Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Kατερινακι ξεχασα να σου απαντησω για το γαλα,κι εγω ακομη σκονη δινω στον Δημητρη το frisogrow,η παιδιατρος μας λεει να συνεχισουμε αυτο μεχρι 2μιση με 3 χρονων επειδη ειναι πιο εμπλουτισμενο σε συγκριση με το φρεσκο γαλα,στους αλλους δυο ξεκινησα πιο νωρις να δινω φρεσκο αλλα στην αρχη επιναν νουνου kid και μετα πηγαμε στο φρεσκο,ο καθε παιδιατρος εχει αλλη γνωμη απο οτι φαινεται,εσυ θα δεις ποιο πινει καλυτερα και θα κρινεις,εγω επειδη το πινει πολυ καλα αυτο δεν αποφασισα ακομα να του αλλαξω γαλα και μαλλον μεχρι τα 2μιση θα συνεχισω να του δινω αυτο και βλεπουμε μετα

Καλη μου κι εγω μερικες φορες σκεφτομαι πρωτα το κακο και γινομαι απαισιοδοξη αλλα το παλευω και προσπαθω να σκεφτομαι θετικα ,αφου σε βοηθαει ο πνευματικος σου ομως να πηγαινεις πιο συχνα να μιλας μαζι του να ξαλαφρωνεις,και για μας εδω να μην ξαναπεις ποτε οτι μας πριζεις,γιαυτο ειμαστε εδω για να ακουμε η μια την αλλη και να βοηθαμε οσο μπορουμε,σκεψου θετικα μην βαζεις το κακο στο μυαλο σου,οσο για τις φοβιες τι να σου πω,σκεφτεσαι συγκεκριμενα πραγματα και φοβασαι;;;να μην βλεπεις ταινιες που σε φοβιζουν απεφυγε οτι σε τρομαζει και προσπαθσε να μην μεταδοσεις και τους φοβους σου στο παιδι,ειμαστε εδω σε οτι κι αν χρειαστεις

η γιορτουλα μας στο νηπιαγωγειο σημερα πηγε πολυ καλα,τα παιδακια ξαφνιαστηκαν με τον Αγιο Βασιλη και το χαρηκαν,φεραμε τα χριστουγεννα πισω παλι,ο σκαντζοχοιρακος μου ηταν τελειος και συγκινηθηκα παλι η μανα :o:o:lol::lol: παντα το παθαινω με τις σχολικες γιορτες και τις παρελασεις :D

Αννα Μαρια ποιος σου το ειπε παλι αυτο;;ακου απο 40 ημερων λενε αγκου :o:o:lol::lol: μηπως να ανοιξουν και καμια συζητηση κιολας;;;και κατσε αγχωσου εσυ παλι,πλακα εχεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερίνα, απ'όσα έχω διαβάσει, τα διάφορα "ειδικά" παιδικά γάλατα, είναι λίγο απάτη, αφού το παιδί μετά τα δύο μπορεί να πιεί κανονικό γάλα και τα εμπλουτισμένα δεν του προσφέρουν τίποτα, μάλλον το επιβαρύνουν. Ειδικά για το Νουνου Kids είχα διαβάσει ότι δεν έχει καν λόγο ύπαρξης, αφού μετά τα δύο δε χρειάζεται ειδικό γάλα για τα παιδιά. Παίζονται όμως μεγάλα συμφέροντα...

Τον μικρό πότε τον αποθήλασες;

Χι χι, δεν αγχώνομαι βρε για το αγκού, αν είναι δυνατόν! Εδώ το μωρό λέει "ναι" όταν τον ρωτάμε κάτι, και χτες τον ρώτησα αν πεινάει και μου είπε "όχι ακόμα". Οκ, πλάκα κάνω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, όσο για τα Χριστούγεννα που ξαναφέρατε, εμείς δεν τα αφήσαμε ποτέ! Το δέντρο ακόμα να το ξεστολίσουμε! Ανέλαβε ο άντρας μου να το ξεστολίσει, οπότε καταλαβαίνετε... Μέχρι τον Δεκαπενταύγουστο θα έχουμε λευκά Χριστούγεννα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!!!!σημερα ευτυχως ειμαι καλυτερα!!!!!!οσο για τις φοβιες που εχω συνηθως ειναι για αρρωστιες και θανατους!!!!βεβαια περνανε απο το μυαλο μου απειρα αλλα πραγματα που τα σκεφτομαι και παθαινω αλλα αυτα τα 2 ειναι τα πιο "επωδινα".τελος παντων!!!σας ευχαριστω πολυ παντως που εισαστε εδω!!!!!!!!!

εσεις τι κανετε?αννα μαρια ρωτα ρε συ τον γιο σου,να ερθω να τον παρω αυριο να παμε στο παρκο?θα παρω και μπαλα!!!!!!περιμενω την απαντηση του!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: οσο για το δεντρο,μην εισαι παραλογη!!!!απο τωρα θελεις να το μαζεψει ο ανθρωπος?εμενα παντως τον θερμοσιφωνα ακομα να τον βγαλει!βαριεμαι τωρα να υπολογιζω αλλα νομιζω 4 χρονια ειναι περιπου που το λεει ΑΛΛΑ δεν τοκανει!!!!!εχεις κι εσυ ακομα!!!!!

κατερινακι μου τελειο το σκαντζοχοιρακι σου ε???αντε και του χρονου να ειναι γερος να ξαναπαιξει στη γιορτουλα του!!!!!!

το γκαστρωκατερινακι μας τι κανει????η αγγελικουλα σου?αληθεια της το ειπατε?

οι υπολοιπες που εισαστε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;

Εγώ είμαι καλά! Ο Πανούλης μάλλον τις ξεφορτώθηκε τις ψείρες ;) ! Ο άντρας μου ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ του έβαζε ξύδι στο κεφάλι και με φοβερή υπομονή έβγαζε μία μία τις κόνιδες μέχρι που εξαφανίστηκαν! Το Σάββατο θα κάνει και την επαναληπτική θεραπεία, θα τον κουρέψω και πιστεύω ότι θα τις αποχαιρετήσουμε ΟΡΙΣΤΙΚΑ!!!! Όσο για μένα εξακολουθώ να μην έχω συμπτώματα πέρα από την υπνηλία (όχι τραγική), το πρησμένο στήθος, τα δέκατα το πρωί, ελάχιστο ανακάτεμα για 5 λεπτά το πρωί όταν σηκώνομαι (μέχρι να πιω πρωινό) και τρελή πείνα..Με το που τρώω ξαναπεινάω :shock::shock::shock: ....Για κούραση ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ και μου κάνει εντύπωση που δεν έχω πλέον κανένα τσιμπηματάκι-ενόχληση στην κοιλιά χαμηλά ή στη μέση που είχα στην αρχή αρχή..

