Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια χειμωνα/Τα πρωτα μας γενεθλια+σπορακι


Recommended Posts

Άννα μήπως να ετοιμάζεσαι κ εσύ?? Επειδή θηλάζεις περίμενε λίγο γιατί οι πρώτοι κύκλοι μπορεί να είναι λίγο ότι να’ναι κατά τα άλλα φασολάκι μου μυρίζεται….!!!!!

Μην στεναχωριέσαι Άννα μου (ξέρω πως είναι δύσκολο)… τα πράγματα μπορεί να είναι άσχημα για την ώρα αλλά αφού τα βγάζουμε πέρα... μη χαλάμε κ την υγεία μας γι’αυτά…

Καλημέρα Γιώτα! Έτσι είναι τα πράγματα… σπίτι, μωρό, μαγείρεμα, πλύσιμο, σιδέρωμα, καθάρισμα κτλ κτλ κ η Αλίκη πουθενά… κάποτε θα αλλάξει όμως και μου φαίνεται θα αναπολούμε αυτές τις στιγμές όχι τις δουλειές αλλά τα μωρά μας που ήταν μικρά κ δεν μας άφηναν χρόνο να ανασάνουμε… :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαριέττα για αυτό σας ρωτάω...

και εγώ μέχρι τώρα έτσι του τα έδινα..ρυζάλευρο στις 6:30, γάλα στις 10:30 αλλά πάντα αφού είχε κοιμηθεί γιατί αλλιώς θα έφτανε και 12 το βράδυ και ακόμα θα πάλευα να του δώσω το γάλα. Δεν το ήθελε το γάλα το βράδυ. Τώρα όμως ο παιδιάτρος σου λεώ μου είπε να τα κάνω 6 τα γεύματα. Το βράδυ και φαγητό λίγο και γάλα όσο θέλει. Αυτός όμως ναι μεν τρώει πολύ λίγο φαγητό αλλά δεν θέλει καθόλου γάλα . Αυτό προσπαθώ να τον μάθω - να πινει τα γάλα πριν κοιμηθεί αλλά μόνο την πρώτη ημέρα το κατάφερα... :cry::cry::cry:

Αννούλα μου με το καλό...μωράκι μου μυρίζει και εμένα...βέβαια από ότι έχω καταλάβει είναι δύσκολη εποχή και για εσάς για να κάνετε δεύτερο..τα μωρά όμως πάντα είναι ευτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενια οταν λες φαγητο το βραδυ,εννοεις το φαγακι που ειχε το μεσημερι ή ρυζαλευρο/γιαουρτι και τα σχετικα;μηπως χορταινει απο το φαγητο και δε θελει το γαλα επειδη εχει το στομαχακι του γεματο;

μηπως να αλλαζες το γαλα;το πρωι το πινει κανονικα;με εχεις μπερδεψει λιγο:το απογευμα τρωει και μετα κοιμαται και μετα ξυπναει τι ωρα;και τρωει φαγακι;και μετα το γαλα;μηπως ειναι πολλα τα γευματα απο το απογευμα και μετα και για αυτο το τελ.γευμα δε το θελει;

Αννα επειδη ειμαι γραφειο,το you tube ειναι κομμενο...οποτε θα το δω το βραδυ...

ρε θηριο!!! λες να;;;; :-?:-?:-? ευχομαι ο,τι ειναι για καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως το παιδι μου ειναι διαφορετικο και τρωει ολη την ωρα.εφαγε το ψαρι της και τωρα τρωει μανταρινια.το απογευμα κανενα γιαουρτακι και μετα οτιδηποτε μπισκοτο κεικ τσουρεκι η τοστ και στο τελος οσο γαλα θελει 100-150!Νομιζω οτι το φαγητο ειναι πιο σημαντικο απο το γαλα.

Δεν ειναι χοντρη ηταν εννια κιλα και 78 ποντους δεν μπορω να μην της δωσω να φαει λεει συνεχεια μαμ...

Αννα μην ανχωνεσαι καλα να εισαι και αν ειναι με το καλο.Παντως να ξερεις οτι ειναι η πιο γονιμη περιοδος της ζωη σου!!!

Ευη ελπιζω σημερα να ειναι τα πραγματα καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σιγουρο ειναι οτι δεν κανει να πινουν το γαλα στον υπνο γιατι χαλανε τα δοντια τους.

