Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Αφήστε κορίτσια κ τελικά μετάνιωσα που έκοψα το θηλασμό γιατί εκεί είναι που πέσαμε καμπύλες…αλλά φοβήθηκα να βλέπω το παιδί μου να θέλει να φάει κάθε 1 ώρα κ το στήθος να μην προλαβαίνει να γεμίζει. Θα περάσουν κ οι μυξούλες Άννα μου που θα πάει… Εύη σ’ευχαριστώ κ εσύ τα δικά σου τα ζουζούνια… Εμείς έχουμε καθυστερήσει με τις τροφές. Πριν 1 μήνα ξεκινήσαμε κανονικό γάλα κ ακόμη τώρα δοκιμάζουμε διάφορα στη διατροφή του.. ευτυχώς καλά πάμε για την ώρα. Βέβαια είναι μινιόν 8,5 κιλά αλλά τρώει δεν μπορώ να πω…Εύη μου από εδώ κ πέρα τέτοια θα έχεις μεγάλωσε η κούκλα σου!!! Κατερίνα εμένα ο Σπύρος μου εκεί που σερνόταν ξαφνικά μπουσούλησε και τώρα τρέχει σε όλο το σπίτι…όλα θα γίνουν όταν έρθει η σωστή στιγμή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αλίκη καλως ηρθες στο παρεακι μας!

τί κάνετε κοπέλες ???κούραση βλεπω κ μυξες!

εμείς είμαστε μια χαρά,χθες φαγαμε ψαρι πρωτη φορα κ όλα μια χαρά,θα του δωσω κ γιαουρτάκι επιτέλους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααα μανουλομανουλα.....

Πολες απουσιες βλεπω και στεναχοριεμε :cry::cry::cry: Που ειστε κοριτσια σας φαγανε οι δουλειες????

Η Ελενη παλι δεν φανικε και δεν την εχω δει να μπενει και καθολου εστο για να μας διαβασει μονο...

Η Στελλα Κατερινα μου δεν μπενει απο επιλογη της, καπια στιγμη που ειχα αναροτιθει και εγω για το που χαθικε μου εστιλε ενα pm, οχι ακριβος παραπονα αλλα εσθανοταν οτι δεν της διναμε σιμασια παντα οταν εμπενε (οχι απο ολες μας)... Εγω της ειπα οτι κανει λαθος και οτι ΟΛΕΣ ειμαστε ενα παρεακι αλλα δεν ξαναμπικε...

Νομιζω πως ειναι λογικο καμια φορα να μενει και κατι τις ασχολιαστο απο αυτα που γραφουμε, παιζι και το αλτσχαιμερ στην ιλικια μας :lol::lol::lol: Εχουμε και τα μωρα να τριγιριζουν στα ποδια μας σινεχια (εμενα τουλαχιστον αλονιζει οσο εγω καθομε στο λαπτοπ)...

Ααααα ειπα για μωρα και τον ακουω να παιζι στο κρεβατακι του, ξιπνισαμε και σημερα......

Φιλια μανουλια μου :-*:-*:-*:-*:-*:-* C U LATER ................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Πρωινή πρωινή κ εσύ Εύη. Εσύ έχεις κ το κοριτσάκι σου να ετοιμάσεις για το σχολείο. Ο δικός μου 7.30 το πολύ έχει σηκωθεί κ φωνάζει «μα μα» Καλή συνέχεια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερούλα μπήκα βιαστικά κ δεν πρόσεξα ότι έγραψες… Καλώς σας βρήκα λοιπόν!!! Να χαίρεσαι το μωράκι σου!! Ο γιός μου το γιαούρτι δεν το συμπαθεί, ίσως το μόνο που δεν θέλει από αυτά που έχει δοκιμάσει μέχρι τώρα…. Το ψάρι μετά το χρόνο λόγω αλλεργίας είπε η παιδίατρος, αν κ η γαστρεντερολόγος μας έδωσε το οκ…δεν ξέρω αν θα το τηρήσω…????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια !τι κανετε?δουλιτσα εγω και τα μωρα στη μαμα.

