Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

@θελω να γινω μαμα

Μια απο τα ιδια! Εγω εχω ασθμα και με ταλαιπωρει πολυ, αλλα με τα 500 ρουχα και την αντιβιωση με το παραμικρο με εχουν κανει να μην εχω καμια ανοσια! Εν τω μεταξυ ολο μου το σοϊ σχεδον εχει ασθμα και του αντρα μου επισης, εκτος απο τον ιδιο ολοι ταλαιπωρουνται με αναπνευστικο. Ελπιζω ο μπεμπουλης να την σκαπουλαρει, δεν θα ηθελα να τραβαει τα δικα μου ζορια!

@ανθη

Ωραια! Με ξεαγχωσες λιγο, γιατι κι εγω ακουω τη γιατρο μου και την εμπιστευομαι.

Οπως το λες! Να ειναι γερο και τυχερο και τιποτα αλλο! Κι εγω μπεμπα ηθελα αλλα δεν αλλαζω τωρα το θησαυρο μου με τιποτα! Για μενα ενα κοριτσακι τωρα θα ηταν τελειο, αλλα η αληθεια ειναι πως για τα αδερφια ειναι πιο καλο να εχουν ιδιο φυλο. Ο,τι πει ο Θεος! Μονο να τα φυλαει ολα!

@kangaroo

Μπραβο για τα καλα αποτελεσματα!

Για το φυλο δεν νομιζω τα συμπτωματα να παιζουν ρολο, δεν ξερω παλι! Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κουκλες!!!

χθες γιορταζε ο αντρας μου,δεν γιορταζαμε αλλα ενα ψιλοχαμο τον ειχαμε,το μεσημερι φαγαμε μαζι με τα πεθερικα μου και το βραδυ ειχαμε λιγο κοσμο και μαζι με τα δικα μου 6 παιδια να ουρλιαζουν και να τρεχουν πανω κατω,που να γιορταζαμε κιολας ολη μερα δεν σταματησα

να ευχηθω στην Αθανασια χρονια πολλα,πολυχρονη!!που εξαφανιστηκες καλε;;σε χασαμε.....

εχουμε κανεναν αλλο να γιορταζει;; δεν νομιζω

Καλη α!για να σου πω ακου να βολευτεις,σου κακοπεφτουμε δηλαδη κυρια μου :o:lol::lol: ο μεγαλος μου λεει οτι του αρεσουν οι μεγαλυτερες δεν κοιταει τις συμμαθητριες του ακου να δεις και γενικα τελευταια ενα μισος για τα κοριτσια το εχουμε,δηλαδη τωρα να το εκλαβω ως προταση αυτο;; ;) οσο για την Κατερινα της ειχαμε κανει μια προταση καποτε αλλα η κυρια ;):lol::lol: αρνηθηκε ακους Καγκουριδου;;μας το επαιζε δυσκολη γιαυτο κι εγω τωρα δεν τη θελω για συμπεθερα :lol::lol: να φυγετε να πατε αλλου :lol::lol::lol:,καλα τι παθατε με το μπιμπερο :o:o και τα δικα μου γυρο στα 3μιση με τεσσετα το κοψανε αλλα δεν ειχα τετοιες περιπετειες

Αννα Μαρια τι τραβας κι εσυ με τη μανα σου,σιγουρα το κανει απο αγαπη αλλα σε καταλαβαινω τι νευρα θα εχεις,να της πεις οτι οσο περισσοτερο τα ντυνουμε τα παιδια τοσο αρρωσταινουν,ο Νικος μου στο σχολειο τριγυρναει χωρις μπουφαν εξω στο κρυο και ολα τα παιδια στο δημοτικο αλλα δεν μοπυ εφερε καμια ιωση φετος αντιθετως ο Γιωργος που ειναι μεσα στη ζεστη στα νηπια εχει αρρωστησει περισσοτερες φορες,οσο για τη φιλη της μαμας σου κι εγω θα εκνευριζομουνα και μου εχει συμβει να ερχονται και απροειδοποιητα επισκεψη οταν ημουν λεχωνα,ξερεις το σπιτι ενας χαμος χωρις ετοιμασια κι εγω μεσα στα νευρα ,πολυ μου τη σπαει οταν το κανουν αυτο....

Ανθη μου τι γλυκο παιδακι που ειναι ο Πανουλης φανταζομαι θα ελιωσες η μανα!!για τεταρτο να σου πω την αληθεια δεν θα ελεγα απολυτα οχι αν ημασταν καλυτερα οικονομικα θα το συζητουσα,αλλα να ηταν κοριτσι ομως,καλα απο μια μερια λεω δεν εχω αλλες αντοχες να ξαναζησω εγκυμοσυνη και μετα αυπνιες και νταντεματα κουραστηκα φτανει γερα να ειναι τα παιδακια μου να μεγαλωσουν σωστα και δεν μας χρειαζεται κι αλλο,θα ειναι καλα να ειναι το ιδιο φυλλο παντως για τα παιδια αλλα πανω απο ολα γερο ολα τα αλλα γινονται!!!

