Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρες του βυζονυχτιου Νο 54-Χτυπα και αλλο θα το αντεξω!


Recommended Posts

Σισσιώ για να μην νομίζεις ότι είναι μόνο η Χ. σου έτσι μερικά πρωινά, διάβασε:

σήμερα πάμε να πλύνουμε τα δόντια πριν φύγουμε και λέει η Ρ. θέλει πιπί, εντάξει λέω μόνο γρήγορα....αφού τελειώνει κάνω το τραγικό και μεγάλο λάθος να τραβήξω εγώ το καζανάκι, εεεεε και τι δεν έγινε!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

να λέει "όχι θέλω εγώ" της λέω δεν έχουμε χρόνο πρέπει να φύγουμε, όχι να λέει και τι κάνει? κατεβάζει πάλι τα ρούχα της για να κάνει πιπί πάλι και να τραβήξει η ίδια το καζανάκι :o:o:o:o:o:o:o .....εκνευρίστηκα τόσο που έφυγα από την τουαλέτα!!! :roll::roll::roll::roll:

ε και αφού τελείωσα με τις μπότες μου κ.λπ την παίρνω και με συνοπτικές διαδικασίες της ολοκληρώνω το ντύσιμο, εκείνη έκλαιγε και φύγαμε!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ Χρυσα Vacheron.... :ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream::ymdaydream:

Μιλάμε για πανακριβο ρόλεξ η τύπισσα...Και όχι...Δεν ήταν μαϊμου.... :twisted::twisted::twisted:

Γιώτα και εμένα αν μου έλεγες ότι θες να δώσεις τόσα λεφτά για κοφτίρι έτσι θα σε κοίταζα... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σίσσυ εμείς επειδή είμαστε και οι δυο ξυπόλητοι Ωνάσηδες, γι'αυτό συνεννοούμαστε πάντα... :lol::lol::lol::lol::lol: Αλλιώς έπρεπε να είχαμε μπει φυλακή.... :?:?:?

Αρτζιιιι ούτε η μαμά μου δούλευε ποτέ, ο μπαμπάς μου πάντα της έδινε λεφτά και αυτή ψώνιζε σε εμένα... :roll::roll::roll:

Καλά να σας πω την αλήθεια αν πρόκειται για μικρές αγορές, 50 ευρώ πχ. συνήθως ούτε εγώ του το λέω...Πάω στα H&M, βρίσκω φθηνά ρούχα για την Ιω..Θα τα πάρω..Δε θα τον πάρω τηλ να τον ρωτήσω...Απλώς θα του τα φανερώσω όταν έρθει σπίτι...Θα μου πει "Πάλι ψώνισες;;;Σιγά που θα πήγαινες μόνο να δεις..." :lol::lol::lol::lol:

Αλλά όχι...Δε θα πάω να δώσω 150-200 ευρώ για ρούχα ή παπούτσια και δε θα του το πω....Αφηστε που πλέον δε χαλάω τέτοια ποσά για ρούχα...Παίρνω φθηνά αλλά συνέχεια...Γι'αυό δε μουρμουρίζει.. :roll::roll::roll:

Και όχι..Δε θα τον ρωτήω για να πάω να πάρω μεϊκ απ...Σιγά...25 ευρώ νομίζω έχει..Μαξ φάκτορ παίρνω..Σιγά μη μου πει κάτι για τα 25 ευρώ... :shock::shock::shock::shock::shock:

Απλώς επειδή για εμάς ψώνια σημαίνει πολλά λεφτά, γι'αυτό σας λεω ότι πάντα τον ρωτάω...

Αλλά ρε κορίτσια...Εγώ όταν είναι να βγω για ψώνια του λέω θα βγω έξω..Που θα πας μου λέει;;;Να πάρω αυτό του απαντάω..Οπότε..

εσείς δηλαδή βγαίνετε και χαλάτε αλόγιστα;;;;; :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KαλησπερΑ!Αφιερωσα τα 2/3 του χρονου χαλαρωσης κ ξυσιματος καθαριζοντας το μπανιο κ μετα..Τον εαυτο μου!Ενω θα επρεπε να καθομαι και να ιντερνετιαζομαι βρωμιαρα!! :P:lol::lol::lol:

Εγω κοριτσια ποτε δε θεωρησα τα λεφτα του,λεφτα μας!Το εχω ξανακουσει :lol: οτι η αποψη μου αυτη δε στεκει αλλα...Ετσι νιωθω!Δλδ ξοδευω κλπ οσο ειμαστε μαζι.Οταν θα χωρισω δεν θεωρω πως μου "χρωσταει" τιποτα απολυτως!Η αποφαση να μη δουλευω ηταν κοινη αλλα κ παλι δε θεωρω πως μου χρωσταει κατι!Αν δεν το ηθελα ας δουλευα!

Εχω επισης πει οτι θεωρω γαιδουρια(προσωπικη γνωμη κ δεν κρινω κανεναν-ολοι προσωπικες αποψεις λεμε) να μην δουλευω,να εχω τα γουστα μου τα λουσα μου και να περιμενω κ ευχαριστω ή βοηθεια στα του σπιτιου!Κανενας δε χρωσταει ευχαριστω στον αλλο για τη δουλεια που προσφερει σε μια οικογενεια!Σιγα μην γυρναει ο Α σπιτι κ να του λεω "ευχαριστω που πηγες στη δουλεια!" ή εκεινος "ευχαριστω που ταισες το παιδι"! :lol:

Γωγω δε νομιζω να καταλαβες αυτο που εγραψα γτ η αποψη μου ισα ισα ειναι αντιθετη με αυτη του κεφαλαιου κ των αφεντικων!Ειπα πως το σκεπτικο μου ειναι πως η χ κοπελα που δουλευει σε μια "δυσκολη"(ξερετε κ καμια ευκολη δουλεια?ολες δυσκολες ειναι) δουλεια και παιρνει πχ ενα μισθο 2000,καλα κανει κ τα παιρνει.Δε θα επαναστατησω να παιρνει λιγοτερα επειδη υπαρχουν αλλοι που δουλευουν το ιδιο σκληρα και πληρωνονται με το 1/3 του μισθου της!(παραδειγματα ειναι κ οχι για την κατερινα!)..Αλλα θεωρω πως πρεπει να επαναστατησω για να παιρνουν οι χαμηλομισθοι αξιολογους μισθους!Γι'αυτο κ δεν ηθελα να μπω(με την κατερινα) σε διαδικασια να "συγκρινω" την εργασια της με αλλες ωστε να "δικαιολογησω" τα ζορια που νιωθει οτι εχει....

Επισης δεν καταλαβα αυτο με την "αδικια" περι ενσημων!