Εσεις τους δινεται μπισκοτα τσουρεκακι κεικ κλπ? το μονο που δεν της δινω ειναι γλυκα!

Εγω που ειμαι γιαγια και θελω μωρακι γιατι δεν ερχετε?

αυτο το εγραψε η αναστασουλα

ε3σς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους επιστρεψαμε...!!!

αννουλα λες να ειναι σπορακι??να ξερεις οτι εγω ετσι "την επαθα"αρκεσαν λιγα δευτερολεπτα στην αρχη πριν παρουμε προφυλαξη.ευχομαι να πανε ολα καλυτερα στα οικονομικα σας γιατι απ'οτι διαβασα ειστε πολυ στενα και να εισαι και εγκυουλα φυσικα!!φαντασου κι εγω αργησα να κανω το τεστ γιατι δε πιστευα με τιποτα οτι ειμαι.αντε βρε αννουλα να εχω κι εγω γκαστρουλα παρεα!

κοριτσια αυτα που λετε για τις δουλειες του σπιτιου πιστευω οτι για ολες ετσι ειναι δυστυχως...οσο για προσωπικο ελευθερο χρονο και να φροντισω τον εαυτο μου..λιγα πραγματα,εχω συμβιβαστει ομως πλεον με αυτο.ξερω οτι καποια στιγμη θα δουλεψω,θα βγω λιγο απο το σπιτι και θα παρω τα πανω μου!

ευγενια μου δε ξερω τι να σε συμβουλεψω με το γαλα,δε μου εχει τυχει..γιατι δε κανει να το πινει κοιμισμενος?

ευη που εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ίνα του δίνω κανένα μπισκοτάκι που κ που… θα έρθει κ το μωράκι!!! Εγώ θα το ζητήσω πάλι από τον Αη Βασίλη.. όπως το προηγούμενο. Καλώς επέστρεψες Κατερινάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια τι κανετε???χαθηκα το ξερω μην βαρατε... :oops::oops::oops:

αλλα εχω ενα τερας που δεν με αφηνει σε υσηχια...σημερα ειχα ψαρι το μεσημερι και οταν μαγειρευω και ειναι ξυπνιος καθεται παντα πανω στον παγκο του δινω ενα κουταλι και χτυπαει την κατσαρολα..κανει πως ανακατευει...επειδη ομως τον ειχα πιο μακρια σημερα που πιτσιλαγε το λαδι χαλασε τον κοσμο...αν ακουγε κανεις θα ελεγε οτι το σφαζω..μιλαμε για την απιστευτη γκρινια...δεν την παλευω αλλο...

διαβαζα για το φαγητο εμενα ο δικος μου κοριτσια αμα κοιμηθει μετα τις 4 δεν ξαναξυπναει μεχρι το πρωι...εχθες κοιμηθηκε 5 και ξυπνησε 5 το πρωι του εδωσα γαλα και ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 7,30...οποτε χανει και απογευματινο και βραδυνο...πριν τον βαλω παντως για υπνο του δινω γαλα..δεν μπορω ομως να τον κραταω και ξυπνιο γιατι γκρινιαζει και κουτουλαει..ποτε δεν τον εβαλα με το ζορι για υπνο αλλωστε δεν κοιμαται αμα δεν θελει οτι και να κανω..λετε να κανω κανα στραβο και να τον ξυπναω???αλλα παλι δεν θελω να τον ξυπναω..ειναι τοσο καλος οταν κοιμαται...και επισης εχω δοκιμασει απειρες φορες ειτε τον βαλω στις 5 για υπνο ειτε στις 12 το βραδυ αυτος παλι 6 το χαραμα θα ξυπνησει...οποτε τι κανω???βεβαια την υπολοιπη μερα σπανια να κοιμηθει οποτε μαλλον και αυτο παιζει ρολο ετσι???

αρκετα ειπα για μας..

