Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρες του βυζονυχτιου Νο 54-Χτυπα και αλλο θα το αντεξω!


Recommended Posts

Αργυρο μου ....θα κανεις κατι για σενα ,δες το θετηκα .

το καταλαβαινω φευγει και το μικροτερο παιδι απο το σπιτι ...ειναι δυσκολο .

χρυσα αυτο που περιεγραψες σε εμενα σημβαινει απο νεογεννητο ....μια χαρα που περασαν τοσοι μηνες για να σου σημβει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρία περαστικά στην γιαγιά, εύχομαι να το ξεπεράσει :)

με το καλό να γεννήσει και η φίλη σου :)

όσο για την βλακεία κια την μικρή, μην ανησυχείς τα παιδιά συγχωρούν αμέσως :x εγώ αν δώσω καμμιά στον πωπό της Ρ., έρχεται και με αγκαλιάζει και με φιλάει :(:(:( και αισθάνομαι πολύ άσχημα και φυσικά αμέσως της ζητώ συγνώμη!!!! :)

Χρύσα μην το σκέφτεσαι έτσι, δεν μπορείς να κάνεις στον μικρό ό,τι έκανες στον μεγάλο.....τα 2α είναι λίγο "παραπεταμένα" για αυτό και γίνονται και πιο ανεξάρτητα από τα 1α!!!! :!:

Η Ρ. αρχίζει τον παιδικό από 1η Δεκ.!!!! :?:cry::cry::cry::cry::roll::roll::roll: αχ η κοπελάρα μου θα μου λείψει τόοοοοοοοοοοοσο πολύ!!!!! :( αύριο θα πάμε για τις λεπτομέρειες και η διευθύντρια στο τηλ. μου φάνηκε πολύ ευγενική, καμμιά σχέση δλδ με αυτήν του Λ., θεωρείται από τους καλύτερους παιδικούς!!!! :D ....και μας είπε ότι αν δεν δεχθούμε την θέση θα τηλεφωνήσει στην επόμενη οικ.!!!! ...... φυσικά είπαμε ότι δεχόμαστε!!!! :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

χθες με έφερε στα όρια μου η Έλενα, να τις φταίνε όλα και να μην ξέρει τι θέλει, εγώ να θέλω να συμμαζέψω στο σπίτι γιατί έλειπα 3 μέρες και να μαγειρέψω για να φάμε και η Έλενα να μην ξέρει τι θέλει........... είναι από τις μέρες που δεν μπορώ να συγκρατήσω τα νεύρα μου :(:(:(:( είμαι σίγουρη ότι της είχα λείψει και ήταν και 1η μέρα στο παιδικό μετά από 5 μέρες που δεν είχε πάει και αυτό με στεναχωρεί πιο πολύ αλλά δεν έχω πολλές επιλογές...........πρέπει να μαγειρέψω γιατί αλλιώς δεν θα έχουμε να φάμε, πρέπει να πλένω και να σιδερώσω γιατί αλλιώς δεν θα έχουμε να φορέσουμε ρούχα κοκ

Τέσπα σας έπρηξα αλλά ξαλάφρωσα λίγο ομολογώ να πώ :P:P:P:P

Επιτέλους ήρθαν και τα λεωφορεία στον παιδικό, οι ζώνες βέβαια δεν είναι 5 σημείων αλλά τουλάχιστον έχει μειωθεί πολύ ο χρόνος μεταφοράς αφού κάνουν μικρότερες διαδρομές.

Αναστασία σε τέτοια περίοδο κρίσης και δεν μπορείς να βρείς γυναίκα για δουλειές? :?:?

Σήμερα το πρωϊ στο φούρνο της γειτονιά είχε αγγελία: "Ελληνίδα αναλαμβάνει σίδερωμα ρούχων, βάψιμο μαλλιών και διάφορα άλλα" :roll::roll::roll:

Φιλοδώρημα δεν αφήνω πάντα, εξαρτάται από την συμπεριφορά των υπαλλήλων ;)

Στον παιδικό δεν είχα πάει ποτέ δώρο στις δασκάλες, στα νήπια και στα προνήπια όμως μαζεύαμε χρήματα και κάναμε δωράκια ομαδικά στην δασκάλα.