Μια γυναικα που μεγαλωνει τα παιδια της στο σπιτι δεν εχει δικαιωμα να παρει συνταξη???Δλδ τι σε κανει να πιστευεις πως επειδη εσυ δουλυεις κ εχεις αλλον να σου κραταει τα παιδια(παιδικος,γιαγιαδες κλπ)και αλλον ισως να σου καθαριζει το σπιτι,εχεις μεγαλυτερο δικαιωμα να μην εισαι απορη στα γεραματα???

Μακαρι ολοι οι αντρες να μπορουσαν να κολλανε ενσημα στις γυναικες ειτε ως αυτασφαλιση ειτε ως εικονικη προσληψη!

Συνεχιζω το διαβασμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλα διαβασα παλι και δε συγκρατει ο ερμος ο εγκεφαλος... :?

Συμπεθερακι με την Ειρηνη εννοεις οτι οταν την αφηνεις δε κλαιει και μετα αρχιζει εφοσον εχεις φυγει;;; στο σπιτι τι σου λεει για το σχολειο;;;θελει να πηγαινει;;; εχω μια υποψια οτι ενας λογος ειναι πως επειδη λογω γλωσσας δυσκολευεται ακομη στην επικοινωνια,αγχωνεται και της βγαινει σε παραπονο...αλλιως θα εκλαιγε απο πριν την αφησεις για να τη παρεις μαζι σου... :roll:

Για το "ευχαριστω" που λετε,μαλλον θα το ελεγα "αναγνωριση",εγω την εχω απολυτα αναγκη και οχι με υλικα αγαθα..Νιωθω οτι εχω βαλει στην ακρη ολοκληρο τον εαυτο μου και τα θελω μου αυτη τη στιγμη και για αρκετο καιρο ακομη και εχω αναγκη το "μπραβο" απο τον ανθρωπο μου..και για να νιωσω αναγνωριση και για εχω κινητρο να συνεχισω..

Απο τα παιδια μου τωρα θα θερισω οτι σπειρω...αν στο μελλον με εχουν γραμμενη και δε νιωθουν να ειναι κοντα μου,θα φταιω αποκλειστικα και μονο εγω...

Για το αλλο που λεει η Γιωτα,ευτυχως δεν εχω κανενα τετοιο προβλημα! Δε τον ρωταω ποτε για κατι που θελω να αγορασω(καλα δε μιλαμε να παω να παρω οικοπεδο) και δε με εχει περιορισει ποτε και ο ιδιος! αντιθετως με προτρεπει να παρω παντα το καλυτερο! Κι αν καμια φορα κανω καμια ηλιθια αγορα οπως μια ζωνη φερε που ακομη κλαιω τα λεφτα της,μου λεει δε πειραζει την αξιζες! :x Μωρε τελικα ειναι πολυ καλος,απλως εχει ενα μειωνεκτιμα...δεν ειναι ορφανος!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Γωγω ειναι απολυτα φυσιολογικο ρε να τοκανει αυτο η μπεμπουλα..ειναι πολυ βρεφακι ακομη και της λειπεις πολυ..οχι οτι δε λειπεις της Ιωαννας,αλλα εκεινη ειναι πιο μεγαλο παιδακι και μπορει να καταλαβει πιο πολλα πραγματα..γι αυτο μπορει να ξυπναει και τοσες φορες τη νυχτα η μπουμπου σου,για να αναπληρωσει το χρονο που λειπεις! ;)

Αφρο δωστου μωρε κρεμα σιγα για λιγο θα ειναι! με τα λαχανικα κι εμενα τη 1η φορα ψιλοαηδιασε,αλλα μετα τα ετρωγε σα τρελη!!! απο την αρχη σχεδον της βαζω και σελινο και σπανακι και ντοματα και λαδι και λεμονι..

Α σημερα της εδωσα να δοκιμασει λιγο αυγο απο τον Αλεξ και επαθε παρακρουση!!!!κοντεψε να μας ορμηξει!!!!! :lol::lol::lol: ξερω αο το 10ο μηνα βαζουν αυγο,αλλα θα της δωσω πιο νωρις και με τις συνοπτικες διαδικασιες που εδω σε και η Αργυ!!! :lol::lol: επισης τωρα για απογευμα της δινω προβειο γιαουρτι και το τρωει μια χαρα οποτε σχεδον κομμενες οι κρεμες! ;)

Α Αργυ τα παιδακια σου ειναι ΖΩΓΡΑΦΙΕΣ!!!!!!! :x:x:x:x

Καλε παραλιγο να ξεχασω να πω χρονια πολλα στη Βικυ!!!! Παντα ευτυχισμενη Βικακι και με ενα υγιεστατο μπεμπη σε λιγους μηνες!!!!!

Το Βικτωρια κι εμενα μου αρεσει πιο πολυ! ;)

Λενακι αποτι βλεπω ολες εδω μεσα εχουμε υλικες ζημιες στα σπιτια μας!!!κουτουλαμε τοιχους,ψυγεια,πορτες... :lol::lol::lol::lol: Βικυ βλεπεις πελατεια που θα εχεις εεεε;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Καλα ρε ποσα ειπατε μεχρι να ποσταρω;;;;;; :shock: θα σας διαβασω μετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαρστω πολυ για τις ευχες σας!!!!

ειστε πολυ γλυκιες!

μμμμ θεμα που εχουμε...!

αρχικα να πω.... Αναστασια δεν σημαινει οτι λογω οτι δεν δουλευεις δεν προσφερεις!

προσφερεις και πολλα μαλιστα!

αν δουλευες δεν θα ειχες την αποκλειστικη διαπαιδαγωγηση της Α.θα επρεπε να την κρατα και εκεινος!

και αλλα πολλα μικρα αλλα πολυ συμαντικα!

εγω ψωνιζω οτι θελω...ενοειται οτι δεν αθ αφησω πισω λογαριασμους για να βγω γα ψωνια...

σουπερ σηνηθως ψωνζει οΠ. λογω επαγγελματος..,

εμοειται οτι θα φερει τα 2πλα απο τη λιστα που του δινω,...και οτι δεν αθ ακνει συγκριση τιμων- προσφορων...ειναι πολυ χαλαρος σε αυτο το θεμα

εγω παω για τα μαζικα στο σουπερ..

χμ πηγα σημερα ....τελικα οι γυναικες ειμαστε πολυ σκυλες!

το ταμειο ειναι κοινο..

ρουχα του ψωνιζω εγω...αντε στην καλυτερη να ψωνισει κανα παντελονι η κανενα παπουτσι για τη δουλεια!

σπαμια βεβαια

αλλα ο Π. οσα εχει ειναι ικανος να τα χαλασει...πχ θα πει για ψωμι...θα αγορασει και καμια λιχουδια ...γιατι οπως λεει "τη ζηλεψε"

δεν θα μπορουσα ποτε να ζητω χρηματα για τις βασικες μου αναγκες!

