Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλες!

Κατερινάκι πολύχρονος ο Δημητράκης σου, να τον χαίρεσαι και να τον καμαρώνεις συνεχώς!!!!!!!!!!!!

Αλίνα να χαίρεσαι και εσύ το αντράκι σου και να ναι πάντα ευτυχσμένος. Μήπως να έφερνες πίσω τον σκύλο :roll::roll: θα σε τρελάνουν μαζί και οι δύο :lol::lol::lol:

Χρόνια πολλά και σε όσες έχετε κάποιον δικό σας να γιορτάζει!

Σούλα καλως ήρθες στο καφέ μας να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου δεν μας είπες πως θα την βαπτίσετε?

Ανθή έχουμε κι άλλα κοινά εχω και εγώ δυο ονόματα και με φωναζουν μόνο με το πρώτο και ήταν και ο δικός μου άντρας 4 χρόνια Αγγλία.

Κάτι τσίμπησε την μικρή μου κάτω απο το ματάκι και ενώ την Δευτέρα φαινόταν οτι ήταν τσιμπημα χθες ξύπνησε με το μάτι απο κάτω πρησμένο. Της βάζω αλοιφούλα μια οθφαλμολογική μου είπε η παιδίατρος και ελπίζω να υποχωρήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εγώ κοιμήθηκα μέχρι αργά σήμερα (αν και, είχα ξυπνήσει νωρίς και δεν μπορούσα να κοιμηθώ και άργησε να με ξαναπάρει ο ύπνος). Τώρα φτιάχνω φασολάκια με πατάτες στο φούρνο.

Ο άχρηστος κλασικά, κολλημένος στον υπολογιστή από τις δέκα το πρωί, και είναι δύο τώρα... Έκλεισε τις τέσσερις ώρες, κι ακόμα μεσημέρι είναι... Μέχρι τις μικρές ώρες, έχουμε πολύ καιρό ακόμα...

Ανθή, βλέπεις τι ευεργετική επίδραση έχουν οι αργίες; Εγώ τον πρώτο χρόνο που διορίστηκα, δεν ήθελα καθόλου μα καθόλου τις αργίες, γιατί μέναμε με τους γονείς μου τότε, και δεν άντεχα να κάθομαι μαζί τους σπίτι. Ένιωθα ότι πνίγομαι. Ήταν και πολύ ωραία η ατμόσφαιρα στο σχολείο, κι έσκαγα σπίτι. Τη δεύτερη χρονιά,πέρσι δηλαδή, δεν έβλεπα την ώρα να έρθουν οι αργίες! Ήταν και χάλια η κατάσταση στο σχολείο, μετακομίσαμε και στο δικό μας σπίτι, οπότε ευκαιρίες έψαχνα να καθίσω σπίτι!

Καγκουράκι, το δικό σου δεύτερο όνομα ποιο είναι; Εμένα ευτυχώς ταιριάζουν τα δύο μου ονόματα κι έτσι με φωνάζουν και με τα δύο! Αν και, πριν γεννηθώ, οι γονείς μου είχαν αποφασίσει ότι, αν είμαι κορίτσι, θα με βγάλουν Μαρία απ' τη μάνα της μάνας μου. Στην Κύπρο το έθιμο είναι, αν το πρώτο παιδί είναι αγόρι να πάρει το όνομα του παππού απ' τον πατέρα, κι αν είναι κορίτσι, να πάρει το όνομα της γιαγιάς απ' τη μητέρα. Όταν γεννήθηκα, όμως, ήρθε στη μάνα μου η φαεινή ιδέα να βγάλουν τα ονόματα και των δύο γιαγιάδων δηλαδή και Άννα και Μαρία. Στη γιαγιά Μαρία, όμως, αυτό δεν άρεσε και ψιλοτσαντίστηκε, και γι' αυτό για πολλά χρόνια οι συγγενείς με φώναζαν Μαρία, για να κάνουν το χατήρι της γιαγιάς Μαρίας!!!

Με εκνευρίζουν πάντως αυτοί που μου αλλάζουν το όνομα. Τι Μαρία σκέτο, τι Άννα σκέτο, τι Μαριάννα... Μια φορά φέτος ο διευθυντής του σχολείου με αποκάλεσε και "Γιάννα" (οκ, μπερδεύτηκε!), και δεν ξέραμε σε ποια μιλάει!!!! Μετά, την πρώτη μέρα που ήρθαν οι μαθητές, είπε "η ΣΤ' τάξη να πάει στην αίθουσά της με την υπεύθυνή της, την κυρία Μαρία" κι αναρωτιούνταν οι μαθητές σε ποια αναφέρεται!!!!

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δεύτερό μου όνομα είναι Κανέλλα. Ο μπαμπάς μου μου έδωσε και το όνομα της μητέρας του (Κατερίνα) αλλά επειδή εκείνη πέθανε όταν ήταν πολύ μικρός και ο πατέρας του ξαναπαντρεύτηκε μου έδωσε και το όνομα της δεύτερής του μητέρας (Κανέλλα) που ουσιαστικά τον μεγάλωσε.

Ολοι με φωνάζουν Κατερίνα μόνο η νονά μου (αδερφή του μπαμπά μου) με φώναζε Κατερινέλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανέλλα;;;;;;; Απαπαπαπα!!!!! Τι όνομα είναι αυτό καλέ; Πότε γιορτάζει; Πάλι καλά που σου δώσανε και το Κατερίνα!!! Το Κατερινέλλα δεν είναι άσχημο, αλλά είναι κάπως παλιομοδίτικο. Π.χ. μια θεία μου που αν ζούσε τώρα θα ήταν πάνω από 90, τη λέγανε Χριστίνα, και τη φώναζαν Λέλα απ' το Χριστινέλλα (δεν είχε δεύτερο όνομα το Κανέλλα, απλά ήταν υποκοριστικό!).

