Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

τι κανετε κοριτσια μου?εχουμε καμια που να γιορταζει?οχι ε?ευχαριστω για τα καλα σας λογακια μονο που το κοκκινο και το μαυρο το αγορασα γιατι δεν μου βγαινουν με τιποτα τοσο εντονα!γι'αυτο ρωτησα και την κατερινα αλλα δεν το ρισκαρα τελικα!!!! πολλα φιλακια σε ολες!γκαστρουλες και μη!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσακια

κοιμησα το θηριάκι μου και μπήκα να πω ένα γεια.

Κάλι η βασιλόπιτα καταπληκτική μέσα τι ήταν κέικ, τσουρέκι?

Αννα Μαρία δεν πειράζει του χρόνου θα τα ευχαριστηθείς τα Φώτα θα είναι και ο Ανδρέας ΄μεγάλος, εμας εδώ πάλι έβρεχε ολη μέρα, πήγαμε εκκλησία αλλά ο παπάς τον αγιασμό τον έκανε μέσα.

Ανθή έτσι είναι στην αρχή πολύ ύπνος, εγώ κοιμόμουνα το μεσημέρι μαζί με την Αγγελική μιαμιση δυο ώρες και το βράδυ πάλι νωρίς. Απο συμπτώματα τι άλλα έχεις, εγώ ανακατωσούρες ειδικά βραδυνές ώρες.

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, εδώ πάντα μέσα κάνουν τον αγιασμό.

Κι εμένα το βράδι με έπιαναν οι αναγούλες και οι εμετοί, απορώ γιατί τις λένε πρωινές ναυτίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες!!!

χρονια πολλα!!!

καλε τι υπεροχα νεα ειναι αυτα :o:o μπραβο σας κοριτσια μου με το καλο και στις δυο ευχομαι πολυ χαρηκα και για τις δυο σας,να πανε ολα καλα και να εχετε τελειομηνες και υπεροχες εκυμοσυνες,καλα το Νο3 καφε μας θα το πουμε το καφε με τις γκαστρωμενες :lol::lol: ή οποια μπαινει γκαστρωνεται :lol::lol: ,κανονιστε ο τιτλος θα ειαι σχετικος για να μην πω κι αλλα τετοια :lol::lol:

εμεις χθες περασαμε ωραια,τα παιδια το καταευχαριστηθηκαν,ειχε και ηλιολουστη μερα και ηταν μια χαρα,καναμε και την βολτιτσα μας,η Καστορια τελεια η λιμνη ηταν παγωμενη και ηταν πολυ ομορφη!!!

Ολια αντε βαλε κι εσυ μπρος και μην το σκεφτεσαι,γιατι αγχωνεσαι για τις σκαλες,δεν ειχες πορτες στον Νικολα;;ή για το ανεβοκατεβασμα;;κι εγω εχω σκαλες και ηδη ο Δημητρης ανεβοκατεβαινει μονος του εχω βγαλει τις πορτες εδω και καιρο θα τον πιανεις απο το χερακι και δεν θα τον πολυσηκωνεις,σκεψου θετικα,χαρας το κουραγιο σου να πλυνεις χαλια χειμωνιατικα παλι καλα προλαβαν και στεγνωσαν γιατι αρχισε κακοκαιρια παλι

Ανθη καιρος ηταν να κοιμηθεις και λιγο,και να μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε,θα δεις που μερικες φορες θα ξεχνας οτι εισαι εγκυος,συνηθως ετσι γινεται απο τα δευτερα και μετα,εχεις εντονα συμπτωματα;;α!! τωρα που θυμηθηκα με ειχες ρωτησει πως βαζω τα παιδια σε σειρα,ολο το ξεχναω,λοιπον τα παιδια ειναι οπως τα μαθεις νομιζω,αν τα αφησεις αναξελεγκτα ειναι σιγουρο οτι θα κανουν ενα σωρο αταξιες,δεν δικαιολογω τις μανες που πηγαινουν σε ξενα σπιτια και τα αφηνουν να κανουν οτι θελουν αυτα,οι αλλοι δεν χρωστανε τιποτα αν δεν μπορουν να τα βαλουν σε ταξη,εγω παντα προσπαθω να εχω μια σειρα σε καποια θεματα οπως στο θεμα του υπνου πχ. δεν θελω να μου παρουν τον αερα γιατι αλλιως το εχασα το παιχνιδι συμφωνειτε;;;

Μαρακι θελουμε οπωςσδηποτε φωτο με το κοκκινο φορεμα,μια κουκλα θα εισαι!!!!

