Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

koritsares τι κανετε???δυστηχως οι συνθηκες (υπερωριες και αρρωστος ο δημητρακης 3μιση εβδομαδες τωρα!!) δεν μου αφηνουν καθολου ελευθερο χρονο.ελπιζω να ειστε ολες καλα!!να χαιρεστε νικους-νικολετες!!!

τα νεα μου γενικα οχι πολυ καλα....ακομα τρεχουμε με γιατρους.... πηγαμε κ σε ωριλα τον δημητρη κ μας ειπε οτι πρεπει μολις γινει καλα να μπει για χειρουργιο (κρεατακια + αμυγδαλες) γιατι εχει απνοια το οποιο κανει πολυ κακο στην αναπτυξη του κ τον εγκεφαλο.ημαστε ταπι κ ψυχραιμοι με τοσους γιατρους...και ακομα ειναι η αρχη απ οτι φαινεται.οσο για τους παιδιατρους 2 εχουμε και παλι δεν βγαζουμε ακρη .το παιδι με ωτιτιδα κ αμυγδαλες χαλια και δεν το ειδαν τ να πω???????παλι ψαχνω για παιδιατρο νομιζω....

αννα μαρια μου πως παει ο ανδρεας σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα!!!!!!!καλα βρε ανθη,κι εσυ σαν την αννα μαρια!ποσες ξερετε με αυτο το ονομα και δεν καταλαβατε καλε????????βανια χαιρομαι για τον σταυρακη!ολα καλα να πανε και με τις εξετασεις σου!!!!!

κατερινα μου τις ειδα τις συνταγες που μου προτεινες κι αποφασισα να κανω την σουπερ σαλατα,και βλεποντας αυτην την συνταγη με το κοτοπουλο σκεφτηκα μια συνταγη που εχω να κανω χρονια και την οποια λατρευω κι ετσι θα κανω κι αυτην!μοιαζουν πολυ κι ετσι το θυμηθηκα!αχ σ'ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!!οσο για τα βιβλια το ΥΓ Σ'ΑΓΑΠΩ ειναι πολυ ωραιο απ'οτι διαβασα αλλα ρε'συ επειδη η μαμα της ειναι αρρωστη δεν θελω να την "παραπεμψω" εκει!το λουλουδι της ερημου εχω ακουσει κι εχω διαβασει οτι εινα καταπληκτικο αλλα εχω την εντυπωση πως το εχει διαβασει!το μυστικο της σοφιτας ακουγεται ωραιο!θα το ψαξω!ευχαριστω πολυ πολυ!!!!!!!!!!!!!

αλινακι μου λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου για τον δημητρακη σου!!!!!!!!!ευχομαι να το ξεπερασετε πολυ ευκολα!!!!!περαστικα σας και υπομονη!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εμείς πήγαμε παιδίατρο και ο μικρός είναι μια χαρά. Έχει βάλει αρκετό βάρος, ψήλωσε κιόλας! Από κολικούς ελάχιστα πράγματα.

Ανθή, κι εγώ είναι φάσεις που το παθαίνω αυτό και δε θέλω να κάνω τίποτα. Τα αφήνω όλα στην άκρη και όταν έρθει η ώρα αυτοσχεδιάζω! Το κλασικό του απροετοίμαστου καθηγητή είναι το πρόχειρο διαγώνισμα, αλλά εγώ δεν έχω πέσει ακόμα τόσο χαμηλά!!! :P Άλλωστε, αν πάω στο εσπερινό σχολείο και τους πω για πρόχειρο διαγώνισμα, θα με πάρουν με τις πέτρες, ή μάλλον με τις πατάτες, αφού αυτό είναι το κύριο προϊόν της περιοχής!

Αλίνα, πού χάθηκες βρε; Πω πω, ακόμα άρρωστος ο μικρός; Κι εγώ είχα κάνει εγχείριση αμυγδαλές, στα 7 μου, όμως, όχι τόσο μικρή όσο ο Δημητράκης. Θα έκανα και κρεατάκια, θυμάμαι, αλλά τελικά φύγανε από μόνα τους ή κάτι τέτοιο. Τώρα πάντως η ιατρική δεν υποστηρίζει την αφαίρεση των αμυγδαλών, εκτός αν είναι απόλυτη ανάγκη. Οπότε, ψάξτε το πριν προχωρήσετε.

Όλια, εμείς λέμε να στολίσουμε το σαββατοκύριακο ή μπορεί και αύριο.

Κάλη, για μένα αυτά τα βιβλία είναι τα σούπερ ελαφριά!

Πάω να φάω πριν ξυπνήσει το γκρέμλιν! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας..Εχω κατι νευρα σημερα εχω ρεπο εκανα λοιπον τα μπαλκονια και μολις τελειωσα αρχισε να φυσαει και εγιναν παλι χαλια ..Απλωσα και δυο πλυντηρια ασπρα και επεσαν κατω μετις απλωστρες απο τον αερα .....Δεν ξερω που να ξεσπασω ......