ευη μου ελπιζω ολα να ειναι μια χαρα πια..και χωρις να ξερω τι συμβαινει θα σου πω πως τα κοριτσια ειμαστε περιεργα πλασματα ειδικα οταν χανουμε τα πρωτεια...εγω οταν εκανε η μανα μου τον δευτερο αδερφο μου που εχουμε 5 χρονια διαφορα ουρλιαζα και χτυπιομουνα και της ελεγα πως δεν τον θελω..να το ξαναβαλεις της ελεγα στην κοιλια σου και να μεινει εκει...στο σπιτι μου να μην ερθει(του γιατρου ενα πραγμα)τον δε πρωτο αδερφο μου(μικροτερος απο μενα κατι μηνες)τον κοπαναγα κατω και τσακωνομασταν οποτε αντικριζαμε ο ενας τον αλλο...ναι ξερω η μανα μου ειναι ηρωας..

αλικη και εγω αυτο θα γραψω στο γραμμα που θα του στειλω...την νεα χρονια να μου φερει ενα ακομα τερατακι και εγω θα αντεξω που θα παει...παντως εγω κρεμασα και την δευτερη νεραιδουλα μου πανω απο το κρεβατι μου(τετοια εποχη ειχα βαλει και την πρωτη και λιγο μετα τσουπ σπορακι...ευχομαι λοιπον και τωρα να γινει το ιδιο)ποπο ηδη φανταζομαι πως θα ειναι...

κατερινακι μου γλυκο ολα θα πανε μια χαρα με την β επιπεδου μην ανυσηχεις για τιποτα και οσο για τους φοβους σου λιγο πολυ ολες κατι περασαμε αλλες περισσοτερο αλλες λιγοτερο εντονα...και ειναι λογικο τωρα να εισαι πιο ηρεμη και χαλαρη...και εγω το ιδιο πιστευω πως η δευτερη φορα θα ειναι αυτη που παντα ονειρευομουν..γιατι η πρωτη ηταν...τα ξερετε ας μην τα ξαναλεω..

αννουλα τι εγινε τελικα?καλα ο ακης δεν παιζεται..ειναι υπεροχος...μην ανυσηχεις μωρε για τα οικονομικα..κατι θα γινει θα στρωσουν τα πραγματα...

μαριετακι υπομονη βρε αγαπη αφου δεν γινεται αλλιως...εσυ τον λιακο και τα ματια σου...

ξεχασα τιποτα???εννοειται οτι ξεχασα πολλες αλλα συγχωρηστε με βρε κοριτσια ενα μυαλο και αυτο σμπαραλια και μην ακουσω καμια να πει...θες και δευτερο τρομαρα σου...αλλωστε ενα παιδι τωρα θα ηταν οτι πρεπει μια και ο αλεξης προβλεπεται να μην ερχεται πια καθολου σπιτι αφου αλλαξαν τα ωραρια τους... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλίτσες γλυκές συνήθως τέτοια ώρα κοιμάμαι αλλά σήμερα είμαι εδώ!!!!!!πώς είστε???

εγώ ετοιμάζω το παρτάκι μας για το Σάββατο!

συγχωρέστε τις απουσίες μου ,προσπαθώ να σας προλάβω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαιρουλα ερχονται τα γενεθλιακια σας και εσας???αχ τι ωραια...αντε ξερεις τωρα και εσυ..φωτογραφιες λεπτομερειες σχολια κουτσομπολια και ολα τα γνωστα.. :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ειδατε??αυτα τωρα με εκνευριζουν...που θα μαζευτειτε τωρα που εγω θα βλεπω ονειρα τρελα...και αυριο το πρωι που το χοχλιδακι μου θα με σερνει απο την μυτη και δεν θα μπορω να μπω....ας ειναι θα σας διαβασω και θα σας τα λεω ολα μαζεμενα...

σας φιλω γλυκα κοριτσια μου...ονειρα γλυκα να εχετε μια ηρεμη και υσηχη νυχτα για ολες μας...καλο ξημερωμα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες..Ειπα πως δεν θα σας γραψω γιατι καθομε μεσα στα σκοταδια και δισκολεβομε να δω το πλικτρολογιο με αποτελεζμα να μου βγενουν τα ματια (εχω να γραψω και πολλα) αλλα διαβαζοντας τα δικα σας μπικα στον πιραζμο να πω και εγω τα δικα μου...

Σημερα ξιπνισα οχι και τοσο κεφατι θα ελεγα και επιδι δεν ηθελα να με βλεπει ο Τριανταφυλλος να κλαιω τον εβαζα στην κουνια του και ξεσπουσα μεχρι που ξεθιμανα...

