Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

Ήρθαμε και εμείς.....:).....

όλα καλά με το μπεμπεδάκι μας.....2856 γρ.....χιχι...Αναστασία σας περάσαμε....είμαστε φαγανούλικα...;):lol::lol::lol: .......

Βανεσσάκι....έρχεται η ώρα......η Άννα Μαρία όπως είπε και η Αναστασία έρχεται μετά από σένα...χιχι....πρόσεχε όμως...μην σε φάει στην στροφή....είναι σούπερ λαγωνικό..... :lol::lol::lol::lol:

Λενάκι μου....τί κάνεις κουκλίτσα μου?....

Άννα Μαρία μου....έχω και εγώ πολλες ελιές.....για να αρχίσω να τις παρακολουθώ.....να δω αν έχουν καμιά διαφορά...:).....σε φιλώ

Νασιάκι μου.....τί κάνεις?...οι κορούλες σου?....το νινί σας?....είναι ήρεμη η μικρή?....

Νιάκι μου.....πονάς καλή μου εε.....αχ, αυτός ο πόνος στα πλευρά είναι πολύ άσχημος......σου κόβει και την ανάσα......ουφφφ...υπομονή.....

Χριστινάκι μου....μην στενοχωριέσαι......όλα θα διορθωθούν...και τα μαλλάκια σου θα είναι πάλι τέλεια...;)

Γιώτα.......έχω και εγώ πολλά υγρά......σε σημείο να φοράω σερβιετάκι και να διαπερνάει και το εσώρουχο.....φοβερό ......σε φιλώ.....

πολλά φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λυδια μου μια χαρα κι εσεις....παντα λενε οτι εχει αποκλειση ο υπερηχος με την πραγματικοτητα.Γερα να βγουν κι ας ειναι και φαγανουλικα χεχεχε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό επί λέξη μου είπε και ο γιατρός σήμερα Αναστασία μου......για την απόκλιση που έχει το βάρος....ας είναι όπως ανέφερες τα μωράκια μας γερά και όλα τα άλλα έρχονατι δεύτερα..;)

τί κάνεις?.....εσύ πότε γεννάς?.....τα ετοίμασες όλα?.......εγώ ακόμη να τα βάλω τα πράγματα στην βαλίτσα......θέλω κυνήγι μου φαίνεται...;).....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ θα σε μαλωσω....βαλτα να ησυχασεις σου ειπα και απλα να εισαι ηρεμη και να περιμενεις....εδω εγω που τα εκανα και εχω ανησυχία οτι κατι ξεχασα!Λογικα μεχρι 22/11 θα την κανω, θελει να με δει και την αλλη εβδομαδα που θα εχω μπει ημερολογιακα στο μηνα μου να εχει καλυτερη αποψη!Παρα περα δεν παμε γιατι φευγουμε μετα απο τις 38 εβδομαδες και δεν κανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μωρέ......πρέπει να την ετοιμάσω.....αύριο που θα είμαι σπίτι χαλαρά μαζί με τον αντρούλη μου, θα την κατεβάσουμε και θα τα βάλω όλα μέσα να είμαι πανετοιμη......:)......άρα θα δεις το κοριτσάκι σου πιο γρήγορα από μας.....:)...αχχχ...τί όμορφα....:)...πλησιάζει ο καιρός.....εμένα μου έκλεισε ραντεβού σε 2 εβδομάδες.....:)......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άσε που γέννησε την Δευτέρα και άλλη φίλη μου στον Γαληνό στην Θεσσαλονίκη και μου είπε ότι η μικρή της έχει πάρει το μυαλό....πωπωπω.....τέλειο συναίσθημα......;).....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου να σε ενημερώσω, ότι μια συνάδελφος και φίλη μου που γέννησε με πρόκληση στις 40 εβδ. και 3 ημερ. πήγε το βραδυ κλινική, την ετοίμασαν εκεί οι μαίες και αφού της βάλανε υπόθετο, της κάνανε κλύσμα κτλ. γέννησε την επομένη στις 13:00.....οπότε έχεις αρκετό χρόνο στην διάθεση σου.....εφόσον πας με προγραμματισμένη γέννα....όλα θα πάνε καλά κουκλίτσα μου....;)

Άννα Μαρία μου......εγώ σέβομαι την ιεραρχία και θα ακολουθήσω μετά από σένα....:).....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως για τα υγρά που λέτε, εγώ που σε όλη την εγκυμοσύνη είχα πολλά υγρά, τέτοια πλημμύρα όπως αυτήν που περιγράφετε, δεν έχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα βλεπω η καθε μια εχει τα δικα της, σε καμια δεν ειναι ιδια...το μονο κοινο μας ειναι οτι θα γεννησουμε ενα μωρο! :P

Λυδια κι εμενα μπηκε μια φιλη απο το βραδυ στις 12.00 και μεχρι τις 7.00 το πρωι γεννησε.....νομιζω ειναι πως αντιδραει ο καθενας!!!