Αννα Μαρια ο Αντρεας τι κανει?????Καλο στολισμα...

Αλινα περαστικα στον Δημητρακη ..Ελπιζω να ναι καλυτερα..

Ανθη περαστικα και στον Πανουλη ...

Βανια ευχομαι ολα να πανε καλα με τις εξετασεις σου.Μπραβο και στο Σταυρο που τα παει καλα στο σχολειο ...

Εχω ενα βουνο απο ασιδερωτα και λεω το απογευμα να τα κανω αν μ αφησει ο Νικολακης...

Μια και λετε για face book εχω και γω...

Αυτα φιλια !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Όλια, τι σπαστικό... Κι εμένα με πιάνουν τα νεύρα όταν κάνω κάτι και πάει χαμένο... Εδώ εκνευρίζομαι τρομερά έτσι και γράψω κάτι στο μάμμυ και με πετάξει και δεν το έχω σώσει, όχι να κάνω τόσες δουλειές και να πρέπει να τις ξανακάνω απ' την αρχή...

Κι εγώ λέω σιγά-σιγά ν' αρχίσω να κάνω σίδερο, αφού μου είπε ο γιατρός ότι έχει κλείσει η πληγή. Γιατί δε λέει κάθε φορά που έχω ένα πλυντήριο ρούχα του Αντρέα να φέρνω γυναίκα. Το άσχημο είναι ότι δε με αφήνει ο Αντρέας, παρ' όλο που σήμερα είναι περιέργως ήσυχος και κοιμάται πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο χρονών είναι ο Δημητράκης και θα κάνει αμυγδαλές και κρεατάκια; πάντως ξέρω ότι καλό είναι να γίνει γύρω στο Μαϊο να μην υπάρχουν πολλές ιώσεις . Να πας στο παίδων Πεντέλης έχει καλούς γιατρούς και όσο για τις αμυγδαλές και τα κρεατάκια την καλύτερη διάγνωση την κάνουν ωτορινολαρυγγολόγος .Και μένα ο Σταύρος μάλλον με ίωση είναι το τελευταίο καιρό έχει πονοκεφάλους έντονους και θέλω να πάω να δω την παραρινοκολπίτιδα του αλλά να τσεκάρουμε και για μυωπία κάνει παράπονα ότι δεν βλέπει στον πίνακα και λέω μήπως έχουμε θέμα .

Τι άλλα ; άγχος να βρει δουλειά ο άντρας μου τελειώνει το ταμείο και είμαστε στα πρόθυρα νευρικής κρίσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια, κι εγώ έτσι άρχισα με τη μυωπία. Στην τρίτη δημοτικού δεν έβλεπα καλά στον πίνακα, κι από εκεί το κατάλαβαν.

Εσύ δουλεύεις; Εύχομαι να βρει γρήγορα δουλειά ο άντρας σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;;

Εγώ έχω λίγα νεύρα. Το καλοκαίρι είχα κάνει μια τεχνοτροπία στο τζάκι και ενώ σε γενικές γραμμές μου άρεσε, είχε κάποια ελαττώματα. Ο μπογιατζής κατάλαβε πως δεν μου αρέσει και τηλεφώνησε πριν λίγες μέρες για να έρθει να μου την ξαναφτιάξει δωρεάν. Το αποτέλεσμα;; Ήρθε και την έκανε 10 φορές χειρότερη :evil::evil::evil::evil: Αύριο θα πάει να αγοράσει ο άντρας μου μπογιές και θα το βάψει μόνος του 2-3 τόνους πιο σκούρο από τον υπόλοιπο τοίχο. Δουλειές ανοίξαμε..Ισχυρίζεται πως ξέρει. Ο Θεός να βάλει το χέρι του γιατί δεν αντέχω άλλο με αυτό το τζάκι :evil::evil::evil::evil: Κατά τα άλλα, δουλειά και τρέξιμο και ο Πάνος σήμερα έβηχε χειρότερα από χτες :?:?:? ...Ο άντρας μου λέει να τον πάμε στο γιατρό. Θα δω και αύριο και βλέπουμε. Σας είπα;;;;; Το πουλάκι του άνοιξε :D:D:D:D !!!!Θαυματουργή η κρέμα κορίτσια! Ήταν εντελώς κλειστό. Να' ναι καλά ο γιατρός! Εντωμεταξύ είχα πάει και σε γιατρό ιδιωτικού νοσοκομείου και αμέσως είπε επέμβαση :evil::evil: Μία συνάδελφος του άντρα μου, όμως, μας έστειλε σε έναν παιδοχειρουργό στο Παίδων Πεντέλης και έτσι γλίτωσε και το παιδί το χειρουργείο και εμείς γύρω στο ενάμιση χιλιάρικο ;););) !Εκμετάλλευση τα ιδιωτικά..Τρελή εκμετάλλευση..

