Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το Εξπρες του βυζονυχτιου Νο 54-Χτυπα και αλλο θα το αντεξω!


Recommended Posts

Μαρία τι είχες Γιάννη τι είχα πάντα! αφού όλα γίνονται κομματικά!!!

γιατί την ξήλωσε? αντιστάθηκαν κάπου?......όμως τον Γενάρη-Φλεβάρη δεν γίνονται οι κρίσεις? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερουδια!!!

τί υπεροχες φωτο!αννυ,ειρηνη κ φαιδρουλα κουκλες!!!για ις μαμαδες ο,τι κ να πω ειναι λιγο!!

καλε αναστασια..ασορτι με τη νατασα ντυνεστε;; :lol::lol::lol::lol::lol:

ξερω,ξερω!τα μεγαλα πνευματα συναντωνται!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

ειμαι σιγουρη οτι ειναι τελεια στο κοπερτι τελικα,αλλα δε ρισκαρω να τον φερω σε επαφη με τοσα παιδακια 2 φορες την ιδια μερα..εχω παθει μια φοβια.. :roll::roll::roll:

ακομη παιρνουμε αντιβιωση,ως την πεμπτη..παιδικο πηγαινει..φοβαμαι να τον εκθεσω αλλο..τα εχω δειολα φετος..κ ειναι ακομη η αρχη,ξερω :(:(

σημερα εκαναν για τα φρουτα..κ οταν πηγα να τον παρω,δεν εφευγε αν δεν επαιρνε το ¨μαθημα του"! :o:o:o

δηλ.τη ζωγραφια με τα φρουτα!

κ με επρηξε ολο το μεσημερι για το κοτσανι που εχουν τα φρουτα κ πώς το τραβαμε!μα πολυ κολλημα! :o:o:o:o:shock::shock::shock::shock:

επισης...τρωει μονος του! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

πηρε μπροστα το πιατακι του κ το κουταλι,με εσπρωξε οταν πηγα να τον ταισω κ εφαγε κανονικα χωρις να ριξει κατω!μαλιστα εσκυβε μπροστα στο πιατακι κ ανοιγε πολυ το στομα για να μη λερωσει!εμεινα μακακας να τον κοιταω! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

δεν ειχα ιδεα! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

βικυ αυτη η συναδελφος θα παρει αυτα που ζηταει;για τα ωραρια κ τις μερες λεω!οταν με το καλο γεννησεις να ζητησεις κ εσυ τα ιδια,αν τα παρει αυτη! :evil::evil::evil::evil::evil::evil:

νατασουλα ειναι καλα η ελενα τωρα;περαστικα σας!

φρανι περαστικα σου κοριτσακι μου!

μα ολες αρρωστες;κ εμας στο σχολειο οι μισοι συναδελφοι ειναι με γαστρεντεριτιδα..ελπιζω να μην πλησιαζει η ωρα μου..εμπρος καλα μου αντισωματα! :lol::lol::lol::lol::?:?:?:?

Αργυρουλαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!

χρονια πολλα!να χαιρεσαι τον υπεροχο εαυτο σου! ;):D:D:D:D:D

να τον φροντιζεις κ να τον κανεις να χαμογελαει συνεχεια!!!

κ φυσικα να σε χαιρεται η οικογενεια σου κνα σε φροντιζει πολυ πολυ πολυ!φιλάκια!!

ρε τονια!ειμαι γαιδουρα! :oops::oops::oops::oops::oops:

πώς παει ο αλεξ με τα εκζεματα;μα απο ψυχολογικο;δεν ειχα ιδεα οτι ζηλευει το ζουζουνι τοσο :(:(:(

στεναχωρεθηκα..

για το δημοψηφισμα..σιγα μην γινει..σκατουλες..αλλα κ αν γινοταν..μακαρι να ειχαμε ολοι τα κοτσια να το καταψηφισουμε!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερα ξεχαστηκα...

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ..να σε χαιρεται ολη η οικογενεια σου!

αχ τα χριστουγεννα θελω και δεν θελω να ερθουν...!

