Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Kαλησπέρα κορίτσια.

Συγνώμη αν σας ψιχοπλάκωσα με τα άσχημα νέα που "ανέβασα". Αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας.

Ευγενία μου να χαίρεσαι τον Νωντάκο σου!!!!!!!!!!!!!!!

Να είναι γερός, δυνατός, κούκλος όπως τώρα και να έχει κάθε επιτυχία και ευτυχία που θα θέλει στην ζωή του.

Τέλειες οι αναλογίες του. Ευχομαι καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σας.

Για βραδυνό φαγητό μας το έχει πει κι εμάς η γιατρός εδώ και καιρό γιατί η δικιά μου φενόταν από μικρή ότι είναι κοιλιόδουλη και όποτε κι αν την ταϊσεις θα φάει αλλά δεν της δίνω πάντα αναλόγως τι φαί έχουμε γιατί πλέον τρώει από τα δικά μας κιόλας η κυρά.

Ινα μου καλά είστε;;;; Τι κάνει η μικρούλα σου;

Αλίκη δεν νομίζω ότι έχεις λόγους να ανυσηχείς. Δεν είναι αδύνατο το παιδί με 8500 κιλά. Δεν σου τρώει άλλοστε κανονικά; Έστω αυτά που τρώει. Αν κι από ότι κατάλαβα πλέον μπορείτε να τρώτε ότι θέλετε από εδώ και στο εξής. Οπότε από εδώ και πέρα θα δεις πως θα πάρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συγνωμη αν ημουν λιγο αποτομη αλλα δεν μπορω να ακουω η να διαβαζω οτιδηποτε ασχημο εχει σχεση με παιδια και ειδικα με αρρωστιες.και επειδη τα πραγματα γενικως ειναι δυσκολα ας περιοριστουμε στα ευχαριστα μονο και τα δυσαρεστα να τα βαλουμε στην ακρη.

Εμεις δοξα το Θεο ειμαστε καλα η μικρη περπαταει ολη μερα συνεχεια και εχει βρει για χομπι να ανοιγει ντουλαπια οσο μπορω προσπαθω να την αφηνω μεχρι να της φυγει η περιεργεια. Ελπιζω να μην μοιασει στην μαμα της που θυμαμαι τον εαυτο μου να πηγαινω σε σπιτια και να ψαχουλευω τα ξενα ντουλαπια μεχρι να βρω το αλατι και να το φαω(μην το πειτε στη μαμα μου!)

Ευη εγω εκοψα την φραντζα της μικρης και την δικια μου επισης.ειμαστε και οι δυο για να μας κλαινε οι ρεγγες.υποσχομαι να αφησω την φραντζα της να μεγαλωσει και δεν την ξανακοβω. οσο για την δικια μου θα την κολαω με τη λακ μεχρι να μακρυνει!

Μαριετα δεν ξερω τι θα εκανα αμα ημουν στη θεση σου.Οταν δουλευα και εβλεπα το μελλον αβεβαιο εφευγα για να μην με διωξουν.αυτο βεβαια πριν απο τρια χρονια. τωρα ομως τα πραγματα αλλαξαν και εχουν γινει χειροτερα.

Λετε οταν μεγαλωσουν τα παιδια μας να μας που γιατι τα γεννησαμε αφου δεν ειχαμε λεφτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία χρόνια πολλά του Νώντα!!!! Να'ναι γερό και καλότυχο το παιδάκι μας!!!

Σήμερα έγινα ξανά θεία!! Γεννήθηκε η κόρη ενός ξαδέλφου μου!! Μια μπουμπού πολύ γλυκούλα!!

Πολύ δυσάρεστα αυτά που διάβασα.. καλή δύναμη στους ανθρωπους.. τι να πει κανείς, τόσες εξετάσεις και πάλι σίγουρος δεν είσαι ποτέ... Και για τους άλλους που το έδωσαν στο ίδρυμα, μην βιάζεστε να κρίνετε, δεν είναι εύκολες καταστάσεις αυτές... Δε λέω πως επικροτώ την απόφασή τους, αλλά δεν ξέρουμε και ποια ακριβώς ήταν η κατάσταση που τους οδήγησε σε κάτι τέτοιο...

