Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

MIA XARA DEN EINAI KATHOLOU TA MALLAKIA MOU KORITSIA MHN VLEPETE TIS FWTOGRAFIES OI PERISOTERES EINAI POLY PALAIOTERES.....KAI FYSIKA PROSPATHW NA TA KALYPTW OSO GINETE ALLA PLEON DEN KALYPTONTE KAI FAINONTE OI TRYPES :cry::cry::cry::cry::cry:

AFHSTE POU PLEON DEN VGAZW FWTOGRAFIES TON EAYTO MOY........MONO TO MWRO EXW TRELANEI STIS FWTOGRAFIES!!!!!!!!!!!!

LENAKI MOU DIKIO EXEIS GIAYTO POU LES APLWS EINAI KATI POU KANEI MPAM...GIAYTO KAI TO SKEFTOMAI TOSO SYNEXEIA....SE KATHE KINHSH POU KANW PROSEXW MHN AKOUMPISW TA MALLIA MOY KAI KSESKEPASTOUN AYTA KENA POU KALIPTONTE PROS TO PARWN LIGO APO TIS ALLES TRIXES.....MILAME DEN FANTAZESTE OLO MOU TO KEFALI EINAI TRYPES XWRIS YPERVOLES....

GIA NA MHN SAS PW POSH WRA PRIN SKEFTOMAI GIA NA LOUSW TA MALLIA MOY..........GIATI STO MPANIO KAI STO XTENISMA DEN FANTAZESTE POSES TRIXES FEVGOUNE...EINAI TRAGIKO!!!!!!!!!!

TO VLEMMA TOU MWROU MOU MOU DINEI POLY KOURAGIO ALLA OSO NA NAI TO PROVLIMA PARAMENEI PROVLIMA DYSTIXWS...................... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω κάτι ψιλοπονάκια περιόδου, αλλά τίποτα το φοβερό.

Εν τω μεταξύ, ακούστε τι έπαθα: έχω μια μικρή ελιά στη "λακουβίτσα" δίπλα από τον αριστερό ώμο. Αυτή η ελιά επηρεαζόταν και στις δύο μου εγκυμοσύνες. Στην αρχή με πονούσε, στην πρώτη εγκυμοσύνη άλλαξε χρώμα και όταν απέβαλα επανήλθε. Γενικά, με ενοχλούσε αλλά μόνο στις εγκυμοσύνες. Χτες βράδι, το εξωτερικό της περίβλημα που ήταν κάπως τραχύ ξεκόλλησε κι έπεσε, χωρίς πόνο ή αίμα. Ήταν σαν κακάδι από πληγή, νεκρό δέρμα. Τώρα έχει μείνει απλά ένα πολύ μικρό εξογκωματάκι στο χρώμα του δέρματος. Τρόμαξα λίγο, αλλά έχω ακριβώς το ίδιο στο μπούτι εδώ και αρκετά χρόνια, πέφτει και ξαναβγαίνει. Πήγα σε γιατρό και μου είπε ότι δεν είναι απολύτως τίποτα και να μη φοβάμαι. Τώρα δεν ξέρω αν θα πάω και γι' αυτό. Αμάν πια, τι άλλο θα μας βρει;

Βρε Χριστίνα, τι παλιότερες είναι οι φωτογραφίες; Αφού σε βλέπουμε με το μωρό!!! Μην αγχώνεσαι, ίσως σου φαίνεται εσένα χειρότερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιτινακι ειναι φυσιολογικο να βλεπεις οτι σου πεφτουν πολλα μαλλια οταν λουζεσαι κ κανεις μπανιο.. σκεψου οτι κ προβλημα να μην ειχες παλι θα επεφταν.. κ οσο δεν τα ακουμπας αυτες οι ριζες που πεφτουν κ φυσιολογικα μενουν πανω στο κεφαλι κ μετα τις βλεπεις οοοολες μαζι

το προβλημα σου το εχω ζησει απο την κουμπαρα μου.. κ απο αρκετα κοντα μαλιστα..

κ επειδη αυτο εχει κυριως ψυχολογικα αιτα πρεπει να σκεφτεσαι οτι δε θα αφησεις το αγχος, στεναχωρια η οτι ειναι αυτο που σε απασχολει να σε καταβαλει.. ε δε θα πεθανουμε κιολας!!

