Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Γεια σας κουκλιτσες και απο μενα..

Αννα Μαρια κουκλος ο Αντρεακης ..Μου θυμισε λιγο τον δικο μου.Οταν γεννηθηκε ειχε μεγαλα μαγουλακια...

Εγω γυρισα απο τη δουλεια στις 930 και τον μικρο τον ειχε ο αντρας μου..Ο καημενος μολις γυρισε απο τη δουλεια εφυγα εγω και με το που εφυγα ξυπνησε ο Νικολακης και δεν τον αφησε σε ησυχια ..Οταν ηρθα σπιτι ηταν μες τα νευρα και την κουραση...Τωρα ρολαχιζει στο σαλονι ..Ανθη νομιζω εσυ με ρωτησες που δουλευω..Ειμαι ταμιας σε καταστημα ηλεκτρικων δεκα χρονια και παω για ενδεκατο..Εχω τελειωσει γυμναστικη ακαδημια ασχετο μαυτο που κανω..

Οι εξετασεις μου για το θυροειδη ειναι πολυ καλες αλλα στο γιατρο θα παω την αλλη εβδομαδα ..

Κατερινακι περαστικα στο Γιωργακη σου...

Κανγκουρακι με το καλο και το δικοσας το παρτυ το σαββατο ..Συμφωνω και γω με την Κατερινα..Κανε και κανενα λουκανοπιτακι ,τυροπιτακι ....

Ανθη υπομονη τα χριστουγεννα φτανουν...Εμεις δουλευουμε αυτη την κυριακη..

Μαρακι πως ειναι ο Στεφανακος?

Αυτα κουκλιτσες καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια!

Άλλη μια κουραστική μέρα έφυγε και το ΣΚ πλησιάζει. Αύριο εκτός από το φροντιστήριο έχω και έκτακτο ιδιαίτερο και ΣΚΥΛΟΒΑΡΙΕΜΑΙ. Εντωμεταξύ το Σάββατο θα κάνει γιορτή και η κολλητή μου για την κόρη της-βαφτιστήρα μου και μια πολύ καλή μου φίλη για τα δίδυμά της που έχουν γενέθλια. Όποτε πηγαίνω βέβαια στη βαφτιστήρα μου με τον Πάνο αυτός πάντα κολλάει :(:(:( Τελευταία φορά από εκεί κόλλησε. Σκέφτομαι λοιπόν σοβαρά να μην τον πάρω μαζί μου. Δε θα το αντέξω να έχουμε τρεχάματα στις γιορτές..Η κολλητή μου μάλιστα μου είπε ότι η κόρη της έχει πολύ βήχα..Από την άλλη πρέπει να πάω και στην άλλη μου φίλη γιατί πάντα μας τιμάει στις γιορτές που κάνω. Εκεί θα τον πάρω τον Πάνο γιατί θα έχει λίγα άτομα και τα παιδιά της είναι 14 χρονών. Ο Πάνος όποτε πηγαίνουμε εκεί περνά πολύ όμορφα. Θα τα καταφέρω όμως να τα συνδυάσω;; Θα παρεξηγηθεί η κολλητή μου;;Όλοι Σάββατο ρε γαμώτο;;; :evil::evil::evil:

Επίσης ρε κορίτσια έχω να αγοράσω ένα σκασμό δώρα το Δεκέμβρη και γενικώς έχω πολλά έξοδα. Γιορτή η κολλητή μου, ο ανιψιός μου, η ανιψιά μου, η βαφτιστήρα μου, χριστουγεννιάτικο δώρο για όλα τα βαφτιστήρια (3 έχω :shock::shock: ), λεφτά για τα κάλαντα, τέλη κυκλοφορίας, λογαριασμοί...Πού θα τα βρω όλα αυτά :shock::shock: ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;Δράμα η κατάσταση. Α, έχω κι εγώ τη γιορτή μου στις 27 Δεκ. και θέλω να κάνω γιορτούλα στο σπίτι..Κι άλλα έξοδα. Τα νεύρα μου :evil::evil::evil:

Κατερίνα μου πιστεύω ότι το μενού σας είναι πλούσιο και τα παιδάκια μπορούν να φάνε κεφτεδάκια, πιτσάκια και πατατοκροκέτες ;) ! Αν πάλι έχεις όρεξη να φτιάξεις και κάτι άλλο, φτιάξε κανά πιτάκι που πρότειναν και τα κορίτσια. Όσο για το γλυκό, μια χαρά είνει η τούρτα. Τι άλλο πρέπει να έχεις δηλαδή; Αρέσει και στα παιδιά και στους μεγάλους ;););) . Για το χυμό που σκέφτηκες να στύψεις, χαρά στο κουράγιο σου. Τα παιδάκια διψούν όοοοοολη την ώρα και θέλουν χυμό. Σε βλέπω πάνω σε έναν αποχυμωτή όλη τη βραδιά :?:?:? ..Δε θα το έκανα με τίποτα.

Θα κάτσω από τις 24 Δεκ. ως τις 2 Ιανουαρίου. Εννοείται πως οι 2 εβδομάδες δεν ισχύουν για μένα :evil::evil:

Αχ βρε Άννα Μαρία μη δίνεις σημασία σε αυτά που λέει ο άντρας σου..Είναι δύσκολο το ξέρω αλλά χαλάς τη ζαχαρένια σου. Άστον να λέει. Πολύ όμως επηρεάζεται από τη μαμά του ρε γαμώτο.....Φαίνεται είναι αγχωμένος και πιστεύει ότι η μάνα του ξέρει καλύτερα μια που έχει μεγαλώσει παιδιά. Θα του περάσει. Ακόμα είναι αρχή. Τελικά θα έρθει η πεθερά σου Κύπρο;;; Ελπίζω όχι :?:?:?:?:? Όσο για τη μαμά σου, δεν πειράζει που το σκεπάζει. Από αγάπη το κάνει. Έτσι και αλλιώς για λίγο τον κρατάει. Δε θα πάθει τίποτα ο Αντρέας από τις πολλές κουβέρτες. Το πολύ να ιδρώσει λιγάκι...Μα φοράει παλτό στο σαλόνι :lol::lol::lol: Τι θερμοκρασία έχεις μέσα στο σπίτι;;;;;

