Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Τι κάνετε παρεούλα??Εμεις λέμε καλά...ο Στεφανος μου είναι αρρωστος απο χθες.Μου ανεβασε 2 φορές πυρετο, πολύ βήχα και μυξούλες.Ευτυχως οταν τον ειδε η παιδίατρος μας είπε ότι εχει καθαρο στηθος οποτε γλυτώσαμε τις μασκούλες. Σιροπάκι, ντεπον για πυρετο και μια κρεμούλα για εντριβες...α και σταγονιτσες για τη μυτη.Ευχομαι να του περάσει σύντομα γιατι ταλαιπωρείταο ο γλυκός μου.Και ετσι που είναι, πάλι μες στο χαμόγελο ειναι το καλό μου. Σημερα τον αφησα στη μαμά μου και δεν τον πήρα βρεφοκομικο.Ουτε αύριο θα τον πάρω, θα μεινω κι εγω στο σπιτι μαζί του.Ετσι κι αλλιως θα πηγαινα στο σχολείο στις 8 και στις 10 θα εφευγα γιατι θα εχουμε απεργια.Οποτε θα παρω άδεια.

Αρχισαμε και ρυζαλευρο και του άρεσε πολύ, μου έσπρωχνε το κουτάλι προς το στομα!!!Μονο σημερα δεν εφαγε πολύ λογω βήχα..

Εσεις τι κάνετε???

Αννα Μαρία αφού κοιμάται το βραδυ να μην αγχώνεσαι και θα βρει τους ρυθμούς του και για τη μέρα.

Κατερινάκι (Καγκουρο) λογικό να φοβηθεί η μικρή, σιγά σιγά θελοντας και μη θα συνηθισει τέτοιες εικονες! Κι εννοειται θα κάψει καρδιες ο γιοκας μου και εγω θα γινω κακια πεθερά!!! :lol::lol::lol::lol:

Κατερινα Καφιρα συνεχιζονται τα προβληματα?Ευχομαι να βρεθει συντομα μια λύση.

Ανθη μου ωραια περασες το Σ/Κ μπραβο...αντε 2 βδομαδες ακομα υπομονη κ θα χουμε διακοπούλες.

Οι υπολοιπες τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια!

Δευτέρα σήμερα και φυσικά δεν έχω και την καλύτερη διάθεση :roll::roll::cry::cry: ..Μετά από ένα γεμάτο ΣΚ ήρθε πάλι η Δευτέρα να με προσγειώσει..Ουφ..Ρουτίνα. Τέλος πάντων.

Κατερίνα μου πολύ ωραία η ιδέα σου να πας την Αγγελικούλα στο Πλανητάριο. Τι ώρα είναι η παιδική προβολή;; Έχουμε βλέπεις ένα θεματάκι και με το πρωινό ξύπνημα :?:?:lol::lol::lol: ..Νομίζω πως θα του άρεσε του Πάνου! Είναι λογικό που φοβήθηκε πάντως γιατί είναι μικρούλα ακόμα. Ούτε 2 καλά καλά..Κάθε παιδάκι έχει τις δικές του φοβίες.

Άννα Μαρία γέλαγες με τα κύματα του Δουνάβεως ε;;; Μα πώς να μη γελάσεις :lol::lol::lol: ;;;;Εγώ βέβαια όταν τα είδα δε γέλασα και πολύ :?:?:?:lol::lol::lol: Άμα χρειαστείς πάντως μπογιατζή..μη διστάσεις..Θα έρθει ο άντρας μου! Σίγουρα αποτελέσματα :lol::lol::lol::lol::lol:

Ο Πάνος απέκτησε πρόγραμμα όταν έγινε 2 μηνών. Δεν ξέρω βέβαια αν φταίει που δεν τον θήλαζα μετά τις 40 ημέρες..Λένε ότι με το ξένο γάλα τα παιδιά φτιάχουν πιο γρήγορα πρόγραμμα. Όλα σχετικά είναι όμως....Το παιδί της κολλητής μου που θήλασε 9 μήνες, από 2 μηνών έφτιαξε προγραμματάκι καλό! Υπομονή λοιπόν και όλα θα στρώσουν ;) !

Μαράκι μου περαστικά στο γιόκα σου! Αχ αυτές οι ιώσεις..Ταλαιπωρούν τα παιδάκια μας :(:(:( Ειδικά ο βήχας δε φεύγει με τίποτα. Δύο εβδομάδες έχουν περάσει από τότε που ο Πάνος αρρώστησε και βήχει ακόμα. Σήμερα το πρωί τον έπιασε μια κρίση βήχα..άνευ προηγουμένου :(:(:(

Όσο για το κακιά πεθερά που λες..είναι ο φόβος μου..Φοβάμαι μήπως γίνω κακιά πεθερά και η νύφη μου δε θέλει ούτε να με βλέπει :?:?:?:lol::lol::lol: ..Να γιατί έχει βγει το όνομα στις μαμάδες των αντρών :lol::lol::lol:

Κατερίνα Καφίρα έχω διαβάσει την ιστορία σου και πραγματικά στεναχωριέμαι. Εύχομαι η απόφαση που πήρες (ή θα πάρεις) να είναι η καλύτερη δυνατή για σένα και τα παιδάκια σου.

