Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Καλημέρα!!!!!! Στέλλα χρόνια πολλά και ευτυχισμένα!!!!

Και όσοι έχετε δικούς σας ανθρώπους που γιορτάζουν,να τους χαίρεστε!!!

Μαρία χρόνια πολλά για χθες στην αδερφούλα σου!

Ρούλα,μην το κουρεύεις,έχει τέλειο μαλλάκι!!Ο δικός μου θα αργήσει να βγάλει μαλλάκι..τώρα τελευταία άρχισαν να ξεπετάγονται λίγο...

Μπράβο Νατασσάκι που είστε καλύτερα!Πες μας μετά για την Ελένη αν έχεις κάποιο νέο!

Γιώτα,τι να πω για την γνωστή σου...εύχομαι ότι καλύτερο για το παιδάκι..είναι πολύ άδικο...Δεν πιστεύω κι εγώ να πάθει ουρολοίμωξη...ο δικός μου από πολύ μωρό δεν κάνει τσίσα τη νύχτα!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια...Στελλιτσα χρονια σου πολλα και απο εδω, ελπιζω να επιστρεψεις σιντομα στην παρεα μας.

Μαρακι να χαιρεσαι την αδερφουλα σου για εχθες.

Αναστασια επιτελους ειστε καλιτερα, τοσο καιρο το καιμενο το Σοφακι ταλεποριτε και μαζι μ'αυτην και εσυ..Οταν εχεις νεα απο την Ελενη να μας πεις οκ? Να πεις και στην αλη την τρελοσημπεθερα σου οτι πολυ μας σνομπαρι τελεφτεα και θα παρεξιγιθουμε...

Γιωτα τι κριμα για το κοριτσακι της γνωστης σου, τετια ακουμε σινεχια και με πιανει πανικος και μονο στην ιδεα οτι μπορει καποτε να αρωστισουν τα παιδια μου....Παντος να ξερεις οτι η παιδικη λαιφχεμια ειναι κατα 80% ιασιμη, αλλα και το 20% ειναι παρα πολυ για καπιον που κινδινεβει το παιδι του...

Τι να πεις μορε μακαρι να γινει καλα το κοριτσακι :(

Ρουλα κουκλι ο Φιλιππος να μην τον κουρεψεις εχει τελειο μαλακι, εγω τον κουρεψα τον δικο μου πρην καμια εβδομαδα γιατι εχει ισιο μαλακι και σινεχια του εμπεναν στα ματια αλλα εγω ειμαι κομμωτρια οποτε δεν χριαζοματε κομμωτιριο...Παντος κοριτσια μην τα κουρεβετε μονες σας τα παιδακια σας, εχω δει κατι φραντζες τρελες στο μαγαζι οταν δουλεβα και τρελενομουν..Οσο μεγαλονουν θα καταλαβενουν και θα ντρεποντε με την χαλια κουπ της μαμας..

Ααααα παραλιγο να το ξεχασω....

Ελενη να χαιρεσαι τον αντρουλι σου πολυχρονος ο σημπεθερος,

και οπια αλη εχει καπιον που γιορταζει σημερα να τον χαιρεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα girls!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΕΛΛΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΛΙΟΥΣ!!!ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΤΕΛΛΑ ΜΑΣ,μωρε ασε τα καψωνια και ξαναγυρνα στη παρεα μας,μας ελειψες,νομιζω ολες καποια στιγμη αναρωτηθηκαμε γιατι δεν σχολιαστηκε αυτο που γραψαμε και στεναχωρηθηκαμε λιγο αλλα ειναι λογικο νομιζω γιατι ολες τρεχουμε ολημερις ολονυχτης με τα μωρακια μας και ενα μυαλο το εχουμε!!

ΕΛΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ!!!!

αναστασια επιτελους συνερχεστε!!!!αν μαθεις νεα της ελενης να μας πεις..

ρουλακι ο μικρος σου ειναι μια γλυκα!!τελειο και το μαλλακι!δεν ξερω να σε κατατοπισω για το κομμωτηριο μιας κι εμεις εχουμε λιγες τριχουλες στο κεφαλακι ακομα!!

χθες ηρθαν μονο πεθερικα και γονεις....περασαμε τρελες στιγμες οπως καταλαβαινετε...τα νευρακια μου γιναν τσαταλακια και ο αντρουλης μου...η μαλλον ο μαμμοθρευτουλης μου στη καρακοσμαρα του.δε θα τα πω τωρα να συγχυστω. :roll::roll::roll::roll: .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Τι κάνετε; Εμείς είμαστε πολύ καλύτερα πλέον.

