Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Καθολου υπερβολικη δεν σε βρισκω Μαριετα. Το εχω σκεφτει πολες φορες να μιλισω με ψυχολογο γιατι σιγουρα θα μπορει να ερμινεφσει πολυ καλιτερα την σιμπεριφορα της απο οτι εγω...

Ο αντρας μου δεν θα πω πως παντα καταλαβενει τα θεμετα που εχουν να κανουν με τα ψυχολογικα ενος ανθρωπου, ειναι περισοτερο πρακτικος αν και αρκετα εβεσθιτος...

Σημερα παντος που του ελεγα οτι πρεπει να ελατοσουμε δραματικα τις επισκεψοις της Φλωρας στους γονοις του σηνφονουσε σε ολα...

Και με τα μαθηματα εχω σκοπο να μηλισω με την δασκαλα της την αλη εβδομαδα για να δουμε τι θα κανουμε...

Απο σημερα κιολας αποφασισα να πιγενω να την περνω εγω απο το σχολειο για να περναμε οσο περισοτερο χρονο μπορουμε μαζι...Ειναι η ωρα που κοιματε ο Τριανταφυλλος αλλα τι να κανουμε θα κοιματε στο καροτσι, και σημερα αυτο εγινε και μετα τον μετεφερα στο κρεβατακι του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευακι ναι...οπως λεει κι η Μαρια,αφιερωσε λιγο χρονο περισσοτερο μαζι της...οχι με τετοιο τροπο ομως που να καταλαβει οτι αυτο τωρα ειναι τακτικη της μαμας για να με καλοπιασει...τι να την κανουμε που ειναι και παμπονηρη; κι οσον αφορα στο Τριανταφυλλακι,θυσιασε λιγο τον μεσημεριανο του υπνο για χαρη της αδελφουλας του,δε πειραζει...τωρα προτεραιοτητα εχει η μικρη...αν μπορουμε να πουμε προτεραιοτητα....λεω εγω τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αν θελετε το πιστεβετε αλλα τετιο πιζμα σε ανθρωπο δεν νομιζω να εχω σιναντισει πουθενα...

Ξερετε τι θα πει να σου ζιταει το ιδιο πραγμα επι ωρες μεχρι να ιποκιψεις και να πεις "ναι καντο επιτελους" απλα για να γλιτωσεις απο την γρινια της...

Επιδι και εγω εχω γαιδουρινο πιζμα παντα ειμουν η σκλιρη και πιγενε στον μπαμπα της οπου με λιγο κλαψουριζμα ιπεκιπτε αμεσος...

Εχει μερες που γιριζει στο σπιτι και επιδι εμενα δεν μου αρεσει να φοραμε τα ρουχα που φοραμε εξω και μεσα στο σπιτι (τα θεορω βρομικα) παντα αλαζουμε...Μεχρι να την καταφερω να βαλει κατι επανο της μπορει να περασουν και ωρες κοριτσια, με φτανει σε σιμιο τρελας και αυτη το διασκεδαζει...

Για να την κανω μπανιο πρεπει να την παω σικοτη, για της κοψω τα νυχια μαλονουμε, για να πλενει τα δοντια της το ιδιο........Αχχχχ δεν ξερω πως εχω κανει ενα παιδι τοσο χυμα ενο και εγω και ο αντρας μου ειμαστε πολυ τακτικοι ανθρωποι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελος παντον, σας ζαλισα και εσας βραδιατικα.....

Ας παμε για υπνο γιατι αυριο πιος ξερει τι μερα μου ξιμερωνει....

Ειμαι στο δωματιο της τωρα και κανει εναν ανισιχω υπνο, αραγε τι ονειρα να βλεπει????

Την μαμα της μπαμπουλα μαλον η κακια μαγισα :cry::cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη εγω απλα βλεπω μονο αντιδραση της Φλωρας απεναντι σου...δεν ξερω αν η μεγαλυτερη αιτια ειναι η ζηλεια για τον Τριανταφυλλο,αλλα ειναι σκληρη η μικρη!!!!