Άννα Μαρία αύριο πρωί θα πάμε στο γιατρό! Είμαι 7 εβδομάδων και 3 ημερών οπότε αν πηγαίνουν όλα καλά θα ακούσουμε καρδούλα...Μακάρι κοριτσάκια μου να πάνε όλα καλά. Έχω άγχος και ας είναι η δεύτερη φορά...Φοβάμαι που δεν έχω φοβερά συμπτώματα....

Όσο για τη σχολίταρο σκιάχτηκα :?:?:?:? Μα τι πράγμα είναι αυτό;;;Ακούς εκεί "βρήκα ψείρα"...ΜΠΡΡΡΡ...Ο φόβος και ο τρόμος των παιδιών...

Το θυμάμαι που κόλλησες ψείρες πριν το γάμο...Μα τι γκαντεμιά και αυτή..Βρε αυτή την εξαδέρφη...Σε έχει φάει :lol::lol::lol: Εγώ ευτυχώς παρόλο που πλησιάζω τον Πάνο σε απόσταση αναπνοής όλη την ώρα δεν κόλλησα! Είχα όμως φαγούρα σε όλο μου το σώμα και το κεφάλι που οφειλόταν σε ψυχολογικούς λόγους :lol::lol::lol:

Όσο για την περίοδο μου φαίνεται πολύ νωρίς να σου ήρθε τώρα, ειδικά από τη στιγμή που θηλάζεις κιόλας..Κουφό.Ο γιατρός τι λέει;;

Καγκουράκι μου και το Γκιλή μια χαρούλα είναι! Το καλλιτεχνικό της :lol::lol::lol: . Ο Πάνος μάλλον κόλλησε τις ψείρες από την ξαδεφούλα του που πηγαίνει Δ Δημοτικού και είναι κώλος και βρακί..Διαγνώστηκαν την ίδια μέρα με ψείρες :lol::lol::lol:

Πώς τα πας εσύ;; Υποχώρησαν τα συμπτώματα;; Έχει φουσκώσει καθόλου η κοιλίτσα;;;;

Κάλλη μου το καλό με το αγοράκια είναι ότι κουρεύονται και οι ψείρες την κάνουν! Πάντως είναι μεγάλο ζόρι....Και μόνο που έπρεπε να αλλάζω συνέχεια σεντόνια και πετσέτες δεν ήθελα τίποτα άλλο. Ευτυχώς το καθάρισμα από κόνιδες το ανέλαβε ο άντρας μου γιατί δεν έχω υπομονή και θα άφηνα τις μισές πάνω στο κεφαλάκι του...Εσύ είχες κολλήσει από την μικρή;;Είχα την εντύπωση πως οι ενήλικες δεν κολλάνε αλλά μου είπε μια φίλη ότι κόλλησε από το παιδί της παρόλο που έχει βαμμένα μαλλιά (επίσης μύθος) και διάβασα και αυτό που μας έγραψε η Άννα Μαρία. Μάλλον ήμουν τυχερή που δεν κόλλησα. Να μην το ματιάσω κιόλας....

Αύριο Κάλλη μου θα ξέρω πρώτα ο Θεός αν πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη..Μακάρι να πηγαίνουν. Και επειδή η ευχή της εγκύου πιάνει διπλή, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μας πεις τα ευχάριστα ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ και να γίνουμε περισσότερες οι γκαστρούλες!

Κατερινάκι μου ξαναφέρατε τα Χριστούγεννα εσείς ε;;; Πάντως είναι πολύ λογικό που συγκινείσαι στις γιορτές και στις παρελάσεις..Εγώ τα ανίψια μου βλέπω και συγκινούμαι..Φαντάζομαι στον Πάνο θα δώσω ρέστα. Όσο για το πουλάκι του είναι πλέον ΟΛΑ ΚΑΛΑ! Τον ξαναπήγαμε στο γιατρό, το τράβηξε με φόρα και άνοιξε ξανά τελείως. Απλά θέλει να το κάνουμε συνέχεια και μέχρι κάτω για να μην την ξαναπάθουμε..Αυτή τη φορά δεν είχαμε ψυχολογικό πρόβλημα με τα τσίσα ;);)

Κάλλη μου τώρα διάβασα για τις φοβίες. Επισκέψου ξανά τον πνευματικό σου αφού σε βοηθά και κάνε υπομονή μέχρι να περάσει και αυτή η φάση..Φαντάζομαι πως είναι αρκετά βασανιστικό...Το καλό είναι βέβαια πως τις ξεπερνάς τις φοβίες σου κάποια στιγμή...Εγώ όταν κάνω κακές σκέψεις προσπαθώ να τις βγάλω από το μυαλό μου κάνοντας κάτι. Ο,τιδήποτε. Αρκεί να ξεχαστώ...Δεν μας πρήζεις καθόλου. Είμαστε εδώ για να μοιραζόμαστε τον πόνο μας και τη χαρά μας! Σωστά;;;

Άννα Μαρία μια καλή λύση είναι να αφήσετε το δεντράκι στολισμένο μέχρι του χρόνου!Έτσι θα γλιτώσετε την ταλαιπωρία και του ξεστολίσματος και του επόμενου στολίσματος ;););) Για σκέψου το...

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλη, ρώτησα τον Αντρέα και είπε "πολύ ευχαρίστως, αλλά αντί για μπάλα, προτιμώ ρακέτες".

Ανθή, μη νομίζεις, το πρότεινε κι αυτό με το δέντρο, να το αφήσουμε δηλαδή στολισμένο μέχρι του χρόνου. Οκ, για πλάκα το είπε!

Βρε, έχεις ένα σωρό συμπτώματα, πώς κάνεις έτσι; Άντε, περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε? Κατάφερα να σας διαβάσω.

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές για τον Στεφανάκο μου. Περάσαμε πολύ ωραία στη βάφτιση. Ο μικρός δεν έκλαψε καθόλου και γενικά σε όλη τη διάρκεια και του γλεντιού ήταν με όλους χαμογελαστός. ¨Ολοι μου έλεγαν ποσο φρόνιμο και κοινωνικό παιδάκι είναι!!! Ο ταχυδακτυλουργός που έφερα για τα παιδάκια ήταν σούπερ κι όλοι το ευχαριστήθηκαν. Μολις έχω φώτο απο τον φωτογραφο θα σας βαλω να μας καμαρώσετε!