ωχ Ευακι και εγω η ξεχασιαρα δεν σχολιαζω ουτε τα μισα....πω πω γιατι ρε γμτ δεν μπαινει...ειναι κριμα μια παρεα ειμαστε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ καλε γιορταζει η Κατερινα μας?

Χρονια πολλα Κατερινακι,να εχεις οτι επιθυμεις ,να χαιρεσαι τον γιοκα σου και με το καλο το μπεμπακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελισα αλαξε το τικερακι σου γιατι εχει κολισει στο happy birthday και ολο με μπερδεβει... :lol::lol::lol:

Εχω και μια θεωρια οσον αφορα την Ελενιτσα μας και την πολυημερη απουσια της....

Αυριο γιορταζει ο αντρας της (ο σημπεθερος βεβεος, βεβεος) και απο οτι θιμαμε που ειχε πει παλιοτερα θα κανει 1 παρτι, γενεθλια Αφροδιτουλας και γιορτη μπαμπα σε ενα...Αρα μαλον η Ελενιτσα μας τρεχει και δεν φτανει αυτην την εβδομαδα να τα προλαβει ΟΛΑΑΑΑΑ γιαυτο χαθικε...

Πως σας φενετε η σκεψη μου??? Στεκει δεν στεκει???

Ελπιζω να ειναι ολοι τους καλα μονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια χαιρετω και εγω...χαθηκα λιγο ειχα την μικρη στο νοσοκομειο.

Ρε κορτιτσια να μου πειτε και εσεις...Εκανε πολλες διαροιες 8 την ημερα περιπου...δεν εκανε εμετο δεν εκανε πυρετο παρα 2 φορες απο 37,8...Αυτα γινοταν Δευτερα ,Τριτη...Την τριτη δεν μου ετρωγε κιολας καθολου...Και τσουπ βλεπω δοντακι εσκασε το μωρο..Το πρωτο μας..Πηρα το γιατρι τηλ και μου ειπε αν δεν τρωει και κανει διαροιες θα παθει αφυδατωση να την παω στο νοσοκομειο...Και εγω την πηγα...Δεν ειχε αλλα συμπτωματα γαστρεντεριτιδας αλλα εκει μας βρηκαν οντως μια οισοφαγικη γαστρεντεριτιδα...Μεσα σε μια μερα το παιδι οκ βγηκαμε να μην σας τα πολυλογω...Βεβαια εχασε τον υπνο του στο νοσοκομειο..Στα 2 εικοσιτετραωρα κοιμηθηκε 10 ωρες μονο και την εχω απο χθες ολη την ωρα κοιμαται..

Και σας ερωτω ποιο μωρακι απο τα δικα σας οταν εβγαζε δοντακια κοιμοταν πολυ και ειχε και διαροιες...Γιατι χθες τσουπ εσκασε και το δευτερο δοντακι παρακαλω...

Δεν ξερω τι ναπω...Αγχωθηκα..Απο τη μια παει οαντου το μυαλο μου..Και σε ουρολοιμωξη να φανταστειτε...

Χρονια πολλα Κατερινακι και καλως ηρθες Αλικη νομιζω??Δεν τα διαβασα ολα αυτα που γραψατε δεν προλαβαινα...Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα γεια σου κ εσένα!! Τα δοντάκια κάνουν προβλήματα… κ εμείς είχαμε διάρροιες.. μέχρι κ αίμα στα κακά μπορεί να κάνουν. Δεν κάνατε εξετάσεις στο νοσοκομείο? Γιατί ανησυχείς για ουρολοίμωξη? Όντως πρέπει να πίνει νεράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτα εμενα σαν γαστρεντεριτιδα μου ακουγετε παντος αυτο που περασατε...

Διαρια κανουν βεβεα και απο τα δοντακια αλλα εμενα δεν μου ετυχε τοσες φορες σε μια μερα διαρια απο δοντια..

Τον Αυγουστο ειχε και ο δικος μου κολισει απο την ξαδελφουλα του γαστρεντεριτιδα και εκανε 8-10 φορες την ημερα νερο σκετο σχεδον για 1 ολοκλιρη εβδομαδα :shock::shock::shock: δεν ετρωγε κιολας και οταν ετρωγε κατι αμεσος εκανε διαρια παλι....