αληθεια,υπαρχουν στιγμες που καθεστε πχ στον καναπε ολοι μαζι να δειτε τηλεοραση ή στο τραπεζι οποτε ειστε ολοι σπιτι;νιωθει οτι ειστε ομαδα;μηπως νιωθει λιγο αποκομενη απο την μαμα και τον μπαμπα; καπου εχει "μπερδευτει"το κοριτσακι Ευη και χρειαζεται δουλεια για να υπαρξει αλλαγη στην συμπεριφορα της...παντως το μυστικο θα ελεγα ειναι να μη σε θεωρει ανταγωνιστρια σου...δωσε της να καταλαβει με οποιο τροπο βρεις,οτι εισαι διπλα της κι οχι απεναντι της....δυσκολο,αλλα μονο η μαμα μπορει να το κανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευη εγω απλα βλεπω μονο αντιδραση της Φλωρας απεναντι σου...δεν ξερω αν η μεγαλυτερη αιτια ειναι η ζηλεια για τον Τριανταφυλλο,αλλα ειναι σκληρη η μικρη!!!!

αληθεια,υπαρχουν στιγμες που καθεστε πχ στον καναπε ολοι μαζι να δειτε τηλεοραση ή στο τραπεζι οποτε ειστε ολοι σπιτι;νιωθει οτι ειστε ομαδα;μηπως νιωθει λιγο αποκομενη απο την μαμα και τον μπαμπα; καπου εχει "μπερδευτει"το κοριτσακι Ευη και χρειαζεται δουλεια για να υπαρξει αλλαγη στην συμπεριφορα της...παντως το μυστικο θα ελεγα ειναι να μη σε θεωρει ανταγωνιστρια σου...δωσε της να καταλαβει με οποιο τροπο βρεις,οτι εισαι διπλα της κι οχι απεναντι της....δυσκολο,αλλα μονο η μαμα μπορει να το κανει...

Ποσο δικιο εχεις φιλεναδα, ετσι εσθανετε οτι δεν ανικει αλο στην οικογενια μας...Το εχει πει αυτο σε 3ους......

Πω ρε σκατα τα εχω κανει :(:(:(:(:(

Αλλα οταν μαλονα εγω με τον αντρα μου και του ελεγα να κρατισει το μωρο για να περναω χρονο μονο μαζι της οι δυο μας με θεορουσε υπερβολικη, να τωρα τα χαιρια μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω, πω φιλεναδα τοσο χαμενη στο διαστημα που ειμαι αυτες τις μερες ουτε που προσεξα το τικερακι σου.....

Χρονια σου πολλα πολλα Ηλια μου γλυκο παλικαρακι, της μανουλας σου το καμαρι

Να εισαι παντα γερος και ευτυχιζμενος και εσυ Μαριετα μου να τον καμαροσεις οπως τον φανταζεσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευακι σε ευχαριστω πολυ πολυ!!!

για σημερα πηρα αδεια προκειμενου να ειμαι κοντα στο παιδι μου και την Παρασκευη δεν εργαζομαι...οποτε για αυτο κι ειμαι μεσα τετοια ωρα!!!

φιλακια πολλα,καληνυχτα και τα λεμε αυριο...

σημειωση:η μικρη Φλωριτσα δε βασανιζεται,μη το βλεπεις ετσι...ειναι λαθος αν τυχον νιωθεις ενοχες,θα της το περασεις αυτο και θα ειναι χειροτερα τα πραγματα....ειναι απλα μπερδεμενη κι εσυ θα την βοηθησεις να βγει απο το λουκι της....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....

