Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

εχω καθησει μπροστα στο λαπιτοπι και βαριεμαι να σηκωθω και χαζολογαω.

χαλαρωνεις ανασταζια το σοφακι κοιμηθηκε?εμενα εννια η ωρα θελει δεν θελει παει στο κρεβατι της.το εχει μαθει και δεν αντιδρα.

Αννουλα σιγα σιγα θα την βρεις την ακρη ειναι δυσκολα για ολους μας απλως εσυ μπηκες νωρις στις σκωτουρες!!!

Τι ειναι τελικα καλο να εχεις δουλεια και να σε κοβουν το μισθο η να ψαχνεις και να μη βρισκεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αναστασια ενταξει με τη μετακομιση?προσαρμοστηκατε στο καινουργιο περιβαλλον με τη δουλεια?(εχετε βεβαια καιρο που μετακομισατε)

ινα κι εγω εχω δει τετοια καροτσια μονο σε αγγλους τουριστες.εδω νομιζω δεν τα εχουνε θα το ψαξω ομως.δεν ειδα τιμουλες για τα καροτσια λεει καπου στο σαιτ?ευχαριστω πολυ για τις ιδεες παντως!!!ειδικα αυτο που πανω καθεται το μεγαλο και πισω κατω το μικρο ουτε το ειχα φανταστει!!

αννουλα μη μου λες τετοια...και σκεφτομαι τον δικο μου που οταν θα περπατησει δε θα μπορω να τον κυνηγαω με τη κοιλουμπα :shock::shock::shock::shock::shock::shock: αχχ υπομονη κοπελα μου.εγω σκεφτομαι οτι σε κανα 4-5 χρονια θα ξανανιωσω γυναικα και ανθρωπος :lol::lol::lol::lol::lol:

παντως γενικα πιστευω οτι το δευτερο μωρακι θα το χαρω πιο πολυ παρολο που θα εχω παραπανω ευθυνες για τον απλο λογω οτι στο γιαννη ειχα πολυ χαλια ψυχολογια τους πρωτους μηνες και δεν το χαρηκα καθολου το μαναρι μου....πολυ αγχος για το παραμικρο και εντελως τσιτωμενη με τα παντα.δε ξερω εσεις βρε κοριτσια πως ηταν η αντιδραση σας οταν γεννηθηκαν τα σπορακια σας αλλα εγω στο γιαννη με καταπιε το αγχος απο τις πρωτογνωρες ευθυνες και δεν καταλαβα τιποτα,παρολο που ηθελα πολυ μωρακι και ενιωθα ετοιμη!τελικα ηρθα στα ισα μου αρκετα μετα τη γεννηση του γιαννακη και τωρα μπορω να πω ειμαι χαλαρη και απολαμβανω.δε ξερω τι ηταν αυτο επιλοχειος καταθλιψη??τουλαχιστον περασε.εσεις περασατε κατι αναλογο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα εγω απο εκει πηρα καροτσι!

τους τρεις πρωτους μηνες δεν τους θυμαμαι ημουν μεσ το ανχος τωρα καταλαβαινω την μικρη

σας αφηνω κατασχεση υπολογιστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι έχουμε εγκλιματιστεί πλέον στο καινούργιο περιβάλλον. Τώρα τελευταία βέβαια παρ' όλο που έχουμε καιρό. Ευτυχώς έχουμε δουλειά και δεν καταφεύγει σε μειώσεις ή απολύσεις προς το παρόν τουλάχιστον αλλά μας τρώνε άλλα έξοδα...λόγω απόστασης,βενζίνες, αττική όδό και δεν σιμαζεύεται.

Να είσαι χαλαρή με αυτό το μπεμπάκι. Μην φοβάσαι τίποτα. Έχεις την εμπειρία άλλοστε τωρα και τα έχεις και πρόσφατα στο μυαλό σου οπότε μην σε πανικοβάλει τίποτα.