Αυτά και για σήμερα! Φιλάκια σε όλες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! ΣΗμερα που ειμαι εγώ στο σπιτι εξαφανιστήκατε όλες?????

Ανθή μου συνεχίζει ο βήχας του Πανούλη???Να περάσει γρήγορα ο χειμώνας φέτος να μην ταλαιπωρούνται τα παιδάκια μας.

Κι ο δικός μου εχει ακόμα βήχα, νομιζω λιγοτερο απο χθες....θα δειξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλίτσες!

Αχου Μαράκι περαστικά στον Στεφανάκο σου, ελπίζω να του περάσει η ιωσούλα γρήγορα και να μην ταλαιπωρηθεί πολύ ο γλυκούλης σου.

Αννα Μαρία τι κάνει ο Αντρίκος?

Ανθή οι προβολές είναι Σάββατο και Κυριακή 12:30, 13:10 και 13:50 και διαρκεί μόνο 20 λεπτά και το εισητήριο είναι 5 ευρώ για τους μεγάλους και 3 ευρώ για τα παιδιά. Εμείς πληρώσαμε μόνο τα δικά μας εισητήρια επειδή τους είπα οτι είναι σχεδόν δύο οπότε μου πρότειναν να την έχω αγκαλιά γιατι σκοτεινιάζει πολύ και τα μικρούλια δεν κάθονται μόνα τους. Νομίζω είναι καλή ιδέα να πας τον Πανούλη θα του αρέσει σίγουρα.

Οι υπόλοιπες που έχετε χαθεί πλησιάζουν γιορτές και το έχετε ρίξει στην μαγειρική?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Μαρία, εγώ εδώ ήμουν και σας διάβαζα, αλλά δεν μπορούσα να γράψω, γιατί είχα τον Αντρέα αγκαλιά. Σήμερα κάνει απεργία στον ύπνο. Τώρα τον κρατάει ο άντρας μου, γιατί κι εγώ κουράστηκα. Μόνο αγκαλιά κοιμάται, μόλις τον βάλουμε στο πορτ μπεμπέ αρχίζει τη γκρίνια και την κλάψα.

Μαρία, περαστικά στον Στεφανάκο.

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε για τα περαστικά κοριτσια.

Καγκουρακι εσυ ετοιμασες γλυκά για τις γιορτες? Εγω σοκολατακια μαλλον θα φτιαξβ κ θελω να κάνω κ με τα παιδακια μου στο σχολειο...ή μπισκοτακια θα δειξει.

Αννα Μαρια θελει αγκαλιτσες ο Αντρεας σου? Κι εγω τωρα γραφω με το ενα χερι κ τον εχω αγκαλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα..

Μαρακι περαστικα στο Στεφανακο ..Κουκλος ειναι στη φωτο που εβαλες..

Ανθη τελειο το τζακι ?Αντε θα το χαρειτε τα χριστουγεννα..

Κανγκουρακι παλι καλα καθησε η Αγγελικουλα στο εργο που ειδατε..Ο Νικολακης δεν νομιζω να καθοταν ..

Εγω σημερα πηγα εκανα εξεταση για θυροειδη γιατι θελω να κλεισω ραντεβου στο γιατρο..Εχω να παω περιπου ενα χρονο και μαλλον πρεπει να μου κατεβασει τη δοση στο χαπι που παιρνω..Το απογευμα θα παω να παρω τα αποτελεσματα..

Αννα Μαρια τι κανει ο Μικρος Αντρεας?

Κατερινακι τι κανουν τα ζουζουνια σου?

Τωρα κοιμησα το Νικολακη και λεω να παω και γω για εναν υπνακο.

Φιλια καλο μεσημερι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμάν πια, όλοι οι άντρες είναι ίδιοι ή μόνο ο δικός μου είναι τόοοοοοοοοοοσο ηλίθιος; Πήρε χτες η μάνα του και είπε ότι πρέπει να θηλάζω το μωρό κάθε τρεις ώρες και στα ενδιάμεσα να δίνω κιντέρτε, γιατί το μωρό διψάει και έχει πονάκια. Αυτό, βέβαια, το αποφάσισε από μόνη της, χωρίς καν να έχει δει το μωρό. Κι από χτες το απόγευμα, καβγαδίζουμε γιατί αυτός επιμένει ότι πρέπει οπωσδήποτε να δίνω κιντέρτε... Και μάλιστα, γκρινιάζει ότι δε θα τον ξανακρατήσει, γιατί εγώ είμαι ξεροκέφαλη και αφήνω το μωρό να διψάει και να υποφέρει, κι ας τον κρατάω εγώ όταν γκαρίζει.