Χθες ηρθε ο νονος του κ τον ελουσε. Ειχαμε τραπεζι μετα για φαγητό κι ετσι απο το πρωι ετρεχα, ειχα πάρει αδεια απο τη δουλεια.Και σημερα δεν πηγα γιατι ο μικρος μου ανεβασε πυρετο.Ολο το βραδυ γρινιαζε, ξυπνουσε κι εκλαιγε κ δεν δεχοταν να τον αφησω στο κρεβατι του.Μαλλον απο τα δοντια ειναι γιατι δεν εχει τιποτα αλλο, το ευχομαι δηλαδη!!

Εσείς τι κάνετε?

Οι γκαστρούλες από ότι διάβασα καλά...περιμένουμε νέα σου Ανθη και μην αγχώνεσαι..

Κάλλι μου να φέρνεις στο μυαλό σου όμορφες εικόνες, να σκέφτεσαι θετικά και να συζητάς αυτά που σε φοβίζουν και σε απασχολούν.Θα δεις πως θα περάσει καθετι που σε τρομάζει...εμεις εδώ είμαστε...

Αννα Μαρία δεν ρωτας τον Αντρέα σου αν θελει να ερθει προς τα δω να παίξει με τον Στεφανακο??? :lol:

Δεν θα σχολιάσω άλλα γιατι εχω πολλα να κάνω...Σας φιλώ όλες...ελπιζω να καταφερω να μπω και πιο μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας βιαστική γιατι θα ξυπνήσει οπου να ναι το ταλιμπανάκι και αν με δει στον υπολογιστή σκαρφαλώνει και τον θέλει όλον δικό της.

Για το γάλα τι να πω απο την Δευτέρα δεν το βάζει στο στόμα της. Οταν είμασταν το σαββατοκύριακο στο χωρίο μου τελείωσε η σκόνη και της έδωσα και νουνου kid αλλά και φρέσκο και δεν το ήθελε καθόλου. Γυρίσαμε Αθήνα πήγαμε μαζί στο σουπερ μαρκετ πήραμε το γάλα που πίνει μάλιστα το βράδυ το έφτιαξε και μόνη της και δεν το δοκιμάζει καν. Της το φτιάχνω και μου λέει να το πετάξω. Τι την έχει πιάσει δεν μπορώ να καταλάβω. Μέχρι τώρα έπινε σκόνη οποιαδήποτε μάρκα και δεν είχε πρόβλημα.

Κατερίνα μου συγκινήθηκες με το σκαντοχοιράκι σου ε, καλά κάνατε και κάνατε την γιορτούλα τι κι αν φέρατε πίσω τα χριστούγεννα, σημασία έχει που πέρασαν καλά τα παιδάκια.

Εγώ ξεστόλισα σήμερα με τη μαμά μου και την Αγγελική παρέα τα έχω σε μια άκρη τώρα στο σαλόνι και περιμένω το βράδυ τον άντρα μου να τα τακτοποιήσει στην κούτα και να τα ανεβάσει στο πατάρι. Ελπίζω μέχρι το σαββατοκύριακο να έχουν ανέβει :lol::lol::lol: Πάντως η μικρή έλεγε "δεν έχω δέντρο τώρα"

Μαράκι όλα καλά κύριος ο Στεφανάκος στη βάπτιση ε και πάλι καλοφώτιστος και όλα τα καλά του κόσμου να έχει.

Ανθή μου μια χαρά σας πάνε όλα, ξεφορτωθήκατε τις ψείρες όλα καλά με το πουλάκι σας άντε θα ακούσετε και την καρδούλα και θα ηρεμήσεις. Απο συμπτώματα σε βρίσκω μια χαρά τόσα έχεις. Οσο για το άγχος σε νοιώθω απόλυτα νομίζω δεν φεύγει ποτέ. Περιμένουμε νέα σου!!!

Εγώ καλά τα συμπτώματα νόμιζα οτι υποχώρησαν γιατι για δυο τρεις μέρες δεν είχα τίποτα αλλά χθες και προχθές το βράδυ μια ανακατωσούρα την είχα. Προχθές τα έβγαλα και ηρέμησα, χθες έφαγα κάτι και μετά ήμουν μια χαρά. Σήμερα πήρα και τα αποτελέσματα απο το PAPP-A και ευτυχώς οι πιθανότητες είναι αρκετά καλύτερες. Είχα τόση αγωνία μέχρι να με πάρει ο γιατρός γιατι λόγω των υψηλών παλμών οι πιθανότητες σε μια απο τις τρεις τρισωμίες που ελέγχουν ήταν 1:200 ενώ τώρα πήγε 1:1375. Εντάξη δεν είναι τα νούμερα που είχα στην Αγγελική αλλά είναι οι παλμοί έξω απο τα όρια είμαι και 34...περιμένω πως και πως να πάω πάλι την άλλη Τετάρτη να δούμε τους παλμους του μικρού και ελπίζω να ηρεμήσω περισσότερο. Αχ αυτή η αγωνία και το άγχος δεν φεύγουν ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλι ξέχασα να σου απαντήσω...είναι καμια βδομάδα που έχουμε πει στην Αγγελική οτι έχω ένα μπεμπάκι στην κοιλίτσα μου, και μας έχει πει διάφορα όπως να φύγει, θα το μαλώσω, κλαιει το μωρό αλλά του εχει δώσει και φιλάκια και επειδή της έδειξα τον υπέρηχο μου ζητάει να δει τη φωτογαφία του μωρού. Το βράδυ της λέω πες καληνύχτα στον μπέμπη και μου απαντάει "δεν μιλάει".Θα δούμε έχουμε καιρό μπροστά μας :lol::lol::lol:

Πάντως προσπαθώ να μην της λέω οτι δεν μπορώ να κάνω κάτι μαζί της λόγω του μπεμπε. Περπατούσαμε στο δρόμο και επειδή δεν πέρνουμε πια καρότσι ήθελε αγκαλιά έ της είπα οτι τώρα είναι μεγάλη πια οτι τα μωρά πέρνουν αγκαλια και αν θέλει την άλλη φορά να πάρουμε το καρότσι της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, τον ρώτησα τον Αντρίκο και απάντησε "ευχαρίστως".

Πλάκα πλάκα, σας είπα για τη διευθύντρια του σχολείου που μας έλεγε πέρσι ότι η εγγονής της (ενός έτους) ήξερε να στέλνει μηνύματα από το κινητό; Εννοείται ότι η μικρή απλά πατούσε κουμπιά, και έστειλε μια φορά ένα μήνυμα κενό κατά λάθος, αλλά αυτή επέμενε ότι η εγγονή της ΞΕΡΕΙ να στέλνει μηνύματα!