δεν ειμαι καλα ψυχολογικα με ολα αυτα ... με τις περικοπες και την αβεβαιοτητα!

οσο για το δημοψηφησμα...

νομιζω θα παμε για εκλογες και μετα θα πτωχευσουμε επισημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλααααααααααααα!!!!!! Χρονια πολλά συμπεθέρα να εισαι πάντα καλά και να σε χαιρεται η οικογένεια σου! Φιλιά πολλά! :x:x:x

Μπήκα να σας διαβάσω λιγουλάκ.. :YMHUG:

Φιλάκια!

Θουλάκι, θα γυρίσει ο τροχός, μη μασάς! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιουλιαααααααα ειμαι σιγουρη οτι εμεινες να τον βλεπεις να τρωι κρατωντας τη μπουκια του στο χερι σου!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

πως εισαστε οικογενειακως?

α ρε θου... καθε περσυ κ καλυτερα... απο παρα πολλες αποψεις

κ οπως λεει κ η ερη θα γυρισει ο τροχος!

αχ βικυ κ εγω εχω τρομερη ανασφαλεια για ολα οσα γινονται

χω κ τον τολη που εχει φαγωθει να φυγουμε. :?

ερη κοριτσαρα τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα!!!!

Μπήκα στα γρήγορα να διαβάσω λίγο, και είδα ότι γιόρταζε η Αργυρούλα μας, ιδέα δεν είχα :oops::oops:

Χρόνια σου πολλά κοριτσάρα!!!!!!Να είσαι πάντα καλά και ευτυχισμένη με την οικογένεια σου!!!!!

Sorry που ξαναχαθηκα αλλά έχουμε τουρνουά σκάκι στη δουλειά και γίνεται χαμός πάλι :(:( I 'll be back όμως...δυναμικά μετά τις 12 του μήνα!!!!

Έχω και τη μανούλα μου εδώ ευτυχώς και με βοηθάει :D:D:D

Καληνύχτα κοριτσάκια μου,θέλει ο άντρας μου το λάπτοπ για δουλειά και πάμε για ύπνο...

Φιλιά!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[code][code]Γεια σας κοριτσάκια..Τι κάνετε;;;;Μπήκα στα γρήγορα να σας πω τα νέα μου...

Χάλια τα πράγματα με τη δουλειά..Χθες πρώτη μέρα με κάλεσε ο εκδότης να μου πει ότι έπρεπε να είχα πάει από τις 20 του μήνα για δουλειά (μου ειχε δώσει λάθος ημερομηνία το γραφείο προσωπικού :evil::evil::evil: ) και ότι ήταν απαράδεκτο που πήρα το μειωμένο ωράριο και έλειπα τόσο καιρό ενώ ο κόσμος καίγεται... :shock::shock::shock::shock::shock::evil::evil::evil::evil::evil: Και ότι πρέπει να βρούμε μια λύση, να δούμε τι θα κάνουμε..Μου είπε ξεκάθαρα ότι μπορεί να μου δώσει ένα ποσό που με ικανοποιεί, να μου έχει ένσημα μέχρι τον Απρίλη και μετά να μου κάνει εικονική απόλυση για να μπω ταμείο ανεργίας... :o:o:o:o Μιας και δεν μπορεί να με απολύσει που προστατεύομαι από το νόμο....

του μίλησα ευγενικά, αλλά του είπα "ας μη μου έδινε ο προϊσταμενος μου την άδεια..δε φταίω εγω αν μου την έδωσε..τη ζήτησα γιατί είχα πρόβλημα, δεν είχα που να αφήσω τα παιδιά μου και δεν είχα την οικονομική δυνατότητα να πάρω γυναίκα αλλά αν δε με άφηναν να το πάρω το μειωμένο θα έκοβα το λαιμό μου να βρω λύση.."