Θα πω και κάτι άλλο (κι ελπίζω να μην παρεξηγηθώ): όλα στη ζωή είναι και εδώ είμαστε μια παρέα που έχουμε μάθει να μοιραζόμαστε και τα ευχάριστα και τα δυσάρεστα, εδώ και πολύ καιρό, σχεδόν δυο χρόνια τώρα. Και κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μας και μετά, τους πρώτους μήνες της ζωής των ζουζουνιών μας, υπήρξαν δυσκολίες και δυσάρεστα γεγονότα που συνέβησαν. Δε χρειάζεται ν'αναφερθώ, οι παλιές ξέρουν. Τα δυσάρεστα καλό είναι να μην υπάρχουν καθόλου, αλλά όταν υπάρχουν δε μπορούν να μπαίνουν στην άκρη...

Η δύναμη αυτής της παρέας είναι στο ότι υπάρχουμε η μια για την άλλη, στο μέτρο του δυνατού πάντα κι όσο μας επιτρέπει αυτή η μορφή επικοινωνίας.. αλλά μοιραζόμαστε τις στεναχώριες μας και τη χαρά μας... εννοείται κάνουμε και το χαβαλέ μας, λέμε όμως κι αυτά που μας απασχολούν.

Αυτά με αγάπη, από τη .. θεία crazy.. :)

Σας φιλώ όλες, καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλα μου καλημέρα!!

Συμφωνώ μαζί σου ότι δεν είναι εύκολες καταστάσεις αυτές...καταστρέφεται και η ζωή των γονιών και των αδερφιών αν υπάρχουν. Παράδειγμα έχω στην δουλειά μου που μια συνάδελφος δεν έκανε δική της οικογένεια για να φροντίσει τον αδερφό της όταν πεθάνουν οι γονείς της, που έχει σύνδρομο Down. Όμως ξέρω ότι ο αδερφός της επειδή είχε την οικογένεια δίπλα του, τον έχουν συνέχεια σε ειδικό σχολείο (είναι 34 χρονών τώρα) έχει τρομερή εξέλιξη και μπορεί να κάνει πολλά πράγματα μόνος του. Αν ήταν σε κάποιο ίδρυμα δεν θα ήταν σε αυτή την κατάσταση. Εγώ δεν θα μπορούσα να το αφήσω πάντως με οποιοδήποτε κόστος για την προσωπική μου ζωή. Της μητέρας δεν το έδειξαν ποτέ το μωρό για να μην δεθεί μαζί του..

Και εγώ έχω γίνει πάρα πάρα πολύ ευαίσθητη στο θέμα παιδιών - αλλά δυστυχώς υπάρχουν και αυτά στην ζωή μας και πρέπει να τα αντιμετωπίζουμε με ψυχραιμία και θάρρος. Μακάρι όλα τα παιδάκια να έχουν υγεία...