Εγώ ως εκ θαύματος παρ' όλο που είμαι φοβιτσιάρα δεν φοβήθηκα τίποτα, είχα πολύ υπομονή και ένοιωθα πολύ ήρεμη από την αρχή μέχρι και τώρα με την Σοφούλα μου. Το πρόβλημα μου ήταν ότι ένοιωθα πως δεν προλάβαινα να κάνω όσα ήθελα να κάνω και για το μωρό και για μένα. Ακόμα το νοιώθω αυτό μερικές φορές... Ίσως φταίει που επέστρεψα πολύ νωρίς στην δουλειά και άφησα την Σοφία 3 μηνών σε καλά χέρια βέβαια την γιαγιά της (την μητέρα μου) που υπεραγαπιούνται μεταξύ τους και αυτό φαίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα εγω απο εκει πηρα καροτσι!

τους τρεις πρωτους μηνες δεν τους θυμαμαι ημουν μεσ το ανχος τωρα καταλαβαινω την μικρη

σας αφηνω κατασχεση υπολογιστη

Καληνύχτα Ινα. Καλή ξεκούραση. :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω καθησει μπροστα στο λαπιτοπι και βαριεμαι να σηκωθω και χαζολογαω.

χαλαρωνεις ανασταζια το σοφακι κοιμηθηκε?εμενα εννια η ωρα θελει δεν θελει παει στο κρεβατι της.το εχει μαθει και δεν αντιδρα.

Αννουλα σιγα σιγα θα την βρεις την ακρη ειναι δυσκολα για ολους μας απλως εσυ μπηκες νωρις στις σκωτουρες!!!

Τι ειναι τελικα καλο να εχεις δουλεια και να σε κοβουν το μισθο η να ψαχνεις και να μη βρισκεις?

Iνα μπαινω σφηνα κι ετσι οπως νιωθω σημερα καλυτερα ειναι ο μισθος του ενος να φτανει και να περισσευει (τροπος του λεγειν) κι ετσι η μανα να καθεται σπιτι να μεγαλωνει το παιδι της...στην φαση που ειμαι,πραγματικα μπαινω σε διλλημα αν αξιζει τον κοπο να συνεχισω την δουλεια μου και τα μισα να τα δινω στην νταντα...τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα τον πρωτο καιρο θυμαμαι μονο το αγχος που ειχα αν χορταινε το μωρο με το γαλα μου,θυμαμαι τα ξενυχτια με τους θηλασμους και μετα να περιμενω να ρευτει,θυμαμαι οτι ημουν γενικως σαν ζομπι..κυκλοφορουσα με φορμες και παντοφλες και ρομπες,τα μαλλια μονιμως πιασμενα για να μην επεφταν πανω στο μωρο...γενικως ενιωθα απιστευτη κλεισουρα, παρολο που τον πρωτο μηνα ειχα την μαμα μου στο σπιτι και με βοηθουσε απιστευτα..οταν εφυγε κι εμεινα μονη με το μωρο απο το πρωι μεχρι το απογευμα που ερχοταν ο Μανος,ενιωθα οτι ημουν εγκλωβισμενη με ενα πλασματακι εντελως υπο την προστασια μου..πώς αλλιως αλλωστε; κι αυτο με πιεζε ψυχολογικα και ηταν φορες που μολις ερχοταν ο Μανος,τον αφηνα με το μωρο και κλεινομουν στο μπανιο για να κλαψω μπας και ξελαφρωσω...μετα ημουν καλυτερα..σιγα σιγα ο μικρος εφτιαχνε το προγραμμα του κι ετσι εγω ημουν πιο χαλαρη..αυτο τωρα απο τριων μηνων και μετα...

τωρα πια ειμαι εντελως χαλαρη με τον Ηλια..δεν αγχωνομαι,τον αφηνω ελευθερο κι ας κανει ζουζουνιες,δε λεω μη και ποτε ..και ω του θαυματος!! τα καταλαβαινει και φευγει απο τον τοπο του εγκληματος...ειναι παντως μανικι για τις πρωταρες κατα τα ψεμματα...θελει μονο υπομονη και δυναμη που την αντλεις απο το βλεμμα του παιδιου και μονο...ετσι πιστευω...

