Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΜΑΡΤΙΟΥ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2011 ΕΛΑΤΕ ΝΤ ΛΕΜ Ν12


Recommended Posts

εγω βασικα θα παω να παρω μια φυτικη και θα τα βαψω.......δεν μπορω αλλο ετσι......εμενα με αφηνει η γιατρος....χαχαχαχα........

βανεσσακι καλο γιατρο αν και σου ευχομαι να τον συναντησεις στο μαιευτηριο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βανεσσακι εγω περισσοτερο για μετα τη γεννα το λεω...

εγω αμεσως θα την παρω, δεν παιζει να γυρισω σχολειο οταν ο μπεμπης θα ειναι 3 μηνων, ο μεγαλος θα εχει σαλταρει γιατι θα εχει συνειδητοποιησει οτι το μωρο θα μεινει μαζι μας, να κανω διαδρομη για το σχολειο 1 ωρα κ κατι καθε μερα κ να γυρναω σπιτι να εχω τον ανασταση, τον μικρο, το σπιτι, να προετοιμαστω για το σχολειο, να κανω φαγητο κ να παλευω με το θηλαστρο για να εχει ο μικρος να πινει γαλα...

χαλαλι του οι μηνες που θα χασω, ουτε να το σκεφτομαι δε θελω!

δες πως θα εισαι με το μπεμπε κ βλεπεις

το σχολειο σουειναι μακρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, εγώ τι να πω που αναγκαστικά επιστρέφω όταν ο μικρός θα είναι τριών μηνών και δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα όπως "άδεια ανατροφής";... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου δεν νομίζω να συνδέεται η φαγούρα στις θηλές με το έκζεμα στο χέρι......εγώ έβγαλα έκζεμα στο πόδι όταν ήμουν έγκυος στην Μαρία μου, μιλάμε για χάλι μαύρο....ξυνόμουν σαν τρελή όπου έβρισκα και ο δερματολόγος μου είχε πεί ότι δεν κολλάει αυτό! Μου ξαναφούντωσε και σ'αυτή την εγκυμοσύνη αλλά δεν είδα να κολλάει σε κάποιο άλλο μέρος του σώματός μου!

Κι εγώ τα έκανα τα μαλλιά μου ανταύγειες και στις δύο εγκυμοσύνες....και μάλιστα δύο φορές, μία στο τέλος του πρώτου τριμήνου και μία λίγο πριν γεννήσω! Ο γιατρός μου δεν μου το απαγόρευσε όπως και πολλά άλλα που άκουγα κατά καιρούς ότι δεν κάνει να κάνω......τελικά είναι όντως θέμα γιατρού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάσια, πολλά πράγματα τελικά είναι θέμα γιατρού. Ο δικός μου πάντως, δε μου είπε ποτέ ούτε για τα βαμμένα νύχια, ούτε για τα βαμμένα μαλλιά, παρ' όλο που τα μαλλιά δεν τα βάφω. Δε με προειδοποίησε, όμως, να μην τα βάψω. Ούτε για τη διατροφή μου είπε τίποτα, απλά μου είχε πει να τρώω κρέας, ψάρι, λαχανικά και φρούτα, χωρίς να είναι πιεστικός. Μιας φίλης μου ο γιατρός της είχε πει να μην τρώει πολλά καρότα, γιατί προκαλούν τεράτωμα στο μωρό... Για τον τόνο οι περισσότεροι λένε ότι δεν κάνει, γιατί έχει υδράργυρο και σε πολλά άρθρα και βιβλία για τη διατροφή της εγκυμοσύνης σύστηναν την κατανάλωση τόνου!!! Ο γιατρός μου στο ενημερωτικό φυλλάδιο που μου είχε δώσει δεν απαγόρευε τον τόνο, αλλά εγώ τον απέφυγα, μήπως και... Ο καθένας λέει τα δικά του.

Άλλοι γιατροί έχουν κόλλημα με τα κιλά, άλλοι με τα βαμμένα μαλλιά, άλλοι με την πίεση, άλλοι με το σεξ (εννοώ το απαγορεύουν, μόνο αυτός στη Λάρνακα βίαζε τις πελάτισσες), κι άλλοι με ό,τι φανταστείς. Ο δικός μου δεν έχει κόλλημα με τίποτα απ' όλα αυτά, αλλά θυμάσαι πώς έκανε για τις μολύνσεις.

