Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

Νάσια, κι ο δικός μου σε πολύ άσχημο περιβάλλον μεγάλωσε. Όλο νεύρα, ένταση, καβγάδες, βία. Αυτός και τ' αδέλφια του έτρωγαν πολύ άγριο ξύλο απ' τον πατέρα τους, κι απ' ό,τι έχω καταλάβει, κι η μάνα τους τις έτρωγε πού και πού. Εν τω μεταξύ, κι η μάνα τους μεγάλωσε σε πάρα μα πάρα πολύ προβληματικό σπίτι, απ' αυτά που βλέπουμε σε κάτι εκπομπές τύπου Μικρούτσικου (πού τον θυμήθηκα;), οπότε κουβαλούσε όλο αυτό το βάρος και το έβγαζε στην καθημερινότητά της.

Το εσπερινό σχολείο που διορίστηκα με βοήθησε να καταλάβω καλύτερα τον άντρα μου, γιατί κατάλαβα πόσο μια προβληματική οικογένεια επηρεάζει τη συμπεριφορά του ανθρώπου, ακόμα και πολλά χρόνια μετά που φεύγει από αυτήν...

Οπότε, ο δικός μου που απλά φωνάζει κάποτε, μια χαρά βγήκε!

Να πάτε σε σύμβουλο γάμου ή ψυχολόγο το σκεφτήκατε;

Μύριαμ, εμένα κάνει το εξής κορυφαίο: όποτε είναι να σκουπίσει και να σφουγγαρίσει κάνει όλο το σπίτι για να τελειώνει! Καθιστικό, κουζίνα, τρία δωμάτια και δύο μπάνια, και διάδρομος. Οπότε, λογικό είναι να κουράζεται και να τα φτύνει, και μετά κάθεται και βαρυγκομά ότι δεν αντέχει και να δω πόσες δουλειές κάνει και πόσο νοικοκύρης είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

koritsia moy!!!!!!!den exoume apofasisei sigoura sto aggelos akoma alla einai to prwto sthn skepsh mas!!!!!!!

nasia mou tha paw thn paraskeyh sthn dermatologo na kleisoume rantevou na paw na mou kanei eneseis kortizonis......h katastash exei ftasei sto aproxwrito kai h psyxologia mou katw apo to 0....den antexw allo etsi...mono na vleate pws exw ginei..........fffffffffff tespa......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσακιαμουπριν λιγο ταισα τον μπεμπακο μου κ αφου τελειωσαμε του μιλουσα, κοιταζομασταν στα ματια κ μου ''εσκασε'' ενα χαμογελοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αχ θα τρελαθωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΝΕΣΑΚΙ ΜΟΥ ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΩ ΤΑ ΦΙΛΙΑ!!!!!!!ΜΑΤΣ ΜΟΥΤΣ.

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΘΑΡΡΟΣ ΣΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ ΜΙΝ ΠΑΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΒΑΛΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ.....ΑΣΕ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ΗΤΑΝ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΧΩΡΙΣ ΤΙΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ ΤΑ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΛΑ!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΝ ΝΥΦΗ ΜΟΥ!!!!!

ΗΛΙΑΝΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ ΜΕ ΤΡΕΛΕΝΕΙ Ο ΓΛΥΚΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΑΜΑΝ ΠΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ....

ΦΙΛΙΑ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πάτε σε σύμβουλο γάμου ή ψυχολόγο το σκεφτήκατε;
Ναι το έχω προτείνει επανειλλημένως (το σκότωσα?) αλλά ο άντρας μου δεν πιστεύει καν ότι υπάρχει πρόβλημα....μέχρι τώρα πίστευε ότι έφταιγε η επιλόχεια που πέρασα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη, μετά έφταιγε που δεν έκανα θεραπεία για την επιλόχεια που πέρασα, μετά έφταιγαν οι ορμόνες της επόμενης εγκυμοσύνης και τώρα φταίει η επιλόχεια που μάλλον ξαναπερνάω.......όπως καταλαβαίνεις όλα φταίνε εκτός από κείνον!!!!!!!!!!!!! Για κείνον και δυστυχώς και για τους δικούς μου η λύση είναι να πάρω χάπια για την επιλόχεια κατάθλιψη, δηλαδή να είμαι όλη μέρα σαν φυτό και να μην καταλαβαίνω τί μου γίνεται.....η ίδια η μαμά μου ρώτησε τον γιατρό μου (την επόμενη της γέννας) τί χάπια να πάρω για να μην ξαναπάθω τα ίδια με την προηγούμενη φορά και ο γιατρός μου αρνήθηκε να μου δώσει.... Κανείς δεν βλέπει ότι σε όσους γιατρούς και να πάω και όσα χάπια κι αν πάρω αν δεν διορθωθεί η κατάσταση μέσα στο σπίτι μου το πρόβλημα δεν πρόκειται να λυθεί!!!!!!!!!!!! Σε ποιόν τοίχο λοιπόν να πάρω φόρα και να κοπανήσω το κεφάλι μου???????????????