Αλίνα ακόμα άρρωστος ο Δημητράκης;; Πάντως έχω ακούσει κι εγώ ότι πλέον δεν τις βγάζουν τις αμυγδαλές..Να το ψάξεις κι άλλο πριν αλλάξεις παιδίατρο. Μήπως δουλεύει σε ιδιωτικό νοσοκομείο ο γιατρός που σας είπε να βγάλει αμυγδαλές και κρεατάκια;;; Ρωτάω γιατί έχει φοβηθεί το μάτι μου..Δεν μπορεί 2 παιδίατροι να μην κατάλαβαν τίποτε ρε γαμώτο :roll::roll::roll: ....Περαστικά του!

Κάλλη μου η αλήθεια είναι ότι μόνο εσένα ξέρω με αυτό το όνομα αλλά σε έχω συνηθίσει στο mammy και όταν σε είδα στο fb μπλόκαρα αρχικά :oops::oops::roll::roll: ...Τουλάχιστον εγώ δεν σε έσβησα όπως η Άννα Μαρία εμένα :lol::lol::lol: Άννα Μαρία σε πειράζω :D !

Άννα Μαρία δε θα πάρεις χαμπάρι για πότε ο Αντρέας θα γίνει από βρεφάκι παιδάκι. Μεγαλώνουν τσακ μπαμ..Με το που είπες ότι κοιμάται πολύ ξύπνησε;;;;; :lol::lol::lol: Το παθαίνω ΠΑΝΤΑ. Φαρμακόγλωσσα κι εσύ σαν εμένα :lol::lol::lol: Πριν αρρωστήσει ο Πάνος είπα στον άντρα μου: "Ο Πάνος έχει καιρό να κάνει λαρυγγίτιδα. Λες να το ξεπέρασε;;;;" Σε δύο μέρες έκανε λαρυγγίτιδα :evil::evil: Σαββατογεννημένη κι εσύ;;; Όσο για τη δουλειά που άφησα στην άκρη..τέρμα το καθισιό :(:(:( ..Στρώθηκα για τα καλά για να μη φρικάρω την Κυριακή :?:?:? Μύωψ κι εσύ;;; Πόσο έχεις;; Εγώ 5 και 5.5. Φοράω όμως πάντα φακούς γιατί σιχαίνομαι τα γυαλιά....

Όλια μεγάλη γκαντεμιά σήμερα ε;;; Ειδικά αυτό με τα ασπρόρουχα....ΦΡΙΚΗ. Πώς να μη θες να ξεσπάσεις η γυναίκα με όλα αυτά;;; Όσο για το fb πώς θα σε βρούμε;;; Έχεις φωτό στο προφίλ σου και φαίνεται ότι είσαι εσύ;; Φαντάζομαι θα υπάρχουν πολλές Όλιες :roll::roll::roll: ...

Αυτά κοριτσάκια μου και για σήμερα! Αύριο το πρωί έχω κομμωτήριο, μετά επιστροφή για μαγείρεμα και μετά δουλίτσα μέχρι τις 9.30 το βράδυ. Μετά...χαλάρωση!

Πολλά φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλημερα καταρχιν!!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες και τις συμβουλες σας, θα το ψαξω γιατι και εγω δεν θελω να ταλαιπωρηθει για αλλη μια φορα το παιδακι μου και να ειναι και αδικα. Βεβαια το θεμα της απνοιας ειναι αρκετα σοβαρο οποτε μαλλον δεν θα την γλιτωσουμε......

ανθουλα τι να πω .... κριμα για το κακομοιρο το τζακι μερες που ειναι κι ολας να χεις βαψιματα!!!!

Βανια μου τον Οκτωβρη εκλεισε τα 2.προς το παρον θα παμε στο παιδων -αγ.σοφια στο γουδι.στον Κουδουνακι,αυτος μας ειπαν οτι ειναι καλος.εχετε ακουσει κατι;;;;

Αννα μαρια μου,να σου ζησει το γκρεμλιν σου οπως λες!!χαχαχχα!!χαθηκα μωρε αλλα σας σκεφτομουν!εισαι τυχερουλα που κοιμαται πολλες ωρες ο αντρεας σου.τωρα για το σιδερο ... υπομονη!!!εχεις μελλον ακομα!!!!!!!!!!!ο αδελφουλης μου τα χει βρει ψιλο-αγγουρακια εκει στα στρατα σας.τον πηζουν πολυ!!!τον περιμενουμε την πρωτοχρονια με το καλο!!

Κα1 τι κανεις????εκεινο τον χωρο στο υπογειο τον εχουμε ακομα???