Είχα τελικά μια δύσκολη νύχτα...εκτός του ότι επεσα για ύπνο στις 1:30 μέχρι τις 3 δεν κατάφερα να πολυκοιμηθώ γιατί ο μικρός μου έβηχε συνέχεια και ξυπνούσε...τελικά του ρούφηξα τις μύξες και ηρέμησε λιγάκι αφού πρώτα μας άκουσε όλο το τετράγωνο...ο κακομοίρης δεν έχει συνέλθει καθόλου... :(:(:(

Να του κάνω τώρα τις εξετάσεις που είναι άρρωστος (γενική αίματος & ούρων) ή να τις αφήσω να τις κάνει όταν είναι καλύτερα? Μήπως είναι ψευδη τα στοιχεία τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!!! Χρόνια πολλά στον Ηλία σου Μαριέττα… να τον χαίρεσαι!!! Πάντα ευτυχισμένος κ τυχερός!!!

Εύη μου μία αλλαγή στο περιβάλλον, στις συνήθειες κ στον τρόπο ζωής ενός παιδιού μπορεί να φέρει τα πάνω κάτω στον εσωτερικό του κόσμο... κ αυτή η αλλαγή (ο ερχομός ενός καινούριου μέλους στην οικογένεια) είναι η μεγαλύτερη που μπορεί να συμβεί σε ένα κοριτσάκι αυτής της ηλικίας. Τα χρόνια πριν τον Τριαντάφυλλο είναι αρκετά μεγάλο διάστημα κ αυτή η ανακατανομή ρόλων στην οικογένεια της δημιουργεί μία σύγχυση. Εδώ εμείς μικρές αλλαγές στη ζωή μας κ δεν τις δεχόμαστε με ευκολία.. μην τα βάζεις με τον εαυτό σου ούτε με τον άντρα σου αλλά ούτε κ με το παιδί σου. Η Φλώρα μέσα από αυτή την επιθετική συμπεριφορά σου ζητάει βοήθεια. Προσπαθεί απεγνωσμένα να ξανακερδίσει το χαμένο χώρο κ χρόνο της αλλά μέσα της ξέρει πως τίποτα πια δεν θα είναι το ίδιο… πρέπει λοιπόν να ανακαλύψει τον καινούριο της ρόλο με τα καλά κ τα κακά του κ σ’αυτό πρέπει να την βοηθήσετε. Εγώ θα σου έλεγα να ρωτήσετε εάν οι παππούδες θέλουν να συνεργαστούν με τους δικούς σας κανόνες, καλώς, εάν όχι θα πρέπει να τους απομακρύνεις. Όσο για τη δασκάλα μπορείς να τη εξηγήσεις το πρόβλημα κ να της ζητήσεις να συνεργαστείτε… κ στο λέω με την ιδιότητα του εκπαιδευτικού. Αν έχει ασχοληθεί λίγο με τέτοιες περιπτώσεις κ θέλει θα βοηθήσει πολύ. Σίγουρα τα λάθη σου τα έχεις κάνει κ εσύ… όλοι κάνουμε λάθη… αλλά σημασία έχει ότι τα καταλαβαίνεις κ τα παραδέχεσαι. Τώρα να σου πω, συμφωνώ με τη Μαριέττα ότι ένας ειδικός θα σε καθοδηγούσε καλύτερα…. για να μην χάνεις χρόνο… αν έχεις τη δυνατότητα κάνε το… ΥΠΟΜΟΝΗ κ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ.. κ να ξέρεις ότι τα παιδιά χρειάζονται κανόνες για να νιώθουν ασφάλεια.. οπότε το να είμαστε αυστηρές δεν είναι κακό ούτε πρέπει να μας κάνει να νιώθουμε άσχημα…

Ναι Ευγενία καλύτερα μετά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα μου να τον χαίρεσε τον γιόκα σου!! Να σας ζήσει και να είναι πάντα ευτυχισμένος και επιτυχημένος!! ΗΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!!!![/b] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif]

Εύη μου συμφωνώ με την Μαριέττα σε όσα σου είπε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΗΛΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ!!!!

Να τον χαίρεσαι Μαριέττα μου!!!!

Καλημέρα και καλό μήνα κοριτσάρες!!!Πάλι δεν κοιμηθήκαμε σήμερα....και η περίοδος ακόμα άφαντη!!Αν και έχω αρκετά πονάκια.....