Μαράκι να βρω χρόνο για μένα;;;;;;; Στην άλλη ζωή :lol::lol::lol: ..Δεν παίζει. Το καλοκαίρι μόνο. Το χειμώνα ούτε να φτύσω δεν προλαβαίνω. Γι' αυτό και μπαίνω τόσο αργά στο μάμυ. Έχω συνηθίσει όμως. Γκρινιάζω λιγότερο. Είναι πολύ βασικό να περνάς καλά στη δουλειά! Στο φροντιστήριο περνώ κι εγώ καλά, αλλά η διόρθωση τα επισκιάζει ΟΛΑ. Την έχει σιχαθεί η ψυχή μου. Έχω και τον μπαμπά μου να μου λέει ότι στη θέση μου θα είχε τρελαθεί με τόση διόρθωση..Μου δίνει κουράγιο και αυτός..Και να σκεφτείς είναι άνθρωπος των γραμμάτων. Έχει τελειώσει νομική, θεολογική, φιλοσοφική και τη σχολή δοκίμων. Όχι με τη σειρά που τα παραθέτω. Παρόλ' αυτά δήλωσε ότι δε θα άντεχε να κάνει αυτό που κάνω..

Κατερινάκι χαίρομαι που ο Γιώργος σου είναι καλύτερα! Μπράβο το ζουζούνι! Όσο για την τσουτσού, προσπάθησα και σήμερα αλλά μάταια. Αύριο θα φωνάξω τον άντρα μου. Τη Δευτέρα θα τον ξαναπάμε στο γιατρό για να τον δει. Μας είχε πει να τον ξαναπάμε μετά από 20 μέρες. Για να δουμε, θα είναι όλα καλά;;;Σας έχω πρήξει με το τσουτσούνι του Πάνου :oops::oops::oops::oops:

Όλια κουραστική η δουλειά σου και δύσκολα ωράρια. Ήταν επιλογή σου να μην ασχοληθείς με αυτό που σπούδασες ή δεν έβρισκες δουλίτσα;;;

Να ευχηθώ και χρόνια πολλά στο Λευτεράκο της Αθανασίας. Μας ξέχασες Αθανασία...

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Ανθή, πανί με πανί θα μείνεις αυτό το μήνα... Εγώ το ηλεκτρικό σκέφτομαι, γιατί όλη μέρα ανάβουμε σόμπες και καλοριφέρ... Αλλά τι να κάνουμε; Εμείς αντέχουμε, το μωρό όμως;

Πιστεύω ότι ο άντρας μου γι' αυτό το λόγο επηρεάζεται από τη μάνα του. Κι επειδή αυτή τους έμαθε ότι "οι μεγαλύτεροι ξέρουν περισσότερα". Αφού μια φορά μας έλεγε ότι η μάνα της ξέρει περισσότερα απ' αυτήν, επειδή είναι μεγαλύτερη, αυτή ξέρει περισσότερα από τα παιδιά της, κι όταν κάνω κι εγώ παιδιά, θα ξέρω περισσότερα απ' αυτά. Μιλάμε για νοοτροπία μεσαίωνα... Γι' αυτήν οι "παλιοί" είναι αυθεντίες και ξέρουν τα πάντα...

Τέλος πάντων...

Χτες βράδι ξαγρυπνήσαμε, μέχρι τις 4.30 κοιμήθηκε ο μικρός, μετά δεν κοιμόταν, ούτε έκλαιγε, απλά καθόταν ξύπνιος. Κοιμήθηκε 6.30, 7 τον έβαλα στο κρεβάτι του, 8.15 ξύπνησε, τον θήλασα, τον κοίμισα, και 10 παρά τον έβαλα στο κρεβάτι του. Δέκα η ώρα άρχισε γκρίνια, η οποία έχει γίνει πλέον ρουτίνα τα πρωινά. Και να έχω τον άντρα μου να γκρινιάζει να δώσω ξένο γάλα το βράδι για να κοιμόμαστε. Ποιος του είπε ότι με το ξένο θα κοιμόμαστε, δεν μπορώ να καταλάβω...

Όσο για το διόρθωμα, εγώ το απολαμβάνω, γιατί οι μαθητές μου γράφουν κάτι μαργαριτάρια... Τα καλά γραπτά βαριέμαι, ευτυχώς είναι σπάνια!

Άντε, πάω να φάω πριν ξυπνήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

Αθανασία να χαίρεσαι τον Λευτεράκη σου, πολύχρονος να είναι!!! Εσύ που έχεις χαθεί καιρό έχεις να μπεις.

Ανθή εσύ δεν γιορτάζεις και σήμερα, γιατι έγραψες για τις 27 Δεκ. αν ναι, πολύχρονη, να σε χαίρονται και ότι επιθυμείς!!!

Κοριτσάκια σας ευχαριστώ και για τις συμβουλές και τις ιδέες σας. Κατερινάκι έγραψα τι θα φτιάξω γιατι ήθελα πολύ να μου πεις τη γνώμη σου αφού ξέρω πόσο καλή είσαι σε αυτά και τι εμπειρία έχεις απο παιδικά πάρτυ. Θα φτιάξω λοιπόν και μίνι τοστάκια για τα πιτσιρικάκια μας.

Σας αφήνω γιατι πρέπει να φύγω να πάω να αλλάξω ένα δώρο και στις 7 έχουμε ένα γάμο (πολιτικό) και είμαι λίγο στο τρέξιμο σήμερα.

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Δεν είχε κίνηση το καφενεδάκι μας σήμερα....

Άννα Μαρία σας ξετίναξε ο μικρός σήμερα :shock::shock::?:?:? Αχ αυτός ο πρώτος καιρός..Είναι πολύ δύσκολος..Θα στρώσουν όλα. Υπομονή και γερά νεύρα θέλει τώρα.Ώρες ώρες σκέφτομαι τις κοπέλες με διδυμάκια και τις θαυμάζω!

