Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Που λέεετεεεε....

Μαρία, κι εγώ αυτό ξέρω, ότι τα άρρωστα παιδάκια, δεν κάνουν εμβόλια. Μήπως δεν έπρεπε να συνδυαστεί η αντιβίωση με το εμβόλιο; Περαστικά στο Στεφανούλη... Αμάν πια, λες και σας έχουν μουτζώσει... Κάντε έναν αγιασμό.

Κατερίνα, εγώ μια φορά είχα πάει σε πολιτικό γάμο. Ήταν ένας φίλος του άντρα μου, μισός Ελληνοκύπριος-μισός Τουρκοκύπριος, γύρω στα 60, και η γυναίκα του από τη Σρι Λάνκα, καμιά σαρανταριά νομίζω. Γι' αυτόν ήταν πρώτος γάμος και γι' αυτήν δεύτερος. Κράτησε αρκετή ώρα θυμάμαι, και ήταν πολύ ωραία. Δε συγκρίνεται, βέβαια, με τον θρησκευτικό γάμο, αλλά στην προκειμένη περίπτωση, κανείς από τους δύο δεν ήταν χριστιανός, οπότε δεν είχαν και επιλογή.

Ανθή, κι εγώ έτσι ήμουν στην αρχή. Είχα πολλές ξινίλες και αναγούλες, λίγες τροφές μπορούσα να φάω, και αν θυμάσαι, είχα ταράξει το ΨΩΜΟΤΥΡΙ!!!!!!! Μην ανησυχείς, έχεις μπόλικο καιρό να χαρείς την εγκυμοσύνη σου! Σιγά σιγά θα υποχωρήσουν τα συμπτώματα και θα νιώθεις το μπεμπάκι να κλωτσάει, αχ!

Χριστίνα, περαστικά σας!

Όλια, πάλι ρούχα ε; Κι εγώ έχω κάτι λίγα να σιδερώσω, αλλά μου τελείωσε το νερό για το σίδερο...

Καγκουράκι, πώς πάει; Κι εγώ χρειάζομαι επειγόντως ρούχα, αλλά βαριέμαι να πάω για ψώνια. Είναι το χειρότερό μου... Αν δεν φτάσω σε απελπιστική κατάσταση, δεν πηγαίνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρακι περαστικα στο Στεφανακο ..Παντως και μενα η παιδιατρος οταν ειναι αρρωστος ο Νικολακης δεν μου κανει εμβολιο ..Παρε και τη γνωμη και αλλου γιατρου..Ευχομαι να ναι καλυτερα αυριο..

Κατερινακι ξεχασα να σου ευχηθω για την αδερφη σου..Να ζησουν και να ναι παντα χαρουμενοι..Οσο γιατον κυκλο σου ρωτα και το γιατρο σου...

Κανγκουρακι Κατερινακι και γω μολις τελειωσα πεντε πλυντηρια σιδερο..Εμεις σημερα πηγαμε στα πεθερικα Ο Νικολακης δεν κοιμηθηκε το μεσημερι και ηταν μες στην γκρινια..Στο γυρισμο περασαμε απο το σουπερ και ξεχασα να του βγαλω το μπουφαν και ιδρωσε ..Το μαλλι του ηταν βρεγμενο ..Μετο που ηρθαμε ειχε κατι μυξουλες ..Του εβαλα ορο και τον κοιμισα κατα τις 930 ..σπανιο να κοιμηθει τετοια ωρα ....αλλα δεν κοιμηθηκε το μεσημερι..Ελπιζω να μη μου αρρωστησει ..Ευτυχως το σουπερ ειχε υπογειο παρκινκ...

Αννα Μαρια 15 βαθμους?Καλα η μαμα σου δεν αναβει καλοριφερ?Εγω 15 βαθμους εχω στο ισογειο αλλα επειδη δεν καθομαστε ποτε εκει δεν αναβω το καλοριφερ ..Φανταζομαι θα παγωσατε..Ελπιζω ο Αντρεακης να μην κρυωσε..Οσο για τον υδραυλικο παρε και καποιον αλλο ....

Καλο βραδυ !!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλια, το καλοριφέρ το ανάβουν για κάποιες ώρες μόνο το βράδι, γιατί τις προάλλες γι' αυτές τις λίγες ώρες μόνο, δώσανε 200 ευρώ στο πετρέλαιο. Αυτοί κοιμούνται νωρίς, κατά τις 9-10, οπότε είναι κουκουλωμένοι και δεν τους νοιάζει. Είναι και μεγάλο το σπίτι, και μεγάλα τα δωμάτια, έχει κεραμίδι από πάνω κι όχι πλάκα, και είναι πολύ κρύο σπίτι. Και να φανταστείς ότι κοιμήθηκα στο δωμάτιο του αδελφού μου που είναι νότιο, γιατί το δικό μου είναι βόρειο, κι εκεί ήταν 13 οι βαθμοί!

Ο Αντρεάκης ήταν καλά ντυμένος και σκεπασμένος και δεν κρύωσε! Κι όλα αυτά, επειδή ο άντρας μου είναι ΞΕΡΟΚΕΦΑΛΟΣ. Του είπα να ξυπνήσουμε το πρωί και να μας πάει στη μάνα μου, αφού έτσι κι αλλιώς ο Αντρέας μας ξυπνά κατά τις 7-8, αλλά αυτός επέμενε ότι θα ταλαιπωρηθούμε (βαριόταν να κάνει τη διαδρομή πρωινιάτικα), και είπε και το κορυφαίο, ότι μπορεί να μην έχει κοιμηθεί καλά και δε θα μπορεί να οδηγήσει και θα κάνει ατύχημα!!! Κι έτσι, τράβηξα εγώ όλη αυτήν την ταλαιπωρία... Είναι φορές που απλά δεν μπορώ να συνεννοηθώ. Όπως λένε και στην Κύπρο "ρίχνεις αβγά στον τοίχο", δηλαδή ό,τι και να πεις, χαμένα τα λόγια σου...