Ολιαχ να τον χαιρεσαι τον νικολακη!!!δεν ξερεις το κλασσικο;;;οταν καθαρισεις κατι ή θα πιασει καταρρακτωδης βροχη ή ανεμοθυελλα και τσουναμι!!!ασε κ εμενα εχουν σπασει τα νευρα,ειδικα με τον αερα που σου φερνει και την μπιχλα του απο πανω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, μύωψ κι εγώ, από τους πολύ φανατικούς. Έχω περίπου 8.5-9 στο δεξί μάτι και 6-7 στο αριστερό. Τα τελευταία χρόνια πήγαινα σε οπτικό και μου μετρούσε τη μυωπία και την έβγαλε πιο πάνω απ' ό,τι είναι. Λίγο πριν τη γέννα είχα πάει σε οφθαλμίατρο για βυθοσκόπηση, για να δούμε αν μπορώ να γεννήσω φυσιολογικά (τρομάρα μου), και μου είπε ότι τα γυαλιά μου έχουν περισσότερη μυωπία απ' ό,τι εγώ. Μου είπε να ξαναπάω να με μετρήσει δυο-τρεις μήνες μετά τη γέννα.

Άσε, κι εμείς την πατήσαμε, γιατί το καλοκαίρι βάψαμε τα τρία υπνοδωμάτια, και τώρα το γραφείο έχει βγάλει υγρασία, και πρέπει να ξύσουμε τα σημεία εκείνα και να το ξαναβάψουμε. Λέει κι εμένα θα το κάνει ο άντρας μου, για να δούμε...

Καλά, οι ιδιώτες γιατροί μόνο το κέρδος κοιτάνε.

Ευτυχώς ο μικρός χτες κοιμήθηκε πολλές ώρες, το ίδιο και σήμερα! Με άφησε και μαγείρεψα και με διέκοψε μόνο τρεις-τέσσερις φορές. Γιατί είμαι, όμως, σίγουρη ότι με το που θα γίνει το φαγητό και θα ανοίξω το στόμα μου να βάλω την πρώτη μπουκιά, θα αρχίσει να κλαίει;

Μπα, δεν είμαι σαββατογεννημένη, Τριτογεννημένη είμαι!

Αλίνα, απ' ό,τι ξέρω, στην ΕΛΔΥΚ τους πιέζουν αρκετά. Αντίθετα,στον κυπριακό στρατό είναι λούφα και απαλλαγή.

Ευχαριστώ για τις ευχές για το γκρέμλιν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλίτσες!

Μετά την μικρή ήμουν εγώ χάλια με γαστρεντερίτιδα, ολο το βράδυ ανα μια ώρα έβγαζα οτι είχε το στομάχι μου και χθες όλη μέρα ένοιωθα μια αδυναμία να μη μπορώ να σηκωθώ απο το κρεβάτι. Είχα ομως τη ζουζούνα μου δίπλα που μου έκανε αγκαλιές και μου έλεγε ¨δε πειράζει¨!!! Ευτυχώς σήμερα είμαι καλύτερα.

Κάλι για βιβλία εμενα μου αρέσουν αρκετά της Μαντά (κάποια είναι λίγο προβλέψιμα) αλλά διαβάζονται πολύ ευχάριστα όπως το "Ερωτας σαν βροχή", "το σπίτι δίπλα στο ποτάμι" και το τελευταίο της "χωρίς χειροκρότημα" . Επίσης διάβασα το καλοκαίρι το "Πικρά Κεράσια" δεν θυμάμαι συγγραφέα ελληνας είναι και ήταν καταπληκτικό δεν μπορούσα να το αφήσω.

Κατερίνα με τις συνταγές σου, θα πάρω και εγώ μια ιδέα μιας και θα κάνω τα γενέθλια της Αγγελικής μου το άλλο σάββατο.

Ολια στολισες είχατε και τη γιορτή του Νικολάκη και έφτιαξε η διάθεση. Να μπαίνεις έστω και για λίγο.

Αλίνα περαστικά στον Δημητράκι, πόσο ταλαιπωρημένοι θα είστε όλοι άμα είναι τόσο καιρό άρρωστος. Για τις αμυγδαλές δεν ξέρω να σου πω αλλά να πάρεις κι άλλη γνώμη και να γίνει το καλύτερο για τον μικρούλη σου.

Αννα Μαρία μια χαρά πέρνει βάρος ο Αντρέας σου, μην ακούς κανέναν κάνεις το καλύτερο και συνέχισε έτσι.