πχ..τι θα του πω...δωσε μου 5 ευρω να παρω σερβιετες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία προφανώς κι εσένα σου κολλάει ένσημα ο Α.... :roll::roll::roll::lol::lol::lol: Γι'αυτό ρωτάς τι μας ενοχλεί;;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Επειδή μιλάμε για αδικιες και τι κάνει ο καθένας και παίρνει ό,τι λεφτά του δίνουν, γι'αυτό λέμε και γι'αυτο ότι είναι τραγικό...Τουλαχιστον έτσι το βλέπω εγώ....

Γιατί η φίλη μου για παράδειγμα έχει να ασχοληθεί ΜΟΝΟ με το σπίτι και το παιδί της, ενώ εγώ (αλλά εγώ δεν είμαι όπως λες παράδειγμα γιατί έχω γιαγιά για να κρατάει τα παιδιά και να βοηθάει στις δουλειές) εκτός από αυτά θα έχω ΚΑΙ ένα 8ωρο -τουλάχιστον- δουλειάς για 35 χρονιά...

Ε, είναι και τρελή αδικία...Δε γίνεται...όπως και να το κάνουμε...Εσένα δηλαδή τι σε κάνει να πιστεύεις ότι έχεις το δικαίωμα να πάρεις ανάλογη συνταξη με μια γυναίκα που είχε εκτός από αυτά που κάνεις εσύ κι ένα ακόμη "αγγούρι", τη δουλειά;;;;;;;Και έναν μαλάκα πάνω από το κεφάλι της να βλέπει αν κάνει ή όχι σωστά τη δουλειά της;;;;Και στην τελική για να έχουν οι σύζυγοι να πληρώνουν ένσημα σε υπάλληλο-φάντασμα και να έχουν δική τους επιχείρηση, καθόλου άπορη δε θα είναι η γυναίκα τους στα γεράματα... :?:?:?:?

Εσύ να διαδηλώσεις για τους χαμηλόμισθους, αλλά εγώ θα διαδηλώσω για να πάρουν μεγαλύτερες συντάξεις οι εργαζόμενες γυναίκες από εκείνες που μόνο "εικονικά" δούλευαν εκτός σπιτιού.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol:

όσο για τα υπόλοιπα,συμφωνώ μαζί σου.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::x:x

Τόνια αυτό σκέφτομαι κι εγώ, αλλά.... :roll::roll: Κάπου μου γυρίζει το μάτι ανάποδα... :oops::oops::oops::oops::oops::oops:

Μωρή τρελή αβγό στο παιδί;;;;;;; :o:o:o:o Φτου σου!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βίκυ γι'αυτόν ακριβώς το λόγο δουλεύω...Για να μην έχω ανάγκη τον Γ. να ζητάω 4 ευρώ για να πάρω τσιγάρα... :?:?:?:? Ακόμα δηλαδή και να μην είχα ανάγκη από δουλειά, θα δούλευα γι'αυτόν το λόγο...Γιατί ακόμα κι αν έχει ο άλλος ΤΑ λεφτά, κάποια στιγμή μπορεί να χωρίσεις και να βρεθείς με 0 εις το πηλίκον.. :(:(:(:( Το έχει πάθει η αγαπημένη μου θεία...Γι'αυτό το λέω...

Αλλά και για να μπορώ να κάνω μια μαλακία σε αγορά χωρίς να έχω την γκρίνια του άλλου.... :D:D:D:D

Επίσης, κι εγώ σαν τον άντρα σου είμαι..Θα πάω για ψωμί, θα πάρω και κανα γλυκό... :roll::roll::oops::oops: Και είναι και ο Γ έτσι... :?:?:?

Γιατί λες ότι οι γυναίκες είμαστε σκύλες;;;;; :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία προφανώς κι εσένα σου κολλάει ένσημα ο Α.... :roll::roll::roll::lol::lol::lol: Γι'αυτό ρωτάς τι μας ενοχλεί;;;;;; :lol::lol::lol::lol:

Επειδή μιλάμε για αδικιες και τι κάνει ο καθένας και παίρνει ό,τι λεφτά του δίνουν, γι'αυτό λέμε και γι'αυτο ότι είναι τραγικό...Τουλαχιστον έτσι το βλέπω εγώ....

Γιατί η φίλη μου για παράδειγμα έχει να ασχοληθεί ΜΟΝΟ με το σπίτι και το παιδί της, ενώ εγώ (αλλά εγώ δεν είμαι όπως λες παράδειγμα γιατί έχω γιαγιά για να κρατάει τα παιδιά και να βοηθάει στις δουλειές) εκτός από αυτά θα έχω ΚΑΙ ένα 8ωρο -τουλάχιστον- δουλειάς για 35 χρονιά...

Ε, είναι και τρελή αδικία...Δε γίνεται...όπως και να το κάνουμε...Εσένα δηλαδή τι σε κάνει να πιστεύεις ότι έχεις το δικαίωμα να πάρεις ανάλογη συνταξη με μια γυναίκα που είχε εκτός από αυτά που κάνεις εσύ κι ένα ακόμη "αγγούρι", τη δουλειά;;;;;;;Και έναν μαλάκα πάνω από το κεφάλι της να βλέπει αν κάνει ή όχι σωστά τη δουλειά της;;;;Και στην τελική για να έχουν οι σύζυγοι να πληρώνουν ένσημα σε υπάλληλο-φάντασμα και να έχουν δική τους επιχείρηση, καθόλου άπορη δε θα είναι η γυναίκα τους στα γεράματα... :?:?:?:?

Εσύ να διαδηλώσεις για τους χαμηλόμισθους, αλλά εγώ θα διαδηλώσω για να πάρουν μεγαλύτερες συντάξεις οι εργαζόμενες γυναίκες από εκείνες που μόνο "εικονικά" δούλευαν εκτός σπιτιού.... :roll::roll::roll::roll::roll::roll::lol::lol::lol::lol:

όσο για τα υπόλοιπα,συμφωνώ μαζί σου.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol::x:x

Γωγω μη με βγαζεις απο τα ρουχα μου μαρη!!!Οκ εχω κανει κορμαρα κ κοιλιακους φετες αλλα ασε με με τις φορμιτσες μου!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Ναι μου κολλαει(κολλουσε) ενσημα(τωρα με εχει απολυσει) για 2 χρ.Τα πληρωνε ομως,δεν τα εκλεβε!!!Και εγω ΔΕΝ επαιρνα μισθο!Εσυ παιρνεις.

Οσες δουλευουν ΔΕΝ ασχολουνται ουτε με το σπιτι ουτε με τις δουλειες ουτε με τα παιδια οσο εγω και ειναι λογικο.Οποτε δεν κανουν ΟΣΑ εγω συν τη δουλεια.Δε θελω να λεω μεγαλα λογια γτ δεν εχω ζησει την αλλη πλευρα(να δουλευεις κ να εχεις παιδια,σπιτι+ οικονομικο ζορι) αλλα ουτε εσυ την εχεις ζησει οποτε ουτε εσυ πρεπει να κρινεις τοσο αβιαστα!