Πέντε πλυντήρια...;;; Εγώ έχω κάτι λίγα δικά μας, αλλά μου τελείωσε το νερό για το σίδερο. Τα ρούχα του Αντρέα είναι τα δύσκολα, που είναι πάρα πολλά και μικροσκοπικά... Αχ αχ, και μέχρι ν' ανοιγοκλείσω τα μάτια μου, θα του σιδερώνω τα φανταρίστικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ξέχασα να πω στην Ανθή: το τζίντζερ όντως βοηθά στις ναυτίες. Μου το είχε πει η μαία στην κλινική, και αγόρασα μπισκότα με τζίνζερ. Όποτε ένιωθα άσχημα, έτρωγα ένα-δύο και με βοηθούσαν. Αλλά μια μέρα έφαγα πάρα πολλά και με πόνεσε η κοιλιά μου, μετά έκανα εμετό, κι από τότε δεν ξανάφαγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια εγω δεν θα αντεχα ουτε λεπτο ..Εχω ενα θεμα με το κρυο ..Δεν το αντεχω καθολου ..Στο σπιτι εχουμε 23 βαθμους και καποια βραδυα μαζι με το παπλωμα παιρνω και κουβερτα...Παλι καλα που εχουμε αεριο γιατι αν ειχαμε πετρελαιο δεν ξερω τι θα καναμε... :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, φαντάσου η μάνα μου που έχει και κόλλημα με το κρύο...

Πριν ήρθε η πεθερά του ξάδελφού μου (αυτού με την ξινή γυναίκα) και μας έλεγε ότι κοιμάται χειμώνα-καλοκαίρι με καλοκαιρινή νυχτικιά με τιράντα και αφήνει το παράθυρο ανοιχτό... Κι ότι της αρέσει να σηκώνεται το βράδι όταν δεν έχει ύπνο και να την χτυπά το κρύο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Αννα Μαρια σαν πηρες φορα γεμισες μια σελιδα μονη σου :lol::lol: ουτε εγω δεν το αντεχω το κρυο και δυστυχως εδω αυτες τις μερες μας εχει πεθανει συνεχεια μειον κανει και θα συνεχισει ετσι,δεν θελω καθολου να βγαινω απο το σπιτι ειμαι κρυουλιαρα γενικως,ταλαιπωρια τραβηξες κι εσυ οσο για την πεθερα σου υπομονη λιγες μερες θα ειναι θα περασουν,τι εγινε με την ταβερνα που πηγατε, καταληξατε καπου;;

ρε κοριτσια εχω αγχωθει λιγο με την περιοδο μου,Κατερινα τους τελευταιους μηνες εχει μικρηνει ο κυκλος μου και πολυ πρηζομαι κιολας,πρωτα ηταν καθε 29-30 μερες και τωρα 20,να τελειωσω και να παω γυναικολογο,ευχαριστω και για τις ευχες για την αδερφουλα μου

Ολια εσυ που εχεις θυροειδη ξερεις αν η ασταθεια αυτη μπορει να σχετιστει με τον θυροειδη γιατι κατι εχω ακουσει

Χριστινα περαστικα και στον μικρουλη σου ευχομαι συντομα,εμεις ολοι καλα

Μαρακι περαστικα γρηγορα και στον Στεφανακο σου και παρε και μια αλλη γνωμη αρκετα ταλαιπωρηθκε ο καημενουλης

το απογευμα πηγαμε στην κουνιαδα μου και καθως επαιζε ο Δημητρης επεσε και χτυπησε στο στομα του με αποτελεσμα να σπασουν λιγο τα δυο μπροστινα δοντακια του στις ακρες,πολυ στεναχωρεθηκα τελοσπαντων ευτυχως θα τα αλλαξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, καλή η ταβέρνα. Δεν την κλείσαμε ακόμα, αλλά μάλλον σ' αυτήν θα καταλήξουμε. Ό,τι φάγαμε ήταν πολύ νόστιμο και ο χώρος είναι ωραία διακοσμημένος και καθαρός.

Κι εγώ είχα παλιά τέτοια προβληματική περίοδο. Μου ερχόταν κάθε φορά και νωρίτερα, μέχρι που μου ήρθε στις 20 μέρες. Αλλά αυτό μιλάμε στην εφηβεία και μου έδωσε ο γυναικολόγος τα primolut για να κανονιστεί.

Όσο για τα δοντάκια του μικρού, μη σας. Όσο μεγαλώνει, δε θα φαίνονται καθόλου τα σπασίματα, και τελικά θα τα αλλάξει κιόλας! Εγώ έχω ένα σπασμένο μπροστά μπροστά, αλλά ευτυχώς είναι μόνο μια μικρή γωνίτσα που λείπει. Το είχα σπάσει όταν ήμουν έξι ετών και είχα κάνει εγχείριση αμυγδαλών και ήμουν πολύ αδύναμη, κι όπως έτρεχα στην αυλή έπεσα κάτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;;; Πριν λίγο γυρίσαμε από την αδερφή μου που είχε καλέσει εμάς και άλλο ένα ζευγάρι. Η ώρα είναι 4 αλλά δεν πολυνυστάζω..Γενικώς δεν έχω και πολύ τα κεφάκια μου αλλά θα το ξεπεράσω..Ο Πάνος μου κοιμάται στη μαμά μου.

Μαράκι πάλι έχει πυρετό το ζουζούνι :(:(:(:( ;;;;;;Κρίμα ρε γαμώτο...Περαστικά εύχομαι και σίγουρα να πάρεις και δεύτερη γνώμη. Θα περιμένουμε τα νέα σου. Τουλάχιστον στο Βέρτη πέρασες καλά ή τελικά δεν πήγες λόγω πυρετού;;;

Χριστίνα σ' ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές! Το λεμόνι το έχω δοκιμάσει και κάτι κάνει. Μια φορά έτρωγα σαλάτα και μετά ρούφηξα το ζουμί της(1 κιλό λεμόνι...) και το κατευχαριστήθηκα. Συν τοις άλλοις το στομάχι μου κάπως έστρωσε. Νιώθω τύψεις που γκρινιάζω τόσο πολύ και είμαι πολύ πιο συγρατημένη σε σχέση με την πρώτη φορά...Νιώθω πολύ περίεργα. Δεν έχω όρεξη να έρχομαι σε επαφή με κόσμο..Νομίζω πως τους βαριέμαι όλους. Έχω γίνει ένα αντικοινωνικό και γκρινιάρικο πλάσμα. Εκτιμώ αφάνταστα το δώρο που μου έστειλε ο Θεός για ακόμα μια φορά..Γιατί,όμως, είμαι έτσι ώρες ώρες;;;;;

Κατερίνα μου άλλαξε αρκετά ο κύκλος σου. Πότε θα έρθει ο γιατρός σου να σε κατατοπίσει;;; Το ίντερνετ περισσότερο μπλέκει παρά ξεμπλέκει...Εξαιτίας του στην 1η μου εγκυοσύνη νόμιζα κάθε τρεις και λίγο ότι είχα αποβάλει :lol::lol::lol: Εύχομαι να πάνε όλα κατ' ευχήν!!!!!!!