Κατερινιω πολυ χαιρομαι που πανε ολα καλα με το εμβρυακι σου,το εχω ακουσει κι εγω αυτο αν εχεις διαφορετικες εγκυμοσυνες αλλαζει το φυλλο,εγω παντως ειχα ιδιες εγκυμοσυνες,τα ιδια συμπτωματα ακριβως,πανω απο ολα γερο οτι και να ειναι παντως, σε ρωτησα για την πισινα γιατι οταν ημουν εγκυος στον Δημητρη ειχαμε παει διακοπες και το ξενοδοχειο ειχε πισινα,ρωτησα τον γιατρο μου αν μπορω να μπω και μου το απαγορευσε λογω μικροβιων και χλωριου ρωτησε λιγο τον γιατρο σου,μπραβο στην Αγγελικουλα σωστο δελφινακι!!!

Χριστινα καλωσηρθες στην παρεα μας και να χαιρεσε το παιδακι σου,στον μεγαλο εδινα κι εγω εβαπορε μετα τον χρονο ομως αλλα για πολυ λιγο καιρο γιατι δεν το επινε,μετα του το αλλαξα σε νουνου Kid μακρας διαρκειας στο χαρτινο και το επινε μια χαρα,ετσι και εδωσα και στον δευτερο,η τωρινη μας παιδιατρος γιατι στους αλλος ειχα αλλη δεν μας συνιστει το εβαπορε λεει ειναι γαλα κονσερβα μου ειπε να συνεχισω σκονη μεχρι τα 3 και με τα να δωσω φρεσκο ή αν δεν το πινει να δωσω φρεσκο κατευθειαν,ο Δημητης πινει μια χαρα τη σκονη προς το παρον και κατα το καλοκαιρι ενδεχεται να του το αλλαξω ειδωμεν......

καλα τι εγραψα παλι θα βαρεθειτε να με διαβασετε :o:o

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πέθανα σήμερα... Πάλι είχαμε επίσκεψη, μια φίλη του άντρα μου, και έφτιαξα σοκολατόπιτα και έψησα και διάφορα πιτάκια (έτοιμα και τα έψησα, ε, δε θα γίνω χίλια οκτακόσια κομμάτια...), γιατί περιμέναμε ότι θα ερχόταν με τον άντρα και τα δύο παιδιά τους, και είναι και οι τέσσερις πολύ φαγανοί! Αλλά τελικά ήρθε μόνη της... Ευτυχώς τα πιτάκια τσάκα τσούκου τα φάγαμε και μας ζήτησε και σοκολατόπιτα για τα παιδιά της (ευτυχώωωωωωωωωως!!!!!!) κι όλα καλά. Είναι πολύ καλή κοπέλα και ευχάριστη παρέα και χάρηκα που ήρθε!

Αλλά πολλή κούραση ρε κορίτσια, να πρέπει να έχω το σπίτι στην εντέλεια κάθε μέρα για τις επισκέψεις και να έχω και τον Αντρίκο που κάθε λίγο θέλει αγκαλιές και τάισμα... Απορώ πώς γίνεται χάλια από τη μια μέρα στην άλλη και πώς μαζεύονται τόοοοοοοοσα πιάτα...

Ανθήηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τρέλα ο Πανούληηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηςςςςςς!!!!!!!!!!! Λιώνωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!! Έτσι θα μου λέει κι εμένα, ή θα μου γρυλίζει κάτι του στιλ "δεν πα να κοιμηθείς ρε μάνα, γιατί μας τα 'χεις πρήξει δω χάμου;". (το "δω χάμου" ευγενική προσφορά του πατρινού άντρα μου). :P

Ρε συ Καγκουράκι, όντως, δεν ενδείκνυται η πισίνα στην εγκυμοσύνη... Πάντως με το "γοργόνες και μάγκες" με αποτελείωσες!!!

Κατερίνα, να τον χαίρεσαι τον άντρα σου!!!!! Φούριες είχες κι εσύ βλέπω...

Χριστίνα, βλέπω κι εσύ μεγάλωσες με τις ίδιες αρχές και αξίες με μένα!!! Χίλια οκτακόσια ρούχα... όσο για αντιβίωση, ευτυχώς οι δικοί μου δεν το παράκαναν.

Άντε, κλείνω, γιατί άρχισε η σειρήνα και μάλλον πείνασε ο φαγανούλης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε;;;

Σήμερα ήρθε το πρωί στο σπίτι μου μια αγαπημένη μου φίλη με το γιο της και χάρηκα πάααρα πολύ κι εγώ και ο Πάνος. Είναι από Κρήτη και δυστυχώς δεν τη βλέπω συχνά :(:(:( ..Το χάρηκα πολύ. Μακάρι να μην είχα και δουλίτσα για να τη χαρώ περισσότερο..Μετά πήγα στη δουλίτσα και παρόλο που είχα λιγότερες ώρες σε σχέση με Δευτέρα και Τρίτη κουράστηκα πολύ περισσότερο...Είχα διόρθωση αλλά δεν έκανα τίποτα. Άραξα στον καναπέ και ησύχασε το κεφάλι μου..