Γνώρισα προχθές ένα ζευγάρι σε ένα πάρτυ που έκαναν δίδυμα με εξωσωματική. Γεννήθηκαν στην 26η εβδομάδα και ενώ όλοι τους έλεγαν ότι δεν θα αντέξουν αυτά τα κατάφεραν. Το αγόρι είχε προβλήματα όμως στο κεφάλι (δεν ξέρω) και χρειάστηκε να κάνει 3 χειρουργία μέχρι τώρα που είναι 14 μηνών. Λοιπόν πιο χαρούμενη μητέρα δεν έχω δει... Ούτε για την κούραση γκρίνιαξε που έχει δίδυμα, ούτε για την ταλαιπωρία που έχει περάσει με τα χειρουργία, ούτε για αυτά που θα περάσει για να επανέλθει το αγοράκι της και να αναπτυχθεί φυσιολογικά. Ήταν μόνιμα με ένα χαμόγελο στο στόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν θέλω να γίνομαι κουραστική ούτε να παρεξηγηθώ συνεχίζοντας αυτή τη συζήτηση αλλά πρέπει να πω ότι συμφωνώ κ εγώ ότι τέτοιες καταστάσεις καταστρέφουν οικογένειες ενώ οι επιλογές σίγουρα είναι επώδυνες για όλους κ κυρίως για τη μητέρα.. όμως όταν συμβαίνουν αυτά δεν θεωρώ πως είναι σωστό να κλείνεις τα μάτια κ να συνεχίσεις σαν να μην έχει γίνει ποτέ τίποτα... όπως λέει η Ευγενία για αυτή την οικογένεια, έτσι γνωρίζω κ εγώ μια κοπέλα που έγινε μητέρα στα 18 ενός παιδιού με ειδικές ανάγκες με πολλά προβλήματα.. παρά την ηλικία της έφυγε από την επαρχία για να δώσει την ευκαιρία στο παιδί της για μια καλύτερη ζωή.. Θα ήταν άδικο γι’αυτές τις μητέρες να τις βάλω στην ίδια μοίρα με αυτές που αποφασίζουν να μην ζήσουν το πρόβλημα… κ μετά βρε κορίτσια γιατί πρέπει να είμαστε πάντα εμείς στο επίκεντρο κ τα προβλήματά μας, οι στεναχώριες μας, η κακή μας τύχη και όχι αυτά τα παιδιά που έρχονται στο κόσμο με τέτοια προβλήματα? Νατάσσα μου ανησυχώ όχι για τα κιλά αλλά για τη στασιμότητα της ανάπτυξής του.. ξέρω κ εγώ τόσες καμπύλες κάτω δεν έχω ξανακούσει μωρό να πέφτει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ μην έχεις άγχος με την καμπύλη...ξέρεις άλλην μια που η καμπύλη του παιδιού της στο βάρος ήταν τραγική...εμένα!!!

Ο Νώντας δεν θυμάμαι σε ποια καμπύλη ήταν αλλά φαντάσου ότι από 4 1/2 μηνών μέχρι σχεδόν 8 μηνών ήταν στα 7 κιλά πάνω κάτω. Έπερνε κάθε μήνα περίπου 90 γραμμάρια ενώ έπρεπε να πέρνει 300 το λιγότερο. Η καμπύλη του είχε πάρει την κατιούσα στο βάρος - στο ύψος ήταν ΟΚ. Από 8 μηνών μέχρι τώρα που χρόνισε πήρε σχεδόν 2 κιλά και επιτέλους ήρθαμε στα ίσια μας. Εμένα είχε πρόβλημα με την προσαρμογή του στο φαγητό γιατί τον θήλαζα αποκλειστικά για 6 μήνες και δεν γούσταρε καθόλου κάποια φαγητά. Βέβαια και εγώ τότε τον πιέζα να φάει γιατί το είχα τρελό άγχος...τώρα λέω σε λίγο θα μας πει ο γιατρός να του κάνουμε διαίτα αν συνεχίσει να πέρνει έτσι βάρος!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία μου κ εγω θήλαζα μέχρι 7 αποκλειστικά μετά μπήκαμε σε υποαλλεργικό γάλα αλλά με το φαγητό ευτυχώς δεν είχαμε πρόβλημα. Ωστόσο από τον Ιούλιο πέφτουμε πέφτουμε κ στο ύψος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπου είχα διαβάσει ότι τα παιδιά που έχουν αλλεργία στο γάλα έχουν πιο αργή ανάπτυξη. Για αυτό και τα δικά μας είχαν θέμα είτε στο βάρος είτε στο ύψος σε σχέση με τα άλλα παιδάκια. Ο παιδίατρος σου είπε τίποτα? Αν και νομίζω ότι δεν έχεις και τρελό θέμα στο ύψος. Εμένα 78 πόντους θεωρείτε ψηλό παιδί για την ηλικία του νομίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ανησυχεί γιατί το παιδί τρώει καλά… τώρα που το λες η γαστρεντερολόγος κοίταζε άλλες καμπύλες και μας είπε ότι είναι πολύ καλός. Το ύψος του δικού σου είναι πολύ καλό είναι όντως ψηλό παιδάκι… φαντάσου ότι ο δικός μου φοράει εσώρουχα ακόμη 3-6 …. Οικονομικό μωρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας!!