Γιώτα, στο δημόσιο της Κύπρου η άδεια μητρότητας κρατάει 18 εβδομάδες, από τις οποίες οι 12 είναι με πλήρεις απολαβές και οι 6 με επίδομα που ισοδυναμεί με το 80% του μισθού αν δεν κάνω λάθος. Αυτές τις 18 εβδομάδες τις διαθέτουμε όπως θέλουμε, αλλά υποχρεωτικά, η άδεια αρχίζει το αργότερο την 38η εβδομάδα . Εγώ ζήτησα άδεια από τη συμπλήρωση της 36ης (εννοείται ότι πήρα αναρρωτική νωρίτερα), και θα επιστρέψω δύο εβδομάδες νωρίτερα, αφού τις πήρα πιο μπροστά. Δυστυχώς άδεια ανατροφής δεν υπάρχει. Το εκνευριστικό είναι ότι όλοι (εκτός των συναδέλφων μου) μου λένε "μα καλά, τόσο νωρίς πήρες άδεια;", "ε, τώρα, πόσο κουραστική είναι η δουλειά σου και ήθελες και άδεια;". Τέλος πάντων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou!!!!!!!!!!!!!!!!!!

telika tou edwsa ligo nteponaki tou mikrou kai hremhse eytyxws grhgora!!!!!ti klama htan kai ayto panagitsa mou!!!!!!!!!mono me aggalia hremouse!!!!!!!!!eytyxws meta to nteponaki koimithike o kalos mou!!!!!!!!

aggelikh mou mhn anxonese gia to emvolio kai egw anxwnomouna para poly alla lene pws ta prwta den ponane poly sto deytero leei ponaei poly emena tou ekane 2 emvolia ena sto ena mpouti kai ena sto allo eklapse polyyyy alla tou kratousa ta xeraki kai tou milaga kai meta ton phra aggalitsa kai hremhse meta apo ligo!!!!!!!!

pyreto den mou exei kanei akoma...exei kati dekata kai einai ligo zestoulis.....alla shmera apo to prwi einai mia xara kai mas kanei kai kati gelakia allo pragma!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλενάδα τι κάνετε?

Εγω σήμερα έβαλα πλυντήρια και σιδερωνα με τις ώρες..ο μικρός ήταν κάπως φρονημος αλλα απο το μεσημέρι και μετα ξεκίνησε την γκρίνια..τώρα τον θηλασα και κοιμήθηκε πάνω μου αλλα αν τον βάλω στο κρεβάτακι ξυπνάει..

Νασιουκο, απ ότι ξέρω το χρώματα που έχουν τα κακακια εξαρτάται απο το αν θηλαζει η όχι το μωρο..για δυσκοιλιοτητα κανε της ένα χαμομηλακι..

Γιωτακι, με γεια τα ρουχαλακια σας..μήπως ο μικρός εχει σκουλικακια στο εντέρο?

Λενακι, κι εμένα με έπιανε κάποιες μέρες στην εγκυμοσυνη φαγούρα στις θηλέ σ ..αν όμως παρατηρεί στις κάποιο ερέθισμα η ερυθτοτητα καλύτερα να το κοιτάξεις..