θελει αισιοδοξια κοριτσακι! ;)

πρεπει να αποβαλλεις ολο το αγχος, οτι σε προβληματιζει να το συζητας, μην το κρατας μεσα σου κ παιρνει μεγαλυτερες διαστασεις1!

αννα μαρια ιουυυυυυυυ!δε σε πονεσε οταν επεσε? δε νομιζω να ειναι τιποτα, ειδικα αφου εχεις κ το ιδιο στο μπουτι σου.. αλλα αν σε απασχολει πολυ καλο ειναι να πας να το δει νας γιατρος, να μην εχεις τν εννοια του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι, όχι, ούτε με πόνεσε, ούτε έβγαλε αίμα, τίποτα απολύτως. Έτυχε και το ακούμπησα εκείνη την ώρα και είδα ότι ξεφλουδιζόταν, αλλιώς θα έφευγε μέσα στον ύπνο μου και μετά θα έψαχνα την ελιά!!! Και στο μπούτι το ίδιο ακριβώς συμβαίνει, ούτε που το καταλαβαίνω όταν πέφτει. Ήταν σαν κακάδι από πληγή που ξεραίνεται και πέφτει. Μπορεί να πάω από βδομάδα σ' ένα θείο μου χειρουργό να το δει. Αλλά όποτε πάω είναι για τέτοιες χαζομάρες και γενικά με θεωρεί λίγο... χμ... φοβητσιάρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε δε λες παλι καλα που πας για τετοιες χαζομαρες κ να μη χρειαστει να πας ΠΟΤΕ για κατι σοβαρο?

παντως αν σε ανησυχει πανε να το δεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστό κι αυτό! Θα πάω από Δευτέρα (αν δεν έχω γεννήσει μέχρι τότε). Απ' όσο γνωρίζω πάντως, η εγκυμοσύνη επηρεάζει τις ελιές ή ευνοεί τη δημιουργία καινούριων που μετά μπορεί και να φύγουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OXI VRE ANNA MARIA MOU DEN MOU FENETE EMENA...TO PROVLIMA EINAI TERASTIO...DEN THELW NA SAS VALW FWTOGRAFIA APO TO KEFALI MOU KAI SAS STENAXWRESW KAI ESAS NA DEITE PWS EXEI GINEI TO KEFALI MOU AFHSTE KALYTERA!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, αφού θα χρειαστεί να κάνεις και ενέσεις, τότε σίγουρα υπάρχει πρόβλημα. Αλλά μην αγχώνεσαι, θα περάσει σύντομα! Θα κάνεις τη θεραπειούλα σου και θα είσαι μια χαρά! Και το τελευταίο που πρέπει να σκέφτεσαι είναι η γαμοβάφτιση! Βάζεις ένα βέλο ή λουλούδια στα μαλλιά και καλύπτεις τα κενά, αααααααααν υπάρχουν μέχρι τότε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

χθες ξεπατωθηκα.....κατεβηκα αμπελοκηπους με τον μεγαλο για να παμε στη γιατρο και πηγαμε με το μετρο γιατι δεν βρισκεις πουθενα να παρκαρεις εκει κατω.....ο γιωργος ειχε τρελαθει με το μετρο....μιλαμε δεν εβαλε γλωσσα μεσα του.....μιλαγε ακαταπαυστα......γελαγε ολος ο κοσμος στο τρενο..χαχαχα......λοιπον η γιατρος μου ειπε οτι εινα θεμα αλλεργιας.....να κοψω τη σκονη απορρυπαντικου και να περνω υγρο,να μην βαζω μαλακτικο,να του φοραω μποξερακια και οχι βρακακια,να τον πλενω με ενα ειδικο αφρολουτρο,να του βαζω μια κρεμα εκει.....ουφφφφφφφφφ.με τρελανε.......αντε τωρα να του πλυνω ολα τα ρουχα του με υγρο απορρυπαντικο......σαν μπεμπε και αυτος.......

βρε τιτινακι μην στεναχωριεσαι.......θα βγουν τα μαλλακια σου παλι με την θεραπεια......και στην γαμοβαπτιση θα εισαι μια κουκλα.............αισιοδοξια........

αναστασια μια χαρα η φραουλιτσα σου.......αντε με το καλο.....

λενακι ειδες τι ωραια ειναι οταν μενεις για λιγο μονη σου!!!!!!!αχ!!!!!!!!!θελω και εγω......