καληνυχτα κοριτσια σε οσες ηδη βρισκεστε στα κρεββατια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το ηθελε καθολου το λικνο ασε που κανουν 160€

για δες εδω

http://www.pramworld.co.uk/product/1192 ... 1_Zodiac_D

+35€ μεταφορικα και ερχετε σε 7 μερες με acs ειναι 10 κιλα και μπορεις να το ανοιγεις με το ενα χερι και σιγουρα χωραει στο πορτ παγκαζ.αν θες να μετρησω το δικο μου που ειναι μονο.

Kατερινα εχει δικιο η Ινα, να παρεις καροτσι για διδιμα και θα εισαι καλιμενη..Το σιγκεκριμενο το ειχε η νυφη μου το καλοκαιρι που ηρθαν και μου φανικε καλο...

Του αδερφου μου τα παιδια εχουν 23 μηνες διαφορα..

Λικνο μην παρεις γιατι δεν μπορεις να εχεις το μωρο μεσα αν πχ. ειναι ζωηρουλικο και σικονετε πολυ μικρο..Ο δικος μου 6 μηνον μπουσουλισε..Στα ΙΚΕΑ τα κρεβατακια ειναι πολυ οικονομικα οντος και μπορεις να το εχεις μεσα το μωρο ανετα μεχρι τον πρωτο χρονο και βαλε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...

Ξεκινισα να διαβαζω τα νεα σας αλλα δεν εφτασα μεχρι το τελος, ουτος η αλος το μιαλο μου ειναι θολομενω σημερα......Κοριτσια ειμαι ετιμη να καταρεφσω :cry::cry::cry::cry::cry: Ειμαι πολυυυυυυυυυυυυυυυ στεναχοριμενη σημερα και με το ζορι κρατιεμε σινεχια για να μην κλαψω, φοβαμε πως αν αρχισω να κλαιω δεν θα ξερω πως να σταματισω....Δεν θα σας πω λεπτομεριες τωρα γιατι δεν εχω κουραγιο να ξαναθιμαμε αυτα που εγιναν...Ελπιζω αυριο να βρω τον χρονο και να σας γραψω το προβλιμα μου γιατι πραγματικα χριαζομε την γνωμη σας πανο σε καπια θεματα....

Θα σας πω μονο οτι εχει να κανει με εμενα και την κορη μου για να μην σας κραταω σε αγονια....

Καληνυχτα μανουλες μου, ελπιζω εσεις να κοιμηθιτε καλα γιατι εγω μαλον οχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Κατερινάκι ο Σπύρος μου δεν περπατάει ακόμη…κάνει πέρα δώθε μόνο πιασμένος απ’τον καναπέ, κρεβάτι, καρέκλα. Από καρότσια για δίδυμα κ λίκνα δεν γνωρίζω καθόλου για να βοηθήσω.

Η εικόνα που περιγράφει η Μαριέττα μου είναι πολύ γνώριμη… Αν κ το μεγάλο άγχος το πέρασα στην εγκυμοσύνη κ δεν τη χάρηκα καθόλου… όταν άκουσα το κλάμα του μωρού μου ξέσπασα σε κλάματα κ εγώ…όχι μόνο από χαρά…μου είχε φύγει ένα τεράστιο βάρος. Κατά τα άλλα η μοναξιά είναι αυτή που με καταθλίβει ακόμη κ σήμερα. Δεν έχω κανένα να μου κρατάει το παιδί κ από κοινωνική ζωή 0.

Άννα ελπίζω σύντομα να βρεις την όρεξή σου κ να μπεις δυνατά να γράψεις τα νέα σου…!!!

Εύη μην στεναχωριέσαι βρε… ότι κι αν είναι λύνεται. Γι’αυτό είναι τα παιδιά για να μας τυραννάνε… Ένας γνωστός μου έχει 4 παιδιά… 30 η πρώτη 20 η τελευταία κ λέει συχνά «μικρά παιδιά μικρά προβλήματα , μεγάλα παιδιά μεγάλα προβλήματα»… φαντάσου τι έχουμε να δούμε ακόμη…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!συγνωμη για χθες ηρθε ο αντρας μου και εκανε εμπαρκο στο λαπτοπ οποτε....ουτε καληνυχτα δε προλαβα να πω η γαιδουρα.