Κι ο γυναικολόγος μου (και ξάδελφός μου), στην κόρη του έδωσε το όνομα της μάνας του που πέθανε στη γέννα του μικρότερου αδελφού του, και της έδωσε και δεύτερο όνομα, από τη δεύτερη γυναίκα του πατέρα του, που αυτή τον μεγάλωσε (βέβαια, αυτή είναι και αδελφή της μάνας του, είναι μεγάλη ιστορία...). Αλλά την κοπέλα τη φωνάζουν με το πρώτο όνομα της γιαγιάς που πέθανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ο συνδυασμός των ονομάτων πρέπει να είναι τέτοιος που να ταιριάζει. Και μένα το Κατερινέλλα μου ακούγετε λίγο μεγάλο. Πάντως συνήθως το δεύτερο όνομα στις περιπτώσεις που δεν συνδυάζεται μένει μόνο στα χαρτιά.

Δεν έχει γιορτή, των Αγίων Πάντων ίσως, δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το άσχημο με τα διπλά ονόματα. Τις περισσότερες φορές το δεύτερο μένει στα χαρτιά, και είναι κρίμα, γιατί τις περισσότερες φορές είναι το όνομα της μίας από τις δύο γιαγιάδες ή, ακόμα χειρότερα, το όνομα κάποιου αγίου στο οποίο έχουν τάξει το παιδί. Συχνά πολλοί τάζουν το παιδί και μετά μπαίνουν στη μέση γιαγιάδες-παππούδες που χτυπιούνται να δοθεί το δικό τους όνομα, πράγμα που θεωρώ απαράδεκτο (ούτε και με τα τάματα συμφωνώ, αλλά από τη στιγμή που το κάνεις, πρέπει να το τηρείς). Π.χ. η περσινή διευθύντρια έχει μια εγγονή που την είχαν τάξει στον άγιο Στυλιανό. Ε, όταν γεννήθηκε η μικρή, δεν ξέρω για ποιο λόγο, της έδωσαν δύο ονόματα, Μαρία (της διευθύντριας) και Στυλιανή και τη φωνάζουν Μαρύλια (!!! αν είναι δυνατόν!!!) και το Στυλιανή χάνεται τελείως... Και είναι και παπαδιά (η διευθύντρια, όχι η εγγονή). Τέλος πάντων, για ένα διάστημα η Εκκλησία της Κύπρου είχε απαγορεύσει τα διπλά ονόματα, αλλά δεν ξέρω αν συνεχίζουν να το τηρούν αυτό. Αν κρίνω από την περίπτωση της διευθύντριας, όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια τι κάνετε? :D

Ευτυχισμένη μανούλα, Αλίνα αν διάβασα καλά να χαίρεσαι το Δημητράκη σου, να είναι πάντα γερός και καλότυχος!!!! Γέλασα πολύ με τη σύγκριση που του κάνεις με το σκύλο!!!! :lol::lol:

Σούλα να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!! Αλήθεια πότε το βαφτίζεις?

Άννα Μαρία μου άστα οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ..... :-?? Έχεις δίκιο που σκέφτεσαι να φέρεις γυναίκα γιατί όσο και να βοηθάει ο ''γούφης'' σου (και να τον χαίρεσαι κιόλας έστω και αργά) δεν είναι το ίδιο, τη γυναίκα θα τη φέρεις και θα της πεις ακριβώς τι θέλεις από κείνη, ενώ ο αντρούλης σου θα πεί έλα μωρέ ας κάνω αυτό σήμερα και τ' άλλο αύριο, εγώ νευριάζω έτσι, θέλω να τελειώνω [smilie=director.gif] ΤΩΡΑ :lol::lol::lol: .... Μ'αρέσει πολύ το Άννα Μαρία!!! Όσο για το που θα πάω, πάω Μυτηλίνη, Χίο, Τουρκία(μ'ένα μικρό ενδοιασμό λόγω σεισμού)!!! :roll::roll::lol::lol:

Ανθή μου τώρα που το θυμήθηκα με γειά τα καινούρια ρουχαλάκια!!!! Είδες πως φτιάχνει η διάθεση με μια απλή αργία κι εν'όψι ξεκούρασης!!!! ;):D:D:D

Κάλλη πως πάει η μικρούλα σου? Της πέρασε το κεφαλάκι της βρήκατε τι φταίει? Εύχομαι περαστικούλια γρήγορα :roll::roll:;) ....

Κατερινάκι (kangaroo) μου τι κάνεις? Πως θέλεις να σε λέμε εμείς, Κανέλλα, Κατερινέλλα ή Κατερίνα???? Πάντως εμένα μ' αρέσει πολύ το τελευταίο :) , τι κάνει η Αγγελικούλα της πέρασε το πρίξιμο στο ματάκι?

Κατερινάκι μου (ΚΑ1)να χαίρεσαι κι εσύ το Δημητράκη σου να τον καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!!!

Κορίτσια εγώ σας αφήνω τώρα έχω να πάω στα πεθερικά μου, αλλιώς θα μου κουβαληθούν αύριο να δουν το μικρό που θα έχω δουλειά λόγω ταξιδιού..... :o:shock: Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου σας ευχαριστω πολυ πολυ για τις ευχουλες σας!! να χαιρεστε και σεις τα παιδακια σας και αυτα που ειναι στο δρομο να ερθουν!!

να προσθεσω κατι ακομα για οσες εχουν διπλα ονοματα..καλη ωρα και εγω (αθηνα-αγγελικα)...τα αλλαζεις!!! εμενα φροντισε η μανουλα μου και το κανε απο την αρχη Αλινα!!τα αλλα μονο στο σχολειο τ ακουγα αλλα δεν γυρναγα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχουλες σας να ειστε καλα,να χαιρεστε τα παιδακια σας και με το καλο στις εγκυμονουσες μαλλον στην εγκυμονουσα μας μια δεν ειναι;;

Αλινακι να χαιρεσε τον Δημητρακο σου να ειναι γερος και να τον δεις οπως ποθεις!!!

χρονια πολλα και σε ολους τους Δημητρηδες και Δημητρες!!!