Απο την στιγμη που επινε νερακι και αρεομενο το γαλα του (δλδ πολλα υγρα) ουτε που μου περασε απο το μιαλο να τον παω στο νοσοκομιο, ασε που απο το νοσοκομιο το πιο πιθανο ειναι να φιγεις με αλες ιοσοις και μικροβια που κικλοφορουν...

Ουρολιμοξη γιατι να εχει??? Η ουρολιμοξη κανει υψιλους πιρετους να ξερεις. Η γαστρεντεριτιδα κανει 38- 38,5 και κραταει περιπου ενα 24ωρο...

Ο δικος μου σημερα ξιπνισε με μπουκομα και μηξες στο φουλ, γκρινια, αγγαλια σινεχια και υπνος μηδεν... :-s:-s:-s

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανες μανουλες μαμαδες...τι κανετε???εδω ειμαι και εγω...ολα τα διαβασα...τιποτα δεν θυμαμαι ειναι και το αλτσχαιμερ που λεεει και η ευη...μπορω ομως να πω

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙ παντα χαρουμενη και να καμαρωνεις τον γιαννακη σου και φυσικα με το καλο και το νεο μελος...να το παρεις και αυτο αγκαλιτσα και να γεμισει η καρδια σου αγαπη...

γιωτα μου περαστικουλια σας μωρε..ποσο αδικο ειναι να βλεπεις τοσο μικρακια να ταλαιπωρουνται...εμεις και με το ζορι την βγαζουμε ποσο μαλλον αυτα που δεν εχουν και πως να αντριδρασουν...εμενα ειχε πυρετο στα δυο πρωτα δοντια...μονο για μια μερα απο 39 και κατι μερες μετα εσκαγε το δοντι...

αλικη καλωσηρθες και να χαιρεσαι και εσυ το μικρακι σου...

λιζακι..ολα καλα???

νατασσα η σοφουλα?ολα καλα???ποπο κακη εποχη...

μαιρουλα..ευη...μαριεττακι...λενιωωωω...αννουλα μου???ολες καλα???ξεχασα καμια???συγνωμη μωρε κοριτσια για οποια ξεχναω...αλλα ειμαι καπουτ...να δω πως θα την βγαλω παλι καθαρη που θα μεινω μονη μου παλι...δεν βαριεσαι..καλα να ειναι και δεν με νοιαζει...πριν λιγο πηγαμε στην εκκλησια να αναψουμε κερακι που ειναι αυριο του αγιου στηλλιανου(προστατης των μωρων)και του ελεγα κανε μπα τον χριστουλη και εσκυβε και φυλαγε την εικονα...και μας κοιταζανε...και καμαρωνα σαν γυφτικο σκεπαρνι...σκεφτομαι πως μπορει να ειναι λιγο δυσκολο το μελλον αλλα θα ειναι και πολυ ομορφο...

σας αφηνω...σας ειπα οτι γιορταζει η αδερφουλα σημερα???ναι ναι και ετοιμαζουμε τραπεζι..παω τωρα και καλως εχοντων των πραγματων θα τα πουμε αυριο... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Της σινω γαλατακι αριαωμενο,,τρωει οχι βεβαια πολυ καλα ετσι και ετσι..φυσικα μπανανα μηλο σε φρουτο, ρυζακι η ζυμαρικα για φαγητο και της δινω και ηλεκτρολυτες αυτο σε σκονη...Δεν μου πινει νερο βρε κοριτσια εμενα με εσκασε..

Χθες ηταν μια χαρα..2 φορες εκανε ολη την ημερα...Σημερα παλι μεχρι στιγμης εκανε 5 φορες..Αλλα ξανα νοσοκομειο δεν παω....οντως εκει μεσα χειροτερα γινεσαι..θα προσπαθησω με τη διατροφη στο σπιτι να γινουμε εντελως καλα...κραταει και εβδομαδα ευη μου ε????Αντε ελπιζω σιγα σιγα να στρωσει...Σιγουρα ειχε μια γαστρεντεριτιδα απλα ελεγα μηπως μαζι με τα δοντια επειδωνηθηκε παραπανω...και αυτα τωρα βρηκαν να σκασουν...???Αχ θα τρελαθω...Α και πρεπει να βγαζει και τριτο κατω διπλα απο τα αλλα..ετσι μου φανηκε σημερα τουλαχιστον..