Κατερίνα μου σήμερα μου ευχήθηκαν πάρα πολλοί άνθρωποι. Παρόλ' αυτά δε γιορτάζω. Με λένε Ανθή-Στεφανία και γιορτάζω του Αγίου Στεφάνου στις 27 Δεκεμβρίου. Τη μητέρα του Αγίου Ελευθερίου την έλεγαν Ανθία και έτσι βρήκαν γιορτή οι Ανθές. Στην πραγματικότητα, όμως, άλλο Ανθή και άλλο Ανθία.

Όλα τέλεια θα είναι στο πάρτυ της Αγγελικούλας σου. Όλες οι χρυσοχέρες εδώ μαζευτήκατε..Με έχετε κομπλάρει :?:?:?:? Τα γενέθλιά της Αγγελικής Σάββατο πέφτουν;;;

Σήμερα δεν είχα να σχολιάσω και πολλά γιατί όπως προείπα δεν είχαμε κίνηση..

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πού χαθήκατε βρε όλες;

Εμείς ευτυχώς κοιμηθήκαμε καλύτερα χτες βράδι, αλλά το πρωί που ξύπνησε (6.30) και τον ξανακοίμησα, δεν καθόταν στο πορτ μπεμπέ, και τον κοίμισα στην αγκαλιά μου, εγώ καθιστή στο κρεβάτι, κι αυτός στηριγμένος σε μαξιλάρι. Εννοείται ότι κοιμήθηκα κι εγώ, αλλά άρχισε να με πονάει η μέση μου, έτσι όπως καθόμουν.... Δεν ξέρω αν είναι σωστό, αλλά τι να έκανα; Να τον άφηνα να κλαίει και να ουρλιάζει, με συνέπεια να μην κοιμηθεί κανείς μας και να αισθάνεται και το μωρό παρατημένο;

Ευτυχώς μετά τις 9 τον προσέχει ο άντρας μου και μπορώ κι εγώ και κοιμάμαι κανά-δυό ωρίτσες ακόμα!

Ανθή, είναι και η μητέρα του Ιωάννη του Χρυσοστόμου που λεγόταν Ανθούσα. Δεν ξέρω πότε γιορτάζει, αλλά μήπως γιορτάζεις κι εσύ τότε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.ΤΙ κάνετε?Εμεις καλά, ο Στεφανάκος μου κάπως καλύτερα με τον Βχήχα.Τον ειχα πάει χθες στο γιατρο και μας εδωσε ενα σιροπακι με ελαφρυα δοση κορτιζονης. Αν μεχρι την Δευτερα δεν του περάσει θα κάνουμε μασκούλες.Ευχομαι να του περάσει.Νομιζω πως ειναι καλύτερα.

Ειμαι πολύκουρασμένη κι εχω ενα σωρο δουλειές να κάνω στο σπιτι και βαριέμαι.Ευτυχως για το σχολείο δεν εχω νακάνω τίποτα.ΤΗν Πέμπτη κλείνουμε και θα ειμαστε χαλαροι την επομενη βδομάδα.

Ανθή μου εσυ ειπαμε οτι γιορτάζεις με το γιο μου..Φαντάζομαι σήμερα θα νιωθεις την ιδια ανακούφιση με εμένα που είναι Παρασκευή. :lol:

Η Αθανασία, η Καλλι, η Αλίνα, η Μαρία Ζ πού χάθηκαν??

Κατερίνα μου είναικαλύτερα ο μικρός σου??

ΚΑγκουράκι αύριο έχετε γενένθλια ε???Ετοιμάζεσαι για το πάρτυ??

Αννα Μαρία θέλει αγκαλίτσες ο Αντρέας σου??Αν του βάλεις ένα σεντονάκι στο πλάι εκεί που κοιμάται???Εννοείται πάντα με επιτήρηση, κι αφού κοιμηθεί τον παίρνεις. Πάντως αυτη η φάση ειναι που θέλει να νιωθει ασφάλεια το μωρό.

Όλια μπράβο που ειναι καλά τα αποτελέσματα.

Εγώ αρχισα να αγχώνομαι για τη βαφτιση...Τα ρουχα του μωρού ακομα δεν πήγε να τα κλέισει ο νονος και ειπαμε να πάμε με την κοπέλα του απο βδομάδας οπωσδήποτε.Ετοιμασα τις προσκλήσεις και πρέπει να αρχισω να δινω σε συγγενεις γιατι θέλω να μου απαντήσουν έγκαιρα ποιοι θα έρθουν.Κι απο την αλλη εγώ τι θα φορέσω οεο???????????????????????????????????????ουφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα ..Εγω σημερα δουλευα πρωι και το μεσημερι κοιμηθηκαμε οικογενειακως απο τις

330 μεχρι τις 630..Τωρα παλι νυσταζω..

Μαρακι ελπιζω ο Στεφανακος να γινει καλυτερα και να μη χρειαστει μασκες...Εγω το Νικολακη καθε φορα που εχει βηχα του κανω με δυο φαρμακα μαζι ..Η βαφτιση σας ποτε ειναι?Αντε με το καλο ..

Κανγκουρακι καλα να περασετε αυριο στο παρτυ...Βαλε φωτο να δουμε..

Ανθη δεν καταλαβα τελικα γιορταζεις?Αν ναι χρονια πολλα !!!!!

Αννα Μαρια φιλια στον Αντρεακη..

Εγω λεω να κανω μελομακαρονα τη δευτερα που εχω ρεπο ..Θα με βοηθησει η γειτονισσα μου που ειναι και φιλη μου γιατι εγω ειμαι και λιγο ασχετη....

Χρονια πολλα και στο Λευτερακη της Αθανασιας..Η Αθανασια τι κανει ?Εχει καιρο να μπει...

Αυτα απο μας καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Πάλι νέκρα έπεσε :?:?:? ..Πού χαθήκατε βρε;;;;

Μαράκι εγώ με το γιο σου γιορτάζω μαζί! Όλες οι άλλες γιορτές για το Ανθή είναι ιμιτασιόν. Γιορτάζουν οι Ανθίες και οι Ανθούσες.Οι Ανθές όμως όχι..Εμένα τουλάχιστον Ανθή με βάφτισαν, ούτε Ανθία. ούτε Ανθούσα (και Στεφανία βεβαίως βεβαίως). Σας έπρηξα με τα ονόματά μου :oops::oops::oops: ....