Τιτινάκι μου σε πιστεύω που λες ότι η κατάσταση με τα μαλλάκια σου είναι δράμα.......πρόσεχε όμως τί θεραπεία θα ακολουθήσεις γιατί και η μαμά μου είχε πρόβλημα με τα μαλλιά της (κόντευε να μείνει φαλακρή) και την πείραξε η θεραπεία που έκανε γιατί ήταν αλλεργική και δεν το ήξερε και κόντεψε να πάθει χειρότερη ζημιά.......Προσπάθησε να είσαι ήρεμη γιατί η κακή ψυχολογία παίζει πολύ μεγάλο ρόλο (λες να μου πέσουν και τα δικά μου τώρα που είμαι χάλια?)

Ηλιαννάκι μου σου χαμογέλασε το λουλουδάκι??????? Εγώ σημείωσα και την ημερομηνία που μου χαμογέλασε πρώτη φορά η μπεμπίκα μου......29-10-2011!!!!!!!!! Δεν είναι υπέροχο???? Κι ας λένε ότι αυτά τα χαμογελάκια δεν είναι συνειδητά αλλά απλές συσπάσεις των μυών του προσώπου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου!!

Τι κανετε?Λιγο πολύ διαβασα τα νεακια σας, οτι προλαβα δηλαδη...Σε γενικες γραμμες καλα ειστε.

Νασιουλα μου γλυκια για σενα που δεν εισαι στα καλυτερα σου σε καταλαβαινω απολυτα.Κ εμενα δεν ειναι το προβλημα μου ο αντρας μου, οτι μπορει κανει, εχει κ τη δουλεια του ειναι που θηλαζω κιολας και δεν μπορει να ταισει εκεινος το μωρο..Αλλα αυτη τη φαση της "καταθλιψης" την περασα κ γω κ ακομα την περναω ποτε πιο σοβαρα ποτε πιο ηπια..Προσπαθησε οσο μπορεις να σταθεις ορθια για τα παιδακια σου.Εισαι αξια, αφου λες οτι ασχολεισαι κ με το σπιτι..Εγω 6 εβδομαδες εχουν περασει κ κανω πολυ ψιλα πραγματα, οπου να ναι θα μας φανε τα σκουληκια... :oops: Μπραβο σου κ εχεις κ 2 παιδακια.

Αγγελικουλα μου χρονια πολλά!!Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Μυρια μου καλως ορισες πισω!!

Θελω να σας ευχαριστησω ολες για το κουραγιο και τις γλυκες κουβεντες κ συμβουλες που μου δωσατε.Μου δωσατε πραγματικα δυναμη.

Σας στελνω την αγαπη μου κ τα φιλια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νασιουλα μου καταλαβαινω ποσο ασχημα πρεπει να αισθανεσαι βρε κοριτσακι μου, αλλα δες το λιγο διαφορετικα!!!!εχεις δυο δωρακια που ειναι ολο το νοημα τηςζωης!!!βεβαια ενας καλος συντροφος ειναι εξισου σημαντικος, αλλα προσπαθηστε να μην το παρατραβατε και οι 2.αφοσιωθειτε στο μωρακι σας, δωστε του αγαπη καιμην αναλωνεστε σε καταστασεις μηδαμινης σημασιας!!!!απολκλειεται να μην γινεται τρυφερος οταν κοιταζει αυτο το μικρο πλασματακι!!!εκει ειναι ευκαιρια να συζητησετε ηρεμα και να νιωσετε πιο κοντα ο ενας στον αλλο.