χθες το μεσημερι μας εσταλη mail απο την γραμματεα του προεδρου για σημερινη συναντηση του τμηματος μου στις 08:30...βρωμαει εδω!!!

ταισα το μωρο 07:00,τον εβαλα για υπνο,ντυθηκα κι εφυγα αφηνοντας τον Μανο να περιμενει την κοπελα και να παει κι αυτος στο γραφειο...

η συναντηση πραγματοποιηθηκε και μας ανακοινωθηκε μειωση του μισθου 15%...

ΕΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ!!! ΟΜΟΡΦΑ!!! ΟΜΟΡΦΑ!!!!

εχω ξενερωσει απιστευτα,ξερω οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα για ολους...αλλα σημερα ψυχολογικα αρνουμαι να κανω το οτιδηποτε στο γραφειο....

ΤΙ ΚΑΛΑ!! ΤΙ ΚΑΛΑ!!! ΣΧΙΖΕΙ Η ΒΑΡΚΑ ΤΑ ΝΕΡΑ!!!!

ολη μερα μου γυρνανε στο μυαλο τραγουδακια που λεμε με τον Ηλια για να ξεχνιεμαι!!!!

δραση>>>>αντιδραση!!!!

τι αλλο θα μας πεσει στο κεφαλι; οεο;;;

φιλια κορες και προσοχη στα πορτοφολια μας!!!αδειαζουν στο πι και φι!!!! :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!αυτες τις μερες νιωθω κομματια....νιωθω οπως οταν ο γιαννης ηταν νεογεννητος σε θεμα κουρασης....ο καημενος ειναι πολυ ησυχος..ευτυχως!φυσικα θελει ολη μερα να τον τριγυρναω στο σπιτι ορθιο να κανει βηματακια....και δεν εχει ακομα καμια ισορροπια να περπατησει μονος του τρεμει σα το ζελεδακι.για μπουσουλημα προσπαθει αμα τον βαλω αλλα δε πολυγουσταρει...μαλλον σα κι εμενα ειναι αυτος κι εγω στα γενεθλια μου ουτε μπουσουλαγα ουτε περπατουσα..

που λετε νιωθω τη κουραση που ειχα λεχωνα...εγω βαρυνει η μεση ποναει πολυ!!!!η κοιλια ειναι μεγαλυτερη απ'οσο θα επρεπε...τουλαχιστον στο γιαννη αυτη τη κοιλια την ειχα 1-2 μηνες πιο μετα!! :shock:

μαλλον τα χριστουγεννα με το δωρο θα παρουμε κουνακι για τη κρεβατοκαμαρα μας απ'αυτα που χωρανε τα μωρακια μεχρι 9-10 μηνων γιατι κουνια δε χωραει στο δωματιο μας...και ο γιαννης ειναι νωρις να βγει απο τη κουνια του επισης πρεπει να αλλαξουμε καροτσι γιατι στο αυτοκινητο πια δεν εχουμε καθολου χωρο..(το προηγουμενο δε χωραγε στο πορτμπαγκαζ)ευτυχως το ειχα δανειστει!οπως καταλαβαινεται αμα προσθεσουμε τα τελη αυτοκινητου και κατι αλλες υποχρεωσεις το χριστουγενιατικο δωρο παει περιπατο!

αναστασια μου μην ανησυχεις..μεστη ζωη ειναι ολα δε ταραχτηκα.τωρα αν μου συνεβαινε εμενα δε ξερω αν θα το αντεχα και πως θα αντιδρουσα.θελω να πιστευω οτι θα εβρισκα δυναμη γι'αυτη τη ψυχουλα,αλλα και παλι δε κρινω αμα δε βρεθω στη θεση του αλλου ποτε γιστι εχει τυχει πολλες φορες να εχω κανει πραγματα που κοροιδευα!