Πρώτα απ' όλα να ευχηθώ στην Στελλίτσα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου και να σε χαίρονται κι εκείνοι!

Να ευχηθώ κι από εδώ επίσης στην συμπεθερούλα μου για τον μικρό της γιο που γιορτάζει με το δεύτερο του όνομα. Να είναι πάντα γερός και ευτυχισμένος στην ζωή του.

Στην Ελενίτσα ευχήθηκα μέσω sms και έμαθα ότι ευτυχώς είναι όλοι τους καλά απλά έχει πείξει από πολύ κούραση και μηδέν ελεύθερο χρόνο γι' αυτό έχει χαθεί λιγάκι.

Κατερινάκι μου γλυκό σε συγχήσανε πάλι οι τρελοιταλοί; Αμάν πια!

Ρουλίτσα ο γιόκας σου είναι ένας γλύκας!!!! Για το μαλλάκι συμφωνώ να μην το κόψετε προς το παρόν αν δεν τον ενοχλει στα ματάκια. Είναι και μπουκλέ, μια χαρά, τέλειο!

Γιωτούλα πως είναι η Φωτεινή, έχει δείξει καθόλου βελτίωση με τις διάροιες; Μακάρι μωρέ να μην ταλαιπωρηθήτε άλλο και να γίνει γρήγορα καλά το κορίτσι σου.

Εγώ νέα δεν έχω κορίτσια υσηχία. Ο άντρας μου δουλεύει, έκανα τις δουλειές μου στο σπίτι, η Σοφούλα μου είναι ήσυχη. Όλα είναι υπό έλεγχο δόξα το Θεό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ!!!!!!!ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΑΣ!!!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΣΟΥ ΜΑΡΑΚΙ!!! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΝ ΣΤΕΛΙΟ ΤΗΣ ΕΛΕΝΗΣ!!!ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΗΝ ΑΦΡΟΔΙΤΟΥΛΑ ΣΑΣ!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΕΛΙΤΣΑ!!! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΑΣ!!!

ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ....παω να διαβασω και να σχολιασω αργοτερα.....

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσα ευτυχως που διαβασα το post σου:Στελλαρα χρονια πολλα αγορακι μας!!!Να εισαι παντα γερος και ευτυχισμενο!!!(η μαμα σου παλι θα με βριζει..... :oops::oops::oops: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Σήμερα είδα το 5ο δοντάκι μας να σκάει σιγά σιγά ενώ ετοιμάζεται κ το 6ο!!!! Για να δούμε… Γιώτα καλά η μικρούλα σου? Εύχομαι να είναι όλα καλά τώρα!!! Κατερινάκι μην εκνευρίζεσαι κορίτσι μου με κανέναν κ για κανένα λόγο, ειδικά τώρα!!! Σήμερα τα είδα όλα… εκεί που έτρωγε ο μικρός λίγο ψωμάκι ξαφνικά άρχισε να βήχει έντονα, μετά σταμάτησε να παίρνει ανάσα… βλέμμα στο κενό.. τον τραβάω τον γυρίζω ανάποδα τον χτυπάω στην πλάτη τίποτα. Συνεχίζω να τον χτυπάω κάνει εμετό κ επανήλθε… πρέπει να έχασα 50 χρόνια απ’τη ζωή μου. Αφού για μισή κ αυτός ο καημένος δεν έβγαλε άχνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουμε και Στέλιο στην παρέα;; Το'χα ξεχάσει τελείως.. :oops:

Χρόνια πολλά!!!! Γερός και καλότυχος να'ναι και εσείς γεροί να τον καμαρώνετε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας και απο μενα...

Χρονια πολλα σε οσους γιορταζαν με υγεια και ευτυχια πανω απο ολα...

Εμεις ευτυχως κοριτσια ολα οκ...απο χθες ηταν ηδη πολυ καλυτερα...Ηθελα να φαει το μαναρι μου,πεθανε της πεινας..ολο ανοιγε το στομα..και τα κακα της οκ...και τα ουρα της οκ επανηλθαν ολα στα φυσιολογικα...