Καγκουράκι μου πολύ χαίρομαι που όλα πήγαν καλά με τον υπέρηχο!!!! Τώρα θα είσαι ήσυχη! Έχω κι εγώ διαφορετικά συμπτώματα από την πρώτη φορά αλλά η διαίσθηση μου λέει πως θα είναι αγοράκι..Για να δω..θα πέσω άραγε μέσα;;;;Όσο για τις κατηγορίες στο κολυμβητήριο πολύ μελετημένες :lol::lol::lol: Ειδικά αυτό το γοργόνες και μάγκες όλα τα λεφτά!

Κατερινάκι είχες δεν είχες τραπέζωσες κόσμο πάλι ε;;; Ε μα, τέτοια χρυσοχέρα που είσαι πώς να μη σου έρχονται;;;; Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!Πάντως μπράβο και μόνο που λες ότι μπορεί και να σκεφτόσουν τέταρτο..Εγώ και το δεύτερο μετά δυσκολίας το πήρα απόφαση.......Είχες 3 εγκυμοσύνες με ίδια συμπτώματα ακριβώς :shock::shock::shock: ;;;;; Φοβερό. Γενικώς ακούω ότι οι εγκυμοσύνες διαφέρουν μεταξύ τους.

Άννα Μαρία είναι σίγουρο πως ο γιόκας σου θα σου λέει τέτοια λόγια. Εϊναι γνωστό άλλωστε πως τα αγοράκια έχουν έρωτα με τη μαμά τους..Γι' αυτό τις μαμάδες των αγοριών τις λένε κακές πεθερές..Τίποτα δεν είναι τυχαίο :lol::lol::lol::lol: ....Στείλε λίγη σοκολατόπιτα και από εδώ.....

Χριστίνα εύχομαι ο μπεμπούλης σου να τη σκαπουλάρει και να μην έχει προβληματάκι στο αναπνευστικό του....Να ακούς τον παιδίατρό σου και να μην αγχώνεσαι. Αν διαβάσεις δημοσιεύσεις κοριτσιών σχετικά με το τι κάνουν και τι δίνουν στα μωρά τους θα τρελαθείς και θα νομίζεις πως τα κάνεις ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ. Κάθε μανούλα είναι διαφορετική και κάθε παιδάκι επίσης.

Αυτάαααα...Πάλι ανακατεύομαι...Δεν μπορώωωωωωωωωω.....

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, δίκιο έχεις... Κι εγώ διαβάζω όχι μόνο για διατροφή του μωρού, αλλά γενικότερα για φροντίδα μωρού, από άλλα κορίτσια, και σκέφτομαι, μα ΟΛΑ ΛΑΘΟΣ τα κάνω πια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

Για την πισίνα δεν υπάρχει πρόβλημα, καταρχήν ρώτησα τον γιατρό μου και μου έχει δώσει το ΟΚ. Επίσης η συγκεκριμένη πισίνα έχει τμήματα βρεφικής κολύμβησης μπαινουν βρεφάκια απο 3μηνών μέχρι παιδάκια 4χρονών και τμήματα για εγκύους (υδρογυμναστική). Οι γονείς που μπαίνουν μέσα έχουν πάει ολοι βεβαιώσεις απο παθολόγο και γυναικολόγο, κάνουν μικροί μεγάλοι υποχρεωτικά ντουζ πριν μπουν στην πισίνα, τα μωράκια φοράνε swimpants (τις πάνες που είναι για το νερό) και η πισίνα καθαρίζετε με οζον και όχι με χλώριο. Πάντως Κατερίνα μου και εγώ σε πισίνα ξενοδοχείου δεν θα έμπαινα.

Ανθή ανακατωσούρες ακουώ υπομονή αυτό δειχνει οτι είναι καλά το μπεμπάκι σου και ας ταλαιπωρεί λίγο την μανούλα. Συμφωνώ οτι μπορει η ίδια γυναίκα να έχει τελειως διαφορετικές εγκυμοσύνες και να μην λέει τίποτα για το φύλο απλά έγραψα οτι σε μένα με διαφορετικά συμπτώματα μάλλον θα μου προκύψουν διαφορετικά φύλα. Γερά να είναι ολα τα παιδάκια. Η αλήθεια είναι οτι ηρέμησα κάπως μετά και τα χθεσινά αποτελέσματα, εσύ πότε εχεις αυχενική. Ο γιατρός σου σε ποιο μαιευτήριο είναι?

Αννα Μαρία νομίζω κάθε μανούλα κάνει το καλύτερο για το παιδί της πάντα ομως θα αναρωτιεσαι αν είναι και το σωστό :roll::roll:

Φιλια τσούπρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@θελω να γινω μαμα

Νοικοκυρα εισαι!!! Μπραβο! Εγω δεν το εχω παλι καθολου! Να χαιρεσαι τον αντρα σου!