Αφού κουβεντιάσαμε για κανα μισάωρο μου είπε ότι προς το παρόν δεν παίρνει καμία απόφαση, του φάνηκα καλό παιδί και θέλει να το ξανασκεφτεί και να το συζητήσει με τον γενικό διευθυντή, ο οποίος είναι και ο μέντοράς μου και ο 'ανθρωπος που με πήρε στη δουλειά και είναι με το μέρος μου... :?:?:?:?:?

Χθες, πρωτη μέρα ήμουν χάλια...Σήμερα καλύτερα..Όλη τη δουλειά την έχει κάνει ο καριολης προϊσταμενος ο οποίος έχει βρει 3 νεούδια με σκάρτα 500 ευρώ μαύρα και του κάνουν όλη τη δουλειά....Με τα λεφτά που παίρνω εγώ μπορεί να πάρει τουλάχιστον 2 ατομα ακόμα..Αφηστε που είχα αρνηθεί να γράψω όταν ήμουν έγκυος στο σάιτ που ο ΙΔΙΟΣ έφτιαχνε χωρίς να παίρνω ούτε ευρώ... :evil::evil::evil::evil: Γι'αυτό θέλει να με διώξει ο πούστης...Και μιλάμε για έναν ελεεινό τύπο που έρχεται στο γραφείο στις 6 το απόγευμα και παίρνει 8000 ευρώ το μήνα.... :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Και πήγα και τον έπιασα και μου τα μάσαγε..Έκανε την κότα... :evil::evil::evil: Και μου είπε ότι η γυναίκα του η αλλοδαπή είναι πάλι έγκυος στο 2ο παιδί και έχει αγόρι...Δε θέλω να κάνω αισχρά πράγματα,γιατί είμαι μάνα αλλά μέσα μου σκεφτόμουν "Ρε πουστη να σου βγει άρρωστο το παιδί και να τραβιέσαι μια ζωή.." :oops::oops::oops: Ντρέπομαι και μόνο που το σκέφτηκα...Αλλά μετά καταράστηκα μόνο τον ίδιο... :?:?:?

Που μας καταντησαν..Να αισθανόμαστε άσχημα και να μας κάνουν και χάρη και να μας εκφοβίζουν επειδή πήρα αυτό που διακιούμαι από το νόμο και επειδή έκανα παιδάκι... :evil::evil::evil: Με πρόσχημα την κρίση..Οι παλιοπούστηδες...Να πάνε να γαμηθούν...

Και ενώ χθες γύρισα χάλια από τη δουλειά, όταν μπήκα στο σπίτι στι 8 η ώρα το βραδυ και είδα πως έκαναν τα κοριτσάκια μου για μενα που με λαχταρούσαν και τα δυο, μου ήρθε να βάλω τα κλάματα από τ'υψεις που λείπω τόσες ώρες και τις βλέπω ελάχιστα και την ίδια ώρα σκέφτηκα.."ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΜΕ ΑΠΟΛΥΣΟΥΝ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ..ΚΑΛΥΤΕΡΑ...ΕΧΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ.." :(:(:(

Ειλικρινά μου λείπουν πολύ...Δεν μπορώ ακόμα να συνηθίσω ότι δε θα είμαι κοντά τους... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Αργυρουλα μου χρόνια πολλά κοριτσάρα μου..Πάντα γερή και χαρούμενη να χαίρεσαι και να σε χαίρονται τα βλασταρια σου και το στεφάνι σου... :x:x:x

Κοριτσάκια σόρρυ γι το κατεβατο και τη μίρλα, αλλά δεν είμαι στα καλυτερά μου..

Σας αγαπώ και σας σκέφτομαι... :x:x:x

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!! Μα ποσα ειπατε!!! :o

Αργυρουλα χρονια πολλα!!! Να χαιρεσαι το ονοματακι σου!! Και του χρονου με υγεια! Μαρεσει που δεν θα επινες!! :P Που πηγατε εκδρομουλα? Εκει κοντα?

Συμπεθερα και εγω δεν ξερεις ποσο χαρηκα που σε ακουσα εστω για λιγο! Σημερα δεν μπορεσα να σε παρω γμτ...ο μικρος ετοιμαζει δοντια και ηταν μεσα στο κλαμμα ολη μερα..Ελπιζω για αυριο που θα ειναι και ο Π. σπιτι.