Μπορει να μην εχω εναν μαλακα αφεντικο πανω απο το κεφαλι μου αλλα εχω 24ωρα με ενα παιδι και μια γραμμη που με μαγνητιζει(αυτην της τρελλας! :lol: ) και εχω κ μια αχαρακτηριστη πανω απο το κεφαλι μου που κανει φασαρια οταν εγω προσπαθω να κοιμισω το παιδι!!!! :lol:

Δουλευω λοιπον "εικονικα" οπως λες(σαμπως το ξυνω ολη μερα κ εχω το παιδι κ το σπιτι στον αυτοματο :roll: ?) και οταν αυριο χωρισω με τον συζυγο θα ειμαι μια απορη!Με εναν ΠΡΩΗΝ που εχει οικονομικη ανεση κ καμια αλλη εμπειρια στη ζωη μου!Κ αντε στην προκειμενη ειμαι μορφωμενη και νεα...Αν χωρισω αυτον τον πρωην στα 45 μου???Αφου εχω μεγαλωσει τα παιδια???Θα εχω απλα τα ενσημα που μου κολλησε αυτα τα 2 χρονια για να τα βαλω σαν αλλο αγγουρι εκει που ξερω!!! :lol::lol::lol::lol: Αντε με τις υγιες μου!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Βικυ ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!Τωρα στροφαρα(κ διαβασα!) Με το καλο ο μπεμπης σου!!!

Α!Οταν το να παιρνει συνταξη μια μανα επειδη μεγαλωσε τα παιδια της το θεωρω πολυ θετικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aυτό τώρα, που εγώ συμφωνώ λίγο-πολύ με όλες σας, που μεταξύ σας διαφωνείτε... Πως να το εξηγήσω; :shock::lol::lol::lol:

Δεν θα το εξηγήσω, γιατί έχω ένα κάρο δουλειές :evil: οι μικρές κοιμούνται (για πόσο;):roll: και δεν προλαβαίνω, γιατί θα γυρίσει ο πασάς μου το βράδυ και θα με μαστιγώσει!!! :P:lol::lol:

Συμφωνώ με την Αναστασί, στο ότι δεν έχω απαίτηση, τη στιγμή που εκείνος ξυπνά στις 6 το πρωί, τρέχει όλη μέρα, λείπει όλο το πρωινό και όλο το απόγευμα, δεν ανασαίνει ούτε τα σ/κ, ούτε στις γιορτές, ούτε στις αργίες... να κάνει και δουλειές στο σπίτι, γιατί θα ήταν άδικο.

Μου φτάνει που ασχολείται με τα παιδιά όσο περ/ρο μπορεί, τις ώρες που είναι στο σπίτι και μπορώ κι εγώ να ανασάνω λιγουλάκι, γιατί απ' την άλλη, θα προτιμούσα κι εγώ να "απέχω" κάποιες ώρες απ' το σπίτι και τα μικρά και τη γκρίνια, για να συνέρχομαι λίγο. (γι' αυτό και θα ήθελα πολύ να δουλεύω)

Αλλά υπ' αυτούς ακριβώς τους όρους, ΦΥΣΙΚΑ και θεωρώ τα λεφτά του, λεφτά ΜΟΥ και δεν νιώθω και ΚΑΘΟΛΟΥ περίεργα, να απλώσω το χέρι και να του ζητήσω και 5 ευρώ για σερβιέτες και 105 για μπότες πχ. ;) Θέλω να αποκτήσω την ανεξαρτησία μου, για λόγους ασφαλείας, αλλά όχι για "εγωιστικούς"... Αφού εκείνος δουλεύει, εκείνος πληρώνει!!! :P:lol:

Δεν θα τον ρωτήσω ποτέ, αλλά κι εκείνος μου έχει εμπιστοσύνη, γιατί καταρχήν... σιχαίνομαι τα ψώνια!!! :shock::lol: Συνήθως, ούτως ή άλλως, κάνουμε μαζί τις αγορές μας, γιατί -είπαμε- είναι η διασκέδασή μας!!! :lol: Από σούπερ-μάρκετ, μέχρι κανά zara, h&m για τα μικρά ή ΙΚΕΑ για τα του σπιτιού! ;)

Τα 'πα λίγο μπερδεμένα, στη βιασύνη μου, ε; :roll::P

Για τα παιδιά και την "αναγνώριση" συμφωνώ πολύ με το Χρυσοσυμπεθεροκουμπαράκι μου (μ' αρέσεις πολύ, στο 'χω ξαναπεί, ε;):D Δεν θεωρώ ότι μου χρωστούν τίποτα απολύτως, αλλά εύχομαι να τα μεγαλώσω σωστά, ώστε μεγαλώνοντας να με σέβονται, να με αγαπούν και να με θέλουν κοντά τους (κυριολεκτικά και μεταφορικά). ;)

Ευτυχώς που δεν έγραψα πολλά!!! :oops::lol::lol::lol:

Πάω, με ξεμυαλίζετε!!!!!!!! 8-)

ΒΙΚΥ!!!!! Μα τι γαϊδούρα που είμαι!!! :oops:

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και καλά, εύχομαι όλα τα αποτελέσματα να είναι τέλεια, με το καλό να έρθει το μπεμπάκι σας στον κόσμο και να σε χαίρονται οι αγαπημένοι σου!!!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω καλε εννοειται οτι γυριζει το ματι σου,κι εμενα γυριζει οταν γκρινιαζει η μπεμπα μου λιγο παραπανω σα φυσιολογικο μωρο!!!!αφου τα ιδια σκατα ειμαστε!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: Ε μα στανταρακι θα γινομασταν κολλητες αν ειμασταν κοντα!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Εγω παλι δεν εχω κανενα προβλημα να κολλαει ο συζυγος ενσημα στη γυναικα του κι ας μη δουλευει στην επιχειρηση...ενταξει ειναι λιγο αδικο το γεγονος οτι μετα μπορει να την απολυσει και να παιρνει επιδομα ανεργιας,γιατι αυτο το πληρωνει ο λαος,αλλο οκ δε το θεωρω μωρε και τοσο τραγικο...ας φροντιζε το κρατος τις μητερες οπως στην ευρωπη(πχ αυτο που ειπε η Αργυ) για να μη χρειαζοταν να γινονται αυτα!