Καγκουράκι, μια χαρά είναι το μωράκι σου, μην αγχώνεσαι καθόλου!

Αν δεν πίνει γάλα η μικρή, δίνε γιαούρτι, πάλι θα παίρνει το ασβέστιο που χρειάζεται.

Σιγά σιγά θα συνηθίσει με το καινούριο μωρό, μην ανησυχείς!

Εμένα είχαν έρθει πριν επίσκεψη ο ξάδελφός μου με τη γυναίκα του που είναι έξι μηνών έγκυος, την κόρη τους που είναι πέντε χρονών και την ανηψιά της γυναίκας του που είναι έξι, και μετά ήρθαν και μια φίλη μου με τον άντρα και τα παιδιά της (έξι και τριών χρονών). Όταν ήταν μόνο ο ξάδελφος με την οικογένειά του, ρωτάμε τι θα πιούν. "Τίποτα". Τους ρωτάω αν θέλουν κέικ. "Όχι, είμαστε φαγωμένοι". Τους ρωτάω αν θέλουν σοκολάτες. "Όχι ευχαριστούμε". Τελικά ήπιε ο ξάδελφος τσάι κι έφαγε κέικ, κι όταν δοκίμασαν κέικ οι μικρές ζήτησαν κι αυτές. Η γυναίκα του τίποτα, ούτε νερό δε δέχτηκε. Πώς με τσαντίζει να έρχεται ο άλλος σπίτι μου και να μην καταδέχεται ούτε ένα ποτήρι νερό... Και να έχω τη μάνα μου να με πρήζει ότι έπρεπε να αγοράσω και τυροπιτάκια απ' το φούρνο, κι όχι μόνο το κέικ που έφτιαξα...

Τέλος πάντων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;;; Σήμερα λοιπόν πήγα στο γιατρό και άκουσα καρδούλα........Συγκινήθηκα τόοοοοοσο πολύυυυυυυυ....Λες και ήταν η πρώτη μου φορά..Μου είπε επίσης ο doc ότι το μπεμπέ δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή θέση και ότι πρέπει να προσέχω πολύ...Τώρα πάντως που άκουσα καρδούλα έχω αρχίσει να το πιστεύω πως είμαι έγκυος!

Μαράκι μου να σας ζήσει και πάλι ο ζουζούνος! Κύριος ε;;; Θα περιμένουμε και φωτό! Κρίμα που σήκωσε πυρετούλη..Ελπίζω να είναι από τα δοντάκια του και να μην ταλαιπωρηθεί καθόλου! Περαστικούλια σας!

Πολύ καλά τα αποτελέσματα σου Καγκουράκι μου!!!! Μπράβο το αγοράκι σου! Όσο για το γάλα τι να πω;; Το έκοψε από τη μία στιγμή στην άλλη;;; Μήπως νόμιζε ότι της δίνεις πάλι από αυτό που δεν της άρεσε;; Αρνείται να δοκιμάσει;; Πάντως αν συνεχιστεί αυτό δίνε της τυράκι και γιαουρτάκι. Το ίδιο είναι.

Εγώ πάλι μάλλον τα κάνω όλα λάθος γιατί όταν ο Πάνος ζητάει αγκαλιά του λέω ότι δεν μπορώ γιατί έχω στην κοιλίτσα το αδερφάκι του :oops::oops::oops::oops: ..Δείχνει ότι δεν τον πειράζει αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται μέσα στην ψυχούλα ενός παιδιού..Μου είπε μάλιστα σήμερα που πήγα να τον βάλω στην μπανιέρα για να τον πλύνω: "βρε μαμά δεν είπαμε ότι δεν κάνει να σηκώνεις βάρη;;;" :shock::shock: Και τελικά μπήκε μόνο του το αγοράκι μου.....Να σε ρωτήσω και κάτι τελευταίο. Μιλάς σε ασύρματα και κινητά;; Έχετε ασύρματο ρούτερ στο σπίτι;;; Έχω κολλήσει λίγο με το θέμα αυτό αλλά και ασύρματο ρούτερ έχω και μιλάω σε ασύρματο και κινητό :oops::oops::oops: ..Κάνω βλακεία;;

Άννα Μαρία εμένα δε με πολυνοιάζει όταν κάποιος δε θέλει να φάει ή να πιει κάτι στο σπίτι μου. Μη σκας ούτε εσύ. Ο Αντρίκος σου εξακολουθεί να κάνει καλό ύπνο τα βράδια;;;;

Αυτά κοριτσάκια μου και γία σήμερα..

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!!κρυυυυυυυυυυυο αλλα νομιζω καλητερα απο χτες.βλεπω κ το χιονακι στα βουνα.... ασε που το πρωι για να σηκωθω καταβαλω μεγαλες προσπαθειες!!!

Aνθουλα me to kalo!!na exeiς mia poly kalη egkymosυνη!!!!πωπω τι ωραιο δωρο σου ρθε αυτες τις γιορτες ε??!! Οσον αφορα για ασυρματα και ασυρματο ρουτερ κλπ και κινητα και εμεις την ιδια βλακεια κανουμε. νομιζω οτι ειναι τραγικο αυτο που κανουμε. αλλα ποιος λεει στον αντρα μου να ζησει χωρις την τεχνολογια;;;;

πηγαμε κ εμεις στο παιδων στο γουδι.πηραμε την παρθενια!!!πολυ καλος ο ΩΡΛ !!!! μας καθυσηχασε αρκετα για τωρα τουλαχιστον.μετα το καλοκαιρι βλεπουμε και για κρεατακια αλλα κ για ψαλιδισμα αμυγδαλων, οχι βγαλσιμο.νεα συστηματα!!!

εγω με παυσιπονα τις τελευταιες μερες με την μεση μου...αχχχχχχ με βλεπω στα γεννεθλια μου με εμπλαστρα!!!σνιφ.....

αυτα τα νεακια μας....λεω να δουλεψω τωρα!!σας φιλω ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ανθή!!!!!!!!!! Τέλεια τα νέα σου!!!!!!!!!!!!!!! Χάρηκα πάρα πολύ!

Βρε, τι κάνεις λάθος; Όλα σωστά τα κάνεις! Για να φέρεται έτσι ο Πανούλης σημαίνει ότι τον μεγαλώνεις πολύ σωστά!

Ωχ, κλαίει.

Θα επανέλθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Τον τάισα, αλλά μία κλαίει, μία ηρεμεί.