Καλη πανεμορφη η βασιλοπιτα σου!!!δοκιμασε το με το κοκκινο τουλαχιστον μην το φοβασαι οσο μενει σκουραινει μονο του

Αννα Μαρια ξεστολισες κιολας;;κι εγω αυριο θα τα μαζεψω να κανω και δουλειες μεσα στη βρωμια ειμαστε παλι :o:o με τα ζουζουνια παντου δαχτυλακια βλεπεις!!ελα μην παραπονιεσαι του χρονου θα ειναι μεγαλος ο Αντρεακος σου και θα χαρεις περισσοτερο ολες τις γιορτες και τα εθιμα

Κατερινακι να προσεχεις κι εσυ να μην κουραζεσαι,το ξερω οτι ειναι δυσκολο ειναι μικρη ακομα η Αγγελικη και θελει αγκαλιες αλλα προσεχε οσο μπορεις και μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πανε

ελπιζω να μην ξεχασα να σχολιασω κατι.....πολλα φιλια φιλεναδες μου και καλο βραδυ!!!και οι γκαστρουλες να προσεχετε τους εαυτους σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, η Όλια ξεστόλισε βρε, εγώ αύριο!

Αυτό που λες για τη σειρά στα παιδιά, νομίζω μερικές φορές είναι και στο παιδί να κάνει αταξίες. Π.χ. προχτές που ήρθε η φίλη μου με τα τρία παιδιά, το μεσαίο παιδί είναι πάρα πολύ ζωηρό και δε μαζευόταν, το μεγάλο κοριτσάκι ήταν πολύ ήσυχο, και το μικρό αγόρι είναι ένα κανονικό παιδί δύο ετών. Πιστεύω ότι άμα είναι ζωηρό το παιδί, όσο κι αν προσπαθείς να το βάλεις σε μια σειρά, θα κάνει τις αταξίες του! Εμένα δε με πειράζει τα παιδιά να είναι άτακτα, προτιμώ ένα άτακτο από ένα κοιμισμένο παιδί. Αλλά δεν μπορώ με τίποτα τα παιδιά που κάνουν τρελές αταξίες και οι γονείς κάνουν το κορόιδο. Μια φορά είχαμε πάει για φαγητό με το γνωστό ζευγάρι που ήθελαν να γίνουν νονοί του Αντρέα και τα παιδιά τους είναι αφάνταστα άτακτα. Πέρα από το ότι έκαναν πάρα πολλή φασαρία και κυνηγιούνταν ανάμεσα στα τραπέζια ενοχλώντας όλους τους πελάτες, σε κάποια φάση άρχισαν να ενοχλούν εμένα, έρχονταν από πίσω μου και με χτυπούσαν, φώναζαν μέσ' στα αφτιά μου, κι άλλα διάφορα, κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω πολλά πράγματα, γιατί πώς να μαλώσω ξένα παιδιά; Και εννοείται οι γονείς στην κοσμάρα τους τελείως... Αν τους είπαν να σταματήσουν ήταν σαν αστείο...

Άντε, κλείνω, γιατί κλείνουν τα μάτια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια ετσι ακριβως ειναι καποια παιδια ειναι πιο ζωηρα αλλα παντα οι γονεις δεν πρεπει να τα αφηνουμε ανεξελεγκτα ειδικα σε βαρος αλλων,γιαυτο εγραψα οτι προσπαθω να τα εχω σε σειρα γιατι και τα δικα μου ειναι αρκετα ζωηρα αλλα το καλο ειναι οτι με ακουνε και εχουν καποια ορια,και προσπαθω να μην ξεφευγουν ειδικα οταν δεν ειμαστε στο σπιτι μας..............

για την Ολια ηθελα να γραψω οτι ξεστολισε τα μπερδεψα λιγο :o:o:lol: ,τοσες που ειμαστε...............

παω κι εγω να ξεστολισω και να βαλω καμια σκουπα,πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες που είστε καλέ όλες

Κατερινάκι περάσατε ωραία στην Καστοριά ε, οσο για τους τίτλους σου για το Νο 3 γέλασα πολύ , οντως κάτι τέτοιο θα ταίριαζε.

Θα συμφωνήσω για όσα είπατε για τα παιδάκια, χρειάζονται τα όρια και αυτά μόνο οι γονείς μπορούν να τα βάζουν. Και εγώ προσπαθώ να είμαι σταθερή σε ότι της λέώ και οταν είμαστε σε σπίτια συγγενών ή φίλων είμαι συνεχώς απο πίσω, γιατι είναι λίγο ταλιμπανίτσα η μικρή μου.

Εγώ θα ξεστολίσω απο Τρίτη, είμαστε στο χωριό της μαμάς μου και θα γυρίσουμε Αθήνα τη Δευτέρα,οπότε απο Τρίτη και αν γιατι θα χρειαστώ και βοήθεια.