Για υπνόσακκο δεν ξέρω γιατί δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, θα της έλεγα όμως να τεντώσει να πόδια για να δώ αν υπάρχει καθόλου.

Μάρθα και Σίσσυ φυσικά και να το κάνετε θέμα στους παιδικούς, φυσικά και μπορώ να καταλάβω πόσο ζόρι είναι 1 δασκάλα με 20-25 παιδάκια αλλά σε καμιά περίπτωση δεν δικαιολογώ την βία.

Μαρία καλή επιτυχία με την εργασία

Γωγώ και η Έλενα άργησε πολύ να πιεί νερό στην αρχή ανουγούλιαζε, η παιδίατρος μου είχε πεί ότι δεν υπάρχει πρόβλημα εκτός και αν δώ ότι κάνει πολλές ώρες να ουρήσει ή αν μυρίζουν τα ούρα της και είναι πολύ σκούρα

Καλέ πόσα γράψατε?

Ποστάρω και σας διαβάζω μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο γεννικα ο μικρος ειναι πολυ βολικος και ισυχος..

ε παιδακι ειναι..να μη θελει και αυτος μια αγκαλιτσα για να κοιμηθει;;;;

χτες το βραδυθ να φανταστειτε τον πηραμε στο κρεβατι μας να κοιμηθει και δεν κοιμοταν...ηταν ξαπλα ολο χαμογελα κουνηματα κλοτσιες στον αρ\ερα και γουργουρητο και αγου αγκου...το μωρακι μου..δεν ασχολουμαστε οσο θα θελαμε μαζι του και ειναι η μοναδικη ωρα να τον χαρουμε παρολο που κουτουλαμε απο τη νυστα..

Νατασουλα τα φιλια μου..ποσο μα ποσο σε καταλαβαινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα έτσι ένιωθα και εγώ με την Ρ. όταν ερχόταν ο Λ. από τον παιδικό δεν ασχολούμουν μαζί της, όπως θα έπρεπε για να μην ζηλεύει ο Λ., έτσι φρόντιζα τα πρωινά, αλλά και τα πρωινά κάτι θα έπρεπε να κάνω ή εκείνη θα κοιμόταν.....τέλος πάντων δεν ήταν το ίδιο όπως με το 1ο και το έλεγα στον άντρα μου.....αλλά γενικά είμαστε όλο αγκαλιές, είτε κάθομαι, είτε είμαι ξαπλωμένη έρχεται πάνω μου!!! :D και μου αρέσει :D

Νατασούλα για πες για το χαρτζιλίκι που ρώτησα :roll::roll::roll:

Αφρο και εγώ το ίδιο με σένα, μπορεί να μην θηλάζω, αλλά όλοι από μένα ζητούν :?

Χρύσα δεν είναι ο ίδιος παιδικός με αυτό που πήγαινε ο Λ., δεν θα την έστελνα εκεί με τίποτα, καλύτερα να έμενε στο σπίτι.......αυτός εδώ είναι κοντά στο δημοτ. του Λ., οπότε αφού αφήνω τον Λ. μετά θα πηγαίνω και εκείνη, μετά θα γυρίζω σπίτι και κάποιες μέρες της εβδ. θα παίρνω το ποδήλατο και βουρρρρρ την γυμναστική μου :D .....μετά θα βάλω πρόγραμμα εντατικό να τελειοποιηθώ στην γλώσσα και μετά να κοιτάξω για καμμιά δουλειά που να τελειώνει στις 11.30 :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: που σχολάει ο Λ.!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργη μακαρη να τα κλαταφερεις...

θα δεις πως θα νιωθεις πολυ πιο ωραια που θα εχεις εστω λιγες ωρες μονο δικες σου

Τελεια που ειναι κοντα στο σχολειο του Λουκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία περαστικά στην γιαγιά σου, μακάρι να πάνε όλα καλά

Με το καλό να γεννήσει και η φίλη σου.

