Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρες του βυζονυχτιου Νο 54-Χτυπα και αλλο θα το αντεξω!


Recommended Posts

Α ναι!Βρωμη εβαζα στο νερο οταν την ελουζα στη μπανιεριτσα και ηταν κ πιο εκτεταμενο το εκζεμα!Τωρα ειναι ελαχιστο.Δλδ αραια κ που ενα μικρο σημαδακι στο μαγουλο ή στο χερι κλπ

Τονια να ξαναπας ρε συ χορο!1-2 φορες τη βδ!Ρε συ μηπως να βρεις καμια κοπελα-νταντα(απανταω στην ερωτηση που θα αφησω τα μωρα!)...Να κανεις κατι που γουσταρεις κ ειναι μονο για σενα>!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ανανστασια θα μιλησουμε ..θα ειναι εδω κ η αδερφη,,αν κατσει να βρεθουμε ολες μαζι σουπερ

ααααα ερωτηση..οταν περνετε σελινο..χρησιμοποιηται τα παντα?η μονο τα φυλλα?

εγω τη ριζα οχι..ειναι σκληρη δε ξερω τι να τη κανω :lol::lol::lol:

να χρησιμοποιησω κ το κοτσανι ? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα .

σημερα πηγαμε βολτα με τον Μ στην πολη ....τον ειχα στο καροτσι για να κανω τις δουλειες μου ευκολα .

Μαρη τονια ....ο λουκουκος δεν εχει εντονη εικονογραφιση και ειναι μια σταλια βιβλιο .....ουτε το τσιρκο του μανολη ειναι με εικονες για αυτην την ηλικια .....το γαιδουρακι το πηρα αλλα ...λιγο μαπα (για μενα) ...θα το παω μαλλον πησω :roll: πηρα το "ουτε γατα ουτε ζημια και την μαγισα φουφιχτα (πολυ καλο) απο τα μελισακια 2 αισθανομαι τον κοσμο και φωτιζει ο ηλιος ...και δυο απλα του ενος ευρο πινοκιο και μογλι .

πω πω απογοητευση με τον γαιδαρο ....θελω να τον παω πησω αλλα κολλαω γιατι δεν ειναι ρουχο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το σελινο το χτησιμοποιω σχεδον ολο...ψιλοκομμμενο πολυ!

Τι δοντακια ομοαρφα ειναι αυτα!

Αφρο αν τα πηρες απο το ιδιο μαγαζι γιατι να μην τα πας πισω?

απο αυριο παλι δουλεια!

πρωι!

τι φορανε?

νομιζω δεν εχω τιποτα!

1 μηνα μια χαρα την εβγαλα σπιτι με αθλητικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες θελω να σχολιασω αλλα ομικρος εχει τα δικα του ....

χρυσα καλη αρχη ,νατασουλα μια χαρα περασες μπραβο ,λενα ...υπομονη με το πιπιλισμα ,θου τι φατσουλα ομορφη ειναι αυτην !!!μαγδα αναστασια φιλακια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ 4,5 είναι πολύ νωρίς........ ο Μιχάλης τα έβγαλε 5,5 και η οδοσντίατρος μας είπε ότι είναι νωρίς συνήθως τα βγάζουν μετά τα 6

Άφρο πότε επιστρέφετε?

Του αρέσει του Μανώλη εκεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!

Τί κάνετε;;;;;;;;

Είμαι η Νατάσα!!!! Με θυμάστε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Το ξέρω , το ξέρω....

Είμαι απαράδεκτη..........

Έχω να δώσω καιρό σημεία ζωής αλλά τώρα επανήλθα!!!!

Χεστήκατε ε;;;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Είμαστε καλά! Περάσαμε ε΄να γεμάτο 5νθήμερο από γιορτέ΄ς ,πανηγύρια, δουλειές κλπ κλπ κλπ κλπ!!!!!

Η Ε είναι τώρα στο μπαλέτο με το Δ και η Δ κοιμάται.