Ανθή έμπλεξες με το τζάκι χειμωνιάτικα και χριστουγεννιάτικα αντε αφού θα στο φτιάξει ο αντρούλης σου θα γίνει τέλειο. Ελπίζω να μην έχει άλλο βήχα ο μικρός, θαυματουργή και η αλοιφούλα οπότε μια χαρά και το πουλάκι. Την Τρίτη όταν η Αγγελική έκανε συνέχεια εμετούς πήρα τηλέφωνο την παιδίατρο ξημερώματα και αφού με καθησύχασε οτι προκειται για γαστρεντερίτιδα μου λέει οτι φαντάστηκε οτι για να την πάρω τόσο πρωί δεν θα μπορούσε να αναπνεύσει η μικρή από καμια λαρυγγιτιδα και σε σκέφτηκα βρε αδερφή ψυχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε???Χάθηκα ε?? Δεν σας διάβασα καθόλου...θα το επιχειρήσω τώρα! Εμεις καλά είμαστε...μονο πολύ κούραση για μένα.Δεν προλαβαίνω τίποτα. Και τώρα έχω δουλιτσες να κάνω αλλά μηδέν όρεξη!!!!!

Αννα Μαρία γιορτάζεις σήμερα????Αν ναι χρονια πολλά κι ευτυχισμένα και να σε χαίρεται η οικογένεια σου...

Παω να διαβασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα δεν θυμάμαι και πολλά, αλλά ας προσπαθήσω....

Κατερίνα μου οι νονοι οτι να΄ναι...Σε ρωτάνε κιόλας...Καλά του απάντησες πάντως.Να χαίρεσαι και το Νικολάκι σου για προχθές. Το γλυκό που έφτιαξες ειναι το αγαπημένο μου!!!

Όλια μου να χαίρεσαι κι εσύ το παιδάκι σου!

Κάλλι μου να της πάρεις το "Μάτια μου" της Μαριας Τζιρίτα...είναι τέλειο!!

Καγκουράκι πώς έιναι η μικρή σου???

Αλίνα ταλαιπωρείστε πολύ...νομιζω καλύτερα άνοιξη για επέμβαση...ευζομαι να μην ταλαιπωρηθείτε άλλο.

Βάνια ευχομαι να έχεις καλά αποτελέσματα...

Αννα Μαρία να μην ακους κανένα. Το παιδάκι σου σε χρειάζεται περισσοτερο από ποτέ. Ο παιδίατρος μου έλεγε να τον παίρνω αγκαλιά γιατι πρέπει να νιωθει ασφάλεια το μωρό. Θα στρωσει σιγα σιγα, θέλει το χρόνο του!

Ανθή μου κάνεις απεργία απο τις διορθώσεις???? :lol::lol: Καλά κάνεις...πρεπει να ξεκουραζομαστε και λιγο (τα λέω σε σένα να τα ακούω κι εγώ!!!) :lol:

Ξέχασα καμία???Σορρυ κοριτσια μου δεν επικοινωνώ και πολύ!!!!!

ΦΙλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα...

Αννα Μαρια χρονια πολλα ..Να σε χαιρονται και ο αντρας σου και ο μικρος Αντρεας..

Εγω γυρισα απο τη δουλεια πριν απο μια ωρα περιπου..Ταισα το Νικολακη και τωρα ειμαι πτωμα..Ευτυχως εχω ρεπο αυριο αλλα εχω παλι δουλειες και θελω να βγω και αγορα..

Το μεσημερι ο Νικολακης μου εκανε εμετο μαλλον απο το πολυ φαγητο ..Δεν νομιζω να ειναι ιωση γιατι ολη την υπολοιπη μερα ειναι μια χαρα..

Κανγκουρακι περαστικα ελπιζω να σαι καλυτερα..

Μαρακι τι κανει ο Στεφανακος ..Δως του πολλα φιλια..

Αλινα ο Δημητρακης πως ειναι ?

Ανθη ανοιξε δουλειες ο αντρας σου με το τζακι χειμωνιατικα..Ο Πανουλης πως ειναι?Αυτη η αλοιφη που του εβαλες πως λεγεται?Γιατι και εμας η παιδιατρος μας ειπε οτι αν δεν ανοιξει θα χρειαστει επεμβαση..

Στο face ειμαι Οliax xliop ...

Aυτα πολλα φιλια καλο βραδυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τα νεύρα μου τσατάλια :evil::evil::evil: Θυμάστε που σας έλεγα ότι ο άντρας μου ανέλαβε να βάψει το τζάκι;;;; Ε λοιπόν το έκανε ακόμα χειρότερο :((:((:((:(( ..Αύριο λοιπόν το πρωί θα έρθει μπογιατζής..Ο κούκος αηδόνι μου έχει στοιχίσει αυτό το τζάκι :evil::evil::evil: Αποφάσισε ο αντρούλης μου ότι πρέπει να το ξύσει για να φύγει η τεχνοτροπία. Το έξυσε λοιπόν τόσο πολύ σε κάποιο σημείο που παραλίγο να δούμε τούβλο :?:?:? ..Μετά αποφάσισε να βάλει στόκο. Το τζάκι λοιπόν απέκτησε τα κύματα του Δουνάβεως και στο καπάκι αποφάσισε να το βάψει. Η ασχετοσύνη σε όλο της το μεγαλείο. Εντωμεταξύ αγοράσαμε μπογιές, στόκο, γυαλόχαρτα, πινέλα, ρολά και πολλά άλλα. Πάνε τα λεφτάκια μας....Ποιος ξέρει και πόσα θα πάρει αύριο ο μπογιατζής...Ας μη μιλήσω για τη σκόνη που έχει γεμίσει το σαλόνι :evil::evil::evil: Αφού είχα διαίσθηση ότι κάτι θα πάει στραβά, γιατί τον άφησα μου λέτε;;;;

Άννα Μαρία ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!! Να σε χαίρεται η οικογένειά σου!!!