Αργυρώ όχι δεν δίνουμε χαρτζιλίκι στον Μιχάλη, νομίζω ότι είναι μικρός ακόμα. Υπάρχουν όμως αρκετά παιδάκι στην τάξη του Μιχάλη που έχουν χαρτζιλίκι στο σχολείο :o:o

Καλή αρχή με τον παιδικό, γιατί στεναχωριέσαι?

Με τα μαθηματικά τι σε προβληματίζει με τον Λουκά? τι κάνουν τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

διαβασα αλλα δε εχω χρονο..θα ξυπνησει ο βασιλακης μου :lol::lol::lol:

ω ναι...η αδερφη μου τον λεει καιλα..μα ρε παιδια..οοοοοοοοολο κλαει..εκει που σας ειχα πει ηρεμησε επαιζε μονος τωρα στα ιδια..να κλασω δε μπορω :lol::lol::lol:

εχω τυψεις :o:o:o:o:shock::oops::oops::oops: αληθεια,..για το χθεσινο..

πηγα σημερα στο σχολειο..αυτη παλι τα ιδια..με τα μουτρα κατω..

μιλησα με τη απο πανω που ειναι μαζι τα παιδια μας..κ με ειπε σιγουρα θα τη εκραξε η διευθυντρια κτλ

κ γω αμεσως ηρθα στη θεση της κ ειπα εμενα θα με αρεζε να με μαλωσει η διευθυντρια?

τωρα θα εμ πειτε χερι σηκωσε..γτ εμενα δε με εχει φυγει :oops::oops::oops::oops:

αχ αληθεια νιωθω περιεργα..ελεγα να παω να τη ξαναπιασω να τη πω οτι στεναχωρεθηκα κτλ κτλ :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλη...κοψε τις χαζομαρες...

ξες κατι...καλα την εκαν η διευθυντρια...στο σβερκο το χτυπησε..

αναρωτηθηκες τι θα μπορουσε να ειχε γινει;;;;

αν ηταν ο Τεο στη θεση του;;;;

οτι αυτο το παιδι θα μαθει ετσι και μετα εαν καποιος κανει κατι σοβαροτερο μπορει να το θεωρισει φυσιολογικο;;;

εγω σημερα ξεχεσα την μια απο τις δυο ιδιοκτητριες του παιδικου του σχολειου του φοφο γιατι χτες δεν τον αλλαξε καμια το φανελακι..

και μη μου πουν οτι δεν ιδρωνει..ο φοφος ειναι ικανος να ιδρωσει και μονο που καθετε

Μου ειπε ελειπε η δασκαλα του και ειχε αλλην ε και..εγω τους ξεχεσα μια φορα να μαθουν να ενημερωνουν

Δεν θα εχεις τυψεις και εαν ξαναπεσει κατι στην αντιλυψη σου εννωειτε να το πεις

ΚΟιτα καταλαβαινω οτι με 20 παιδια ειναι μανικη..

εδω εχεις 1 η δυο και ειναι ωρες που σαλταρεις και θες να αστραψεις χαστουκι...αλλα ΔΕΝ το κανεις...

ειναι παιδαγωγος...και οπως λεει η λεξη δουλεια της ειναι να διαπαιδαγωγει τα παιδια μας..

μπορουσε να του φωναξει..να το επιπληξει...να τον τυμωρισει με καποιον τροπο..πχ σηκονωντας το απο το τραπεζι η στεροντα ςτου καποιο παιχνιδι..οχι να τον ακουμπισει...

ισως ...και λεω ισως...με μιση καρδια να δικαιολογουσα καποιο χτυππημα στο χερακι εαν κινδυνευε σοβαρα η σωματικη ακαιρεοτητα αλλου παιδιου απο καποια ενεργεια του..αλλα και αυτο παλη..με μιση καρδια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο τέλεια φωτό, κουκλάκια :x:x:x:x

Θούλη :o:o:o:o:o τι στεναχωρήθηκες καλέ? να μπείς στη θέση του παιδιού και όχι της δασκάλας, διότι στην εργασία μας μπορούμε να δεχθούμε επίπληξη από τον διευθυντή μας, είαμστε όμως ενήλικες και μπορούμε να το διαχειριστούμε ανάλογα και να βελτιωθούμε φυσικά, το παιδί όμως? :?::?::?:

