Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρες του βυζονυχτιου Νο 54-Χτυπα και αλλο θα το αντεξω!


Recommended Posts

ρε ο θυροειδης δε ειναι κληρονομικος?

επισης...εγω το εχω παρει γραμμη...απο αυτο θα φυγουμε-φυγω :oops: .. :oops:

θεριζει :twisted::twisted::twisted::twisted:

το κοβω..απλως με περασε απο σκεψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ω ρε Θουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ................................. Μπρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ μη με ανατριχιάζεις...

Τί μοιρολατρεία σ'έπιασε βραδιάτικα;;;;;

Ο θυροειδής δεν είναι κληρονομικός. Έχασες κιάλλο κιλό;;;;

Τώρα που θα πας στην αδερφή να κάνεις εξετάσεις.

Αι στο καλό σου βραδιάτικα...

Σισσάκι :lol::lol::lol::lol: Θεά! Έβαλες στη Χ περσινά παπούτσια; Σε καταλαβαίνω. Και η Ε τρώει κολλήματα 'ώρες ώρες για να βάλει τα παπούτσια της Δ! Μα δλδ έλεος! Μπαίνουν;;; Και κάθεται και τσιρίζει γιατί δεν μπορεί να τα βάλει καλά! :twisted::twisted::twisted:

Ρε συ μια φορά μπήκα μεσω fb και εμφανιζόταν έκεινη η φωτο του προφίλ. Την άλλαξα και κατα λάθος έβαλα άλλη. Και κάτι δε μου κόλλησε... :lol::lol::lol: Αυτή μ'αρέσει πιο πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σισσάκι :lol::lol::lol::lol: Θεά! Έβαλες στη Χ περσινά παπούτσια; Σε καταλαβαίνω. Και η Ε τρώει κολλήματα 'ώρες ώρες για να βάλει τα παπούτσια της Δ! Μα δλδ έλεος! Μπαίνουν;;; Και κάθεται και τσιρίζει γιατί δεν μπορεί να τα βάλει καλά! :twisted::twisted::twisted:

:)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):)):))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

ε κατι ξερει αυτη..αφου χωρανε λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

επισης..καλε δε ειχες τη φωτο που εισαι μονη..αλλα μια παρομοια με αυτη...

κ κοιτατε κ οι 3 σας στη φωτο :D:D:D

αυριο θα σας βαλω φωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ Θου ξέρω. Αυτό είπα....

Εμφανίστηκε πρώτα η φωτο από το fb, την άλλαξα και έβαλα τη ανάποδη μου ν'όμιζα πως είναι ίδια με αυτήν που έχω τώρα.

Μα έτσι κάνει. Θέλει να φοράει τα παπούτσια της Δ και τις πρεσινές της παντόφλες Νο 22 ενώ φοράει 25...

Σισσυ περιμένω!!!!Με λαχτάρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλεγα λοιπόν:

Θουλάκι μου τα λέει η αδερφή μου αυτά ρε συ... (λόγω μπαμπά, θειου, παππου και αδερφών παππού) αλλά δεν νομίζω οτι πρέπει να σκεφτόμαστε έτσι.

Έχει διαβάσει καμια σας το άρωμα του ονείρου του Τομ Ρόμπινς; Υπέροχο βιβλίο! Ο Αλομπάρ λοιπόν πώς τα κατάφερε και έζησε χίλια χρόνια; :D

Νατασα αγαπημένη σήμερα το κωλαβάρεσα μπιγκ τάιμ, αύριο όμως δε με παίρνει να κανω το ίδιο. Αυτό που βαριέμαι να διαβάζω είναι εκκλησιαστικη ιστορία. Κατα τα άλλα βρισκω τη σχολη άκρως ενδιαφέρουσα!

Ε αφού με έσκασε ρε συ!!Τι νομιζετε Λενα και Νατασα οτι επειδή βγηκε το όνομα στη Γωγω και την Τόνια, εγω είμαι λιγότερο φράου;; :mrgreen: Παντως το μεσημερι που την ρωτησα για τα ποδια της μου είπε οτι δεν την πόναγαν. Η πολύ εγωιστρια είναι ή όντως δεν πόναγε! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε χαίρομαι! Γιατί το απολαμβάνεις!!!! Μακάρι να μάρεσε και μένα. Δυστυχώς όμως δε βρίσκω κάτι ενδιαφέρον πια...