Φιλάκια και καλό βράδυ σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και κάτι άλλο που θέλω να σας ρωτήσω

Εσείς που έχετε παιδάκια που έχουν κλείσει τα 2 τι γάλα τους δίνετε?

Η Αγγελική μου πίνει μέχρι τώρα σκόνη, θα ρωτήσω και την παιδίατρο απο βδομάδα, αλλά ήθελα να ξέρω μπορώ να δώσω φρέσκο γιατι έλεγα να αποφύγω τα εβαπορέ τύπου νουνου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, απ' όσο ξέρω, μετά τα δύο τα παιδιά πίνουν κανονικό φρέσκο γάλα. Αν δεν τους αρέσει το γάλα, τρώνε γιαούρτι, πάλι παίρνουν ασβέστιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!!!τι μου κανετε?οι γκαστρουλες μας?ολα καλα?

μαρακι μου με το καλο κοριτσι μου αυριο η βαφτιση του στεφανακου σου!

καγκουρακι μου εγω την κωνσταντινα μου με το που εγινε 1,5 την εδωσα φρεσκο γαλα!νομιζω πως μετα τον χρονο ειναι οκ το φρεσκο!ρωτα βεβαια και τον παιδιατρο σου!!!!καλο ξεστολισμα και με προσοχη κατερινα μου!κι εγω μαλλον την δευτερα θα ξεστολισω!μονη μου,με την ησυχια μου!οσο θα ειναι ο σπορος στο σχολειο!!

αννα μαρια μου τι κανεις?το αντρακι σου?ολα καλα?

ολια βαλε μπρος και μην το σκεφτεσαι!!!!κι εγω ετσι τι σκεφτομουνα και δεν το αποφασιζα και τωρα που το αποφασισα δεν ερχεται!γι'αυτο βαλε μπρος και μην φοβασαι τιποτα!!!!!ολα θα γινουν!τα παιδια ειναι ευλογια!!!!

κατερινακι μου τι κανεις?συμφωνω απολυτα με οσα γραφεις!κι εγω παρολο που εχω μονο μια,επειδη ειναι ταλιμπαν εχουμε καποια ορια γιατι αλλιως θα ειμασταν χαμενοι!ειδικα οταν παμε καπου ειμαι συνεχεια σε υπερενταση!δεν θελω σε καμια περιπτωση να ενοχλει κανεναν!επειδη δεν μου αρεσει κι εμενα ετσι δεν θελω να το κανουμε κι εμεις σε αλλους!!!!!

βρε κοριτσια η αθανασια που ειναι?εχω χασει καποιο επισοδειο?μηπως πηγε πουθενα κι αυτη και μας γυρισει διπλη??αν ναι τοτε σιγουρα θα αλλαξουμε το ονομα του καφενε!κατερινα ψαχνε για ονομα!!!!!

ανθη μου τι κανεις εσυ κοριτσαρα μου?ο πανουλης σου?συπτωματακια να σε ταλαιπωρουν εχεις?

ευχομαι και στις δυο (προς το παρον) να εχετε ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ εγκυμοσυνη!!!!!!!!

τωρα ολο και καποια θα ξεχασα αλλα ενα μυαλο εχω χειμωνα καλοκαιρι κι αυτο λειψο!τι να σου κανει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που εισαστε ολες?????

μαρακι μου γερος και καλοφωτιστος να ειναι ο στεφανακος σου!!!!!!!!να τον δειτε να μεγαλωνει και να γινεται το καλυτερο παιδι!!!!!!παντα να σας κανει περηφανους!!!!!!!!εμαθα πως ηταν κυριος ετσι?μπραβο στο αντρακι σου!!!!!!αυτο θα πει καλη ανατροφη :lol::lol::lol::lol::lol: !!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Εμείς κοιμηθήκαμε καλά το βράδι και το μεσημέρι πήγαμε για φαγητό στους γονείς μου. Μετά πήγαμε σε ένα γάμο, μόνο στην εκκλησία, και αφήσαμε τον Αντρέα στους γονείς μου. Δε χαμπάριασε, κοιμόταν μέχρι λίγο πριν γυρίσουμε!

Ωχ, κλαίει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια

Μαράκι να σας ζήσει ο Στεφανάκος, καλοφώτιστος τυχερός και πάντα ευτυχισμένος!!

Αννα Μαρία νομίζω οτι ο Αντρέας σας είναι σε καλό δρόμο όσον αφορά το πρόγραμμα μπραβο μπράβο.

Κάλι και Κατερινάκι καλή αρχή απο αυριο πάλι στα σχολεία σας :)

Ανθή που είσαι?