Εύη κορίτσι μου...θέλει πολύ υπομονή με την Φλώρα..Να κάτσετε να μιλήσετε,να περνάτε χρόνο μαζί...Σε καμιά περίπτωση δεν είσαι άσχρηστη...Όλα τα μεγαλύτερα αδέρφια είναι κάπως έτσι μετά τον ερχομό του νέου μέλους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Άννα, δεν πας μια βόλτα στο φαρμακείο να πάρεις ενα τεστ εγκυμοσύνης σιγά σιγά? Λέτε να αρχίσει να γεμίζει το θέμα μας με σποράκια? Αχ και εγώ θέλω δεύτερο...(όταν είναι καλός ο Νώντας)...γιατί όταν με ταλαιπωρεί λέω πως θα τα βγάλω πέρα και με δεύτερο!!! :?:?:?

Εγώ απο την άνοιξη βάζω μπροστά..ρίχνω μπετά όπως λέει και ο Δημήτρης!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!αχ βρε ευακι τι περνας κι εσυ!δυσκολη κατασταση σιγουρα αλλα επισης ειμαι σιγουρη πως λιγο πολυ ολοι οι γονεις τη περνανε οατν τα παιδια εχουν τετοια διαφορα ηλικιας!κι εγω θα σου πω καλυτερα να μιλησεις με ενα παιδοψυχολογο να σου πει δεν ειναι ντροπη!με μια και μονο επισκεψη θα σου φυγουν 50 ευρω περιπου αλλα αξιζει πιστεψε με θα σου λυσει ολες τις αποριες που εχεις και θα σου δωσει πλανο πως να φερθεις.μην δισταζεις κανονισε το αμεσα και θα δεις ποσο καλα θα νιωσεις.στο λεω αυτο γιατι στο παιδικο που δουλευα εβλεπα ποσο βοηθα τους γονεις να συζητησουν με παιδοψυχολογο για καθημερινα θεματα.

κι εγω πιστευω οτι εχει παιξει ρολο που ειναι πολυ ωρα στο σπιτι των παππουδων,πρεπει να τους ξεκοψεις για λιγο γιατι να τους αλλαξεις και να μη της κανουν τα χατηρια δυσκολο.απλα πρεπει να την απομακρυνεις.και φυσικα νομιζω να κρατησεις αυτα τα ορια τα παδια οντως θελουν ορια για να νιωθουν ασφαλια.αλλα πρεπει να βρεις και χρονο να περνας μαζι της....βαλε τον αντρα σου στο παιχνιδι αναγκαστικα να κραταει το μικρο δε γινεται αλλιως!

τι να κανεις κι εσυ βρε κοριτσακι με μια ανταρτισα και εναν μικρο ανταρτη στο σπιτι.

παντως πιστευω οτι αν ξεκοψεις εστω και προσωρινα παππουδογιαγιαδες ολα θα βρουν το δρομο τους.

ααα επισης να ξερεις οτι ολα τα παιδακια καποια στιγμη λενε τετοια λογια...οπως:μαμα δε σ'αγαπαω,κακια μαμα,αχρηστη και αλλα τετοια.δεν υπαρχει παιδι που να μην εχει πει τετοιες κουβεντες αν δε περναει το δικο του ανεξερετως απο το πως εχει μεγαλωσει.αυτα θα τα περασουμε ολες!

εγω θυμαμαι τον εαυτο μου στο δηματικο να λεω οταν μαλωνα με τη μαμα μου "κακια μανουλα" και δε σ'αγαπαω.επισης το μεσημεριανο το εριχνα παντα στο διπλανο μπαλκονι,και τα μαθηματα..επρεπε να κατσουμε μια νυχτα μεχρι της 12 το βραδυ χωρις να εχω τελειωσει γιατι επεμενα οτι μετα το 100 λεμε 200 και οχι 101.....τι να σου λεω τωρα...ηρωας η μανα μου.ενα τερας μεταμορφωμενο ημουν σου λεω(ελπιζω να μη παρουν απο μενα τα παιδια μου!)τωρα τα παμε καλα και τα λεμε συνεχεια...το μονο θεμα μας ειναι οτι μου το κακομαθαινει αρκετα οποτε βγαινω, καλη η ωρα σα και σενα ,εγω η κακια.αν θυμασαι το καλοκαιρι ειχα θεμα με τη μανα μου κι εγω.