Δεν το έχω διαβάσει το βιβλίο. Αυτόν τον καιρό διαβάζω τη σκιά της πεταλούδας και μαρέσει!

Πες τη Χ να κάνουνε παρέα με την Ε. Θα περάσουν ζάχαρη!!!! Θα ανταλλάζουνε παπούτσια! Όλα καλοκαιρινά θα γίνουν, για να χωράνει τα δάχτυλα!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης έλεγα:

Μωρ ' Παναγιώτα πώς να μην ξέρω οτι ο Παπαδήμος είναι από την Δεσφίνα;; Είχαμε και άλλο θέμα συζήτησης το Σαβ/κο στο χωριό;; Μα τα ζαλισαν τα ούμπαλα οι Δεσφινιώτες! :evil::evil::mrgreen:

Πάντως είναι που είναι τοπικιστές, τώρα δε θα τους σταματάει τίποτα!!! Μανούλα μου!!! :?:shock::P

Τόνια σε αυχαριστώ ρε! όταν θα χάνω το κουράγιο μου θα σε παίρνω τηλ να με εμψυχώνεις! :x Επισης να μου λες τα κόλπατου Αλεξ να γελάω να ξεχνάω τον πόνο μου! :D

Νατάσα :lol::lol::lol::lol: Το τελευταίο βιβλίο πουάφησα στη μέση :mrgreen: είναι το περι ηρώων και τάφων του ερνεστο σαμπατο. Το άρχισα όταν ήταν εν ζωή ο συγγραφέας, αυτός μας άφησε χρόνους και γω ακόμα να το τελειώσω! :lol::geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα η δικη μου σχολή έχει να κάνει με πιο... φιλοσοφικά θεματα . Κάνουμε παιδαγωγικα, ψυχολογια, κοινωνιολογία, φιλοσοφία... αλλα απολαμβάνω και μαθήματα όπως δογματική και κανονικό δίκαιο, ιδίως το κανονικό δίκαιο με εξιτάρει τόσο πολυ λόγω καθηγητή. Είναι ιερωμένος και όταν μιλάει απλως δεν μπορείς να ξεκολλήσεις το μυαλό σου. σε βοηθάει να σκέφτεσαι να αντιλαμβάνεσαι να ανοίγεις το μυαλό σου και όχι μόνο "θοελογικά" ... μακαρι να μπορούσες να τον ακούσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι πως δεν τη βρίσκω με τα Εβραϊκα, τα αρχαία, την ιστορία τέχνης! :P Αυτά που με κουράζουν είναι οι ιστορίες και λίγο τα ερμηνευτικα και αυτο μάλλον λόγω καθηγητών.

Πάντως νομίζω οτι τώρα είμαι πιο ώριμη να σκεφτώ και να σπουδάσω στη συγκεκριμένη σχολή.

Όταν πρωτομπηκα και προσπάθησα υποτυποδώς να ασχοληθώ με το αντικείμενο η αλήθεια είναι οτι σκανδαλίστηκα, γιατί ενώ πιστεύω, μου ζητήθηκε αυτή την πίστη να την προσεγγίσω επιστημονικά. Να δεχτώ δλδ ως δεδομένο επιστήμης της Σαρκωση του Λογου, αυτό δεν μπόρεσα να το κάνω τότε. Τώρα αποφάσισα να το αποδεχτώ και να το σπουδάσω και αν με παίρνει, γιατί όχι, να το ερευνήσω.

Σας ζάλισα πάλι!! Την κάνω με ελαφρα! :?:roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα μη συγχιζεσαι, ουτε ο δικος μου κοιμαται μονος του... ξαπλωνω εγω απο διπλα..

τωρα τελευταια θελει να ειναι κ ο τολης μεσα στο δωματιο :?

νατασαααααα τι κανετε? πως ειναι τα κοριτσια σου?

να σου πω εσυ με τη μικρη ακομα κανεις διατροφη ε??

α ρε φραου σισσιω!!!

παντως στην τελικη νομιζω οτι ολες μας κρυβουμε μια μικρη γκεσταπο μεσα μας!

ουφ με εχει πιασει ενα αγχος... μπηκα στο μηνα μου κ ακομα μενουν καποιες λεπτομεριες που θελω να ετοιμασω για τον μικρο.. κ φυσικα ολο κατι γινεται κ πανε απο αναβολη σε αναβολη..