Και εμείς αυριο γυρίζουμε σπιτάκι μας

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον τάισα και τώρα κοιμήθηκε... Ωχ... Ελπίζω να ξυπνήσει σε λίγο, αλλιώς θα μας ξυπνήσει μες στα μαύρα μεσάνυχτα και δε θα ξανακοιμάται μετά...

Ακούστε τι έγινε χτες. Ήταν εδώ ο αδελφός μου και κρατούσε τον μικρό. Κάθεται δίπλα τους ο άντρας μου και λέει για τον μικρό ότι νυστάζει. Οπότε ρωτάει ο αδελφός μου τον Αντρέα "νυστάζεις βρε;" και τότε ο Αντρέας απαντά "ναι"!!!!!!!!!! Φυσικά δεν είπε "ναι", είπε "νε", γιατί απ' όταν γεννήθηκε ειδικά όταν κλαίει λέει "να να να να" και "λα λα λα λα", αλλά αυτή τη φορά είπε μόνο ένα "νε" και ήταν απίστευτος ο συγχρονισμός. Καλά, ήταν φοβερά αστείο εννοείται!!! Σήμερα το είπε ο αδελφός μου στους γονείς μου και στη θεία μου και του λένε "ναι, καλά σιγά".

Μαρία, σου εύχομαι κι από εδώ να σας ζήσει ο Στεφανάκος! Καλοφώτιστος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες...Εγω χθες δουλευα απογευμα και σημερα ξεκουραζομουνα..Το απογευμα πηγαμε με την αδερφη μου στο νηπιαγωγειο πουειναι και καναμε κατι δουλειες .Η αδερφη μου ειναι νηπιαγωγος ..

Μαρακι να σου ζησει ο Στεφανακος...Καλοφωτιστος ..

Κανγκουρακι εγω απο γαλα του δινω φρεσκο απο 14 μηνων περιπου..Παιρνω το ολυμπος ..Ειναι πολυ ωραιο και το πινω και γω...

Κατερινακι πορτακια εχω βαλει στο σπιτι..Τις σκαλες τις ανεβαινει αλλα στο κατεβασμα τον παιρνω αγκαλια..

Καλι δικιο εχεις οταν θελεις δεν ερχεται το νινι ...Ελπιζω να ερθει και σε σας συντομα!!!!!

Αννα Μαρια φιλια στον Αντρεακη ...

Καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;Χάθηκα λιγάκι αυτές τις μέρες...Λοιπόν, ξεκινώ. Παρασκευή μεσημέρι πήγαμε εκδρομή στον Αθανάσιο Διάκο, ένα χωριό στη Φωκίδα. Μείναμε σε ένα πάρα πολύ ωραίο ξενοδοχείο. Χιόνισε και το έστρωσε και ο Πάνος το κατευχαριστήθηκε!!!Την επομένη κάναμε τουρ στα γύρω χωριά και γενικώς περάσαμε όμορφα. Μαζί μας ήρθαν και η αδερφή μου, ο άντρας της και τα δύο παιδιά της (Δ' Δημοτικού και Β' Λυκείου).Γυρίσαμε Σάββατο βράδυ, αφήσαμε τον Πάνο στη μαμά μου και πήγαμε σινεμά με τους κουμπάρους μας. Εϊδαμε το Σέρλοκ Χολμς 2. ΜΑΠΑ. Σήμερα Κυριακή διορθώνω ΟΛΗΗΗΗΗ ΜΕΡΑ. Τα έχω παίξει. Ξεστολίσαμε κιόλας. Μου είχε λείψει το σπιτάκι μου χωρίς στολίδια και φωτάκια..

Έχω και άλλα νέα. Ο Πάνος κόλλησε ψείρες :shock::shock::shock::shock::shock::shock: Το κέρατό μου...Δεν τις αντέχω..Μέσα στην εβδομάδα θα τον πάω για κούρεμα. Ήδη κάναμε 2 φορές θεραπεία και με το ειδικό χτενάκι βγάζουμε συνεχώς κόνιδες..Έχω βαρεθεί να πλένω σεντόνια, πετσέτες και ρούχα. Να δω ποιος θα τα σιδερώσει όλα αυτά..

Ρε κορίτσια με ρωτάτε για συμπτώματα...Δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑ πέρα από την υπνηλία που και πάλι δεν είναι τραγική...Νιώθω τόσο φυσιολογικά που ανησυχώ...Αν δεν είχα κάνει χοριακή λίγες μέρες πριν θα ανησυχούσα περισσότερο. Η χοριακή όμως ήταν πάνω από 56.000 και αυτό με καθησυχάζει...Ούτε στον Πάνο είχα τα φοβερά συμπτώματα αλλά κάτι τσιμπιματάκια στην κοιλιά χαμηλά τα είχα..Δεν την παλεύω με το άγχος λέμεεεεεεεεεεεε :?:?:?:?:?:?