Το κακο,σε εισαγωγικα βεβαια και για πλακα,επανηλθε και η Φωτεινη στα καλα της,,δηλαδη ανταρτης...εκει που ηταν αρρωστη και ηταν πεσμενη και κοιμοταν ολη την ωρα,,,τωραααααα αστα να πανε...ολη την ωρα μεσα στην υπερκινητικοτητα,,,,,,αλλα κοριτσια καλυτερα να μην ειναι αρρωστη και να ειναι οληηηηηηηη την ωρα ετσι παρα αυτο που περασαμε...

Καλα Αλικη επαθα σοκ....αμαν με τρομαξες πολυ...Φανταζομαι πως θα ενιωσες..Αυτο το ειχα παθει εγω οταν ηταν 2 μηνων το μωρο και δεν ηξερα πως να της δωσω ντεπον και εκει που εκλαιγε γιατι ειχε πονακια,ετσι ανοιχτο το στομα τη ριχνω με τη συρριγγα αποτομα ολο μεσα και παει το παιδι...τα χασα ειχε μαυρισει δεν επαιρνε ανασα...αΧ ποσο σε καταλαβαινω...Εγω βρε κοριτσια για αυτο δεν της δινω ψωμακι....ισως κακως αλλα φοβαμαι μην πνιχτει..απο τοτε που επαθα εκεινο φοβαμαι πολυ...και ο γιατρος με ειπε δεν χρειαζεται να της δινεις...

Τωρα κοιμαται λιγο ειπα να σας διαβασω λιγο και να φαμε μετα..

Α και ξεχασα τωρα που αρρωστησε παλι πισω μειναμε κινητικα...ακομα να με μπουσουλησει,,,πηγε ομως η πεθερα μου και την αγορασε παρκο αυρο με τις τρυπες γιατι εγω ειχα το αλλο το μοντερνο οπως το λεει η πεθερ,,και δεν μπορουσε να σηκωθει...αντε να δουμε με αυτο θα κανει καμια προσπαθεια η θα τεμπελιαζει παλι και θα θελει τη μαμα να την σηκωσει??..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη τι παθατε βρε κοπελα μου...κι εγω κατι τετοια τρεμω.το εχουμε παθει κι εμεις αλλα σε πολυ πιο Light εκδοχη.γιωτα ευτυχως ειστε καλυτερα...δε πειραζει καλυτερα ανταρτισα παρα αρρωστουλι!ειναι λογικο να φοβασαι για πνιγμο αφου την εχεις παθει κι εσυ αλλα σε κανα μηνα πρεπει να την αρχισεις.δοκιμασε τα μπισκοτακια της Nutricia αμα θες που ειναι για μωρακια απο 6 μηνων.αυτα λιωνουν στο στομα και ειναι δυσκολο να πνιγει.και μετα αμα ειναι συνεχιζεις και με ψωμακι.απλα να εισαι παντα διπλα.θυμαμαι κι εγω φοβομουν πολυ να τον ξεκινησω,τωρα ομως εχει μαθει να μασαει καλα απλα πρεπει να ειμαι παντα διπλα γιατι βαζει ποτε ποτε μεγαλα κομματια στο στομα και του τα βγαζω αμεσως χωνοντας το δαχτυλο....τοτε τρωω κατι δαγκωνιες.....αουτσσσσσ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλια μου τι κανετε???

σθγνωμη βρε κοριτσια που δεν μπαινω τοσο συχνα οσο πιο παλια αλλα δεν γινεται γιατι ο μανωλης δεν κοιμαται τοσες ωρες οσες παλια..φανταστειτε κοιμηθηκε τωρα απο το πρωι στις 9 που ξυπνησε...και αμα με δει με ανοιχτο υπολογιστη σελινιαζετε και ο αλεξης μου το ξεκοψε..4 χρονια θα το εχεις αυτο...κανονισε την πορεια σου...ετσι λοιπον με τρελενει ολη μερα και το βραδυ ειμαι κομματια..ξαπλωνω στον καναπε σε κατασταση αποσυνθεσης... :?:?:?

ευχαριστουμε για τις ευχες..

να ευχηθω και εγω σε ολους τους στελιους και στελες να χαιρονται το ονοματακι τους παντα με υγεια και χαρα...και φυσικα στο μικρακι μας στελιο να χαιρεται το δευτερο ονοματακι του και να ειναι αντα γελαστο και ευτιχισμενο

περαστικα να πω σε ολα τα νινακια που δεν ηταν καλα..υπομονη κοριτσια..