Όποτε πάρει η μάνα του και πει καινούρια "συμβουλή" γίνεται χαμός, γιατί αυτός επιμένει να ακολουθεί τυφλά ό,τι του λέει η μαμάκα του.

Οι δικοί σας έτσι είναι ή μόνο εγώ το πέτυχα το κελεπούρι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία να μην ακούς κανέναν το ένστικτό σου και τον παιδίατρο. Τα βρεφακια μέχρι και 6 μηνών είναι μια χαρά μόνο με το γάλα της μανούλας δεν θέλουν τίποτε άλλο. Και να θηλάζεις κούκλα μου οποτε θέλει ο Αντρίκος δεν πίνει ξένο για να πίνει κάθε τρεις ώρες. Εγώ στην αρχή θυμάμαι θήλαζα την μικρή κάθε μιαμιση ώρα.

Αχ δεν μπορώ να ακούω τέτοια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια γελασα μ αυτα που γραφεις...Καλα η πεθερα γιατι χωνεται τοσο??Εμενα παντως ο αντρας μου παλια την ακουγε αλλα τωρα οχι ..Το μωρο θ α φαει οσο και οποτε θελει ..Οσο για το κιντερτε και γω επιχειρησα να του δωσω γιατι λενε οτι κανει καλο στους κολικους αλλα δεν το ηθελε ....

Αχ αυτες οι πεθερες νομιζουν πως τα ξερουν ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε, εγώ ξέρω τι θα κάνω, αλλά αυτός επηρεάζεται και έχουμε δράματα κάθε φορά που θα αποφασίσει η μάνα του να μας φωτίσει με τη σοφία της...

Κι όχι μόνο η μάνα του, και η δική μου το ίδιο. Χτες ήρθε και με κατάγχωσε ότι δεν πιάνω σωστά το μωρό κι ότι κρέμεται το κεφάλι του, ότι θα του στραβώσω τα κόκαλα κι άλλα τέτοια, κι από χτες το απόγευμα, όποτε τον πιάσω, δεν τον πιάνω σωστά, γιατί με άγχωσε, και κάθε φορά νομίζω ότι θα μου πέσει, ή ότι θα του βγάλω κανένα χέρι. Μετά μου έλεγε να μην τον κοιμίζω στην αγκαλιά μου, γιατί είναι άβολη, και το μωρό θέλει να ξεκουραστεί στο κρεβατάκι του. Και το κορυφαίο, με το οποίο με πρήζει ΚΑΘΕ φορά που θα έρθει είναι ότι το μωρό κρυώνει, και πρέπει να το εξαφανίζω κάτω από βουνά από κουβέρτες, ενώ του έχουμε μια κουβέρτα και μ' αυτήν ιδρώνει.

Το θέμα είναι ότι και οι δύο θεωρούν ότι εγώ είμαι άσχετη (που είμαι) και ότι οφείλουν να μου μεταδώσουν τις πολύτιμες γνώσεις τους. Αλλά από τη μέρα που φέραμε τον μικρό στο σπίτι, είμαι πάρα πολύ άνετη και καθόλου αγχωμένη. Τα πάμε πολύ καλά, κι εγώ κι ο άντρας μου, αλλά όταν αρχίζουν τις "συμβουλές", εκεί τα θαλασσώνουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ασε τους αλλους να λενε οτι θελουν και κανε οτι θεωρεις εσυ σωστο... Τα μωρα οταν κοιμουνται στην αγκαλια μας νιωθουν ασφαλεια εδω και ο δικος μου που κοντευει τα δυο πολλες φορες κοιμαται στην αγκαλια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν τους ακούω, τους ακούει, όμως, ο άντρας μου και αρχίζουν οι καβγάδες...

Χτες βράδι που ξύπνησε ο μικρός στις πεντέμιση, έφαγε και μετά δεν κοιμόταν. Δεν έκλαιγε, απλά δεν έκλεινε τα μάτια του. Έριχνε πού και πού κανένα κλάμα, αλλά κυρίως καθόταν ήσυχος, χωρίς να κλείνει μάτια. Να τον βάλω στο πορτ μπεμπέ και να κοιμηθώ ούτε λόγος, ξύπνησα τον άντρα μου να ασχοληθεί κι αυτός λίγο, άρχισε γκρίνια, και είχαμε εκνευριστεί και οι δύο πάρα πολύ και ήμασταν λίγο απότομοι με το μικρό, δηλαδή δεν του κάναμε γούτσου γούτσου και τέτοια.