κοριτσια εχει καμια νεα απο τη νια????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΣΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ....ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΟΥ.....ΦΙΛΙΑ!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΜΟΥ ΦΙΛΙΑ!!!!!!!

ΜΗΠΩΣ ΓΕΝΝΗΣΕ Η ΝΙΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, η λύση αυτή δεν είναι και η καλύτερη.

Παλιά, όταν ήμασταν φοιτητές, ο άντρας μου (τότε φίλος μου) είχε σοβαρό πρόβλημα άγχους. Τον πήγε η έξυπνη η μάνα του σε ψυχίατρο και φυσικά του έδωσε χάπια, τα οποία του μεγάλωσαν το πρόβλημα. Ήταν όλη μέρα σα ζόμπι, κι ευτυχώς το κατάλαβε από μόνος του και τα σταμάτησε. Πήγε σ' έναν ψυχολόγο ο οποίος τον βοήθησε πάρα πολύ. Είχα πάει κι εγώ σε κάποιες συνεδρίες, και όντως βοηθούσε πάρα πολύ.

Για να μην πω για μια μαθήτριά μου που είχε πάθει επιλόχειο, η οποία εξελίχθηκε σε κανονική κατάθλιψη (δε βοήθησε το γεγονός ότι την παράτησε ο άντρας της για μια άλλη λίγο καιρό μετά) και πριν λίγο καιρό σταμάτησε τα χάπια, δηλαδή δέκα χρόνια μετά!!!

Κι εγώ παλιότερα είχα κάτι ορμονικά προβλήματα που μου προκαλούσαν ιλίγγους, πήγα σε νευρολόγο και μου είπε ότι έχω πάρα πολύ σοβαρό πρόβλημα και παθαίνω κρίσεις πανικού, και να πάω οπωσδήποτε σε ψυχίατρο για να μου γράψει χάπια, γιατί αλλιώς δεν πρόκειται να γίνω καλά με τίποτα... Ευτυχώς δεν την άκουσα, το ψάξαμε λίγο περισσότερο, και τελικά ήταν ορμονικό το πρόβλημα, και ξεπεράστηκε χωρίς θεραπεία, από μόνο του!

Ένας ψυχολόγος σίγουρα θα σε βοηθούσε. Κάποια στιγμή θα ζητούσατε και από τον άντρα σου να έρθει, και καλά για να βοηθηθείς εσύ, και θα τον βοηθήσει κι αυτόν χωρίς να το καταλάβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!!ΚΑΛΑ ΕΙΣΤΕ???

ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΑΖΩ Κ ΕΓΩ!!!!!!!!!ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΕΙΧΕ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ,ΕΓΙΝΕ 3 ΧΡΟΝΩΝ!!!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΟΡΤΑΖΟΥΣΕΣ Κ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ!!!!!

ΝΑΣΙΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ,ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΙΔΙΟΙ ΕΙΝΑΙ Κ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΦΟΥ Κ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΛΙΓΟ ΑΡΡΩΣΤΗ ΕΓΩ ΞΕΝΥΧΤΑΩ,ΟΛΑ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΑΝΑΔΕΣ ΤΑ ΠΡΑΒΑΜΕ!!!

ΜΥΡΙΑΜ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΣΟΥ!!ΓΕΡΟΣ Κ ΔΥΝΑΤΟΣ Κ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΜΑΡΩΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΠΟΘΕΙΣ!!!

ΗΛΙΑΝΝΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΑ ΦΩΤΟ!!!ΚΑΛΑ ΕΙΣΑΙ??

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΗΓΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΓΙΑ ΥΠΕΡΥΧΟ DOBLER!!H KOILIA MOY TSITA!!!ΥΠΟΦΕΡΩ!!!!

ΑΦΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΑΓΝΗΣΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ ΛΙΓΟ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ!!!Η ΜΙΚΡΗ ΤΣΙΡΙΖΕΙ ΓΚΡΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταμούλα, να ζήσεις!

Και είδα σήμερα που εύχονταν σε ένα Σταμάτη στο φέισμπουκ!

Να σου ζήσει και η κορούλα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταμουλα , χρονια πολλα!!!με το καλο!!!

ανα μαρια τι κανεις???πριν λιγο πηγα για περπατημα και με επιασε ενας δυνατος πονος πολυ χαμηλα!!!μετα απο λιγο παλι τα ιδια και εγινε αυτο 3 φορες!!νομισα οτι θα γεννησω!!!