Παντα ειχα ενα παιδι θυριο, ιπερκινιτικο οσο εκει που δεν περνει, τσαπατσουλα, φωνακλου που ωρες ωρες απορουσα και εγω η ιδια με την ιπομονη μου..Για τους αλους δεν το σιζιτω, μου δινουν σινχαριτιρια για τις αντοχες μου...

Απο την ημερα που γενηθικε ο μικρος η Φλωρα εχει μεταλαχτει σε ενα,,,,τι να πω τωρα?? ουτε και εγω δεν ξερω πως να την χαρακτιρισω πλεον.....

Ενταξι ζιλεβει πααααρρρρραααααα ποοοοολλλλλλυυυυυυυυ το εχω καταλαβει αυτο αλλα οτι και να κανω εγω την ενοχλει, τα εχει βαλει αποκλιστικα μαζι μου...

Αν την μαλωσω μου λεει πως δεν την αγαπαω, αν της ζητισω να κανει τα μαθιματα της το παιζει κουφη μεχρι να με κανει να βγαζω αφρους απο τα αφτια μου και σπιθες απο τα ματια μου, το μονο που την ενδιαφερει ειναι πως θα περναει αυτη καλα και επιδι ειναι πανμπονιρη εχει αρχισει και το εχει δυπορτο η κυρια, μολις την ζορισω λιγο τσουπ χτιπαει ενα τηλεφωνο στον παπου και στην γιαγια και ο παπους ερχετε πετοντας και φεβγει στο σπιτι τους....

Τελευτεα φτασαμε να μενει περισοτερο εκει παρα στο σπιτι μας....

Τα πεθερικα μου σινεχια την κακομαθενουν κανοντας της οολαααα τα χατιρια μεχρι αιδιας ομως, με αποτελεζμα παντα να ειμαι εγω η κακια που πρεπει να βαλω ορους και ορια...

Περιτο να σας πω οτι οταν μαλονουμε φωναζει περισοτερο απο εμενα και μου λεει κατι κουβεντες που εγω στην ηλικια που ειμαι ουτε εχω φανταστει να ξεστομισω στους γονοις μου...

Εχθες σιγγεκριμενα μου ζιτισε να σκασω και με αποκαλεσε ιποθετο :o:o:o:o Σινεχια μου λεει ψεματα για τα μαθιματα της, μου κριβει εργασιες που εχουν να κανουν (τα πεταω απο το μπαλκονι μου ειπε εχθες) και για να πω την αμαρτια μου δεν αντεξα κοριτσια και την χτηπισα :cry::cry::cry:

Φισικα και ξερω πως αυτο δεν ειναι λιση και πραγματικα σιχενομε τον εαυτο μου οταν σικονω χερι στο παιδι μου αλλα ρε κοριτσια ανθρωπος ειμαι και εγω και κοντεβω να εκραγω....

Σινεχια μου λεει πως ειμαι αχριστη και οτι δεν μ'αγαπαει και καλιτερα να πεθανω......

Τι να σας λεω τωρα ειναι πολλα τα περιστατικα και θα επρεπε να γραφω ολη νυχτα για να σας εξιγισω...

Εχθες το βραδι γιρνοντας απο την βολτα μας (μαυρη βολτα δλδ) οπου ολα ηταν μια χαρα στην βολτα αρχισε παλι να λεει πως θα φιγει να παει να κοιμηθει στα πεθερικα μου.....Οταν της ειπαμε οχι επαθε ιστερια κοριτσια, ουρλιαζε και χτιπιοταν κατο σαν χταποδι....Με τα πολλα να μην σας τα πολιλογο την αφισα να παει γιατι τα νεβρα μου ηταν σπαραλια και τα μινιγγια μου κοντεβαν να σπασουν...

Σινεχιζω σε αλο μηνιμα για να το διαβασετε πιο ευκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριεττα γιατί έχεις μπερδευτεί?