Πριν πήγαμε στον παιδίατρο, και, μια που είναι στο διπλανό τετράγωνο, είπαμε να πάμε με τα πόδια. Έτσι, τον έβαλα πρώτη φορά στο σλινγκ! Πολύ ωραία αίσθηση. Ο παιδίατρος, όμως, μας έδιωξε, αφού προέκυψε επείγον περιστατικό, και θα ξαναπάμε το απόγευμα... Εν τω μεταξύ, ενώ είχε τέλεια μέρα, ήλιο, σχετική ζέστη, λίγο μετά που γυρίσαμε σπίτι, άρχισε να βρέχει, να αστράφτει, να βροντά, να ρίχνει κεραυνούς και χαλάζι. Στο τσακ προλάβαμε...

Που λέτε, Ανθή, κι εγώ φοβάμαι με τα ασύρματα ρούτερ και τα κινητά, αλλά μπορούμε πλέον να ζήσουμε χωρίς αυτά; :(

Με τη γυναίκα του ξάδελφου τσαντίστηκα, γιατί είναι πολύ ακατάδεκτη. Το θεωρώ απαράδεκτο να πας πρώτη φορά στο σπίτι του άλλου και να μη δεχτείς ούτε ένα ποτήρι νερό. Μ' αρέσει να περιποιούμαι τους καλεσμένους μου και εκνευρίζομαι να έχω ετοιμάσει κάτι, λίγο ή πολύ, και να μην το τιμούν.

Αφήστε που ήρθαν στην κλινική να με δουν και τους προσφέραμε τρουφάκια, κέικ και αμυγδαλωτά, όλα σπιτικά, και πάλι δεν πήρε τίποτα, γιατί είπε ότι προηγουμένως είχαν πάει σε γενέθλια και έφαγε πολλά πράγματα και ανακατεύτηκε, κι όταν της είπαμε να πάρει κάτι και να το τυλίξει σε χαρτοπετσέτα για να το πάρει μαζί της, είπε "άντε, τέλος πάντων, θα πάρει η κόρη μας ένα κέρασμα για όλους μας", λες και μας έκανε χάρη. Γενικά, είναι πολύ ξινή και μου τη σπάει.

Ο Αντρέας κάποια βράδια είναι σούπερ, κάποια άλλα όχι και τόσο. Προχτές κοιμήθηκε 1-7 και 8.45-10.45, χτες βράδι κοιμήθηκε 11.30-3.15, 4.30-8.15, 9-10.15. Πιστεύω ότι για τόσο μικρό μωρό είναι πολύ καλές οι ώρες του. Δε μας ταλαιπωρεί καθόλου.

Αλίνα, άντε, μακάρι να ξεμπερδεύει ο Δημητράκης με τα κρεατάκια και τις αμυγδαλές, κι εσύ με τη μέση σου. Κι εμένα με πονάει σήμερα... :(

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια? Εμεις πάλι αρρωστοι...Ο Στεφανάκος μου βασικά...Χθες εκανε κιτρινες τσιμπλες στο ματι μεχρι που φούσκωσε κι εκλεισε.Του βαλα σταγονιτσες που μου ειπε ο γιατρός και του κανω συχνες κομπρέσες.Σημερα ειναι καλύτερα αλλα τωρα μου φαίνεται πως άρχισε το αλλο ματι.Μαλλον κάτι κολλητικό είναι. Μου έκανε και το πρωι πυρετο, εχει και λιγες μυξούλες. Πάλι ταλαιπωρείται το καλό μου...Το αφησα με τη μαμα μου σημερα, το ιδιο θα κανω κι αυριο τουλαχιστον να γινει καλα.Δεν αντεχω να τον βλέπω έτσι αλλα τι να κάνω.Χθες απο το πολύ κλαμα μου έκανε εμετό.... :?

Ανθη μου τέλεια τα νέα σου...Να προσεχεις οσο μπορείς..Τι γλύκας που είναι ο Πανούλης σου...

Καγκουράκι μυο αγοράκι εχεις???Δεν θυμαμαι να το διαβασα κάπου...Σιγα σιγά η μικρή θα ξανααρχισει το γαλα...

Αλίνα μου περαστικά για τη μεση. Χαιρομαι που σε καθησυχασε ο γιατρος για τον μικρό.

Αννα Μαρία εβρεχε εκεί?Εδώ εχει παγωνιά και πολύ συννεφιά...μαλλον το βραδυ θα εχουμε καταιγιδες..

Μια χαρα το προγραμμα του Αντρικκου..Θα στρωσει εύκολα.

Οι υπόλοιπες τι κάνετε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, κι εμάς κάνει τσίμπλες εδώ και κάποιες μέρες. Κάποιες φορές κλείνει όλο το μάτι. Εδώ και λίγες μέρες απλά κάνει τσίμπλα στην άκρη του ματιού. Βάζουμε τσάι (ζαμπούκκο, δεν ξέρω πώς το λένε στην κοινή ελληνική). Σήμερα είχαμε παιδίατρο, αλλά μας έδιωξε λόγω επείγοντως περιστατικού, και θα πηγαίναμε τώρα στις εφτάμιση. Αλλά όοοοοοοοοοοχι....... Λύσσαξαν και οι γονείς μου και ο άντρας μου ότι δεν πρέπει να βγάλουμε έξω τέτοια ώρα το μωρό με τέτοιο κρύο. Λες και οι Εσκιμώοι δεν κάνουν παιδιά. Οι Φιλανδοί δεν κάνουν παιδιά. Οι Σιβηριανοί δεν κάνουν παιδιά. Τέλος πάντων, καταλάβατε τι θέλω να πω... Έτσι το ανέβαλε ο άντρας μου για αύριο το μεσημέρι.

Σε κάποια φάση το μεσημέρι, εκεί που είχε ντάλα ήλιο, άρχισε στα καλά καθούμενα να αστράφτει, κι έριξε μια τρελή βροχή και μετά και μπόλικο χαλάζι. Μετά ξαναέβγαλε ήλιο!

Καλό είναι το πρόγραμμα του Αντρέα, δηλαδή δεν έχει πρόγραμμα, ό,τι θυμάται χαίρεται, αλλά γενικά δε μας ταλαιπωρεί τα βράδια, κι όσο πάει ηρεμεί και τη μέρα. Ήδη κάθεται αρκετή ώρα, μέχρι και σαρανταπέντε λεπτά στο ριλάξ, ήρεμος, παρακολουθεί γύρω γύρω, κοιτάει τα παιχνιδάκια του ριλάξ, και κάνει και χαρούλες! Κατά τα άλλα, αν τον μάθαινα αγκαλιά θα ήθελε όλο αγκαλιά και δε θα ξεκολλούσε από πάνω μου.

