Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Kalημερα κουκλαρες μου!!!οπως καταλαβατε και παλι στην δουλεια ειμαι...ουφ απο την μια χαιρομαι που ξεκινησα απο την αλλη μου λειπει το σπιτακι μου και το αγορακι μου!!

Ανθουλα τι να πω...περαστικουλια και στο δικο σου το αγορακι.Αμαν με αυτες τις ιωσεις!!!εμας η γιατρος μας εχει καραντινα ενα μηνα να μην βγει και παει σε μερος με παιδια και αυτες τις μερες οχι με πολυ κοσμο και οχι στην παγωνια,ωσπου να ανακτησει δυναμεις λιγο.ευχομαι να μεινει στα δεκατα κοριτσακι μου και να μην ταλαιπωρηθειτε.οσο για παρεξηγησεις ασε...καθε χρονο ειναι παραδοση να πηγαινουμε τα χριστουγεννα στην θεια μ για φαι και με μονη εξαιρεση περισυ δεν πηγαμε γιατι ειπα να κανω ενα τραπεζι (γιορταζει ο αντρας μου -Χρηστος) και επειδη ειχα για 1 φορα αρρωστο και το παιδι σε πολυ κλειστο κυκλο μονο με τους γονεις μας.Σκεψου οτι στα τραπεζια τις 2 στις 3 φορες λειπουν τα παιδια της σε εκδρομες και εγω ποτε,παρα μονο περυσι...και φετος που δεν με καλεσε!!!!ομορφια ε?????

Κατερινακι να τον χαιρεσαι τον Δημητρακο σου!!2 χρονων ε??μεγαλο αγορι!!!δεν μπορω να φανταστω τι καλουδια θα φτιαξεις παλι και τι τουρτιτσα!!!με υγεια κοπελα, για σενα και την ομορφη οικογενεια σου!!

Αννα μαρια μου το σιδερο σε αυτη την φαση ειναι μπλιαχ!!!συνεχεια βγαινουν μικροσκοπικουλια εσωρουχακια, σελτεδακια κλπ απο το πλυντηριο.ευτηχως που ειναι τοσο χαριτωμενα!!!!!!

σας φιλω ,ελπιζω να ευκαιρησω μεσα τσην μερα να σας γραψω παλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κορίτσια!

Κατερίνα, να σου ζήσει το μικρούλι σου!!!!!!

Ουφ, κουράστηκα σήμερα... Ήρθε ο αδελφός μου για φαγητό, έτρεχα να μαγειρέψω, έπλυνα μια τεράστια ποσότητα πιατικών, σιδέρωσα, είχα και το μικρό... Τώρα τον κρατάει ο άντρας μου, να κάνω κανένα μπανάκι και να φάω.

Ανθή, για πότε λες για βολτούλα; Είχαμε πάει παραμονή Χριστουγέννων για καφέ και κοιμόταν όλη την ώρα! Λέγαμε να πάμε και σήμερα αλλά δε βόλεψε τελικά. Λέω αύριο να πάμε αν τα καταφέρουμε. Σαββάτο σαραντίζουμε!

Αλίνα, άσε από παρεξηγήσεις με συγγενείς, άλλο τίποτα... Εγώ έχω ένα θείο που καλεί πάντα όλη την οικογένεια σε γενέθλια, επετείους, πάρτι, κ.λπ. κι εμένα και τον άντρα μου ποτέ. Και τώρα έδωσε στον πατέρα μου το δώρο για τον Αντρέα, ούτε καν τηλέφωνο δεν πήραν, και μένουν στο διπλανό τετράγωνο. Τους ρώτησε ο πατέρας μου αν θα έρθουν σπίτι μου να με χαιρετήσουν και είπαν "ε, ναι, μετά τις γιορτές γιατί τώρα θα πάμε Αμερική". Δε νομίζω να μου κάνουν την τιμή πάντως...

Τώρα σκέφτομαι για τη βάφτιση ποιους θα καλέσω. Δε νομίζω να καλέσω ανοιχτά, μάλλον τα αδέλφια των γονιών μου, τα πρώτα μου ξαδέλφια, μερικά δεύτερα, και κάποιους φίλους. Εσείς τι κάνατε στις δικές σας βαφτίσεις; (των παιδιών σας εννοώ, όχι όταν βαφτιστήκατε εσείς). Μαρία, εσείς που θα βαφτίσετε τώρα πώς καλέσατε;

Όσο για τα ρούχα του μωρού, ειδικά τα σελτεδάκια δεν τα προλαβαίνουμε. Μιλάμε, κάθε λίγο τα κατουράει, τα χέζει... Δράμα η κατάσταση... Και συνήθως όταν κατουράει ή χέζει ένα σελτεδάκι παίρνει ένα αθώο ύφος...

Ρε κορίτσια, την Πρωτοχρονιά θα πάμε στου νονού μου που γιορτάζει κιόλας. Για πείτε κανένα εύκολο γλυκό να κάνω για να πάρω. Τα Χριστούγεννα στη θεία μου πήρα γαλακτομπούρεκα. Τι να πάρω στο νονό; Σκέφτομαι, αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε?Εμείς πολύ γκρίνια...θα τον ξαναπάω αύριο στο γιατρό...Σας διαβασα αλλα δεν προλαβα'ινω να τα σχολιάσω όλα. ΄

Να ευχηθώ στην Κατερίνα μας να χαίρεται τον Δημητράκη της. Να είναι πάντα γερός και΄ευτυχισμένος.

Αννα Μαρία μου εμείς καλέσαμε τους γονείς, τα εδερφια των γονιών μας και τα 1α ξαδέρφια και οι υπόλοιποι στενοί φίλοι.Για να καταλάβεις οι περισσότεροι ειναι φίλοι.Γύρω στα 140 άτομα βγαίνουν μαζί με τα παιδιά.