Αννα Μαρια οσο και να το αναβάλεις ..... :lol::lol: ο Αντρικος θα ερθει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Αναστασία, όντως, όσες διαφορές και να έχουμε, όλες θα γεννήσουμε από ένα (κάποια δύο) μωρό.

Μια φίλη μου πάντως είχε πάει για πρόκληση στο δεύτερο μωρό και γέννησε πάρα πολύ γρήγορα. Κατά τις εφτάμιση το πρωί πήγε, και το μεσημέρι με πήρε τηλέφωνο και μου είπε ότι γέννησε.

Είναι στη γυναίκα τελικά. Κι αυτή η κοπέλα το πρώτο της μωρό το γέννησε δεκαέξι μέρες πριν την ΠΗΤ, και το δεύτερο πέρασε τις μέρες και γέννησε με πρόκληση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνηθως λενε στο πρωτο αργεις,απο το 2ο και μετα και βαλε τα πραγματα ειναι λιγο πιο γρηγορα γιατι ο οργανισμος θυμαται και ενεργει!!Σε μενα ο οργανισμος μου θα λεει...καλα τι θελουν τωρα και δεν με παρατανε :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες κοριτσακια μου!

ησυχια σημερα εεε?

κοιμαστεεεε?ξυπνηστεεεε!

νιακι μου κανε υπομονουλα κοριτσακι μου!λιγος καιρος εμεινε και θα χεις τα μπουμπουκακια σου στην αγκαλιτσα σου!και μενα στα πλευρα μου μπαινει καποιες στιγμες και νιωθω πως δεν παιρνω ανασα!

αναστασακι μου 2 βδομαδουλες μεινανε εεεε?τα ετοιμασες ολα κοριτσακι μου?

βανεσσακι μου πρωτη θα γεννησεις και μαλιστα σ αυτη τη βδομαδα!το διαισθανομαι!

αννα μαρια μου ο αντρικος τι κανει?αταξιες?

λυδια μου μια χαρα η μπεμπα εεεε?ολοκληρος κοριτσαρος εχει γινει!κοντευεις και συ κοριτσακι μου!

οι υπολοιπες τι κανετε?ευχομαι να στε ολες καλα!

φιλακια κοπελες μου!

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααα τα πραγματα ειναι σοβαρα σημερα,κατι εγινε καπου ειστε ολες μαζι και εμας δεν μας παιζετε!! :lol:

girl μου νομιζω τα εχω ετοιμασει ολα, δεν ξερω....οι ημερες κυλανε....φτανουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα!!!!ε, ναι λοιπον ακομη εδω ειμαι και θα ειμαι για πολυ οπως φαινεται!!!πηγαμε χθες γιατρο.καναμε καρδιοτοκογραφο παλι, ολα καλα.η μικρη 3.180.βεβαια ο γιατρος μας ειπε οτι σιγουρα θα παω μεχρι τις 14 που ειναι η ΠΗΤ. Αν δεν εχω γεννησει ως τοτε θα παμε με προκληση και αν παλι δε γεννησω(ειπε οτι μερικες φορες ακομη και με την προκληση καποιες δε μπορουν να γεννησουν) και παμε στην εσχατη λυση που ειναι η καισαρικη!!!!!αυτο ειναι το μονο που φοβαμαι κοριτσακια μου!!!!δε θελω να γεννησω με καισαρικη.ειμαι πολυ φοβιτσιαρα και μονο στην ιδεα οτι θα τους βλεπω απο πανω μου με τα ασπρα, τα νυστερια και τις μυρωδιεςbetadine και οινοπνευματος θα πεσω ξερη!!!!ελπιζω να τα καταφερω και να γεννησω φυσιολογικα!!!!!ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ!!!!

κατα τα αλλα μου ειπε να περπατω καθε μερα και θα ξαναπαω την αλλη παρασκευη!!!

εσεις τι κανετε εγκυουλες και μανουλες???