να μην της πεις τίποτα, θα ήθελες να το κάνει στον Ντόντο αυτό συχνά? έτσι για να μην έχει τα μούτρα κάτω εκείνη? :?::?::?:

Νατασούλα το χαρτζηλίκι δεν το παίρνουν στο σχολείο το έχουν στο σπίτι τους!!! ίσως σε κουμπαρά.....έχει και ο Λ. κουμπαρά, δεν ξέρω πόσα έχει μέσα :roll::roll::roll:

για τα μαθηματικά δεν ξέρω πώς να του δώσω να καταλάβει την έννοια της ποδότητας π.χ. το χαρτονόμισμα των 10ε πόσα έχει μέσα!!!

προχθές τους έδωσαν χρήματα (σε χαρτί) πολλά του 1ε, του 2ε και 2 5ευρα......και τον ρώτησα, πας σε ένα ΣΜ και αγοράζεις μία σοκολάτα και σου λέει η ταμίας ότι κοστίζει 3ε τι της δίνεις (ποιά χρηματα παίρνεις?) είχα απλώσει όλα τα κέρματα και τα χαρτονομίσματα.......το βρήκε.... ε και συνεχίσαμε, αλλά γενικώς δεν ξέρω ΠΩΣ να του το πω για να το καταλάβει, :?:? και χθες στην συνάντηση και οι άλλοι γονείς είπαν ότι τα παιδιά είχαν μια δυσκολία με τα χρήματα..........μάλλον είναι και νωρίς.......

βρήκα ένα χαρτί που μας έδωσαν και έλεγε ότι τα παιδιά θα αρχίσουν να μαθαίνουν να διαβάζουν στην 2α δημοτικού και να μην τα πιέζουμε στο να μάθουν από τώρα....σημαντικό είναι να μάθουν να γράφουν και το διάβασμα θα έρθει από μόνο του :?:?:?:? είναι καινούργια μέθοδος αυτή!!!! :-?:-? [smilie=confused2.gif] [smilie=confused1.gif] [smilie=dontknow.gif] [smilie=dontknow.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Έχω χαθεί γιατί έχω γίνει πολύ εργατική :-B:-B:-B

Σας διαβάζω το πρωί με τον καφέ μου αντί για εφημερίδα :mrgreen: Ειδικά εκεί που είχατε πιάσει τα πολιτικά από εσάς ενημερωνόμουν :lol:

Θού πας καλά που στενοχωριέσαι? Εγώ θα το είχα κάνει πολύ μεγαλύτερο θέμα! Το θεωρώ απαράδεκτο! Άσε που μπορεί αυτό που είδες να ήταν μια μικρή σφαλιαρίτσα τύπου "ταπ-ταπ" αλλά σε πιο έντονη φάση άνετα θα της ξεφύγει και καμιά σφαλιάρα τύπου "μου-ήρθε-ο-ουρανός-σφοντύλι"... Ίσως είμαι υπερβολική αλλά εγώ δε θα το άφηνα έτσι :?

Α! Να σας ζήσει ο Παντελάκος - δενπρέπει να έχω ευχηθεί :oops:

Στο σταθμό της Μαρκέλλας όταν κάνουν αταξία τους λένε "Nei! Ikke lov" δηλαδή "όχι! δεν επιτρέπεται!". Κι έχουμε τώρα στο σπίτι τη Μαρκέλλα που το λέει συνέχεια. Ας πούμε φωνάζει μόνη της "ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ" και μετά λέει "nei! ikke lov" ή πάω να τη ντύσω και δε θέλει και μου λέει αυστηρά "nei! ikke lov" :P ´Εχει πολύ πλάκα η σκατούλα μου :x

Με τα μπουρμπουάρ είμαι πολύ σκρουτζ :oops: Δε μου αρέσει να δίνω κι όταν δίνω το κάνω μόνο γιατί ντρέπομαι να μη δώσω... Ευτυχώς εδώ γενικώς δεν περιμένουν να δώσεις εκτός κι αν είσαι σε πολύ καλό εστιατόριο - οπότε και πρέπει να αποδείξεις πόσο ανοιχτοχέρης είσαι (έτσι το βλέπω εγώ...)