Λοιπόν σας καληνυχτώ....Πολλά φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, κι εμένα γκρίνια κι ας μην έχει τίποτα. Προτιμά τον μπαμπά του από εμένα και όταν τελειώσει με το θηλασμό, αρχίζει κλάμα και τσιρίδα. Τώρα τον κρατούσα πόση ώρα, ήταν ήρεμος, σε κάποια φάση άρχισε το κλάμα και δε σταματούσε με τίποτα. Με το που τον έπιασε ο άντρας μου ηρέμησε κατευθείαν. Μερικές φορές νομίζω ότι βαριέται πολλή ώρα με κάποιον και θέλει να αλλάξει παραστάσεις.

Για τους καλεσμένους, βλέπω κι εσείς το ίδιο κάνατε! Δεν κάθισα να μετρήσω τους "στενούς", αλλά πιστεύω ότι θα βγουν πολλοί, 100-150 άτομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tι κάνετε κορίτσια;;

Εγώ πάντως αρχίζω να χαλάω..Η ώρα είναι 1.45 και νυστάζω..Άλλες φορές μέχρι τις 4 το πρωί το μάτι ήταν γαρίδα...Τέλος πάντων..

Σήμερα πήγαμε τον Πάνο στον παιδοχειρουργό να δει το πουλάκι..Είχε ανοίξει αρκετά αλλά όχι όσο έπρεπε..Τελικά του το άνοιξε ο γιατρός. Κατ' αρχάς ένιωσα πολύ περήφανη για το μικράκι μου γιατί ήταν απίστευτα συνεργάσιμος και το μωράκι μου έσφιγγε τα δοντάκια του για να μην κλάψει :(:(:( ...Εγώ είχα βουρκώσει και αυτός σφιγγόταν..Όταν τελειώσαμε μου έλεγε το νινί μου ότι πονάει το πουλάκι του..Ο γιατρός είχε μείνει με το πόσο συνεργάσιμο ήταν ένα παιδάκι 2.5 χρονών και κάτι και μας έλεγε συνέχεια να τον χαιρόμαστε..Μετά άρχισαν τα όργανα. Όταν φτάσαμε σπίτι έκανε τσισάκια και τα είδε όλα :shock::shock: Μετά δεν ήθελε να κάνει και τα κρατούσε. Από τη μία το μεσημέρι ξανάκανε τσίσα στις 10 το βράδυ :shock::shock::shock: Φοβήθηκα μην πάθει τίποτα. Τελικά δεν έτσουξε πολύ γιατί είχε πάρει και παυσίπονο. Όταν,όμως, πήγε ο άντρας μου να του βάλει την αντιβιωτική κρεμούλα μας άκουσε ΟΛΗ Η ΓΕΙΤΟΝΙΑ...Πονάει το αγοράκι μου...

Αλίνα μου πέρασες τρελό ζόρι με το Δημητράκη σου...Ο Πάνος ευτυχώς είναι καλύτερα σήμερα.Του έφτανε η περιπέτεια με το πουλί...Δε χρειαζόταν τίποτα άλλο...Τώρα πώς είναι ο γιόκας σου;; Απύρετος;;; Όσο για τις παρεξηγήσεις άστα να πάνε..Έχω βαρεθεί. Τελικά με πήρε η αδερφή μου σήμερα τηλ. και τα βρήκαμε.

Άννα Μαρία όταν βαφτίσαμε τον Πάνο καλέσαμε γύρω στα 130 άτομα. Όταν με το καλό κάνω δεύτερο δε θα ξανακάνω το ίδιο λάθος..Γονείς, αδέρφια, κουμπάροι και έξω από την πόρτα. Οι περισσότεροι έρχονται για να χλαπακιάσουν απλά και όταν λιγδώσουν το εντεράκι τους φεύγουν στο καπάκι. Συν τοις άλλοις τα λεφτά σίγουρα θα είναι πολύ πιο χρήσιμα στο λογαριασμό του παιδιού. Ποτέ ξανά το ίδιο λάθος. Ευτυχώς συμφωνούν και ο άντρας μου και οι γονείς μου και τα πεθερικά μου.

Μαράκι το κάνει ο κούκλος;; Πήγατε στο γιατρό;; Ο βήχας κάλμαρε;;;

Αυτά κοριτσάκια μου τα νέα μου. Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalημερα σε ολες!!

αΧ ανθουλα μου τι μου θυμισες και με το πουλακι!!!μας το ανοιξε η γιατρος και μαλιστα μας ελεγε α δεν θελει πολυ.ο δημητρης για 5 μερες εκλαιγε καθε φορα που ηθελε τσισακια.αφου του γεμιζα την μπανιερα με νερο για να ανακουφιστει και μηπως τα κανει.το χαμομηλι και οι κρεμες πηγαν συννεφο!!!υπομονη και επιμονη!!εμενα ακομα και τωρα στο μπανιο του που πρεπει να το ανοιγουμε δεν θελει με τιποτα!!!

αννα μαρια μου σημερα ερχεται το αδελφι μου απο κυπρο.θα μου πει τα νεακια σας απο εκει!!πωπω τα σελτεδακια ειναι εφιαλτης!!!ασε που εμενα με κατουραγε καθε φορα που ανοιγα την πανα!!!! :lol: ουτε παραγγελια να το κανε!!!στην βαπτιση του δημητρακη περα απο τα γλυκακια που ειχαμε στην εκκλησια (τα οποια ηταν τελεια εγινε χαμος!!!!σε σφηνοποτηρα με διαφορες γευσεις, μπανανα, μπισκοτο,φραουλα, σοκολατα) ειχαμε και για τα παιδακια ξεχωριστα γλυκακια . μετα λογω οικονομικου θεματος αποφασισαμε να κανουμε ενα παρτυ μονο για νεους στο σπιτι (φιλους και ξαδελφια) με καραοκε κλπ και την επομενη μερα το μεσημερι βγαλαμε εξω τους συγγενεις σε μια ταβερνουλα.ενα θα σου πω...αν θελει καποιος να παρεξηγηθει ή να στραβωσει θα βρει τροπο!εσυ κοπελα μου να κανεις αυτο που θελεις εσυ και οι αλλοι κουμαντο στο σπιτι τους!!ουφ τα πα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εμείς περάσαμε μια όχι-και-τόσο-καλή νύχτα... Ο μικρός δεν κάθεται σ' εμένα, έτσι τον κρατούσε πιο πολύ ο άντρας μου, οπότε εγώ κατάφερα και κοιμήθηκα αρκετά. Ο άντρας μου πάλι... δράμα.