δε σχολιαζω γιατι πρεπει να φυγουμε,σημερα ειναι πεθερικα day....οποτε λοιπον μονο αναπνοες και ομμμμμμμμ προλαβαινω να κανω μεχρι να φυγουμε.

ευακι περιμενω με ανυπομονυσια νεα σου ανησυχησα λιγο :?

σας αφηνω επανερχομαι το βραδακι μαλλον φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Φωτεινή ο Νώντας είχε και εύχομαι να μην έχει ακόμα την επικίνδυνη μορφή αλλεργίας. Είχε πάθει αλλεργικό σοκ - πρήστηκε στο πρόσωπο, στο λαιμό εσωτερικά, γέμισε εξανθήματα και έκανε εμετό αμέσως το φαγητό. Δεν το είχα πάρει χαμπάρι νωρίτερα αν τώρα που ξέρω πως λειτουργεί η αλλεργία μου έδειχνε σημάδια. Είχε βήχα που και που αλλά δεν ήταν κρυωμένος ποτέ. Εγώ όσο τον θήλαζα τσάκιζα γαλακτοκομικά προιόντα και τον πείραζαν - πρηζόταν εσωτερικά ο λαιμός του αλλά τπτ άλλο. Όταν του έδωσα βανίλια να φάει έπαθε αλλεργικό σοκ.

Η αλλεργιολογος μας που είναι? Ειρήνη είσαι καλά?? Μήπως έχω χάσει επεισόδια? ΟΕΟ?

Έυη μου ελπίζω να μην είναι τπτ και να περάσει γρήγορα...να ξυπνήσατε και να είναι μια καινούργια όμορφη ημέρα.

Μαριέττα περαστικά σας!! Θα περάσουμε πολύ δύσκολα χρόνια κορίτσια! Δυστυχώς....ελπίζω τα παιδιά μας να ζήσουν σε μια καλύτερη χώρα απο αυτήν που ζούμε εμείς τώρα.

Εμείς έχουμε άλλο θέμα με τον μικρό. Προσπαθώ να τον μάθω να πίνει το γάλα του πριν πέσει για ύπνο. Δεν παίζει αυτό με τπτ!! Κλαίει ασταμάτητα και ας πεινάει. Το πίνει αφού έχει κοιμηθεί μια με 2 ωρίτσες και έχει ξεκουραστεί. Πάντα έπεφτε για ύπνο στις 9 και έτρωγε το γάλα κατα τις 10:30 χωρίς να ξυπνήσει.. Τι θα κάνω? Ο παιδίατρος μου είπε να του δίνω λιγο φαγητό κατα τις 8 και πριν κοιμηθεί το γάλα του...εμείς τελικά με αυτά και με αυτά εκτός του ότι πετάμε ένα κάρο γάλα, καταφέρνουμε να τον ταισουμε στις 11:30. Το παλεύουμε μέχρι τις 10:30 να του το δώσουμε ξύπνιος και τελικά τον αφήνουμε να κοιμηθεί και το τρώει μετα...αχ δεν είχα μπελάδες και έβαλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία καλημέρα! Συγνώμη δεν κατάλαβα καλά.. εννοείς ότι τον έβαζες πάντα 9 για ύπνο , μετά ξυπνούσε να φάει κ τώρα θέλεις να το αλλάξεις αυτό κ να τρώει πριν πέσει για ύπνο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αυτό εννοώ, γιατί αυτό μου είπε ο παιδίατρος να του κάνω. Να μάθει να τρώει πριν πέσει για ύπνο. Δεν τον βάζω 9 γιατί θέλω να χωνέψει λίγο το φαγητό (πολύ λίγο) που του δίνω στις 8 και προσπαθώ να τον ταίσω και να τον βάλω κατά τις 10...ίσως φταίει και το γεγονός ότι είναι κρυωμένος. Μόνο την πρώτη μέρα δοκιμής που δεν ήταν ακόμα αρρωστος έφαγε και κοτοσουπίτσα και όλο του το γάλα ήπιε...και είχα πάρει μια χαρά που είναι τόσο βολικός και φαγανός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντα δυσκολεύομασταν στο βραδυνό γάλα. Στην πορεία διαπίστωσα ότι αν τον έβαζα για ύπνο και του το έδινα κοιμησμένο το έπινε, διαφορετικά πεδευόμασταν μια ώρα για να πιει 200 ml γάλα. Ο παιδίατρος μου είχε πει το τελευταίο γευμα να είναι στις 10:30 οπότε τον έβαζα για ύπνο στις 9-9:30 και 10:30 τον ταίζα. Το πρωι ξυπνούσε κατά τις 7:15 πάλι για γάλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν φταίει το γεγονός ότι είναι κρυωμένος τότε μήπως πρέπει αρχικά να του δίνεις λίγο λιγότερο φαγάκι στις 8 κ μετά αν ας πούμε ξυπνάει 10.30 να τον ξυπνάς κάθε φορά ένα 5λεπτο πιο νωρίς… για να συνηθίσει κ το στομαχάκι του κ γενικά να αλλάξει την παλιά συνήθεια… εγώ τουλάχιστον όλες τις αλλαγές κάπως έτσι τις έκανα… βέβαια καμιά φορά πετυχαίνουν καμιά φορά όχι αλλά έχουν ανάγκη κ αυτά για σταδιακή προσαρμογή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το φαγητό που του δίνω στις 8 είναι πολύ λίγο πραγματικά για να μπορέσει σιγά σιγά να το μάθει και βασικά για να πιει το γάλα του το οποίο θεωρώ εγώ πιο σημαντικό γέυμα. Ελπίζω να είναι το κρύωμα και να στρωσει γιατί έχουμε χαλάσει όλο μας το πρόγραμμα με αυτή την αλλαγή...αργεί να κοιμηθεί το βράδυ, αργεί και το πρωι και κουλουβάχατα ολέ!!!