Άργυ ισχύσει ότι στη Γερμανία αναμένεται να δώσεις περίπου το 10% του λογαριασμού σε τιπ? Γιατί κάθε φορά που ερχόμαστε έχω τον άντρα μου πουτ μόνο που δε βγάζει κομπιουτεράκι για να το υπολογίσει ακριβώς :lol: Πολύ μου τη δίνει...

Αυτά...Σας αφήνω να εργαστώ :-B:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

.και λεω ισως...με μιση καρδια να δικαιολογουσα καποιο χτυππημα στο χερακι εαν κινδυνευε σοβαρα η σωματικη ακαιρεοτητα αλλου παιδιου απο καποια ενεργεια του..αλλα και αυτο παλη..με μιση καρδια

Όχι ρε κοριτσάκι...

ούτε στο χεράκι ούτε στον πωπό, ούτε πουθενά...

Δεν πρέπει να υπάρχει ως επιλογή το χτύπημα παιδιού. Με κανένα τρόπο και σε καμία περίσταση... Πρέπει κάποια στιγμή να το βγάλουμε από το μυαλό μας...

Άρχισες δουλειά κι εσύ ε? Πώς σου φαίνεται? Πώς το πήρε ο μικρούλης?

:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααααααα!!!!!!!!! :D:D:D

Μωρε χιονουλα πουρ μπουαρ = για να πιεις!!!Ρωτα και την Ιουλια που η Γαλλικη ειναι η μητρικη της!!! :lol::lol::lol: Σε φιλω... :-*:-*:-*

Παω να διαβασω λιγο τα νεα σας και αν προλαβω θα επανελθω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhμερα!

τί κανετε;

εγω σημερα σπιτι..απο εχθες το πρωι κ ενω ημουν στο σχολειο.με επιασε μια αναγουλα..συνεχεια εμετο εκανα.. :oops::oops::oops: κ ο χ. τα ιδια..μαλλον μας δημητηριασα..

πηγα φαρμακειο,μου εδωσαν κατι χαπια,αλλα τιποτα..ως το μεσημερι που γυρισα δεινοπαθησα..σημερα καλυτερα..αλλα το χθεσινο μαρτυριο δε θα το ξαναπερνουσα κ εμεινα σπιτι να συνελθω..με φρυγανιες ειμαι..

θουλιτσα να χαιρεστε τοπν παντελακο,γερός κ καλοφωτιστος να ειναι ο καιλας! :lol::lol::lol:

χιλια συγγνωμη που δεν ηρθα στη βαφτιση να σας καμαρωσω,ο χ. ειχε αλλα σχεδια κ ολη μερα ημασταν βολτες,λουνα παρκ,ζωολογικο κηπο,φαγητο..ειπα να μη του το χαλασω..

θα κανονισουμε να σε-σας δω να μοιρασω κ εγω τα δωρακια σας!

μη στεναχωριεσαι για τον παιδικο..αυτη στεναχωριεται επειδη καταλαβε το λαθος της..εσυ δε φταις..ε οχι κ να χτυπησει!ειπαμε να μαλωνουν,αν κ αν το ακουγα θα θυμωνα,αλλα θα ημουν παραλογη,αλλα οχι κ να χτυπουν!

σισσακι τα ιδια!να πας να μιλησεις!σκεψου αλλη μανουλα να εβλεπε να το κανουν αυτο στη χαριλινα κ να μη μιλουσε! :evil::roll:

νατασουλα!χρονια πολλα στον μιχαλακη!να ειναι παντα χαρουμενος κ τοσο μα τοσο καλο παιδι!!φιλακια πολλα!για τις δουλειες..ααααχ..εγω πλεον εφηνω πολλα πισω..επειδη ειμαι και τεμπελα βεβαια..εχθες με τα χιλια ζορια μαγειρεψα επειδη δε θα ειχε φαγητο ο γιωργος για τον παιδικο σημερα..κ σερνομουν απο την εξαντληση απο εμετους.. :oops::oops::oops:

συγχαρητηρια στο λινακι μας!με το καλο το μπεμπακι!να εχει μια υπεροχη εγκυμοσυνη!