ολες οι αλλες που ειναι σημερα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ, πού ξέρεις; Μπορεί να γεννήσεις!

Εγώ σήμερα σε κάποια φάση πονούσα πολύ κάτω χαμηλά, αλλά μόνο όταν περπατούσα. Ήταν σαν πόνοι των εντέρων, και σαφώς δεν ήταν πόνοι γέννας, αλλά θυμήθηκα μια φίλη μου που την έπιασαν οι πόνοι στην εβδομάδα που είμαι εγώ και νόμιζε ότι ήταν κολικοί των εντέρων! Τελικά περπάτησα λίγο πάνω-κάτω και πέρασαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα οταν περπαταω με πιανουν.παντως τωρα απολυτη ηρεμια!!!!μα που πηγαν ολες σημερα???αννα μαρια βγηκες και συ...μονη μου θα μιλαω...αντε, ελατεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσαρες εδω είμαι και εγω είχα πρόβλημα με το Ιντερνετ και δεν μπορούσα να μπω στο Μαμμυ.....είμαι καλα αύριο πάω γιατρο και θα σας έχω νεακια ....τώρα θα σας διαβάσω και επανέρχομαι ...

Να πω όμως πρώτα χρόνια πολλα στην αγγελικουλα μας και στον αγγελακο τις Ηλιαννας να είστε καλα και να χαίρεστε την γιορτουλα σας.......

10 σελίδες έχω πωπωπωπωπωπω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα..

ΕΧΩ ΧΑΘΕΙ, το ξερω.. αλλα δεν μου μενει πολυ χρονος :(

δυστυχως δεν εχω προλαβει να διαβασω τα νεα σας, και πολυ λυπαμαι :?

να ευχηθω χρονια πολλα στην αγγελικη, να χαιρεσαι το ονοματακι σου αγαπη μου, γερη να εισαι να καμαρωνεις τον γιοκα σου :D

ηλιαννακι στα ειπα και απο το τηλεφωνο, να τον χαιρεσαι τον κουκλο.. ποσο χαρηκα που σε ακουσα και ειστε καλα, οπως σου πα εκανα την "καταθεση" μου στο σουπερ μαρκετ για 6 πραγματα πηγα 53 ευρω λογαριασμο εκανα :evil::evil::evil:

τωρα τελευταια προσπαθω να πηγαινω σε πιο μικρα σουπερ μαρκετ να μην εχω και πολλες επιλογες και να επιρρεαζομαιι :lol::lol:

ειμαστε μια χαρα, αυριο εχω ραντεβου στον γυναικολογο, ελπιζω να βρω χρονο να μπω να σας πω τα νεα.. πολλα πολλαααααααααα φιλακια :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσάκι, νέκρα αυτές τις μέρες...

Η Αναστασία δεν μπήκε καθόλου σήμερα;;;;;;;;;; Πού είναι;;;

Νία, πολλή κατ' οίκον εργασία... Δέκα σελίδες... Αυτά παθαίνει όποιος κάνει απουσίες...

Μαρία, πού να σου μείνει χρόνος με τρία παιδιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ σας διάβασα.... Δεν είχαμε κανένα νέο

νασιακι μου τι να πω υπομονή να κανείς και να είσαι ήρεμη για τα παιδάκια σου....

το βανεσακι ακόμα εδω ε?????

Μυριακι μου πέρασε και ΕΣΥ διάφορα κοριτσάκι μου αλλα τέλος κάλο όλα καλα και τώρα έχεις το μπουμπουκακι σου αγκαλιτσα......

Με έχει πιάσει νυστουλα πάω για ύπνο θα τα πούμε αύριο κοριτσακια μου με νέα απο τα μωρα μου....φιλακια πολλα σε ολες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα κοριτσακια!!!!τι κανετε????μου φαινεται μονο εγω θα μεινω στο μαμυ!!!!μα ,που ειστε ολες????εγω θα βγω για περπατημα σε λιγο αν και απ΄'οτι βλεπω ετοιμαζεται να βρεξει!!!ελπιζω να προλαβω!!!!

σημερα θα φαμε μακαρονακια καρμποναρα!!!!τα λεμε αργοτερα!!!αν βρω καμια εδω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδιαα...........