Αφού ο βήχας του μικρού σου έχει καλμάρει δε θα χρειαστεί να κάνετε μασκούλα. Μην ανησυχείς καθόλου. Πάντως είνια γεγονός ότο ο βήχας αργεί πάαααρα πολύ να φύγει. ΄

Νιώθω ανακούφιση που είναι Παρασκευή Μαρία μου αν και σήμερα τα έφτυσα. Μετά τη δουλειά είχα πολλές δουλειές μέσα στο σπίτι και τελικά μου έφυγε όλη η μέρα..Αύριο ελπίζω να ξεκουραστώ!

Άννα Μαρία προσπάθησε όοοοοσο μπορείς και όσο είναι εφικτό βέβαια να μην τον κοιμίζεις στα χέρια. Είναι μεγάλο ζόρι και το παιδί μετά δύσκολα ξεμαθαίνει. Η αδερφή μου κοίμιζε το γιο της στα χέρια μέχρι 3 ετών :shock::shock: και μια άλλη φίλη μου που έχει μάθει την κόρη της να κοιμάται στο καρότσι με βόλτες δεν μπορεί να το κόψει με τίποτα. Γενικώς όταν τα παιδιά μαθαίνουν να κοιμούνται με έναν συγκεκριμένο τρόπο μετά πολύ δύσκολα ξεμαθαίνουν...Βέβαια ο Πάνος ως νεογέννητο ήταν έυκολο παιδάκι και μιλάω εκ του ασφαλούς. Νομίζω όμως ότι ακόμα και να μην ήταν κάτι θα σκεφτόμουν..Τώρα πχ που είδα ότι το είχε κάνει σύστημα να έρχεται στο κρεβάτι μας ΚΑΘΕ βράδυ,βρήκα τρόπο και δεν ξανάρθε. Όλο το βράδυ το βγάζει στο κρεβάτι του ;) ..Ο Αντρέας ακόμα είναι πολύυυυυ μικρός αλλά όταν μεγαλώσει λίγο, αν δεις πως το κάνει συνήθειο, βάλτον στην κούνια και άφησέ τον να κλάψει. Να είσαι από πάνω του και να τον χαϊδεύεις. Δε μπορεί..Θα κοιμηθεί. Μετά θα μάθει ότι για τον ύπνο δεν παίζει αγκαλιά..Ελπίζω να μη με παρεξηγείς που σου λέω τη γνώμη μου :roll::roll::roll::roll::roll:

Όλια τρελούς ύπνους ρίξατε το μεσημέρι..Ζηλεύω...Του Πάνου τον έκοψα το μεσημεριανό ύπνο γιατί είχαμε φτάσει σε σημείο να κοιμάται στη μία το βράδυ..Τώρα κοιμάται στις 11 τουλάχιστον. Βέβαια μαζί μ' αυτόν δεν κοιμάμαι ούτε κι εγώ αν τύχει να είμαι σπίτι το μεσημέρι..

Όπως έγραψα και παραπάνω, δε γιορτάζω. Παρόλ' αυτά ευχαριστώ για τις ευχές. Τις κρατώ για τις 27 Δεκ. που γιορτάζω!

Αυτάααααααααα....Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κουκλες

χαθηκα λιγο,χθες ειχα κοσμο το βραδυ που ηθελα να μπω,προχτες εκανα μελομακαρονα και κουραμπιεδες και σημερα ξεκουραση,εβαψα και τα μαλλια μου χτες μονη μου αρκετα λεφτα εδωσα στα κομμωτηρια αφου τα καταφερνω μια χαρα και μονη μου τα σκουρηνα λιγο να μην χρειαζομαι συνεχεια να βαφω τη ριζα ,ο Γιωργος μου ειναι καλα ευτυχως τη Δευτερα κανονικα σχολειο,την Πεμπτη εχουμε γιορτη στο νηπιαγωγειο και θα ντυθει ο αντρας μου Αγιος Βασιλης και θα μοιρασει τα δωρακια στα παιδια,ο Γιωργος μου θα ντυθει σκαντζοχοιρος και θα πει ποιηματακι και στο δημοτικο θα κανουν την Παρασκευη και εχει και ο Νικος ποιηματακι,και μεσα στη βδομαδα θελουμε να παμε και βολτα στο χωριο του Αι Βασιλη στην Καστορια φουλ προγραμμα δηλαδη τρομαρα μας!!!!

Κατερινακι να χαιρεσαι την Αγγελικουλα σου να τα εκατοστισει και να ειναι γερη και καλοτυχη η ζουζουνα σου!!!!να περασετε καλα στο παρτακι σας περιμενουμε κερασμα!!!

Αννα Μαρια θα συμφωνησω με την Ανθη για το θεμα του υπνου καλυτερα να κοιμαται στο στηθος και να τον αφηνεις παρα να τον κουνας αλλα να μην λεμε μεγαλα λογια κι εγω ολους τους κουνουσα τον μεγαλο μεχρι 12μηνων στο καροτσι,τον δευτερο μεχρι 8 μηνων περιπου και τον μικρο οταν δεν κοιμοταν στο στηθος τον κουνουσα στο ρηλαξ κι αυτον μεχρι το χρονο απο εκει και περα ευτυχως τους εβαζα στο κρεβατι τους και κοιμοταν,και ο μικρος τον βαζω για υπνο τον αφηνω και φευγω,τις πρωτες μερες κλαιγανε λιγο αλλα ευτυχως ημουν απο τις τυχερες που δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα ευχομαι ετσι να ειναι και ο Αντρεακος και μεχρι στιγμης πιασαν οι ευχες μου :D:D

Ανθη δεν μας ζαλιζεις καθολου με την τσουτσου του Πανουλη εδω ειμαστε για να συζηταμε οτι μας απασχολει και να συμβουλευει η μια την αλλη ετσι δεν ειναι;;πολλα δωρα κι εσυ ρε κοριτσι μου θα ξεπαραδιαστεις εμμμ δεν εισαι σαν τι δικια μας νονα ενα δωρο για ολα και να ξεβγαινεις :evil::evil: ας μην αρχισω παλι τα νευρα μου!!!!