σημερα εκανα μια σοκολατοπιτα, παρολο που ακολουθησα πιστα τη συνταγη δε μαρερε.. βγηκε πολυ νερουλη κ πολυ πολυ γλυκια.. εκανα κ μηλοπιτα, ουτε αυτη εγινε καλη.. εχετε καμια καλη συνταγη για στριφτη μηλοπιτα??

επισης βραζω κατι πατζαρια απο τις 11 κ ακομα πετρα ειναι!!! ελεος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ε, ο ψυχίατρος στη Βικυ τη Φλέσσα τα σπάει! Λέει ακριβως ο,τι σκέφτομαι!! Ακούς μωρή Γωγώ!!! :lol::lol::lol:

Καλα μιλάμε την έχω δει πολύ ιντελεκτουέλ! Μη μου δίνετε σημασία! Θα μου περάσει! :lol::lol::lol::geek:

Λενακι απο ζαχαροπλαστικη δε σκαμπαζω γρι! :roll: Μην αγχωνεσαι ρε πάντως για τις λεπτομέρειες...

Ρε κορίτσια η Χ είναι 3+ και ακόμα μαζί κοιμόμαστε. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κalημερα!

δεν ειμαι καλα..ο μικρος μαλλον τριτη ωτιτιδα συνεχομενη.. :(:(:(:(

12 θα παμε στη γενικη κλινικη να τον δει ο παιδιατρος..

αλλα αντιβιωση δε δινω ετσι..θα αρχισω να τον γυρναω σε ωριλά..εχω πελαγωσει..ψαχνω στο ιντερνετ,βλεπω πολλες διαφορετικες αποψεις για τους ιδιους γιατρους..δεν ξερω τί να κανω..οι πιο πολλοι λενε βαζουν για εγχειριση ετσι απλα..εννοειται θα παρω πολλες γνωμες..αλλα ως τοτε;ευτυχως ακομη δεν ανεβασε πυρετο ο μικρος..

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες μου..τι μου κανετε?

περαστικα στον μικρουλη σου...και εμενα μας ειπε οτι ειχε ωτιτιδα η λυδια..την κρατησα σπιτι ολη τη βδομαδα ειχε και βηχα και κλασσικα μυξες..εχουν γινει πλεον ενα με την παπια μου αυτα :(:(

αλλα ρε κοριτσια δεν μπορω...είμαι αρρωστη η εγκυουλα απο την τεταρτη βηχω μαμωτοοοοοοοο :(:( και σημερα το βραδυ ηταν εφιαλτικο ξυπναγα εβηχα ολη την ωρα δεν μπορουσα να κοιμηθω.. :cry::cry: εχει κλεισει ο λαιμος και ισα που ακουγεται η φωνη μου..βεβαια οι δικοι μου αλλο που δεν θελουν γλιτωνουν απο το πολυλογουδικο καροτακι :lol::lol::lol::lol: αλλα περιμενα σημερα να παμε ατα όλοι μαζι...και λεω να παμε καπου για ενα καφεδακι ίιιιιιιισως πιο μετα...αλλα να μην μιλαω καθολου και να κατσουμε λιγο..γινεται? :roll::roll:χλωμοοοοοοοοο... σιγουρα καπου που δεν καπνιζουν..θα δω πως θα μαι πιο μετα...το τι δοκιμασα αυτες τις μερες...μην γελασετε... :geek::geek: στρεπσιλ με λεμονι...μελι με λεμονι...αλατονερο χθες εκανα πρωτη φορα και απο τοτε εκλεισε ο λαιμος..με πηρε ο γυναικολογος και μου πε να παρω τις τραχιζαν - καραμελες...και αυτες δεν εκαναν και πολλα..μαλλον θελει υπομονη αλλα δεν εχω...γιατι αν δεν ημουν εγκυος θα χτυπαγα κανα σιροπακι...τωρα ομως γκρρρρρρρρ... συγνωμη που γκρινιαξα τοσο,....φιλεναδιτσες μου...

φοιτητρια μας..Σισσακυ μουυυυ τι κανεις αγαπη μου?η λυδια εβλεπε την φωτο της χαριλινας τωρα που διαβαζα τι λεγατε και ελεγε ολη την ωρα..η χαινινα...η χαινινα :lol::lol: και ειδε και την ειρηνη της νατασουλας και ελεγε η λυδια... :lol::o καλα της λεω σου μοιαζει λιγακι ..