να σας κερασω ενα γλυκακι;;κοπιστε για εκμεκ καταιφι:

IMGP1018.jpg[/attachment:20fjcuki]

post-12542-13873937959236_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Τι κάνετε;;;

Συζήτηση για δύο ονόματα ανοίξατε ε;;; Ακούστε λοιπόν (ή μάλλον διαβάστε) και τη δική μου ιστορία. Το 2002 κοντέψαμε να χάσουμε τον μπαμπά μου από έμφραγμα. Έκανε ένα πολύ επικίνδυνο χειρουργείο με 5% πιθανότητες να ζήσει. Μετά το χειρουργείο ήταν σε καταστολή αρκετές μέρες και το αίμα του δεν έπηζε με τίποτα (80 φιάλες μετάγγιση :shock::shock: ). Στο νοσοκομείο είχε ένα εκκλησάκι της Παναγίας. Γεμάτη απογοήτευση και θλίψη (τον λατρεύω τον μπαμπά μου) πήγα στο εκκλησάκι και παρακάλεσα την Παναγία να κάνει καλά τον μπαμπά μου υποσχόμενη ότι όταν θα έκανα παιδί θα το ονόμαζα Μαρία αν ήταν κορίτσι και Παναγιώτη αν ήταν αγόρι. Ο μπαμπάς μου το επόμενο πρωί ξύπνησε και το αίμα του είχε πήξει. Δεν ξέρω αν πιστεύετε στο Θεό αλλά εγώ ήμουν και είμαι συγκλονισμένη από αυτό που συνέβη..Όταν έμεινα έγκυος και έμαθα πως είναι αγοράκι, χωρίς δεύτερη συζήτηση αποφασίσαμε να το βγάλουμε Παναγιώτη. Ο πεθερός μου μας ζήτησε να του δώσουμε και το δικό του όνομα. Του είπαμε ναι αλλά του ξεκαθαρίσαμε ότι ποτέ δε θα ακουστεί γιατί το τάμα θα τηρηθεί πάση θυσία.Εκείνος το δέχτηκε και τον φωνάζει Πάνο. Στην αρχή τον φώναζε ενίοτε και με το δικό του όνομα αλλά το έκοψε. Ελπίζω να μην το ξαναθυμηθεί όταν μεγαλώσει και άλλο το παιδί. Όταν υπάρχει τάμα θεωρώ ότι το όνομα πρέπει να ακούγεται και να μη μένει στα χαρτιά.

Για την ιστορία το όνομα του πεθερού μου είναι....Αύγουστος. Ω ναι...Αύγουστος :?:?:?:?:?:? Χάλια ε;;

Κατερινάκι (Kangaroo) και άλλα κοινά πράγματι! Τελικά εσύ και η Αθανασία είστε οι αδελφές ψυχές μου! Πολλά κοινά έχω μαζί σας! :lol::lol::lol: Πώς είναι το ματάκι της Αγγελικούλας;; Όσο για το Κανέλλα και το Κατερινέλλα δεν μου πολυαρέσουν. Αντίθετα, το Κατερίνα μου αρέσει πολύ!

Άννα Μαρία το όνομά σου είναι το μόνο διπλό όνομα που μου αρέσει να το ακούω ολόκληρο. Είναι και τα μόνα 2 ονόματα που ταιριάζουν κατά τη γνώμη μου. Το έθιμο να παίρνει το αγόρι το όνομα του παππού από τον πατέρα και το κορίτσι το όνομα της γιαγιάς από την μητέρα το ακουλουθούμε και εδώ σε μεγάλο βαθμό.Μακάρι να έδιναν όλοι ουδέτερα ονόματα. Μεγάλο μπλέξιμο όταν το όνομα των παππουδογιαγιάδων είναι άθλιο :?:?:?

Αθανασία μου ετοιμάζεσαι;; Αχ τι ωραία..Και ο προορισμός ωραίος! Εύχομαι να περάσετε ΤΕΛΕΙΑ! Όταν επιστρέψετε με το καλό, βάλε μας καμιά φωτό για να ταξιδέψουμε και εμείς νοερά..Όσο για τη διάθεση, πράγματι φτιάχνει με μικρά πραγματάκια που μπορούν να μας βγάλουν από τη ρουτίνα μας!!!

Αλίνα κι εσύ διπλό όνομα;;; Πολλές είμαστε στο θεματάκι τελικά οι έχουσες διπλό όνομα :lol::lol: Σε βάφτισαν Αθηνά- Αγγέλικα ή Αγγελική;; Το Αγγέλικα δεν είναι ξένο;;; Το Αλίνα πάντως είναι ωραίο! Καλή η ιδέα της μαμάς σου!

Κατερινάκι τα γλυκά που φτιάχνεις είναι επαγγελματικά και κάθε φορά μου ανοίγεις την όρεξη. Αλήθεια, πώς καταφέρνεις να είσαι λεπτή με τόσα καλούδια;;; Και ο άντρας σου λεπτός είναι;;; Εγώ αν έφτιαχνα όσα εσύ θα ήμουν η χοντρή του θησαυρού. Για τον άντρα μου που ήδη έχει περιττά κιλά δεν το συζητώ....Για να είμαι σταθερή στα κιλά μου πρέπει να λείπουν τα γλυκά από το σπίτι μου. Όταν υπάρχουν τα τσακίζω χωρίς δισταγμό :lol::lol::lol::lol:

Αυτά και για σήμερα! Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Ανθή, πολύ συγκινητική η ιστορία με τον μπαμπά σου και το όνομα! Στην Κύπρο όταν τάζουν ένα μωρό στην Παναγία, το βγάζουν είτε Μαρία, είτε Μάριο, όχι Παναγιώτη. Το Παναγιώτης δε μ' αρέσει καθόλου, είναι και το όνομα του πεθερού μου... :P Το Πάνος το προτιμώ.

Εγώ γενικά δεν πολυσυμφωνώ με τα τάματα. Είναι κάπως σαν πελατειακή σχέση με τον Θεό. Το προηγούμενο μωρό, όταν μάθαμε ότι μάλλον έχει πρόβλημα, το τάξαμε στον άγιο Ραφαήλ, γιατί εκείνες τις μέρες θα πήγαινε ο άντρας μου Μυτιλήνη. Το έταξα με μισή καρδιά, όμως. Αυτό το μωρό, όταν μάθαμε για τη θρομβοφιλία, μου είπε η μάνα μου να το τάξω πάλι, αλλά δε μου έβγαινε με τίποτα. Προτίμησα να μην το τάξω πουθενά. Είναι όπως σου βγαίνει πιστεύω.