Αθανασια που εξαφανιστηκες και ευχομαστε ολες φγια τον γιοκα σου πολυχρονος να ειναι,να τον χαιρεσαι και σε περιμενουμε συντομα να μας πεις νεα σου!!

Ολιακι λιωσατε στον υπνο χθες!!!κι εγω σημερα το πρωι κοιμηθηκα μεχρι τις 9:15 πηρε ο αντρας μου τον μικρο και κοιμηθηκα λιγο παραπανω καιρο ειχαν να κοιμηθω ;) ειμαστε και μακρια να ερθω να κανουμε μαζι τα μελομακαρονα :D

Μαρακι ελπιζω να μην χρειαστειτε εισπνεομενα μωρε ο καημενουλης,αυτος ο βηχας οντως φευγει πολυ δυσκολα :(

δεν θυμαμαι κατι αλλο κουκλες πολλα φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, έτσι όπως τα λέτε είναι, ο μικρός κοιμάται στο στήθος και τον αφήνω. Πολύ λίγο τον κουνάω... Το πρόβλημα είναι ότι κοιμάται μακάρια στο στήθος μου, και μόλις τον βάλω στο καρότσι αρχίζει να κλαίει. Αν όχι αμέσως, τότε σε κανένα μισάωρο. Όχι πάντα, βέβαια, αρκετές φορές μένει και κοιμάται κανονικά εκεί, αλλά ειδικά μέσα στη μέρα και το πρωί που ξυπνάει, θέλει αγκαλιά...

Είναι πάρα πολύ μικρός, έχει ανάγκη την ασφάλεια της αγκαλιάς, και δε θέλω να του το στερήσω αυτό.

Χτες ήρθε πάλι η μάνα μου και με έπρηζε, ότι τον έμαθα στην αγκαλιά και μετά θα δυσκολεύομαι. Της εξηγώ ότι αυτός το ζητά και μου λέει "όχι, θες εσύ να τον κρατάς και τον έμαθες έτσι, το μωρό πού να ξέρει από μόνο του;". Εγώ πιστεύω ότι ενστικτωδώς ζητά την επαφή με το ανθρώπινο σώμα και νιώθει ανασφάλεια στο κρεβατάκι.

Δεν είναι, όμως, ιδιαίτερα δύσκολο μωρό. Το βράδι κοιμόμαστε αρκετές ώρες, στη θηλασμό τα καταφέρνουμε μια χαρά, δεν έχω παράπονο! Έχει, βέβαια, ένα κλάμα διαπεραστικό σα σειρήνα, αλλά πιστεύω ότι κλαίει επειδή νιώθει ανασφάλεια, επειδή εκνευρίζεται, κ.λπ. Δε νομίζω ότι έχει κολικούς ή ότι διψάει, όπως λέει η πεθερά.

Μαρία, ελπίζω να έχει γίνει τελείως καλά ο Στεφανάκος!

Σήμερα έφτιαξα μια τέλεια σπανακόπιτα, και αύριο, αν είμαστε καλά, θα φτιάξω και τα μελομακάρονα! Κουραμπιέδες δε φτιάχνω, γιατί δε μας αρέσουν πολύ!

Κορίτσια, σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Κατερίνα μου ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΗΝ ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!! Σίγουρα θα περάσατε τέλεια! Θα περιμένουμε όλα σας τα νέα με λεπτομέρειες!

Κατερίνα φουλ πρόγραμμα έχετε πράγματι! Θα τα καμαρώσεις τα αγοράκια σου στη γιορτή που θα κάνουν. Θα καμαρώσεις βέβαια και τον αντρούλη σου με τη στολή του Άγιου Βασίλη :D:D:D:D !!!!!

Πιάνει το χέρι σου και στην κομμωτική;;; Τι να πω πια για σένα..Πολυτάλαντη!

Ξύπνησες 9.15 και το θεωρείς αργά :shock::shock::shock: ;;;;;; Εγώ αυτές τις ώρες τις θεωρώ άγρια χαράματα :lol::lol::lol::lol: Βέβαια κοιμάμαι ξημερώματα :oops::oops::?:?:?:? ...

Άννα Μαρία στο θέμα της αγκαλιάς συμφωνώ και μαζί σου και με τη μαμά σου. Όταν γεννήθηκε ο Πάνος τον είχα ΣΥΝΕΧΕΙΑ αγκαλιά. Πήγαινα τουαλέτα με τον Πάνο αγκαλιά. Μια μέρα λοιπόν, τον άφησα στην αδερφή μου και όταν γύρισα το παιδί ήταν ήσυχο και γελαστό στο ριλάξ. Μου είπε η αδερφή μου ότι σχεδόν όλη την ώρα εκεί καθόταν. Ήταν 40 ημερών ο Πάνος τότε. Αποφάσισα λοιπόν να μην τον έχω συνέχεια αγκαλιά και άρχισα να τον βάζω στο ριλάξ. Στην αρχή τσίνισε (βλέπεις εγώ τον είχα μάθει αλλιώς) αλλά μετά συνήθισε και καθόταν χωρίς να δυσανασχετεί. Έκανα μια χαρούλα τις δουλειές μου. Εννοείται ότι τον έπαιρνα και αγκαλιά αλλά όχι συνέχεια. Με μέτρο. Γι' αυτό σού λέω πως συμφωνώ και με σένα και με τη μαμά σου. Όπως μάθει είναι το παιδί....Θα λυθούν λίγο τα χέρια σου πάντως αν δεν είστε όοοοολη μέρα αγκαλιά.

Σήμερα πήγα σε 2 γιορτές και έφαγα σαν γουρούνι :@):@) ...Τώρα έχω αράξει σε έναν καναπέ με το λάπτοπ στα πόδια και προσπαθώ να χωνέψω..Δύσκολο το κόβω :lol::lol::lol::lol:

Αυτά και για σήμερα. Φιλάκια πολλά σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!!