ανναμαρια μου αρεσει πολυ το δωματιο.....και η ζωγραφια ολα τα λεφτα.......οσο για την κοιλια οντως ειναι ψηλα.......παντως θυμαμαι στον γιωργο που γεννησα κυριακη μεχρι την πεμπτη ηταν ετσι την παρασκευη που με ειδε μια γειτονισσα μου λεει οτι εχει κατεβει η κοιλια μου και να περιμενω οπου να ναι να γεννησω...και εγω ημουν μολις 37 βδομαδα......ε!!!!!!!μετα απο 3 μερες γεννησα......

κατερινα εφοσον εχεις μονο ενα παιδακι η μετακινησεις ειναι πολυ πιο ευκολες για σενα.....παρε τον μικρο σου και πηγαινε καπου εξω...μην καθεσαι μονη σου ολη μερα.....και οι δουλειες μπορει να περιμενουν...προεχει να εισαι καλα εσυ.....

νασια αυτο ισχυει και για σενα...και αφου θες παρεα παρε καποια φιλη η συγγενη να ερθει να πειτε ενα καφεδακι βρε.......φιλια στις κουκλες σου.......

μανουλες πως πατε με τα μπεμπινια σας;;;;;;;;;;;;φιλια σε ολα τα πατουσακια........

γεια σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα νασιακι μας κανείς κούκλα μας λείπεις αλλα σε έχει πιο ανάγκη η μικρη ε??? τα φιλια μου και στις 3 σας...στο ιασω θα γέννησω αλλα γιατί να μπω απο τόσο νωρίς???

Αναστασακι μια χαρα το φραουλομωρακι μας ε??? ολόκληρη γυναικαρα Χιχιχιχχιχχι .....

Θα το κάνω και εγω το κεκακι το βράδυ η αύριο χτες δεν είχα κακαο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια ευχαριστω που μου δινεις κουραγιο!!!ακου εκει ναπαω 40-1 μερα!!!!και πιστευεις και οτι θα γεννησεις πρωτη!!!!να περιμενεις τη σειρα σου κυρια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να ρωτησω κατι οσες εχετε ηδη γινει μανουλες!!!απο τη στιγμη που θα αρχισουν οι πονοι, η σπασουν τα νερα η οποιοδηποτε σημαδι τοκετου, εχουμε χρονο να κανουμε ενα μπανακι -λουσιμο στο σπιτι η φευγουμε κατευθειαν???με αγχωνει γιατι θελω να παω περιποιημενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανεσσακι σαν πρωτοτοκη εχεις πολυ χρονο στη διαθεση σου........οταν με επιασαν οι πονοι στον ταλιμπαν μου στις 5 και 30 το πρωι...περιμενα καμοια ωρα στο κρεβατι...μετα ξυπνησα τον αντρα μου.....του λεω γενναω και πεταχτηκε λες και του ειπα οτι πεθαινω...χαχαχα......μετα εφτιαξα την βαλιτσα μου που δεν ειχα φτιαξει......φυσικα πηγα και καμοια 10 καρια φορες για κακα μου και πιπι......μετα εκανα μπανιο και καλλωπισμο...μετα εφαγα κατι κουλουρακια με γαλα.......και μετα κατα τις 10 πηγα στο μαιευτηριο...ποναγα καθε 3 λεπτα οταν πηγα και ειχα μολις 2 διαστολη....γεννησα στις 13 και 50 το μεσημερι...οποτε εχεις πολυ χρονο........μην αγχωνεσαι......εγω αν το ηξερα θα καθομουνα και αλλο στο σπιτι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανεσσάκι, λογικά έχεις χρόνο, αλλά δεν είναι απόλυτο. Δεν είναι όλες οι γέννες ίδιες, ούτε καν στην ίδια γυναίκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπουρεκακι τι ειχε καλε ο μικρος??? περαστικα

βανεσσακι δεν ειναι ολες οι γεννες ιδιες. εγω πηγα τρεχονταας στην κλινικη κ ειχα διαστολη 8!

αν καθομουν κ αλλο σπιτι θαγενουσα εκει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας βρε φιλεναδεεεεεεεεεεεεςςςςςς!!!!!!!!!!!!!τι κανετε????πως ειναι τα μωρακια μας κ οι κοιλιτσες μας???? δεν εχω διαβασει τιποτα απ'οσα εχετε γραψει, δεν προλαβα.εχει γεννησει καποιο κοριτσακι μας η οχι ακομα????