παναγιωτιτσα μου σε παιδευει ο μεγαλος με τον υπνο ε?υπομονη κοριτσαρα μου...

Θουυυυυυυυυυυυυυ τι χαζομαρουλες ειναι αυτες που λες..κανε αν χρειαζεται καπποιες εξετασεις αλλα μην σκεφτεσαι ετσι αρνητικα βρε αγαπη μου..στεναχωρηθηκα οταν τα διαβασα.. :( μπορει απλα να ναι διαταραχη του θυροειδους...μην αγχωνεσαι..φιλησε μου τα θηριακια σου...

λενακι αντε κοριτσακι μου μπηκες στον μηνα σου...με το καλο και με εναν πονο σου ευχομαι...σκεφτομαι ότι και εγω σε 6μηνες θα εχω αλλο ενα παπακι σπιτι...αγχωνομαι λιγακι η αληθεια ειναι...αντε να δουμε τι θα ναι παπιος????? :lol: η παλι παπενια?

αφροδιτουλα μου ..συμπεθερουλα μου...χαθηκαμε ...να δω ποοοοοοοοοοοτε θασας δω ολες τις αθηναιες φιλεναδες μου...ακομη περιμενω συναντησηηηηηηηηηη :evil::evil::evil: ο μανωλακης μου πως τα παει με τον μικρουλη?

γωγακι μουυυυυυυυ..πως ειναι οι κοριτσαρες σου οι ομορφες?

μιτσακι μου γλυκο τι κανει το μικροβιακι σου ? :lol::lol:

αναστασι μου...το αχλαδακι σου?με το μαγαζι πως παει?

χρυσουλινι μου ...τι κανετε?

γιωτακι χιωτικο...η πριγκηπεσσα γαλανοματα καλα?

συγνωμη αλλα δεν θυμαμαι και πολλα .. :oops: σας φιλω όοοοολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA !!!

χθες ολη μερα δεν ειχα ιντερνετ ...ανοιγε μονο το περιζιτιτο :lol::lol::lol: Παναγιωτα το σημα χανοταν μαλλον απο την βροχη :lol::lol::lol::lol: εσβησα τα παντα και δεν εφτιαξε ...εχασα δυο σελιδες που δεν τις ειχα βαλει στα μπουκμαρκ και τωρα ψαχνω να τις βρω :twisted::twisted::twisted:

σας διαβασα ...καποια κατεβατα λιγο στα πεταχτα γιατι μου βγηκαν τα ματια .

να σχολιασω για τα λεφτα .

Οταν δουλευα ηταν και αλλες εποχες τοτε που δεν υπηρχε κριση ψωνιζα οτι ηθελα ,εκεινη την περιοδο ψωνιζα ρουχα (ειχα αδυνατισει και γουσταρα να ψωνιζω ) και πραγματα χομπι .Δεν ρωτουσα τον Κ ,ουτε εκεινος με ρωτουσε για το παραμικρο ....

Τωρα που τα πραγματα ειναι στενα φυσικα και σιζηταμε για το καθε τι ,οχι φυσικα για μασκαρα και καλσον αλλα αν θελω ρουχα για μενα η για τα παιδια φυσικα και θα του πω οτι χρειαζετε να παρουμε αυτο και αυτο .Αλλα και ο Κ συζηταει μαζι μου καθε του παρα πανω εξοδο .Οταν εχουμε λεφτα δεν μου χαλαει ευκολα χατιρι ...εκτος και αν ειναι κατι χαζο για αυτον πχ σαν το κοπτιρι σου γιωτα ,αλλα και εγω σπανια του λεω οχι στα εξοδα που θελει αυτος (αν ειναι εντελος αχρηστο η παρορμηση που θα μετανιωσει πχ πλει στεισον που ηθελε ) αλλα οταν δεν εχουμε βαζουμε τα κεφαλια μεσα και μηδενιζουμε τα θελω μας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

σας διάβασα στα πολύ πεταχτά γιατί αποφάσισα να κάνω δουλειές σήμερα και να στρώσω χαλιά

και έχω κάνει και πορτοκαλόπιτα και ψήνεται :D

Βίκυ Χρόνια Πολλά για χθες, δεν πράλαβα να γράψω,

χάρηκα πολύ με τα νέα σου για τον μπέμπη, όλα καλά να πάνε

Πάλι ρε Ιουλία ωτίτιδα? να τον πάς οπωσδήποτε σε ΟΡΛ

Καρολινάκι περαστικά κορίτσι μου και να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη

Θου να κάνεις εξετάσεις για θυροειδή και σταμάτα να σκέφτεσαι βλακείες

Τα δικά μας νέα είναι ότι η μάλλον ΑΠΟΘΗΛΑΣΑΜΕ!!!!!!!!