θεωρω ομως τραγικο την αλλη με το ρολεξ και τη πορσε να παιρνει τη θεση με το εσπα !!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted:

Καλε ναι αυγο σιγα τι 9 τι 10 μηνων;;;; :lol::lol: αυτο το μωρο γενικα το εχω κανει λιγο πειραματοζωο!!!! :lol::lol:

Μιτσακι μου για αλλη μια φορα συμφωνω απολυτα με αυτα που μολις εγραψες!!!!!! :D:D

Α κι εμενα ο Μακης αν παει σ/μ ή φουρνο στανταρ θα γυρισει με ενα σωρο μπουρδες,που αρχικα θα του τη πω και μετα θα κατσω να τα σαβουριασουμε ολα!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και ο δικός σου Π είναι ολυμπιακός τότε αρχιζω να υποψιαζομαι οτι είμαστε παντρεμένες με τον ίδιο Π!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: Σίγουρα ο δικός σου Π δεν γιορτάζει 15 Αυγούστου;; :D

Αργυρούλα ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ίδια αντίδραση! :o:shock: Έλα όμως που η δική μου αν δεν γίνει το δικό της με σκάει! :?

Αναστασία εγώ που είμαι ΓΑΜΑΤΗ και δουλεύω και τα κάνω όλα μόνη μου στο σπίτι και με το παιδί και τώρα τελευταία σπουδάζω κιόλας :lol::lol::geek::geek::geek::geek: Πιστεύω οτι έχεις δίκιο για τα ένσημα αφενος γιατί τα πληρώνει ο σύζυγος και δεν του τα χαρίζουν και αφετέρου γιατι η πολιτεία δε φροντίζει τις μητέρες.

Μωρή Γωγώ μαζευτείτε και αφήστε τα μεγάλα ψώνια! Έρχονται χαλεποί καιροί! Αν θες κάθε φορά που ψέλνω τον άντρα μου μπορώ να σας παίρνω στο τηλ να με βάζετε σε ανοιχτή ακρόαση να με ακούτε και σεις! :mrgreen::lol::D

Νομίζω οτι είμαι πολύ κουρασμένη. Χριστούλη μου πώς θα μαζέψω αύριο την τρώγλη το σπίτι μου;;; :roll::roll::roll:

Παναγιώααααααα, Εεεεεεερηηηηηη που είστε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζαααααααααααααα!!!!

Τι κανετε αγαπημενες μου;;;

Εχω ενα κεφαλι καζανι απο την αυπνιααααααααααα...αλλο πραμα σας λεω... @-)@-)@-)@-)@-)@-)@-)

Τα 2 μεγαλα αγορια πανε στο μαρκετ και εγω με τον Φ. αραζουμε σπιτι και ετσι ειπα να μπω να σας διαβασω.Βασικα θα πηγαινα και εγω μαζι τους αλλα εχω τον μικρουλη με πυρετο...

Παω να διαβασω τα νεα σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Παναγιωτα δε θα σχολιασω αυτο το "εχω μιλησει σχεδον με ολες εκτος απο Νατασουλα-Ιουλια"...Γαιδουρα! :P:P

L-)L-) Βρε τρελομαναρα στο Verde δεν ησουν εσυ;;; :o:o:o Καλε εστειλες αλλη και μαα κοροιδεψες;;;; :lol::lol::lol:

Εννοω δεν εχω μιλησει καθολου μα καθολου...επισης και με το Λενακι και τη Λενα δεν εχω μιλησει...αλλα που θα μου πανε...θα τις φακελωσω και αυτες... :lol::lol::lol:

Α στο τηλ. ειμαι εντελως διαφορετικη απο οτι εδω...αν εχω χρονο θα μιλαω για ωρες...

Απλως δεν εχω ποτε χρονο. :oops::oops::oops:

Καλε τι τελεια παιδακια -φαναρακια ειναι αυτα!!!Μαναρια μου!!!!

Σισσιω καλα..Θεα δεν το συζυτω!!Ρε συ η Χ. τι κανει οταν φασιναρεις;;;Εμενα ο Ν. θελει να κανει και αυτος οτι και εγω και μου τη βιδωνει... :evil::evil:

Α Θουλακι ουτε και εσενα σε ενημερωνουν απο τον παιδικο ε;;;Εμας με τα χιλια ζορια να μας πουν τι εκανε το παιδι...και ουτε μια φορα δεν μας εχουν συγκεντρωσει ολους τους γονεις.

Λενακι τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους!!!ΜΑζι στην αυπνια!!!!!

τονια η παιδ. μας ειπε για το πετσακι.εσας κατεβηκε αναιμακτα;;;εμενα πολυ κλαμα ρε συ...χθες το βραδυ δεν κοιμηθηκε σχεδον καθολου...

Γωγουλα εμενα παντα λερωμενα ειναι τα ρουχα του (εστω και λιγο) για αυτο τα αλλαζω.

πως ειναι με δουλεια και 2 παιδακια;;; :roll::roll::roll:

συνεχιζω το διαβασμα.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΣΣΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ μωρη ο παπαδημος ειναι απο τη Δεσφινα!!!!

το ξερες;;;;

Τελικα ειδα οτι το ξερες!!!! :lol::lol::lol:

ΒΙΚΥΥΥΥΥΥΥΥΥ Χρονια πολλα κοριτσαρα μου και με ενα γερο παιδαρο!!!! :x:x:x

Κοριτσια εγω εχω δουλεψει 4 χρονια ιδιωτικο τομεα, 4 χρονια σχολειο και τα τελευταια 3μιση ειμαι σπιτι....Εεεεεεεε σαν την κουραση που τραβαω στο σπιτι δεν την εχω τραβηξει πουθενα!!!! Μιλαμε χιλιες φορες να δουλευα....Πραγματικα ειναι μεγαλη αδικια που οι νυκοκοιρες δεν εχουν καποιο επιδομα και συνταξη.

Ο Γ. ψωνιζει παντα μονος του και ποτε δεν με ρωταει..απλα τα φερνει σπιτι και μου τα δειχνει.Εγω απο τοτε που γεννησα παω μονο μαζι του για ψωνια οποτε ξερει παντα τι αγοραζω.

Γενικως υπερβολες δεν κανουμε ομως...Αααα με εξαιρεση το Wii που το αγορασαμε προπερσι και ακομη δεν το εχω ανοιξει ουτε μια φορα να κανω γυμναστικη... :oops:

Στο φουρνο και αγω παντα παιρνω ενα σωρο αλλες βλακειες για αυτο και αποφευγω να πηγαινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..δε σας διαβασα...

εχω να πω δυπο πραματα..

πρωτον..μωρε λετε να εχω καρκινο? :roll::roll::roll:

ρε παιδια τρωω σα το π@υστη κ χανω κιλα :shock::shock::shock::shock:

το ειχα κ παλια αυτο αλλα σε ααααλλη ηλικια..

αλλα τελευταια φορα εκανα γενικη αιματος καλοκαιρι..θα ξανα κανω στη κρητη τωρα που θα παω..θυροειδη δε πρεπει να εχεις κληρονομικοτητα?εγω δε εχω :roll::roll::roll:

επισης με το που λιιγο φωναξω αμεσως κλεινει βραχνιαζει η φωνη μου..σα νταλικιερης γμτ ειμαι :cry::cry::cry:

δευτερον..εχω θεμα με το θοδωρη..δε ξερω τι να κανω :!::!:

τη ζηλια του τη βγαζει με το να ζουλαει τα μαγουλα του παντελη..να πιεζει τα ματια του μικρου να το σπρωχνει...