Σήμερα το πρωί που τον θήλαζα, τον κοιτούσα και σκεφτόμουν ότι το φαΐ είναι η μοναδική του απόλαυση, αφού δεν του δείχνουμε αγάπη, και ένιωσα τρομερές τύψεις. Φυσικά κάτι τέτοιο δεν ισχύει, όλη μέρα τον κανακεύουμε, αλλά ένιωσα απαίσια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα ΜΑρία μυ κλείσε τα αυτιά!! Εσυ εισαι η μανούλα και ξέρεις καλύτερα απο όλους. Οσο και να μην ξέρεις απο μωρά όταν κάνεςι δικό σου μωράκι ως δια μαγείας τα ξέρεις όλα!! (ε καλά σχεδόν όλα!) :lol:

Τσάι εγώ έδινα πού και πού γιατί ηταν καλοκαίρι και ζεσταινόταν το μωρό και μου το ειχαν προτείνει στην κλινική οι μαίες και ο παιδίατρος.Εδινα μάραθο για τους κολικούς. Η αληθεια είναι οτι ο Στεφανάκος μου συνεχίζει μέχρι σήμερα να πινει έστω και μια φορά τη μέρα τσαι γιατι του αρέσει και μας βοηθησε και στη δυσκοιλιότητα.

Δεν ειναι ομως απαραίτητο να πινει τσάι με το ζόρι το βράφος, ειδικά όταν θηλαζει αποκλειστικά και οταν ειναι και χειμώνας.Αν δεν εχει κάποιο άλλο θέμα (π.χ κολικοι, δυσκιλιοτητα) δεν χρειαζεται.

Α και η παιδίατρος μου ειπε χθες πως οταν βγει το πρωτο δοντάκι να σταματησω το κιντερτε γιατι εχει ζαχαρη και δεν κάνει.Καλύτερα φρεσκο γλυκάνισο, ή δυοσμο ή χαμομήλι.

Η πεθέρα σου να κάτσει εκει που είναι, ακομα δεν ειδε το μωρό έχει και άποψη?

Και στη μαμά σου μην δινεις πολύ αέρα.

Εμένα οταν πήγαν διαφοροι να μου πουν τι πρεπει να κανω τους έλεγα πως εγώ που ειμαι μάνα του ξέρω και τέλος.Και πιστεψε με ειμαι απο αυτές που δεν μιλάνε καθόλου, αλλα για το παιδάκι μου δεν σηκώνω κουβέντα.

Ολια μου ευχαριστούμε!!! Ξεκουράσου τώρα που μπορείς..Καλά αποτελέσματα απο το γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην στενοχωριεσαι για αυτο ..Καποιες φορες λογω ελλειψης υπνου και κουρασης δεν τα κανακευουμε ..

Εγω μετα τη γεννηση τουΝικολακη ειχα παθει μια ψιλοκαταθλιψη εμεινα και ενα μηνα στην κλινικη πριν οποτε με το που γυρισα στο σπτι μου φαινονταν ολα βουνο και δεν ειχα απο πουθενα βοηθεια ..Καποιες φορες νευριαζα και μονο που τον ακουγα να κλαιει ..Ευτυχως δεν κρατησε πολυ..Σιγα σιγα θα βρειτε τους ρυθμους σας και εσυ και ο αντρας σου..Θα δεις οτι μολις περασει το πρωτο τριμηνο θα αλλα ξει ωραρια υπνου και φαγητου...Εγω απο τριων μηνων τον εβαλα στο κρεβατι του και κοιμοταν ολο το βραδυ ..

Παω να κοιμηθω λιγο πριν ξυπνησει το ζουζουνι...Θα ταπουμε το βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, κι εγώ έτσι, δε μιλάω. Με την πεθερά δηλαδή δε μιλάω, γιατί δε θέλω να έχουμε άσχημες σχέσεις. Με τη μάνα μου όλη μέρα τσακωνόμαστε. Τώρα πέρασε κι αυτό με την υγεία της, κι ακόμα δεν είναι καλά, και δε θέλω να της φωνάζω συνέχεια. Αλλά τα νεύρα μου τσατάλια...

Όλια, μου δίνεις θάρρος μ' αυτό που λες, ότι νευρίαζες που τον άκουγες να κλαίει. Νόμιζα ότι μόνο εγώ ήμουν τόσο απαίσια. :P :P :P Τρίμηνο;;;;;; Δε γίνεται τρεις βδομάδες; Πώς θ' αντέξω το τρίμηνοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία κι εγώ μια βδομάδα πριν έτσι ήμουν τον άκουγα που γκρινιαζε και ηθελα να κλαιω γιατι απο τη μια δεν αντεχω άλλο κι απο την άλλη ενιωθα τυψεις!!!!

Εχουμε χαζεψει μου φαίνεται!!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, όντως τα έχουμε παίξει, κι εγώ είμαι ακόμα στην αρχή-αρχή...