Θου καλα εκανες και μας τα ειπες. Αλλα μην σε περνει απο κατω θα ερθουν και καλυτερες μερες...αν δεις πως ειναι η δικια μου καθημερινοτητα θα φριξεις, γιαυτο σου λεω καλα εισαι...Καρακρισαρα επαθε ο Ντοντος παλι ε? Ωραια το χειριστικες εγω δεν ξερω τι θα εκανα ειλικρινα. Ευτυχως τετοια δεν κανει η Ε. και οταν κανει ειναι σε μικρο βαθμο και παντα την ξεγελαω με κατι αλλο. Καλα ο Π. ειναι φοβερος με τα δοντακια του!!

Παναγιωτα και εγω αυτην την μηχανη θελω να παρω αλλα την κοκκινη. Ο Π. δεν θελει γιατι εχει καψουλες και δεν θα μπορει να κανονιζει ποσο δυνατο θελει τον καφε του, οποτε θα παρω μια που να τον αλεθει εκεινη την ωρα.

Ιουλια εμεινες που τον ειδες να τρωει μονος του ε? :lol: Αυτο να δω και εγω στην Ε. και τιποτα αλλο!!

Αναστασι και Νατασα τι κουκλες που εισαστε!! Καλα για τις μικρες δεν λεω! Ειναι αστερια! Τι ωραια που πρεπει να ειναι στο Κοπερτι!

Μαρια κουκλες μανα και κορη και η φωτο στο προφιλ τελεια!! Τι γλυκα ειχες στο κουτι???? :lol::lol:

Κατερινακι αντε να ερθει 12 του μηνα να σε βλεπουμε πιο συχνα! Το μνι σ καλα τωρα? :lol::lol:

Λενα αν υπαρχει η δυνατοτητα να φυγετε να το κανετε χωρις δευτερη σκεψη, Τα πραγματα θα χειροτερεψουν στην Ελλαδα τα επομενα χρονια.

Βικακι απλη η ασκηση αλλα για παιδια δημοτικου ειναι μεγαλη! Θα τα τρελανουν τα καιμενα! Καλη αρχη με την δουλεια!

Σας διαβασα απο νωρις και δεν θυμαμαι αλλα...ηταν και πολλα.

Η Ε. σημερα πρωτη μερα παιδικο εκλαψε πιο λιγο οταν την αφησα και λεω : α ωραια καλα θα παμε αφου δεν εκλαψε πολυ. Σε 2 ωρες με περνουν τηλ, να παω να την παρω γιατι ακομα εκλαιγε η ψυχουλα μου :cry: τι ζορι τραβαει γμτ η καρδια μου :cry: Αποφασισαμε με τις δασκαλες της να την πηγαινω 2 ωρες την μερα για καμια εβδομαδα και αν ειναι ηρεμη θα με περνουνε τηλ. να την αφηνω λιγο παραπανω. Σημερα θα την επερνα στης 12:00 αντι για 14:00.

Περιμενω να τελειωσει ο αγωνας να παιξουμε παιχνιδια στο ζοο με τον Π. :lol::lol:

Καλο βραδυ σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σας!

:? από χτες το μεσημέρι έκανε και η Φ πυρετό..Ψιλιαζόμαστε ωτίτιδα οπότε θα την πάμε σήμερα γιατρό να την δει. Δεν πονάει το αυτάκι αλλά πάααντα μα πάντα όταν έχει μύξες κανει ωτίτιδες :|

Σήμερα καθώς ερχόμουν στο γραφείο σκέφτηκα τη Γωγώ..Έλεγα που χάθηκε αυτή. Ξεκίνησε δουλειά και δεν πρόλαβε ούτε να γράψει :( Και τώρα διάβασα αυτά που συνέβησαν :shock: Μη στεναχωριέσαι κοριτσάκι, κι εγώ όταν μου σπάνε τα νεύρα γυρίζω σπίτι βλέπω τις φατσούλες τους και λέω να πάνε όλοι να ...... Δε νομίζω όμως να σε πειράξει κανείς αφού ο διευθυντής είναι με το μέρος σου.