αργυρω τί καλα που πηραν τη ρεα!θα εχεις χρονο για εσενα επιτελους!τωρα..δουλεια που θα σχολασ στις 11.30 δεν ξερω αν θα βρεις βεβαια.. :roll::roll::D αληθεια..εκει δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο του ολοημερου νηπαγωγειου-δημοτικου,που μπορεις να παρεις τα παιδια κ πιο αργα; :!::? εννοω σε περιπτωση που θα εβρισκες καποια δουλεια!

χαρτζιλικι εμεις δε δινουμε φυσικα στον γιωργο,ειναι πολυ μικρος,αλλα ξερει κ οταν βρει κερματα τα αρπαζει κ τα βαζει στον κουμπαρα του!επισης,πιανει τις τσεπες μας κ μας ρωταει"εχεις λεφτα;",οπου λεφτα εννοει μονο τα κερματα,γιατι αυτα μπαινουν στα αμαξακια κ τα αεροπλανακια!τα χαρτονομισματα τα σνομπαρει!θυμαμαι μια μερα ειχε ανοιξει το πορτοφολι μου,ειχε βγαλει ενα 50ευρω,το κρατουσε κ παραπονιοταν επειδη δεν ειχα λεφτα! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

μολις του εδωσα ενα 10λεπτο,το πηρε με χαρα κ μου αφησε το 50ευρω! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: οικονομικος θα μου βγει! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

σας αφηνω προς το παρον!φιλακια πολλα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άργυ ισχύσει ότι στη Γερμανία αναμένεται να δώσεις περίπου το 10% του λογαριασμού σε τιπ? Γιατί κάθε φορά που ερχόμαστε έχω τον άντρα μου που μόνο που δε βγάζει κομπιουτεράκι για να το υπολογίσει ακριβώς :lol: Πολύ μου τη δίνει...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ναι κάπως έτσι.....κοίτα αν είναι 2.50 θα δώσεις 3 γενικώς το στρογγυλοποιείς (οι άλλοι όχι εγώ!!! :lol::lol::lol: )

Μαρκελλίτσα :x:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια δε φαντάζεστε το τι ακούω από την καλύτερη μου φίλη εδώ στη δουλειά σχετικά με το θηλασμό.... :roll::roll::roll: Πως αντέχω που ξυπνάω το βράδια για να θηλάσω και πάω το πρωί στη δουλειά.... :roll::roll::roll: Μου έλεγε τώρα που είχε το μωρό πυρετό ότι θα πάθει τίποτα αν δεν πίνει νερό... :roll::roll::roll: Και γιατί θέλω να θηλάσω;;;;; :roll::roll::roll: Και ότι αμα δώσω ξένο γάλα στο μωρό θα χορταίνει και θα κοιμάται κλπ κλπ κλπ.... :roll::roll::roll::roll:

Ειναι παιδιατρος με διατριβη στο θεμα της βρεφικης διατροφης??? :?::?::?:

Αν ναι ζητα τα αρθρα που πανω τους βασιζονται αυτα που λεει και μελετησε τα..

Αν οχι... %-(%-(%-(%-(%-(%-(%-(

Α επισης το φιλοδωρημα πρεπει να ειναι 10% του λογαριασμου...νομιζω αυτο ισχυει..το χω δει στα φιλαρακια. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! :) Τι κανετε?

Ζορικο πρωινο και εγω με την Ε. Αν και ξυπνησε ευκολα ηταν μεσα στα νευρα, ουτε να την ντυσω ηθελε ουτε τιποτα. Πηγε και ξυπνησε και τον μικρο και αναγκαστικα επρεπε να τον παρω και αυτον μαζι μου και γινοταν χαμος πρωι πρωι. Κλαματα ο μικρος γιατι δεν προλαβαινα να τον ταισω, τσιριδες η Ε. σηκωνεται και ο Π. και μου βαζει κατι φωνες :twisted::twisted: Τουρκο με εκανε πρωι πρωι. Λες και ειναι σκυλακια τα παιδια να μπορω να τα φημωνω να μην μιλανε :twisted:

Αργυ τελεια για την Ρ. και τον παιδικο! Σου ηρθε αποτομο τωρα γιαυτο σκεφτεσαι ετσι...στην αρχη θα σου κακοφανει αλλα μετα θα εισαι οκ. Θα μπορεις να κανεις πραγματα για σενα με την ησυχια σου.