Πωπω, Ανθή, τι ζόρι κι αυτά τα πουλάκια... Ελπίζω τώρα να του έχει περάσει τελείως.

Για τη βάφτιση, κάθισα και μέτρησα πρόχειρα τους καλεσμένους και βγαίνουν περίπου 50-60 άτομα. Νομίζω καλά είναι, θα κάνουμε σε μια ταβερνούλα ένα τραπέζι και όλα μια χαρά!

Άντε, σας κλείνω να προλάβω να μαγειρέψω και θέλει να καθίσει και ο πολύπαθος ο άντρας μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

Κατερίνα να χαίρεσαι τον Δημητράκη, να είναι πολύχρονος και να έχει όλα τα καλά του κόσμου. Πως πάνε οι ετοιμασίες περιμένουμε φώτο απο την τούρτα, τι θέμα έχει?

Πως είναι τα άρρωστα μωράκια μας, ελπίζω καλύτερα και να μην ταλαιπωρούνται άλλο

Κάλι μας έλειψες πόσα μπισκοτόσπιτα έφτιαξες? Φιλιά στην κουκλίτσα σου.

Αννα Μαρία για την βάπτιση εμεις ειμασταν 100-120 άτομα, δεν θυμάμαι ακριβώς, μέχρι αδέρφια των γονιών μας, τα παιδιά τους και τα εγγόνια τους και οι φίλοι μας. Σε αυτούς δηλαδή κάναμε το τραπέζι Συναδέλφους είχα καλέσει μόνο στην εκκλησία.

Βρε κορίτσια κάθε φορά που διαβάζω για τα πουλάκια των μικρών σας τρομάζω, πόσο πονάνε τα αγοράκια σας...

Εγώ σήμερα και αύριο τελευταία μέρα στη δουλειά.

Σήμερα την έχει τη μικρή η μαμά μου και θα πάω να την πάρω το απόγευμα για να πάμε τώρα το μεσημεράκι με τον άντρα μου να ψωνίσουμε τα τελευταία δωράκια για την Πρωτοχρονιά.

Αυτά τα νεάκια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι!

Εμείς πήγαμε βολτίσα το απόγευμα, οι τρεις μας και ο αδελφός μου. Ο αδελφός μου κι εγώ πήγαμε στο βιβλιοπωλείο του θείου μας, κι ο άντρας μου με τον Αντρέα πήγαν σε μια καφετέρια και μας περίμεναν, επειδή ο άντρας μου δεν ήθελε να πάρουμε το μωρό στο βιβλιοπωλείο, μήπως έχει πολύ κόσμο και κολλήσει τίποτα. Έτσι πήγαν σε μια καφετέρια με ελάχιστο κόσμο. Το φχαριστήθηκα, πήρα τέσσερις βιβλιάρες και άλλα δύο βιβλία για δώρο, αν και θα προτιμούσα κι αυτά να τα αγόραζα για μένα. Ο Αντρέας και πάλι κοιμόταν από την ώρα που τον έβαλα στο καθισματάκι αυτοκινήτου, μέχρι που γυρίσαμε στο σπίτι! Μόνο την ώρα που σηκωθήκαμε να φύγουμε από την καφετέρια έκλαψε ελάχιστα, αλλά ξανακοιμήθηκε αμέσως.

Καγκουράκι, εγώ συναδέλφους δε θα καλέσω, γιατί δε γίνεται να καλέσω τους μισούς και τους άλλους μισούς να τους αφήσω απ' έξω. Έτσι, δε θα καλέσω κανένα! Στην εκκλησία μόνο δεν παίζει, εδώ η πρόσκληση ισχύει για εκκλησία και τραπέζι. Θα καλέσω λοιπόν γονείς, αδέλφια γονιών και πρώτα ξαδέλφια, μερικά δεύτερα ξαδέλφια (π.χ. τον γυναικολόγο!), και μερικούς φίλους. Από την οικογένεια του άντρα μου ζήτημα να έρθουν 2-3 άτομα (καλύτερα).

Τελικά στο νονό πήρα δώρο βιβλίο, οπότε δε θα κάνω γλυκό για να τους πάρω.

Τώρα έβαλα να ψήνεται ένα κέικ σοκολάτα, αλλά μου φαίνεται αργεί να ψηθεί. Αύριο θα το γλασάρω με γκανάς λευκής σοκολάτας (γιάαααμ!!!!!).

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες για τον Δημητρακη μου,περασαμε ωραια στο παρτυ μας και ο μπομπιρας το καταδιασκεδασε,εσβησε το κερακι του και χτυπουσε παλαμακια και φωναζε μονος του μπραβοοοο!!!το ζουζουνι μου μεγαλωσε κι αυτο ποτε εκλεισε τα 2 χαμπαρι δεν πηρα,θα με παρουν και τα ζουμια κιολας :o:lol::lol:

οσο για τη νονα να μην σχολιασω,εφερε ενα συνολακι μπλουζα-παντελονι και το εδειχνε παντου λες και τι εφερε πια,ουτε για καλαντα δεν του δωσανε του παιδιου ενα δωρο για ολα γιορτη-χριστουγεννα-γενεθλια μια χαρα της ηρθε,συμφωνειτε;;ετσι βαφτιζω κι εγω δεκα παιδια :twisted: αντε να μην συγχηστω παλι.....