Φιλιά σε όλες και καλή μέρα να έχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ .

ο Π με εσκασε το βραδυ ...αρχιζω και σκευτομαι να του δεινω στις 12 αυτο το γαλα το "κοιμαμαι μεγαλωνω" να του πεφτει σαν τσιμεντο να κοιματε :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Γωγω μου ....τι να πω κοριτσακι μου ....δυσκολα τα πραγματα ,ευχομαι το καλυτερο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Λενακη υπαρχουν καψουλες με διαφορες ποιοτητας

Αν μπεις στο www.nespresso.gr και δεις τις ποικιλιες..θα δεις τον βαθμο αναλογα με το ποσο δυνατο τον θες...απο το 1 που ειναι ο ελαφρυτερος μεχρι το 10 που ειναι ο πιο δυνατος

Εμενα μου αρεσουν οι ποικιλιες με βαθμο εντασης 3-5

Θουλιτσα..ειναι λογικο να σκεφτεσε ετσι...και πολυ καλα κανεις που μας τα λες.

Δεν ξερω ακομα πως ειναι να αισθανεσε τελειως μονος σου γιατι δεν εχω χασει καποιον τοσο κοντινο μου αλλα στο θεμα Α σε νιοθω..4 χρονια παντρεμενοι με τον Ο....ειμαι την περισσοτερη ωρα μονη μου..πολλες φορες και τα ΣΚ...υπηρχε ενα διαστημα οταν γεννησα τον Χριστοφορο...για 2 μηνες περιπου που ερχοταν καθε μερα στις 8 το βραδυ και δουλευε και τα ΣΚ... αλλα μονο ετσι μαζεψαμε κανενα φραγκο και ειμαι πιο χαλαρα τωρα αλλιως θα ειχα λαλησει

Γωγω μου..πολυ λοιπαμε για την συμπεριφορα του εργοδοτη σου...ειναι καθηκη ολκης αλλα δε μου επιτρεπει το φορουμ να νπω περισσοτερα

Παντως αυτες οι πρακτηκες σημβαι νουν εδω και καιρο..

Η ξαδελφη μου που γεννησε ενα μηνα πριν απο μενα και δουλευει σε ενα απο τα γνωστοτερα ζαχαροπλαστεις της Θεσσαλονικης..ξερει πως μο0λις χρονισει το παιδι...την επομενη ειν αι με την απολυση στο χερι

Και πιστεψε με αυτο ακριβως να ευχεσαι..να εχεις υγεια εσυ και η οικογεννεια σου...

Κουμπαρα καλη η συναδελφος...

Ενταξη ειπαμε να εξυπηρετηθει αλλα οχι και ετσι

Μαρια περαστηκα ρε...αμαν..

Αφρο και σου εγγυατε οτι θα κοιμαται τσιμεντο;;;;;;;

Αν ναι..θα δινω του φοφο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσα αν δεν δοκιμασεις δεν ξερεις ...τι να πω μου περνανε πολλα απο το μυαλο ....

πρεπει να του αρχισω και φρουτα ,χθες εγλυφε το μηλο με μεγαλη χαρα ....αλλα εδω δεν εχω μπλεντερακι και πρεπει να παρω και ποτηρακι για νερο κουταλι και πιατο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

χθες είχαμε πολύ χάλια βράδυ, η Έλενα ανέβασε 40,5 πυρετό :(:( δεν ξέρω τι να κάνω.........

να περιμένω τα 3 24ωρα και αν συνεχίσει να την πάω μετά παιδίατρο, ή να την πάω σήμερα?

Εσείς τι κάνετε σε τέτοιες περιπτώσεις?