υπομονη κοπελα μου!μπορει να αργησει λιγο αλλα μετα τα 18 θα παραδεχτει οτι ειχες δικιο :lol::lol::lol::lol::lol: (πλακα κανω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑ!!!! :D:D:D

Ειδα οτι εχει γενεθλια ο Ηλιας και μπηκα να ευχηθω!!!!

Να τον χαιρεστε Μαριεττα μου, να ειναι γερος και καλοτυχος πάντα ο γιος σας!!!! :x:x:x

Τι κανετε κατα τα αλλα;;..Σας διαβαζω..πολλες φορες θελω να γραψω τα νεα μου αλλα ποτε δεν προλαβαινω... :roll::roll::roll:

Για το φαγητο ειδα που γραφατε προχθες...Να σας ρωτησω ρε κοριτσια;;;

Το βραδυ τι ωρα κοιμουνται τα μωρα σας;;;Το μεσημερι επισης κοιμουνται;;;

Τι ωρα ξυπνανε;;;

Αν θελετε μου απαντατε ..... :?:?:?

Ευη αυτο που περναει η Φλωρα ειναι απολυτα φυσιολογικο.τοσα χρονια ηταν μοναχοπαιδι...σκεψου λοιπον πως της φαινεται τωρα που εχετε και τον μικρο..Στο χερι σου ειναι να το διορθωσεις...

Αρχισε να της αφιωρωνεις πολυ περισσοτερο χρονο τα απογευματα!!! :!::!::!:

Τελος να καλοσορισω και τις καινουριες κοπελες!!!!ΝΑ χαιρεστε ολες τα παιδακια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι ...χωρις παρηξηγηση ρε..αλλα γιατι δεν πατας κανα εντερ οταν γραφεις;;;

θα ειναι πιο ευκολο στο διαβασμα...

Και παλι σορρυ εεεε :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΜΑΜΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΟΥ ΣΤΙς28 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2011 ΚΑΙ ΧΤΕς ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ 2 ΗΜΕΡΩΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΜΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟς.ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΩς ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΩ ΠΕΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.ΠΝΙΓΟΜΑΙ.ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ

:|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα Κατερίνα κ εγώ όταν με διάβαζε ο μπαμπάς του έλεγα ότι δεν καταλαβαίνω για να του σπάσω τα νεύρα…. Αυτά πληρώνουμε μάλλον!!!

Παναγιώτα καλημέρα!! Το βράδυ τον κάνω μπάνιο 9 πίνει το γάλα του 9.30 κ μέχρι τις 10 έχει ξεραθεί.. Κοιμάται γύρω στις 12 το μεσημέρι 1 με 2 ώρες κ μετά αποφεύγω να τον βάζω γιατί πριν λίγο καιρό έκανε κ ένα 40λεπτο το απόγευμα κ δεν κοιμόταν με τίποτε το βράδυ.. φτάναμε 12 για να κοιμηθεί… κ μην φανταστείς ότι ξυπνάει αργά το πρωί, 7 παρά με 7.30 το αργότερο

Να σου ζήσουν τα ζουζούνια σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααααα!!Καλό μήνα!! Καλές γιορτές!!!!

Χρόνια πολλά για τον Ηλία μας!!!

Να τον χαίρεστε, να'ναι γερός, καλότυχος και να'χει καλή πρόοδο στη ζωή του!!!

Τι βλέπω, έρχεται κι άλλο σπόρι στην παρέα;;; Άννα λες;;; Για δες τι γίνεται!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!!! :D:D

Το θεμα ειναι οτι ο δικος μου ξυπναει κατα τις 9 το πρωι ,κοιμαται καμια ωριτσα 11μιση με 1 παρα και μετα ξανακοιμαται 4 με 5μιση με αποτελεσμα το βραδυ να κοιμαται γυρω στις 11... :?:?:?