βρε αλικη τι επαθες κοπελα μου?και ησουν μονη στο σπιτι?ψυχραιμια που την εχεις παντως...μπραβο...μακρια απο ολες μας κοριτσια τετοια περιστατικα γιατι εγω ουτε ξερω πως θα αντιδρουσα σε τετοια κατασταση...μαλλον θα εκλαιγα πιο πολυ απο τον μανωλη..

γιωτα τελος καλο ολα καλα πες ποσο υπεροχα νοιωθεις οταν την ξαναειδες να κανει ζαβολιες μακρια απο κακοδιαθεση και αρρωστιες..δεν ειναι υπεροχο??

ρουλα τι κουκλι ο φιλλιπος...ρε μην το κοψεις το μαλλι..ελα θελω εναν συναγωνιστη για τον δικο μου...μονο εγω θα τον εχω τον γιο το μαλλια?και εγω δεν θα του τα κοψω ουτε μετα την βαφτιση λιγο να σουλουπωθουν να μην μπαινουν στα ματια και τιποτα παραπανω...ετσι για να μπω και στην μυτη μερικων που δεν μπορουν να τον βλεπουν με τετοια μαλλουρα γιατι ειναι σαν κοριτσι λεει...δεν πειραζει απαντω και εγω..εμας ετσι μας αρεσει... :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

μαριεττα τι κανεις κοπελια?ο συναγωνιστης που ειναι στο γηπεδο???και εγω το βλεπω...να σου πω αμα κατσει καμια φορα θα κρατησεις τον μανωλη να παρω εγω τον αντρα σου να παμε μαζι???εεε??? ;););)8-)8-)8-)8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα καλά να είναι το κοριτσάκι σου κ όλα τα παιδάκια κ ας μας παιδεύουν κ λίγο… μανούλες ήμαστε αντέχουμε!!!! Είχαμε μπεί κ εμείς για μια μέρα νοσοκομείο όταν ήταν 2 μηνών κ είχα φρικάρει. Κ με τα δικά μας κ με των άλλων. Όταν έμπαιναν οι γιατροί στο δωμάτιο με κοίταζε στα μάτια κ μου άπλωνε τα χέρια να τον πάρω αγκαλιά, 2 μηνών τώρα!! Τέλος πάντων περαστικά να είναι. Κ εμένα Κατερινάκι μου τρώει καμιά φορά μεγάλα κομμάτια κ του χώνω δάχτυλο αλλά τώρα δεν είχε φάει μεγάλο.. Από 7,5 του έδινα γαλέτα (όχι τριμμένη, το ψωμί των ναυτικών) κ είναι πολύ προσεχτικός όταν τρώει. Έτσι κ αλλιώς δεν του αλέθω πλέον εντελώς το φαγάκι του. Έτυχε κορίτσια μου, έτυχε. Μαράκι από τη μέρα που γέννησα το Σπύρο τα αντανακλαστικά μου λειτουργούν στο 100% . Που να σου πω τα ακροβατικά που έχω κάνει για να μην πέσει.. τσίρκο.. Νομίζω πάντως πως είναι κάτι σαν ένστικτο των μαμάδων γιατί πριν ήμουν απλός θεατής κάτι τέτοιων περιστατικών...Μην το κόψεις το μαλλάκι του Μανώλη, είναι θεός έτσι… Ο δικός μου θέλει λίπασμα για να του μεγαλώσει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα μην ανησυχείς βρε για το μπουσούλημα… Τα παιδιά έχουν τους δικούς τους χρόνους για όλα. Εμένα μέχρι 8,5 δεν καθόταν καν καθιστός, ξέρεις στον ποπό του.. μετά ξεκίνησε με μιας όλα μαζί. Μην σου γίνεται εμμονή όλα θα γίνουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μην ανησυχειτε και ολα θα περπατησουν δεν το γλυτωνεται το κυνηγητο με τιποτα.. :P:P:P:P ετσι ανυσηχουσα και εγω τον εβαζα στα 4 μπας και ξεπαρει αλλα αυτος τιποτα...ενω στεκονταν μονος του..και σκεφτηκα πως μαλλον θα περπατησει αμεσως...η μανα μου μου ελεγε πως ημουν 9 μηνων οταν αρχισα να περπαταω χωρις μπουσουλημα..μπουσουλησε για σχεδον ενα μηνα και μετα για λιγο καιρο ηθελε κρατημα και να περπαταει και τωρα τρεχατε ποδαρακια μου ειμαι... :roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οριστε ειδατε τι κανετε τωρα???σημερα που μπαινοβγαινω και εχω ορεξη για κους κους εσεις λειπετε...δουλεια αυριο και αρχισατε απο νωρις τις αγκαλιτσες ναι???