Χτες που ήρθαν η φίλη μου, σε κάποια φάση άρχισε ο μικρός να κλαίει και τον κούνησα να ηρεμήσει. Είδα ότι πήγαινε να κοιμηθεί και συνέχισα να τον κουνάω για να τον νανουρίσω, και μου λέει ο άντρας της "μην τον μάθεις στο κούνημα, θα είναι πολύ δύσκολο μετά". Ήθελα να του πω "κι εσένα τι σε νοιάζει, εγώ θα δυσκολεύομαι". Δηλαδή αυτοί που είχαν μάθει την κόρη τους για να κοιμηθεί να θέλει βόλτα με το αμάξι, καλύτερα έκαναν; Σόρι, αλλά νομίζω το κούνημα είναι πιο εύκολο και ασύμφορο! Έχουν λυσσάξει όλοι, μην τον μάθεις αυτό και μην τον μάθεις εκείνο.

Η μάνα μου δεν ξαναμίλησε, τώρα που βλέπει ότι ο μικρός κάθεται φρόνιμος στο ριλάξ.

Τέλος πάντων, όλοι είναι ειδήμονες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, να σας ρωτήσω. Πήγα προχτές σε μια πολύ καλή ταβέρνα και ρώτησα για το τραπέζι της βάφτισης. Μου έδωσε μενού και μου είπε 16 ευρώ το άτομο με μπουφέ, και 20 ευρώ το άτομο με μεζέδες στο τραπέζι. Μου φάνηκαν πάρα πολλά. Ή μήπως όλοι έτσι είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, βραδινή σήμερα...

Μπράβο Ανθή μου τέλειος ο χτύπος της καρδούλας έτσι ολα καλά θα είναι κάθε φορά. Οσο για την θέση να προσέχεις πολύ ειδικά τώρα στην αρχή και να μην εχεις άγχος (ποιος μιλάει τώρα...)

Για τα ασυρματα και τα κινητά νομίζω οτι δεν μπορούμε να κάνουμε και αλλιώς και να ταν μόνο αυτά...αν σκεφτείς το όλο περιβάλλον που ζούμε το τι τρώμε... απλά δεν το πολυσκέφτομαι. Να σου πω και το άλλο στην Αγγελική σε όλη την εγκυμοσύνη αλλά και τώρα σχεδόν το πρώτο τρίμηνο το έβγαλα στο εργαστήριο κάνοντας χημικές αναλύσεις δουλειά που πέρνουμε ανθυγειινό επίδομα λόγω εργαστηρίου.

Αλίνα ολα καλά θα είναι για τον Δημητράκη σου οι γνώμες που πήρες ήταν καθησυχαστικές.

Αννα Μαρία τι ωραία που δεν σας ταλαιπωρεί πολύ και κάθετε αρκετή ώρα και στο ρηλάξ ο μικρούλης σας. Μη χαλιέσαι με τους ακατάδεκτους εσύ ήσουν τέλεια οικοδέσποινα και με τόσο μικρό μπεμπάκι στο σπίτι.

Πολύ γέλασα με τους Εσκιμώους και τους Σιβηριανούς. Α νομίζω οι τιμές είναι καλές θα σου πουν και τα υπόλοιπα κοριτσια. Στο λέω γιατι εμάς μας είχε βγει παραπάνω βέβαια δεν ήταν ακριβώς ταβέρνα και ίσως έπαιζε και αυτό ρόλο.

Μαράκι περαστικά στον γλυκό σου Στεφανάκο αχ να περάσει ο χειμώνας με τα κρύα.

Αυτά δεν θυμάμαι κάτι άλλο

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι μου, κι εγώ αυτό σκέφτομαι, ότι άντε και πέταξα το κινητό, αυτό είναι μια σταγόνα στον ωκεανό... Σε τέτοιον κόσμο που ζούμε...

Για το κέντρο μου φάνηκαν πολλά, θα ρωτήσω κι αλλού. Δεν έχω ιδέα από τέτοια πράγματα... Τουλάχιστον η ξινή η γυναίκα του ξάδελφού μου δε θα έρθει, γιατί γεννάει στις 20 Απριλίου με προγραμματισμένη καισαρική και η βάφτιση θα είναι στις 22! Όχι τίποτε άλλο, αλλά δε θα καταδεχτεί να φάει τίποτα, και θα πληρώσουμε τη μερίδα της τζάμπα! :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Παρασκευούλα σήμερα και χαίρομαι πολύ! Επίσης, επειδή είμαι ολίγον τι γκαντέμω και παραπονιόμουν που δεν έχω συμπτώματα..μου ήρθαν...Όταν ξυπνάω το πρωί ζαλίζομαι τρελά και έχω και ανακατεμένο στομάχι...Καλά να πάθω για να μην παραπονιέμαι :lol::lol: Χτες μάλιστα όταν πήγα στο φροντιστήριο είχα τέτοια ζαλάδα που φοβήθηκα πως θα σωριαστώ..Τελικά την έβγαλα καθαρή ;) .Τώρα που σας γράφω είμαι μια χαρούλα. Ούτε ζαλάδα, ούτε στομάχι, ούτε τίποτα.

Αλινάκι μου σε ευχαριστώ πολύ για την ευχούλα σου! Περαστικά για τη μέση σου και χάρήκα πολύ που σας καθησύχασε ο ΩΡΛ. Νομίζω πάντως ότι οι γιατροί στο Παίδων είναι αυθεντίες..Επίσης, ξέρεις σίγουρα πως δε σε κοιτάνε στην τσέπη..

Άννα Μαρία μου, μακάρι να τον μεγαλώνω σωστά τον Πάνο.Ώρες ώρες νιώθω ότι κάνω τραγικά λάθη αλλά νομίζω πως είναι δύσκολο να είναι μια γυναίκα η τέλεια μαμά..Πάντως καλά δείγματα έχει δείξει ο Πάνος μέχρι τώρα. Μακάρι να είναι καλός και όταν μεγαλώσει..