@κα1

Ευχαριστω! 2 παιδακια εχεις ε; να τα χαιρεσαι! Κι εγω λεω σε λιγο καιρο να του το γυρισω στο φρεσκο, γενικα βαριεται ευκολα και θελει συχνα καινουργιες γευσεις.

@ανθη

Ανθη μου, δικιο εχεις, αλλωστε κι εγω τα ιδια λεω σε ολες τις αγχωμενες μανουλες, οτι καθε παιδακι ειναι διαφορετικο, καθε γιατρος εχει τη δικια του μεθοδο, αλλα η αληθεια ειναι πως ευκολα το λες αλλα δυσκολα το εφαρμοζεις, στο δικο σου παιδι εχεις παντα αγχος!

Περαστικα για τις ανακατωσουρες!...

@kangaroo

Εγω οταν ημουν εγκυος στην αρχη που δεν το ηξερα ειχα παει διακοπες και μπηκα σε τζακουζι, σε πισινα, σε θαλασσα, ηπια, εφαγα, καπνισα, ολα τα εκανα. Αφου σου εδωσε ο γιατρος το ΟΚ, ολα καλα!

Πρεπει να ειναι πολυ ωραια εμπειρια να κολυμπας με το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστίνα, δε γιόρταζε ο άντρας μου. Για το μωρό έχω συνέχεια επισκέψεις! Αλλά παίρνω τις ευχές για τα γενέθλιά του που είναι την Κυριακή!

Κι εγώ όταν έμεινα έγκυος και δεν το ήξερα έκανα τα πάντα: 200 κοιλιακούς τη μέρα και διάφορες άλλες ασκήσεις, κουβαλούσα έπιπλα, βαλίτσες, σκηνικά, γιατί είχαμε το θέατρο του σχολείου, έτρεχα συνέχεια πάνω-κάτω, κουραζόμουν τρελά, έπινα ζιβανίες (κυπριακό τσίπουρο), γενικά έκανα ό,τι δεν έπρεπε! Κι ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα το μωρό!

Καγκουράκι πολύυυυυυυυ οργανωμένο το κολυμβητήριο!

Ουφ, δεν κοιμάται σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια???Σας έχασα!!!! Σας διάβαζα αλλα μηδεν χρόνος για να απαντήσω.Ειστε καλά??Εμεις καλά ειμαστε.Ο Στεφανάκος μου εβαλε εμβολιο σημερα κατά τα άλλα μια χαρα. Πριν μια βδομάδα που τον ζυγισαμε ηταν 8800γρ. ΜΕγαλώνει κι ολο παιχνιδάκια μου κάνει και με τρελλαίνει!!! Σημερα το βράδυ θα πάμε σε φιλους για φαγητο κι αυριο βραδυ εχουμε εξοδο μετά απο πολύ καιρό!!!Ερχεται ο Βερτης στην Κύπρο και θα πάμε όλη η παρέα.Τον μικρό θα ερθει η μαμα μου να τον κρατησει.Ευτυχως εστρωσε και πάλι στον ύπνο του.Μονο που κοιμαται γυρω στις 9, ξυπνάει 5 τρωει και ξανακοιμαται.Λογω του βρεφοκομικου ξαναξυπναει στις 7 - 7:30.Κατα τα αλλα μια χαρα. πολύ κρύο!!!!

Κάλλι μου τι κάνεις???

Καγκουράκι μπράβο για τα αποτελέσματα...καλά το γοργονες και μαγκες τέλειο!!! :D

Κατερίνα μου μάλλον σε πήραν χαμπάρι ότι πάντα εισαι σε ετοιμοτητα και σου έρχονται!Να χαιρεσαι τον αντρούλη σου.

Αννα Μαρια το επαθα κι εγώ όταν γεννησα, ετρεχα για το μωρό και για το σπιτι και μετά ήμουν πτώμα.Πολύ άσχημο...

Ανθή μου κουράζεσαι πολύ,τουλάχιστον προσπάθησε να είσαι χαλαρή τις υπόλοιπες ώρες.

Αθανασία μου χρονια πολλά εστω και καθυστερημενα...σε χάσαμε!!

Όλια πώς εισαι εσύ???Η Αλίνα, η ΜαρίαΖ?????

Χριστινα καλώς ηρθες στην παρεα μας...

Κοριτσια μου συγχωρεστε αν ξεχναω κάποια αλλά γραφω βιαστικά τωρα. Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια εγω εδώ ειμαι

αλλά δεν βλέπω πολύ κίνηση....

πάω να ταισω την μικρή το αβγό της και μετά θα πάμε να πάρουμε ένα δώρο για ένα φίλο που γιορταζε.