Ανθη μου μη φανταστεις και πολλα πραγματα αλλα μια βαφη καταφερνω να την περασω μονη μου δεν ασχοληθηκα παραπανω,οσο για τα παιδια παντα συγκινουμε οταν λενε ποιηματα στις γιορτες και στις παρελασεις ο δικος σου θα κανει γιορτουλα στον παιδικο;;καθε μερα ξυπναω στις 7μιση γιαυτο λεω κοιμηθηκα παραπανω και να θελω δεν με αφηνουν τα παιδια να κοιμηθω αλλο και λατρευω τον υπνο :( και φυσικα πηγαινω πιο νωρις για υπνο μεχρι τις 12 το πολυ γιατι δεν αντεχω κι αλλο καμια φορα ξαπλωνω και λιγο το μεσημερι οταν κοιμαται ο Δημητρης

συμφωνω μαζι σου για τα μωρα κι εγω τα εβαζα στο ρηλαξ και εκανα δουλειες τα επαιρνα μαζι μου παντου δεν γινεται διαφορετικα καποιες δουλειες δεν μπορουν να περιμενουν,Αννα Μαρια οσο μεγαλωνει θα ειναι καλυτερα θα δεις και απο οσο λες ειναι βολικο παιδακι πιστευω θα τον πας με τα νερα σου,καλα οι μαμαδες παντα ειναι υπερβολικες στην πραξη ομως ειναι ολα διαφορετικα,οσο για τους κολικους θα το καταλαβαινες εκτος του κλαματος θα μαζευε τα ποδαρακια του κα ιθα σπαραζε στο κλαμα για αρκετη ωρα ασχετα αν τον κρατουσες αγκαλια.................

καλα που ειστε ολες εμεις κι εμεις μειναμε για μαζευτητε!!!! :o:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!!!

Χάθηκα, το ξέρω και ζητώ συγνώμη.... Σας ευχαριστώ πάάάάάάρα πολύ όλες για τις ευχούλες σας για το αντράκι μου!!!! Δε σας ξέχασα, αλλά 2 εβδομάδες τώρα δε θυμάμαι να έχω κάτσει κατά τη διάρκεια της ημέρας παρά μόνο για να φάω.... :shock: Θα μου πείτε βέβαια τι έκανα... Κατ' αρχήν αυτός ο καιρός μ' έχει τρελλάνει από τον πολύ αέρα και τη σκόνη, οπότε σαν τρελλή καθημερινά σχεδόν κάνω λίγο παράθυρα και αυλές για να μη μαζεύονται και να μη κολλάνε σε περίπτωση βροχής... Λίγο να μαγειρέψω να μαζέψω γενικώς το σπίτι, πλυντήρια κλπ έχω και το Λευτέρη τη μια θα μου πει ''πεινάω, την άλλη διψάω, θέλω τσίσα, θέλω κακά'' περνάει η ώρα και δεν έχω κάνει ούτε τα μισά..... Αυτές τις μέρες εντωμεταξύ όλο και κάποιος ερχόταν συνέχεια για καφέ και μεσημεριάζαμε... Είχαμε και τις γιορτές Σπύρος, Ιωακείμ, (δώρα κι επισκέψεις πολλές) του γιού μου και του μπαμπά μου που είναι συνονόματοι και αφού ετοίμασα το σπίτι μου μόνη μου 2 μέρες πρίν, γιατί η κοπέλα που παίρνω έλειπε, μετά έπρεπε να βοηθήσω και τη μαμά μου για το δικό της.... Έκανα και τραπέζι σε όλο το σόι για τη γιορτή του γιού μου (χάος)... Τέλος του Αγίου Διονυσίου κάναμε την πανήγυρη χθές και προχθές είχαμε τον εσπερινό, όπως καταλαβαίνετε τρέξιμο για προετοιμαστούν κι αυτά.... Ούφ μόνο που τα έγραψα ξανακουράστηκα :o:shock::lol::lol::lol: .....

Κατα τα άλλα την Πεμπτη φεύγω κι ανυπομονώ γιατί αυτές τις μέρες μου χει βγει ο κ@λ@ς..... Δυσικά δε διάβασα όλα όσα έχετε γράψει παρά μόνο τα τελευταία...

Ανθή μου τι κανεις; Ο Πανούλης καλύτερα απ' ότι διάβασα μπράβο, δε γιόρταζες ε? Δεν πειράζει Χρόνια σου πολλά για τις 27 που θα λέιπω και δε θα μπορώ να στα πώ!!!!!

Άννα Μαρία μου είδα φώτο, ο γιόκας σου είναι ένα κουκλάκι ζωγραφιστό!!!! :D Αλήθεια σε ποιο μοιάζει σε σένα ή στον μπαμπά του? Υπομονή με την πεθερά και τη μαμά, είναι εκνευριστικό να έχουν όλοι μία άποψη δική τους να σου πούν και να προσπαθούν και να στην επιβάλλουν :twisted::twisted::twisted: ... Εσύ τη μαμά σου να προσέχεις λόγω της υγείας της και φυσικά να κάνεις αυτό που θεωρείς εσύ σωστό για το παιδί σου ;) .....

Μαράκι μου τι κάνεις; Ο Στεφανάκος σου πως είναι? Δουλείες βλέπω και σε λυπάμαι.... Υπομονή αχ άντε να ρθει αυτή η Πέμπτη για όλες μας!!!! :D:D:D

Όλια μου γειά και σε σένα!!!! Η δουλειά που κάνεις πρέπει να είναι πολύ κουραστική.... Τι ωραία που θα κάνετα μελομακάρονα κι μένα μ' αρέσει πολύ να φτιάχνω γλυκά αλλά το θέμα είναι ότι μετά τα τρώω κιόλας :lol::lol::lol::lol:

Κατερινάκι μου τι κάνεις? Πως πάνε τα ζουζούνια σου, τα καμαρώνεις τώρα με τις γιορτούλες φαντάζομαι θα έχουν πολλή πλάκα.... Με γειά τα μαλλάκια!!!! Πολύ large η νονά σας :lol::lol: Μπράβο :lol::lol::lol:

Καγκουράκι να ζήσει η Αγγελικούλα σας να είναι γερή, ευτυχισμένη και να τα εκατοστήσει!!!!! :D:D