Λοιπόν, οι τιμές μου φάνηκαν αρκετά καλές, ειδικά για μπουφέ. Εδώ πάντως οι τιμές για μπουφέ είναι πιο ψηλές από το σερβιριστό..Εγώ είχα δώσει για μουφέ σε αίθουσα δεξιώσεων 34 ευρώ το άτομο. Δε θα το ξαναέκανα όμως ΠΟΤΕ...Μακάρι να τα είχα βάλει στο λογαριασμό του Πανούλη..Τα μετάνιωσα γιατί λίγοι έρχονται για τη χαρά σου. Οι περισσότεροι έρχονται για να χλαπακιάσουν και με το που τρώνε φεύγουν :evil::lol::lol: Άσε που πολλών τα δώρα ήταν πολύ πιο φτηνά απ' αυτά που έδωσα για το κάθε άτομο ξεχωριστά..Δεν είναι κρίμα λοιπόν να μην πάνε αυτά τα χρήματα για το παιδί;;;; Έτσι το βλέπω πια και σημειώνω ότι δεν είμαι ΚΑΘΟΛΟΥ τσιγκούνα και γενικώς δεν κλαίγομαι για τα λεφτά που χαλάω.

Να στείλεις φαγητό στη γυναίκα του ξαδέρφου στην κλινική :lol::lol::lol::lol::lol: Θα στο στείλει πίσω η ξινή :lol::lol::lol: Μη χαλιέσαι με τέτοιους ανθρώπους...Όσο για τους ειδήμονες.....πολλοί...πάααααρα πολλοί. Ακούς από τον καθένα το μακρύ του και το κοντό του και απλά τον γράφεις :lol::lol::lol:

Μαράκι μου περαστικά στο Στεφανάκο σου. Αυτές οι βρωμοιώσεις μου έχουν σπάσει το νευρικό σύστημα. Δεν αφήνουν τα παιδάκια μας να ηρεμήσουν :evil::evil::evil::evil:

Τι κάνεις Καγκουράκι μου;;; Δε μου είπες, φούσκωσες καθόλου;;; Έχω την εντύπωση ότι στις δεύτερες εγκυμοσύνες φουσκώνει πιο γρήγορα η κοιλίτσα. Στον Πάνο φάνηκε κοιλιά στον 5ο μήνα σχεδόν και τώρα έχει ψιλοπεταχτεί από τώρα..Χωρίς υπερβολή.....

Αυτάααααα....Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!!!

χθες ειχαμε ενημερωση γονεων στο δημοτικο και μου ειπε πολυ καλα λογια η δασκαλα για τον Νικολα μου,χαρηκα πολυ και με την εκφραση που ειχαμε θεμα τα παει ολο και καλυτερα,κατα τα αλλα τα ιδια εμεις ησυχια και πολυ κρυο.............

Ανθη παει χαλασες κι εσυ τι ωρα ειναι αυτη που γραφεις;; :lol::lol: πολυ χαιρομαι που ειναι ολα καλα με το σπορακι σου αλλα και με τον Πανουλη,οσο αν τον μεγαλωνεις σωστα το εχουμε ξαναπει αυτο και απο τα λεγομενα σου ο Πανουλης φαινεται οτι ειναι πολυ καλο παιδακι και οτι μεγαλωνει μια χαρα,πιστευω ολες οι μανουλες το εχουμε αυτο απο τη στιγμη που μενεις εγκυος αρχιζει το αγχος και συνεχιζεται για παντα ετσι δεν ειναι;;;ειδες ηρθαν και τα συμπτωματα,οσο για την ακτινοβολια που λες,συμφωνω απολυτα με τα κοριτσια,στον κοσμο που ζουμε δεν ξερουμε απο τι να προφυλαχτουμε ακομα και ο αερας που ανασαινουμε μπορει να ειναι βλαβερος γιαυτο μην χολοσκας,ασε που κανενας μας πια δεν μπορει ουτε χωρις κινητο ουτε χωρις ασυρματο ρουτερ πια............

Αννα Μαρια κι εμενα δεν μαρεσει οταν ερχονται στο σπιτι μου και δεν θελουν κερασμα ειδικα οταν εχω φτιαξει και πολλα κιολας αλλα δεν θα κατσω να σκασω αυτοι χανουν ;) πηγατε παιδιατρο τελικα σημερα;;οσο για τις τιμες τι να σου πω καλουτσικες μου φαινονται,τωρα αν μπορεσεις και βρεις φθνοτερα για καλο δικο σας θα ειναι,οσο για τα γαλατα που λεγαμε ειναι ευκολο να λες θα δωσω φρεσκο γαλα αλλα οταν ερχεται η στιγμη να αλλαξεις το γαλα δεν ειναι ευκολα τα πραγματα,ο μεγαλος μου επινε μονο νουνου Kid και οσες φορες δοκιμαζα να του βαλω φρεσκο δεν το επινε με τιποτα λεγοντας οτι ειναι ξινο και τωρα ακομα καμια φορα πινει με το ζορι μια κουπα ολοκληρη κι αυτο με νεςκουικ μεσα,ο δευτερος κι αυτος δεν το πινει και με μεγαλη διαθεση ασε που κανει μια ωρα να τελειωσει μια κουπα,μονο ο μικρος πινει αρκετο γαλα προς το παρον γιαυτο και δεν πηρα ακομα αποφαση να του το αλλαξω πολυ φοβαμαι οτι θα μειωσει την ποσοτητα που πινει,τελοσπαντων

Μαρακι μπραβο το παιδακι σου που δεν εκλαψε,μπορεσες και χαρηκες την βαφτιση,τα δικα μου και τα τρια πλανταξαν στο κλαμα σε ολη τη διαρκεια της βαφτισης με αποτελεσμα να ειμαι μεσα στο αγχος τελοσπαντων,παλι αρρωστουλης εε;;περαστικα συντομα ευχομαι!!!

Αλινακι περαστικα με τη μεση σου,χαιρομαι που εινα καλυτερα ο Δημητρακης σου,ποτε εχεις γενεθλια;;

Κατερινακι εσυ πως πας;;φουσκωσες καθολου;;οντως απο το δευτερο και μετα φουσκωνεις νωριτερα,κιλα πηρες καθολου;;

οι υπολοιπες που χαθηκατε;;;

πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου, τι κάνετε?

Ανθή άρχισαν για τα καλά τα συμπτώματα είδες που το είχες και άγχος...ποσο εισαι τώρα βάλε και εσύ ένα τικεράκι να βλέπουμε. Στη δουλειά το έχεις ανακοινώσει? Και εγώ στην Αγγελική απο τον 5ο φάνηκε η κοιλίτσα και γενικά μέχρι τέλους δεν είχα μεγάλη κοιλια. Τώρα αν και δεν έχω πάρει παρα 1κιλό και κάτι ψιλά είμαι απο την 8η-9η βδομάδα φουσκωμένη. Πάντως τα ρούχα τζην και παντελόνια με ζορίζουν και τη βγάζω με κολάν εγκυμοσύνης και μπλουζοφορέματα. Επίσης εγώ απο συμπτώματα μια μέρα έχω μια δεν έχω ε αρχίζουν και υποχωρούν σιγά σιγά.