Άντε, βάζω και μια φωτογραφία του Αντρεάκη...

post-9441-13873938340417_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια τι μπουμπουκακι ειναι αυτο;;;γεμισε η οθονη μαγουληθρες!!τι γλυκουλι που ειναι για ζουληγμα,καλα δεν σου ξαναειπαμε να μην ακους κανεναν,θα ακουσεις πολλα και διαφορα για την ανατροφη του και απο συμβουλες οσες θες......μακαρι να ειχα και εγω καποιον να μου πει στον πρωτο να μην θηλαζω με προγραμμα και να εμπιστευτω περισσοτερο το ενστικτο μου,εσυ ξερεις καλυτερα απο ολους και πως να τον κοιμησεις και πως να τον κρατησεις αστους να λενε και να πεις τον αντρα σου να μην επηρεαζεται απο τριτους,θα δεις που ολα θα στρωσουν κανε υπομονη ειναι αρχη ακομα και οπως ξερουμε καθε αρχη και δυσκολη και το κιντερτε δεν ειναι απαραιτητο αφου το μωρο θηλαζει αποκλειστικα και βρεχει αρκετες πανες μεσα στην μερα ουτε πειναει αλλα ουτε και διψαει,οσο γι τις τυψεις που λες να μην νιωθεις καθολου τυψεις ειναι λογικο να κουραζεσαι και να νευριαζεις και να μην εχεις συνεχεια την ιδια ορεξη και το παιδι εισπρατει πολυ αγαπη να εισαι σιγουρη γιαυτο και να μην αμφισβητεις τον εαυτο σου

εμεις παλι αρρωστουλια ειμαστε κοριτσια χθες το βραδυ ο Γιωργακης μου ανεβασε πυρετο και σημερα εκανε μεχρι 39,αντε παλι που παμε και τις βρισκουμε τις κωλοιωσεις συνεχεια :twisted::twisted: ας ελπισω οτι δεν θα κολλησουν και οι αλλοι :(

Μαρακι ο Στεφανακος σου ειναι σκετη γλυκα θα τον φαω!!!ειναι καλυτερα;;γρηγορα περαστικα ευχομαι,οσο για τον αν θα γινεις κακια πεθερα εγω τι να πω με τρεις γιους θα με τρεμουν ολλες :lol::lol: αλοιμονο στις γυναικες που θα μου τους παρουν :lol::lol: αχ τι μας περιμενει!!! :lol::lol:

Κατερινακι κυρια η Αγγελικουλα ο δικος μου ουτε πεντε λεπτα δεν θα καθοταν να παρακολουθησει και γενικα οταν παμε καπου δεν μπορει σε μια μερια ανυσηχο πλασμα :o

Ανθη αντε πλησιαζουν οι γιορτες θα μετρας μερες σαν τους φανταρους :D ευτυχως τελος καλο ολα καλα με το τζακι σας ο Πανουλης ειναι καλα με τον βηχα του;;

Ολια ο Νικολακης ειναι καλα;;πως παει η δουλεια;;

οι αλλες παλι εξαφανιστηκατε οεοοοοοο!!!!

δεν θυμαμαι κατι αλλο κουκλες πολλα φιλια στελνω σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;

Εμείς είμαστε καλά. Ο βήχας του Πάνου νομίζω κάλμαρε..Δε λέω βέβαια πολλά γιατί είμαι γνωστή φαρμακόγλωσσα :?:?:? ...Σήμερα κουράστηκα πολύ στη δουλειά και όταν γύρισα διόρθωσα μέχρι τη μία και μισή :?:?:evil::evil: Ώρες ώρες δεν την παλεύω.Εντωμεταξύ από την κούραση και τα ξενύχτια φαίνομαι λες και είμαι 10 χρόνια μεγαλύτερη..Το καλοκαιράκι ήμουν φρεσκαδούρα..Ουφφφφφ....

Μαράκι πώς είναι ο μπουρμπουλήθρας σου;;; Ελπίζω να είναι τελείως καλά ;) ! Ξεκουράστηκες που κάθισες σπίτι ε;;; Ζηλεύω........

Κατερίνα μου οι ώρες είναι καλές αλλά 20 λεπτά διαρκεί μόνο η προβολή;;;; Πας δηλαδή και σε 20 λεπτά φεύγεις;;;;;;;;;Και χρεώνουν 5 ευρώ το άτομο για τόσο λίγο; Παρόλ' αυτά βέβαια ψήνομαι πολύ να τον πάω γιατί πιστεύω πως θα του αρέσει.