Ανησυχω για ουρολοιμωξη απο τις πολλες διαροιες...βεβαια την πλενω συνεχεια αλλα ποτε δεν ξερεις..και ανησυχω γιατι σημερα το πρωι που ξυπνησε δεν ειχε πολλα ουρα η πανα της μετα απο 12 ωρες υπνο...Οταν υπαρχει ουρολοιμωξη εχει λιγο βρεγμενες τις πανες η δεν εχει σχεση αυτο??ξερετε??

Αλλα πυρετο καθολου κοριτσια τιποτα..αυτα χαιρομαι τοσο που τα λεμε και μου λετε εμπειριες..ποτε να αρχισουν οι παγωνιες να φυγουν και ολοι αυτοι οι ιοι δεν μπορω αλλο.

φιλακια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια θα σας πω κατι που ξεχασα και τοσο σημαντικο που πρεπει να χαιρομαστε και να θεωρουμε οτι ολες αυτες οι αρρωστιες ειναι περαστικες ολες οι ιωσεις του χειμωνα...στο νοσοκομειο που ημουν ηρθε μια κοπελα ,απλα γνωστη μου ηταν και πονουσε λιγο η κοιλιτσα της κορης της 6 μηνων...εκανε εξετασεις η μικρη και εδειξαν κατι..απλα για μια επισκεψη ηρθε και θα εφευγε γιατι η κοιλιτσα ειπαν οι γιατροι ειναι καλα απλα περιμεναν τις εξετασεις και διαγωστηκε στα καλα καθουμενα λευχαιμια...η μανα εκεινη εχασε τη γη κατω απο τα ποδια της...γινοταν στην παιδιατρικη χαμος...συγγενεις ,κλαματα..με εχει καταβαλει παρα πολυ ψυχολογικα και ηθελα να σας το γραψω.δεν μπορω να ηρεμησω απο προχθες...δεν μπορω να το διανοηθω..και το κοριτσακι ηταν ολο γελια και χαρες...αχ να ρωτας ωρες ωρες αυτες οι ψυχουλες γιατι???????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!!!μπηκα στα γρηγορα να διαβασω γιατι ηξερα οτι θα μου ειχατε γραψει(δυσκολη μερα σημερα).γιωτα τι τραβηξες βρε κοπελα μου κι εσυ,υπομονη κι εγω δοντακια νομιζω θα ειναι,σοκαριστικα με το συμβαν στο νοσοκομειο που περιεγραψες.... :(

ευη κριμα που το πηρε ετσι μωρε..νομιζω ειναι σε ολες μας πολυ συμπαθης.

μαρια χρονια πολλα στην αδερφη σου τη συνονοματη!!!!!

σας φιλω καλο βραδυ!θα μπω για περαιτερο σχολιασμο αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες. Τι κάνετε;

Εμείς είμαστε καλύτερα. Νομίζω πως έχουμε αρχίσει να αναρώνουμε πλέον.

Κατερινάκι ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Να χαίρεσαι την οικογένεια σου και μ' έναν πόνο να έρθει και το νέο μέλος!!!!

Ευάκι δεν παίζει νομίζω η σκέψη σου για την Ελενίτσα γιατί απ' ότι έχω μάθει από την Ειρηνούλα μας που θα κάνει τα γενέθλια του δικού της στις 10 το έχει συζητήσει με την Ελενίτσα για να μπορεί να πάει η μία στης άλλης και η Ελένη θα τα κάνει στι 5 νομίζω της Αφροδιτούλας. Επομένως κάτι άλλο παίζει κι επειδή ανυσηχώ και εγώ θα της στείλω μην στο κινητό της που το έχω και θα σας πω.