αφηστε εχω και τη β επιπεδου στις 16 του μηνος και παρολο που μεχρι τωρα ημουν χαλαρη τωρα ειμαι καπως χεσμενη!!!το μονο που θελω να ακουσω ειναι οτι το μωρακι μου ειναι καλα. :?

μιας κι εχετε αυτη τη συζητηση θα σας πω κατι που ακουσα σε μια εκπομπη προσφατα και μου εμεινε καρφωμενο στο μυαλο...δε μπορω να ξεχασω τις λεξεις αυτου του παιδιου.μια γυναικα ειχε υοθετησει ενα παιδι γυρω στα 7-8 με ειδικες αναγκες.ειπε οτι επελεξε να υοθετησει ενα τετοιο παιδι γιατι πολυ απλα ηταν στα αζητητα και δεν ειχε καμια ελπιδα.το παιδακι ειχε καποιου ειδους νοητικη στερηση.

ειπε λοιπον οτι οταν το ειχε φερει σπιτι το παιδακι το βραδυ ξαπλωνε με εκεινη γιατι ηθελε να νοιωθει ασφαλεια αλλα παντα αφηνε μια μικρη θεση στο κρεβατι για τη πραγματικη του μαμα.

επισης μια μερα που μιλουσε με τη παιδοψυχολογο τον ρωτησε που θελει να στειλει ενα γραμμα και τι θα ηθελε να ρωτησει και εκεινο απαντησε οτι θελει να το στειλει στην "αλλη κυρια" και να τη ρωτησει γιατι το αφησε....βρε κοριτσια αυτα τα λογια πραγματικα εχουν στιγματισει τη ζωη μου απο τοτε που τα ακουσα.τα παιδια αυτα μπορει να εχουν νοητικη στερηση αλλα νιωθουν εξισου την εγκαταληψη .. :(

μαριετα λογικο να ξενερωνεις ολοι ξενερωνουμε...μας εχουν κανει ρομποτακια που η μονη μας δουλεια ειναι να πληρωνουμε λογαριασμους...κι ας μην εχουμε λεφτα γιατι εχουν μειωσει τους μισθους!!λεπτομεριες :lol::lol::lol::lol: σκεψου εσυ τα τραγουδακια οπως λες που λες με τον ηλια σου και γραφτους ολους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινιω!!! αν η κοιλιτσα σου ειναι μεγαλη απο τωρα....μαλλον παμε για κοριτσακι!!!

η αδελφη μου στην κορη της ειχε τεραστια κοιλια απο νωρις,ενω στον γιο της η κοιλια ηταν πιο μαζεμενη....ας μιλησουν κι οι κοριτσομανες...εγω ξερω οτι η κοιλια στα κοριτσακια απλωνει,ενω στα αγορακια ειναι πιο μυτερη...βαλ'την σε φωτο να την εξετασουμε!!!!

φιλια ρε!! και να προσεχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριετακι λες?????

θελω μερες τωρα να βαλω φωτο αλλα εχω ξεχασει τη καμερα και τη φωτογραφικη σε ενα φιλικο σπιτι ηλιουπολη,μαλλον αυριο που θα παμε προς τα κει θα τα παρω.

16 θα ξερουμε πια σιγουρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριέττα τέλεια.. σε λίγο θα λέμε κ ευχαριστώ που θα δουλεύουμε για 500 ευρώ… Κατερινάκι δίκιο έχεις κ εσύ με την κούραση αλλά υπομονή γιατί έχεις καιρό ακόμη… Λογικό είναι... οι εξετάσεις πάντα αγχώνουν αλλά όλα καλά θα πάνε!! Υπάρχει ακόμη δώρο Χριστουγέννων??? Μήπως έχουν ξεχάσει ότι υπάρχει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια για και απο μενα.Κοιμησα την κορη μου και ειπα να κατσω λιγο να χαλαρωσω γιατι με εχει βγαλει οφφφφφφ...