ναι ομως τρεις κ λιγο ακουω να κλαει ο μικρος :cry::cry::cry::cry:

οοοοοοοοοοοολο μαζι του ασχολειται γμτ :cry::cry::cry:

εγω τους κανω ενα παιχνιδι..τους παω στο κρεβατι μου κανω αμπε μπαμπλομ κ μετα βαζω το δεικτη του χεριου μου στα μετωπα τους κ τους ριχνω πισω κ γελαμε :mrgreen:

κ βλεπω το κανςει στο μικρο..

δηλ η το πιανει το κεφαλι κ το σπρωχνει πισω κ το κεφαλι του εχει χιλιπεσει στα πλακακια..

η το πιεζει στο πατωμα κ τον ενοχλει..

η το πιεζει μαγουλα

μα τι σκατα να κανωωωωωωωωωωωωω :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

στη αρχη λεω δε κανει κτλ κτλ

σημερα 3 φορες τον εβαλα τιμωρια :twisted::twisted::twisted::twisted:

ε μα το λυπαμαι το καημενο το παντελη ..ολο τον χτυπαει με διαφορες μεθοδους

δε θελω τιμωρια αλλα απ το να κανω τιποτε αλλο το χωνω στο κρεβατι κ ηρεμω

για πειτε ρε γκιρλς :roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Θουλακι τι να σου πω;;;....Να σου πω τι θα εκανα(κι εχω κανει με τον ΑΛεξ) εγω;;; Αν δε καταλαβαινε με το να του το εξηγω ομορφα,θα του εκανα το ιδιο...μια περιοδο δαγκωνε τη μικρη,αλλα πολυ ομως και το μωρο μελανιαζε το ερμο..ε μια δυο δε καταλαβαινε,οποτε κι εγω μια φορα που της ειχε δαγκωσει πολυ το δαχτυλακι,χωρις καθολου φωνες του λεω ελα να δεις πως ποναει αυτο που κανεις και του δαγκωσα το δαχτυλο! :roll: χωρις ομως να τον μαλωσω καθολου,δηλαδη οχι σα τιμωρια,αλλα να καταλαβει τι κανει..καλο κακο δε ξερω παντως το εκοψε!

Παναγιωτα ρε συ ανοιξε μονο του το πουλακι του γυρω στα 2 χωρις να του κανω τιποτα απολυτως!!! εσενα ηταν πολυ κλειστο;;ειχε προβλημα με την ουρηση;;; αν οχι..απλα μαλακιστηκε πολυ η παιδιατρος! απαγορευεται να το αγκιζεις χωρις να υπαρχει προβλημα ειδικα σε τοσο μικρη ηλικια!!! :twisted: προσεχε το τωρα πολυ μη μολυνθει γιατι στανταρ θα του εχει κανει πληγουλα.....

Σισσακι κομματια εισαι ε;;;; ναι αλλα σε λιγο καιρο που θα παρεις το πτυχιο σου θα νιωσεις τετοια περηφανια που θα τα ξεχασεις ολα!!!! δε σε φοβαμαι εσενα εισαι θηριο!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σααααααααααας!

αναστασια στο ερωτημα σου νομιζω πως με καλυψε απολυτα η χρυσα.. δεν εχω να συμπληρωσω κατι παραπανω..

συμπεθερονιιιιιι μαλλον αυτος ειναι ο τροπος της μικρης να σου πει οτι της λειπεις.. ελπιζω να συνηθισει στη νεα κατασταση (που δουλευεις) γρηγορα κ να μη γκρινιαζει αλλο!

επισης αυριο να θυμηθω να οσυ στειλω τη διευθυνση... :roll: ευχαριστωωωωωωωω

ασε εχω κατι νευραααααααααααααα!! κ στον ανασταση δεν ημουν καλα αλλα τωρα εχει παραγινει το κακο :roll:

αργυρουλα το κανω κ αυτο με τη λεκανη.. ευτυχως ο τολης μου τριβει κτα ποδια που κ που κ πολυ με ανακουφιζει..\

μωρη μουρλη σισσιω την αφησες να παει με στενα παπουτσια??? :lol::lol::lol:

τα πατουσακια της θα την πεθανουν!!

γιωτα μου κ εμεις παντα συννενοουμαστε για τις αγορες, ακομα κ οταν παει ο τολης σουπερ παντα μου λεει τι θα παρει κ με ρωταει αν χρειαζομαι κ κατι αλλο.. ειδικα για αγορες ρουχων κλπ παντα συνεννοουμαστε.. τον ενα μηνα θα παρω κατι εγω πχ τον επομενο αυτος, μετα για τον μικρο..

ειδικα ετσι οπως ειμαστε τωρα που εχουμε στριμωχτει κ εμεις κ ολοι οι αλλοι νομιζω οτι κ εμενα θα με πειραζε αν ηθελε να αγορασει κατι τοσο ακριβο οπως αυτο που λες.. εκτος κ αν του ηταν πια τοσο απαραιτητο.. εκει που δε σηκωνω κουβεντα ειναι για θεματα υγειας..

θου πραγματικα δεν ξερω.. γιατι δε δοκιμαζεις να κανεις καποιον αντιπρισπασμο?

δηλ την ωρα που χτυπαει το μωρο απλα κρατα του το χερι, μην τον αφησεις να τον χτυπησει δηλ (αν τον προλαβεις) κ απλα μη δινεις συνεχεια. κανε κατι αλλο. μπορει να το κανει επειδη βλεπει οτι σε πειραζει κ σενα, ξερω γω...

επισης τι βλακειες λες μωρη??? εγω νομιζω κανεις πολυ σεξ γιαυτο αδυνατιζεις :lol::lol::lol::lol:

επισης κ εγω πιστευω οτι δεν ειναι σωστο καποιος να ασφαλιζει τη γυναικα του οπως ειπε κ η γωγω αλλα τι να κανει κ αυτος οταν το ιδιο το κρατος δε μεριμνα για τις γυναικες που "αναγκαζονται" να μεινουν σπιτι κ να μεγαλωσουν τα παιδια τους? δεν ειναι κ η πιο ευκολη υποθεση..

αχ σημερα ηταν μια καλυτερη μερα!! χτες κοιμηθηκε στη μαμα μουυυυυυυυυυυυυυ :D:D:D κ αυριο παλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mολις κοιμηθηκε ο μικρος (11 η ωρα ) και ο μεγαλος ειναι ακομη στο σαλονι και περιμενει να κοιμηθουμε μαζι στο διπλο!!!Τοσο ομορφα περναμε τα βραδυα με τον αντρα μου!!!! :?:?:?