Ξανά μπαίνω σε λίγο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενακι δεν ξερω θα δω τι θα κανω!!!εμενα ειναι ακομη χειροτερα το σχολειο μου.αρκει μονο να σου πω οτι ειναι στο νομο ευρυτανιας μακρια απο τον πολιτισμο.ειναι 1 ωρα κ 45 λεπτα σε νορμαλ συνθηκες!!!το χειμωνα καθε μερα εχει αλυσιδες, απαισιο δρομο και κινδυνο για τη ζωη μας!!!!αστα να πανε!!!και η κυρια διαμαντοπουλου καθεται στα γραφειακια της και μας κοβει τους μισθους!!!τα πηρα παλι!!!!θα δω ποσο χειμωνας θα ειναι οταν θα πρεπει να επιστρεψω και βλεπω.εχω σκεφτει μηπως παρω και ενα μηνα ανευ αποδοχων ωστε να παω απριλιο!!!θα δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδω και εμεις...στο 1 χερι η Μιλα στο αλλο το πληκτρολογιο....με εχει πεθανει...ολη την ημερα πρεπει να κοιμαται αγκαλια..μολις την βαλω κατω νταννν το ματι....ευτυχως κοιμαται ολη νυχτα...αλλα μεχρι να ρθει εκεινη η ωρα εχω ηδη πεθανει..το χερι μου ειναι στα ορια τενοντιτιδας..η μεση αστα να πανε και η πλατη μου καιει...αυριο παω κομμωτηριο να βαψω μαλλι...πριν φυγω εβαλα αποσπαζμα απο τους συμβουλους θηλασμου και λεει πως μπορουμε βα βαφουμε μαλλι...εγω στην εγκυμοσυνη δεν εβαφα..αυτο καθαρα απο επιλογη μου...δεν ειχα ρωτησει τη γιατρο αλλα η κολλητη μου που εχουμε την ιδια τα εβαφε κανονικα...εμενα οι αγκωνες μου εχουν ξεραθει...σαν να εχω χτυπησει μιλαμε..χαλιααα..Χριστινακι εκανε εμβολιο ο μπουμπουκος??Εμεις εχουμε στις 8/11 αλλα θα γυρισω πισω 13 οποτε πιο μετα θα κανει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευη μου, σε πεθανε η μιλα, ε????θελει αγκαλιτσα απο τη μανουλα της, τι να κανεις!!!!!θυμαμαι που ειχες βαλει το λινκ αλλα δυστυχως δε μπορεσα να το ανοιξω!!!αν θυμασαι ποιο ειναι βαλτο ξανα να το διαβασω!!!!!κι εμενα μου εχει πει οτι μπορω να κανω φυτικη, αλλα τι να σου κανει η φυτικη σε μαυρη ριζα??/ειναι δυνατον να μου το βγαλει ποτε ξανθο οπως το ειχα???κανενα πρασινο μπορει να βγει, οποτε προτιμω οπως ειναι τωρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vanessaki δεν παιζει να σου βγει ξανθο......αστα να πανε.........αν εκανες ανταυγιες ομως;;;;θα εσπαγε λιγο......και μετα τα φτιαχνεις οπως πριν.......

σκουληκια δεν εχει γιατι πηραμε θεραπεια.....αχ!!!!!!!!εχω αρχισει να με αγχωνει λιγο το θεμα αυτο......τεσπα.....

κισκα ολο αγκαλιες θελει η μιλα ε;;;;;;;;;;ειναι αγκαλιτσα τι να την κανεις!!!!!!!!!θα στρωσουν ολα που θα παει......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε......πρωτη φορα το ακουω αυτο........τι να πεις....ο καθενας με το μακρυ και το κοντο του......δεν καταλαβαινω ομως αφου οι ανταυγιες δεν πιανουν δερμα.....τεσπα.....κανε οταν γεννησεις εκει δεν υπαρχει σιγουρα θεμα.....εγω οταν γεννησα τον ιασονα με το που σαραντησα πηγα και εκανα ανταυγιες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελες....τι κανετε?

Μολις εφυγε κοσμος....κλασικα....κατι φιλοι μας....ειχαν και 2 μωρα μαζι τους με πεθαναν,φερε αυτο και φερε εκεινο και η μανα να ξυνει το παπακι της...γκρρρρρρ.Δεν υπαρχει περιπτωση να παω εγωμε το μωρο μου καπου και να το αφηνω να αλωνιζει,παντα το ελεγα οταν συναντουσα τετοια μωρα!!!Την αλλη φορα ειχε ερθει μια αλλη με την κορη της και μου ανοιγε τα συρταρια στον μπουφε και η μανα περα εβρεχε..κι εγω να το κοιταω και να μην καταλαβαινει.....εεε τα πηρα και την μαλωσα μετα οτι δεν ανοιγουμε ξενα συρταρια και μετα με επιβεβαιωσε και η μαμα ..ελεοςςςςςςςςςς!!!!

Αρχισα να νιωθω τσιμπιες δεξια και αριστερα χαμηλα, η φραουλιτσα με τσιμπαει?Και πονο λες και με σπρωχνει με δυναμη...το εχετε νιωσει κι εσεις?

Και εμενα ο γιατρος απο την αρχη μου αφησε κανονικα να βαφω το μαλλι,απλα εγω εβαζα φυτικη! Θα το κανω ενα φρεσκαρισμα πριν γεννησω και μετα οσο μπορεσω θα το καθυστερησω αν θηλαζω!Θα βαζω κορδελες στο κεφαλι σαν τις μαθητριες του 1960! :lol::lol:

Βρε Χριστινακι που το βρηκες καλε αυτο το link πω πω να ξερασω μου ηρθε αλλα τι αν ακνω θα τα φαω κι εγω στη μαπα σε λιγες ημερες!!!!