Όσο για το όνομα του πεθερού... Αύγουστος ε; Μια φίλη μου έχει γιαγιά Αυγούστα (όχι σπάνιο στην Κύπρο), και βγάλανε τον μικρό της αδελφό Αυγουστίνο. Δεν μπορώ να πω ότι δε μου αρέσει. Το Αύγουστος, όμως, όχι και τόσο.

Α! Δε σας είπα και το άλλο! Έδωσα στον άντρα μου ένα βιβλίο για την εγκυμοσύνη, και του είπα να διαβάσει το κεφάλαιο για το ρόλο του πατέρα στον τοκετό. ΚΑΙ ΤΙ ΕΛΕΓΕ;;;;;;;;;; Ότι μπορεί να νιώθει αναστολές η γυναίκα αν είναι ο άντρας της μέσα στον τοκετό ή ότι ο άντρας μπορεί να μην μπορεί να λειτουργήσει σεξουαλικά μετά από αυτό με τη γυναίκα του. Ααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ηθικό δίδαγμα: ΠΑΝΤΑ να διαβάζουμε από πριν αυτά που δίνουμε στους άντρες μας να διαβάσουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα μαρια σου κατσε στραβη με το βιβλιο.και αυτος ο ανθρωπος καθησε και το διαβασε??δεν μπορουσε να κατσει στον υπολογιστη και να σου πει (οπως εκεινος μονο ξερει!!) μετα-σε λιγο-αυριο???

οσο για την κουβεντα με τα ταματα πολυ συγκινηθηκα.πιστευω παρα πολυ αλλα με τον δικο μου τροπο.δεν θα με δεις ποτε να κανω τον σταυρο μου εξω απο εκκλησια (το θεωρω πολυ δηθεν, προτιμω να το κανω σιωπηλα απο μεσα μου) ή να κανω ταμα (τουλαχιστον οχι με την κλασσικη εννοια του ταματος).τεσπα η πιστη ειναι κατι πολυ προσωπικο για μενα...σε αντιθεση με τον αντρα μου που σταυρωκοπιεται ολημερις στον δρομο γιατι καπου υπαρχει κρυμμενο ενα εκκλησακι αλλα ριχνει και κατι καντηλια αν εκνευριστει (αυτα ας πουμε δεν τα μπορω και τον κραζω!!).

ανθουλα δεν μου πες τελικα( ή εγω δεν διαβασα), εχεις σχεση με νοτια προαστια?? το ονομα μου αθηνα-αγγελικη οχι αγγελικα.προφανως το γραψα λαθος!!!γενικοτερα ειμαι πολυ κατα το να δινουμε τα ονοματα των πεθερικων και των γονιων.δεν καταλαβαινω αυτη την λογικη, και γιατι με αυτο τον τροπο τους τιμαμε και στην τελικη γιατι πρεπει να ανακυκλωνουμε τα ιδια και τα ιδια ονοματα μεσα στην οικογενεια!!τεσπα..ο αντρας μου ομως δεν εχει την ιδια αποψη!!.εμεις ειχαμε αποκλεισει το ονομα της μητερας μου και της πεθερας μου (ειναι το ιδιο!!) γιατι ουτως η αλλως δεν μας αρεσε (ευτηχως!!την λενε Ουρανια) και οταν μαθαμε οτι ειναι αγορακι για να μην γινουν μαχες ηρωϊκες ειπα οκ στο ονομα του πεθερου μου γιατι πολυ απλα μου αρεσει (για καλη μας τυχη!!)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, έλα ντε!!!! Απορώ, πρώτη φορά να του πω να διαβάσει κάτι και να το κάνει!!!

Εμένα δε με πειράζει το έθιμο με τα ονόματα, αλλά να είναι και κάποιο όνομα νορμάλ. Τώρα άμα λένε τον παππού/γιαγιά Αναξίμανδρο ή Γκόλφω, ε, δε θα καταδικάσεις το παιδί σου δίνοντάς του αυτό το όνομα. Επίσης, δεν αντέχω τις διαμάχες που ξεσπούν για το όνομα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι ντε και καλά τόσο σημαντικό. Μιλάμε για περιπτώσεις που φτάνουν να χωρίσουν, να φύγει ο άντρας απ' το σπίτι, να αποκληρώσουν οι γονείς τα παιδιά, να μη μιλιούνται οι οικογένειες. Μια φίλη της κουμπάρας μου έκανε κοριτσάκι και ήθελε να βγάλει το όνομα της μάνας της, η οποία είχε πεθάνει πρόσφατα. Ε, λοιπόν, έγινε ο χαμός απ' τον άντρα και τα πεθερικά, να βγει το όνομα της πεθεράς. Έγινε χαμός, πάγωσαν τη βάπτιση, φώναζαν τη μικρή "Μπέμπα" (έλεος), και τελικά τη βάφτισαν με το όνομα της πεθεράς, και η μάνα τη φωνάζει με το όνομα της μάνας της!!!!!! Ό,τι να 'ναι!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε τα ξερω κι εγω απο πρωτο χερι...παρομοιες καταστασεις εγιναν και με την επιλογη του δικου μου ονοματος.σφαζοντουσαν να το ακουσουν και οι 2 γιαγιαδες και αφου τελικα συμφωνησαν οι γονεις μετα αρχισαν να τσακωνονται για το ποιο απο τα 2 θα ακουστει πρωτο!!ημαρτον!!οποτε πολυ καλα εκανε η μανουλα μου και δεν τους εκανε το χατηρι και με φωναζε αλινα εξ αρχης!!