οποτε σας αφηνω...παω να παιξω κανα παιχνιδι στο φεις και θα ξαναμπω...αντε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι κι εγώ. Και εγώ μπαινω βγαίνω Μαράκι μπας και πετύχω καμια σας για λιγο κους κους αλλά δεν βλέπω να συγχρονιζόμαστε!

Μαριεττάκι είσαι εδώ;;;;; Σε βλέπω!

Αλικη μου τέλος καλό όλα καλά ε; Ευτυχώς που είχες την ψυχραιμία να το αντιμετωπίσεις. Μπραβο σου κορίτσι μου.

Κορίτσια σήμερα έμαθα πολύ άσχημα νέα για μια φίλη μου. (Κατερινάκι μην διαβάσεις παρακάτω εσύ κι αν το κάνεις μην ταραχτεις, δεν συμβαίνουν κάθε μέρα αυτα). Γέννησε την Κυριακή (Έστειλε μηνυμα ο άντρας της στον άντρα μου το βράδυ και ήταν μες την τρελή χαρά). Την πήρα τηλ την Δευτέρα, της ευχήθηκα, της έστειλα δώρο στο νοσοκομείο γιατί μιας και ήμασταν όλοι γριπιασμένοι δεν ήθελα να πάμε στο νοσοκομείο μην τυχον και τους κολλήσουμε. Της είπα να βρεθούμε όταν βγουν με το καλό. Με πήρε σήμερα ο άντρας της και μου είπε ότι βγήκαν την Παρασκευή χωρίς το μωρό γιατί θέλαν να του κάνουν κάποιες επιπλέον εξετάσεις γιατί κάτι τους προβλημάτιζε. Τους πήρε σήμερα λοιπόν ο γιατρός να πάνε στο νοσοκομείο γιατί είχαν τα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις και χάσαν την γη κάτω από τα πόδια τους τα παιδιά..... το μωρό τους έχει σύνδρομο down... δεν μπορώ να το χωνέψω... με τόσες εξετάσεις και δεν το βρήκαν τόσο καιρό κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης της... Τι να πω... Δεν ξέρω... Στεναχοριέμαι πάρα πολύ. Αρνούμαι να το πιστέψω. Θέλω να πιστεύω ότι έχουν κάνει λάθος. Δεν μπορεί να νομίζουν ότι εχει κάτι τέτοιο αλλά μην το έχει τελικά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασσα εδω ειμαι και διαβασα αυτο που εγραψες και με εχει πιασει ενα ριγος...ειναι δυνατον;τοσο ανευθυνοτητα οι γιατροι στην διαρκεια της εγκυμοσυνης; Θεε μου!!! δεν εχω λογια!!

Εμεις καλα ειμαστε,βγαζουμε το 7ο δοντι και εχουμε αρκετη γκρινια,αλλα υποφερτη...απο σαλια φτυνουμε τους τοιχους και τα πατωματα.... :lol::lol:

στην δουλεια μου παιζει καποια απολυση απο το τμημα μου,μεσες ακρες μου το ειπε ο διευθυντης μου αλλα αυτη την φορα δεν ειμαι εγω:χαρακτηριστικα μου ειπε οτι εχω ΑΣΥΛΟ λογω μητροτητας...

στο γραφειο του Μανου του ανακοινωσαν μειωσω μισθου...χεστε μεσα!!! και μη χειροτερα να λεμε!!

το καλο αυτο το Σαβ/κο ειναι οτι πηραμε τηλ τον ιδιοκτητη μας και πετυχαμε μια μειωση στο ενοικιο κατα 70€...κατι ειναι κι αυτο...

κοριτσια δε θυμαμαι να σχολιασω...σας διαβαζω αλλα μετα σβηνει ο σκληρος!!!

