειάζεται το βραδινό αφού πίνει γαλατάκι. Το γάλα είναι πλήρες γεύμα. Αλλά με τους παιδίατρους δε βγάζεις άκρη… εμένα δεν μου έχει πει τίποτα αλλά αν μου πει θα είναι πολύ δύσκολο να του προσθέσω ένα ακόμη γεύμα… πόσο να φάει??? Εμείς που πήραμε το οκ για το γιαουρτάκι πάντως, ούτε να το δει δεν θέλει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

μαιρουλα να σου ζησει το παλικαρακι σου!να το βλεπεις γερο και χαρουμενο παντα στη ζωη του!καλες ετοιμασιες κοπελα μου περιμενουμε φωτο!

ευγενια μου καμια φορα οταν ενας παιδιατρος εχει πολλα παιδακια δε σημαινει κατι!εγω εχω καει απο γυναικολογους που εσφιζαν απο πελατια στα γραφεια τους αλλα κατα τ'αλλα κουκουρουκου μανταλακια!απο τον τελευταιο πηγα να πεθανω κι ολας απο την αμελια του....κατατ'αλλα ο νουμερο ενα παιδιατρος του πειραια και του λητω.

ειδες που ηπιε το γαλατακι του!μπραβο!εμενα για απογευματινο μου εχει πει:δυο μερες γιαουρτακι,μια μερα κρεμα,και μια ψωμι με τυρι και πορτοκαλαδα(απλα επειδη το τυρι δε το τρωει του φτιαχνω τοστ με ψωμι ολικης και με τυρακι και το τρωει..απλα κανει μια ωρα :roll: )(ουτε η πορτοκαλαδα του αρεσει τη βαζω στη φρουτοκρεμα το πρωι μισο πορτοκαλι και ειμαι ησυχη)

αλικη ειδες ποτε ποτε τους πιανει το γλυκο τους!κι ας ειναι μια στα 10 χρονια :lol::lol::lol::lol::lol::lol: γελασα πολυ με την αλλεργια που επιασε τον δικο σου με τα λουλουδια οπυ εστειλε =))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ για τις ευχές μανουλίτσες,να καμαρώνεται τα βλαστάρια σς κ εσείς :D

έχω μία απορία mpempakos85........ψωμι ολικης και με τυρακι .......επιτρεπεται τυρί από τώρα???δεν έχει αλάτι???κ τί είδους τυρί???εμένα γιαουρτάκι άλλοτε τρώει άλλοτε όχι,φροντίζω να του το δίνω με λίγο ψωμάκι πάντα να γλυκίζει,καλαμποκόψωμο ή ολικής.επίσης για πορτοκαλάδα που λέτε,εγώ κόβω κυβάκια το πορτοκάλι κ το τρώει ,γλύφεται κιόλας :lol: φυσικά δεν το τρώει όλο.το τελευταίο καιρό βρήκα τρόπο να τρώει ευχάριστα αχλάδι κ μήλο τα βάζω στον ατμομαγειρα για λιγη ώρα,μαλακώνουν γλυκίζουν κ φυσικά τα τρωει σε κομματάκια.Κρέας ακομη δεν τρώει ευχάριστα,αλλά τουλάχιστον σίδηρο παίρνει απο ,πολύυυυυ λεμε, τα σπανακια κ το μπρόκολο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς δεν έχει εδώ κοντά κάποιον καλύτερο..με εκνευρίζει αφάνταστα..τον πέρνεις να τον ρωτήσεις κάτι και στο λέει στο δευτερόλεπτο επειδή δεν προλαβαίνει..πάντα μα πάντα τον ξαναπερνουμε για διευκρινίσεις...ή εμείς είμαστα χαζοί ή ο γιατρός παπαρίδης ή και τα δύο :D:D .. κατά τα άλλα δεν έχω παράπονο - απλά πάντα βιάζεται και δεν θυμάται..

Αχ καλέ τι έβαλα καρδούλες για τα αφεντικά μου!!! Λάθος έκανα!!! Αυτό ήθελα να βάλω... :twisted::twisted::twisted:

Πορτοκάλι τρώει και εμάς το πρωί ενδιάμεσα στην φρουτόκρεμα και το φαγητό..μέχρι τώρα επινε χυμό μόνο αλλά τώρα του δίνει η μάνα μου και κομματακια.

Μαίρη εμείς έχουμε αρχίσει να του δίνουμε κανονικά φαγητά δικά μας με αλάτι. Μπορούν από εδώ και πέρα να τρώνε τα πάντα..

Εμένα μου φέρνει λουλούδια κατά παραγγελία...του λέω Δημήτρη έχω τότε γιορτή. Μην ξεχάσεις να μου φέρεις τουλάχιστον λουλούδια γιατι θα γίνει χαμός..του το θυμίζω ότι αύριο πχ έχω γιορτή...επίσης του θυμίζω και τις δικές του γιορτές!! Είναι τυπικότατος σε αυτά τα θέματα!!! =))=))=))=))~x(~x(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρουλα τυρι εχουμε αρχισει κανα μηνα τωρα,μου ειπε μονο κιτρινο π.χ. γκουντα και οχι αυτα που εχουν πολυ αλατι.δηλαδη φετα παρμιτζιανο κτλ.κι εγω εχω ακουσει οτι αλλοι παιδιατροι δινουν το τυρι πιο μετα.ευτυχως δε μας δημιουργησε καποιο προβλημα.

απο αλατι προστοπαρον μονο απο το τυρι παιρνει λιγο.τωρα που θα χρονισει και θα ξαναπαε φανταζομαι οτι θα μου πει τι να κανω μ ετο αλατακι.

ευγενια ετσι ειναι οι αντρες....θα σου πω και τον εξης κανονα για παντρεμενους αντρες :ενας ειναι ο τροπος να μη ξεχασουν ποτε τα γενεθλια της γυναικας τους.....να τα ξεχασουν μονο μια φορα :lol::lol::lol::lol:

ο δικος μου εχει γινει πολυ ζορικος.θελει συνεχει να τον βαζω να περπαταει να γυρναει το σπιτι.....αμα τυχον και δε το παω καπου που θελει η τον παρω απο κει.....σεληνιαζεται καλε γινεται χαμος.παντως εχω αρχισει και δε του κανω ολα τα χατιρια,τουλαχιστον αυτα που θελει και ειναι επικινδυνα.εχω αρχισει και λεω οχι...χτυπιεται κανα λεπτο και μετα του περναει.τι να κανω??help!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς μόνο ανθότυρο μας είπε που δεν έχει αλάτι.. μετά το χρόνο μπορεί να τρώει κανονικό φαγητό ενώ για την ώρα περιορίζεται στο να δοκιμάζει λίγο από το δικό μας..

Κατερίνα αυτή τη στιγμή ο δικός μου χτυπιέται γιατί έχω ανοίξει το παράθυρο κ θέλει να βγεί έξω… όταν όμως λέω όχι είναι όχι!!! Σταμάτησε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια τα μικρά σας πόσες φορές τα κάνουν την ημέρα?? Συγνώμη για την ερώτηση :oops: αλλά ο δικός μου ακόμη κάνει 5 – 6 φορές ενώ άλλες μητέρες μου λένε το πολύ 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι μενα το πολυ 2 κανει............. μπορει να κανει κι ολας καμια φορα 2 μερες να τα κανει.μηπως του δινεις κατι σε στυλ κουακερ-βρωμη.γιατι μια φιλη μου που αρχισε να δινει στο δικο της κανει 4-5 φορες τη μερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...