Χωρίς γυαλιά δε βλέπεις τη μύτη σου κι εσύ ε :lol::lol: ;;;;; Έχεις σκεφτεί για λέιζερ;; Εγώ φοβάμαι :?:?:? Θα ήθελα πολύ όμως να ξυπνάω και να βλέπω χωρίς να ψάχνω δια της αφής τα γυαλιά μου :lol::lol::lol: Στραβομάρα λέμε :lol::lol::lol: ..

Αλίνα μου τι κάνει ο Δημητράκης;; Είναι καλύτερα;;;;Κοίτα να ξεκουραστείς το ΣΚ για να πάρεις δυνάμεις!

Καγκουράκι πέρασα το καλοκαίρι γαστρεντερίτιδα και τα είδα ΟΛΑ :shock::shock::shock: ..Σε καταλαβαίνω απόλυτα αδερφή ψυχή! Ο μικρός βήχει ακόμα δυστυχώς και όπως διάβασες το τζάκι ΧΑΛΙΑ. Ευτυχώς άνοιξε το πουλάκι τουλάχιστον! Όσο για τις λαρυγγίτιδες..είδες τι περνάω η δόλια;; Μην κολλήσει ένα συναχάκι, τσουπ..λαρυγγίτιδα :evil::evil::evil: Είσαι καλά τώρα με την παλιογαστρεντερίτιδα;;;;

Μαράκι μου άρχισες δουλίτσα και τα έχεις παίξει κι εσύ ε;;; Κάνε υπομονή μέχρι τα Χριστούγεννα. Θα ξεκουραστούμε ;) ! Να μου φιλήσεις τον μαγουλίτσα σου!

Όλια μου η κρέμα λέγεται Flixotide cream.Πρέπει πρώτα το παιδί να κόψει την πάνα και τη βάζουμε πρωί και βράδυ. Πρέπει όμως να τη βάλουμε με έναν τρόπο που δεν ξέρω αν μπορώ να στον περιγράψω..Θα προσπαθήσω. Ανοίγεις το πουλάκι μέχρι να φανεί μια μικρή τρυπίτσα (στον Πάνο η τρυπίτσα ήταν σαν τη μύτη της βελόνας). Τοποθετείς το σωληνάριο πάνω στην τρυπίτσα και μετά ανεβάζεις το πετσάκι(το εξωτερικό μέρος του πουλιού τέλος πάντων) μέχρι να καλύψεις το στόμιο του σωληναρίου-το οποίο θα βρίσκεται μέσα στο πουλάκι.Αφού το κάνεις αυτό πιέζεις το σωληνάριο για να γεμίσει το πουλάκι με την κρεμούλα. Όταν γεμίσει βγάζεις το σωληνάριο από το πουλάκι του και του φοράς το βρακάκι του. Κατάλαβες τίποτα;;;;;;

Θα σε βρω στο face και θα σου κάνω αίτημα φιλίας! Αλήθεια, τι δουλειά κάνεις και επιστρέφεις τόσο αργά;; Ξεπερνάς ακόμα κι εμένα που θεωρούσα πως γυρνάω αργά στο σπίτι μου..

Αυτά κορίτσια μου! Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες

Αννα Μαρια χρονια πολλα για χθες πολυχρονη!!!!υπομονη και μερα με τη μερα θα ειστε πολυ καλυτερα θα μπει σε προγραμμα ο μικρουλης και ολα θα ειναι πιο ευκολα

Ανθη σε τι μπελαδες μπηκες;; :o:o και δεν μπορω οταν ανακατευεται ολο το σπιτι,ευχομαι τουλαχιστον να ξεμπερδεψεται γρηγορα και να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα,χαιρομαι που πηγαν ολα καλα με την τσουτσου σας,να εχεις το νου σου τωρα να το ανοιγεις καθε φορα στο μπανιο,θελει μεγαλη προσοχη

Ολια να περασεις καλα στο ρεπο σου να χαρεις το παιδακι σου λιγο!!!