Καρεινιω πανε οι ετοιμασιες τις φαγαμε κιολας :lol::lol: τον μικυ μαους εφτιαξα βαζω φωτο να δειτε

Αννα Μαρια κι εγω γυρω στα 150 ατομα πρεπει να ειχα λιγο πολυ σε ολους αλλα τραπεζι μονο τα αδερφια μας,γονεις και κουμπαρους δεν ειχα κανεναν αλλο

περαστικα σε ολα τα αρρωστουλια μας συντομα ευχομαι

και για παρτε και μια γευση απο τον μπουφε μου:

post-5130-13873934650118_thumb.jpgIMGP1475.jpg[/attachment:128xyz6h]

post-1311-13873934649868_thumb.jpgIMGP1484.jpg[/attachment:128xyz6h]

IMGP1497.jpg[/attachment:128xyz6h]

post-12542-13873938424949_thumb.jpg

post-12542-13873938425098_thumb.jpg

post-12542-13873938425237_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου να τον χαιρεσαι!!!!!να ειναι παντα πολυ ευτυχισμενος κι ο δημητρακης αλλα και οι υπολοιποι αντρες σου!!!!!!η τουρτα τελεια!νομιιζω πως ταιριαζουν τα γουστα μας!μηπως οντως ειμαστε αδερφες ψυχες?εγω περσι την εκανα τη μινι μαους αλλα οχι με ζαχαροπαστα,εσενα ζαχαροπαστα ειναι ε?εχω μια απορια,το χρωμα πως το εκανες τοσο εντονο?????επισης φετος καναμε κι εμεις αυτα τα γλυφιτζουροκεκακια!τετοια δεν ειναι?αχ τελεια!!!εκεινο το τελειο μωβ "τροφιμο" πανω στο τραπεζι τι ειναι????Μπραβο σου κοριτσαρα μου!!σου βγαζω το καπελο!!!με 3 παιδια και εισαι αστερι σε ολα σου!φτου φτου!!!!!τυχερος ο αντρας σου!!!!!!

καγκουρακι εχω χασει τον λογαριασμο με τα σπιτακια!!!!παντως τελειωσαν!!!του χρονου παλι!!!!!

οι υπολοιπες κοριτσαρες εισαστε καλα??????σας φιλω σταυρωτα ομορφες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;; Σήμερα τα έφτυσα. Από την ώρα που ξύπνησα το πρωί δεν κάθισα ΚΑΘΟΛΟΥ. Πήγα να ψωνίσω και όλα όσα θα χρειαστώ για τη γιορτή-τραπέζι που θα κάνω αύριο (δηλαδή σήμερα Παρασκευή).Δεν έχω διορθώσει τίποτα όλες αυτές τις ημέρες και θα κλαίω στο τέλος, να με θυμηθείτε..

Αλινάκι μου ταλαιπωρημένα είναι τα αγοράκια μας ε;;;;;Ευτυχώς ο Πάνος κάνει πλέον τσίσα κανονικά και χωρίς κλάμα αλλά δε μπορεί καθόλου όταν του το κατεβάζουμε..Ελπίζω να μην του μείνει..

Μια χαρά ξηγήθηκες στη βάφτιση του Δημητράκη ;);)

Άννα Μαρία 50-60 άτομα είναι μια χαρούλα ;);) Δε χρειάζονται περισσότεροι. Όσο για τα πουλάκια είναι όντως ζόρι. Πάντα θα έχω την απορία αν έπρεπε να του το κατεβάζω από μωράκι που ήταν. Ο παιδίατρος μας έλεγε όχι..Αυτό φταίει ή ήταν να το πάθει;; Ποτέ δε θα μάθω..Πιστεύω πάντως ότι από όταν το παιδί γίνει 5-6 μηνών πρέπει η μαμά να κατεβάζει το πουλάκι..

Μια χαρά ο Αντρίκος όταν βγαίνετε βολτούλες! Είναι του εξω φαίνεται! Όσο για τον άντρα σου φαντάζομαι θα τα έφτυσε το βράδυ που πέρασε. Είδες βρε πόσο σε σκέφτεται ο γιος σου;;;;;;

Κατερίνα μου μεγαλούργησες ΠΑΛΙ. Γεια στα χέρια σου!!!Ό,τι και να πω είναι λίγο..Η τούρτα επαγγελματική και τα φαγητά φαίνονται πεντανίστιμα! Μπράβο σου!

Καγκουράκι μου τα πουλάκια είναι όντως ένα θέμα. Το μόνο καλό είναι ότι δε μασάνε από μικρόβια. Αν βάλεις ένα αγοράκι να κάτσει γυμνό στην άμμο δεν τρέχει τίποτα. Αν όμως βάλεις κοριτσάκι την έκατσες :?:?:? Κατά τα άλλα ΔΡΑΜΑ..Τι κάνει η Αγγελικούλα σου;

Κάλλη μου καλά είσαι;; Η Κωνσταντίνα σου;;

Αυτά κοριτσάκια μου και για σήμερα. Νύσταξα..Πάω για ύπνο. Αύριο με περιμένει δύσκολη μέρα. Κόσμος στο σπίτι και ανάλογη προετοιμασία :?:?

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ανθουλα μου!!!!!καλα ειμαστε κοριτσακι μου!και η κωνσταντινα ακομα καλυτερα!περιμενει τον αγιο βασιλη πως και πως!!!!!καλη ευκολια για σημερα και να περασετε ομορφα!!!!!!