Αλλα αν δεν κοιμηθει αυτες τις ωρες εχει μια γκρινιααααααα...απα πα..αλλο πραγμα ρε παιδι μου...

Τες πα...ελπιζω μεγαλονωντας να κοιμαται μονο μια φορα μεσα στη μερα (1 με 3 ας πουμε) και να πεφτει νωρις για υπνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΖΗΣΕΙς ΗΛΙΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΛΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙς ΜΕ ΑΣΠΡΑ ΜΑΛΛΙΑΑΑΑΑΑ [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion1.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif] [smilie=occasion16.gif]

να τον χαιρεσαι μαριεττακι καλοτυχο και γερο να το καμαρωνεις παντα...

παναγιωτα μου εμενα το χοχλιδακι μου συνηθως κοιμαται μια φορα την μερα κατα τις 10-11 μπορει και 12 και αν ειμαι τυχερη θα κοιμηθει κανα δυοωρο..υπνο θα θελει παλι 6-7 το απογευμα και αν κοιμηθει εκεινη την ωρα δεν ξυπναει μεχρι την επομενη το πρωι...μονο αν δεν ειναι καλα θα ξυπνησει το βραδυ...αν δεν κοιμηθει ολη μερα που συμβαινει συχνα 4-5 το απογευμα σερνεται...και τοτε αλλες φορες θα το παει σερι και αλλες θα ξυπνησει κατα τις 8 και θα ξανακοιμηθει κανα δυωρο μετα...υπναρας εεε???οι ωρες ομως που ειναι ξυπνιος ειναι υπεραρκετες για να με αποτελειωσουν..

μετα το μεσημεριανο αν δω πως θελει υπνο του δινω γαλα ...και το απογευμα αν ειναι ξυπνιος θα φαει γιαουρτακι αλλιως του κανω λιγη σουπιτσα...τα ειπα ολα?μαλλον...ααα το πρωι ξυπναει συνηθως 6.30-7..στανταρ προγραμμα παντως δεν εχει..το κανονιζει εκεινος αναλογα τι θελει...ειναι κακο τωρα αυτο???μηπως θα με δυσκολεψει μεγαλωνοντας αν μαθει ετσι?

ευη μου θα συμφωνησω με τα κοριτσια ειναι λογικο να νοιωθει ετσι και ισως αν της δωσεις περισσοτερες πρωτοβουλιες να το δει αλλιως...προσπαθησε να κανεις την ζωη της παιχνιδι...κανε την να θελει να κανει πραγματα...πχ παιχνιδια στην μπανιερα..αμα δεν θελει να ντυθει θυμησε της πως ειναι οταν ειναι αρρωστη..βρες τεχνασματα να βλεπει και εκεινη οτι ασχολεισαι μαζι της...

σκατζοχοιρουλα καλως ηρθες...να χαιρεσαι τα παιδακια σου...και με το καλο το νεο μελος...τι να σου πω κοπελα μου τα παιδια ειναι χαρα και ευλογια οταν ερχονται...θα ειναι δυσκολα αλλα ηδη ξερεις πως ειναι να παλευεις με τοσα παιδια στο σπιτι...βοηθεια εχεις?ο αντρας σου τι λεει?ξερω πως λεω οτι να ναι αλλα η αληθεια ειναι πως θα ηθελα πολυ να ημουν στην θεση σου (ο αντρας μου παλι δεν ξερω αν θα ηθελε :lol::lol: )αν δεν ηθελες αλλο μωρακι πιστευω πως γνωριζεις τροπους για να μην ειχες φτασει μεχρι εδω...αρα για να εχετε ελευθερες επαφες ενα ακομα παιδακι δεν θα σας ενοχλει και τοσο...αληθεια τι διαφορες ηλικιας εχουν μεταξυ τους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...