Σήμρα γιορτάζει και η αδερφή μου και θα περάσουμε και μια βόλτα απο τη μαμά μου να φάμε το γλυκάκι μας :D

Αυτα κοριτσάρες δεν έχω άλλα νέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγω,ολη μερα σημερα στους δρομους ειμαι,τα ποδια μου καινε,το πρωι πηγαμε στο δημαρχειο εκανε η αδερφη μου πολιτικο γαμο,σε 5 λεπτα ειχαν παντευτει που να το συνηδειτοποιησουν τι εγινε γιαυτο δεν θα εκανα ποτε πολιτικο,μετα πηγαμε για τσιπουρακια,το μεσημερι γυρισαμε σπιτι και το απογευμα πηγαμε στα γενεθλια της ανηψιας μου,κατα τις 9 μαζευτηκαμε

πριν απο λιγο μου ηρθε η περιοδος,παλι νωριτερα 20 μερες εγινε ο κυκλος μου,δεν ξερω τι γινεται κατι δεν παει καλα κατι εχω ακουσε για θυροειδη,και ειχα κλεισει και για παπ την εβδομαδα που περασε αλλα ο γιατρος πηρε αδεια και μου το ακυρωσαν,μαλλον πρεπει να παω και για εξετασεις :( ....

ευχαριστω και για τις ευχες σας για τον αντρουλη μου να ειστε καλα!!!

Μαρακι μου τι ωραια που θα πατε στο Βερτη,θελω κι εγω!!!πολυ μου αρεσει,να περασετε καλα και να πιειτε και κανενα ποτακι και για μας!!!

Χριστινα μαλλον τα μπερδεψες λιγο,δικαιολογημενη με τοσες που ειμαστε,ο δικος μου ο αντρας γιορταζε,τρια αγορια εχω και οι ηλικιες τους φαινονται στα τικερακια μου

Κατερινα χρονια πολλα για την αδερφη σου να τη χαιρεσε,κατι ειχα γραψει για σενα αλλα δεν μας εδωσες σημασια παλι ;):o:D

Αννα Μαρια βλεπω παλι δεν αντεξες ανοιξες ποστακι για τα κιλα,καλα γιατι τρωγεσαι αφου τα εχασες τα κιλα σου............

Ανθη μου αν ηταν καλυτερα τα οικονομικα μας,σιγουρα θα βαζαμε μπρος για την κορη :o:D αλλα δεν ειναι γιαυτο ας μην λεω μεγαλα λογια,ναι σε ολες τις εγκυμοσυνες τα ιδια,ορεξη στο φουλ και εντονες καουρες,αναγουλες και ζαλαδες δεν ειχα σε καμια

πολλα φιλια κουκλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia! Zito syggnomi gia ta greeklish alla o ypologstis mou kati epathe kai de vgazei ellhnika..Eimai asxeti kai den katafera na to rythmiso. Tha zitiso avrio boithia apo to husband! Ta nea mou tora. Ta exo paiksei elafros. Exo para poli syxna zalades kai anakatosoures. Den kano emetous an kai tha ithela poli na kano gia na kselafroso...To na fygo gia douleia einai vasanistirio. Eytyxos den eimai tooooso xalia kathe mera. Eimai prismeni kai niotho skata.Den mporo na haro thn egkymosynh mou...Gkriniazo synexeia kai exo polla neyra. Na do ti tha kano.....

Katerinaki-kangooraki pos eisai esy???? Eimai 9 evdomadon tora, opote ypotheto oti tha mou pei gia ayhenikh se 3 evdomades. Ston Pano th dwdekati evdomada thn ekana.O giatros mou einai sto iaso. O dikos sou???? Oraia fasi me tin pisina! Logiko pantos na einai pentakathari th stigmi pou mpainoyn vrefakia mesa...Na xairesai tin aderfi sou! Ti glykaki fagate?????????

Katerinaki na zisi h aderfoula sou. H alhthia einai pos den katalavaineis kai polla ston politiko gamo. To apotelesma omos einai to idio. Simasia exei na einai eytyxismeni h kopela! Sou eipa na xairesai ton antrouli sou???Mazi me ola ta alla pou exo pathei irthe kai h apoleia mnimis...An de sou eipa NA TON XAIRESAI!!!! Pantos eisai tyxeri pou den eixes anakatosoures kai zalades. Ston Panouli den eixa tipota. Tora ta exo paiksei...Toylaxiston einai ena deigma pos ola vainoun kala..Poli mikros egine o kiklos sou....Poso itan paliotera????Perimene mehri na erthei o giatros sou na sou eksighsei pou mporei na ofeiletai...Se polles gynaikes pantos o kyklos allazei...

Anna Maria eytyxos spania ephreazomai pia apo ayta pou diabazo sto mammy. Den mporo na agxonomai kai gia alla pragmata apo ayta pou idi me agxonoun...Kathe kopela exei to systima ths me to paidaki tis. Otan gennisa ta eixa dei ola. Den iksera ti prepei na protokano..Na xairesai ton antrouli sou gia thn Kyriaki. Sto leo apo tora giati logika mexri tin kyriaki tha to exo ksexasei :oops::oops::oops:

Maraki ti kaneis???Pos einai o Stefanakos sou???? De mas exeis valei akoma foto apo th vaftisi..Perimenoume...Na perasete poly poly omorfa sthn eksodo sas! Perimenoume nea! Na nai kala aytes oi mamades pou kratane ta mikra mas!