οι υπολοιπες εισαστε καλα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πολλή κούραση σήμερα... Το πρωί έτρεχα με την ψυχή στο στόμα να μαγειρέψω, γιατί ήμουν μόνη μου σπίτι, ο μικρός μια κοιμόταν μια ξυπνούσε, μετά έφαγα σαν τρελή, κι έτρεχα να μαζέψω, να καθαρίσω, να γλασάρω το κέικ, γιατί περιμέναμε επίσκεψη κάτι φίλους μας. Ο άντρας μου στην κοσμάρα του, υποτίθεται πρόσεχε τον Αντρέα, και τον άφησε στο πορτ μπεμπέ στο δωμάτιό του κι αυτός κάθισε στον υπολογιστή. Άρχισε ο μικρός κλάματα και ουρλιαχτά, εγώ ήμουν πασαλειμμένη με σοκολάτες και τρούφες, κι αυτός να μου λέει "τώρα, σε πέντε λεπτά πάω, έχω δουλειά (η δουλειά ήταν το παιχνίδι στον υπολογιστή). Ε, παιδί είναι, άστο να κλάψει λίγο, φυσιολογικό είναι". Πατήσαμε έναν καβγά... Μετά ήρθε και ζήτησε συγγνώμη, παραδέχεται το λάθος του, αλλά επιμένει ότι είναι φυσιολογικό ν' αφήνεις το μωρό να κλαίει... Ενώ του έχω δώσει να διαβάσει ένα σωρό άρθρα που αποδεικνύουν το αντίθετο και συμφώνησε... Ό,τι να 'ναι είναι...

Μετά έρχονται οι φίλοι μας, ένα ζευγάρι με τρία παιδιά, ένα κοριτσάκι έξι χρονών και δύο αγοράκια, τριών και δύο χρονών. Μόνο που δε ρίξανε την πολυκατοικία. Ούρλιαζαν, φώναζαν, σκαρφάλωναν στους καναπέδες, δέρνονταν, τσάκισαν το κέικ και συνέχεια ζητούσαν κι άλλο, βαρούσαν το πιάνο... Ο μόνος που δε χαμπάριασε ήταν ο Αντρέας. Τον είχαμε στο δωμάτιό του και κοιμόταν του καλού καιρού!

Κατερίνα, είσαι αστέρι! Εσύ είσαι ταλέντο κοπέλα μου, εγώ ένα κέικ φτιάχνω και το θεωρώ υπόθεση!

Δε σχολιάζω κάτι άλλο, πάω να την πέσω! Ευτυχώς χτες είχαμε καλή νύχτα. Για να δούμε απόψε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια μου καλημερα και χρονια πολλα !!!Με το καλο να μας μπει το 2012..

Κατερινακι να χαιρεσαι το Δημητρακη σου..Να τα εκατοστησει .!!!Να στε παντα ευτυχισμενοι..

Μαρακι και Αλινα περαστικα ..Ελπιζω να ναι καλυτερα και ο Στεφανακος και Δημητρακης..

Εμεις τη δευτερη μερα των Χριστουγεννων πηγαμε στη Δραμα στο χωριο του Αη Βασιλη και περασαμε πολυ ωραια...Ειχε βεβαια παρα πολυ κοσμο αλλα ηταν ωραια ξεφυγαμε λιγο ..

Τη Δευτερα εχω και γω τα γενεθλια του Νικολακη και ξεκινησα τις ετοιμασιες..Στην αρχη σκεφτηκα να τα κανω σε παιδοτοπο αλλα μαζευομαστε 25 μεγαλοι και 13 παιδακια και εβγαινε αρκετα οποτε θα τα κανω στο σπιτι..Κατερινακι τελεια η τουρτα του Δημητρακη ..Εγω δυστυχως δεν τα καταφερνω με τις τουρτες οποτε παρηγγειλα απο ζαχαροπλαστειο....

Ανθη μου ο Πανουλης πονεσε με το πουλακι του ε?Ο καημενουλης ..Ελπιζω να το ξεπερασε ..Και γω τοσκεφτομαι γιατι και του Νικολακη ειναι ακομη κλειστο και η παιδιατρος μου ειπε οτι θα χρειαστει παιδοχειρουργος.. Πως πηγε το τραπεζι????

Αννα Μαρια ,Κανγκουρακι ,Καλι φιλια ..Ευχομαι ολες να περασετε ωραια σημερα ..Αν μπορεσω θα ξαναμπω το απογευμα ..Θελω να σιδερωσω και βαριεμαι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά κοριτσάκια!!!!

Εύχομαι σε όλες μας να έχουμε μια καλή νέα χρονιά, να φέρει υγεία αγάπη τύχη και χαρά σε σας και στις οικογένειές σας.

Ανθή πως πήγε η γιορτούλα?

Κατερινάκι τέλεια η τούρτα με τον Μίκυ και φυσικά ολα τα υπόλοιπα δείχνουν καταπληκτικά. Τέτοια μπαλάκια είχα φτιάξει και εγώ με τριμένα μπισκότα oreo και τυρί φιλαδέλφεια και με επικάλυψη χρωματιστή τρούφα. Τα δικά σου τι ήταν?

Ολια έχεις και εσύ ετοιμασίες για τα γενέθλια του Νικολάκη, πολύχρονος να είναι να τα εκατοστήσει!

Αννα Μαρία δύσκολη μέρα είχες υπομονή και με το μεγάλο μωρό που έχεις γιατι ο Αντρίκος μια χαρά τα καταφέρνει.

Κοριτσάκια σας φιλώ

Καλή Πρωτοχρονιά να έχουμε και χρόνια πολλά σε όσες έχετε κάποιον δικό σας που γιορτάζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες και χρονια πολλα

σας ευχαριστω ολες για τις ευχες και για τα καλα σας λογια!!!