Στελλίτσα αν μας διαβάζεις τουλάχιστον να ξέρεις ότι δεν σνομπάρουμε κανέναν εδώ και θέλουμε να μαθούμε νέα σου γιατί πραγματικά όσες κοπέλες είμαστε σ' αυτήν την παρέα νοιώθουμε σαν να γνωριζόμαστε χρόνια και νοιαζόμαστε η μία για την άλλην είτε ξεκινήσαμε μαζί αυτό το θεματάκι μας από εγκυούλες που είμασταν είτε αργότερα. Νέες ή παλιές δεν εχει σημασία. Επομένως γύρνα στην παρέα μας αν θες.

Ευάκι έχουμε και τέτοια τώρα με την Φλώρα ε; Τρομάρα μας! Τι έχεις να δεις και ακούσεις από εδώ και πέρα άραγε;;;;

Πως είναι ο Τριανταφυλλένιος σου; Είναι καλύτερα από το μπούκωμα. Να του τραβάς τις μυξούλες Ευάκι να μην του κατέβουν στο λαιμό και τον πνίξει ο βήχας τον καημενούλη όπως πάθαμε εμείς.

Γιωτούλα μου περαστικά στο κοριτσάκι σου. Είναι άτιμη η γαστρεντερίτιδα γαμώτο.

Μην φοβάσαι για ουρολοίμωξη πάντως. Θα είχε πυρετό υψηλό όντως. Και δεν έχει σχέση με το πόσο ούρα έχει η πάνα. Καλά κάνεις και δεν την αφήνεις όμως να είναι βρεγμένη πολύ με την ίδια πάνα για να μην σου συγκαεί τώρα με τις δοιάριες.

Τι άσχημα νέα για την γνωστή σου ρε γαμώτο! Ευχομαι ότι καλύτερο για το μωρό της.

Μαράκι να χαίρεσαι την αδερφούλα σου. Πολύχρονη να είναι.

Κι η Σοφούλα μου φυλάει τις εικόνες. Της το είχα δείξει μια φορά και έκτοτε από τότε το έπιασε η κυρία αμέσως κι όπου δει εικόνα ακόμα και μέσα στο σπίτι μας ή σε άλλο σπίτι αν την φτάνει την πέρνει και την κάνει μα (την φιλάει δηλαδή) ή αν δεν την φτάνει της στέλνει από μακρυά φιλιά... Το έχει βρει παιχνίδι μάλλον.

Αυτά κοριτσια μου προς το παρόν. Τα λέμε αύριο. Φιλιά σε όλες σας και στα μωρά μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι χρόνια πολλά!!!!!

Με υγεία και κάθε καλό για σένα και τα αντράκια σου και με το καλό να'ρθει και το νέο μέλος!!!!!!

Στέλλα χρόνια πολλά για τη γιορτή σου που ξημερώνει αύριο!!!!

Με υγεία και κάθε καλό για σένα και την οικογένειά σου!!!

Μαράκι χρόνια πολλά της αδελφούλας! Να την χαίρεσαι!!

Περαστικά στα ζουζούνια που'ναι άρρωστα...

Σας βάζω και μια φώτο από το μίνι παρτάκι στο πατρικό μου προχτές... η χιονισμένη καρυδόπιτα στη θέση της κι ο ξάδελφός μας είναι έτοιμος να σβήσει το κεράκι... για τρίτη φορά! χαχαχαχαχα.. είπαμε το να ζήσεις Φίλιππε κλπ κλπ.. μετά είπαμε το happy birthday to you και μετά το... τσιν τσαν τσον!!! χαχαχαχαχαχα Το αγαπημένο του χόμπι είναι να σβήνει κεράκια σε τούρτα!! Ο δε Φίλιππος, ατάραχος, προσπαθούσε να πιάσει τη φλόγα!! :lol:

DSC01775.jpg[/attachment:8x22om3i]

Αύριο θα κάνουμε άλλο ένα μίνι παρτάκι, στο σπίτι μας αυτή τη φορά, μαζί με την κολλητή μου και τα παιδιά της, τις πρώτες ξαδελφούλες του Φίλιππου (μικρή διαφορά έχουν με το Φίλιππο, είναι μόλις 22 και 28 χρονών :lol:) και το νονό μας, που ήρθε χτες βράδυ αργά από τη Γαλλία!