Κατερινιω ετσι λενε για τις κοιλιες οτι αν απλωσει η κοιλια ειναι κοριτσι και αν ειναι μυτερη ειναι αγορι....αλλα δεν ισχυει παντοτε ..εγω πιστευω ειναι στο σωματοτυπο καθε γυναικας...Εγω ειχα μια κοιλια λες και ειχα καταπιει μπαλα...αλλα ειχα κοριτσακι τελικα...ολοι με λεγανε αγορι αγορι αλλα η κορακλα τους διεψευσε..

Εσυ κοιτα να εισαι καλα και να μην κουραζεσαι και να πανε ολα καλα στη β επιπεπου σου ευχομαστε και ας ειναι οτι θελει το νινακι μας..Και αγορι να ειναι θα εχει παρεα ο Γιαννακης και κοριτσακι να ειναι θα εχει παρεα η μανουλα μετα..

Αλικη και εμενα η μικρη πινει υποαλλεργικο γαλα απο 3 μηνων ΗΑ HUMANA γιατι ο γιατρος υποψιαστηκε αλλεργια στο γαλα αλλα δεν με εβαλε να κανω εξετασεις ακομα...μου ειπε οτι αφου παιρνει βαρος και υψος ισως να εχει μικρη αλλεργια και θα κανουμε εξετασεις να το ξεκαθαρισουμε στο χρονο...εσεις κανατε νωρις εξετασεις.????Αλλα εμενα παιρνει βαρος και υψος.Απλα ειπε συνηθως η αλλεργια στο γαλα φευγει στο χρονο και οποτε το βλεπουμε μετα..τι να πω...εμενα αυτο που εκανε και το υποψιαστηκε ειναι βλεννα στα κακα της ειχε...Και τωρα βεβαια εχει καπου καπου αλλα οχι συνεχεια...δεν ξερω...δινω και ρυζαλευρο υποαλλεργικο για κρεμουλα και θα δω στην πορεια αν σταματησει να παιρνει βαρος και υψος θα το ψαξω.

Οποτε να ξερεις απο την αλλεργια ειναι η στασιμοτητα του μικρουλη σου...Τωρα αφου νομιζω ειπες κανατε εξετασεις και δειξαν καλες σιγα σιγα θα παρει τα πανω του μηνα με τον μηνα...υπομονη.

Δεν σχολιαζω τα δυσαρεστα γιατι εγω ανοιξα την κουβεντα και καλυτερα ας την κλεισουμε εδω με αυτα γιατι πονανε ολτως πολυυυυυυυυυυ....

Μαριετακι μου υπομονη με την δουλεια..ολος ο κοσμος μα ολος ο κοσμος ειναι στην ιδια μοιρα ..απολυσεις μειωσεις και οπως ειπε και η αλικη στο τελος θα λεμε και ευχαριστω...που θα παει αυτη η κατασταση...απο την αλλη λεω υγεια πανω απ'ολα και με λιγα θα τη βγαλουμε παλι...ελληνες ειμαστε εμεις..

Αυτα κοριτσια σας ζαλισα...δεν θυμαμαι αλλα...φιλακια πολλα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ας το πουμε δωρο....η χρησιμοτητα που εχει πια το δωρο αν το παρεις..ειναι να βγαλει τα σπασμενα απο απληρωτους λογαριασμους!

αλικη εγω δεν καταλαβα :oops: ειναι χαμηλα η καμπυλη αναπτυξης???εχεις καποιο θεμα με την αλλεργια στο γαλα?σορρυ μαλλον εχω χασει καποια συζητηση.