και εμεις με τον δημητρακη οταν ειπαμε στη πεθερα (πριν μαθουμε το φυλλο ) να μην περιμενει ν ακουσει το ονομα της, σηκωθηκε κ εφυγε!!για να μην σας πω στην βαπτιση που ειπαμε να κανουμε ενα παρτυ το βραδυ μονο με φιλους και την επομενη μερα να παμε για φαγητο με συγγενεις τι εγινε!!παροτι τους το χαμε πει πολυ καιρο οτι ετσι το σκεφτομασταν και δεν μας φεραν καμια αντιρρηση, οταν την επομενη μερα τους πηραμε τηλ για να ερθουν απο το σπιτι πριν παμε ταβερνα και να φυγουμε παρεα μας δηλωσαν οτι δεν θα ρθουν!!!το ονομα το γιορταζεις εκεινη την μερα ή ποτε ηταν η απαντηση του πεθερου μου!!εμεις παντως μια χαρα καλοφαγαμε με τους γονεις μου.οι υπολοιποι ξυδι και σπιτι τους!!

ουφ αυτα ειναι πως να το χαρακτηρισω τωρα... ασε να μην πω καλητερα!

αννα μαρια...28 μερουλες ακομα!!αντε κοριτσακι μου πλησιαζουν οι μερουλες για αγκαλιτσες με τον Ανδρεα σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα φιλεναδες!!!και ευχαριστω για τις ευχες σας!!!

Ανθη μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια μαρεσει πολυ να μαγειρευω και συνεχεια κατι φτιαχνω και γλυκα και αλμυρα εχω παθος με την κουζινα τελικα,αλλα ευτυχως κρατιεμαι ολα με μετρο, τρωω μικρες ποσοτητες και αυτο με βοηθαει και δεν παχαινω αν δεν μπορουσα να κρατηθω δεν θα χωρουσα απο τις πορτες :lol::lol: ,ο αντρας μου ειναι αδυνατος κι αυτος αν και κατα καιρους πεταει λιγο κοιλιτσα αλλα τον βοηθαει το οτι κανει συνεχεια δουλειες και τα καιει μαλλον ,πολυ συγκιηιθηκα με τον μπαμπα σου................

Αννα Μαρια και το Μαριαννα μου αρεσει,εγω παλι ενα ονομα και μοναδικο εχω της γιαγιακας μου που της ειχα μεγαλη αδυναμια και δυστυχως εφυγε νωρις :(:( ,ο Νικος μου πηρε το ονομα του πεθερου μου,ο Γιωργος μου του μπαμπα μου και ο Δημητρης της μαμας μου,η πεθερα μου λεγεται Μαλαμω κι ετσι δεν μπορουσαν να πουν και τιποτα αλλα και παλι δεν εχω κολληματα με τα ονοματα και δεν θα το εκανα ποτε θεμα,αμαν κι εσυ τι βιβλιο πηγες και του εδωσες να διαβασει δεν το ειδες πρωτα;;; :o:o

Κατερινακι πως ειναι η Αγγελικουλα ξεπρηστηκε το σημαδακι της;;;

Αλινακι εμεις τσαταρουμε ;) ασε τις αλλες που εξαφανιστηκαν ολες σημερα!!!σημερα που μπηκα εγω αφαντες ολες ;;; :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κούκλες

κοιμάτε η ζουζούνα και είπα να δω τι κάνετε όσο έχω χρόνο

Λοιπόν εμείς ανακοινώσαμε στους γονείς μας την εγκυμοσύνη μου όταν ήμουν στον τέταρτο μήνα και τότε είχαμε μάθει και το φύλο. Οπότε αφού ξέραμε οτι είναι κορίτσι αποφασίσαμε με τον άντρα μου οτι θα δίναμε το όνομα της πεθεράς μου (Αγγελική). Εκτός αυτού όμως τους είπαμε και τι έχουμε σκεφτεί για το μέλλον αν το δεύτερο είναι αγόρι θα πάρει το όνομα του μπαμπά μου (Νίκος) αν είναι κορίτσι Μαργαρίτα και αν έρθει και τρίτο θα δώσουμε το όνομα Γιώργος ή Γιωργία που είναι αντίστοιχα τα ονόματα του πεθερού και της μαμάς μου. Οπότε έτσι θα τους έχουμε όλους ικανοποιημένους.

Αποφασίσαμε με βάση αυτό που εμάς μας άρεσε πιο πολύ χωρίς να ακολουθούμε κανόνες του τύπου το αγόρι απο την μεριά του άντρα για να μείνει ολόκληρο το όνομα. Οπως επίσης που δεν μου αρέσει που μερικοί και ξέρω δυο τρεις τέτοιες περιπτώσεις που έχουν δώσει και στα δύο τους παιδιά τα ονόματα των γονιών του άντρα. Πάντως συμφωνώ οτι αν το όνομα είναι κάπως ή απλά δεν αρέσει στους γονείς γιατι να καταδικάσουν το παιδάκι με ένα τέτοιο όνομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Ωραίο θέμα πιάσατε... Εγώ λοιπόν νομίζω ότι είμαι από τις τυχερές!!! Πάντα, ακόμη και πριν παντρευτώ έλεγα ότι αν κάνω κοριτσάκι θέλω να πάρει το όνομα της μαμάς μου γιατί και μου αρέσει πολύ (τη λένε Μαργαρίτα) αλλά και της έχω αδυναμία :x , ο άντρας μου παραδοσιακός ήθελε αν είναι αγόρι να δώσει το όνομα του μπαμπά του, το οποίο όμως δε με χάλασε καθόλου αφού είναι το ίδιο με του δικού μου μπαμπά!!!! :lol::lol::lol: Οπότε έχω στο σπίτι μου ένα Λευτεράκο(σαν το μπαμπά μου) κι αν θέλει ο Θεός θα έχω και μιά Μαργαριτούλα (σαν τη μαμά μου), τι άλλο να θέλω :D:D:D .....!

Άννα Μαρία μου τι τύχη κι αυτή βρε παιδί μου, αυτό το βιβλίο βρήκες να δώσεις στο Μακάκη σου να διαβάσει :shock::o:lol::lol: ... Λοιπόν σου έχω μια καλύτερη ιδέα, να του πείς πως αν δεν είναι μέσα, θα πεις του παιδιού ότι το έκανες μόνη σου :lol::lol: !