Δεν την πονάει κάτι αυτιά ή λαιμός και όταν πέφτει ο πυρετός είναι πολύ ευδιάθετη,

η παιδίατρος πάντα που λέει αν πέφτει εύκολα ο πυρετός με το αντιπυρετικό και είναι ευδιάθετη όταν πέφτει μην φοβάσαι, αλλά από την άλλη σκέφτομαι να τυρρανιέται 3 μέρες και να την πάω μετά?

Μαρία περαστικά και σε εσάς

Γωγώ δυστυχώς παντού τα ίδια γίνονται :evil::evil::evil::evil: προφασιζόμενοι όλοι την κρίση......

Δύσκολες καταστάσεις και δυστυχώς θα γίνουν ακόμα χειρότερα τα πράγματα :(:(:(

Μάρθα κι εμείς μια από τα ίδια, ο Η σπάνια γυρνάει πριν τις 8 στο σπίτι, ούτε να διαβάσουμε με τον Μιχάλη δεν μπορούμε ήσυχα, έχω φτάσει σε σημείο να τα κάνω όλα μετά τις 10........ μπάνιο, μαγείρεμα, δουλειές........... αλλά τουλάχιστον λέω έχουμε την υγεία μας και δουλειά προς το παρόν ;)

Εδώ μου είπαν να πάω ΣΚ για δουλειά στην Καλαμάτα και δεν το σκέφτηκα καθόλου, είπα κατευθείαν ναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφρο χαλαρα...

καντο στον ψιλο τρυφτη το μηλαρακι, η πολτοποιησε του μια μπανανα με ενα πηρουνι...

η νυφη σου δεν εχει κανενα μπλεντερακι;;;;;;

Σημερα παιδια..τσατηστηκα πολυ...

αφισα τον φοφο στον παιδικο....ερχετε ενας μπαμπας νεαρος...εχει ενα παιδιακι, πιο μικρο απο τον φοφο....γυριζω το κεφαλι..το παιδιακι στο μπροστινο καθησμα χωρις καρεκλακι δεμενο με τη ζωνη...

ηθελα να του ρηξω μια μπουνια...

και ηταν και σχετηκα νεαρος μπαμπας...ρε παιδια..υπαρχουν και οικονομικα καθηβσματα αυτοκινητου...

διλαδη εμεις που εχουμε 2 ειμαστε μαλακες

Επισης...μου τη δινει που στο γραφειο ολοι συζητανε συνεχεια για πολητικα..δουλεψτε και λιγο...

Νατασα εγω θα την πηγαινα..

με το ιστορικο του Χριστοφορου δεν περιμενω πανω απο μια μερα...ειδικα αν πεσει ο πηρετος και μετα απο μερικες ωρες ξανανεβαινει

Και εγω κανω τα περισσοτερα μετα τις 10...κυριως το μαγειρεμα και τοπ σηδερωμα και το σφουγγαρησμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα εγώ τη Φ θα την πάω παιδίατρο γιατί είμαι 99% σίγουρη ότι πρόκειται για ωτίτιδα και μάλλον θα πρέπει να ξεκινήσουμε αντιβίωση :?

Την Ι την είχα πάει Παρασκευή στο γιατρό ενώ είχε ανεβάσει Τετάρτη μεσημέρι πυρετό αλλά δεν ήθλε ανα την αφήσω γιατί μεσολαβούσε ΣΚ και εγώ την Κυριακή ερχόμουν Θεσσαλονίκη. Τελικά καλά έκανα.

άσε παίζει να πάμε Θεσ/κη το Σάββατο με τη δουλειά και δε θέλω καθόλου..ελπίζω να μην πάω εγώ :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η παιδίατρος μου γενικά είναι πολύ χαλαρή και της άποψης να περιμένουμε τα 3 24ωρα εφόσον βέβαια το παιδί δεν διαμαρτύρεται ότι πονάει, ο πυρετός πέφτει στο 20λεπτο και μετά είναι ευδιάθετο, αλλά αυτήν τη φορά αγχώθηκα αρκετά...... θα την πάρω τηλ αργότερα να δώ τι θα μου πεί