οτι θελει να ειναι το νινακι ,θα ηθελα πολυ ενα κοριτσακι γιατι δεν το εχω ζησει αλλα εννοειται οτι δε με νοιαζει οτι κι αν ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα τα γάλατα ΗΑ είναι ήπια υποαλλεργικά δηλαδή η πρωτεΐνη που δημιουργεί το πρόβλημα είναι μερικώς υδρολυμένη… Εμείς πίναμε το alfare που η πρωτεΐνη είναι ολικώς υδρολυμένη…αυτά τα γάλατα είναι απαίσια δεν πίνονται. Πριν ένα μήνα περάσαμε σε ένα ΗΑ γάλα κ αφου όλα ήταν οκ μετά από μια εβδομάδα ήπιαμε το κανονικό… εξετάσεις δεν κάναμε τώρα δεν χρειαζόταν γιατι αυτές οι αλλεργίες όντως κάποια στιγμή υποχωρούν. Ο δικός μου είχε αίμα στα κακά κ βλέννη κ τότε κάναμε εξετάσεις οι οποίες βγήκαν αρνητικές…συνήθως δεν βγαίνουν θετικές σε μικρές ηλικίες. Κατερίνα μου βασικά ο μικρός μου είναι λίγο μινιόν.. Λόγω αλλεργίας ?? Ίσως.. Απλά έλεγα πως ανησυχώ γιατί έχει μείνει στάσιμος σε βάρος κ σε ύψος πολύ καιρό.. μου έλεγε όμως η Ευγενία πως κ ο δικός της πέρασε ίδια φάση οπότε μάλλον πρέπει να σταματήσω να το σκέφτομαι… Αααα για το δώρο πλάκα έκανα!!!!! Ειρωνικά γιατί μας έχουν τρελάνει στο κόψε κόψε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι εγω ειχα απο την αδερφη μου λικνο η μικρη δεν κοιμηθηκε ουτε μερα μεσα.Και αν ειναι καλο μωρο και κοιμηθει εκει θα χωραει βαρια βαρια μεχρι εξι μηνων εκει .γιατι δεν περνεις κρεβατακι απο την αρχη η ακομα καλυτερα παρε ενα δανεικο αμα εβρισκες θα ηταν καλυτερα . και για καροτσι εγω θα προτεινα να παρεις ενα για διδυμα που κλεινει σαν ομπρελα πιανουν πολυ λιγο χωρο.και μην βιαζεστε ερχονται εκπτωσεις και θα ειναι πολυ καλες φετος.

Ετσι πως εχουν γινει τα πραγματα παιχνιδια και ρουχα πανε χερι χερι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άλικη μου ο μικρος σου περπαταει???αν ναι ισως δικαιολογηται αυτη η στασιμοτητα.κι εγω πιστευω δεν ειναι κατι...αν ηταν θα σε ειχε παρακινησει ο παιδιατρος να το ψαξεις οποτε μη σε νοιαζει.

η αννουλα που ειναι εχει μερες να μπει η μου φαινεται??

ο δικος μου κοιμηθηκε μονο μια φορα σημερα ενω παντα κοιμαται δυο και τωρα επεσε ξερος.ευελπιστω να κοιμηθουμε καλα αποψε.το μεσημερακι ηρθε η μανα μου για βοηθεια και επεσα για υπνο...μου βγηκε ολη η κουραση...αφου ξυπνησα στις 7μιση και δεν ηξερα τι ωρα ειναι (νομιζα οτι ειναι βραδυ)εψαχνα εντρομη το μωρο και τον αντρα μου) :shock: ειχα καιρο να το παθω αυτο!

κι εγω ινα μου σχεδον ολα τα εχω δανιστει!και τωρα λεω δοξα το θεο γιατι πραγματικα κρατανε ολα πολυ λιγο!λες να πρεπει να παρω καροτσι για διδυμα?το εχω ενα αγχος πως θα τα βγαζω βολτα...εννοειται οτι θα περιμενω εκπτωσεις.κουνια δυστυχως σα που χωραει στο δωματιο μας.το γιαννη που τον ειχαμε σε κουνια μεχρι 6 μηνων στο δωματιο μας ειχαμε ταλαιπωρηθει πολυ .εχω ακουσει οτι στα ικεα εχει μικρες και φτηνες κουνιες,θα ριξω μια ματια!η μικρη σου δεν το ηθελε το λικνο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το ηθελε καθολου το λικνο ασε που κανουν 160€