Λοιπόοοοον η παρμεζάνα είναι όντως το νο1 σε ασβέστιο τυρί ΑΛΛΑ μόνο εκείνη η οποία παρασκευάζεται από ωμό γάλα (όχι παστεριωμένο,ομογενοποιημένο γάλα). Αν πάτε στο σμ τονίστε το για να το τσεκάρουν οι κοπέλες-μορφονιοί( :lol::lol::lol::lol: ) στα ψυγεία. Στα βιολογικά πάντως βρήσκεται πιο έυκολα... ;);););) Γενικά είναι προτιμότερο να καταναλώνουμε 'ωμά' τυριά (τύπου μπρι ή καμαμπερ) γιατί είναι άμεσα απορροφήσιμο το ασβέστιο. Το κακό είναι οτι δεν αρέσουν σε όλους και σε περιόδους πχ εγκυμοσύνης στις γυναίκες πρέπει να αποφεύγονται λόγω σαλμονέλας.

Οι σταφίδες είναι σουπερ τροφή!!! Ειδικά τε γκοτζι και τα ακαι μπερις είναι πολύ πολύ θρεπτικά!

Επίσης έχω να κάνω καταγγελία. Πήρα ένα μπλουζάκι από τα dpam το έπλυνα όπως έλεγε ο κατασκευαστής και ξέβαψε. Ήταν άσπρο με κόκκινα σχέδια και έχει γίνει ροζ. Να τοτς το πάω πίσω;;;; Η Ε δεν το έβαλε ούτε μια φορά. Το έπλυνα για να της το φορέσω και χάλασε.... :twisted::twisted::twisted:

Ο παντελής θεός με τα δόντια!!!! Άρχισε και τα σποράκια!!!!!! :lol::lol::lol:

Νατάσα 28 βαθμοί είναι λίγοι. Για να νιώσεις άνετα πρέπει να είναι τουλάχιστον 30. Χαίρομαι που περάστε καλά!!!! Και ζηλεύω που δεν μπορώ να πάω....

Άφρο πότε γυρνάς;;;

Βίκυ χάργκα με τα νέα σου! Όλα καλά θα είναι!!!!

Αναστασία σι γιου τουμοροου μπειμπι!!!! κισις εβριγουέαρ!!!! :lol::lol::lol:

Τόνια και συ χορευταρού μας βγήκες;;;;;;;;;;;; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τονια... αυτο κανω... μεχρι 20 λεπτα αντεχω να το κανω, μετα με πιανουν τα κλαμματα απο τα νευρα μου κ ερχεται ο μικρος κ μαγκαλιαζει κ μου ζηταει συγνωμη :?:?

χρυσα καλη αρχη κοριτσακι

λενακι οι φωτο τεεεεεεεελειες!!!!! κουκλα ειναι η μικρη ρε! κ εσυ!!!

και ναι, κ εγω το πιστευω αυτο, η αυπνια συνηθιζεται..

παναγιωτα ασε, απο τα σχεδια που εχουν πανω τα καταλαβαινει, ελεος

μαγδα οι σταφιδες εχουν σιδηροοοοοοοο!! η ιουλια τις λατρευει! :lol::lol:

συμπεθερα αρχισες κ εσυδουλεια κοριτσαρα μου? καλη αρχη!

θουυυυυ τι τελειο χαμογελακι ειναι αυτο!! το μαναρι μου!

εχεις ενα ρεφλε κ 3 κουρεματααααααααααααααααααα :mrgreen:

αναστασι μια χαρα η αννυ με τα παιδακια

φιλακιαααααααα ελπιζω να μην ξεχασα πολλα, γιατι σιγουρα ξεχασα :oops:

αααα δε σας ειπα, δεν εκανα τελικα την απονευρωση

μουτα κοιταξε τα δοντια κ ειπε οτι δε χρειαζεται, οτι προφανως ειναι μια ευαισθησια απο την εκγυμοσυνη, αλλα οπως με εξετασε ειδε οτι με ενοχλει κ ο φρονιμητης :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eixa τον ανηψιο μου να κανει ασκηση στην πληροφορικη!

πηγαινει δ΄δημοτικου

ασκηση...

1. να φτιαξετε μια προσκληση σε παρτυ

2 . να εχει τιτλο , να το στοιχησετε στη μεση

3. να εχει υπογραφη, να την στοιχησετε στη δεξια πλευρα

4. να βρειτε εικονες σχετικες με την προσκληση και να την κανετε επικοληση σε αυτη

5 . να το αποθηκευσετε στον υπολογιστη

6. να το αντιγραψετε- επικολησετε σε στικακι

σημ. 2 φορες εχουν ερθει σε επαφη με υπολογιστη και αυτες 3 παιδακια ανα υπολογιστη

τα συμπερασματα δικα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρεμω τρεμω τρεμω.....δε ειμαι καλα...