Άννα Μαρία πολύ σπαστικιά η πεθερούλα σου :evil::evil::evil: Μα έχει γνώμη για ΟΛΑ;;; Ξέρεις περισσότερο από τον καθένα τι πρέπει να κάνεις με το παιδί σου, το οποίο παρεμπιπτόντως είναι ένα ΚΟΥΚΛΑΚΙ!!!! Για φάγωμα είναι τα μαγουλάκια του! Μπορεί να μη θήλασα (το λίγο που έδωσα το έβγαζα με θήλαστρο), αλλά ξέρω ότι άμα θηλάζεις βάζεις το παιδί στο στήθος όποτε αυτό γουστάρει. Τα ωράρια ισχύουν για το ξένο γάλα. Επίσης, θηλάζει ή όχι ένα παιδί, μέχρι 6 μηνών ξεδιψάει από το γάλα. Πού τις βρήκε πάλι αυτές τις μαλ..ίες (sorry) η πεθερά σου και τις λέει;; Βρες κανά site ή βιβλίο σχετικό με θηλασμό και διατροφή μωρού και βάλε τον άντρα σου να το διαβάσει. Ευτυχώς που η πεθερά δε μένει κοντά σας. Θα σε είχε τρελάνει :evil::evil::evil::evil: Πάντως να ξεκαθαρίσεις σε ΟΛΟΥΣ ότι δε γουστάρεις συμβουλές και ότι μόνη σου τα καταφέρνεις ΜΙΑ ΧΑΡΑ. Εγώ είχα λίγα νευράκια τον πρώτο καιρό και όποιος τολμούσε να μου πει τι να κάνω με άκουγαν σε όλο το τετράγωνο. Σταμάτησαν λοιπόν να με συμβουλεύουν αν εγώ δεν το ζητούσα και απλώς μου πρόσφεραν σιωπηλά τη βοήθειά τους- όταν την ήθελα. Εσύ που δε θες βέβαια να φωνάζεις στη μαμά σου λόγω του προβλήματος που πέρασε μπορείς απλά να της το ξεκόβεις με κοφτές και απόλυτες κουβέντες του τύπου ξέρω εγώ τι θα κάνω με το παιδί μου κλπ κλπ κλπ. Στην πεθερά επίσης μπορείς να της πεις δυο λογάκια χωρίς να τσακωθείς μαζί της. Στην πεθερά μου έλεγα : "Ο παιδίατρος μου έχει πει ότι δεν πρέπει να κάνω αυτό που λέτε και ακολουθώ κατά γράμμα τις οδηγίες του γιατί αυτός είναι ειδικός". Το ξέκοβε μετά. Μια φορά ήθελε ντε και καλά να δώσει τσάι στο παιδί. Της είπα ότι ο παιδίατρος είπε όχι και το πέταξα.Κατάλαβε πως ό,τι και να έλεγε δε θα γινόταν αν δεν το ήθελα. Σταμάτησε λοιπόν να λέει και από πολύ νωρίς ακολουθεί ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ τις οδηγίες μου. Όλοι και όλα θέλουν τον τρόπο τους!

Όλια καλές βγήκαν οι εξετάσεις σου;;Σου κατέβασε τη δόση ο γιατρός;;;

Κατερίνα μου περαστικά στο Γιωργάκη σου και εύχομαι να μην κολλήσουν τα αδερφάκια του..Εγώ μετράω μέρες για τα Χριστούγεννα αλλά ξενερώνω που στις γιορτές πρέπει και να διορθώσω διαγωνίσματα γιατί το Σάββατο γράφουν ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ το δεύτερο επαναληπτικό διαγώνισμα..ΔΡΑΜΑ ε;; Τίποτα δε μπορώ να χαρώ πια...

Αυτά και για σήμερα. Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες τι κάνετε?

Είμαι στη δουλειά και θέλω να περάσει η ώρα να πάω σπιτάκι μου.

Αννα Μαρία τι γλύκας που είναι ο Αντρέας σου και με μαγουλάκι για πολλά φιλάκια. Θα συμφωνήσω με όσα σου είπαν τα υπόλοιπα κοριτσάκια εσύ ξέρεις πολύ καλύτερα απο όλους τι είναι καλό για το θαυματάκι σου. Και δεν είσαι καθόλου άσχετη, μου είχε πει ο γυναικολόγος μου λίγες μέρες πριν γεννήσω που ήμουν και εγώ μεσα στο άγχος και στο πως θα τα κατάφερνα, οτι εμείς οι γυναίκες το έχουμε στη φύση μας και μόλις γίνουμε μανούλες σε 2-3 μέρες ξέρουμε ακριβώς τι πρέπει να κάνουμε και τι είναι καλύτερο για το παιδί μας σαν να είχαμε παιδιά χρόνια.

Κατερινάκι πάλι ταλαιπωρείτε το αγοράκι σου, περαστικά σας άντε να περάσει ο χειμώνας(που έχουμε πολύ δρόμο ακόμα) να ηρεμήσετε λιγάκι .

Ανθή μες στις γιορτές έχεις μαθήματα ή οχι για 15 μέρες όπως τα σχολεία. Σε μιαμιση βδομάδα Χριστούγεννα αντε θα διορθώσεις και μετά θα ξεκουραστείς!!!