φιλια και καλη εβδομαδα να εχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά είναι τα άσχημα…γι’άυτό κάποιες εξετάσεις πρέπει να γίνονται από πολύ έμπειρους κ όχι οπουδήποτε… τι να πώ !!! Νατάσσα η περίπτωση λάθους είναι απίθανη γιατί κάνουν εξέταση αίματος (καρυότυπο) κ το βλέπουν σίγουρα. Εκτός βέβαια αν είναι λάθος οι εξετάσεις αλλά λίγο δύσκολο. Marinax εμείς 5ο κ 6ο δοντάκι περιμένουμε κ η γκρίνια δεν μας λείπει. Από σάλια τίποτα αλλά από κακά ολόκληρο εργοστάσιο με πάνες θέλουμε. Που θα φτάσει αυτή η κατάσταση με τις απολύσεις… της αδερφής μου της είπαν να ξεκινήσει να ψάχνει για δουλειά.. Καλή εβδομάδα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!

Κατερινάκι πολύχρονη!! Να σε χαιρόμαστε και εμείς και η οικογενειά σου!! Να είσαι πάντα καλά κουκλίτσα μου!!

Στέλιο Πολύχρονος!!

Και εμείς είχαμε γιορτές!! Ο Νώντας έσβησε το κεράκι του την Παρασκευή και ο μπαμπάς μου είχε την γιορτή του το Σάββατο!! Το αστέρι μου έγινε ενός!! Περάσαμε πολύ καλά αλλά πολύ κούραση και ο Νωντάκος μου κόλλησε κάποια ιώση και είναι πάλι χάλια..

Νατάσσα δυστυχώς έχει συμβεί και σε δικό μας γνωστό και το χειρότερο είναι ότι το μωρό μπήκε σε ίδρυμα..δεν πιστεύω πως το έκαναν αυτό! Στους άμεσους συγγενείς είπαν ότι το μωρό χρειαζόταν μηχανική υποστήριξη γιατί ήταν σε πολύ βαρια μορφή και στους υπόλοιπους ότι το μωρό πέθανε στην γέννα..μόνο αυτοί ξέρουν την αλήθεια. Εμείς φανταζόμασταν ότι δεν θα έχει κάνει τις εξετάσεις που έπρεπε γιατί η γιατρός της εκτός του ότι έχει την χειρότερη φήμη στην περιοχή μας ήταν και αυτή έγκυος εκείνη την περίοδο με δύσκολη εγκυμοσύνη και είχε γράψει όλους τους υπόλοιπους.

Μακάρι να έχει γίνει κάποιο λάθος αλλά δυστυχώς υπάρχει πάντα ένα μικρό ποσοστό που σου λένε ότι μπορεί και να μην φανεί τπτ στις εξετάσεις που κάνουμε στην αυχενική και β επιπέδου. Για αυτό και μετά από κάποια ηλικία κάνουν οπωσδήποτε αμνιοπαρακέντιση. Εγώ έχω άγχος για αυτό το θέμα με το ανηψάκι που περιμένουμε τον Απρίλιο. Η νύφη μου δεν θέλει να κάνει αμνιοπαρακέντιση γιατί είχε κακή εμπειρία από φίλη της και δεν θέλει να χάσει με τπτ το μωρό, αν και τα ποσοστά της α' επιπέδου δεν είναι και τα καλύτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία να τους χαίρεσαι κ τους δύο, πάντα ευτυχισμένοι να είναι!!! Περαστικά στο Νώντα σου. Κ εμείς περιμένουμε ανιψάκι τον Απρίλιο. Η κουνιάδα μου έκανε αμνιοπαρακέντιση παρά τα καλά αποτελέσματα της α αυχενικής κ papp a. Ίσως πρέπει να την πείσετε ειδικά αν οι εξετάσεις δεν είναι οι καλύτερες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nωντακο!!!!!!!!!!! Χρονια πολλα κι ευτυχισμενα!!!!

:ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::-*:-*:-*:-* Να εισαι γερος,τυχερος κι ευτυχισμενος!!!Οι γονεις σου να σε χαιρονται και γρηγορα με το καλο να σου χαρισουν ενα αδελφακι να παιζεις μαζι του!!!!

Περαστικα επισης αγορακι!!ποιοι κακοι ανθρωποι σε κολλησαν; :evil::evil:

Ευγενια συμφωνω με την Αλικη να κανει οπωσδηποτε αμνιο,αν ειναι πανω απο 35 χρονων κι αν μαλιστα και τα επιπεδα της α επιπεδου δεν ειναι και τα καλυτερα...κι εγω την φοβομουν απιστευτα,ομως δοξα τω Θεο ολα πηγαν καλα!!