Σκέφτομαι ότι θα λείπω και το ΣΚ και δεν θέλω να είναι χάλια

Χρύσα δυστυχώς δεν είναι λίγοι αυτοί που βάζουν τα παιδιά χωρίς καρεκλάκια :evil::evil::evil::evil: και έχω ακούσει και γελοίες δικαιολογίες........ η πιο πρόσφατη που θυμάμαι είναι ότι ήταν ότι τα καθίσματα του αυτοκινήτου δεν είναι επίπεδα και δεν κάθεται καλά το καρεκλάκι:o:o:o

Το μήλο στο τρίφτη εγώ το φοβάμαι σε τόσο μικρή ηλικία, αλλά μπανάνα με το πιρούνι γίνεται μια χαρά πουρές

Μαρία εσείς γιατί για δουλειά στην Θεσ/νικη? καμιά ημερίδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Νατασουλα περαστικα!! Εγω θα την πηγαινα γιατρο..δεν ξερω φοβαμαι!!

Γωγω τι να πω..ετσι θα γινεται απο εδω κ περα..και κατσε να δεις τι θα γινει οταν ισχυσουν οι νεες συμβασεις..Ανετα θα σε απολυσουν κ κανενας νομος δεν θα σε προστατευει...

Ομως ρε Γωγω τρομαξα λιγο με αυτο που σκεφτηκες για το αγεννητο παιδι...Μην αφηνεις τον θυμο να σε μετατρεπει σε κατι που δεν εισαι :( ...Οσο για τον προισταμενο με τα 8000 ευρω, πες μας το ονομα του!! Να τους ξεμπροστιαζουμε κατι τετοιους (οκ πες στο στην ομαδα, οι καιροι ειναι πονηροι!!)-Κατι τετοιοι μας εφεραν εδω που ειμαστε...

Ρε κοριτσια θελω συμβουλη παλι..Το πρωι ξυπναει ο Σεμπ μου λεει ποναει το αυτακι κ ειχε γκρινια..παμε στη γιατρο (την ιδια)...Ολα τα αλλα εχουν περασε στο μεταξυ, εχει μεινει λιγο βηχας, η μυτη σχετικα καλα κ τα ματακια τελειως καλα...χωρις φαρμακα..Του κοιταει το αυτι μου λεει ειναι κοκκινο, ας δωσουμε αντιβιωση..Οκ δεν ηξερε τι αντιβιωση να δωσει, εχω φερει εγω απο την Ελλαδα της την εδειξα ειπε οκ αλλα εδωσε λαθος δοση...Πηρα τη δικη μου Ελλαδα, μου ειπε πως θελει πιο ισχυρη αντιβιωση απο αυτη αλλα οκ, ομως πρεπει να δωσω 5cc και οχι 2 που ελεγε η αλλη...Μου ειπε ομως η παιδιατρος πως καμια φορα ειναι κοκκινο το αυτακι κ δεν χρειαζεται αντιβιωση..Εντωμεταξυ ο Σεμπ δεν εχει κανει ΠΟΤΕ ωτιτιδα...Μπορει μου ειπε να μην χρειαζεται καν αντιβιωση..Μου ειπε να του δωσω γκαντιλ αν ποναει κ μπορει να περασει μονο με αυτο...Να τον κοιταξω αν ποναει κ αν παραπονιεται πολυ για πονο κ κανει κ πυρετο τοτε να δωσω αντιβιωση...Παλι βεβαια ειπε δεν ειναι κ σιγουρη, δεν το ειδε αυτη το παιδι..

Τι να κανω τωρα?? Πυρετο δεν εχει, τωρα λεει δεν ποναει..Τουε δωσα γκαντιλ η χαζη με αδειο στομαζι το πρωι κ φυσικα το εβγαλε ολο!! Οποτε εφαγε πρωινο κ τωρα του ξαναεδωσα γκαντιλ..

Να ξεκινησω την αντιβιωση???? Να περιμενω?? Ειλικρινα δεν ξερω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρανίτα σου είπε ότι είναι ωτίτιδα ή απλά λίγο κόκκινο το αυτί?