Τες πα...

Θουλιτσα εγω σου εχω πει τι κανω..Δεν τους εχω στον ιδιο χωρο.Δηλαδη ο μικρος αγκαλια ή στο παρκο ή με τον μπαμπα του στο δωματιο και ο Νικολας στο σαλονι ή στο καρεκλακι με χειροτεχνιες ή στο yoytube :oops::oops::oops: Ω ναι επιστρατευω ακομη και το pc προκεομενου να μην εχω τετοια θεματα!!!!

Οταν ειναι και τα δυο στο πατωμα ειμαι και εγω ή ο αντρας μου μαζι τους.

Εννοειται οτι και παλι "ατυχηματα" εχουμε ε!!!

Λενα μου ..ξεχασα ρε κοριτσαρα..τωρα εγω πρεπει να κανω κατι εκει που με εκανες ταγκ;;;πρεπει να σε κανω και εγω;;;δε ξερω η ξανθια... :oops::oops: Σε ευχαριστω πολυ που με σκεφτηκες παντως!!! :x:x:x

Τονια μου σε παιδοχειρουργο πηγαμε... :oops::oops::oops: το εκανε κανονικα με αποστειρωμενα εργαλεια και τωρα του βαζω κρεμα με αντιβιωτικο μεσα.Οχι , δεν ειχε θεμα με την ουρηση απλα ο αντρας μου επεμενε να το κανουμε και στους 2 τωρα που ειναι ακομη μικροι και δεν θα τους μεινει "τραυμα"... #-o#-o

Αντε παω να παρω τον Νικολα και να την πεσουμε.Για να δουμε αποψε τι βραδυ θα εχουμε.

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenara χαρηκα που κοιμηθηκε χθες εκει κ ολαπηγαν καλα :D:D:D:D:D

γωγω εγω στο ειχα πει..τωρα θα ξυπναει πιο συχνα ρε..τις λειπεις..εγω οταν αρχισα δουλεια με ειχε τρελανει..

τη πρωτη μερα με το που γυρισα πιπιλιζε ξυπνος 45 λεπτα να θυμαμαι καλα :o:o:o:o

τονια ρε του το κανω..αλλα χεστηκε γελαει :twisted::twisted:

δηλακομα κ στο προσωπο να χτυπησει κ του κανω το ιδιο χεστηκε

επισης τωρα που ειπα χεστηκε..σημερα τουεφυγε μια κουραδα στο βρακι :o:o:o:o:twisted::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

πΑναγιωτα μα πως αντεχεις να κοιμιζεις κ το μεγαλοοοο :o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πΑναγιωτα μα πως αντεχεις να κοιμιζεις κ το μεγαλοοοο :o:o:o

Ποιος ειπε οτι αντεχω;;; :lol::lol::lol:

Πω πω μονο ο δικος μου ο γαϊδαρος δεν κοιμαται μονος του ε;;; :oops::oops::oops:

το προβλημα Θουλη μου ειναι οτι δεν χαλαρωνω ουτε τη μερα ουτε τη νυχτα...υπομονηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λένα τί νόμιζες;;; Οτι επειδη βγήκε το όνομα στην Γωγώ και την Τόνια, εγώ δεν είμαι φράου;;; :lol::lol::lol::mrgreen: Δεν ήταν και τόσο στενα τελικά. Την ενοχλούσαν λίγο απο πίσω. Πάντως όταν γυρισα σπίτι τη ρώτησα αν την ποναγαν τα ποδια της απο τα παπουτσια και μου είπε οχι.

Ή πολυ εγωϊστρια είναι ή όντως δεν την πονούσαν... :roll:

Παναγιώτα τι κάνω με την Χ όταν κάνω φασίνα;; Φωνάζω τί άλλο! :lol: Τώρα έχω χαλαρώσει πολύ, συνήθως της δίνω τη σκούπα και σκουπίζει η το σουιφερ και ξεσκονιζει. Παντως τώρα τελευταια δεν πολυκαθαρίζω οπότε δεν έχω τέτοια προβλήματα! :mrgreen:

Μωρή Θου μπορείς να σταματήσεις τις μαμακιές;;; :evil::evil::evil::evil: Πώς μιλάς έτσι αβίαστα μωρή για καρκίνο και με ταράζεις!!! :evil::evil::evil: Να πας να κοιτάξεις θυρεοειδη!

όσο για τον μικρό προσπάθησε να αδιαφορείς και λίγο. Σου είχα πει οτι μπορεί να το κάνεο απο αντίδραση σε σένα για να ασχοληθείς περισσότερο μαζί του. Αχ σε διαβάζω και θυμάμαι τα δικά μου... απορώ πως μου μιλάει ακόμα αυτή η αδερφή μου. Την είχα σαπίσει στο ξύλο... :cry::cry::cry:

Τί είχε στο ΝΕΤ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααααααααααααααααααααααααααα!

Τί νέα;;;;

Εμείς καλά! Όλη μέρα στο σπίτι είμαστε. Δε βγήκαμε καθόλου σήμερα γιατί αράζαμε με τον πατερούλη μας. Το ρίξαμε στον υπνο και στη χαλαρουίτα... :lol::lol::lol:

Ωραίο θέμα πιάσατε σήμερα....

Να πω και γω;;;;

Γιατί το θεωρείτε άδικο να μας κολλάνε ένσυμα; Είναι πιο σωστό να μεγαλώσω εγώ πχ και να ζω με την τυχόν σύνταξη του άντρα μου που ίσως πάρει αν θα πάρει όταν πάρει ενώ θα έχω κοπεί στη στη δουλειά μια ζωή; Μα φυσικά και ΔΕΝ κάθομαι στο σπίτι. Απλά κάνω δουλειά η οποία πολύ απλά ΔΕΝ πληρώνεται. Προσωπικά ο Δ μου κολλούσε ένσυμα για 2 χρόνια. Τα πληρώναμε από την τσέπη μας (σε εποχή δύσκολη για μας)και φυσικά φορολογηθήκαμε για εισοδήματα που δεν μπήκαν ποτέ στο σπίτι μας και ήταν απλά 'εικονικά' . Η αδικία λοιπόν πια είναι; Δεν το απίρνω προσωπικά ούτε και απευθύνομαι σε κάποια από σας συγκεκριμένα. Κάποιες επισημάνσεις κάνω απλά.

Τώρα σχετικά με τη διαχείριση των οικονομικών του σπιτιού θα πω πως πάντα συνεννοούμαστε για το τί θα πάρουμε. Πηγαίνω ή πηγαίνει κάθε Σάββατο στη λαική απ'όπου ψωνίζουμε τα πάντα για όλην την εβδομάδα. Κάνω αγορές από το ίντερνετ και από το σμ παίρνω μόνο βρεφικές πάνες, χαρτικά,ζάχαρη και χλωρίνη.