Καλη μου για να πετυχεις εντονο χρωμα στη ζαχαροπαστα την χρωματιζεις μια μερα πριν και σκουραινει απο μονη της,εβαλα αρκετο κοκκινο βεβαια και γιαυτο και με παιδεψε λιγο σκλυρηνε λιγο και κοβοταν,το μαυρο το παρειγγειλα ετοιμο γιατι φοβηθηκα οτι δεν θα πετυχαινα την αποχρωση που ηθελα,,το μωβ τροφιμο που λες κι εσυ :D:D ειναι χριστουγεννιατικη σαλατα σαν τουρτα και ειναι σε στρωσεις,την βαζεις σε φορμα και εχει αυγο,καροτο,παντζαρι,πατατα,μαγιονεζα,ροδι και μαιντανο αν θελεις ακριβως τη συνταγη πες μου ειναι πεντανοστιμη ολοι εντυπωσιαστηκαν

Κατερινακι τα δικα μου μπαλακια ειναι σοκολατενιο κεικ το οποιο το θρυμματιζεις και το ανακατευεις με σοκολατα-γκανας και το βουτας σε λιωμενη κουβερτουρα και μετα το διακοσμεις,το φιλαδελφεια το φοβαμαι λιγο για τα παιδια ενω η σοκολατα τρωγεται πιο ευχαριστα ,αλλα ωραια μου ακουγεται και η συνταγη σου

Ανθη πως πηγε το δικο σας τραπεζι περιμενουμε κερασμα!!!!οσο για την τσουτσου εγω ειμαι της γνωμης οτι δεν πρεπει να το πειραζουμε τοσο νωρις,η παιδιατρος που ειχα πρωτα μου ειχε πει οτι κοντα στα 3χρ, εκρινει μια ουσια και τοτε ειναι ετοιμο να ανοιχτει το πετσακι κι ετσι εκανα στους μεγαλους και δεν ειχαμε κανενα προβλημα ουτε πονεσανε τα παιδια μου ποτε ουτε ταλαιπωρηθηκαν,στον μικρο αναγκαστηκαμε να το ανοιξουμε νωριτερα αλλα και παλι ειναι ενταξει,ελπιζω και ευχομαι να μην ξαναεχετε προβλημα

Μαρακι τι κανει ο Στεφανακος;;;ειναι καλυτερα;;

Αννα Μαρια μου το κεικ με το γλασο οπως το περιεγραψες το λιμπιστηκα,θα ηθελα κι εγω λιγο :o;)φιλακια στον μικρουλη!!

Ολια η σειρα του Νικολακη να σβησει το 2ο κερακι του,δεν σου φαινετε απιστευτο;;;

ρεβεγιον που θα κανετε;;;εμεις τιποτα το ιδιαιτερο,στο σπιτι με τα πεθερικα μου και τον πατερα μου,καλη χρονια ευχομαι σε ολους μας με αγαπη,υγεια και ευτυχια ,να περασετε καλα σε οτι κι αν κανετε,πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Με το καλό η νέα χρονιά! Να μας φέρει υγεία, ευτυχία και όσο λιγότερες πίκρες γίνεται!

Εμείς χτες ωραία περάσαμε, ήρθαν οι γονείς μου και ο αδελφός μου, φτιάξαμε διάφορα μεζεδάκια και ήταν πολύ ωραία. Μου έσπασε βέβαια τα νεύρα η μάνα μου ("γιατί κλαίει το μωρό;" "είναι συγκαμένο το μωρό" "αφήνεις το μωρό ξύπνιο μέχρι αργά και το ταλαιπωρείς για να κοιμάσαι εσύ το βράδι" "δε γίνεται έντεκα η ώρα να είναι ξύπνιο το μωρό" "γιατί έχει μύξα;" "γιατί φταρνίζεται;" "γιατί χασμουριέται;"), αλλά τέλος πάντων. Παίξαμε και χαρτάκι, όχι κανονικό, αλλά ένα παιχνίδι που ονομάζεται γάιδαρος. Βγάζεις όλα τα διπλά κι αυτός που μένει στο τέλος με τον Τζόκερ είναι ο γάιδαρος και γκαρίζει. Ε, κάναμε πέντε απόπειρες και δεν καταφέραμε να ολοκληρώσουμε καμία! Μα ούτε μία φορά!!! Πάντα κάτι τύχαινε, μία δεν ήταν καλά ανακατεμένα τα χαρτιά, μία έκανε λάθος ο άντρας μου, μία δεν ήταν καλή η τράπουλα!

Για τα πουλάκια που λέτε, εμάς ο παιδίατρος μας είπε ό,τι και ο παιδίατρος της Κατερίνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!!! Μακάρι το νέο έτος να μας φέρει υγεία και πολλές χαρές! Θα ξεκινήσω με τα νέα μου. Την Παρασκευή έκανα τραπέζι για τη γιορτή μου όπως σας είπα. Είχα κοτόπουλο ρολό γεμιστό, κανελόνια με κιμά, ρύζι με μανιτάρια, τυροπιτάκια, ζαμπονοτυρόπιτα, σαλάτα σεφ και σαλάτα με παρμεζάνα, κρουτόν και καλαμπόκι. Από γλυκό είχα τούρτα και ατομικά γλυκάκια (εκλεράκια, τρίγωνα, μπαμπάδες κλπ). Τα γλυκά από ζαχαροπλαστείο. Δεν το χάρηκα πολύ γιατί δεν έκατσα σχεδόν καθόλου με τους καλεσμένους μου παρόλο που είχα βοήθεια..Το Σάββατο το βράδυ ήρθαν οι γονείς μου, τα πεθερικά μου και τα αδέρφια μας στο σπίτι μου για αλλαγή χρόνου. Η βασιλόπιτά που έφτιαξα άρεσε πολύ σε όλους και το φλουρί το κέρδισε ο πεθερός μου. Σήμερα Κυριακή είχε τραπέζι η μαμά μου που τη λένε Βάσω και γιόρταζε. Πολύ φαγητό κορίτσια. Μετά γυρίσαμε σπίτι και επιδόθηκα στη διόρθωση διαγωνισμάτων. Όσο για τον Πάνο ζω ένα δράμα. Το παιδί έχει πάθει φοβία τρελή και δεν πάει για τσίσα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Για να κάνει τσίσα τον βάζω καθιστό στη λεκάνη, τον κρατάω με δύναμη για να μη φύγει και λέω ένα κάρο μαλακίες για να τον κάνω να ηρεμήσει και να κατουρήσει. Όταν ο άντρας μου του βάζει την κρέμα πρωί και βράδυ το παιδί κλαίει λες και το σφάζουμε..Στεναχωριέμαι 1)γιατί υπέφερε και υποφέρει τόσο και 2) γιατί ήταν πάντα πολύ γενναίος με τους γιατρούς και τώρα αμφιβάλλω αν θα συνεχίσει να είναι έτσι..Μάλιστα μου λέει συνέχεια ότι δεν έπρεπε να του πειράξει το πουλάκι ο γιατρός..Ραγίζει η καρδιά μου ρε κορίτσια..Είναι μια σταλίτσα το αγοράκι μου...