Αν δεν πονούσε θα σου έλεγα σίγουρα να μην την δώσεις αλλά τώρα........

Δεν υπάρχει άλλος γιατρός να πάς να τον δεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασοουλα μετα απο ποση ωρα ξαναανεβαζει πηρετο;;;;

μπορει να ειναι καμ ια ιωση..αλλα και παλη, ας τη δει καλυτερα και αναλογα

Ρε συ...ειλικρινα μου την εδωσε...

υπαρχουν και οικονομικα καρεκλακια που πληρουν τις προδιαγραφες...θελουν σωστη τοποθετηση και σωστο δεσημο του παιδιου...

εγω καθε φορα κανω πολεμο με τον φοφο να καθησει σωστα για να του βαλω σωστα τις ζωνες και να δεθει..

Γιατι ρε συ το φοβασαι..στον ψιλο τον τρυφτη γινετε πουρες εντελως

Μαρακι λογικο..και εγω με αρρωστο παιδι δεν θα ηθελα να πω πουθενα

Φρανιτακη η παιδιατρος σου απο Ελλαδα εχει δικιο

ο Χριστοφορος μονο με λοιμωξη παιρνει αντιβιωση

το αυτι μπορει απλα να μινει ερεθησμενο για καποιο διαστημα, μπορει να εξεληχθει σε ωτιτιδα...μπορει και να μην εξεληχθει

Προσεξε τον απλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασούλα και ο δικός μας πάντα μας λέει να περιμένουμε 3 24ωρα σίγουρα μπας και είναι ίωση..

αλλά για τη Φ είμαι σχεδόν σίγουρη ότι παίζει ωτίτιδα. Μακάρι να κάνω λάθος :(

Μια ενημέρωση κάνει η εταιρία της οποίας το λογισμικό έχουμε αγοράσει. μακάρι να μην πάω. δε θέλω άλλο. Το Δεκ. τώρα πάλι :D

Φρανίτα τι να πω ρε παιδί μου.. χωρίς πυρετό και χωρίς άλλο σύμπτωμα να δώσεις αντιβίωση δεν ξέρω...ποιον γιατρό εμπιστεύσαι πιο πολυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου ειπε αυτη οτι ειναι πολυ κοκκινο και στα αυτια πρεπει παντοτε να ειμαστε επιθετικοι....Η παιδιατρος στην Ελλαδα δεν συμφωνουσε αλλα μου ειπε πως δεν μπορει κιολας να εγγυηθει αφου δεν ειδε το παιδι...Αλλη φορα με αρχη ωτιτιδας δεν του δωσαμε, και την επομενη ημερα περασε...

Τωρα δεν ποναει, τον ρωταω συνεχεια κ λεει οχι, πηρε και Γκαντιλ βεβαια..Παντως πυρετο δεν εκανε...να περιμενω 2 μερες να δω αν ποναει λετε??

Εννοειται εμπιστευομαι την δικη μου αλλα η γυναικα δεν ηξερε κ αυτη τι να πει, αφου δεν ειδε το παιδι..κ εκεινη λεει αλλο κοκκινο αυτακι αλλο ωτιτιδα...ομως μου τονισε δεν τον ειδα για να σου πω με σιγουρια...Προς το να περιμενω ετεινε παντως...

Δεν ξερω που αλλου να τον παω..τον παω στην βρεττανικη κλινικη με ξενους γιατρους, αλλα εχει μονο γενικους γιατρους εκει...Μετα υπαρχει ενα ιδιωτικο νοσοκομειο που εχει εναν παιδιατρο αλλα δεν ξερω τι ειναι και αυτος εκει...Δεν υπαρχουν ειδικοτητες στην ΟΥγκαντα..για ντοπιους δεν το συζητω και ενας ξενος παιδιατρος βρε παιδια με προσοντα εδω θα ερχοταν?? Εδω εχει πολυ καλη τροπικη ιατρικη αλλα ολα τα αλλα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...