Xristina pragmati sto diko sou to paidi einai diaforetika kai exeis agxos. Exo dosei ki ego polles symvoules pou den tis efarmozo :oops::oops::oops: Eyxaristo gia ta perastika....

Ayta koritsia. Pali niotho kapos to stomaxi mou..Pali exei trypa kai an tolmiso na fao tha me piasei anagoula...Ouffffffffffffffffffffff....

Polla filakia se oles sas!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@μαρακι

Ευχαριστω κοπελα μου, να εισαι καλα!

@κατερινα

Να σου ζησει τοτε! Που θα παει θα σας μαθω!Να ζησει κι η αδερφουλα σου, αγαπημενοι κι ευτυχισμενοι να ειναι! Ουτε κι εγω θα εκανα ευκολα πολιτικο γαμο, αλλα ποτε μη λες ποτε.

@kangaroo να χαιρεσαι την αδερφη σου!

@ανθη μου, στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν ειχες τετοια; Ευτυχως, συνηθως μεχρι τη 2η εβδομαδα υποχωρουν και θα ηρεμησεις. Οταν ημουν εγκυος ειχα το 2ο και 3ο μηνα ανακατωσουρες πολλες. Με βοηθουσε λιγο να τρωω αμυλουχες τροφες, δηλαδη τοστακια, πατατες σε οποιαδηποτε μορφη, μακαρονια σκετα με τυρι, βασικα δεν μπορουσα να φαω και τιποτα αλλο. Αλλα εμετο αν κανεις δεν θα ξαλαφρωσεις, θα παρεις φορα και θα κανεις συνεχως. Οσο για τα νευρα...αστο! Το πρωτο τριμηνο ηταν εφιαλτικο, ουτε καλημερα δεν μου ελεγες! Μετα καπως στρωνει, αλλα οι ορμονες τρελαινονται οποτε ειναι αναποφευκτο. Παντως, ειχα ακουσει για τις ανακατωσουρες οτι κανει καλο το λεμονι και η πιπεροριζα (τζιντζερ), εγω δεν τα εφαρμοσα, αλλα δεν χανεις κατι.

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κουκλιτσες και απο μενα...Σηκωθηκα πρωι πρωι και ο αερας μου εριξε παλι τις απλωστρες με τα ρουχα..Αφου ξυπνησα απο τον αερα...Τα νευρα μου παλι..

Χριστινα καλωσηρθες δεν εχουμε ξαναμιλησει ..Περιμενεις και συ μπεμπακι?

Εμεις ευτυχως ειμαστε καλα ..Σημερα εχω ρεπο ..Ελεγα να βγουμε λιγο εξω αλλα ο καιρος ειναι χαλια..

Ανθη υπομονη !!Που θα παει θα περασει το πρωτο τριμηνο ..

Κατερινακι κανγκουρακι μια χαρα το μπεμπακι στην κοιλιτσα ...φιλια στην Αγγελικουλα..

Κατερινακι να χαιρεσαι τον αντρα σου ..Λιγο καθυστερημενα...

Χρονια πολλα και στην Αθανασια ..Αληθεια που χαθηκε?

Εγω την τριτη βγηκα αγορα και ψωνισα για τον Νικολακη ..Του πηρα δυο μπουφαν για του χρονου kai εσωρουχα και πηρα και γω ενα φορεματακι..

Αννα Μαρια φιλια στον Αντρεακη..Αυτες οι επισκεψεις οντως ειναι πολυ κουραστικες γιατι πρεπει να εχεις τακτοποιημενο το σπιτι και να εχεις και ετοιμασιες..

Μαρακι πως περασατε στο Βερτη??Ο Στεφανακος τι κανει?

Αυτα απο μας φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! Τι κανετε?Εμεις χαλια...Ο μικρος ειναι από χθες βραδυ με πυρετο 40, 39 κ με το ζορι επεσε στο 38,5. Πηγαμε παιδιατρο κ μας ειπε οτι ειναι από το εμβολιο...τοσο πολύ ομως βρε κοριτσια? Και το θεμα ειναι ότι δεν πέφτει.Εμενα με ανησυχει οτι ο μικρος χθες ειχε πιει κ την τελευταια δοση αντιβιωσης για την ωτιτιδα κ βαλαμε κ εμβολιο.Ο γιατρος λεει οτι δεν εχει σημασια αλλά κ πάλι δεν ξερω.Ολο κλαιει το μωρο μου... Τι αλλο να κάνω για να πέσει ο πυρετος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου εγω ξερω οτι οταν ενα παιδακι παιρνει αντιβιωση δεν κανει εμβολιο,και τοσο υψηλο πυρετο δεν νομιζω να κανει το εμβολιο δεν ξερω παλι αλλα η πειρα μου αυτα μου λεει,μηπως εγινε λαθος διαγνωση να κανει τοσο πυρετο ενω τελειωνει η αντιβιωση; :o ,δεν ξερω κατα ποσο εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου αλλα εγω αν ημουν στη θεση θα πηγαινα και σε αλλο γιατρο,κριμα να ταλαιπωρηται τοσες μερες ο καημενουλης,περαστικα σας συντομα ευχομαι και καλου κακου παρε και μια δευτερη γνωμη ποτε δεν ξερεις......