Σήμερα έφαγε το πρωι γάλα, στις 11 φρουτοκρεμα, στις 2 φασολαδα, στις ¨5.20 βανιλια, στις 8 λιγες κουταλιες χορτοσουπας με μακαρονακι και μετά προσπάθησα να του δώσω στις 10 γάλα...φυσικά χωρίς επιτυχία. Στις 10.45 κατέβασε 240 ml γάλα... κοιμισμένος. Να ρωτήσω κάτι άλλο? Εμένα ξυπνάει κατά τις 4 ή 5 το απόγευμα και μετά ξανακοιμάτε στις 9 κανονικά. Σήμερα τον κράτησα μεχρι τις 10. Μήπως να τον βάζω και το απόγευμα και να τον ξυπνάω για να έχει αντοχές να πάει η ώρα 10.30 να πιει το γάλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν ηρθε ο πεθερος μου να την παρει ειχε παει σχεδον 23:00 και πανο στα νεβρα μου του λεω, "σταματιστε να την κακομαθενετε γιατι θα αναγγαστω να την κοψω τελιος απο εσας"..

Ειναι σιγουρα η πρωτη φορα που το λεω αλλα θα το κανω κοριτσια. Τωρα θα μου πιτε, μονο αυτοι φτενε και εσει αθωα περιστερα κυρα μου??? Σιγουρα και χορις ανφιβολια εχω κανει πολλα λαθει αλλα ενα θα σας πω μονο..Δεν πρεπει να επεμβενουν 3η στην ανατροφη τους και ιδικα με ενα παιδι δισκολο σαν την Φλωρα...Εγω την πατισα γιατι φετος λογο του μωρου την αφισα πολυ λασκα και σουλατσαριζε οπος ηθελε..Τα προιγουμενα χρονια δεν επετρεπα πολλα, πολλα και ειχα καλιτερο ελενχο του παιδιου..

Περιτο να σας πω οτι και σημερα εκανε τις ιδιες ιστεριες για να παει στο σπιτι τους αλλα δεν της περασε.

Σημερα ομως δεν ιψωσα ουτε τον τονο της φωνης μου, ειμουν τοσο cool που και η βασιλισα του χιονιου θα φενοταν καφτη μπροστα μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έυη μου μηπως πρεπει να μιλήσει ο άντρας σου με τα πεθερικά σου και να βρείτε μια λύση. Να μην της κάνουν όλα τα χατίρια και να της λένε ότι εσύ εχεις δίκιο που την μαλώνεις..παίζει αυτο? Και δεν έχει μπει ακόμα στην εφηβεία..στο ότι τις έριξες ξυλιές νομίζω σε καταβαίνω...

Το μόνο σίγουρο είναι ότι κάποιος πρέπει να την βάλει στην θέση της και αυτός ίσως πρέπει να είναι ο άντρας σου για να μην τα βάζει συνέχεια μαζί σου...στο οτι δεν πρεπει να μπλέκονται τρίτοι το ξέρουμε ...οι παππουδες και οι γιαγιάδες μόνο να τα κακομαθαίνουν ξέρουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου μην στενβαχωριεσαι μωρε και ειναι φαση και θα περασει...εννοειται πως τιποτα απο οσα λεει δεν τα εννοει σιγουρα δεν εισαι αχρηστη και σιγουρα σε αγαπαει...την εχεις παρει αγκαλια να της μιλησεις και να την ρωτησεις γιατι τα κανει ολα αυτα?της εξηγεις ποσο την αγαπας και ποσο την αγαπαει και την εχει αναγκη και ο τριανταφυλλος?πηγαινε τε μια βολτα οι δυο σας να μιλησετε...αφιερωσε της ενα ολοκληρο σ/κ να κανετε πραγματα που θελει μονο αυτη χωρις το μωρο...σκεψου την ζωη σου πριν τριανταφυλλο πως ησασταν οι δυο σας και πως ειναι τωρα?τι εχει αλλαξει?μηπως εκει μπορεις να κανεις κατι?αν την επιανες στο φιλοτιμο?και δεν πειραζει με τα μαθηματα πες της μαλιστα πως αν κατσετε να μιλησετε σαν μεγαλα κοριτσια και σου εξηγησει τι συμβαινει δεν θα κατσει να κανει τα μαθηματα της και θα παει να παιξει...και μπορεις μετα εσυ να εξηγησεις στην δασκαλα τι και γιατι το εκανες...

οποιος ειναι εξω απο το χορο πολλα τραγουδια ξερει συμφωνω..αλλα οσο πιο εκνευρισμενη εισαι τοσο πιο πολυ θυμωνει η μικρη...και φυσικο ειναι να θελει τους παππουδες της οταν της κανουν ολα τα χατηρια...ο μπαμπας τι λεει για ολα αυτα?