Κατερινάκι μου πως τα περάσατε χθές, καλά δεν αντέχω να βλέπω άλλο τα γλυκά σου, κάθε φορά μου τρέχουν τα σάλια και ψάχνω το ψυγείο, ευτυχως που δεν έχω κανένα ζαχαροπλαστείο κοντά :roll: ....

Ανθή μου σ'ευχαριστώ πολύ για την ευχούλα σου!!!! Πραγματικά με συγκίνησε πολύ η ιστορία του μπαμπά σου, εννοείται ότι είτε Πάνος είτε Παναγιώτης, είναι πολύ καλύτερα από το Αύγουστος :o:lol::lol:

Κατερινάκι (kangaroo) μια χαρά τα τακτοποιήσατε τα ονόματα άντε με το καλό να ρθούν και πολλά ακόμη παιδάκια έτσι ώστε να τους δώσετε τα ονοματάκια τους!!!! ;)

Αλίνα είμαι σίγουρη κορίτσι μου ότι στο τραπέζι της βάφτισης τα περάσατε μια χαρά, είχες δίπλα σου ανθρώπους που πραγματικά σ' αγαπούν και δεν κολλάνε σε μικρότητες ;)

Κορίτσια μου εγώ θ'αρχίσω σιγά σιγά να ετοιμάζομαι από αύριο και δε ξέρω αν θα προλάβω να ξαναμπώ, μεθάυριο πετάμε γύρω στο μεσημεράκι οπότε σας χαιρετώ και σας στέλνω την αγάπη μου!!!! :x:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, ευτυχώς που τα δικά μου πεθερικά δεν έχουν κολλήματα με τα ονόματα! Μπορεί να έχουν τα χίλια μύρια, αλλά με αυτό το θέμα δεν έχουν πρόβλημα. Αλλά αν το δικό μας ήταν το πρώτο αγόρι εγγόνι, θα το βγάζαμε Παναγιώτη που είναι ο πεθερός για να μην παρεξηγηθούμε. Δε θα έκανα καβγάδες και σκηνές για ένα όνομα. Το θεωρώ πάρα πολύ υπερβολικό, αφού μάλιστα, αυτό το όνομα δεν είναι και κανένα απαίσιο που δεν ακούγεται.

Σήμερα έφτιαξα κέικ και βγήκα νοκ άουτ... Δεν έχω καθόλου αντοχές... Τέλειο το κέικ πάντως. Έβαλα μισό ζάχαρη-μισό μέλι, ξύσμα λεμονιού και μοσχοκάρυδο, και έχει μια τέλεια χειμωνιάτικη γεύση (όχι ότι χειμώνιασε, καμία σχέση, ούτε καν ακούμπησε). Είναι γιάμ!!!

Αφήστε, το βιβλίο που του έδωσα είναι καινούριο και αγγλικό (μεταφρασμένο) και δεν περίμενα ότι θα έλεγε τέτοια. Πάντως, άμα είναι να έρθει και να τον μαζεύουν, καλύτερα να μην μπει, δε θα σκάσω κιόλας. Αφήστε που εκείνη την ώρα μπορεί να μη μου βγαίνει ούτε εμένα να τον έχω μέσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθανασια μου καλο ταξιδι και να περασετε σουπερ!!αχ αναπολω και εγω τις πρωτες χειμερινες διακοπουλες με το αντρακι μου πριν παντρευτουμε στην αραχωβα....μακαρι να καταφερουμε συντομα να την κανουμε και εμεις για λιγο!!!

αννα μαρια μου στειλε κανα κομματακι, αντε γιατι με βλεπω να διαβαζω ολη την εβδομαδα κομματι κομματι που θα το τρως!!!οσο για το βιβλιο τωρα εξηγειται....ξενερωτοι οι αγγλοι παιδι μου γι αυτο οι πιο πολλοι ειναι αδελφες!!αυτο να του πεις!!

κατερινακι σκεφτομουν την τουρτιτσα σου (την μελλοντικη) γιατι στην θεση του μαυρου δεν βαζεις τρουφα??ειπε η ασχετη απο ζαχαροπλαστικη!!αααα και οπως το φανταζομουν...ο αντρας μου ετοιμαζει βαλιτσα και σας ερχεται να τον υιοθετησετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, πόσο μ' έχεις ψυχολογήσει!!!!! Ο άντρας μου πάντως, έφαγε δυο κομματάρες!!!

Αθανασία, καλές διακοπές! Κι εμείς έχουμε πάει αρκετές φορές χειμερινές διακοπές, και μ' αρέσουν πιο πολύ απ' τις καλοκαιρινές που είσαι συνέχεια μες στον ιδρώτα και τη ζέστη. Δεν έχω συνδυάσει τις διακοπές με τη θάλασσα, αντίθετα τις έχω συνδυάσει με πολύ περπάτημα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 ολοκληρες ωρες διαβαζω!!!!!!ειχα μεινει πολυ πισω!!!!!!

αθανασια μου και μαρακι να περασετε τελεια,καταπληκτικα,υπεροχα!!!!!!με το καλο να γυρισετε και να μας πειτε τα νεα σας!!!!!

κατερινακι και αλινα μου να χαιρεστε τα παιδακια σας αν και λιγο καθυστερημενα!!!!!

αννα μαρια μεγαλη γκαφα αυτη με το βιβλιο!!!!!!!την αλλη φορα ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ!!!!!!εβαλες τα χερακια σου κι εβγαλες τα ματακια σου!!!!!!!! :lol::lol::lol:

κατερινα μου τι κανει η αγγελικουλα?ξεπριστηκε το ματακι της?

σουλα καλως ηρθες!!!!!!!κι εμενα ο αντρας μου στρατιωτικος ηταν αλλα ... την καναμε με ελαφρα πηδηματακια πριν απο 4,5 χρονια!!!!!!!!θα τα λεμε!!!!!!!

νασια μου να σου ζησει η κορουλα σου!να ειναι παντα γερη και πολυ πολυ ευτυχισμενη!!!!!!!