Κοριτσάκια μου δε σχολιάζω σήμερα γιατί η ώρα πέρασε πολύ και αύριο πρέπει να ξαναπάμε τον Πάνο στον παιδοχειρουργό να τον δει..Άραγε τι θα κάνει όταν τον δει μετά από αυτά που υπέστη;;;;;;Θα σας πω αύριο νέα.

Κατερινάκι, Καγκουράκι, Άννα Μαρία, Κάλλη, Όλια, Μαράκι, Αλίνα, Αθανασία (πού χάθηκες;;;;) ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!! (Ελπίζω να μην ξέχασα καμία..)

Ξέχασα να ευχηθώ στο Μαράκι..Να σας ζήσει ο Στεφανάκος σας! Περιμένουμε τα νέα με κάθε λεπτομέρεια και εννοείται και φωτό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Ουφ, εγώ ακόμα να ξεστόλισω. Ένα δέντρο έχω, και το έχω αφήσει εκεί πέρα... Έμπλεξα με ένα σωρό άλλες δουλειές... Ελπίζω να τα καταφέρω σήμερα. Ποια ήταν που μας έλεγε ότι δεν προλάβαινε να ξεστολίσει και πήγε Φλεβάρης και είχε ακόμα το δέντρο στο σαλόνι; :)

Ανθή, τέλεια εκδρομή! Κι εμάς εδώ χιόνισε στο Τρόοδος, αλλά δε λέει με τίποτα να πάμε με τον Αντρεάκη...

Κουράγιο με το διόρθωμα... Καρδούλα ακούσατε; Η χοριακή τέλεια!

Ψείρες ε; Εμείς κολλούσαμε κάθε χρόνο, μα κάθε χρόνο... Είχαμε και μια σχολίατρο που όποτε μας εξέταζε για ψείρες τρέμαμε, γιατί έτσι και έβρισκε ψείρα σήκωνε το χέρι της ψηλά, όπου υποτίθεται βρισκόταν η εν λόγω ψείρα, και έλεγε μεγαλοφώνως "ΒΡΗΚΑ ΨΕΙΡΑ", οπότε ο δυστυχισμένος φορέας της ψείρας ζάρωνε και εξαφανιζόταν στην καρέκλα του και οι υπόλοιποι τον αντιμετώπιζαν σαν λεπρό... Άγριες εποχές...

Σας είχα πει ότι είχα κολλήσει ψείρες, μάλλον απ' την ξαδέλφη μου, λίγους μήνες πριν τον γάμο μου; Είχα και ένα πάρα πολύ μακρύ μαλλί, κι όποτε έκανα μπάνιο, τις ένιωθα να περπατάνε, κι όταν χτένιζα τα βρεγμένα μαλλιά μου, άπλωνα μια πετσέτα στα γόνατα, και πέφτανε πάνω οι ψείρες... Είχα γεμίσει μιλάμε... Τελικά έκανα μια θεραπεία με ένα σαμπουάν και ευτυχώς τις ξεφορτώθηκα!

Όλια, φιλιά! Άλλαξε το τικεράκι σου, αλλιώς θα σου ευχόμαστε κάθε μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε σπιτάκι μας, η μικρή κοιμάτε εγώ έκανα ένα ντουζάκι και νιώθω άλλος άνθρωπος.

Αννα Μαρία πολύ μου άρεσε το ναι του Αντρέα, αφου το είπε το παιδι καθαρά. Θυμάμαι οταν η Αγγελική έκανε εκείνους τους ήχους σαν αγκού εγώ έλεγα οτι την μαθαίνω το όνομά της και προσπαθεί να το πει...και φυσικά με κορόδευαν... :lol::lol::lol: πάντως μέχρι σήμερα δεν λεει να το μάθει "Γκιλή" λέει οταν τη ρωτάμε πως την λένε (κάτι δεν κάνω καλά μήπως :lol::lol::lol: )

Ανθή ωραία θα περάσατε στην εκδρομούλα σας και με τα χιονια ο μικρός θα ξετρελάθηκε. Τις ψείρες που τις κόλλησε καλέ? Ταλαιπωρία πάντως ελπίζω να ξεμπερδέψεις πολύ σύντομα. Οσο για τα συμπτώματα η υπνηλία και η κούραση είναι αρκετά μην έχεις αγχος ολα καλά θα είναι και το σποράκι θα μεγαλώνει μια χαρά.

Ολια και Κάλι με το καλό να έρθει ένα ακόμα παιδάκι και σε σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, εγώ έχω ξεσκιστεί να του λέω "αγκού" και δεν το λέει ο γαϊδαράκος!