ξυπνανε τα μικρα κ λεω στο θοδωρη να βαλει παππουτσια να παμε στη αδερφη μου

με λεει θελω μπανανα..δε μπορει να τη ανοιξει..μου τη δινει κ με το χερι του λεω καντην απ τη αλλη μερια(το κοτσανι εννοω)κ εκεινη τη ωρα τη ανοιξα ΕΓΩ

κλαμαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα :twisted::twisted::twisted:

κλαααααααααααααααααααααααμαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα :twisted::twisted::twisted::twisted:

με λεει θελω εγω να τη κοψω κτλ κτλ τκλ κλαμα χαμος κακος..του λεω οκ πανε παρε αλλη..εγω στο υψος μου..

παει να κοψει απο το τσαμπι κ κοβει μια μπανανα κ με το που τη κοβει ανοιγει κ σκιζεται η φλουδα κ να ουρλιαζει θελω αλλη μπανανα κτλ κτλ κτλ.

εγω δε τοπ δεχηκα..σιγα μη του φερω κ 1,50 κιλο μεχρι να γινει το δικο του :twisted::twisted::twisted::twisted:

του λεω δε θα παρεις αλλη..παμε να φυγουμε..δε ηθελε με τιποτα..να πηγαινει στη φρουτιερα εγω να το τραβαω..με το ζορι το περνω το βαζω παππουτσια μπουφαν με το που τον αφηνω ξανα μπαινει σπιτι κ παει προς τις μπανανες..το παρνω σηκωτο κ κελιδωνω..να ουρλιαζει..να μη κατεβαινει τις σκαλες..να το τραβαω τιποτα..εκειιιιιιιι το ποντιακο κεφαλι :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

τον πιανω απ το μπουφαν τον βουταω κ αυτος να αντιστεκεται...να κλαειι κ ο μικρος απ τη τρομαρα..το κατεβαζω κατω με 3 απλες κινησεις..κ να συνεχιζει να θελει να παει πανω...

εγω να εχω ντροπιαστει γτ ακομα μια φορα γιναμε θεαμα στη πολυκατοικια απο φωνες..

παμε να βγουμε απ τη πολυκατοικια..κ δε εβγαινε..να λεει θελω μπανανα..

τον βγαζω με το ζορι..δε ερχοτνα..τον βουταω κ το περνω σηκωτο..

να μας ακουει ολοι η γειτονια..οχι εμενα..εγω μονο ελεγα με εντονο υφος ελα εδω.. :evil::evil:

τον παω στο αμαξι στο δεξι οθοδωρης στο αριστερο ο μικρο..κ να τρεμουν τα χερια απου κουραση κ απο νευρα..με επιασε ταχυπαλμια..παιδια ετρεμα..

παω ανοιγω το αμαξι...κ εμ το που το αφηνω κατω να το βαλω μεσα..παει ξανα μανα πισω με ουρλιαχτα..κλεινω το αμαξι κ παω ξανα να το φερω..το περνω σηκωτο κ ξανα βουρ στο αμαξι..τον πεταω στο αμαξι κ παω να το βαλω στο καθισματακι..

να αντιστεκεται..εγω να ειμαι ετοιμη να βαλω τα κλαματα..να αντιστεκεται κ γω να σπρωχνω..να τρεμω..

ωσπου του πιεζα τη τσουτσου να κατσει πιο πισω..μετα απο κανα 2 λεπτο σπρωξιματος τον εβαλα..ουρλιαζε...

κ στο δρομο δε του μιλουσα καθολου..νομιζα θα εκραγω..παιδια δε με εχει ξανα κανει τετοπιο σκηνικο..

δε τα μπορω αυτα :cry::cry::cry::cry:

ειμαι χαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε θου ολλα αυτα για μια μπανανα !!!!

εγω παντος απο την αρχη θα του εδεινα ....οχι γιατι θα εκλαιγε απο πριν κλαψει οταν θα μου ελεγε οχι αυτην που σκιστηκε ετσι ....τραβουν καποια κολληματα και οκ τα αποδεχομαι και τα σεβομαι .