Κάλλη μου ήρθε ο Άγιος Βασίλης στην Κωνσταντίνα σου;; Χάρηκε το κοριτσάκι σου;; Τι της έφερε;;;

Άννα Μαρία τρελές στιγμές έζησες με τα παιδιά των φίλων σας ε;; Οι γονείς δεν μπορούσαν καθόλου να επιβάλουν την ταξη;; Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο να επιβάλει κανείς την τάξη με 3 παιδιά...Να μας πει το Κατερινάκι μας. Όσο για τον άντρα σου αφού μετά ζητάει συγνώμη και αναγνωρίζει τα λάθη του τότε όλα είναι ΟΚ.

Όλια μου να χαίρεσαι το Νικολάκη σου! Πάντα καλά να είναι το αγοράκι σου! Όσο για το πουλάκι προτείνω να κάνεις και προσπάθεια με την κρέμα πρώτα γιατί ο παιδοχειρουργός μας είπε πως 9 στις 10 περιπτώσεις ανοίγει εντελώς με την κρέμα. Εμείς πέσαμε στην περίπτωση.

Καγκουράκι-Κατερινάκι καλά πήγε η γιορτούλα για τους υπόλοιπους. Εγώ τα έφτυσα...

Κατερίνα μου μέχρι να γίνουν 3 χρονών δεν τους το πείραζες;;;Πάντως έχω ακούσει και από άλλους ότι καλό είναι να μη γίνονται νωρίς οι επεμβάσεις. Του Πάνου,όμως, ήταν τόοοοοσο κλειστό που ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να άνοιγε από μόνο του στα 3. Δε θα τη γλιτώναμε την επεμβασούλα. Ο παιδοχειρουργός μας είπε ότι κάναμε πολύ καλά που τον πήγαμε σε αυτή την ηλικία και όχι μεγαλύτερο. Και μάλιστα δεν είχε ανάγκη να το πει αυτό για τα λεφτά γιατί ο άνθρωπος είναι σε δημόσιο νοσοκομείο (διευθυντής στο ΠΑΙΔΩΝ ΠΕΝΤΕΛΗΣ) και δε ζήτησε φράγκο...Ίσως αυτό που λες να ισχύει για παιδάκια που δεν έχουν τελείως κλειστό πουλάκι. Δεν ξέρω τι να πω..Σημασία έχει ότι ο Πάνος μου τράβηξε ζόρι και συνεχίζει να τραβάει ψυχολογικό ζόρι περισσότερο παρά σωματικό πλέον.

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια..Έχει πάθει κάτι το mammy;; Τα εικονίδια και τα άβαταρ των μελών δεν εμφανίζονται, τα γράμματα μοιάζουν με γράμματα γραφομηχανής και γενικώς είναι χάλια οι σελίδες στα διάφορα θέματα...

Άπλωσα πάλι το σεντόνι μου και ηρέμησα. Τα φιλιά μου σε όλες!Καλή χρονιά και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOritsakia mou καλη χρονια!!!σας ευχομαι υγεια και πολλες πολλες ομορφες χαρουμενες στιγμες για εσας και τις οικογενειες σας!!!να μεινουν πισω ολα τα ασχημα του 2011 και με ψηλα το κεφαλι να πορευτουμε στο 2012!!!!

ας ανοιξει καποια νεα σελιδιτσα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά.....ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλες εύχομαι...Το 2012 να φερει σε εσάς κ στις οικογένειες σας μόνο ομορφες στιγμές. Να είμαστε πάντα καλά, να καμαρώνουμε τα μωράκια μας. Υγεία πάνω από όλα!

Τα έπαιξε το μάμμυ ε????

Εμείς παραμονή πρωτοχρονιάς πήγαμε στα ξαδερφια του άντρα μου.Θα πηγαίναμε και στους νονούς του Στεφανάκου μου αλλά μου ήρθε περίοδος κι η μουν χάλια. Εδώ και χρόνια κάθε Πρωτοχρονιά έχω περίοδο...Εκτός από πέρσι που ήμουν έγκυος!!! :-)

Καλά ήταν, λίγο βαρετά αλλά οκ. Ο Στεφανάκος μου κοιμόταν κι όταν άλλαξε ο χρόνος πήγαμε με τον άντρα μου και τον φιλήσαμε και ξύπνησε! Ηταν μες στα γέλια και στα νάζια...τους ξετρέλλανε όλους!!!!

Ευτυχως βρήκε τα κέφια του αν και τον ταλαιπωρεί ακόμα λίγος βήχας.

Τρώει μπανάνα, μήλο, αλλά και χορτοσουπα την οποια λατρεύει!!!!Του είχα φτιάξει πατάτα, καρότο κολοκύθι για 3 μέρες και την έτρωγε με όρεξη.Σήμερα του έβαλα και λιγο σπανάκι.Τρωει αρκετή ποσότητα αλλά με΄τα θέλει έστω και 60μλ γάλα!!!

Ετοιμασα τα πάντα για τη βάφτιση....Ρούχα δεν βρήκα ακόμα....απο αύριο θα πάω να δω...