Αχ τι γέλιο - έχει τρελαθεί με τα παιχνίδια του που έφεραν στα γενέθλια του και δεν θέλει καθόλου να περπατάει. Βγάζει το λάδι στην γιαγιά του στο περπάτημα και όταν έρχεται σε εμένα και τα βλέπει δεν σηκώνει τον ποπάκο του απο κάτω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτσε να του περάσει το κρύωμα που είναι το πιο πιθανό να του δημιουργεί ανορεξία κ μετά βλέπεις… Κ εμένα κάνει σαν τρελός αλλά προτιμάει κουτάλες, μπόλ, μπουκάλια άδεια κτλ. Βέβαια έχει μια λατρεία με τα λούτρινα… τα χαϊδεύει, τα δαγκώνει κ τους μιλάει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ Ευγενια! το απογευματινο του το δινω γυρω στις 18:00...αν ειναι ρυζαλευρο,τοτε το βραδυνο γαλατακι που του το δινω το αργοτερο στις 22:00 μπορει να μη το πιει ολο και να φτασει τα 170ml απο τα 210ml....240ml εχει πιει μονο δυο φορες στην ζωη του!!!

αν του δωσω απογευμα το γιαουρτι που αυτο κανω τις περισσοτερες φορες,τοτε το γαλα του το πινει σχεδον ολο!!

απο το απογευμα που θα ξυπνησει,γυρω στις 17:30 δεν τον αφηνω να ξανακοιμηθει ακομα και αν βλεπω να τριβει τα ματακια του,οποτε τον εξαντλω με παιχνιδια και διαφορα μεχρι τελικης πτωσης...και νυσταγμενος που ειναι το πινει το γαλα...

Ο Νωντας κοιμαται τα μεσημερια;κι αν ναι,γιατι να ξανακοιμηθει πριν το βραδυνο γαλατακι;

ελπιζω να μη θεωρησεις οτι σου κανω την εξυπνη :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!Βρήκα ευκαιρία να μπω να σας γράψω!!Ο μικρός με έχει ξεπατώσει!!Όπου σταθεί και όπου βρεθεί θέλει να περπατάει!!Κάνει 2-3 βήματα μόνος του και το χαίρεται πολύ!!!