Η Έλενα θήλασε τελευταία φορά την Τετάρτη το βράδυ, την Πέμπτη το βράδυ πήγαμε για ύπνο, έβαλε το στήθος στο στόμα ρούφηξε 2 φορές και μετά μου είπε δεν θέλω άλλο θα κοιμηθώ τώρα και από τότε δεν ξαναζήτησε................

Η αλήθεια είναι ότι μου κακοφάνηκε λίγο :?:? αλλά από την άλλη χαίρομαι γιατί ήταν δική της αποφαση και δεν την πίεσα καθόλου εγώ.

Αν μου ξαναζητήσει τώρα τι να κάνω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια μου τι να πω για την ωτιτιδα .....της κουμπαρας μου το μικρο 12 μηνων μεσα σε εναν μηνα 2 φορα ειναι που εχει ....και η μεγαλη της παλι βρογχιτιδα ...την σταματισε απο τον παιδικο για να μην καλλαει ο μικρος καιπαλι κολλησαν απο καπου :(

Λενακι λαθος κανεις δεν του δεινω τρια γευματα ,δυο του δεινω ενα στις 12 φρουτα και ενα στις 6 το απογευμα κρεμα .

θουλακι και ο Μ παταει τα δοντια του στο κεφαλι του Π σαν να κανει φιλακι και του δακωνει και τα δαχτυλα ...παλι σε φιλακι ....του λεω να μην το κανει ετσι και να ειναι πιο απαλα τα χαδια του ,καποιες φορες τον φωναζω λιγο καποιες ειμαι πιο μαλακη ....μετα δοκιμαζει και καλα στο χερι του τα δοντια του και λεει δεν ποναει .... :roll:

βικη χρονια πολλα για χθες !!!

θουλακι ...κανε την εξετασει να σου φυγει απο το μυαλο ...

νατασουλα μπραβο σας !!!αντε και στα δικα μας ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες!

ξυπνησαμε...σχεδον δηλαδη!

η μικρη ειναι ακομα στα ξυπνηματα..και βιαστειτε να πειε οτι κοιμαται 12ωρα...να σας πω οτι ξυπνησε στις 5:30 και κοιμηθηκε ξανα στις 10:00

ΘΟυλη τι σκεψεις ειναι αυτες?

ο θυρεοειδης εχει και κληρονομηκη βαση...αλλα μην κοιτας μονο στο αμεσο κοντινο συ περιβαλλον...

πχ...εμας εχει η γιαγια(απο μπαμπα)...η μαμα μου...βρογχοκηλη(δεν ειχε κανεις απο την μερια της)...η αδελφη μου η μεγαλη...(υπερθυρεοειδισμο) η 2η δεν εχει τιποτα...και εγω εχω υποθυρεοειδισμο...με λιγα λογια σχεδον ολες τις μρφες!

αααα και η βραχναδα της φωνης ειναι ενα απο τα συμπτωματα..

να κανει και υ/ς θυρεοειδους...καθως και αντιθυρεοειδικα αντισωματα!

Σισσιω πολυ γελασα με τα παπουτσια...

εγω δεν υπολογιζω...αν επιμενει...απλα με δημοκρατικες διαδικασιες τα πεταω...

Αφρο τι κανετε?

πλησιαζουν οι μερες να γυρισετε!

δωσε λιγη κρεμα...δεν εγινε και τιποτα...λιγη ομως!χαχχαχα

κουμπαρα που εισαι?

Νατασα...οποια φωτο κι αν εχετε ειστε κουκλες!

Λουκια...παλι ωτιτιδα?

γμτ...περαστικα σας!

εχω ακουσει οτι οσο μεγαλωνουν τα παιδια μειωνοντα οι και οι φορες!

Νατασα..αποθηλασατε?