Ανθη μου σε ευχαριστω για ολες τις ευχες σου!!οσο για τον κυκλο μου εχω αγχωθει λιγο γιατι παντα ειχα σταθερο κυκλο 29-30 μερες και ηταν παντα ρολοι δεν ειχα ποτε προβληματα,τωρα δεν ξερω τι μπορει να συμβαινει και ψαχνω στο ιντερνετ και αγχωνομαι ακομα περισσοτερο ακομα και για κλημακτηριο διαβασα και χιλια δυο αλλα......

Ολιακι μεγεια τα ρουχαλακια σας καλοφορετα κι εγω θελω να βγω για ψωνια,να παρω μερικα ζευγαρια φορμες για τα παιδια για του χρονου και ενα φορεμα για μενα

Χριστινα σε ευχαριστω για τις ευχες σου να εισαι καλα,ο μικρουλης σου καλα ειναι;;;

Αννα Μαρια που εξαφανιστηκες;;δεν μας εχεις συνηθισει σε τετοιες απουσιες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@μαρακι

Θα συμφωνησω με την Κατ, καλυτερα να παρεις μια δευτερη γνωμη, για καλο και για κακο και γενικα εμπιστευσου το ενστικτο σου, συνηθως ειναι σωστο.

@κατ

Καλα ειμαστε, ταλαιπωρουμαστε οικογενειακως απο ιωση μια εβδομαδα τωρα, την πηρε πρωτα ο μπεμπης και μας εξολοθρευσε, μαμα, μπαμπα, γιαγιαδες! Κι αυτος ο καημενος βηχει πολυ ειδικα στον υπνο του...αλλα θα περασει, συντομα ελπιζω

εσεις καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα μου το μωρο ηταν μια χαρα την εβδομαδα αυτη απλα έπρεπε να ολοκληρωσει την αντιβιωση.Κι εγώ ειχα ακουσει οτι δεν κάνει να βαλει εμβολιο οταν παιρνει κάτι γι'αυτο και πριν πάμε τον πήρα τηλ και τον ρωτησα (τα εμβολια τα κάνουμε στο δημοσιο) και μου ειπε οτι μπορει να εμβολιαστει εφοσον ειναι καλα και δεν εχει πυρετο. Σημερα οταν του ειπα οτι πιστευω οτι τον πειραξε ο συνδυασμος εμβολιου και αντιβιωσης μου ειπε θα δειξει, μετά οχι δεν εχει σχεση!!! :roll: Νομιζω ειναι καιρος για αλλαγή παιδιατρου.

Ταλαιπωρηθηκε αρκετά το μωρο μου.

Τωρα τον έκανα ντουζάκι και ηρεμησε απο τον πυρετο.Κοιμαται τωρα και μολις ξυπνησει θα ξανα ελεγξω τον πυρετο.

Χριστινα μου πόσο ειναι το παιδάκι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι 11 μηνων. Εσενα ειναι βλεπω λιγο μικροτερος, να τον χαιρεσαι! Εγω δεν ειμαι απο τις υστερικες μαμαδες, αλλα αν κατι δεν το αισθανομαι καλα το χιλιοψαχνω, better safe than sorry σωστα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

Μαράκι περαστικά στον Στεφανάκο σου, και εγώ ξέρω οτι για να κάνει εμβόλιο πρέπει να μην είναι άρρωστο το παιδάκι, για την αντιβίωση δεν ξέρω να σου πω περισσότερα. Οπως λεει και η Κατερίνα τα εμβόλια μπορεί να κάνουν πυρετό οχι όλα και οχι σε όλα τα παιδάκια αλλά οχι και μέχρι 40. Να γίνει καλά ο μικρούλης και πάρε και μια δεύτερη γνώμη.

Χριστίνα περαστικά σας, ο βήχας είναι το χειρότερο τα ταλαιπωρεί τόσο μικρούλια.

Ολια καλοφόρετα τα ρουχαλάκια θέλω και εγώ να ρίξω μια ματιά τώρα στις εκπτώσεις αλλά και τι να παρω για μένα.