Ουφφφ... Ρε κορίτσια, μέχρι πριν 2-3 μέρες είχα λίγα λόχεια ακόμα. Λίγο καφέ διαφανές, μη φανταστείτε τρελό αίμα. Τέλος πάντων, 2-3 μέρες μου είχαν σταματήσει τελείως σχεδόν και στο σερβιετάκι δεν είχα τίποτα. Από σήμερα, αρχίζει κόκκινο αίμα. Λέτε να μου ήρθε η περίοδος; Δεν είναι πάρα πολύ νωρίς;;;;;;; Και νιώθω λες και έχω περίοδο κιόλας... Ουφφφ................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!!!

αχ ανθη απο τη μια σε ζηλευω αλλα κι απο την αλλη σε λυπαμαι!!!!!σε ζηλευω για την εκδρομουλα σας!ποσο θα'θελα να παω κι εγω καπου!!!αχ βαχ!!!!και σε λυπαμαι βρε κοριτσακι μου για τις ψειρες!κι εμεις φετος κολλησαμε πρωτη φορα και τα ειδα ολα!!!!συνεχεια την καθαριζω και μετα απο 10-15 μερες αρχιζει παλι το χρουτσου,χρουτσου!!!!βεβαια εμας ειναι και μακρια τα μαλλια της,αν και τα κοψαμε αλλα δεν παλευεται!ευτυχως εσεις κουρευοσαστε και καθαρισατε!!!!οσο για τα συμπτωματα να μην στεναχωριεσαι καθολου!!!!ουτε εγω ειχα συμπτωματα.και ειχα ΚΑΙ περιοδο!τουλαχιστον ετσι νομιζα!παντως οταν πηγα στο γιατρο θυμαμαι πως την επομενη μερα εμπαινα στον τριτο μηνα (εγω σε μηνες μετρουσα)!!!!γι αυτο μην αγχωνεσαι αδικα!ολα θα πανε τελεια!!!!!πολλες γυναικες δεν εχουν συπτωματα!!!!!θα περιμενουμε τα νεα απο το γιατρο!ευχομαι ολα να πανε καλα και να μην ταλαιπωρηθει αλλο ο πανουλης σας!!!

αννα μαρια αν αρχισει απο τωρα να μιλαει ο αντρεας καηκες!!!!!!ειναι καποιες φορες (πολυ συχνα) που μου'ρχεται να ουρλιαξω και να πω ΦΤΑΑΑΑΑΑΝΕΙ!!!!!!!!!ολο μπουρουμπουρογλου την φωναζω την μικρη!!!

ολια ευχομαι ολα να γινουν οπως τα θες!!!!!μολις το αποφασισετε αμεσως να ερθει!!!!και σ'ευχαριστω για τις ευχες σου!!!!!μακαρι να πιασουν!!!!!!

κατερινακι μου κι εσενα σ'ευχαριστω κοριτσακι μου!!!!!!λενε πως οι ευχες των εγκυων πιανουν διπλες!!!!!!!ολα με το καλο και για σενα και το μπεμπακι σου!!!!!!να μου φιλησεις την αγκελικουλα σου!!!!

οι υπολοιπες τσουπρες τι κανετε???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

εγω ξεστολισα την Κυριακη εκανα και μια φασινα και τακτοποιηθηκαμε,σημερα βεβαια παλι χαλια ειμαστε αλλα δεν βαριεσε ας ειναι καλα οι μπομπιρες και ας βρωμιζουν :o:lol::lol: αυριο τελικα θα κανουμε την περιβοητη γιορτη στο νηπιαγωγειο που ειχε αναβληθει λογω καιρου,θα ντυθει ο αντρας μου Αγιος Βασιλης αν και λιγο αργοπορημενα πιστευω να χαρουν τα παιδακια

Μαρακι καλοφωτιστος ο Στεφανακος σου,γερος και καλοτυχος να ειναι στην ζωη του, να τον χαιρεστε,πως πηγε η βαπτιση;;εκλαψε ο γλυκουλης;;περιμενουμε φωτο να δουμε και τα κοκκινα!!!