Θα σας βάλω κι από αυτό φώτο μόλις μπορέσω.

Είδατε μαλλούρα ο Φίλιππος;; Κορίτσια εσείς τι κάνετε, τα κουρεύετε μόνες σας;; Εγώ το 'χα κάνει το καλοκαίρι, αλλά τώρα προβληματίζομαι γιατί έχουν μακρύνει πολύ, είναι όλο μπουκλάκια πίσω και δεν ξέρω τι να κόψω και τι ν'αφήσω! Μου'παν για ένα παιδικό κομμωτήριο, αλλά θα καθίσει;;;

Ελπίζω να'σαστε όλες καλά, φιλάκια πολλά, καλό ξημέρωμα!

post-6156-13873938211272_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κουκλί ο Φιλιππάκος σου Crazy.. κ τι υπέροχο μαλλί. Ο δικός μου έχει πάνω κ στα πλάγια λιγότερα. Δεν του τα έχω κόψει ακόμη…μόνο η μαμά μου του πήρε μια τούφα μια φορά κ τα πήρα κρανίο!!! Όταν θα του μεγαλώσουν (μάλλον θα αργήσει αυτή η ώρα) θα τον πάρω κομμωτήριο… η κομμώτρια μου έχει 2 παιδάκια κ ξέρει καλά από μικρά…έχει κάνει τα πειράματά της!!!! Χρόνια πολλά σε όσους έχουν Στέλλες κ Στέλιους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Μπορείτε να χορέψετε φυσικά ❤️ μπορείτε να σηκώσετε βάρος που σηκώνατε πριν την κύηση συστηματικά γιατί η μήτρα είναι «μαθημένη» σε αυτό το βάρος . Εγώ σηκώνω το γιο μου 20 κιλά κ δν έχω θέμα γιατί τον σήκωνα κ πριν. Σε άλλη εγκυμοσύνη σήκωνα την κόρη μου τότε 11 κιλά  καποιες γυναίκες σηκώνουν βαράκια κ κάνουν κανονικά γυμναστική κτλ κτλ με ασκήσεις που επιτρέπονται    φυσικά εσείς δεν θα σηκώσετε 20 κιλά όπως εγώ εφόσον πιο πριν δν σηκωνατε συστηματικά αυτό το βαρος πχ μια σακούλα σούπερ Μάρκετ 3-4 κιλά σίγουρα μπορεί να την σηκώσετε  😊 Ωστόσο επειδή η καθεμία έχει το ιστορικό της εννοείται να ρωτάτε τον γιατρό για τα πάντα να μην ντρέπεστε  @ΛΕΥΚΗ όσον αφορά τον τοκετό εγώ είχα βρει εξαρχής ανεξάρτητη μαία που κάνει τοκετούς στο σπίτι κ έκανα μαθήματα αλλά κ ενημέρωση. Είναι λογικό να φοβάσαι γιατί δυστυχώς υπάρχει η τρομοκρατία από τους γιατρούς κ το μαιευτικό σύστημα γενικότερα. Όπως επίσης κ πολλή παραπληροφόρηση που βολεύει αυτό το ίδιο το σύστημα.    εγω ένιωσα δυνατή όταν ενημερώθηκα σωστά. 💪🏽 οπως κ μετέπειτα με τον θηλασμό. Εκεί να δεις παραφιλολογία.    μην το αφήσεις, να βρεις μαία ανεξάρτητη από τον γιατρό σου, να κανεις κ μαθήματα ανώδυνου τοκετού κ δωρεάν σεμινάρια θηλασμού από έγκυρους φορείς πχ Αλκυόνη (αν επιθυμείς να θηλάσεις φυσικά όχι αναγκαστικά) κ θα δεις ότι θα νιώσεις διαφορετικά.    Μπορώ να γράφω για ώρες για τις εμπειριες μου απλά το μόνο που θα πω είναι ότι αν δν ενημερωθείς από μόνη σου δυστυχώς δν μπορείς να ξέρεις από πριν αν όλα αυτά που θα σου πούνε θα είναι αλήθεια ή θα είναι προς βόλεψη του συστήματος.  ό,τι  λεπτομέρειες χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις είτε για μαίες είτε για τον θηλασμό.    ολα με το καλό θα γίνουν ❤️