Όλια μου με γεια τα πραγματάκια σας!Θέλω κι εγώ να πάω στα μαγαζιά μπας και προλάβω τίποτα από τις εκπτώσεις αλλά δε βρίσκω ΠΟΤΕ χρόνο και στο τέλος ούτε τα ράφια δε θα προλάβω....Πολύ σπαστικό να πέφτει η απλώστρα από τον αέρα. Μια μέρα είχε τόοοοσο πολύ αέρα που έφυγε η κρεμαστή μου απλώστρα από τα κάγκελα και προσγειώθηκε στο γκαράζ του διπλανού σπιτιού...Τραγικό ε;;; Άντε να ντυθείς, να πας μέχρι τη διπλανή πολυκατοικία και να πλύνεις ξανά τα ρούχα....Δε θες τίποτα άλλο....

Καγκουράκι μου μακάρι να έρθει αυτή η στιγμή που θα αρχίσω να χαίρομαι την εγκυμοσύνη μου γιατί μέχρι στιγμής δε χαίρομαι τίποτα....Πώς θα με πετύχεις στο ΙΑΣΩ;; Εκεί κάνεις τους υπερήχους σου;; Εγώ τους κάνω στο ιατρείο του. Υποθέτω ότι θα πάω στο ΙΑΣΩ στην αυχενική...Και την Αγγελικούλα εκεί τη γέννησες;; Καλό το μαιευτήριο;;;

Άννα Μαρία πολύ κρύο στο σπίτι της μαμάς σου. Εγώ δε θα άντεχα..Δεν έχουν αυτόνομη;;;Δεν μπορούσες να το ανάψεις λίγο;;; Πάλι καλά που ο Αντρίκος δεν κρύωσε...

Με την υγρασία τι θα κάνετε τελικά;;;

Όλια 23 βαθμούς;;;Πολλοί είναι βρε παιδί μου..Δε σκάτε;;; Εμείς τι πολύ μέχρι τους 20. Δεν αντέχεται παραπάνω...

Κορίτσια τελικά νύσταξα. Ζητώ συγνώμη αν ξέχασα να σχολιάσω κάτι..Αύριο ξανά!

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, φυσιολογικά είναι όλα αυτά που νιώθεις καλέ! Έγκυος είσαι, πόλεμος από ορμόνες, ένας χαμός! Λογικό είναι!

Ουφ, νυστάζω... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου,

έχω τη μικρή μου με πυρετό και χθες το βράδυ μου έκανε και εμετό. Πιστεύω κάνα κρυωματάκι να είναι δεν είχε ορεξη και να φάει τίποτα το πρωί για να δούμε το απογευματάκι πως θα είναι.

Αννα Μαρία μου 15 βαθμούς μπρρρ πολύ κρυο για μες στο σπίτι. Σε καταλαβαίνω και εγώ καμια φορά στο χωριο της μαμάς μου οταν πάμε μέχρι να ζεσταθεί το σπίτι υποφέρω και ειδικά το πρώτο βραδυ θέλω και εγώ ένα κάρο κουβέρτες. Οσο για την πεθερά δύσκολο να την πείσετε να μην κοιμηθεί σε σας?

Κατερινα μου μην στεναχωριέσε για τα δοντάκια αφού δεν είναι τα μόνιμα, θα πόνεσε πολύ ο Δημητράκης ε? Οσο για την περίοδο υπομονή να δεις τι θα σου πει ο γιατρός ολα καλά θα είναι :)

Ανθή και εγώ στο ιατρείο του γιατρού μου τους κάνω αλλά λόγω του θέματος των παλμών είπαμε στις 18 βδομάδες αντί να με δει στο ιατρείο να πάω πάλι στο Ιασώ να με δει μαζί με αυτήν που μου έκανε την αυχενική. Φαντάζομαι για να γίνουν οι μετρήσεις απο το ίδιο άτομο στο ίδιο μηχάνημα. Την Αγγελική ναι στο Ιασώ την γέννησα και σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένη. Το επισκεπτήριο το τηρούσαν και τότε λόγω της γρίπης ήταν ιδιαίτερα αυστηροί. Είχα ζητήσει αποκλειστικό θηλασμό και μου την έφερναν οποτε ξυπναγε και έκλεγε, Θυμάμαι κανα δυο φορές είχαν αρχίσει και τα μάζευαν τα μωράκια αλλά επειδή θήλαζα μου την άφησαν όσο ήθελα και πάλι ένα βράδυ δεν μου την έφεραν και μου λένε αφού κοιμάτε γιατι να την ξυπνήσουμε και μου την έφεραν άλλη ώρα. Πιστεύω όμως οτι είναι περισσότερο που θα πέσεις. Θέλω να πω οι περισσότερες μαίες με βοηθησαν στο θέμα του θηλασμού (ο γιατρός μου δεν έχει δικιά του μαία) υπήρχαν ομως και κάνα δυο που οι απαντήσεις τους δε με κάλυπταν, ε ρώταγα πάλι άλλες. Εσύ τον Πανούλη τον γέννησες αλλού?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!!!βλεπω γραψατε παλι....!!!!!ευτυχως μπορεσα και τα διαβασα!!!

κατερινα μου αν και αργα,να χαιρεσσαι τον αντρουλη σου και πολλες ευχες για μια ομορφη κοινη ζωη χωρις προβληματα,ευχομαι για την αδερφουλα σου!!!

ανθη μου δυστυχως αυτο που νοιωθεις συμβαινει σε πολλες εγκυες αλλα μην μου στεναχωριεσαι μωρε,θα περασουν και θα αρχισεις να απολαμβανεις κι εσυ την εγκυμοσυνη σου!!!!απλα λιγη υπομονη και κατανοηση απο τους γυρω σου!!!!!!!!!

αννα μαρια σε καταλαβαινω με την πεθερα σου αλλα βρε κοριτσακι μου πρεπει να κανεις λιγο υπμονη!μονο για χαρη του αντρα σου!!!!οσο για την θερμοκρασια που ανεφερες σε καταλαβαινω γιατι κι εμεις εχουμε πολυ κρυο σπιτι,λογω του οτι ειμαστε στον πρωτο κι εχουμε πυλωτη απο κατω και φυσικα δεν εχουμε μονωση!οσο το αναβουμε το καλοριφερ εχουμε γυρω στους 20-21 βαθμους.το βραδυ ομως οταν παμε για υπνο το κλεινουμε και το πρωι που ξυπναμε το θερμομετρο δειχνει 15 βαθμους!!!τραγικο αλλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι.ειπαμε να ρωτησουμε για να κανουμε μονωση αλλα λιγο που το εψαξα στο ιντερνετ θα μας βγει σχεδον 5000!!!!ανεφικτο!!!εχει ιδεα μηπως καμια απο σας για μονωσεις???μηπως εκανε καμια και ξερει!!