Ανθη μου τι ωραια που πηγατε εκδρομουλα!!!ψειρες κι εσεις;; :evil::evil: καλα που τις βρηκε αφου δεν παει σχολειο,κολλησε απο τα ξαδερφακια του;;κι εγω πριν να ξεκινησουν σχολειο τους ξαναεβαλα φαρμακο,τωρα παλι βλεπουμε ουφφφ δεν τις μπορω,μολις το σκεφτω αρχιζω και ξυνομαι :evil: εγω και στις τρεις εγκυμοσυνες δεν ειχα ιδιαιτερα συμπτωματα στην αρχη ειδικα,ουτε εμετους,ουτε αναγουλες,μονο ικρα τσιμπηματακια στην αρχη και πολλες καουρες μετα,καλα συχνοουριες και υπνηλιες στανταρ αλλα χαλαρα,οποτε αφου ειναι σχεδον ιδια η εγκυμοσυνη σου με την πρωτη μπορει και να ειναι το ιδιο φυλλο,τι εγινε με την τσουτσου σας;;ελπιζω να ειναι ολα καλα και να μην ξαναταλαιπωρηθει το μικρουλη σου

εγω τον βαζω σιγα σιγα στην τουαλετα αυτες τις μερες ,σφιγγεται,κανει καμια πορδουλα,κατουραει καμια φορα και ειναι ολο χαρα το ζουζουνι μου,μετα τρεχει ξεβρακωτο και δεν θελει να βαλει πανα,μεσα στην τρελα ειμαστε :lol::lol:

Αννα Μαρια εισαι τρελαρα τελειως :lol::lol: ακου εκει του μαθαινεις το αγκου,ενος μηνος μωρο,πολυ γελασα καλα ο συγχρονισμος με το ναι πρεπει να ειχε πολυ πλακα,αυτες οι στιγμες ειναι για καμερα αλλα που να το προλαβεις,συνηθως οταν θηλαζουμε αποκλειστικα δεν εχουμε περιοδο,δεν ειναι απολυτο βεβαια σε ολες τις γυναικες,μηπως εχεις λοχεια ακομα,εγω μεχρι σαραντα μερες περιπου ειχα και στα τρια

Κατερινακι σαν το σπιτι σου δεν ειναι πουθενα φυσικα,καλες οι βολτουλες αλλα οταν γυρνας αλλη αισθηση ετσι δεν ειναι;;μια χαρα το λεει το ονομα της, εμενα λεει ζιζιζι, τον Νικο τον λεει γκιγκι και τον Γιωργο γωγω

Ολια και Καλη σας ευχομαι κι εγω η νεα χρονια νας φερει σπορακια στις κοιλιτσες σας,και το καφενε μας να σας φερει γουρι,αντε να δωσουμε και το καταλληλο ονομα στο νο3 οι εγκυουλες μας να πλυθαινουν αντε!!!!

δεν θυμαμαι κατι αλλο,συγνωμη αν ξεχναω καμια,πολλα φιλια σε ολες κοριτσακια μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλη, λες να μιλάει πολύ ο Αντρεάκης; Χι χι! Πάντως απ' όταν γεννήθηκε, όταν κλαίει κάνει "να να να να"...

Κατερίνα, αφού όλοι μου λένε ότι το αγκού το λένε τα μωρά από σαράντα ημερών. Αγχωνόμουν κιόλας ότι άργησε να το πει!!!

Λόχεια είχα μέχρι πριν λίγες μέρες, αλλά πολύ λίγα και καφέ. Τώρα έχω πάλι κόκκινο αίμα και είμαι στις πενήντα μέρες, όχι στις σαράντα... Θα δω, αν συνεχιστεί και αύριο, θα πάρω τον γυναικολόγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ τελειωσα με το ξεστολισμα!!!!αντε κοριτσια και του χρονου!!!φετος δεν ξερω γιατι,αλλα με κουρασαν πολυ οι γιορτες!!!!σκουπισα,ξεσκονισα,σφουγγαρισα και τελος!οσα βλεπει η πεθερα δηλαδη!την πεμπτη μαλλον κανονικες δουλειες!!!!!