Εμεις ετοιμαζόμαστε για τα γενέθλια της Αγγελικής μου το Σάββατο. Παραγγείλαμε την τούρτα με το Μίκυ και τη Μίνυ (δεν το χω με τη ζαχαροπλαστική ) αλλά τα υπόλοιπα θα τα φτιάξω με τη μαμά μου Παρασκευή και Σάββατο. Θα φτιάξουμε κεφτεδάκια, πατατοκροκέτες με μυρωδικά και μπέικον, σαραγλί με τυριά, μια κρύα σαλάτα με μακαρόνια και πιπεριές, κροκέτες μελιτζάνας με μοτσαρέλα και φωλιές καταίφι με κοτόπουλο. Λέω να πάρω και ατομικά πιτσάκια να ψήσω και σκέφτομαι μήπως φτιάξω και κανελόνια όχι με κιμά αλλά με γέμιση καρότο κολοκύθι και τυράκι. Πως σας φαίνετε το μενού θα είμαστε 25 περίπου άτομα απο τα οποία 8-9 θα είναι τα πιτσιρικάκια μέχρι 4 ετών. Επίσης σκέφτηκα για τα παιδάκια να στίψω φρέσκο χυμό πορτοκάλι μανταρίνι και να μην πάρω καθόλου χυμούς ή αναψυχτικά ε τι λέτε?

Να κάνουμε και τίποτε άλλο σε γλυκό ή η τούρτα αρκεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τον Αντρεάκη!

Αυτά που μου λέτε για το τσάι, το θηλασμό, κ.λπ. τα ξέρω και δεν επηρεάζομαι. Ο άντρας μου επηρεάζεται και δε σταματά να μου σπάει τα νεύρα. Χτες δεν κοιμόταν ο μικρός κι άρχισε πάλι τα ίδια: "πονάει το παιδί", "διψάει το παιδί". Επειδή έτσι αποφάσισε η μάνα του...

Σήμερα πήγαμε στο ΚΕΠ για να κάνουμε αίτηση για επίδομα τέκνου και ήρθε η μάνα μου να προσέχει το μωρό. Τελικά τζάμπα πήγαμε γιατί ήθελαν χαρτί απ' το αλλοδαπών για τον άντρα μου... Γυρίζω σπίτι, και βλέπω να έχει τυλίξει η μάνα μου τον μικρό με μια πάνα, να τον έχει σκεπασμένο με το σεντονάκι του, την κουβερτούλα του και μια δεύτερη κουβερτούλα! Επειδή κρυώνει και καλά... Εννοείται τη δεύτερη κουβέρτα την έβγαλα. Μιλάμε το παιδί να ιδρώνει με μία κουβέρτα, και να επιμένει ότι κρυώνει και ότι πρέπει να του βάζουμε δύο κουβέρτες... Και να της εξηγώ ότι ο παιδίατρος μου είπε ότι δεν πρέπει να φορτώνουμε το παιδί με πολλά ρούχα. Επειδή αυτή είναι κρυουλιάρα κι έρχεται στο σπίτι μου και κάθεται με θερμαντική μπλούζα, χοντρό πουλόβερ και παλτό (μέσα στο σαλόνι!), πιστεύει ότι όλοι κρυώνουν...

Και στον άντρα μου που διάβαζα χτες για το τσάι και το νερό από έγκριτο σάιτ, μου έλεγε ότι όλοι αυτοί λένε μαλακίες και ότι δεν πρέπει να είμαι ξεροκέφαλη και να ακούω και κάποιον που ξέρει περισσότερα (τη μάνα του). Άντε να βγάλεις άκρη με τόσους ηλίθιους.

Ανθή, πάααααααααααααλι διόρθωμα ε; Πω πω... Τι ζόρι τραβάς κι εσύ;

Καγκουράκι, ωραίο το μενού, αλλά τώρα είναι περίοδος νηστειών. Μήπως να κάνεις και κάποια νηστίσιμα, σε περίπτωση που υπάρχουν κάποιοι που νηστεύουν ανάμεσα στους καλεσμένους; Για γλυκά, νομίζω καλό θα ήταν να κάνεις κάτι ακόμα. Πάντως το μενού πολύ ωραίο! Και η ιδέα για το χυμό τέλεια! Δεν αντέχω να πηγαίνω σε παιδικά πάρτι γενεθλίων και να βλέπω να δίνουν στα παιδιά κάτι φρουτοποτά της κακιάς ώρας...

Κατερίνα, περαστικά στον μικρό σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι κι εσεις άρρωστοι???Μεγαλη ταλαιπωρια ο Χειμώνας τελικά!!!Οσο μου άρεσε ο Χειμώνας, τωρα με το μικρό θέλω να φύγει γρήγορα...Περαστικά σας!!

Α κι εσύ θα είσαι τρις κακιά πεθερ'α!!! :lol::lol::lol:

Ανθή μου μέχρι και τις γιορτές θα διορθώνεις??Κρίμα...βρες λιγο χρόνο και για σένα. Εγώ ξεκουράστηκα κάπως...Αν και η αληθεια περνώ πολύ καλά στο σχολείο και μου αρέσει πολύ.ΚΑι με τα παιδάκια μου όλα καλά.Μονο που μου λειπει Ο Στεφανάκος μου αλλά τώρα έρχονται γιορτες κι ολο αγκαλιτσες θα είμαστε!!!

ΚΑγκουράκι μου έχετε γενέθλια???Πολυ΄ωραίο το μενού σας!!! Να 'ρθώ κι εγώ??? :lol::lol: Νομίζω πως απο γλυκό θα έφτιαχνα κάτι ακόμα...ή κανένα ζελέ για τα μικρά?????