τωρα για το αλλο που εγραψες,δε θελω να σχολιασω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφήστε το ασχολίαστο γιατί δεν μπορώ ούτε να σκεφτώ να αφήσω το παιδί μου ότι και αν έχει σε ίδρυμα. Ούτε γονείς, ούτε γατιά, ούτε σκυλιά δεν μπορώ να αφήσω, πόσο μάλλον το παιδί μου!!

ΑΑΑ ξέχασα να σας πω..πήγαμε στον γιατρό την Πέμπτη και κάναμε εμβόλιο και ο Νώντας έχει γίνει αστέρι. 78 πόντους και 9750 kgr. Το είχα καταλάβει ότι είχε παχύνει αλλά δεν περίμενα να έχει φτάσει τόσο!! Πριν 3 μήνες που τον είχαμε ζυγίσει ήταν 8300. Το τρώει όλο του το φαγητό πλέον!!! Όσο δύσκολος ήταν μέχρι τον Αύγουστο τόσο εύκολος έχει γίνει τώρα.. Αύριο πάω να του κάνω γενικές εξετάσεις αίματος και ούρων και πρέπει να του κάνω και για την αλλεργία του στο γάλα. Μακάρι να του έχει περάσει για να μπορεί να τρώει ότι θέλει. Στα γενεθλια του άρπαζε ότι φαγητό υπήρχε σε πιάτο και τρέχαμε από πίσω του μην τυχόν και δοκιμάσει τπτ που δεν κάνει.. ο γιατρό του μου είπε να ξεκινήσω και βραδυνό φαγητό στερεά τροφή και πριν κοιμηθεί γάλα..Μέχρι στιγμής ο Νωντας μια μέρα το έκανε σωστά...τις υπόλοιπες δεν ήθελε καθόλου γάλα και αναγκαστικά τον ξύπναγα μετά από μια ώρα και του το έδινα. Εσάς τι σας έχουν πει?

Δυστυχώς στην νύφη μου δεν μπορώ να πω και πολλά - είναι επιλογή της να μην κάνει. Στο μόνο που ηρεμώ λιγάκι είναι ότι έχει τον γιατρό μου και ξέρω ότι είναι πολύ πολύ σχολαστικός και αν υπήρχε πιθανότητα να έχει συνδρομο down δεν θα την άφηνε με τπτ. Τώρα της το πρότεινε αλλά δεν την πιέσε αφού δεν ήθελε. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Είναι ακριβώς 35 χρονών και δεν βγήκε χαμηλό το ποσοστό της λόγω ηλικίας. Οι εξετάσεις papp-a μείωσαν τις πιθανότητες ενώ η αυχενική της ήταν πολύ καλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σχολιάσεις? Τα παιδιά στα αζήτητα? Πριν μείνω έγκυος ήθελα να πάρω σπίτι για Πάσχα ένα μωρό που είχαν παρατήσει σε νοσοκομείο επειδή είχε λαγώχειλο.. φανταστείτε μόνο αυτό ήταν το πρόβλημα… και το σκεφτόμουν πολύ γιατί μετά θα έπρεπε να το γυρίσω πίσω κ αυτό θα πονούσε κι εμένα κ αυτό… Τελικά δεν μας έδωσαν το οκ έτσι κι αλλιώς. Δεν ξέρω πως βρίσκουν τη δύναμη κ κάνουν κάτι τέτοιο κάποιες μητέρες. Εμάς ο γιατρός δεν μας έχει πεί τίποτα για βραδινό. Απόγευμα κρεμούλα κ μετά γάλα. Επειδή είχαμε κ εμείς αλλεργία πριν 1 μήνα ξεκινήσαμε γάλα κανονικό και τώρα αφού δοκιμάσαμε τις τροφές που έπρεπε μπορεί σιγά σιγά να τρώει ότι θέλει. Το απογευματάκι λοιπόν του δίνω κ λίγο ψωμάκι με ανθότυρο άμα θέλει. Μόνο ψάρι έχουμε αφήσει για μετά το χρόνο. Τώρα για εξετάσεις δεν μας είπαν να ξανακάνουμε. Εσάς οι εξετάσεις είχαν βγεί θετικές σε κάτι? Επίσης η παιδίατρος μας παρέπεμψε σε παιδογαστρεντερολόγο από την αρχή κ έτσι πάμε σύμφωνα με δικές της οδηγίες... Αυτό που με προβληματίζει εμένα είναι γιατί ο γιός μου είναι 8,5 κιλά τώρα κ 73,5 εκ. Ξεκίνησε στην 75η καμπύλη κ από όταν κόψαμε θηλασμό κ πίναμε υποαλλεργικό γάλα έπεσε στην 10η . Η παιδίατρος δεν ανησυχεί αλλά εγώ έχω αρχίσει να φοβάμαι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες μικρους και μεγαλους!!!