χριστινα μου να σου ζησει ο γιοκας σου!!

μαρακι πως παει ο στεφανακος???κατερινα η αγγελικουλα?????επεσε ο πυρετος και στα 2 δυο παιδακια??

κατερινα μου σας θελουμε καλε για γαμπρους αλλα αμα ο νικολας θελει μεγαλυτερες μηπως να το συζητησουμε για τον γιωργακη σου???ή μηπως αυτος προτιμαει μικροτερες????ή μηπως δεν σας κανουμε και προσπαθητε να μας αποφυγετε?????

ΑΘΑΝΑΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Μ'ΑΚΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ???????????????????που εισαι??????????

ολια τι κανεις κοριτσακι μου?????ευχομαι να μην αρρωστησατε μετα το χθεσινο!!!!!!

αλινακη μου χαθηκες κι εσυ!!!!

εγω κοριτσια δεν ειμαι καλα!χθες πηγα στην λαικη να παρω ψαρια,και μου εκλεψαν το κινητο μου :twisted::twisted::twisted: ,μεσα απο την τσαντα μου την οποια φορουσα σταυρωτα πανω μου και ειχα και το φερμουαρ κλειστο!!!εκλαιγα απο τα νευρα μου οταν γυρισα σπιτι και το καταλαβα!!!!!δεν μπορουσα να πιστεψω οτι καποιος ξενος εβαλε χερι "πανω μου"!!!!και οχι τιποτα αλλο,αλλα εκτος του οτι το κιν μου το ειχα μονο 3 μηνες,ακομα το πληρωνουμε αλλα το πιο βασικο για μενα ειναι οτι οταν με πιανουν εκεινα τα τρελα μου που σας ειχα γραψει,ειναι η συντροφια μου!!!!παιζω κανενα παιχνιδακι και ηρεμω,ξεχνιεμαι!!!!τωρα θα με κοροιδευεται αλλα οπως λεει και η μανουλα μου,ειναι η πατεριτσα μου!! :lol::lol::lol::lol::lol:

χθες πηγαμε σ'ενα παρτυ ενος σημαθητη της κωνσταντινας κι ενω το περιμενα πως και πως,δεν περασα και τοσο καλα γιατι πριν παμε ανακαλυψα τι ειχε γινει με το κιν μου!!!!!μου ηρθε και περιοδος και ηρθε κι εδεσε το γλυκο!!!!!

σημερα γιορταζε και ο αντρουληςμου!!και για να μην ψαχνετε τα ημερολογια σας :lol::lol::lol: ειναι του αγιου αναστασιου του περσου!!!!οχι δεν ειναι περσης,αλλα αναστασιος :lol::lol::lol: να τον χαιρομαι λοιπον!!!!!στα γενεθλια μου μου πηρε το κιν και στην γιορτη του μου το πηραν!!!!!αχ βαχ!!!!!!!!!!!

αυτααααααα!!!!!!!!μηπως ξεχασα καμια???????αν ναι ας σηκωσει χερι!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινακι περαστικα στην Αγγελικουλα..Ελπιζω να ναι καλυτερα..

Ανθη μου φυσιολογικα ειναι ολα αυτα που νιωθεις ..Οι ορμονες φερνουν τα πανω κατω..Επειτα η δευτερη εγκυμοσυνη πιστευω ειναι πιο δυσκολη..Καλα η απλωστρα πως βρεθηκε στο διπλανο γκαραζ?

Εμενα μια φορα επεσε πανω στο κεφαλι του αντρα μου..Ευτυχως γιατι διπλα ηταν και ο μικρος.

Εμεις τωρα το απογευμα πηγαμε με το μικρο βολτα στο cosmos ..

Kατερινακι ο θυροειδης μεχρι στιγμης δεν επηρεασε την περιοδο μου..Ρωτα καλυτερα το γυναικολογο..Ο Δημητρακης πως ειναι?

Αυριο ειμαι πρωι στη δουλεια και βαριεμαι !!!!!!Το πρωι εχει παρα πολυ κρυο και δεν μπορω να κουνηθω.... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Καλλυ πως στο πηρανε το κινητο με κλειστο το φερμουαρ?Φανταζομαι στενοχωρια ....

Βεβαια αν ειχεπολυ κοσμο στη λαικη δεν ειναι και το σο δυσκολο...Να χαιρεσαι και τον αντρουλη σου...

Εγω στην προηγουμενη μου δουλεια ειχα παει εφορια μια φορα γιανα πληρωσω χρηματα για το αφεντικο μου και ηταν 180 000 δρχ ηταν τοτε ..Τα ειχα βαλει σε φακελο και κυκλοφορουσα στην εφορια με μισανοιχτη τσαντα..Φυσικα οταν πηγα στο ταμειο ο φακελος ειχε εξαφανιστει ..Οταν γυρισα το ειπα στο αφεντικο αλλα φυσικα την επομενη αναγκαστηκα και τα πληρωσα γιατι δεν ειπε τιποτα να μην τα δωσω .....Το θεμα ηταν οτι ειχε λιγο καιρο που δουλευα και ειχα μαζεψει ακριβως 180 000 τα οποια τα ειχα στην τραπεζα για ωρα αναγκης ......Αποτοτε φυσικα προσεχω παρα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω βρε Κάλι, το είδα και στο φέισμπουκ ότι σου κλέψανε το κινητό... :( Αυτό που λες ότι, όταν έχεις τις μαύρες σου, είναι το καταφύγιό σου γιατί παίζεις παιχνίδια, το είχα κι εγώ όταν με έπιαναν παρόμοιες καταστάσεις...

Για τη μόνωση δεν ξέρω να σου πω... 5000;;; Πω πω...

Καλά, Όλια, τι είχες πάθει κι εσύ... Και τα πλήρωσες απ' την τσέπη σου ε; Εμένα με είχαν κλέψει στη φιλοσοφική στη Θεσσαλονίκη, λίγο πριν πάρω πτυχίο. Είχα αφήσει τη τσάντα μου μέσα στην αίθουσα, και καθόμασταν στην πόρτα, την ώρα του διαλείμματος. Έρχεται ο καθηγητής, μπαίνουμε μέσα, και βλέπω τη τσάντα στο πάτωμα. Τη μαζεύω και ανακαλύπτω ότι έλειπαν το κινητό και το πορτοφόλι μου. Και μέσα στο πορτοφόλι είχα ταυτότητα, πιστωτική, φοιτητικό πάσο, κάτι άλλα χαρτιά και ένα σωρό φωτογραφίες...