εμεις τελευτα φορα θηλασε 28η οκτωμβριου...

τα συναισθηματα περιεργα...αλλα εγιεν κατι που εεινη ηθελε!

δεν εγινε απο τη μια μερα στην αλλη!

ζητουσε οποτε ηθελε...επερνε αυτο που ηθελε!

απο τοτε δεν εχει ξαναζητησει

μπορει να σου ζητησει...αποψη μου ειναι να της δωσεις...απλα να μην της προσφερεις...απλα μονο αν ζητησει...!

Καρολ ..περαστικα...υπομονη!

ΛΕνα μπηκες στο μηνα σου....περασε ο καιρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ ούτε εμάς έγινε από την μια μέρα στην άλλη,

από το Σεπτέμβριο που ξεκίνησε παιδικό σταματησέ τους ημερίσιους θηλασμούς και θήλαζε μόνο για να κοιμηθεί, έλειψα και 2 συνεχόμενα 3ημερα, Βουλγαριά και Καλαμάτα οπότε μάλλον μειώθηκε πολύ η παραγωγή.

Οκ δεν θα της προσφέρω εγώ, αν και η αλήθεια είναι ότι πέρασε από το μυαλό μου ;) απλά σήμερα συνηδειτοποίησα ότι μεγάλωσε το "μωρό μου".

Θυμήθηκα την Αργυρώ που είχε γράψει όταν αποθήλασε ότι αν ήξερε ότι θα είναι ο τελευταίος θηλασμός θα τον απολάμβανε περισσότερο, το ίδιο σκέφτομαι τώρα κι εγώ........

Εγώ ποτέ δεν ρωτάω για να ψωνίσω τα απαραίτητα, άλλωστε ο Η όταν πληρώνεται κρατάει ένα ποσό για τα καθημερινά του έξοδα και τα υπόλοιπα τα δίνει σε μένα λογαριασμούς και ψώνια.

Αν είναι όμως κάτι πέρα από τα βασικά φυσικά και θα το συζητήσουμε και ιδίως αν είναι μεγάλο το ποσό.

Επίσης δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο γυναίκες που δεν έχουν δουλέψει να παίρνουν σύνταξη, εφόσον οι σύζυγοι ή κάποιος άλλος τους κολλούσε ένσημα, άλλωστε τα έχουν πληρώσει ;)

Θεωρώ όμως μεγάλη αδικία 2 άνθρωποι που κάνουν την ίδια δουλειά να μην αμοίβονται με τον ίδιο μισθό, αλλά δυστυχώς αυτό είναι κάτι που δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει............

Επίσης πάντα αφήνω φιλοδώρημα στους πακετάδες, νομίζω ότι είναι οι πιο κακοπληρωμένοι,

Για το παρκάρισμα που είπε η Αναστασία ότι ο Α δίνει 5-10ευρώ φιλοδώρημα, αυτό δεν είναι ακριβώς φιλοδώρημα αν εννοεί μπουζούκια και club γιατί εκεί οι παρκαδόροι δεν πληρώνονται από το μαγαζί αλλά μόνο ότι βγάζουν από τους πελάτες. Δούλευε ο Η ένα φεγγάρι σε παρκινγκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω απλα περιμενα ποια θα ειναι η τελευταια φορα που θα θηλασει....καπου ειχα διαβασει οτι ο αποθηλασμος γινεται απολυτα φυσικα και σχεδον δεν θυμαται η μαμα ποτε ηταν η τελευατια φορα...

ετσι οταν η Μ-Ι αρχισε να μην θελει να πολυ θηλαζει...η να θηλαζει καθε 1-2-5 μερες ξεκινησα να γραφω...ετσι θυμαμαι αυτη τη μερα...!

ισως τωρα να μην θυμομουν και εγω ακρβως!

νοιωθω ενα μικρο κενο...δεν ξερω ...ισως να ειναι απο τη συνηθεια των χρονων...αλλα θα ηθελα να θηλαζε λγο ακομα..εστω 1 6μηνο ακομα!

φιλοδωρημα δινω...τις περσοτερες φορες..αρκει οι υπηρεσιες να τοα ξιζουν...

αν και τωρα με τις μειωσεις δεν περισευουν...