πηγα αλλαξα το βιβλιο ...πηρα ενα αλο ...τελικα τελειο ..."τομεγαλο πουλοβερ του αρκουδου" ειναι η ιστορια δυο αδερφιων που το μικρο παιρνει το αγαπημενο πουλοβερ του μεγαλο αρκουδου που δεν του κανει πια ...τελειο μιλαει για την αδερφικη αγαπη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας, δεν σας διάβασα, γράφω από έξω, ακόμη έξω είμαστε αλλά στο κλείσιμο της μέρας οι γυναίκες του σπιτιού γυρίζουν με καινούργιες μπόρεσε!!!!!!

Halloween σήμερα εδώ μπρρρρρρρ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ω ρε θουλη!!! :shock:

καλα κ εμενα κανει κατι τετοια, τρωει κατι κολληματα ωρες ωρες... οπως χτες με το παμπερς..

σε καταλαβαινω.. νομιζω κ εγω στη θεση σου θα εκανα οτι κ εσυ :?

με τρελαιιιιιιιιιιιινει οταν κανει ετσι

αργρουλα βγηκατε να το φιορτασετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφρο του εκανα μια φορα το χατηρι..

του εδωσα κ αλλη..

δε μετανιωνω..σε καποια πραματα ειμαι παπαδοπουλος...

αχ τελειο ακουγεται το βιβλιοοοοοοοοοοοοοοο

το θελωωωωωωωωωω

ξερετε κανα που να ειναι για να μοιραζονται τα αδερφια τα παιχνιδια?

λεναρε σκεψουν πριν το σκονικο ε τη μπανανα εκλαιγε γτ του ανεβασα εγω τα βρακια ενω ηθελε αυτος.

εκει το αγνοησα κ εφυγα..αλλα να χτυπιεται στο δρομο κ γω να ειμαι η δουλα του ΟΧΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω δεν το μπορω οταν ειμαστε εξω στο δρομο να κλαιει να χτυπιεται κ εγω να καθομαι κ να τον παρακαλαω τι εχει. τον παιρνω κ τελος

εμενα τις τελευταιες μερες εχει αλλο

μην τυχον κ τον ακουμπησει κανεις στα μαλλια στο μαγουλο στο χερι κλπ σα χαδακι καποιος!!!

αρχιζει κ ουρλιααααααααααααααααααααζει λες κ τον εχεις δειρει!

κ μετα θελει να του βαλω κ χανζαπλαστ :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θούλη :?:?:?

κολλάνε μερικές φορές σε κάτι πράματα

εμείς συνήθως μαλώνουμε για ρούχα αλλά πιο πολλές φορές για τα μαλλιά!!

τα θέλω έτσι έτσι όχι έτσιιιιιιιι και τα τραβάνε και τα πετάνε όλα και εγω μια - δυο μετά δε δίνω σημασία τις παρατάω και ακουγόμαστε..τεσπα αυτά συμβαίνουν :(

η αδερφή μου εχει παααααρα πολλά βιβλία

η Ι διάβαζε το "Πωλείται μικρός αδελφός" πολύ καλό..έχουμε αγοράσει κι εμείς αρκετά και κάναμε και βιβλιοθήκη.Φυσικά πήραμε και τη Βίβλο :lol: για μικρά παιδάκια 8-) πολύ καλή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α φτιάξαμε και κεικ μαζί με Ι, μετά σιδέρωσα και από τη δουλειά γύρισα στις 5, έκατσα να βρω κάτι για τη εργασία

καλά δε σας είπα είπα στη νατασούλα και νόμιζα σε όλες

ήρθαμε Θεσ/κη πρωί Κυριακή (πήγαμε και εκκλησία νομίζω Αγ. Αντώνιο ήταν μετά την καμάρα δεξιά, μια παλιά εκκλησία πολύ αντεργκράουντ κατάσταση 8-) μετέλαβε η Φ) και μετά εγώ πήγα για μάθημα τελείωσα 3+ ήρθε ο Γ και με πήρε, πήγαμε Κοσμος φάγαμε και χαζέψαμε λίγο και γυρίσαμε. Δεν πήρα καμία τηλ γιατί η κατάσταση ήταν λίγο ρευστή η Ι είχε λίγο πυρετό και δεν ήξερα αν θα καθόμουν και πόσο μη σας κουβαλάω τζάμπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο ειμαι πρωι!