Μπα δενμε αφηνει ο σκατιαρης να γραψω με τιποτα...θα επανελθω αργοτερα. Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: Ιουλία μου θυμίζει την Ρ. που την ρωτά ο μπαμπάς της "θέλεις 100ε?" και εκείνη λέει όχι :lol::lol::lol::roll::roll::roll: ενώ εγώ της λέω "να λες ναι όταν ακούς 100ε"!!! :lol::lol::lol::roll::roll::roll::roll:

στο δημοτικό πρέπει να το δηλώσεις από την αρχή γιατί υπάρχει περιορισμένος αριθμός παιδιών που πάνε π.χ από το τμήμα του Λ. πάνε μόνο 5 παιδάκια :? το σύνολο από την 1η δημοτ. πάνε 15, δλδ πρόβλημα και φυσικά πού να βρεις δουλειά που να αρχίζει στις 8.30 και να τελειώνει στις 11.15?!!! :? !!!!

πάμε να πάρουμε τον Λ. :)

σας φιλώ :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδα :lol::lol::lol::lol::lol:

Πω πω..αχταρμα τα κανα...

Ρε κοριτσια .. να σας ρωτησω κατι;;;Ποση ωρα θελετε για να διαβασετε 8 σελιδες αλλα να θυμαστε μετα τι διαβασατε;;εγω σιγουρα μισαωρο... :oops::oops::oops:

Ο προφ δε μεσα σε 5 λεπτα θα τις ειχε ξεπεταξει...μιλαμε διαβαζει απιστευτα γρηγορα... :evil::evil::evil:

Σισσακι τι εγινε;;ειπες τπτ στον παιδικο;;;

Θου ..αντε ρε να νοιωθεις και τυψεις!!!Οκ..αβολα και εγω θα ενοιωθα..οχι ομως τυψεις.

Φρανιτα μου φιλακια και απο μενα.Πως εισαι;;;Διαβασα για το πιλοτικο σχολειο που θα φτιαξετε.. Ενθουσιαστηκα...Μακαρι να παει καλα!!!!!

Αφρο ,Λενακι,Χρυσα ελπιζω η μερα να εξελιχθει καλυτερα απο το βραδυ σας.

Αργυ στον ιδιο παιδικο που πηγε ο Λουκας θα παει η Ρεα;;;δεν καταλαβα... :oops:

Ιουλια τι φαγατε καλο μου και δηλητηριαστηκατε;;;

Αυτα προς το παρον...παω να κανω κανα μποτε (αποτριχωση κοινως) γιατι ειμαι... [smilie=naka.gif][smilie=naka.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαγδουλα πως να μου φανει..ενταξη...ειμα καπως γιατι μου λειπουν και τα δυο και γιατι δεν εχω χρονο να χαρω νανενα τους οσο θα ηθελα...

βαλε και οτι αυτο το μπαχαλο στο σπιτι με αποδιοργανωνει απιστευτα

Βαλε και οτι ο Ο δουλευε το Σκ...γυρυζε αργα ολη την προηγουμεη αλλα και αυτη την ευδομαδα και θα δουλευει και αυτο το Σκ...σκεψου...

απο την αλλη σκεφτομαι την Αφρο και δεν πολυμιλαω

θα μπω σε μια σειρα που θα παει

Παναγιωτα μου τα φιλια μου...

εγω διαβαζω γρηγορα σε νατιθεση με τον Ο που ειναι Αργοκινητο καραβι...χιχιχιχιχι

αχ ειπες μποτε...

εχω κλεισει 2 μανικιουρ με 12 ευρω συνολικα και να δω ποτε θα τα κανω..ειναι και κοντα στο σπιτι..χρονος μηδεν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιουλια φαγατε καμια Δημητρα και δημητηριαστικατε ? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ευχαριστω Αργυρο :-*

εγω δεν ασχολουμαι πια με τον θηλασμο ποια θηλασε και ποια οχι και τι λενε ....απο το ενα μπαινει απο το αλλο βγαινει .