Αχ κορίτσια μου δε θυμάναι κάτι άλλο... Συγνώμη για το σεντόνι που άπλωσα :lol::lol: κι αν ξέχασα καμιά ασ μη με παρεξηγήσει, μάκια σε όλες ξύπνησε ο γιός μου..... :x:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Βρε, δεν τον έχω όλη μέρα αγκαλιά τον μικρό! Και δουλειές κάνω, και μαγείρεμα, κι απ' όλα! Όταν τον βάζω στο πορτ μπεμπέ συνήθως αρχίζει γκρίνια. Τότε δεν τον παίρνουμε αγκαλιά, τον κουνάμε στο πορτ μπεμπέ. Συνήθως αυτό πιάνει, αλλά σε λίγο ξαναρχίζει γκρίνια. Πάλι τον κουνάμε. Αυτό πάει πολλή ώρα, και είναι χειρότερο απ' την αγκαλιά, γιατί κάθε τρία λεπτά πρέπει να τρέχουμε να τον κουνήσουμε, μην ξυπνήσει κι αρχίσει τα ουρλιαχτά. Όταν, όμως, ξυπνήσει και ουρλιάζει σαν υστερικός, ε δε θα τον πάρουμε αγκαλιά, θα τον αφήσουμε να μαυρίσει απ' το κλάμα; Σήμερα το μεσημέρι τον άλλαξα, τον έβαλα στο πορτ μπεμπέ κι ενώ ήταν ξύπνιος, ήταν πολύ ήσυχος, οπότε τον άφησα, και τον κουνούσα εκεί. Βάζουμε με τον άντρα μου να φάμε, με την πρώτη μπουκιά, άρχισε κλάμα. Τον φέραμε κοντά μας με το πορτ μπεμπέ και τον κουνούσαμε, άρχισε χειρότερα ουρλιαχτά. Τελικά τον πήρε ο άντρας μου αγκαλιά, και ως διά μαγείας ηρέμησε. Έφαγα εγώ και τον τάισα, και κοιμήθηκε. Τώρα κοιμάται από τις τρεις! Ήρθε ο αδελφός μου, ήρθαν τα ξαδέλφια μου, έγινε χαμός γιατί άρχισαν να δέρνονται (ο ξάδελφος και η ξαδέλφη που είναι 19 και 16 χρονών...), έβαλα μίξερ γιατί έφτιαξα τα μελομακάρονα, και δεν ξύπνησε! Τώρα τον περιμένουμε να ξυπνήσει για να τον κάνουμε μπάνιο και να τον ταΐσω.

Στο ριλάξ δεν τον έχουμε βάλει ακόμα, μας είπε ο παιδίατρος να κλείσει μήνα πρώτα και μετά. Οπότε, από την άλλη βδομάδα θα τον βάλουμε, κι ελπίζω να του αρέσει και να ηρεμήσει και λίγο.

Ουφ, έχει βγάλει και κάτι σπυριά, και είναι σαν τον Σαμ το σημαδεμένο. Του βάζουμε μια κρέμα που μας είπε ο παιδίατρος, και νομίζω περνάνε, ελπίζω δηλαδή.

Άντε, έφτιαξα και τα μελομακάρονα, όπως προείπα, άλλο γλυκό δε φτιάχνω. Τους κουραμπιέδες δεν τους τρώμε, christmas cake που φτιάχνουν εδώ επίσης δε μας αρέσει καθόλου, διάφορα με χουρμάδες που επίσης φτιάχνουν εδώ, πάλι δεν τα τρώμε, τα διάφορα παραδοσιακά άλλων χωρών δε μ' αρέσει να τα φτιάχνω, έτσι τα μελομακάρονα φτάνουν και περισσεύουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα..Κανγκουρακι να χαιρεσαι την Αγγελικουλα σου..Ελπιζω να περασατε καλα ..Πες μας νεα..

Εγω σημερα ψωνισα για το βαφτιστηρι που εχω ρουχα ..Της πηρα μπουφαν και φορεμα ..

Μετα πηγα δουλεια και γυρισα πριν απο κανα μισαωρο..Ευτυχως αυριο εχω ρεπο αλλα δουλευω παραμονη απογευμα...

Αθανασια να μπαινεις πιο συχνα ...Οι γιορτες και τραπεζια ειναι πολυ κουραστικα ...

Ανθη τι κανει ο Πανουλης?Καλα εκανες και εφαγες τωρα ειναι γιορτες επιτρεπεται..

Αννα Μαρια μπραβο εφτιαξες και τα μελομακαρονα .Εγω θα τα εφτιαχνα χτες αλλα τελικα δεν τα εκανα...

Κατερινακι δυσκολη εβδομαδα ...Υπομονη ...730 οντως ειναι πολυ πρωι ..Εγω μονο οταν δουλευω πρωι σηκωνομαι στις 700 ..Οταν ειμαι απογευμα ξυπναω πολυ πιο αργα...

Αυτα απο μας καλο βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλια, ευτυχώς ο μικρός ήταν πολύ ήσυχος σήμερα και κοιμόταν, έτσι έκανα ένα σωρό δουλειές + τα μελομακάρονα! Δεν έφαγα ακόμα, γιατί αγχώθηκα λίγο, μήπως δεν κάνει που έχουν μέσα χυμό και ξύσμα από πορτοκάλι, μια που μου το έχει απαγορεύσει ο παιδίατρος επειδή θηλάζω, λόγω αλλεργιών. Μάλλον θα φάω, όμως, νομίζω είναι πολύ υπερβολική τέτοια προφύλαξη.

Πω πω, ευτυχώς που δεν έχω βαφτιστήρια. Όλες αγοράζετε ένα σωρό δώρα για τα βαφτιστήρια σας...

Ωχ, ωχ, ξύπνησε και κλαίει και οδύρεται. Έχει ένα κλάμα πολύ ικετευτικό και σπαραχτικό το κακόμοιρο... Μάλλον πείνασε.

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χι χι, θα φάω! :)

Τον τάισα, τώρα δεν κοιμάται, τον έχω στο πορτ μπεμπέ και προς το παρόν είναι ήσυχος.