ο Π. θα παει τη Μ-Ι στη δουλεια της μαμαςς μου,

ετοιμαζω τα βηματα ετοιμασιας της...

αραγε πως θα την βρω τ μεσημερι?

θα τα φορα ολα η κατι θα λειπει απο αυθτα που του εχω ετοιμασει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν σας ειπα πριν .

σημερα πηρα πρωτη φορα το κεντρο δηλητηριασεων .....

βρηκα τον Μ να τρωει την κρεμα για τον ποπο !! :o

ολα καλα ουτε εμετο εκανε ουτε διαρροια :roll:

το απογευμα πλανταξε μια ωρα στο κλαμμα μεχρι να ερθω ....ξυπνησε και δεν με βρηκε εδω και δεν σταματσε να κλαιει μεχρι να τον παρω αγκαλια ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την κρέμα συγκάματος ε?

δε νομίζω να είναι επικίνδυνη :roll:

άλλωστε επειδή είναι για μωρά σίγουρα θα έχουν σκεφτεί το ενδεχόμενο κάποιο να τη φάει όταν την έφτιαχναν'. Της φίλης μου ο γιός σήμερα χρονίζει έφαγε καπνό την προηγούμενη εβδομάδα. Το Σάββατο γαμοβαφτίστηκαν, την Τρίτη το πρωί έτρεχε στο νοσοκομείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα μόνο με ακτινογραφία θα φανεί αν τελικά θέλει ή όχι απονεύρωση αλλά δεν μπορείς να κάνεις τώρα. Πάντως τώρα που μου το θύμησες και μένα μ'ενοχλεί ο φρονιμίτης μου....

Εσύ πως είσαι; Την Ειρήνη την πήρες τηλ για τα μαθήματα ανώδυνου;; Το μνμ μου το πήρες φαντάζομαι...

Ρε στ Θου :shock::shock::shock:

Πόση υπομονή κρύβουμε μέσα μας;;;;;;; Κρατήθηκες και μπράβο σου!!! Είσαι ήρωας... Και που είμαστε ακόμη....

Αφροδίτη ωραίο μου φάνηκε το βιβλίο!

Βίκυ ωραία άσκηση ρε συ! Ούτε εγώ δεν μπορώ να την κάνω... :lol::lol::lol:

Argi μπότες πήρατε;;;;;;;;

Μαρία και γω απορία το είχα! Το μάθημα πως ήταν; Πότε ξαναέρχεσαι;;;

Φρανίτα νομίζω πως και γω δεν θα έδινα σταγόνες και το σιρόπι. ο Σεμπ πως είναι;

Λενάκι κουράγιο με τον μικρό και καλή αρχή στην Ε!

Παναγιώτα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!! Φιλάκια!!!

Χρύσα καλή αρχή ρε συ! Πως σου φάνηκε πρώτη μέρα;;;

Σισσάκι μαι λοβ μόνοι και με περίοδο;;;;; Μα παραγγελία το έκανες;;;; :lol::lol::lol::lol:

Υ.Γ δε θέλω να θυμάμαι εκείνες τις μέρες που η Ε είχε φάει την ταμπλέτα του πλυντηρίου πιάτων...