Αρνουμαι να σχολιασω οτιδηποτε για αρρωστια δεν αντεχω!Μπηκα και διαβασα καποια στιγμη το σαβ/κο και μου εχει κολλησει στο μυαλο αυτο που ειπε η γιωτα για το κοριτσακι.σημερα ακομα χειροτερα.μαλλον θα μπω στην αποτοξινωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια ήθελα να γράψω κάπου να πω τον πόνου πριν 15 μέρες έχασα το μωρό μου ήμουν έγκυος 35 εβδομάδων είχα μια τέλεια εγκυμοσύνη όλα καλά οι εξετάσεις εξαιρετικά όλες και ξαφνικα ένα βράδυ άρχισα να έχω πόνους ελαφρούς μετά από λίγο δυνατούς μαζί με αίμα στο εσώρουχο μου πήγα νοσοκομείο γρήγορα και εκεί μου λένε το μωρό σου δεν εχει παλμό είναι νεκρό με έβαλαν για καισαρική εκείνη έσβησαν όλα ....νιώθω πως έχει σταματήσει ο χρόνος με πιάνουν συνέχεια κλάματα πονάω μέσα μου έχω και ένα κοριτσάκι το πρώτο μου παιδί αυτό που παιδί που πρέπει να σταθώ δυνατή μου λένε όλοι αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω το μωρό που είχα στη κοιλιά μου τόσους μήνες.. συγνώμη αν κούρασε το μνμ ήθελα να τα πω κάπου
    • Κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Με το καλό το μωράκι σου!! Για την αποκόλληση μην στεναχωριέσαι δεν είναι τίποτα! Από ότι ξέρω το παθαίνουν αρκετές γυναίκες! Ξεκούραση και προγεστερόνη θέλει και όλα θα πάνε καλά!! Αφού έχετε ακούσει και καρδούλα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας!! Είσαι ακόμα δοκιμαστικό μέλος και τα μηνύματα σου αργούν να φανούν! Αν περάσεις τις 20 δημοσιεύσεις τότε θα φαίνονται κατευθείαν! Συνέχισε να γράφεις για να βγεις από δοκιμαστικό μέλος και να μεγαλώσει η παρέα του Φεβρουαρίου 💓🥰🥰♥️♥️
    • Αν το νιώθω λέει!! Μετράω τις ώρες εγώ!! Συνέχισε να γράφεις κορίτσι μου όταν σου εγκρίνουν και τις 20 δημοσιεύσεις θα μπορείς να γράφεις κατευθείαν για να υπάρχει κανονική επικοινωνία γιατί είναι πολύ σπαστικό αυτό!!! Και εγώ κάθε μέρα προσεύχομαι πραγματικά για να πάνε όλα καλά για όλες μας!! ♥️♥️
    • Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου, χάρηκα πολύ για σένα!! Έρχεται το ουράνιο τοξο σας🌈 όλα να πάνε κατ'ευχην μέχρι τέλους, κια ανεφελη εγκυμοσύνη εύχομαι ολόψυχα❣️
    • Κορίτσια μου τι κάνετε? Γύρισα από την γιατρό!! Όλα καλά!! Έχουμε 135 παλμούς!! Είμαστε 6+6 με βάση τον υπέρηχο! 2 μέρες πίσω με βάση την τελευταία περίοδο 🤔 βέβαια αυτό δεν απασχόλησε καθόλου την γιατρό μου! Εμένα με ανησύχησε αλλά μόνο για λίγο μιας και τα βρήκε όλα τέλεια! Ελπίζω να συνεχίσουν έτσι τα πράγματα για όλες μας! Λοιπόν ποια έχει σειρά?? Η @Antonia2 είναι στις 11/7 .. @ΛΕΥΚΗ εσύ είσαι αυτήν τη βδομάδα σωστά?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...