Αννα Μαρία είναι κουκλάκι το μωράκι σου, να το χαίρεσαι!!!Και τι μαγουλάκια είναι αυτΑ!!!! Ειναι μονο 5 μηνων ο δικός μου και μου φαινεται τεράστιός τώρα!!! :lol::lol:

Οι υπόλοιπες τι κάνετε???

Σας αφηνω να ετοιμασω μια ανακοινωση για το σχολείο και ύπνο!

Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι ωραια ακουγονται τα μεζεδακια σου αλλα θα σου πω τη γνωμη μου επειδη θα εχεις μικρα παιδακια μου φαινονται λιγο γκουρμε ολα αυτα που θα κανετε,θα μπορουσες να κανεις μικρα κλαμπ σαντουιτς,πιτσα ή λουκανοπιτακια ή σνιτσελακια για να μπορουν να φανε τα παιδακια και χωρις πηρουνι κιολας με τα χερακια τους,δεν ξερω παλι εσυ αποφασιζεις επειδη εχω κανει αρκετα παιδικα παρτυ ως τωρα γιαυτο στο λεω,εγω για γλυκο συνηθως δεν κανω κατι αλλο η τουρτα ειναι αρκετη,αν θελεις παλι μπορεις να κανεις κατι ελαφρυ ενα ζελε οπως σου ειπε και η Μαρια ή κορμο,κι εγω τουρτα μικυ μαους θα εχω αλλα θα την κανω εγω με ζαχαροπαστα

Ανθη με ειχες ρωτησει για την τσουτσου,τωρα το θυμηθηκα συγνωμη που δεν σου απαντησα πιο νωρις ,εγω τους ανοιγω στο ξεπλυμα οταν κανουν μπανιο παντα,οι μεγαλοι βεβαια εχουν μαθει και το ανοιγουν μονοι τους απλα ελεγχω αν το κανουν σωστα,τον μικρο τον ανοιγω εγω,το ξερω οτι γλυστραει μια δυο φορες και θα το πετυχεις,σημερα που τους εκανα μπανιο ο μικρος εβλεπε τους μεγαλους και προσπαθουσε να το ανοιξει μονος του,δεν τα καταφερε φυσικα αλλα ειχε πολυ γελιο :lol::lol:

Μαρακι ισως κι εγω γιαυτο δεν τον παω καθολου τον χειμωνα κι εχουμε ακομα πολυ δρομο μπροστα μας,ευτυχως σημερα ειναι καλυτερα ο Γιωργακος μου,ο Στεφανακος ειναι καλυτερα;;

Ολια τι εγινε με τις εξετασεις;;ολα καλα;

Αννα Μαρια εγω συνηθως επειδη εχω πολλα παιδακια τους δινω χυμο του εμποριου με τοσα αλλα που κανω δεν προλαβαινω να στυβω ενα καρο φρουτα εκεινη την ωρα,αλλα δεν ειναι της κακιας ωρας που λες :o:D amita ή Ηβη παιρνω μη με μαλωσεις :o:D καλα θα το σκασετε το μωρο με τις κουβερτες πες της μανας σου οπως αισθανεσαι εσυ ετσι αισθανεται κι αυτο μην το πολυσκεπαζεται και για αλλη μια φορα σου το λεω αστους να λενε και μην χολοσκας..................

καλο βραδυ κουκλες!!!!!μακιαααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, τι ωραία που περνάς καλά στο σχολείο... Εγώ την πρώτη χρονιά περνούσα τέλεια, από τη δεύτερη και εξής χάλια...

Κατερίνα, αν πω στη μάνα μου ότι όσο κρυώνει αυτή τόσο κρυώνει και το μωρό, θα το εξαφανίσει κάτω από βουνά κουβέρτων, παπλωμάτων, κασκόλ, πουλόβερ και σκούφων... Αφού λέμε είναι πολύ κρυουλιάρα και κυκλοφορεί στο σπίτι μου με παλτό!!!

Για τα φρουτοποτά που λέω, στην Κύπρο είναι κάτι φρουτοποτά, τα οποία πίναμε κι εμείς ως παιδιά, κι απορώ πραγματικά πώς μπορούσαμε και πίναμε εκείνη την αηδία, και τα βλέπω να σερβίρονται ακόμα σε παιδικά πάρτι. Πέρσι είχα πάει τέτοια εποχή στο πάρτι γενεθλίων της κόρης μιας φίλης μου, και είχαν αυτά τα φρικτά φρουτοποτά. Η κόρη μιας άλλης φίλης ήθελε να πιεί τέτοιο, η μάνα της άφριζε, γιατί δεν τους δίνει γενικά τέτοια, και της λέω "αυτό δεν είναι πραγματικός χυμός είναι νερομπογιές απ' αυτές που ζωγραφίζεις με άρωμα πορτοκάλι". Δε με πίστεψε όμως και το ήπιε... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...