εμεις εδω....σηκωθηκαμε φαγαμε πρωινο....τωρα τσακωνονται μεταξυ τους....αλησμονητες στιγμες...χαχαχαχα!!!!!!!!!εγω καλα......

εμενα τα ονειρα μου βγαινουν...αλλα αυτα που εχουν κατι να πουν....μπορει να ακουγεται καπως αλλα δεν εχει τυχει ποτε να δω σημαδιακο ονειρο και να μην βγει...απο κοριτσακι το εχω αυτο...χαχαχαχα!!!!!!

νασια μου τι να πω.....ειλικρινα στεναχωριεμαι παρα πολυ....για τους αντρες ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβουν μερικα πραγματα....ειναι γαλουχημενοι απο την οικογενεια τους να πιστευουν οτι μονο αυτοι προσφερουν στην οικογενεια....

οταν φυγαμε απο αθηνα και πηγαμε στο χωριο...εγω μετα απο 2 μερες επρεπε να παρουσιαστω στη δουλεια....οποτε ειχαμε πει με τον αντρα μου να κατσει με τα παιδια αυτος και αργοτερα να ψαξει να βρει μια δουλεια και αυτος....λοιπον εκατσε τρεις μηνες...και φρικαρε....τοτε λοιπον καταλαβε τη περναγα εγω στο σπιτι με δυο παιδια και ολες τις δουλειες που φυσικα αυτος δεν τις εκανε...εκανε μονο τα βασικα....μονο λοιπον αν το βιωσουν μπορουν να καταλαβουν,.....αλλιως ναι μεν σε καταλαβαινω αλλα η δικη τους δουλεια ειναι πιο κουραστικη απο αυτο που κανουμε εμεις.....

κανε υπομονη βρε κοριτσακι και φυσικα δεν εννοω να ανεχεσαι πραγματα....απλα πιστευω οτι οταν ερχεται ενα καινουργιο μελος στην οικογενεια συνηθως υπαρχουν εντασεις...μεχρι να μπουν ολα σε ενα ρυθμο...ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα....

βανεσσακι ακομα εδω;;;;αχ!!!!!!!η μπεμπουλα παρα βολευτηκε....

ηλιαννα φιλια στα παιδακια σου...

αννα μαρια.....κατι ειχες ρωτησει..και ξεχασα να σου απαντησω....λοιπον μεναμε αθηνα και πριν περιπου ενα χρονο ειχα κανει κατι χαρτια και με πηρανε σε μια δουλεια σχετικα κοντα στο χωριο της μητερας μου...θελαμε να φυγουμε γενικως απο την αθηνα...θεωρω οτι ειναι το χειροτερο περιβαλλον για να μεγαλωνει ενα παιδι...και ετσι ηρθαμε στο χωριο...βεβαια το σπιτι μας ειναι εξω απο το χωριο οποτε δεν εχουμε ιδιαιτερα γειτονες....και ειναι μεσα στο πρασινο....φαντασου κατι σαν αγροκτημα....αχ!!!!!!ειναι τελεια........και για τα παιδια ειναι παραδεισος........ετσι λοιπον εμεινα εγκυος πηγα σε ενα γιατρο εκει που ηταν μεγαλος μαλ.....και τελικα αποφασισα να ερθω να γεννησω αθηνα....και τωρα ειμαστε στους γονεις μου και περιμενουμε την μπουμπα...

μυριαμ παρολο που κολλησε η διαστολη για πρωτοτοκη ειχες γρηγορο τοκετο....να σου ζησει και παλι......

αναστασια που εισαι;;;;;;ελπιζω να εισαι καλα...και να μην εχεις κρεβατωθει....

χριστινακι ποτε ξεκινας την θεραπεια.;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μουυυυυ!!!!!!!!να'μαι κ εγω!!πως ειστε???οι κοιλιτσες????τα μωρακια μας????

εγω εδω μολις ταισα τον μπεμπη κ τωρα καθομαι στον καναπε πινω ζεστο καφεδακι κ τα μικρα μου παιζουν!!λιγο μελαγχολικος ο καιρος αλλα δεν ξερω μου αρεσει....!

σταμουλα μου χρονια σου πολλα κοπελα μου!!!!!να εισαι παντα καλα γερη κ ευτυχισμενη κ με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!να χαιρεσε κ την κορουλα σου καλη μου!!!να ειναι γερη κ να την καμαρωνεις!!!!!