ολια που χαθηκες?????φυγατε κι εσεις?

εγω κοριτσια πηγα την μικρη στην παιδιατρο για το κεφαλακι της και μου ειπε οτι μαλλον απο το σαμπουαν εγινε,μου εδωσε ενα αντισταμινικο σιροπακι και μια αλοιφουλα να της βαζω!πηγαμε και στον οδοντιατρο και μας εκανε την καρδια περιβολι!πρεπει να το κουναμε συνεχεια το δοντι μεχρι να πεσει κι αν δεν τα καταφερουμε μεσα στις επομενες μερες θα την παμε αναγκαστικα να της το βγαλει αυτος.το ασχημο ομως ειναι οτι επειδη η μικρη μου εχει μικρο σαγονακι και βγαζει μεγαλα δοντια θα εχουμε προβλημα τα επομενα χρονια μιας και δεν θα χωρανε τα δοντια στα σαγονακια της!!!!!ευτυχως ο οδοντιατρος μας ειναι ξαδερφος και ορθδοντικος κι ετσι θα την παρακολουθει αυτος γιατι κατι μας ειπε οτι πρεπει να κανουμε με τους κοινοδοντες αργοτερα αλλα δεν θυμαμαι τι!!!!!!

οσο για μενα αυριο θα παω να κανω τα νυχια μου και μετα θα ξεκινησω γενικη!!!! :lol::lol::lol: οχι δεν κανω πλακα,αλλα η ξαδερφη μου που μου κανει τα νυχια φευγει αθηνα και θα ερθει σε ενα μηνα,οποτε αναγκαστηκα θα τα κανω αυριο!βεβαια επειδη τα κανω με τζελ δεν παθαινουν τιποτα αλλα οπως και να το κανεις ειναι λιγο ανορθοδοξο!!!!οποτε μετα απο το ραντεβου μας θα ξεκινησω την καθαριοτητα μου και το στρωσιμο των χαλιων μου ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!πωπω οατανα διαβαζα τα μηνυματα σας ελεγα θα γραψω κι αυτο ,θα γραψω κι εκεινο....αλλα για καλη σας τυχη τα ξεχασα οποτε σταματαω καπου εδω!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Σήμερα μετά τη δουλειά πήγαμε με συναδέλφους για ένα ποτάκι (γυναικοπαρέα) και περάσαμε ωραία. Ξεσκάσαμε λιγάκι. Αύριο θα πάμε στην παρέλαση να δούμε την ανιψιά μου που παρελαύνει και μετά ίσως πάμε για φαγητό έξω. Σας έχω ξαναπεί πόσο μου αρέσουν οι αργίες ε;;;;

Άννα Μαρία μου τι του έδωσες καλέ να διαβάσει;;; Ελέγχουμε πρώτα :lol::lol::lol::lol: Άντε τώρα να μπει...Δικαίωσες την πεθερά σου :roll::roll::roll: ...

Όσο για τα τάματα και συμφωνώ και διαφωνώ. Έχω ακούσει ζευγάρια που τάζουν το παιδί τους για να αποφύγουν το όνομα του παππού που δεν τους αρέσει. Τραγικό. Άλλες φορές πάλι το τάμα βγαίνει μέσα από την ψυχή ενός ανθρώπου γιατί αναζητά μια βοήθεια σε στιγμές απελπισίας..Επίσης διαφωνώ όταν θυμόμαστε το Θεό μόνο όταν μας συμβαίνει κάτι κακό..Εξαρτάται λοιπόν από την περίπτωση..

Το Παναγιώτης ούτε σ' εμένα αρέσει ιδιαίτερα. Έχω όμως και πολύ χειρότερα. Το Πάνος όμως μου αρέσει πολύ (όπως και το Θάνος και το Μάνος).

Γκόλφω λένε μια φίλη μου και είναι φρικαρισμένη η καημένη..Τη φωνάζουν Έφη. Καμία σχέση. Είναι όμως τραγικό να συμβαίνουν καταστάσεις σαν αυτή που περιέγραψες για ένα όνομα. Έλεος. Είμαστε 100 χρόνια πίσω..

Αλίνα μου δεν έχω σχέση με τα νότια προάστια. Σπάνια πηγαίνω προς τα μέρη αυτά. Μένω Παπάγου.

Το όνομα του πεθερού σου ευτυχώς είναι όμορφο. Γενικά δεν μου αρέσουν τα σπάνια και τα πρωτότυπα ονόματα. Μου ακούγονται κάπως. Είμαι του κλασικού :lol::lol::lol: Όσο για το Ουρανία...χάλια. Ευτυχώς συμφωνήσατε σε αυτό με τον άντρα σου ;););) Πάντως κρίμα που συμπεριφέρθηκαν έτσι τα πεθερικά σου. Δε φτάνει που δώσατε το όνομα του πεθερού σου, τσαντίστηκαν κιόλας...Τι να πω..

Κατερίνα μου μακάρι να μέναμε κοντά για να δοκιμάσω τα καλούδια σου..Εγώ πάλι σε αντίθεση με σένα δεν μπορώ να κρατηθώ όταν υπάρχουν λιχουδιές στο σπίτι. Χθες έφτιαξα παστίτσιο και έφαγα μία μεγάλη μερίδια. Μετά μου έφερε ο άντρας μου ένα κρουασάν γεμάτο σοκολάτα από το φούρνο και ενώ είχα σκάσει από το φαγητό το έφαγα η γουρούνα..Μετά εννοείται ότι άρχισα τη μουρμούρα που μου το έφερε..Είμαι περίπτωση..Ωραία ονόματα έδωσες στα παιδάκια σου. Όπως είπα και πριν μου αρέσουν τα κλασικά ονόματα. Τα άλλα μου φαίνονται περίεργα...