αννα μαρια ,μαλλον η πρωτια σου ανηκει!!!μη σου πω θα ακολουθησει και η αναστασια...και εγω φεεεεεετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Βανεσσακι.....ασε κι εγω αυτο φοβαμαι την καισαρικη!!!Κι εγω την αλλη Παρασκευη παω παλι γιατρο!!!Εντομεταξυ πρηστικαν τα ποδια μου αλλα λευκωμα δεν εχω με τις τελευταιες εξετασεις που εκανα προχθες!!Σου εβαλε και χερι να δει διαστολη κτλ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα..

Εδω είμαι κι εγω και ο μικρός γκρίνιαρης γιος που μόνο με αγκαλιτσα και μαμ ηρεμει..

Λυδιακι, μια χαρα στα κιλα η εκπληξουλα σου..εγω πιστεύω είναι κοριτσάκι το έχω ξαναπεί..

Ανατσασακι, έτοιμα όλα?το εχεις συνειδητοποιήσει ότι είσαι πιο κοντά απο ποτε στο να γίνεις μαμα?

Άννα Μαρία, εγω πιστεύω πως δεν εχει σημασία αν είσαι πρωτοτοκ η η δεύτερο τοκη για το ποτε θα γεννήσεις..εγω γέννησα 18 μέρες πριν την πή τ να φανταστείς..

Λενακι, εσυ που εξπρέρ στον θηλασμο (κοινώς μανούλα) για πες μου, γιατι νιώθω κάτι σουβλιες απο την θηλέ μέχρι την μαςχαλη σχεδόν?καλα και τις τελευταίες μέρες ο πόνος στις θήλεσ είναι ανυποφορος..εσυ τελικα τι έκανες?πηγες δέρματολογο για το έκζεμα?

Νίακι μου, καλημέρα καλη μου..τι κανείς?θες να πας περνάταλ ε?αχ κι εγω χθες μετα την ευχή ήθελα να πάμε βόλτα στο mall να πάρουμε και τίποτα αλλα με τον άντρα μου κάναμε έναν γερό καυγά και δεν πήγαμε τελικα...θα μου το πληρώσει όμως πολυ ακριβά γιατι περίμενα πολυ καιρο αυτή την μέρα..

Γιωτακι, τελικα είναι ευαίσθητουλι το αγοράκι σου..καλα δηλαδή υπάρχει περιπτωση να είναι απο το απορρυπαντικά?

Χριστινακι, όσο μεγάλο και να είναι το πρόβλημα, εσυ θα το βλέπεις πάντα μεγαλύτερο..καταλαβαίνω έν μέρη αυτα που λες για το πως νιώθεις γιατι κι εγω κάποτε είχα πολυ πλούσια μαλλιά αλλα τώρα πέντε τρίχες. Και έπεφταν πολλα όταν έδινα πανελλήνιες..εσένα όμως θα σου ξανά βγουν..εμένα δεν γυρίζουν πίσω..

Νασιουκο, τι κανείς φιλενάδα?θελεις παρέα???ελα να ενώσουμε τις μοναξι ες μας..κι εγω Μονή με το μωρο όλη μέρα στο σπίτι..

Ευη μου, πως περνάς στην ωραία ερετρια?

Ηλιαννακι, σε τρέλα αν αν τα μικρουλια σου..φαντάζομαι πόση ησυχία υπάρχει σε ένα σπίτι με τρία παιδιά αλλα είναι χαρα θεού..

Μαρακι12, εσείς πως πάτε?ειναι καλύτερα ο μικρός τώρα που έκοψε σ τα γαλακτοκομικά?

Συμπεθερα, τι κάνει η νυφουλα μου..φιλία απο τον ανττουλη της..

Πάω να μάζεψε τα ρούχα γιατι μάλλον θα βρέξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααα

πο πο πλησιαζεται...σε μια με δυο βδομαδες δε θα σας προλαβαινουμε :lol::lol::lol: η μια μετα την αλλη θα γεννατε....

λυδια σουπερ ειναι η κιντερ εκπληξη...εγω λεω αγορακι ειναι....

αναστασακι στον δευτερο που μπηκα με προκληση...πηγα το πρωι...μου βαλανε ορο κατα τις 10 και στις 12 ειχα γεννησει........συνηθως ομως τις πρωτοτοκες τις βαζουν μια μερα πριν......