Μαρακι μου κουρασμενη κι εσυ;;ασε λιγο τις δουλειες στην ακρη εξαλλου δεν τελειωνουν ποτε και απολαυσε το παιδακι σου, εσυ τι γλυκο εκανες τελικα;;

Κατερινακι ελπιζω να εισαι καλυτερα σημερα κι εγω δεν εχω χειροτερο απο την γαστρεντεριτιδα και για μενα αλλα και για τα παιδια ασε,τι θα ετοιμασεις τελικα για το παρτυ της Αγγελικης;;

Αλινα τι πραμα κι εσεις με τις ιωσεις δεν ηρεμησατε,παντως ψαξτο καλα πριν να αποφασεισεις για επεμβαση αυτοι χρηματα κοιταζουν να παρουν μονο...........οσο για το υπογειο εκει ειναι ακομα σου το κραταω :lol::lol:

Αθανασια ειδες λιακαδα και δεν μαζευεσαι;;αφου εχει εδω καλο καιρο φανταζομαι εκει,μας βλεπω το Πασχα με χιονια :o:o

Καλη αποφασισες για τον μπουφε και για το βιβλιο τελικα;;εγω ακομα το ψαχνω κατεληξα σε κανα δυο πραγματακια αλλα το ψαχνω γιατι κι εγω δεν θελω να κανω τα ιδια και τα ιδια θελω καινουργια πραγματα

δεν θυμαμαι κατι αλλο στελνω πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ευτυχώς εγώ νιώθω πολύ καλύτερα απ' την καισαρική, και επιτέλους μπορώ και αναλαμβάνω δουλίτσες στο σπίτι! Χτες σιδέρωσα ένα ολόκληρο πλυντήριο ρούχα του Αντρέα και κουράστηκα τρομερά, αφού είχα να σιδερώσω από τις 25 Μαρτίου! Δε λέει, όμως, κάθε φορά που έχω ένα πλυντήριο να φέρνω γυναίκα, αλλά ούτε και να περιμένω να μαζευτούν τρία-τέσσερα πλυντήρια, γιατί τελικά δε θα έχουμε ρούχα να φορέσουμε.

Ανθή, πολύ γέλασα με το τζάκι. Μου θύμισε την ασχετοσύνη του άντρα μου, που κάνει κάτι πατέντες για κλάματα και μετά κοκορεύεται κιόλας!!!

Κατερίνα και Όλια, ευχαριστώ για τις ευχές!

Άντε, λέω να πάω για μαγείρεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, για λέιζερ που λες το έχω σκεφτεί, αλλά θέλω να ξέρω αν θα φύγει τελείως η μυωπία. Γιατί άμα είναι να μείνει έστω και ένας βαθμός, πάλι θα πρέπει να φοράω φακούς ή γυαλιά, οπότε τι να το κάνω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε??Εγώ καλά, σήμερα καναμε βόλτες για να παρουμε δωρακια στα βαφτιστηρια για τα χριστούγεννα.Καλά περάσαμε...Σας γραφω βιαστικά γιατι θα πάω για ύπνο!!!!

Κατερίνα μου εγώ έφτιαξα σοκολατινα με γλασο και μηλοπιτα για το σπιτι και για το σχολείο χαλβα νηστισιμο για οσους νηστευουν, τυροπιτα και σοκολατακια! Τα καταβροχθισαν όλα!!!

Λοιπον σας φιλώ όλες και θα μπω άυριο!!Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;; Εγώ πέρασα αρκετά καλά το ΣΚ αν και σήμερα διόρθωσα πάλι τα κέρατά μου..Το Σάββατο το μεσημεράκι άφησα τον άντρα μου με το μπογιατζή και πήγα με τον Πάνο στο σπίτι της νονάς του-κολλητής μου. Περάσαμε πολύ όμορφα! Ο Πάνος πήρε και τα δωράκια του και χάρηκε πολύ! Το βράδυ μας έβγαλε η κολλητή μου σε club για να κεράσει για τη γιορτή της(Άννα). Ήπιαμε, χορέψαμε, γελάσαμε! Η μουσική ψιλοχάλια αλλά η παρέα μετράει ;) ! Ο Πάνος κοιμήθηκε στη μαμά μου και σήμερα τον πήγαν οι γονείς μου λούνα παρκ! Επίσης, το τζάκι έγινε τελικά όπως ακριβώς το θέλω ;);):D:D:D ! Το χρώμα -που εννοείται διάλεξα εγώ- φανταστικό και η δουλειά καταπληκτική! Μέχρι να γυρίσουμε από τη νονά του Πάνου ο άντρας μου είχε ψιλοσυμμαζέψει και το σπίτι..Τέλος καλό, όλα καλά ;) ! Το εγκαινιάσαμε κιόλας για φέτος! Το ανάψαμε και καθίσαμε οικογενειακώς στο σαλόνι και χουχουλιάσαμε!