Κατερίνα το όνομα Μαργαρίτα είναι τέλειο. Την πεθερά σου λένε έτσι ή τη μαμά σου;; Εγώ πάντως όταν και αν κάνω άλλο παιδάκι θα το βγάλω Αλέξανδρο ή Αλεξάνδρα (το μπαμπά μου τον λένε Αλέξανδρο). Ελπίζω να μην έχω παρατράγουδα. Με τον άντρα μου είναι ΟΚ το θέμα αλλά άμα αρχίσουν τα πεθερικά το μπούρου μπούρου δεν ξέρω τι θα γίνει. Την πεθερά μου τη λένε Φλώρα. Να βγάλω το κορίτσι Φλώρα;;; :shock::shock::shock: Χάλια. Και αν είναι αγόρι;;;Φλώρο;;; :lol::lol::lol::lol: Το Αύγουστος το δώσαμε πάει. Φαγώθηκαν να ακουστεί παρόλο που ήξεραν ότι κανείς δε θα φώναζε έτσι το παιδί...Θα δούμε. Ας κάνω με το καλό δεύτερο και βλέπουμε...

Αθανασία μου εσύ και αν είσαι από τις τυχερές..Μπαμπάς και πεθερός το ίδιο όνομα;;; ΦΟΒΕΡΟ! Όσο για το Μαργαρίτα..τέλειο όνομα. Μου αρέσει πολύ!

Καλό ταξίδι και να περάσετε πολύ πολύ όμορφα! Θα περιμένουμε τα νέα σου!!!!

Κάλλη μου με τα δοντάκια τους παιδεύονται πολλά παιδάκια. Πάλι καλά να λες που έχεις ορθοδοντικό συγγενή γιατί θέλουν και μία περιουσία αυτοί :?:? Να ρωτήσω και κάτι για τα νύχια. Ενώ μου αρέσει να τα βάφω το αποφεύγω γιατί χαλάνε σε μία μέρα και συγχύζομαι. Είχα ρωτήσει για μόνιμο σε ένα μαγαζί και μου είπαν πως και αυτό φεύγει με τις δουλειές. Εσύ τι ακριβώς κάνεις και δε φεύγει;; Πόσο το πληρώνεις;;

Αυτά και για σήμερα. Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.....

Είναι που θα είμαι θαμών!!!!!! Δεν σας είπα πως θα γράφω έτσι κάπως αραιά??? Τί κάνετε??? Τα νέα σας!!!!

Εμείς είχαμε λίγο περιπετειώδεις ανησυχίες τελευταία & καλού-κακού κάναμε απόψε μία καλλιέργεια ούρων να δούμε γιατί ο μπέμπης έχει χάσει την όρεξη του.... κλαίει σπαρακτικά στα καλά καθούμενα..... δεν κοιμάται εύκολα..... κτλ...... κτλ..... κωλικοί???? Δόντια???? Ή κάτι άλλο????

Δευτέρα θα ξέρουμε αν μας ταλαιπωρεί μία ουρολοίμωξη ή αν πάμε για οισοφαγίτιδα...... γιατί ξάφνικά άρχισε να μη χορταίνει του δίναμε κι εμείς παραπάνω κι άρχισε να τρώει ούτε τη μισή ποσότητα.... π.χ. για την ηλικία μας(το άλλο Σάββατο γινόμαστε 3 μηνών) πρέπει να τρώμε το πολύ ως 150μλ. σε κάθε γεύμα..... έλα όμως που εμείς του έχουμε δώσει και 240μλ!!!!!! Μα αφού πεινούσε & το λιάνιζε!!!!!! Θα του δίνουμε και χαμομηλάκι ενδιάμεσα (30-50μλ.) να τον ξεγελάμε αν πεινάει κι αν δείχνει να μην έχει χορτάσει.... χαδάκια-πιπιλίτσα να ξεχαστεί..... μακάρι Παναγιά μου να είναι όλα καλά...... ευτυχώς πυρετούλη δεν έχουμε κάνει καθόλου..... ούτε έχουμε ακόμη σημάδια για δοντάκια γιατί λέγαμε μήπως..... αλλά είναι νωρίς ακόμη..... αύριο θα πάρουμε από το Φαρμακείο το σωληνάκι για τις μυξούλες να το ανακουφίσουμε το έρμο..... γιατί πνίγεται με το μπουκωματάκι του κι ο φυσιολογικός ορός δε φαίνεται να κάνει και πολλά πράγματα..... και χαλάει τον κόσμο ο έρμος..... δεν το θέλει καθόλου..... και το πιάνει παραπονιάρικο κλαματάκι & κουρνιάζει πάνω μου.......

Όπως καταλαβαίνετε κορίτσια...... ελεύθερος χρόνος 0..... το νινί συνέχεια κολλημένο πάνω μου...... μάλλον σαν παρηγοριά...... μόλις φάει & τον βάλω να μου ρευτεί μου τραβάει τη μπλούζα να μην του φύγω!!!!! Επομένως από δουλειές τίποτε...... το σπίτι είναι ολίγον τι μπάχαλο!!!!! Αλλά σε τέτοια φάση που περνάμε δε μπορώ να στερήσω την αγκαλιά μου στον μικρούλη μου που με έχει ανάγκη!!!! Κι ας μας έχουνε πρήξει όόόόόόλοι πως το κακομαθαίνουμε!!!!! ΝΑΙ!!!!!!! Έτσι γουστάρω όμως!!!!!!!

Για ονόματα μιλάτε???? Από μία βιαστική ματιά που έριξα.... μόνον αυτό θυμάμαι..... εμείς λέμε να Βαπτίσουμε τον μπόμπιρα τέλη Μαϊου-αρχές Ιουνίου, έχουμε 2 νονές, τις αγαπημένες μου ξαδελφούλες κι όσον αφορά στο όνομα δε θα δώσουμε ούτε του πατέρα μου (Γιώργος..... πολύύύύύύ σύνηθες!!!!!!!) ούτε του πεθερού (Γρηγόρης...... δεεεεννννν......) λέμε για κάποιο Αρχαιοελληνικό....... πιο πιθανά "Αλέξανδρος".... "Άγγελος" κι ακόμη πιο πιθανόν "Αχιλλέας"!!!!! Θα δούμε!!!!!!!! Έχουμε καιρό να το σκεφτούμε!!!!!

Χαιρετώ!!!!! Φιλιά σε όλες σας!!!!!!! Καλό ΠΣΚ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...