Εμείς σήμερα πήγαμε και παιδίατρο, είχαμε να πάμε απο τον Ιούλιο, είναι 91 πόντους και 11,3 κιλά. Α και τη φάση με το γάλα φαίνετε να την ξεπεράσαμε ευτυχώς, το μεσημέρι μου ζήτησε απο μόνη της και ήπιε και τώρα το βράδυ τη ρώτησα αν θα πιει μου είπε όχι αλλά της λέω δεν θα μεγαλώσεις και δεν θα φτάνεις ψηλά και αφού το φτιάξαμε μαζί το ήπιε το γαλατάκι της.

Κατερινάκι κρύο που θα έχετε εδώ εμεις και έχουμε παγωνιά. Μια χαρά ο Νικόλας στο σχολείο, μπράβο το αγοράκι μου.

Αννα Μαρία τι κάνει ο Αντρίκος τι σου είπε σήμερα? :D:D

Φιλάκια κουκλίτσες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, ναι, πήγαμε παιδίατρο. Ο μικρός έχει πάει 5300 και 57 εκατοστά. Ο γιατρός μας είπε ότι η ανάπτυξή του είναι τέλεια.

Ρε συ, από τις φθινοπωρινές-χειμωνιάτικες μαμάδες, τα περισσότερα μωρά λένε αγκού. Ο δικός μου δε λέει. Λες να έχει πρόβλημα; Μήπως να τον πάω σε λογοθεραπευτή; :P :P :P :P :P :P :P :P

Ανθή, είδες; Ήρθαν τα συμπτώματα και ησύχασες!

Συνήθως στη δεύτερη εγκυμοσύνη πιο γρήγορα φουσκώνει η κοιλιά. Της γυναίκας του ξάδελφου πάντως, δεν φούσκωσε καθόλου, ή τουλάχιστον δε φαίνεται, παρ' όλο που, απ' ό,τι είπε, έχει πάρει έξι κιλά. Αφού η φίλη μου που ήρθε την ίδια ώρα, δεν κατάλαβε ότι είναι έγκυος, και είναι έξι μηνών! Απ' την ξινίλα, πού να φουσκώσει η κοιλιά; Χωρίς πλάκα, πάντως, μακάρι να της πάνε όλα καλά, και να γεννηθεί η δεύτερη κόρη τους χωρίς προβλήματα.

Καγκουράκι κι εγώ από όταν έμαθα για την εγκυμοσύνη, δεν ξαναφόρεσα το τζιν, γιατί με έσφιγγε χαμηλά στην κοιλιά. Φούσκωμα δεν είχα καθόλου, αλλά δεν ένιωθα άνετα. Πάντως, ρούχα εγκυμοσύνης δεν αγόρασα ποτέ. Δυσκολεύτηκα λίγο στο τέλος, αλλά δεν άξιζε τον κόπο να αγοράσω ρούχα για ένα μήνα. Και τελικά, μια χαρά βολεύτηκα!

Σοβαρά, σας φαίνονται λίγα τα λεφτά; Εγώ είμαι άσχετη, δεν έχω ιδέα από τέτοια πράγματα και γενικά από τιμές. Δεν σκαμπάζω τίποτα. Θα ρωτήσω κι αλλού, κι αν δούμε ότι όλοι σ'αυτές τις τιμές κυμαίνονται, θα καταλήξουμε στον καλύτερο!

Σήμερα πολύς ύπνος αυτό το μωρό και θα μας καταταλαιπωρήσει το βράδι... Ελάχιστες ώρες ήταν ξύπνιος όλη μέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου χάλασα αλλά όχι πολύ :lol::lol::lol::lol: Γράφω και στις φυσιολογικές μου ώρες!!!!

Έτσι είναι όπως τα λες. Το άγχος αρχίζει από τη στιγμή που μια γυναίκα μέναι έγκυος και διαρκεί μια ολόκληρη ζωή. Γιατί όταν είδες ότι δεν πίνει το φρέσκο δεν του το ξαναγύρισες σε NOYNOY kid;;; Απ'το τίποτα καλύτερα το εβαπορέ. Πάντως το γάλα είναι ένα θέμα για πολλά παιδάκια. Εγώ ακόμα δεν του έχω κόψει το μπιμπερό στο γάλα...Το απολαμβάνει εκεί το ζουζούνι. Αφήστε που του το δίνω και γυρνάει όλο το σπίτι μέχρι να το πιει..Το φαντάζεστε αυτό το σκηνικό με κούπα στα χέρια :shock::shock::shock: ;;;;;

Όοοοοοολα κάτω....

Εγώ Κατερινάκι (Καγκουράκι) με το που έμεινα έγκυος (και στον Πάνο και τώρα) πρήστηκα. Στήθος, κοιλιά, γάμπες, μπούτια. Το τζινάκι μου έχω πάψει εδώ και κάποιες εβδομάδες να το φοράω. Ευτυχώς που είχα πάρει και ένα άλλο ένα νούμερο μεγαλύτερο γιατί δεν το είχα βρει στο δικό μου το νούμερο. Για ζώνη ούτε λόγος. Δουλεύω κι εγώ πάντως πολύ το κολάν με μπλουζοφορέματα.Από κιλά έχω πάρει σχεδόν 2 και προσέχω περισσότερο από ποτέ. Πιστεύω ότι είναι από το πρήξιμο και από τη δυσκοιλιότητα. Μπράβο η Αγγελικούλα με το γαλατάκι! Σκόνη της έδωσες ξανά;; Πάντως και στον Πάνο πιάνει όταν του λέω ότι δεν είναι μεγάλος, δε θα μεγαλώσει κλπ κλπ :lol::lol::lol: ..

Άννα Μαρία πράγματι δεν αξίζει να αγοράζει κανείς ρούχα εγκυμοσύνης. Εγώ αν αγοράσω κάτι θα είναι τζινάκι (αργότερα βέβαια) και αυτό γιατί έχω τρέλα με τα τζιν. Τζιν σωληνίτσα με μποτούλα! Το καλύτερο! Αν και μέχρι να φουσκώσω πολύ μπορεί και να έχει φτιάξει ο καιρός. Ελπίζω το βράδυ σας να πάει τέλεια παρόλο που ο Αντρίκος σας κοιμήθηκε πολύ! Θα μας πεις αύριο τα νέα σας!

Καγκουράκι είμαι 8 εβδομάδων. Θα βάλω κανά τικεράκι. Όλο το σκέφτομαι και όλο βαριέμαι :lol::lol:

Καληνύχτα σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...