εμεις καλα ειμαστε μα τον μπεμπακο μας δοξα το θεο κ με τηναννουλα κ τον αγγελακο μια χαρα!!μονο πουτα δυο τους τσακωνονται ,ε δεν εχει αλλαξει κατι, οπως τσακωνοντουσαν πριν ετσι κ τωρα!!!αυτα τα παιδια μου μαζι δεν κανουνε κ χωρια δεν μπορουνε!!!! :lol::lol: εμ κριαρακια ειναι κ τα δυο , τι να περιμενω!!! :lol::lol:;)

αχχχ εν τω μεταξυ με ποναει κ η τομημου κ κυριως στα αριστερα κ στη μεση, σχεδον ετσι οπως οταν γεννησα,πωπωπω τι να ειναι κ αυτο παλι!! :?:? αφηστε που ακομα εχω λοχεια (οχι πολλλα, λιγα αραια κ που), ενω τις αλλες δυο φορες ειχα μονο για λιγες μερες!!

σας αφηνω κοριτσακια μου τωρα ,παω να ξαπλωσω λιγο.

πολλα φιλακια σε ολες τις κοιλουμπιτσες κ σε ολα τα νινακια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι τον τσουζει συνεχεια ο πωπος του.......ασε μου εχει σπασει τα νευρα.....ολο με αυτο ασχολειται.....με ενα χερι στον πωπο του ειναι.......ουφφφφφ...ολα τα περιεργα αυτο το παιδι τα εχει......

πο πο εχω παρα παρα πολυ υγρα.....σορυ κιολας........μιλαμε μεχρι η φορμα μου εχει γινει μουσκεμα.....δεν ξερω σημερα ειμαι καπως......δεν εχω καθολου ορεξη.....ολη την ωρα εχω πονακια...... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα βρε κοριτσια, τι κανετε?

Γιωτουλα κι εγω εχω πολλα υγρα,συνεχεια μουσκεμα ειμαι απο κατω, αφου καποια στιγμη φοβηθηκα μην εχω καμια απωλεια, αλλα ιδρωνω κι ολας γι αυτο!!!Μολις εβαλα κωλο κατω, σκουπισα , σφουγγαρισα, ξεσκονισα και τωρα αραξα αλλα η μεση μου εχει κανει βολτα....

Στο γιατρο σημερα τα ειπαμε λιγακι και μου ειπε μην περιμενω να γεννησω αμεσως.Θα μπω βραδυ,θα με ετοιμασουν, θα μου βαλουν υποθετο για να μαλακωσει ο τραχηλος και εεεεεεχουμε λεει μεχρι την αλλη ημερα το απογευμα!!!!Καλα βρε κοριτσια τοσο πολυ κανει η προκληση? Αν προλλαβαινω θα ριξω κι εναν υπνακο τοτε!!! :P Του λεω γιατρε αν σπασουν τα νερα μεχρι τοτε? εεεε μετα μου λεει γενναμε Βεροια!!Βεβαια λεει λιγο δυσκολο πρωτο παιδι και να σπασουν νωριτερα αλλα ποτε δεν ξερεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω και εγω είμαστε έξω με τον αντρουλι για δουλειές και τωρ ήρθα στο μαγαζι και λέω κάτσε να μπω λιγάκι ....ήρθα μαζι του μπάς και πάμε και λίγο στο prenatal να πάρουμε κανένα ρουχαλακια για τα νινακια μας χιχιχιχιχι αλλα δεν το βλέπω μάλλον αύριο θα πάμε.... Ρε κορίτσια είναι συνέχεια μέσα στ πλευρά μου και με πονάει παρα πολυ ανάσα δεμπορω να πάρω και θέλω να περπαταω να κατέβει λιγάκι αλλα ποναω χαμηλά και πρέπει να κάθομαι συνέχεια. Τι θα κανωωωωωωωωα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Νια μου υπομονη βρε κοριτσι μου!!!!Κι εγω ποναω και δεν μπορω να περπατησω αλλα προσπαθω να μην το βαζω κατω.Εσενα βεβαια ειναι 2 φορες πιο δυσκολο με το γλυκο σου ζευγαρακι!!!Να σκεφτεσαι μονο την ωρα που θα τα παρεις αγκαλιτσα!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...