Τι αλλο γραψατε δεν θυμαμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγάλο θέμα το βάψιμο των μαλλιών τελικά...!!! :P :P :P :P Καλά κάνω και δεν ασχολούμαι!

Αναστασία, κι εμένα με εκνευρίζουν τα παιδιά που τα αφήνουν και αλωνίζουν. Δηλαδή δε φταίνε τα παιδιά, οι γονείς τους φταίνε. Δεν αντέχω τα κακομαθημένα, ανάγωγα παιδιά. Πέρσι το καλοκαίρι είχαμε πάει σπίτι μιας φίλης του άντρα μου, την οποία εγώ γνώριζα πρώτη φορά. Ρωτάω την κόρη της που ήταν τότε εξήμιση χρονών σε ποια τάξη πάει και τι μου απαντάει το σκασμένο; "Εσύ τι νομίζεις;" με ένα υφάκι του στιλ σ'έχω-χεσμένη-δε-μας-παρατάς-κι-εσύ-ρε-θεία; Και μετά κι αυτή κι ο αδελφός της κάνανε διάφορα τέτοια...

Όσο για το φέρε αυτό και φέρε εκείνο, τι να πω; Εγώ δε θα σηκωνόμουν. Αυτό έλειπε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα ξανα!!!εφαγα ενα τοστακι, εκανα μπανακι και ειμαι ετοιμη...πωπω βρε αναστασια μου,συνεχεια επισκεψεις εχεις???σε εχουν πεθανει.εγω τωρα τελευταια θελω ελαχιστους μονο ανθρωπους κοντα μου!!!εκ των πραγματων δηλαδη ετσι ειναι μιας και οπως εχουμε ηδη πει οι πιο πολλες "φιλες" μου ,την καναν με ελαφρα οι γεροντοκορες μολις μαθαν οτι ειμαι εγκυος!!!τι να πεις!!!αυριο θα βγω το πρωι για να πληρωσω λογαριασμους και να αγορασω και καποια καλλυντικα που εχω να αγορασω απο το φεβρουαριο!!!! :lol::lol::lol:

α, αναστασια τελικα το καθισματακι και το πορτ μπεμπε θα τα περασω μονο με εναν ατμοκαθαριστη που εχουμε, χωρις απορρυπαντικα και τετοια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να εκανα μωρε, μια νερο θελανε και μια χαρτοπετσετα γιατι ετρεχαν οι μυτες τους ..ασε ασε αν δεν κολλήσω τυχερη θα ειμαι....μυαλο τενεκες!!!

Βανεσσακι ειπαμε οταν θελουν να περασουν την ωρα τους σε εμας ερχονται γιατι η χαζη(εγω)παντα κατι εχω να τους φτιαξω και να τους ταισω... Το καθισματακι που πηρα διαβασα στις οδηγιες οτι βγαινει το κάλυμμα και πλενεται πλυντηριο,ευτυχως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α τελεια, οποτε το βαζεις πλυντηριο και τελος!!!αναστασια μου κι εγω παλιοτερα ετσι εκανα, αλλα οταν ειδα τι αχαριστια επικρατει πλεον κοπηκαν και τα κανω μονο εκει που το αισθανομαι και το αξιζουν πραγματικα!!!ε, μην ειμαστε και κοροϊδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι κι εγω..

Ο μικρός κοιμάται και ακόμα δεν τον έκανα μπάνιο ρε γμτ..όταν πρέπει να ξυπνήσει δεν ξυπνάει..

Ευη μου, ακριβώς το ίδιο νιώθω κι εγω..η μέση δεν υπάρχει, η πλάτη μου με καίει παρά πολυ..τα πόδια δεν τα νιώθω..και σταθερά κι εμένα αγκαλιτσας βγήκε..

Αναστασακι, καλε πως την άφηνε η μάνα της και δεν της θύμωσε που ανοίγει ξένα συρτάρια?!μου το έκανε κι εμένα αυτο η κόρη μιας ξεδερφης του άντρα μου..καθομασταν στο σαλόνι κι αυτή είχε παει στην κουζίνα κι άνοιγε συρτάρια, ντουλάπια, ψυγείο..στο τέλος πήγε κι έλεγε στο αυτί της μαμάς της ότι είδε κατι παγωτα στο ψυγείο και το θέλει..τελικα έφαγε και τα έξι παγωτά το μικρο..τι να πεις?οχι μόνο δεν της είπε τίποτα που άνοιγε ασύστολα τα ντουλάπια αλλα την άφησε να φάει κι έξι παγώτα..εδω την άλλη μέρα καθάριζα τις δαχτυλίες σε όλη την κουζίνα..