εδω ειμαι κοριτσια ο αλεξης ροχαλιζει διπλα αλλα εν ωρα κρισης κανω πως δεν ακουω...

ευη ειδες λοιπον που αμα εισαι αδιαφορη καθετη και αυστηρη χωρις να ουρλιαζεις οτι πιανει???καντο λοιπον και μια δυο τρεις θα της κοπει ο αερας...και αν τα πεθερικα σου ειναι ατομα συννενοησημα εξηγησε τους την κατασταση και πες τους πως θες την βοηθεια τους στο θεμα της φλωρας...και αμα τα ακουσει και απο αυτους θα μαλακωσει

εχει δικιο η ευγενεια να μιλησει και ο αντρας σου με τους δικους του και να βαλει ορια...ειπαμε παππουδες παποουδες αλλα να μην εκμεταλευονται κι ολας τις καταστασεις...και σταματηστε να γραφετε για να πατησω υποβολη επιτελους... :oops::lol::lol::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα που σας γραφω τωρα κοριτσια ειναι μονο η κοριφη στο παγοβουνο...

Εχουμε καταλαβει με τον αντρα μου πως τα περισοτερα τα κανει απλα για να γινετε το δικο της και επιδι ξερει που μας ποναει χτιπαει ακριβος εκει..

Εχθες ξεχασα να σας πω οτι για τιμορια βγαλαμε την τηλεοραση απο το δωματιο της και ηταν και αυτος ενας λογος για να φιγει....Σιγγεκριμενα μου ειπε ενδιαμεσα απο τα ιστερικα που εκανε οτι αν της βαλουμε παλι την τηλεοραση στο δωματιο θα μηνει στο σπιτι...

Και σημερα μας προιδοπιησε οτι αν δεν την αφισουμε να φιγει θα κανει παλι τα χθεσινα, οπως και εκανε βεβεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια πειραζει που θα γινω πιο απολυτη;εγω στην θεση σου Ευη θα συμβουλευομουν παιδοψυχολογο..μπορει να σας φανει ακραιο ή υπερβολικο,ομως πιστευω οτι στην ηλικια της Φλωρας και δη ενος παιδιου δυσκολου και τωρα που ζηλευει το αδελφακι της και τωρα που τα νευρα της μαμας ειναι τσαταλια και απο την αλλη οι παπουδες που την κακομαθαινουν,αλλα στο κατω-κατω αυτο ειναι και αναποφευκτο...ε!!! ποσα να βαλεις στην σειρα ρε συ Ευη;

στο κατω κατω,μια συμβουλη ενος ειδικου ειναι κατι παραπανω απο το ενστικτο μας που ειναι αλαθητο...

η αντιμετωπιση της Φλωριτσας θελει πολυ δουλεια και πολυ υπομονη...

Ευη ο αντρας σου πώς φερεται απεναντι της;

μιλαμε τσακιζω μερεντα τωρα :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μοναχα υπομονη μπορεις να κανεις...αστην να τσιριζει και να φωναζει αρκει εσυ να μην κανεις πισω ..πες της αυτες ειναι οι αποφασισεις και εσυ πρεπει να τις σεβαστεις..και οταν πηγαινεις και εσυ με τα δικα μου νερα θα παω και εγω με τα δικα σου...παντως πιστευω το κλειδι ειναι να μην υποκιπτεις..τιμωρια στην τιμωρια...καντε και εσεις αυτο που την πληγωνει πιο πολυ και μαλιστα πες της το...επειδη με πληγωσες και με στεναχωρησες τοσο πολυ με αυτα που μου ειπε τοτε και εγω θα σε πονεσω και θα σε στεναχωρησω για να καταλαβεις ποσο κακο και αδικο ειναι...

μαριεττα πολυ σωστο και αυτο..αν δεις πως δεν την παλευεις αλλο καντο...θα σας βοηθησει πολυ...κακουργα...μερεντα εεε???φτου ...εγω εχω σοκολατινα...χιχιχιχιχι :twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρια αν βαλουμε τις θερμιδες μας στο ιδιο πιατο,σε ποσες μερες επιτρεπεται να βαλουμε μπουκια στο στομα;

Κοριτσια το συστημα με πεταει εξω...σας συμβαινει κι εσας;

Ευη επανερχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...