αχ βρε κοριτσια εχω ενα προβλημα και δεν ξερω πια με ποιον να το συζητησω!μετα απο 3 χρονια απουσιας αρχισαν να με επισκεπτονται και παλι οι φοβιες μου!!!!!!καθε βραδυ με πιανουν!σκεφτομαι ολο ασχημα πραγματα,με πιανουν κρισεις πανικου,τρεμω και γενικα δεν μπορω να ηρεμησω!!!απο μικρο παιδι ειχα πολλες φοβιες και υπεφερα,εχω παει σε ψυχολογο αλλα τιποτα,μεχρι που αποφασισα μετα απο παροτρυνση μιας φιλης να παω να εξομολογηθω σε εναν υπεροχο ανθρωπο!οντως πηγα,για πρωτη φορα στη ζωη μου και με βοηθησε πααααρα πολυ!εχει τωρα 3 χρονια που πρωτοπηγα και μπορω να πω οτι ημουν πολυ καλα!νομιζα πως το ειχα αφησει πισω!τωρα ομως παλι μ'επιασε!δεν ξερω πως να το αντιμετωπισω!!!κουραστηκα πια κατι να φοβαμαι.κι αυτο που με τρομαζει περισσοτερο ειναι οτι φοβαται πολυ και η κωνσταντινα!!!!!εγω δεν εδειξα ποτε οτι κατι με φοβιζει μπροστα της για ευνοητους λογους αλλα η μικρουλα μου εχει πολλες φοβιες!!οσο για τον αντρα μου,πανω σ'αυτο το θεμα ειναι στον κοσμο του!δεν μπορει να μπει στην ψυχολογια μου,εστω και παραλογη,δεν καθεται μαζι μου τα βραδια οταν τρεμω αλλα κοιμαται του καλου καιρου!δεν ξερω τι να κανω!!δεν μπορω να δω τηλεορααση γιατι το παραμικρο που θα δω σε ενα εργο,σε μια εκπομπη,σε μια σειρα το κανω αμεσως δικο μου!ολο σκεφτομαι οτι αμα αυτο το παθει καποιος δικος μου,αν παθει κατι το παιδι μου?ο αντρας μου?ολο ασχημες σκεψεις!και συστυχως δεν μπορω να τα πω πουθενα?η αδερφη μου ειναι κι αυτη τα ιδια σ...α μ'εμενα κι επιρεαζεται πολυ ευκολα,στην μαμα μου δεν θελω να τα λειω γιατι εχει περασει κι αυτη απο παρομοια κατασταση (τρελοσογο οπως καταλαβαινετε),και στεναχωριεται παρα πολυ και δεν ξερω που να πω τον πονο μου!!!!!!!!ετσι την πληρωσατε εσεις τη νυφη!!τι να κανω ρε κοριτσια??

αχ με συγχωρητε που σας πριζω αλλα ειχα απιστευτη αναγκη να τα πω καπου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία εγώ λόχεια είχα περίπου 2μήνες για καιρό είχαν μειωθεί πολύ και ήταν ροζ και μετά πάλι ξανα είχα κόκκινο αλλά δεν ήταν πολύ σαν περίοδος. Περίοδος μου ήρθε στους 3μιση-4 μήνες και θήλαζα αποκλειστικά. Απο τότε ερχόταν σταθερά κάθε 28 μέρες αλλά η ροή ήταν λίγη σε σχέση πριν την γέννα. Οταν σταμάτησα τον θηλασμό είχα τη νορμαλ ροή.

Κάλι μου νομίζω οτι όλα είναι στο μυαλό μας, να σκέφτεσε θετικά και νομίζω ολα θα φτιάξουν, η αλήθεια είναι οτι δεν μπορώ να σε βοηθήσω πολύ αλλά αν τα μοιράζεσε μαζί μας θα είναι καλύτερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι τελικά δεν πρέπει να είναι περίοδος αλλά λόχεια ακόμα... Ό,τι να 'ναι...

Κάλη, πόσο σε καταλαβαίνω... Κι εγώ πέρασα παρόμοιες φάσεις. Είναι εφιαλτικό, υπήρχαν μέρες που ήμουν τόσο χάλια, ειδικά το πρωί, που ξάπλωνα παγωμένη στο κρεβάτι και δεν μπορούσα να ηρεμήσω. Με φόβιζαν τα πάντα, χωρίς ιδιαίτερο λόγο... Τελικά έφυγε από μόνο του, χωρίς να πάρω κάτι ή να πάω σε κάποιον ψυχολόγο. Αν ο πνευματικός σε βοηθά, τότε πήγαινε πάλι σ' αυτόν. Εμείς είμαστε εδώ για σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι είναι μικρόβια που δεν εντοπίζονται εύκολα είναι η αλήθεια με μια απλη καλλιέργεια ούτε έχουν κάποιο σύμπτωμα ώστε να το ψάξουμε  Εμείς το βρήκαμε όταν αντρας μου έκανε καλλιέργεια σπέρματος.. εγω δεν έκανα εξέταση αλλα όπως και να είχε έπρεπε η θεραπεία να γίνει ταυτόχρονα.. πηραμε αντιβίωση για ένα μήνα και οι δυο αλλά μας είπαν επαφες να έχουμε κανονικά άσχετα που παίρναμε την αντιβίωση και έτσι κάναμε εγω έμεινα εγκυος τότε στο πρώτο μου παιδί  υπάρχουν πολλές αντιβιωσεις που επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη   Το θετικό είναι ότι έμεινες εύκολα εγκυος όποτε κρατησε αυτό κορίτσι μου εμένα με πηρε 1,5 χρόνο να έχω σύλληψη στο πρώτο παιδάκι μου, το δεύτερο το έπιασα πολύ εύκολα  ζορικη δουλειά έχει ο αντρας σου υπομονή τώρα μέχρι να ξανά έρθει 😊
    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...