Ουφ, γιατί δεν έπεσε η απλώστρα στο κεφάλι του δικού μου άντρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, είχα και λεφτά στο πορτοφόλι, 50 ευρώ, πριν από δέκα χρόνια και για ένα φοιτητή 50 ευρώ είναι πολλά λεφτά...

Κάλη, να χαίρεσαι τον άντρα σου, ξέχασα να σου ευχηθώ! Μου το είπε η πεθερά σήμερα ότι είναι του αγίου Αναστασίου. Ότι ήταν Πέρσης, δεν το διευκρίνισε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;; Εγώ σήμερα είμαι καλύτερα. Ξύπνησα στις 12 το μεσημέρι γιατί ο Πάνος κοιμήθηκε στη μαμά μου. Το μεσημέρι πήγαμε για φαγητό μαζί με τον αδερφό του άντρα μου και την κοπέλα του. Μετά επιστρέψαμε, διόρθωσα, σιδέρωσα, έπαιξα με τον Πανούλη, τον κοίμισα, χουχούλιασα στον καναπέ μαζί με τον αντρούλη μου και είδαμε tv και τώρα σας γράφω τα νέα μου. Αύριο Δευτέρα :evil::evil: ..Τη σιχαίνομαι τη Δευτέρα...Επίσης σήμερα δεν είχα ζαλάδες. Λέτε τελικά να φταίει η δουλειά και όχι η εγκυμοσύνη;;;;; :lol::lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι μου(Καγκουράκι) περαστικά στην Αγγελικούλα! Εύχομαι ήδη να είναι τελείως καλά! Πρόσεχε πάντως όοοοοοσο περισσότερο μπορείς για να μην κολλήσεις. Όσο είναι εφικτό τουλάχιστον. Τον Πάνο τον γέννησα στο Μητέρα. Το μαιευτήριο καλό ξενοδοχείο ήταν αλλά οι μαίες άσχετες από θηλασμό ή τέλος πάντων απρόθυμες να βοηθήσουν. Ο γιατρός μου είχε δικές του μαίες που επίσης δε βοήθησαν με το θέμα. Άλλαξα γιατρό σ' αυτή την εγκυμοσύνη. Γενικώς στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα θέμα τεράστιο με το θέμα του γιατρού μια που αναγκάστηκα να αλλάξω 2 φορές. Μπορεί να ακούγεται περίεργο αλλά αν σας έλεγα τις εμπειρίες μου θα με κατάλαβαίνατε. Αυτόν που με ξεγέννησε δεν τον επέλεξα ξανά, όχι γιατί δεν είναι καλός γιατρός αλλά γιατί μου την έσπασε.1)Έκανα 9 ώρες να γεννήσω και ήρθε να με δει μόνο 1 φορά για να μου σπάσει τα νερά, 2) Μου είπε να με πάει για καισαρική γιατί αργώ (θόλωσε το μάτι μου και άρχισα να φωνάζω και του ζήτησα να υπογράψει ότι έχω πρόβλημα εγώ ή το μωρό κλπ κλπ-τελικά φυσιολογικά γέννησα), 3) ήταν πάνω από 70 και είχε χάσει την όρεξή του παρόλο που έκανε γελοιότητες του τύπου να τραγουδάει δυνατά σαν ηλίθιος κλπ. Πλατείσα πάλι :oops::oops::oops: Τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένη από το γιατρό που βρήκα και νόμίζω ότι με καλύπτει απόλυτα.

Κατερινάκι μη στεναχωριέσαι με τα δοντάκια του μικρού σου αφού είναι τα πρώτα του. Φαντάζομαι πως ένιωσες αλλά θα του βγουν τα δεύτερα που θα είναι γερά ;););)

Αχ βρε Κάλλη μου, τι έπαθες με το κινητό βρε κοπέλα μου;;;; Ούτε ιερό, ούτε όσιο έχουν πια μερικοί...Να βάζεις την τσαντούλα σου μπροστά σου και να την κρατάς. Εγώ αυτό κάνω αν και πιστεύω ότι αν θελήσει κάποιος μα μου πάρει την τσάντα θα μου την πάρει για την πλάκα του...Μη στεναχωριέσαι...Θα πάρεις άλλο κινητάκι! Όσο για τη μόνωση είχαμε βάλει στην ταράτσα όταν κτίσαμε το σπίτι αλλά δε θυμάμαι καθόλου τιμές.Μπες στο ίντερνερ βρες εταιρείες και ζήτα προσφορές. Όσο για τη θέρμανση εγώ δεν το κλείνω ποτέ το καλοριφέρ. Απλά το ανεβάζω τη μέρα και το κατεβάζω τη νύχτα. Έχω φυσικό αέριο και δε συμφέρει να το κλείνω γιατί αν πέσω στους 14 με 15 βαθμούς μετά θα κάψει τα άντερά του μέχρι να πιάσει τους 20. Τώρα τους πιάνει με τη μία και δε δουλεύει όλη την ώρα. Έρχεται λοιπόν φθηνότερα από το να το κλείνω το βράδυ. Άσε που δεν κρυώνω και ποτέ. Αν έχεις φυσικό αέριο συμφέρει έτσι. Και στο πετρέλαιο όμως λογικά το ίδιο ισχύει...Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!

Όλια μου δεν μπορώ να καταλάβω πώς έφυγε η απλώστρα. Φύσαγε πάαααρα πολύ αλλά να φύγει ολόκληρη απλώστρα από τα κάγκελα και μάλιστα με ρούχα..μου φάνηκε υπερβολικό. Δε λες που δεν έπεσε πάνω σε κανά αυτοκίνητο ή ακόμα χειρότερα πάνω σε άνθρωπο....Στον τόπο θα τον άφηνε...Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω :?:?:?:? Εντάξει είσαι με την ίωση που σε ταλαιπωρούσε;;;

Άννα Μαρία να χαίρεσαι κι εσύ τον άντρα σου! Τελικά το θυμήθηκα!!!! Πήρατε τουρτίτσα;;; Ο Αντρίκος σου καλά είναι;;;Τελικά καταλήξατε σε ταβέρνα για τη βάφτιση;; Πότε θα τον βαφτίσετε;;;;

Αυτά και για σήμερα κοριτσάκια μου!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας και sorry για την πολυλογία :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάρες!