Κατερινάκι ευτυχισμένη να είναι η αδερφούλα σου. Είχα πάει και εγώ πριν τις γιορτές σε πολιτικό γάμο και όντως σε πέντε λεπτά είχαν τελειώσει, ασε που μέχρι να έρθει η σειρά τους και μέχρι να φύγουμε είχαν παντρευτεί άλλα 4-5 ζευγάρια. Για τον κύκλο σου τώρα ήρθε στις 20 μέρες ή έχει μικρύνει και έχει σταθεροποιηθεί εκεί. Ξέρω οτι μια φορά αν σου έρθει και πολύ πιο νωρίς το θεωρούν φυσιολογικό. Και ο δικός μου κύκλος έχει γίνει μικρότερος 25μέρες απο τότε που σταμάτησα τον θηλασμό. Οσο για το οτι δεν απάντησα δεν ξέρω εγώ απο τέτοια... :lol::lol::lol:

Ανθή μου υπομονή σε λίγο καιρό ολα αυτά θα υποχωρήσουν και θα χαρείς την εγκυμοσύνη σου. Προσπάθησε να κοιμάσε οσο περισσότερο μπορείς, να τρως οτι αντέχει το στομάχι σου και αν σε ανακουφίζει να τα βγάζεις. Εγώ πολλές φορές σε αυτή την εγκυμοσύνη οταν δεν άντεχα άλλο το ανακάτεμα μια βόλτα απο την τουαλέτα την έκανα, εβγαζα κυρίως υγρά και μετά ήμουν καλύτερα. Και ο δικόε μου γιατρός στο Ιασώ είναι εγώ θα ξαναπάω στις 15/2 λες να σε πετύχω εκεί :lol::lol::lol:

Σας αφήνω έχω σιδερώσει δυο πληντύρια και μου μένει άλλο ένα ουφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Σας έλειψα;

Χτες δεν μπήκα, γιατί κοιμήθηκα στη μάνα μου... :( Εφιάλτης... Πέρα απ' το ότι ταλαιπωρήθηκα γιατί είχα τον μικρο το βράδι μόνη μου και είναι και το σπίτι διώροφο, πέθανα απ' το κρύο. Μου βάλανε ένα πάπλωμα πολύ βαρύ και αλύγιστο, δεν μπορούσα να σκεπαστώ σωστά, και κρύωνα τρομερά. Σε κάποια φάση πήρα το κουράγιο και σηκώθηκα και βρήκα και ένα δεύτερο πάπλωμα, αλλά πάλι κρύωνα... Είχα όλο το βράδι αναμμένη σόμπα, και η θερμοκρασία δεν ανέβηκε ούτε ένα βαθμό... 15 βαθμοί όλο το βράδι... Όταν ξύπνησε ο Αντρέας στις 4 για να φάει, ξεπάγιασα...

Ο λόγος που κοιμήθηκα στη μάνα μου είναι ότι ήρθε το πρωί ο υδραυλικός και έκανε μια τρύπα στον τοίχο μήπως και βρούμε το λόγο της υγρασίας, και ο Αντρέας δεν έπρεπε να είναι στο σπίτι. Και πάλι δεν βρήκαμε το λόγο... :( Εν τω μεταξύ έχει προχωρήσει αρκετά... :( Τώρα λέει ότι πρέπει να φταίει η υγρασία απ' το μπάνιο και εξαπλώνεται στους τοίχους και θα μας ανοίξει, λέει, μια τρύπα, σπάζοντας μερικά πλακάκια και θα βάλει ένα πορτάκι να αερίζεται. Σόρι ρε παιδιά, αλλά γίνεται τέτοιο πράγμα; Και να προσπαθούμε με τον πατέρα μου να τον πείσουμε να φέρουμε κι άλλον υδραυλικό, ν' ακούσουμε και μια δεύτερη γνώμη, κι αυτός εκεί "κι άλλον να φέρουμε, τα ίδια θα μας πει". Και να του λέμε ότι μπορεί και να μη μας πει τα ίδια, και να επιμένει. Τελικά συμφώνησε, αλλά μας έσπασε τα νεύρα, και μετά μου την είπε κιόλας ότι ανακατεύεται ο πατέρας μου στο σπίτι μας!

Αφήστε που του είπα ότι όταν θα έρθει η μάνα του για τη βάφτιση, δε θέλω να ανακατεύεται και να της το κόψει αυτός και μου λέει "ξέρω εγώ τι θα της πω και πως θα της το κόψω" και μετά συνεχίζει "και δεν πειράζει αν ακούσεις μια άλλη γνώμη, η μάνα μου τρία παιδιά μεγάλωσε, κάτι ξέρει". Άμα αρχίσαμε έτσιιιι..."....... Καταλαβαίνετε... Ουφ, σκεφτόμουν το γάμο μου, που μου τον μαύρισαν, (όχι ότι έκαναν κάτι, απλά ήταν ο εαυτός τους) και τώρα συνειδητοποίησα ότι θα μου μαυρίσουν και τη βάφτιση του παιδιού μόνο και μόνο που θα έρθουν... Αφήστε που θέλει η μάνα του να μείνει στο σπίτι μας, πράγμα που σημαίνει ότι θα είναι μες στα πόδια μας, γιατί θα κοιμάται στο σαλόνι, ενώ η μάνα μου έχει τρία άδεια δωμάτια, και θα είμαστε σαν τους γύφτους (θα είναι στο στοιχείο τους δηλαδή...).

Σεντόνι άπλωσα, θα γράψω άλλο ποστ για να σχολιάσω τα δικά σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...