    • Καλέ, είσαι καλά;;; Δως του να καταλάβει!!! Κι εγώ αν δεν ταλαιπωριόμουν τόσο με το στομάχι μου, θα κοιμόμουν πολύ περισσότερο!
    • Σε ευχαριστούμε πολύ ☺️ υγεία να έχουν τα παιδάκια μας να τα καμαρώνουμε!  @Ersi85 χρόνια πολλά και στο δικό σου αγοράκι! Γερός να είναι πάντα!  Σε καταλαβαίνω... Κι εγώ στη βάπτιση του μικρού βασανίστηκα, σε μας ο μικρός δε σταματούσε το κλαμμα ούτε στο ντύσιμο... Σταμάτησε όταν τελείωσε η βάπτιση όπου στο τέλος αποκοιμήθηκε πάνω μου... Μεγάλη ταλαιπωρία!  Το Σάββατο θα του κάνουμε πάρτυ γενεθλίων στο μαγαζί του νονου του! Θα είναι οι γονείς, τα αδέρφια μας και καλοί μας φίλοι με τα παιδιά τους. Έχω πάρει υλικά και από Παρασκευή βράδυ θα φτιάξουμε με τη νονά του τη διακόσμηση του πάρτυ.  Ακόμα δε μπορώ να το πιστέψω ότι πέρασε ένας χρόνος..... Δύσκολος χρόνος, απαιτητικός αλλά ταυτόχρονα χαρούμενος. Όλο συγκινουμαι σήμερα... Συνέχεια σκέφτομαι τέτοια ώρα πέρσι έκανα αυτό, τέτοια ώρα πέρσι ήμουν στην ανάνηψη κτλ Σαν όνειρο μοιάζει...   
    • καλησπερα Ελισσαβετ μου!!❤️ η χοριακη της Δευτερας αυξηθηκε κατα 90% και αγχωθηκαμε με τον αντρα μου. ο γιατρος πολυ κουλ και ικανοποιημενος. φσκ εκανα και 3η μετρηση χοριακη την Τεταρτη και ευτυχως 2πλασιαστηκε οποτε μετα ηρεμησαμε.. εχω ενα παραπεμπτικο ακομη αλλα λεω να κατσω στα αυγα μου.. δε χρειαζεται να αγχωθω...  αλλωστε και περυσι οι χοριακες μου ηταν τελειες και 2πλασιαζονταν αλλα δεν υπηρχε εμβρυο... στον υπερηχο θα φανει τι γινεται.... εσυ τι κανεις κοριτσι μου;; εχετε σκεφτει αν θα κανετε αλλη ετ αμεσα; ο γιατρος τι προτεινει;
    • αχ Λευκη μου εχω κι εγω γαμοβαφτιση το Σαββατο πολυ καλης φιλης και εχω την ιδια απορια... φανταζομαι θα μου πει να κατσω στα αυγα μου!!!! 😂 ασε που θα εχω και τον αντρα μου κερβερο.... ολο λεει "στην κατασταση σου" και "στην κατασταση σου" λες και ειμαι αρρωστη.... δε λεω μου αρεσει που με εχει ματια χαδια 🥰 αλλα μην υπερβαλουμε κιολας!!! δεν θα κλειστω και σε γυαλα... επισης ρε κοριτσια, αυτο το να μην σηκωνουμε βαρη θεωρω οτι ο γιατρος εννοει γνκ μεγαλα βαρη... αλλα π.χ. μια τσαντα του σουπερ 3 κιλα δεν ειναι κατι... ενταξει δεν θα παρω και 6αδα νερα αλλα δε νομιζω οτι 3 κιλα ειναι κατι...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...