με ενοχλει να μου το ζητουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχχχχχ λες;! Σ' ευχαριστώ πολύ!!!! Δε ξέρω βρε παιδί μου.. νοιωθω μοσχαροβα αλήθεια... Έχω πάρει και στα πατσακια τα πλαϊνά έχω πάρει και στα μπούτια και στα χέρια.. νοιωθω ένα γενικό πρήξιμο.. δε μπορώ να σκύψω ή να κάτσω με κλειστά πόδια.. μου κόβεται η ανάσα... δε ξέρω.. προφανώς είναι ψυχολογικό.. ήλπιζα και εγώ ότι θα είμαι σα τις ξαδέρφες μου που τις έβλεπες από πίσω και δεν φαινόταν τίποτα στα +4 με +6 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη.. ξέρεις από αυτές που "μισείς να ζηλεύεις".. Έχεις δει τη ταινία "what to expect when you are expecting "; Ε! Σα την Γουέντι(Ελίζαμπεθ Μπανκς) νοιωθω.. 🤣🤣🤣 Όχι χρειάζεται η ζώνη.. εδώ ειδικά Αττική θέλει πολύ προσοχή.. όχι ότι γίνονται λίγα κάτω στη Κρήτη.. το πρόβλημα όμως δεν είναι πως πηγαίνεις εσύ.. το πρόβλημα είναι πως πηγαίνουν οι ηλίθιοι.. βλέπεις πως τρέχουν με ένα κινητό στο χέρι ή χωρίς να κοιτάνε κάν πετάγονται με κόκκινο, από στοπ.. χίλια δυο... Λες; Μωρέ καλές μου φαίνονται και εμένα.. στο 2ωρο δεν ξέρω μόνο αν θα έπρεπε να είναι πιο χαμηλά.. να δω τι θα μου πει η γιατρός..!  Άσε το κάψαμε και σήμερα κυρ Στέφανε!! Κρατιεσαι;;; Παραγγείλαμε εντέλει.. μπριζόλα μοσχαρίσια καλοψημενη με ψητά λαχανικά ανάλατα όλα..!!! Εδω που μας έφεραν δώρο ραβανί.. το έφαγε ο σύζυγος για να μην το φάω εγώ..!!!!🤣🤣🤣🤣 Μια πίτσα ζήτησα η γυναίκα...🙄😅 Τι του λες;! 🤷
    • Καλησπέρα κορίτσια, να σας ρωτήσω αν κάποια ξέρει. Τις τελευταίες μέρες δεν μπορω να φάω,σήμερα είδα τον μουσακά στο σούπερ και πήρα ένα κομμάτι γιατί το λιγουρευτηκα. Έφαγα το μισό και μετά ξάπλωσα. Σηκώθηκα για να ετοιμαστώ να πάω τον μικρό σε ένα πάρτι και άρχισε να με πονάει η κοιλιά μεταξύ πόνου περιοδου και πόνο με συγχωρείτε κιολας κοψιματος.  Πήγα τουαλέτα αλλά τίποτα, την ώρα που έφευγα με έπιασε κρύος ιδρώτας,πάω πάλι τουαλέτα και είχα διάρροια και συγχρόνως έκανα και εμετο. Από εκείνη την ώρα ποναει η κοιλιά μου όχι εντονα αλλά έχω τρομάξει.  Φοβάμαι δεν ξέρω αν είναι γαστρεντεριτιδα, αν είναι από τον μουσακά ή αν είναι φυσιολογικό. 
    • Καλά κ εμείς! Άλλες μέρες καλύτερα, άλλες όχι τόσο αλλά γενικά καλά.  Χθες πήγαμε παιδίατρο, πήρε κ βάρος κ ύψος κ γενικά την βρήκε καλά, οπότε μια χαρά. Μου είπε επιτέλους να σταματήσω το βράδυ να την ξυπνάω ανά 3ωρο🙏🙏
    • μεγαλωσατε καλέ εσείς 💙 κορίτσια χρησιμοποιει καποια την κρεμα της frezyderm colic relief ; αν ναι...ποσες φορές τη μέρα βάζετε; επιτρέπεται όσες φορές θέλουμε; πηρα την αποφαση μονη μου και την πήρα μήπως ηρεμήσει ο μικρός 🤷
    • κι εγώ έτσι ήξερα αλλά ουρολόγος και γυναικολόγος μου είπαν να μην έχουμε επαφές.. πήρα 2 διαφορετικές..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...