Ακόμη, θεωρώ πως τα λεφτά του άντρα μου είναι και δικά μου λεφτά. Νομίζω πως αυτό έχει να κάνει και με τη σχέση του ζευγαριού. Εξ αρχής με το Δ είχαμε κοινό ταμείο. Πρώτα πληρώναμε υποχρεώσεις και έπειτα ό,τι περίσσευε το κάναμε ουίσκι και το πίναμε!!! :lol::lol::lol::lol: Για την ακρίβεια τα χαλούσαμε σε ταξίδια,τσιγάρα ποτά κλπ κλπ....

Αυτάαααααααααααααααααα.........

Λένα καλά έκανες και τον άφησες για να χαλαρώσεις λίγο!!!!

Τόνια ρε συ όλο θέλω να το πω και ξεχνάω! Μα τι παιχτόνι αυτός ο Αλεξ!!!! Έβαλε το αγγούρι στο στόμα της μπεμπας ρε;;; :lol::lol::lol: Και συ πόσο ωραία τα γράφεις! Σχεδόν πάντα τα διαβάζω στο Δ (μόνο αυτά) και ξεραινόμαστε στα γέλια!!!

Θου σε καταλαβαίνω. Θέλει πολύ μπλα μπλα. Να μαλλιάσει η γλώσσα μας μέχρι εκεί που δεν πάει . Και φυσικά το 'θα σε πληρώσω με το ίδιο νόμισμα'!!! :lol::lol::lol:

Παναγιώτα ρε συ δεν είμαι γαιδούρα... :oops::oops::oops: Με πήρες όταν είχαμε κολυμβητήριο και δεν μπόρεσα να το σηκώσω.Όλη τη βδομάδα έλεγα να σε πάρω αλλά το αμελούσα......

Σισσάκι φοιτητόνι!!! Διαβάζεις καθημερινά;;;; Μπράβο σου ρε συ! Αλήθεια μπράβο! Θέλει μεγάλη δύναμη! Αξια !!!!!

Δήμητρα φιλάκια!

Βίκυ γιορτάζεις;;;; Χρόνια σου πολλά μανούλα! Να χαίρεσαι την οικογένειά σου και να σαι πάντα γερή! Και με έναν μπέμπαρο υγιέστατο στη αγκαλιά!

(Χα γράψατε κιάλλα μέχρι να υποβάλλω θα τα διαβάσω τώρα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αχχχχχ λες;! Σ' ευχαριστώ πολύ!!!! Δε ξέρω βρε παιδί μου.. νοιωθω μοσχαροβα αλήθεια... Έχω πάρει και στα πατσακια τα πλαϊνά έχω πάρει και στα μπούτια και στα χέρια.. νοιωθω ένα γενικό πρήξιμο.. δε μπορώ να σκύψω ή να κάτσω με κλειστά πόδια.. μου κόβεται η ανάσα... δε ξέρω.. προφανώς είναι ψυχολογικό.. ήλπιζα και εγώ ότι θα είμαι σα τις ξαδέρφες μου που τις έβλεπες από πίσω και δεν φαινόταν τίποτα στα +4 με +6 κιλά σε όλη την εγκυμοσύνη.. ξέρεις από αυτές που "μισείς να ζηλεύεις".. Έχεις δει τη ταινία "what to expect when you are expecting "; Ε! Σα την Γουέντι(Ελίζαμπεθ Μπανκς) νοιωθω.. 🤣🤣🤣 Όχι χρειάζεται η ζώνη.. εδώ ειδικά Αττική θέλει πολύ προσοχή.. όχι ότι γίνονται λίγα κάτω στη Κρήτη.. το πρόβλημα όμως δεν είναι πως πηγαίνεις εσύ.. το πρόβλημα είναι πως πηγαίνουν οι ηλίθιοι.. βλέπεις πως τρέχουν με ένα κινητό στο χέρι ή χωρίς να κοιτάνε κάν πετάγονται με κόκκινο, από στοπ.. χίλια δυο... Λες; Μωρέ καλές μου φαίνονται και εμένα.. στο 2ωρο δεν ξέρω μόνο αν θα έπρεπε να είναι πιο χαμηλά.. να δω τι θα μου πει η γιατρός..!  Άσε το κάψαμε και σήμερα κυρ Στέφανε!! Κρατιεσαι;;; Παραγγείλαμε εντέλει.. μπριζόλα μοσχαρίσια καλοψημενη με ψητά λαχανικά ανάλατα όλα..!!! Εδω που μας έφεραν δώρο ραβανί.. το έφαγε ο σύζυγος για να μην το φάω εγώ..!!!!🤣🤣🤣🤣 Μια πίτσα ζήτησα η γυναίκα...🙄😅 Τι του λες;! 🤷
    • Καλησπέρα κορίτσια, να σας ρωτήσω αν κάποια ξέρει. Τις τελευταίες μέρες δεν μπορω να φάω,σήμερα είδα τον μουσακά στο σούπερ και πήρα ένα κομμάτι γιατί το λιγουρευτηκα. Έφαγα το μισό και μετά ξάπλωσα. Σηκώθηκα για να ετοιμαστώ να πάω τον μικρό σε ένα πάρτι και άρχισε να με πονάει η κοιλιά μεταξύ πόνου περιοδου και πόνο με συγχωρείτε κιολας κοψιματος.  Πήγα τουαλέτα αλλά τίποτα, την ώρα που έφευγα με έπιασε κρύος ιδρώτας,πάω πάλι τουαλέτα και είχα διάρροια και συγχρόνως έκανα και εμετο. Από εκείνη την ώρα ποναει η κοιλιά μου όχι εντονα αλλά έχω τρομάξει.  Φοβάμαι δεν ξέρω αν είναι γαστρεντεριτιδα, αν είναι από τον μουσακά ή αν είναι φυσιολογικό. 
    • Καλά κ εμείς! Άλλες μέρες καλύτερα, άλλες όχι τόσο αλλά γενικά καλά.  Χθες πήγαμε παιδίατρο, πήρε κ βάρος κ ύψος κ γενικά την βρήκε καλά, οπότε μια χαρά. Μου είπε επιτέλους να σταματήσω το βράδυ να την ξυπνάω ανά 3ωρο🙏🙏
    • μεγαλωσατε καλέ εσείς 💙 κορίτσια χρησιμοποιει καποια την κρεμα της frezyderm colic relief ; αν ναι...ποσες φορές τη μέρα βάζετε; επιτρέπεται όσες φορές θέλουμε; πηρα την αποφαση μονη μου και την πήρα μήπως ηρεμήσει ο μικρός 🤷
    • κι εγώ έτσι ήξερα αλλά ουρολόγος και γυναικολόγος μου είπαν να μην έχουμε επαφές.. πήρα 2 διαφορετικές..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...