βανεσσακι αν ξεπερασεις την πητ δεν σου δινει αλλες μερες;;;;;εμενα απο την αρχη μου ελεγε εχεις πητ στις 14 σε περιμενω μεχρι τις 19.....και μετα προκληση και ολα τα αλλα...αλλα μου λεει σιγα μη κρατησεις παιδι εσυ μεχρι τοτε μεσα σου :lol::lol::lol::lol:

νια υπομονη δεν εμεινε πολυ.....θα ξαλαφρωσεις σε λιγο........παραπονιομαστε και εμεις με ενα :roll:

ανναμαρια καλα κανεις και δεν βιαζεσαι.........την καλυτερη δουλεια κανεις......

πηρα χθες τηλεφωνο στο ιπποκρατειο να μαθω τις ωρες που ειναι ανοιχτη η αιμοδοσια...παλι καλα ειναι και σκ ανοιχτη....την αλλη κυριακη πρεπει να παμε......

πρεπει να παω τζαμπο και βαριεμαι........βασικα βαριεμαι να ετοιμαζω τα μικρα...μαλλον θα παω μεσημερι....μπας και τα αφησω στον πατερα μου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου, ελπιζω να την αποφυγουμε και οι2 την καισαρικη!!!!οχι,δε με εξετασε καθολου απο κατω παλι αν και ειχα παει προετοιμασμενη για κατι τετοιο!!!σημερα εχω πολλα υγρα!δεν ξερω αν σημαινει κατι αυτο...

γιωτουλα ,μου ειπε μετα την πητ περιμενουμε αλλες 2 μερες!!!εσυ τελικα ποτε γεννησες και πως???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη σαφως τιποτα δεν ειναι κανονας...και εγω τον πρωτο τον γεννησα 20 μερες πριν την πητ...αλλα το συνηθες ειναι η πρωτοτοκη να παιρνει ολο τον μηνα......

αυτες τις σουβλιες εγω τις αισθανομουν οταν κατεβαινε το γαλα την ωρα του θηλασμου δηλαδη...δεν νομιζω οτι ειναι κατι παντως......

βανεσσακι τον πρωτο τον γεννησα στις 37 εβδομαδες με πιασανε οι πονοι και τον δευτερο με προκληση στις 38 εβδομαδες....βεβαια πηγα με διαστολη 5 αλλα δεν ειχα καθολου πονους......μου ειχε πει η γιατρος τοτε οτι οταν θα με πιανανε οι πονοι δεν θα προλαβαινα να πηγαινα στο μαιευτηριο......χαχαχα!!!!!!!!!θα με βγαζανε στα καναλια......τρελη γεννησε στο αμαξι............ :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι Βανεσσακι, να ερθουν ολα φυσιολογικα!!

Γιωτουλη,δηλαδη ισχυει οτι θα φαω μια ολοκληρη ημερα μεχρι να γεννησω....δεν υπαρχει περιπτωση να παω γρηγορα?...αν γεννησες στις 37 τοτε παιζει και σε μενα αυτο να σπασουν νερα κτλ?εγω στις 38 θα παω με προκληση...

Αγγελικη μου οχι πιστεψε με χαμπαρι δεν πηρα ακομα,οταν περασω την εισοδο της κλινικης ισως τοτε παρω μπρος!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaaaaaaaaaaaaa edw kai emeis!!!!!!!!!!!!!

vre aggelikh mou den to vlepw egw megalytero to provlima!!!!!!!!!!!!!!einaii terastio to provlima!!!!!!!den katalaves mallon...den mou peftoun aplws mallia kanw kena terastia pou den exoun katholou mallia...kai ayto den einai ena shmeio.....einai se olo to kefali!!!!!!!telos pantwn eyxomai me tis eneseis na mou ksanavgoune grhgora!!!!!!!

vanessakiiiiiiiiiii h mpoumpou exei voleytei sthn koilitsa e????????????se eksetase apo katw ?????

an nai tote isws geniseis kai nwritera!!!!!!!egw pantws den se vlepw mexri tis 14 :P:P:P:P:P

lydia mou egw lew oti h kinder ekplhxh sou einai koritsaki!!!!!!!!!!!!!

mhn fovaste kale thn kaisarikh outos h allws sou vazoun pani mprosta sou kai den tous vlepeis!!!!!!!!!!!!vevaia eyxomai na genisete oles fysiologika aplws kai kaisarikh na ginei den egine kai tipota!!!!!!!!to mwraki na einai kala kai emeis!!!!!!

pantws koritsia to exoun paraxesei me tis kaisarikes pia......olo kaisarikes akouw!!!!!!!!!aman aytoi oi giatroi!!!!!!!!!!

vanessaki kai egw eixa polla ygra sto telos!!!!!!!!!!!!

anastasaki esy giati tha pas me proklish?????den thymamai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...