αντε κανε λιγο υπομονη ακομη, λιγο εμεινε κ θα εχεις τον γιοκα σου στην αγκαλια σου!!!!!

μαρακι μου γλυκο σε ευχαριστω πολυ κ απο δω φιλεναδιτσα μου!!!!!! τελικα την εκανες την καταθεση σου στο σουπερμαρκετ ε?? ε τωρα πλεον δεν αξιζει να πηγαινεις στα μεγαλα σουπερ γιατι δυο πραγματα παιρνεις κ δινεις ενα καρο λεφτα.κ εγω ετσι προτιμω να πηγαινω στα πιο μικρα.

πολλα φιλακια στα παιδακια σου γλυκουλα μου!!!!!

νιακι μου γλυκοοοοοοοοο περιμενουμε τα νεακια απο τα μωρακια σου, φιλεναδα μουυυ!!!πολλα πολλα φιλακια!!!!!!!!

βανεσακι μου καλο περπατημα κουκλιτσα μου!!!!!

γιωτα μου αχχχχ αυτες οι στιγμεεεεεεεες των τσακωμων..... αλισμονητες δε λες τιποτα.....

πολλα φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελες μου!

σταμυ μου χρονια σου πολλα για τη γιορτουλα σου και να χαιρεσαι και το παιδακι σου!

αννα μαρια και βανεσσα πολυ κοντα ειστε!βανεσσακι ηδη εισαι στη 40η βδομαδα!ποσο πιο περα να πας δηλαδη?χεχε

νασιουλα μου ποσο λυπαμαι για ολα αυτα που περνας!τωρα λογικα ο αντρας σου δεν λιωνει μπροστα στο βλεμμα της κορης του?τιποτα?καμια ευαισθησια?αν εχει καποια ευαισθησια,εστω και λιγη, τωρα θα ξυπνησει κοπελα μου με το νεο μελος της οικογενειας!εκει να επενδυσεις και συ, οταν τον δεις και ειναι ηρεμος μιλησε του, εξηγησε του, προσπαθησε να του δωσεις να καταλαβει ποσο πολυ αναγκη εχεις την βοηθεια του κοπελα μου!και στην αναγκη επισκεφτειτε και ενα ψυχολογο!καλο θα σας κανει!

η αναστασια που εχει χαθει και δεν μπηκε?ελπιζω καλα να ναι το κοριτσι και η μπεμπα της!

γιωτακι μου τσακωνονται τα μικρα ε?αχχχχ αξεχαστες στιγμες και αυτες!

νιακι μου τι κανει η κοιλιτσα?θα πατε γιατρουδακο?περιμενουμε νεα σας κοπελα μου!

μυριαμακι μου φιλακια στο μπομπιρα!

φιλια σε ολες!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν τσακωνονται λεει;;;;χαμος γινεται...αλλα εκει που τσακωνονται αρχιζουν και οι γλυκες....αγκαλιτσες φιλακια...αχ!!!!!!εχουν πολυ γελιο...αλλα μερικες φορες ειναι για να πεσεις απο το παραθυρο..χαχαχα....

το μαρακι χαθηκε :roll::roll::roll: ελπιζω να ειναι καλα με τον μπεμπακο της....

νια περιμενουμε νεα σου...απογευμα εχετε γιατρο;;;;

πρεπει και εγω να κλεισω ραντεβου για την αλλη βδομαδα....μπαινω στο μηνα μου και η γιατρος εχει την τακτικη να κανει συζητηση για τον τοκετο...θα ειμαι εκει πανω απο μια ωρα...ουφφφφφφφ....καλο ειναι αλλα ταλαιπωρια...τοση ωρα εκει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHMERA KORITSIA MOUUUUUUUUU EDW EIMAI KAI EGW!!!!!!!!!!!!!!!!O MPEMPOULIS PERNEI TON PRWINO YPNAKO TOU EXTHES EFAGE STIS 12 KAI KSYPNISE 5:30 E MEXRI NA TON ALLAXW KAI NA FAEI PHGE 6 EYTYXWS KOIMITHIKE PALI!!!!!!!MIA XARA!!!!!!!!!!!EKANE KAI TA PRWINA GELAKIA TOU!!!!!!!!!!AXXXXXXXXXXX!!!!!!!!!!