Άννα Μαρία, είσαι απο τις λίγες γυναίκες που δεν τα βάζουν τελικα..

Βάνεσσακι, στοσ ανταυγειες δεν ακουμπαει κάποιο χημικό το δέρμα της κεφαλής απλά εισπνεις εσυ διάφορα..αμμωνία κτλ και πολλές έγκυες δεν αντέχουν αυτή την οσμή και λιποθυμουν, γι αυτο κάποιοι λένε να αποφεύγονται εντελώς οι βάφες..εγω είμαι κάστανη και τα κάνω χρόνια ξάνθα αλλα τώρα στην εγκυμοσυνη η ρίζα πλησίασε το αφτι μου, ο γιατρός είπε οχι βάση αλλα μόνο ανταυγειες..εγω δεν ήθελα να κάνω ανταυγειες όμως και έκανα βάρη μια βδομάδα πριν γέννησω με την έγκριση του γιατρού..τώρα θέλει ξανά βάψιμο η ρίζα αλλα δεν έχω χρόνο..πρέπει να πάω και για κουρέμμα αλλα το μωρο?αν πεινασει τι γίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα αλλαξουν πολλα με τον ερχομο του μωρου,θα τους εχω γραμμενους αυτους που πρεπει, φτανει αρκετα εκανα υπομονη.Να πανε αλλου να βρουνε θυματα!!!Προεχουν αλλα πραγματα τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασακι, πρέπει να σέβονται και την εγκυμοσυνη, δεν κατάλαβα..και τώρα δεν είσαι σε κατάσταση για πολλά πολλά..εγω απο τότε που έμεινα έγκυος, εκοψα τα τραπεζωματα..αν και πάντα δεν τους άρεσαν τα φαγητά μου γιατι κάνω πιο πολλή ελληνική κουζίνα κι οχι κυπριακή ..τελευταίο τραπέζι είχα κάνει στις 7/2 στα γενέθλια του άντρα μου και ήμουν 5-6 βδομαδων έγκυος και είχα και τις αιμορραγίες κτλ..είχαμε 25 άτομα καλεσμένους και δεν ήρθε καμία μα καμία (απο το αγαπημένο μου δίδυμο) να μου πουν αν θέλω βοήθεια σε κάτι..απο τότε δεν ξανά κανά τραπέζι..γιατι είναι και αχάριστοι οχι τίποτα άλλο..τώρα σκέφτομαι μήπως θέλουν να τους ταισα την άλλη βδομάδα που είναι η γιορτή μου αλλα δεν έχω καθόλου όρεξη για τέτοια τώρα με το μωρο..ίσα που προλαβαίνω να μαγείρεψω ένα φαγητό για μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου εσυ εχεις δικιο αλλα ποιος σε ακουει....η βλακεια του αντρα μου παει συννεφο, δεν μπορει να σκεφτει οτι δυσκολευομαι να δεχομαι κοσμο....τι να πω....ελπιζω να μην δω κανενα κουφο μεσα στα Χριστουγεννα θα λαλησω!!!Θα τα περασουμε οι τρεις μας και ειμαι σιγουρη θα ειναι τα πιο ευτυχισμενα!!!Δεν θελω κανεναν αλλο στο κεφαλι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, αν θέλουν κάτι και έχουν το θάρρος, να σηκωθούν να το πάρουν. Αλλιώς, να τους το πάει ο άντρας σου. Αδιανόητο μου φαίνεται αυτό το πράγμα!!!

Εδώ ευτυχώς το κλίμα δεν είναι και πολύ παρεΐστικο, οπότε δεν έρχεται και κανείς. Ένα χρόνο που μπήκαμε στο σπίτι πολύ λίγες επισκέψεις είχαμε Και το προτιμώ, δε μ' αρέσει να έχω στα πόδια μου τον καθένα.

Αγγελική, όταν λες "βάζουν", μάλλον εννοείς "βάφουν" ε; Πραγματικά, δεν μπορώ να μπω στην ψυχολογία του "βάφω τα μαλλιά μου". Για ποιο λόγο να το κάνω, αφού μου αρέσει το χρώμα των μαλλιών μου και δεν έχω παρά ελάχιστες λευκές τρίχες. Μόνο αν είχα πολλά λευκά θα τα έβαφα.

Όσο για τα βάρη που λες ότι έκανες πριν τη γέννα, μάλλον Βαφή εννοείς ε; :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...