Κατά τα άλλα πολλές δουλειές και κούραση.

Ελπίζω να καταφέρω να σας διαβάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Τι χάλι το μάμμυ... Από χτες βράδι είναι έτσι. Πότε θα το φτιάξουν επιτέλους; Γκρρρ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;;; Σήμερα η μέρα ήταν πολύ βαρετή γιατί είχα διόρθωση και δουλειές. Αύριο ξεκινώ δουλειά και είμαι κάπως...Ο Πανούλης και σήμερα μας έκανε νούμερα με τα τσίσα...Να δω πότε θα το ξεπεράσει πια...

Αλίνα μου καλή χρονιά και σε σένα. Δε φταίει η σελίδα που φαίνονται έτσι οι δημοσιεύσεις..Το site τα έχει ψιλοπαίξει..Άλλωστε καινούριο θεματάκι ανοίγεται συνήθως όταν συμπληρωθούν 900 με 1000 σελίδες..Καλά τα περάσατε;;;

Μαράκι κάθε Πρωτοχρονιά αδιάθετη;;;;; Μα τέτοια γκαντεμιά;;; Όσο για το Στεφανάκο φαντάζομαι πως θα τους ξετρέλανε όλους! Φαγανούλης είναι;;;;;

Άννα Μαρία κι εγώ όταν μπήκα στο mammy και είδα πως ακόμα είναι έτσι έβριζα...

Φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!ευχομαι το 2012 να ειναι μια χρονια γεματη υγεια,ψυχικη ηρεμια,δουλειες,και πολυ...,πολυ τρελα για να μπορεσουμε να τα ξεπερασουμε οοοολα!!!!!!!!

κι εμεις πςρασαμε ομορφα,την παραμονη ειχα εγω τραπεζι και την κυριακη πηγαμε στην γιαγιακα μου που την λενε βασω και πηγαιναουμε για φαι εκει,καθε χρονο τετοια μερα τα τελευταια....32 χρονια!!!!!!

οσο για το κωνσταντινακι,πηρε πολλα δωρα απ'ολους κι ο αη βασιλης την εφερε την φωτογραφικη μηχανη της barbie!ηρθε οταν κοιμομασταν,εφαγε το μελομακαρονο του,ηπιε αρκετο γαλα κι ο ρουντολφ εφαγε ολα τα καροτακια που του αφησαμε!!ομορφα ηταν!!!!!και του χρονου κοριτσια ευχομαι ολοι μας να ειμαστε γεροι!!!!!

οσο για το μαμμυ ευχομαι συντομα να "γιατρευτει" γιατι ετσι ειναι αθλιο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημερα !!τι θα γινει με αυτο το χαλι στο site???den diabazete me tipota.... μηπως πρεπει να ανοιξουμε νεα σελιδιτσα κι ολας????στην 70 ημαστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έχω κάθε μέρα 2-3 πετρώματα. Την Τρίτη έχω γιατρο και θα του το αναφέρω. Γενικά είμαι καλά.., Σήμερα εκανα τις πρώτες εκπτωτικές αγορές της μπέμπας…ξέρω ξέρω είναι νωρις…αλλά το Ζάρα έβαλε εκπτώσεις και είχε κάτι κομματάκια χειμωνιάτικα μούρλια!!!!
    • Μεγαλωσε το μωρακι σου κορίτσι μου μια χαρά είναι 😊 Κορίτσι μου ο πλακούντας γερνάει σε όλες μας  έτσι είναι γίνετε όσο πλησιάζει ο καιρός να γεννήσουμε ωριμάζει είναι φυσιολογικό αυτό απλά οι γιατροί κοιτάνε μην ωριμάσει πιο γρήγορα από αυτό που θελουμε  ο πλακούντας είναι αυτός που τρέφει το μωρο… όσο γερνάει γερνάει ο πλακούντας, το μωρο πέρνει όλο και λιγότερο βαρος για αυτό προς το τέλος μειώνετε και η μεγάλη αύξηση βάρους του μωρού  Ο γιατρός θα το παρακολουθεί το Doppler σου σε κάθε εξετάσει και αν χρειαστεί να θα σε ξανά στείλει να την ξανά κανείς  τωρα αν δουν ότι μωρο δεν πέρνει άλλο βαρος δεν έχει νοημα να το αφηνουν μέσα στην κοιλιτσα σε βάζουν να γεννήσεις ώστε να αρχίσει να παίρνει βαρος τρώγοντας αυτό δεν σημαίνει ντε και καλά ότι θα γεννήσεις πρόωρα μπορεί όταν λένε νωρίτερα να εννοεί πχ 37 εβδ αντί για 39-40.. σε ένα μήνα σκέψου μπαίνουνε στο μήνας μας 🥳 παντως δεν είναι κάτι αγχωτικό γιατί το μωρο σου έχει είδη καλό βαρος 🥰
    • Εννοείς ότι καταλαβαίνεις αν είναι με το κεφάλι κάτω από τα εξογκώματα ;; Έχω την Τρίτη τώρα που μας έρχεται και μπαίνω 35η 
    • Εγω 29 εβδ & 5 που είχα πάει ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ήταν νωρίς ακόμα  η αλήθεια είναι πως βλέπω εξογκώματα από τον οφαλο και προς τα πανω αλλά δεν ξέρω αν είναι ακόμα με το κεφάλι κάτω και τα εξογκώματα που βλέπω είναι πόδι 🤷‍♀️ 8/7 έχω ραντεβού ξανα εσυ ποτε έχεις επόμενο ραντεβού ; 
    • Αχχ τουλάχιστον εσένα πήρε ο μπεμπάκος! Καλύτερο μου ακούγεται για να δούμε τώρα την Τρίτη μαι εγω 35 μπαίνω είμαστε πολύ κοντά…εσύ κατάλαβες οτι πήρε θέση; Εννοώ νιώθεις κλωτσιές μόνο ψηλά στον θώρακα;;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...