Η Γωγώ πως να τα πήγε σήμερα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ζηλεύωωωωωωωωω 😀υπέροχα!!
    • Καλά μπανια κορίτσια (έστω και από εξω 😂)
    • Και δεν πηγαίνεις ιπποκράτειο ή Παπαγεωργιου ; Ότι εφημερεύει.. Βρες μια δικαιολογία κ θα σε δούνε..
    • Είναι ακριβώς αυτό όμως, όπως το περιγράφεις.. μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι, να ήταν δηλαδή στο χέρι μου το όποιο στάδιο της εγκυμοσύνης.. δυστυχώς όμως δεν είναι και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να προσεύχομαι και να πιστεύω στο σπορακι και πως "κάποιος" θα φροντίσει και για εμάς να καταφέρουμε να το πάρουμε στην αγκαλιά μας τελειόμηνο και υγιές.. Άσε κοριτσάκι μου!!! Γίνομαι έξαλλη, πιάνω από 0-100 σε 1"..!!! Ή συγκινούμαι και πάνε να με πιάσουν τα κλάματα επίσης σε δευτερόλεπτα με το πιο άσχετο.. πχ χθες είδα μια ταινία οικογενειακή ιστορική για την ανθρωπιά και τη καλοσύνη και βουρκωνα/δακρυζα κάθε τρεις και λίγο.. που είμαι άνθρωπος σκληρός και δεν συγκινούμαι καθόλου εύκολα.. by the way η ταινία λέγεται white bird.. αξίζει να τη δείτε αν σας ενδιαφέρει.. Ήθελα να σε ρωτήσω εντωμεταξυ.. και όποια άλλη κοπέλα δηλαδή που μπορεί να απαντήσει, αλλά επειδή θυμάμαι διάβασα δικό σου σχόλιο για το συμπλήρωμα σιδήρου ρωτάω εσένα.. τι ακριβώς σου είπαν οι γιατροί σου σχετικά; Σε ρωτάω γιατί ο δικός μου το απογοήτευσε στο πρώτο τρίμηνο γιατί υπάρχουν έρευνες λέει που δείχνουν ότι ο σίδηρος συνδέεται με υψηλές πιθανότητες τερατογενεσεων στο έμβρυο και υπάρχει γενική οδηγία η λήψη του να γίνεται μετά το πρώτο τρίμηνο, το έψαξα και όντως το απαγορεύουν γενικά.. τώρα διάβαζα ξεκίνησαν (το 2013) στην Δανία να δίνουν ως γενική οδηγία την έναρξη του σιδήρου στην 10η εβδομάδα αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει αν είναι ασφαλές και συστήνεται να αποφεύγεται.. το ίδιο μου είπε και η αιματολογος προχθές που ρώτησα για διασταύρωση.. σκέψου ότι έχω και στίγμα μεσογειακής αναιμίας με αιματοκρίτη πάντα χαμηλό και στην εγκυμοσύνη πέρσι είχε φτάσει 32 πριν χάσω το μωράκι.. και πάλι ο γιατρός λέει όχι.. είδα εσένα στο ξεκίνησαν πολύ νωρίς.. σου το αιτιολογησαν; Ήθελα να στο πω όταν σε διάβασα αλλά δεν ήμουν έτοιμη ακόμα να γράψω..
    • Και να την καμαρώνεις για μια ολόκληρη ζωή υγιή και ευτυχισμένη πάντα!!! Για την απόφαση του δεύτερου παιδιού είναι καθαρά δική σας επιλογή και απόφαση! Δεν χρειάζεται να δικαιολογήσεις τίποτα και δη σε εμάς!! Δεν το είπα για αυτό δηλαδή.. Παρόλα αυτά, με τις συνθήκες που περιγράφεις το καταλαβαίνω, θα ήταν δύσκολα τώρα στο νησί με ότι συνεπάγεται αυτό.. αν και δεν έχω ακόμα παιδάκι για να ξέρω από πρώτο χέρι τη γλυκιά κούραση που περιγράφεις γλαφυρά (🤣) αλλά έτσι όπως το έχω στο μυαλό μου τουλάχιστον, δεν ξέρω αν θα είχα την ενέργεια να τα ξαναπεράσω όλα τόσο σύντομα.. θα ήθελα να "ευχαριστηθω" λίγο το παιδί, να "απορροφησω" δηλαδή τη κάθε μαγική στιγμή του... τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσει δημοτικό.. μη σου πω να το τελειώσει κιόλας!! 🤣🤣🤣 Βλέπεις κουραστηκαμε τόσο πολύ για να έρθει η εγκυμοσύνη (κλεισμένα 6 κοντά σχεδόν 7 χρόνια προσπαθειών με εξωσωματική και ακόμα χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι θα γεννηθεί υγιέστατο μωράκι στο τέλος αυτής) οπότε δεν βιάζομαι να το ξαναπεράσω όλο αυτό.. δεν σου κρύβω ότι πάντα ήθελα μεγάλη οικογένεια αλλά έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα στη ζωή, θα είμαι ειλικρινά τρισευτυχισμένη και με ένα υγιές παιδάκι στην αγκαλιά μου...!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...