Οι μύξες μας εξαφανίστηκαν επιτέλους!Αλλά πρέπει να βγαίνει το 8ο δοντάκι και έχει 4 νύχτες που δεν κοιμάται καθόλου μα καθόλου καλά και με έχει ρημάξει!!Επίσης έχω υποψίες ότι μπορεί να είμαι η επόμενη γκαστρούλα της παρέας!!Για διαβάστε και πείτε μου..πρώτη φορά περίοδος μετά τον τοκετό 24/09,η επόμενη 28/10 και σήμερα έχουμε 30/11 και ακόμα τίποτα...Με τον άντρα μου προσέχουμε αλλά καμιά φορά όχι από την αρχή.Κατά τα άλλα έχω όλα τα συμπτώματα περιόδου-εγκυμοσύνης δηλ. πολλά κολπικά υγρά,υπνηλία,λιγούρες,τσιμπήματα στην μήτρα,νεύρα αλλά η περίοδος πουθενά...Αφήστε που είδα και ένα πολύ ζωντανό όνειρο προχθές ότι γέννησα αγόρι! :shock: Τι λέτε?Πόσες πιθανότητες υπάρχουν??

Άλλο θεματάκι είναι ότι έχω κουραστεί με αυτή τη κατάσταση στην Ελλάδα και στο σπίτι μας...Είμαστε 3 άτομα και δεν δουλεύω ούτε εγώ ούτε ο άντρας μου..το μόνο εσόδημα που έχουμε είναι 380 ευρώ κάθε 17-20 του μήνα και άλλα 150 ευρώ κάθε 1 του μήνα...τι να πρωτοπληρώσουμε με αυτά??Όλο στερήσεις...πρώτα κοιτάμε να ψωνίσουμε για τον μικρό,μετά λογαριασμούς και αν μείνει και κάτι,κοιτάμε και να έχουμε να φάμε εμείς...με έχει κουράσει όλο αυτό....που θα πάει αυτή η ιστορία?Αυτά με ταλαιπωρούν...

Εσείς πως είστε???

Εύη,ό,τι κι αν έγινε,θα περάσει και θα είναι όλα καλά,κουράγιο!

Μαριέττα,τι να σου πω για την μείωση...υπομονή μέχρι να στρώσουν τα πράγματα...αν στρώσουν...

Κατερίνα,κι εγώ τους πρώτους μήνες δεν ήμουν καλά....είχα πολλά προβλήματα,ήταν άρρωστος και ο άντρας μου,να φανταστείς ότι γεννούσα μόνη μου,δεν ήταν κανείς κοντά μου,η μαμά ήταν στο δρόμο γιατί ζει και 560χμ. μακριά...οπότε φαντάζεσαι...όταν άρχισε να αναρρώνει ο άντρας μου,άρχισα να απολαμβάνω τη μητρότητα!

Αυτά θυμάμαι...φιλάκια κοριτσάκια,θα προσπαθήσω να γράφω πιο συχνά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα και απο μενα....Χρονια πολλα αν εχουμε κανεναν Αντρεα η Αντριανα...

Αχ αυτο που λεγατε βρε κοριτσια για την ψιλοκαταθλιψη μετα τη γεννα...το περασα και εγω...δεν ειχα καθολου βοηθεια εντελως μονη μου ,,και με ενα μωρο να μην ξερω να φοβαμαι αν τα κανω σωστα...ητανε λιγο δραμα η κατασταση...ποια ειπε ετσι και εγω δεν θυμαμαι τους πρωτους 3 μηνες με το μωρο καλα...ειχε και πονακια η δικια μου αλλα και αυτα τα ξεχασα να φανταστειτε απο το πελαγωμα μου...Και εγω παραμελησα τον εαυτο μου και η αληθεια ειναι οτι αισθανομαι και ακομα να τον παραμελω γιατι δεν προλαβαινω μια με το μωρο ,μια με τις δουλειες εχω αφησει πισω εμενα..εσεις πως ειστε?πωςε τα φερνετε βολτα ολα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...