Σας έχω διαβάσει εδώ και ώρες (δηλαδή την Ανθή διάβασα, αφού δεν έγραψε και καμία άλλη), αλλά δεν μπορούσα να γράψω γιατί κρατούσα τον Αντρέα αγκαλιά. Όλο γκρίνιαζε, δεν κοιμόταν ενώ νύσταζε, ευτυχώς τα κατάφερα πριν καμιά ώρα και τον κοίμισα, ξύπνησε πριν κανένα μισάωρο και ξανακοιμήθηκε μόνος του. Και το βράδι μας κούρασε. Ουφ... Πότε θα φτιάξει το πρόγραμμά του;

Ανθή, 22 Απριλίου θα είναι η βάφτιση, Κυριακή του Θωμά. Πήρα πριν λίγο και έκλεισα την εκκλησία. Ταβέρνα θα κλείσουμε αυτήν που είχαμε πει, που δοκιμάσαμε κιόλας, γιατί δε λέει να πάμε αλλού με 16 ή 18 ευρώ το άτομο. Αυτός μας είπε δέκα ευρώ το άτομο, με δέκα ζεστά πιάτα και εννιά κρύα. Και τα φαγητά του είναι καλά, ο χώρος ωραίος και καθαρός, μια χαρά.

Ακούστε τι σκέφτηκα για τις προσκλήσεις. Σε γαλάζιο χαρτονάκι να κάνουμε στάμπα δύο μπλε πατουσάκια και δίπλα το κείμενο. Σκέφτηκα να τις κάνουμε μόνοι μας, γιατί τέτοια πατέντα κοστίζει πάρα πολλά, αλλά δεν ξέρω αν είναι εφικτό. Εκτός αν το κάνω κολλάζ, κόψω τα πατουσάκια και τα κολλήσω πάνω στο χαρτόνι (τώρα μου ήρθε αυτό). Νομίζω είναι πιο όμορφο να κάνουμε κάτι εμείς, παρά απλά να τυπώσουμε μια πρόσκληση στο τυπογραφείο.

Όσο για τις ζαλάδες, εγώ είχα συνέχεια ζαλάδα για τρεισίμιση μήνες. Σίγουρα επιδεινώνονταν με το σχολείο, γι' αυτό πήρα και άδεια. Θυμάμαι μια μέρα που τυλίγαμε κάτι δώρα για την τελική γιορτή, και με έπιασε τρελή ζαλάδα... Κι αυτό στον τέταρτο μήνα.

Πω πω... Μιλάω για την εγκυμοσύνη μου και δεν το πιστεύω ότι ΑΥΤΟ συνέβη σ' εμένα...

Για το γιατρό σου τι να πω... Καλύτερα που τον άλλαξες.

Τουρτίτσα πήραμε! Με πραλίνα φουντουκιού... Γλυκιές αμαρτίες...

Άντε, σας κλείνω κορίτσαροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αδελφη ψυχη συμπεθερα Καλη δεν ειπα οτι αρεσουν σε εμενα οι μεγαλυτερες αλλα στον γιο μου αλοιμονο μας δηλαδη,και βεβαια σε θελω για συμπεθερα οχι οπως μερικες μερικες :lol::lol: τον δευτερο τον εχω πιασμενο και ενα διαστημα ειχα και τον τριτο αλλα εξαφανιστηκε η συμπεθερα και χαλασε το προξενιο :lol::lol:,ο πρωτος ειναι ελευθερος και συμφωνω και με τις ηλικιες αφου ειναι συνομιλικοι κιολας,σε ευχαριστω και για τις ευχες σου να εισαι καλα!!!να χαιρεσαι κι εσυ τον αντρουλη σου πολυχρονος να ειναι,δεν ηξερα οτι υπαρχει κι αλλος Αγιος Αναστασιος ,τι λαχταρα περασες παλι;;μη στεναχωριεσαι και βασανιζεις την ψυχη σου ενα κινητο ηταν αστο να παει στα κομματια θα παρεις αλλο μωρε,οσο για την μονωση δεν ξερω και εγω να σου πω....

Κατερινακι πως ειναι η Αγγελικη;;ειναι καλυτερα σημερα;;και ο δικος μου απο σημερα αρχισε να τρεχει η μυτη του,καμια ιωση θα αρπαξαμε,ηρθε και σε επαφη με πολλα παιδακια αυτες τις μερες επομενο ειναι

Ανθη μου τωρα θα περιμενω να τελειωσω και να ξανακλεισω ραντεβου,μιλησα και με μια γνωστη μας γιατρο χθες και μου ειπε μαλλον κατι ορμονικο πρεπει να ειναι και θα χρειαστω και εξετασεις μαλλον τελοσπαντων,δεν ειχα ποτε διαταραχες στην περιοδο μου παντα δουλευαν ολα ρολοι και μου ηρθε καπως......οπως σου ειπαν και τα υπολοιπα κοριτσια λογικο ειναι να νιωθεις ετσι και που εισαι ακομα,τα ξεχασες μου φαινεται,οι ορμονες σου τρελενονται μερα με τη μερα θα νιωθεις διαφορα ,υπομονη.........δεν στεναχωριεμαι για τα δοντακια του αφου δεν χτυπησε πολυ τελοσπαντων αφου θα τα αλλαξει σε λιγα χρονια απλα ειναι σαν να εχουν σχεδιο μισοφεγγαρο προς τα μεσα :o:D οσο για τον γιατρο σου φανταζομαι χαλι ,εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τον γιατρο μου και του εχω απολυτη εμπιστοσυνη αλλα κι εγω στο θεμα του θηλασμου δεν ειδα βοηθεια απο κανεναν γιαυτο και δεν καταφερα στους δυο να θηλασω πολυ,στον Δημητρη ομως το εβαλα πεισμα και τα καταφερα

Αννα Μαρια να χαιρεσε τον αντρουλη σου πολυχρονος να ειναι,την Παρασκευη στις 27 εχει και ο δικος μου γενεθλια το ιδιο ζωδιο ειναι με τον δικο σου ,οσο για τον μικρο σου νωρις ειναι ακομα θα στρωσει με τον καιρο μη βιαζεσαι,μια χαρα τα 10 ευρω και αφου σας αρεσε κιολας ακομα καλυτερα,στον Γιωργο και στον Δημητρη φτιαξαμε μονοι μας τα προσκλητηρια με χαρτονια γκοφρε,εσυ πως σκεφτεσαι να κανεις τα πατουσακια;;εγω ειχα ψαρακια στον Γιωργο και παγωτα στον Δημητρη αν θελεις φωτο πες μου να σου βαλω,πιστευω παντως οτι ειναι πεταμενα λεφτα και δεν λεει να δινουμε ενα σωρο λεφτα για κατι που θα καταληξει στα σκουπιδια....