χρυσα εμενα μην με σκευτεσε ...εγω ειμαι σαλταρισμενη πια ....δεν ειμαι και υποδειγμα ...προσπαθω με νυχια και με δοντια να ειμαι ηρεμη ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρώ γενικά δεν δίνουμε χαρτζιλίκι όχι μόνο για το σχολείο. κουμπαρά βέβαια έχουνε και οι 2 και βάζουν μέσα ότι μαζεύουν από κάλαντα γιορτές, γενέθλια κλπ. Η δε Έλενα αδειάζει αν βρεί εύκαιρο το πορτοφόλι μου και γεμίζει τον κουμπαρά της (ευτυχώς μόνο με τα ψιλά) :lol::lol::lol:

Ωραία ιδέα αυτό με τα χρήματα, ο Μιχάλης ζορίζεται λίγο στην αφαίρεση ίσως τον βοηθήσει.

Επίσης αυτό που μου φαίνεται εμένα περίεργο είναι ότι του λέω να γράψει λέξεις που δεν έχουν μάθει ακόμα και τις γράφει (χρησιμοποιώντας βέβαια μόνο ι, ο, ε δεν έχουν μάθει ακόμα τα υπόλοιπα), ζορίζεται όμως στην ανάγνωση, σύμφωνα βέβαια με την Γερμανική μέθοδο που λές εσύ δεν υπάρει πρόβλημα οπότε θα σταματήσω να προβληματίζομαι 8-)8-)

Ιουλία περαστικά, σε χάσαμε......

Θου κακώς στεναχωρέθηκες, σκέψου ότι θα μπορούσε να είχε χτυπήσει τον Ντόντο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργήσαμε λίγο και τους πετύχαμε στο πρωινό. Εκεί είδα τη μια δασκάλα της Χ να τραβολογάει ένα κοριτσάκι, αυτό να κλάιει και η άλλη δασκάλα να της λέει "τι κάνεις τώρα ρε! Αφησέ τη"! Ομολογώ οτι τα έχασα και δεν είπα τίποτα.

Ααααααα...τώρα το είδα κι αυτό :o

Ρε κορίτσια μην το αφήνετε έτσι... Σήμερα αυτά τα παιδάκια, αύριο τα δικά σας. Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι στα δικά σας θα φερθούν καλύτερα? Και μην είστε σίγουρες ότι αν γίνει κάτι παρόμοιο τα παιδιά σας θα σας το πουν...

Καλά εδώ θα γινόταν χαμός και θα είχαν απολυθεί χωρίς δεύτερη κουβέντα. Στην Ελλάδα είμαστε μάλλον συνηθισμένοι σε τέτοιες συμπεριφορές -τις βλέπεις καθημερινά στο δρόμο από γονείς- γιαυτό και δεν αντιδράμε....

Άφρο και Χρύσα τι να πω....Εγώ τσαντίζομαι με τον άντρα μου όταν γυρνάει μετά τις 17.30... Κουράγιο!

Τελικά σήμερα δεν εργάζομαι και τόσο όσο θα ήθελα :?:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουμπαραδες εχουμε και εμεις..και μαλιστα χρωσταω του μικρου 170 ευρω :lol::lol::lol::lol:

αλλα εγω τον φοφο δεν τον αφινω να αγγιξει λευτα...

Ρε κοριτσια εσεις που εχετε μεγαλυτερα παιδια σας εχουν πει ποτε οτι το ταδε ρουχο που φοραν δεν ειναι μαρκα η μοντερνο και αρνουνται να τα φορεσουν;;;;;

Γιατι μια συναδελφος μου με προβληματησε...

της το ελεγε η τριχρονη κορη της και μου εκανε εντυπωση..

Μαγδουλα εδω δυστιχως και κυριως σε δημοσιους παιδικους σταθμους τετοιες συμπεριφορες ειναι αναμενομενες

Μια φιλη μου ελεγε οτι τον γιο της δεν του αλλαζανε καν πανα απο μια ηληκια και μετα και τον επαιρνε ακοαμ και χεσμενο σπιτι..

το καταλαβε γιατι για καποιες μερες σημαδευε την πανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...