Όσο για το πρωινό ξύπνημα, εδώ τα σχολεία αρχίζουν στις εφτάμιση! Οπότε, μπορείτε να καταλάβετε τι ώρα πρέπει να σηκώνεται μια οικογένεια με παιδιά που πάνε σχολείο, και οι εκπαιδευτικοί. Οι τελευταίοι, μάλιστα, όταν πρέπει να πάνε σε άλλη επαρχία, λόγω υπαίθρου, φαντάζεστε τι ώρα πρέπει να ξυπνήσουν... Χάλια, στην Κύπρο υπάρχει μια εμμονή με τις πολύ πρωινές ώρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω 730 ειναι πολυ πρωι ..Δηλαδη εσεις τι ωρα ξυπνατε απο τις 600 ?Δυσκολα ..Αννα Μαρια εσυ μεχρι ποτε εχεις αδεια μητροτητας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ, γι' αυτό εγώ μένω στο εσπερινό! Για να μη σηκώνομαι από τα χαράματα! Άδεια μητρότητας έχω μέχρι τέλος Φλεβάρη. Πολύ νωρίς επιστρέφω, δυστυχώς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;; Εγώ είμαι μια χαρούλα!

Αύριο ξεκινά μια καινούρια εβδομάδα αλλά δε με νοιάζει γιατί έρχονται οι διακοπούλες!

Κατερίνα μου κι εγώ λατρέυω τον ύπνο αλλά δεν μπορώ με τίποτα να κοιμηθώ νωρίς το βράδυ. Θέλω να το τραβάω το πρωί..Ποιο πρωί δηλαδή, μεσημέρι :lol::lol::lol: Με τον Πανούλη ξυπνάω μεταξύ 10.30 και 11.00. Αν όμως κοιμάται στη μαμά μου μπορεί να ξυπνήσω και στη μία το μεσημέρι :shock::shock::lol::lol: ..Δεν πηγαίνει στον παιδικό ο Πάνος. Θα τον στείλω κατευθείαν στο προνήπιο και τότε θα απολαύσω τις γιορτές στις οποίες θα λαμβάνει μέρος.

Άννα Μαρία εσύ ξέρεις καλύτερα τι πρέπει να κάνεις με τον μικρό Αντρέα! Ξέρεις τις ανάγκες του, ξέρεις τις αντοχές σου και πράττεις ανάλογα. Αφού μπορείς να κάνεις τις δουλειές σου κανονικά είσαι μια χαρούλα ;);) ! Φρόντισε μόνο να μην κοιμάται στην αγκαλιά σου γιατί θα το βρεις μπροστά σου :?:?:? Τώρα που είναι νωρίς!Σπυράκια είχε βγάλει και ο Πάνος και μου είχε πει ο παιδίατρος πως είναι βρεφική ακμή. Του έβαζα κρέμες αλλά δεν έφευγαν. Τελικά όταν έφτασε 4 μηνών περίπου εξαφανίστηκαν από μόνα τους. Βρεφική ακμή έχει και ο Αντρέας;;;;

Αθανασία χάθηκες!!!!! Τώρα που δε δουλεύεις να ξεκουράζεσαι και λίγο. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές για τη γιορτή μου! Σίριαλ έγινε η γιορτή μου ε :lol::lol::lol::lol: ;;;;;;;;;; Ο Λευτεράκης σου καλά είναι;;

Όλια μου ωραία πραγματάκια θα αγόρασες στη βαφτιστήρα σου! Στα κοριτσάκια υπάρχουν τρελές επιλογές. Θα τα ακούει τώρα αυτά το Κατερινάκι μας και θα συγχύζεται πάλι με τη νονά που τους έλαχε....

Αυτά κοριτσάκια μου!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, σαν κι εμένα είσαι στον ύπνο. Αργά κοιμάσαι, αργά ξυπνάς! Βέβαια, εγώ τώρα κοιμάμαι κατά τις 12, λόγω Αντρέα, αλλά επειδή ξυπνώ μέσα στη νύχτα, κάθομαι στο κρεβάτι μέχρι τις 10 ή τις 11!!!

Δυστυχώς έχει μάθει να κοιμάται αγκαλιά, μετά τον βάζω στο κρεβατάκι του, κι όποτε κλαίει τον κουνάω.

Ουφ, ξύπνησε... Ούτε μια ώρα δεν κοιμήθηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια

σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές για την Αγγελικούλα μας.

Κάναμε το παρτάκι μας το Σάββατο, περάσαμε πολύ όμορφα και η μικρή το ευχαριστήθηκε, ήταν άλλα 6-7 παιδάκια και γινόταν ένας χαμός παιχνίδια παντού σε όλο το σπίτι, παίζανε με τα παλιά παιζανε με τα καινούρια ωραία ήταν. Η μικρή έσβησε και τα δύο της κεράκια και επειδή είχα πάρει αυτά που ανάβουν πάλι μόνα τους τα έσβησε αρκετές φορές και παράλληλα δοκίμαζε με το δακτυλάκι της και την άκρη της τούρτας. :lol::lol::lol:

Αννα Μαρία να τον πέρνεις αγκαλιά τον μικρούλη μου είχε πει παιδοψυχίατρος φίλη ότι μέχρι 6 μηνών η αγκαλιά είναι απαραίτητη και μέχρι τότε σίγουρα δεν κακομαθαίνουν μετα τους 8-10 μηνες μπορείς να πεις οτι συνηθίζουν κάποιες καταστάσεις. Οσο για το θέμα του ύπνου είναι πολύ μικρούλης πιστεύω μετά τον χρόνο και αν μάθει να κοιμάται μόνος του. Η Αγγελική δεν κοιμάται ακόμα μόνη της ξαπλώνω μαζί της μέχρι να την πάρει ο ύπνος και μετά σηκώνομαι δεν αγχώνομαι ακόμα όμως είναι πολύ μικρή και πιστεύω οτι μεγαλώνοντας λίγο ακόμα θα αλλάξει αυτό.

Μαράκι πως είναι ο Στεφανάκος ελπίζω να μην χρειάστηκε τις μασκούλες.

Ολια πότε θα τα φτιάξεις τα μελομακάρονα μου αρέσουν πάρα πολύ.

Αθανασία χάθηκες πολλές δουλειές και γιορτές μαζεμένες είχες αλλά τώρα θα ξεκουραστείς.

Ανθή άντε έφτασαν και τα Χριστούγεννα και θα περάσετε όμορφα.

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο διάβασα και 3-4 σελίδες

να είστε όλες καλά

φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...