Κατερίνα μου όταν τον κάνω μπανάκι προσπαθώ να του κατεβάσω το πετσάκι για να καθαρίσω το κεφαλάκι αλλά δεν μπορώ γιατί γλιστράνε τα χέρια μου από τα νερά :?:?:? Του το κατεβάζω όταν βγούμε από το μπάνιο αλλά θέλω να του το σαπουνίζω κιόλας...Ουφ..Ολόκληρη επιστήμη τα τσουτσούνια...Εσύ το κάνεις όσο τα κάνεις μπάνιο;;;

Άννα Μαρία πολυτεχνίτες οι άντρες μας ε;;;;Το τι άκουσε ο δικός μου δεν μπορείς να φανταστείς :lol::lol: Όσο για το λέιζερ σε άλλους έχω ακούσει πως φεύγει τελείως η μυωπία και σε άλλους μένει μισός με ένα βαθμό-ανάλογα με την αρχική μυωπία..Δε γνωρίζω αν μπορεί κάποιος γιατρός να εγγυηθεί ότι θα φύγει τελείως. Πάντως έχεις δίκιο. Αν δε φύγει τελείως δεν αξίζει..Τι κάνει ο Αντρίκος σου;;; Αγκαλίτσα όλη μέρα;;

Μαράκι πολύ όμορφη η φωτό του Στεφανάκου! Μεγάλωσε το αντράκι σου! Έφαγαν καλά στη δουλειά σου με τα καλούδια που τους πήγες ε;;; Χρυσοχέρα κι εσύ!

Αυτά τα νέα μου! Πολλά φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσια ειχα καιρο να μπώ εδω αλλα με τα θεματακια μου τ ειχα λιγακι παιξει τώρα όμως μπαινω σιγα σιγα στους ρυθμους μου εμεις ειμαστε μες στην τρελη χαρα το σπίτι διαλύεται και εκεινος εχει πάει για να βάλει τα πλακακακια στην πεθερα στην κυζινα και δαπέδου και τοιχου έχουν κοριτσαι πάρει με τον πεθερο οτι χρειάζεται ένας πλακας ευτυχως που εγω μεταξυ μας δεν θα τα παταω για να βρεθω χάμο!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια, καλή εβδομάδα!!!

ΑνναΜαρία Χρόνια σου πολλά για την Παρασκευή (σε ξέχασα :( ) Πολύχρονη και να σε καμαρώνουν οι άντρες σου!

Μαράκι τι γλύκας ο Στεφανάκος σου θα κάψει καρδιές σίγουρα.

Ανθή τέλος καλό με το τζάκι μέσα σε μια μέρα ξεμπέρδεψες τέλεια, οσο για το χουχούλιασμα δεν το συζητώ και μένα μ΄αέσει...

Εμείς καλά, χθες είχα πάει την μικρή στο Πλανητάριο, έχει κάθε σαββατοκύριακο παιδική προβολή τον Μικρό Πρίγκηπα που διαρκεί 20 λεπτά. Στην αρχή έδειχνε τα αστέρια και τους πλανήτες και παρά του ότι ήταν σκοτεινά δεν φοβήθηκε, μετά όμως με το παιδικό επειδή κάποια στιγμή ένα τέρας κυνηγούσε την αλεπού και τον Μικρό Πρίγκηπα φοβήθηκε η Αγγελικούλα μου και μου έλεγε φοβάμαι φοβάμαι και έτσι κάνα πεντάλεπτο πριν τελειώσει βγήκαμε έξω. :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Ευτυχώς ο Αντρέας κοιμάται τη νύχτα, αλλά τη μέρα μου κάνει τα νεύρα κρόσια... Πότε κοιμάται αρκετές ώρες, πότε κλαίει για ώρες και δεν ησυχάζει με τίποτα... Άντε, να περάσει το πρώτο δίμηνο, να ηρεμήσει κάπως (ελπίζω).

Ανθή, άντε βρε, ευτυχώς που έγινε τέλειο το τζάκι. Καλά, χτες την ώρα που θήλαζα, σκεφτόμουν αυτό το "τα κύμματα του Δουνάβεως" και γελούσα μόνη μου!!!

Καγκουράκι, φοβήθηκε η μικρή σου ε; Λογικό, μερικές φορές τα παιδιά φοβούνται πράγματα που δε θα μας περνούσε απ' το μυαλό ότι θα τα φοβούνταν. Εγώ μικρή ήμουν πάαααααρα πολύ φοβητσιάρα!!! Θυμάμαι σε κάποια φάση είχα διαβάσει σε ένα Μίκυ-Μάους μια ιστορία με μια μούμια που ζωντάνευε και, παρ' όλο που στο τέλος αποδεικνυόταν ότι η μούμια ήταν ένας απατεώνας, είχα πάθει κρίση φόβου για πολύ καιρό, δεν κοιμόμουν, και μόλις έβλεπα το τεύχος του Μίκυ-Μάους, φώναζα απ' το φόβο μου! Φοβόμουν το σκοτάδι, τα φαντάσματα, τους κλέφτες, τους ηδονοβλεψίες, τις κατσαρίδες, γενικώς, φοβόμουν τα πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...