Μαρακι μου ελπιζω να ειναι καλυτερα ο Στεφανακος σου,οταν μπορεσεις γραψε μας νεα,ελπιζω ευχαριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια και καλή εβδομάδα.

Εμείς τα ίδια έχει και σήμερα λίγο πυρετό η Αγγελικούλα μου αλλά ευτυχώς έφαγε κανονικά και έχει φτιάξει η διάθεσή της. Εγώ καλά σήμερα η ζυγαριά έδειξε +2 κιλά...καλά είμαι ε...ανυπομονώ να νοιωσω το μωράκι μου, ξέρω είναι νωρίς ακόμα αλλά τα δεύτερα τα νοιωθεις πιο γρήγορα έτσι δεν είναι.

Αχ βρε Κάλι μου φαντάζομαι νεύρα και στεναχώρια που έχεις, δεν τους καταλαβαίνεις βρε παιδί μου, συνήθως είναι δυο τρεις ο ένας τραβάει την προσοχή και κάποιος άλλος κάνει την δουλειά. Εμένα μου είχαν ανοίξει οταν είχα τελειώσει το σχολείο μπανάνα που την είχα στον ώμο. Μου είχε τύχει στο κέντρο στην Αθήνα και μάλιστα σε φανάρι και φυσικά δεν πήρα χαμπάρι. Με είχαν στείλει οι δικοί μου για δουλεια του μαγαζιού κρατούσα τσάντες στα χέρια μου και μου πήραν κινητό και ένα πορτοφολάκι μόνο με χρήματα. Ευτυχώς χρήματα του μαγαζιού τα είχα ξεχωριστά στην πίσω θέση την οποια δεν άνοιξαν και δεν είχα μαζί μου ταυτότητα και άλλα χαρτιά. Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και να είστε πάντα ευτυχισμένοι!

Ολια και εσύ την έχεις πάθει βλέπω και πίκρα να τα βάλεις απο την τσέπη σου χωρίς να φταις.

Αννα Μαρία να χαίρεσαι και εσύ τον άντρα σου, πολύχρονος. Πραλίνα φουντουκιού τι μου έκανες τώρα...τελειώνω οτι γράφω και πάω να φάω μια κουταλιά nutella. Τώρα θυμήθηκα οτι έχετε γεννηθεί ολοι 22 και βλέπω και την βάπτιση 22/4 τυχαίο?

Ανθή μου ξεκουράστηκες λιγάκι το σαββατοκύριακο βλέπω. Νομίζω έκανες πολύ καλά που άλλαξες γιατρό σημασία έχεις να νοιώθεις άνετα και να έχεις εμπιστοσύνη οτι αυτό που σου λεει είναι η αλήθεια. Χαίρομαι που ο τωρινός σε καλύπτει.

Φιλάκια τσούπρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετω ολες τις μανουλες! πωπω, εχασα μπολικο πραγμα!

@αννα-μαρια

Καλα εισαι ολα τα λεφτα, τα λες πολυ χιουμοριστικα, αν και ξερω οτι στην ουσια ειναι πολυ εκνευριστικα ολα αυτα, αλλα τι να κανεις, χωρις χιουμορ και αυτοσαρκασμο την κατσαμε!Και να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!

@ανθη

Ειδες, ηδη υποχωρουν! Οσο για τη διαθεση, μαλλον ορμονικο θα ειναι. Εγω θυμαμαι ειχα νευρα, πολλα νευρα! Γιατρο και εγω 3 φορες αλλαξα. Ο πρωτος ειναι καταπληκτικος, αλλα ειναι στο Μητερα και εγω δεν ειχα 5.000 να διαθεσω, ο δευτερος στο Ελενα επισης πολυ καλος, αλλα δεν ηταν σιγουρος οτι θα ηταν διαθεσιμος στην ΠΗΤ μου να με ξεγεννησει, με ειχε στο περιμενε μεχρι 4μιση μηνων, αλλα εγω δεν μπορουσα ηθελα να ξερω σιγουρα και του ζητησα να με συστησει αλλου και εκεινος επελεξε εναν γιατρο απο την ομαδα του, Παναγιωτης Παπαδης λεγεται, στο Ελενα και με παρεπεμψε, ο οποιος ηταν και ειναι -τον κρατησα απο τοτε- εξαιρετικος!!! Καθε εμποδιο για καλο!

@καλη

Να σου ζησει καταρχας ο αντρας!

Οσο για το κινητο, μη χολοσκας, εμενα με εχουν κλεψει αρκετες φορες. Τη μια μαλιστα μετα με παρενοχλουσαν και σεξουαλικα, αν ειναι δυνατον, τοσο γελοιοι! :twisted: Τωρα γελαω, τοτε σκοτωνα ανθρωπο, το θυμαμαι και φουντωνω!

@κανγκουρω!

Περαστικα στην Αγγελικουλα σου, ιωσουλα θα ειναι!

κ.τ.κ.

Να εισαι καλα! Να χαιρεσαι την κορουλα σου! Εχεις δικιο για το καλοριφερ, αν το εχεις συνεχως αναμμενο σε μια θερμοκρασια 16-17 βαθμοι κραταει τη ζεστη ολη μερα και και πολυ λιγοτερο.

@μαρακι

Που εισαι κοπελα μου; Ο Στεφανακος καλυτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, άκου τι έγινε με την ημερομηνία της βάπτισης: είπα να την κάνουμε μέσα στη διακαινίσιμο εβδομάδα, και λέει η πεθερά άμα είναι να την κάνουμε Κυριακή του Θωμά που είναι πιο εύκολο γι' αυτούς να έρθουν. Λέω κι εγώ ότι είναι μια πολύ καλή μέρα για βάπτιση, κοιτάμε το ημερολόγιο και βλέπουμε ότι η μέρα εκείνη είναι 22 Απριλίου!!!!!! Οπότε λέμε, δεν υπάρχει περίπτωση να κάνουμε τη βάπτιση άλλη μέρα!

Κατερίνα, συμφωνώ για τα προσκλητήρια. Και το προσκλητήριο του γάμου το είχα κάνει αφάνταστα απλό, το απλούστερο που υπήρχε, γιατί ξέρω ότι είναι το πρώτο που πετάνε. Δεν αξίζει τον κόπο. Τώρα επειδή στη βάφτιση θα είναι πάρα πολύ λίγα, καμιά τριανταριά το πολύ, σκέφτηκα να τα φτιάξω μόνη μου. Σκέφτηκα να κόψω τα πατουσάκια και να τα κολλήσω στο χαρτόνι και να γράψω χειρόγραφο το κείμενο. Είναι πιο προσωπικό έτσι. Θα δω σίγουρα τι θα κάνω, έχουμε ακόμα καιρό.