SYMPETHEROULA TI WRA THA PAS GIATRO?????????ANTE THA PERIMENOUME NEA SOU!!!!!!!!!!!!!!

TI ALLO GRAPSATE DEN THYMAMAI!!!!!!!

VANESSAKIIIIIIIIIIIIII ANTE KALE NA GENISEIS KAI ESY..........EXASE O PELARGOS TON DROMO OPWS EIXE KANEI KAI O DIKOS MOU?????????

H ANASTASIA POU EINAI KALE????????

AAAAAAAAAAA SHMERA EINAI H GIORTH TOU AGIOU NEKTARIOY!!!!!!!!!!!

SAS EIXA PEI POU H ADERFH MOY EIXE KANEI TAMA STON AGIO NEKTARIO OTAN TOUS EIXAN PEI STO MEEYTIRIO OTI TO MWRO EXANE PALMOUS!!!!!THA PAW NA ANAPSW KAI ENA KERAKI!!!!VOITHEIA MAS!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδες μου, καλημερααααααα..

Σας ευχαριστω όλες, παρα πολυ για τις όμορφες ευχές σας!!!ευχομαι και σε σας να είστε ευτυχισμένες με τα παιδάκια σας και τις οικογένειες σας και αυτο το φόρουμ να γεμίσει με πολλα πολλα χαρούμενα παιδάκια και φωνουλεες!

Ηλιαννακι μου , να σου ζήσει ο αγγελουκος σου και τα αλλα δυο αγγελουδια σου!!

Χθες δεν κατάφερα να μπω ..ήταν μια πολυ άσχημη μέρα..απο τις χειρότερες..ο άντρας μου ήθελε να κάνουμε τραπέζι, να κάνει μπαρμπεκιου κτλ..εγω έλεγα να παραγγειλουμε γιατι δεν έχω όρεξη να μπω στην κουζίνα για ετοιμασίες κτλ και δεν προλαβαίνω κιόλας με το μωρο..μου είπε θα τα κάνει όλα αυτός..έπρεπε όμως κι εγω να καθάρισω , να κάνω κανένα γλυκό να κερασουμε ..ειχα να πλυνω και δυο πλυντήρια ρούχα αλλα και πολλα για σιδερωνα..αλλα το μωρο είχε αλλα σχέδια..τον πιάνουν κάτι κολικοι και ξεκίνησε ηπατίτιδα γκρίνιες..όλη μέρα..ζήτημα αν κοιμήθηκε μια ώρα όλη την ημέρα..τσέπη..εγω κανονικά και δουλειές και μωρο αλλα τα φτυσα ..εκεινο που μου την εσπασε πολυ ομωσ ειναι οτι δεν ηρθε καμια τουσ να πει αν θελω καποια βοηθεισ βρε αδερφε και τρεχω σαν βεγγοσ ολη μερα πανω κατω..η πεθερα μου παρεξηγηθηκε μαζί μου επειδη ειπα πως προτιμούσαν να παραγγειλουμε κι οχι να κάτσω να κάνω τέτοια πράγματα μιας και έχω και το μωρο..αλλα η κούνιαδα ούτε φίλο τιμήθηκε...τελειώσαμε σχεδόν στις δέκα και μιση, τα έψαλλα και στον άντρα μου και σαν να μην έφτανε αυτο, τον πήραν τηλ πρωί πρωί ν του κάνουν παράπονα για μένα..αααααχχχχ..τι να πεις?!

Βάνεσσακι, καλα βρε φιλενάδα, είσαι ακόμα εδω?παγαινε να γεννήσεις,δεν θα σε παρεξήγηση με αν λείπεις κάποιες μέρες..

Νασιουκο μου, καλη μου φιλενάδα , είσαι έξυπνη και μορφωμένοι γυναίκα..να κανείς αυτο που θέλεις κι αυτο που νιώθεις ότι είναι καλύτερο για τα παιδιά σου..

Νιά μου περιμένουμε νέακια απο τους χορευτές σου..

Φιλενάδες μου συγνώμη που δεν σχολιάζω τα υπόλοιπα αλλα δεν θυμάμαι και πολλα με την ταραχή που πέρασα χθες ..ελπίζω να είναι ήρεμο σήμερα το αγοράκι μου γιατι εχθές τέτοια υπερενταση και πονακια δεν μου εχει ξανακάνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...