για δες εδω

http://www.pramworld.co.uk/product/1192 ... 1_Zodiac_D

+35€ μεταφορικα και ερχετε σε 7 μερες με acs ειναι 10 κιλα και μπορεις να το ανοιγεις με το ενα χερι και σιγουρα χωραει στο πορτ παγκαζ.αν θες να μετρησω το δικο μου που ειναι μονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι Κατερινάκι!!!Σας διαβάζω αλλά δεν έχω πολύ όρεξη να γράψω...Σόρρυ..περνάω διάφορα και δεεεεννν μπαίνω και πολύ ή για πολλή ώρα...Με τρέχει και ο μικρός,κάνει τα πρώτα του βηματάκια και καταλαβαίνετε τι τραβάω!!Θα αξιωθώ κάποια στιγμή να σας γράψω!!Μάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ινα μου τι κάνεις;

Εγώ έβαλα το ταρζανάκι μου για ύπνο και παρ' όλο που κουτουλάω είπα να χαζέψω λίγο.

Κατερινάκι καλά έκανες και ξεκουράστηκες. Περιμένουμε φωτό από την κοιλίτσα σου μόλις πάρεις την φωτογραφική σου ε;;;

Μαρριετάκι υπομονή μεχρι πότε βέβαια... Που θα μας φτάσουν με τις μειώσεις ρε γαμώτο; 15% από έναν μισθό + τις μειώσεις που κάνουν απ' το κράτος έλεος πια! Κρίμα είναι να μας εκμεταλεύονται αλλά έλα μου ντε που έχουμε ανάγκη από δουλειά και ξέρουν ότι δεν θα φύγουμε από αυτή τώρα μάλιστα που δεν βρίσκεις εύκολα αλλού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα τι έχεις;;;

Όποτε νιώσεις ότι θέλεις να μας πεις εδώ είμαστε ε;

Υπομονή με το μικρό μας το μοντέλο. Βιάζεται να μεγαλώσει για να κάνει καριέρα.... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου
    • Κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Για την αποκόλληση μην στεναχωριέσαι δεν είναι τίποτα! Από ότι ξέρω το παθαίνουν αρκετές γυναίκες! Ξεκούραση και προγεστερόνη θέλει και όλα θα πάνε καλά!! Αφού έχετε ακούσει και καρδούλα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!! Είσαι ακόμα δοκιμαστικό μέλος και τα μηνύματα σου αργούν να φανούν! Αν περάσεις τις 20 δημοσιεύσεις τότε θα φαίνονται κατευθείαν! Συνέχισε να γράφεις για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος και να μεγαλώσει η παρέα του Φεβρουαρίου 💓🥰🥰♥️♥️
    • Αν το νιώθω λέει!! Μετράω τις ώρες εγώ!! Συνέχισε να γράφεις κορίτσι μου όταν σου εγκρίνουν και τις 20 δημοσιεύσεις θα μπορείς να γράφεις κατευθείαν για να υπάρχει κανονική επικοινωνία γιατί είναι πολύ σπαστικό αυτό!!! Και εγώ κάθε μέρα προσεύχομαι πραγματικά για να πάνε όλα καλά για όλες μας!! ♥️♥️
    • Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου, χάρηκα πολύ για σένα!! Έρχεται το ουράνιο τοξο σας🌈 όλα να πάνε κατ'ευχην μέχρι τέλους, κια ανεφελη εγκυμοσύνη εύχομαι ολόψυχα❣️
    • Κορίτσια μου τι κάνετε? Γύρισα από την γιατρό!! Όλα καλά!! Έχουμε 135 παλμούς!! Είμαστε 6+6 με βάση τον υπέρηχο! 2 μέρες πίσω με βάση την τελευταία περίοδο 🤔 βέβαια αυτό δεν απασχόλησε καθόλου την γιατρό μου! Εμένα με ανησύχησε αλλά μόνο για λίγο μιας και τα βρήκε όλα τέλεια! Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα για όλες μας! Λοιπόν ποια έχει σειρά?? Η @Antonia2 είναι στις 11/7 .. @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι αυτήν τη βδομάδα σωστά?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...