Αυτό που δε συμφωνώ είναι να έχω θέμα στη βάπτιση, όπως επίσης και να στολίσω την εκκλησία.

Για τα δόντια του μικρού που λες, ο αδελφός μου είχε πέσει μια φορά, Φώτα ήταν, και έσπασε τους δύο πάνω κοπτήρες. Είχαμε πάει βόλτα με τον πατέρα μου και ο αδελφός μου έκανε ποδήλατο (εγώ δεν έκανα επειδή δεν ξέρω, ναι, είμαι ο μοναδικός άνθρωπος στον κόσμο που δεν ξέρει να κάνει ποδήλατο!) και φραπ! πέφτει κάτω, και σπάει τα δύο μπροστινά του δόντια! Δεν ήταν όμως τα πρώτα του, ήταν τα τελευταία του, και σπάσανε έτσι όπως λες, ένα μισοφέγγαρο απ' τη μία, κι ένα άλλο απ' την άλλη.

Ανθή, φυσικό αέριο ε; Εμάς εδώ τώρα το ανακάλυψαν, να δούμε πώς θα το εκμεταλλευτούν! :P

Χριστίνα, ευχαριστώ για τις ευχές!

Κορίτσια, ο Στεφανάκος της Μαρίας είχε φτάσει σαράντα πυρετό. Ο παιδίατρος τους έλεγε ό,τι να 'ναι και τελικά πήραν μία άλλη παιδίατρο, τους είπε ότι έχει βρογχολίτιδα ή κάτι τέτοιο ο μικρός, τους έδωσε σωστή αγωγή και τώρα ευτυχώς έπεσε ο πυρετός. Μας τα είπε στο φέισμπουκ και φαντάζομαι θα μπει κι εδώ κάποια στιγμή να μας τα γράψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@αννα μαρια

ΑΝΘΡΩΠΕ ΜΟΥ!!! ΟΧΙ ΔΕΝ εισαι η μονη που δεν ξερεις ποδηλατο, ουτε εγω ξερω! Δεν με αφησαν οι γονεις μου να μαθω μην πεσω και χτυπησω!

ΑΛΛΑ! Εχω απωθημενο και θελω να μαθω οπως και δηποτε! Τι λες;

Ωστε ετσι ο Στεφανακος! Ευτυχως που πηγε και αλλου, ξερεις ποσα τετοια! Πολλες φορες η πειρα ειναι κακος συμβουλος γιατι επαναπαυεσαι! Ετσι και μιας γνωστης μου, 3 μερες πυρετο και εμετους, δεν ειναι τιποτα της λεει, ιωσουλα, ελα ομως που την ετρωγε και ευτυχως εμπιστευθηκε το ενστικτο της και το πηγε στο παιδων! Οξεια σκολικοειδιτιδα, αμεσα χειρουργειο, στο τσακ το προλαβαν, ηταν μερες στην εντατικη και φοβονταν τα χειροτερα, 2μιση χρονων αγγελουδι! Το ενστικτο της μανας ειναι αλανθαστο, να το θυμαστε αυτο ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, εμένα οι γονείς μου ήταν υπερπροστατευτικοί, γιατί μας έκαναν μεγάλοι και ήταν πολύ υπερβολικοί σε όλα. Δε μου απαγόρευσαν να μάθω ποδήλατο (ο αδελφός μου άλλωστε έμαθε), αλλά ήθελαν να κάνω πάνω-κάτω ποδήλατο στο δρόμο μας και να με παρακολουθεί ο πατέρας μου μήπως και πέσω. Ο αδελφός μου έτσι έμαθε, έβγαινε στο δρόμο και πήγαινε πάνω-κάτω και ο πατέρας μου στημένος στο πεζοδρόμιο έξω απ' το σπίτι μας να τον παρακολουθεί. Εγώ δεν το δεχόμουν αυτό, γιατί τα μικρότερα παιδιά της γειτονιάς ήδη ήξεραν ποδήλατο και γύριζαν όλο το τετράγωνο, κι εγώ θα έκανα ελεγχόμενο ποδήλατο; Έτσι δεν έμαθα ποτέ.

Όταν πήγα δεκαέξι χρονών, μπορούσα να βγάλω άδεια για μηχανάκι, αλλά τι μηχανάκι χωρίς ισορροπία; Έτσι πήγαινα σε μια φίλη της μάνας μου, και με έμαθε ισορροπία σε μοτοποδήλατο. Έκανα αρκετά μαθήματα και τελικά τα κατάφερα και πήγα και βόλτα στη γειτονιά με το μοτοποδήλατο. Αλλά τελικά, οι γονείς μου αρνήθηκαν κατηγορηματικά να μου πάρουν μηχανάκι (τι έκπληξη!) και έμειναν στη μέση τα όνειρα για το μηχανάκι!

Πάντως, πρέπει να είχαμε παρόμοιους γονείς, αν κρίνω από αυτά που λες (500 ρούχα, φόβοι για το ποδήλατο)!!!

Πω πω, τρόμαξα μ' αυτό που λες για το μωράκι! Αυτά φοβάμαι, ότι θα γίνει κάτι και δε θα το καταλάβουμε, και το ένστικτό μου δεν το εμπιστεύομαι... :( Δε νομίζω καν ότι έχω ένστικτο μάνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα..

Ειμαι στενοχωρημενη γιατι πηγα να κανω κεκακια τωρα το βραδυ και μου σπασε το μπροστινο δοντι το οποιο εχει και σφραγισμα .Ηδη εκλεισα ραντεβου για αυριο αλλα φοβαμαι γιατι αν δει και τα υπολοιπα η γυναικα θα παθει σοκ....

Κατερινακι θυμηθηκα το Δημητρακη που ελεγες για τα δοντια του..

Αννα Μαρια μια χαρα η τιμη στην ταβερνα ..Εμενα ο μπαμπας μουστο Νικολακη ειχαμε γυρω στα 100 ατομα στο τραπεζι και πληρωσε 1000 ..

Ανθη και μεις αεριο εχουμε στο σπιτι ευτυχως...Παλι καλα ξεκουραστηκες το ΣΚ...υπομονη μεχρι το αλλο.Καλα εκανες και αλλαξες το γιατρο σου...Και γω στο Νικολακη ειχα αλλον γιατρο ...και με βοηθησε αρκετα..

Καλο βραδυ ..Δεν εχω και πολυ διαθεση λογω δοντιου φιλια !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...