Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;;

Τη ματιάσαμε την Άννα Μαρία ότι μπορεί να μπαίνει στο mammy με νεογέννητο...Αννα Μαρία όλα καλά;;;;

Αχ βρε κορίτσια αυτός ο παλιόβηχας δε λέει να φύγει..Εκεί που ο Πάνος ήταν καλύτερα και έλεγα ότι βήχει μόνο το πρωί που ξυπνάει, σήμερα βήχει και το βράδυ και ξυπνάει :(:(:( Τι να κάνω ρε γαμώτο;; Του δίνω σιροπάκι πριν κοιμηθεί αλλά δεν κάνει τίποτα. Να τον πάω σε γιατρό ή να το αφήσω μέχρι να του φύγει;;; Μακάρι να μη μου ξανακάνει λαρυγγίτιδα :ympray::ympray::ympray::ympray: ......

Εγώ πάντως πήρα με τόοοοσο κακό μάτι το θηλασμό που σκέφτομαι ακόμα και να μη θηλάσω καθόλου το δεύτερο (αν κάνω) :oops::oops::oops::oops: ..Ντρέπομαι που το λέω αλλά δεν την πάλεψα καθόλου. Με το που σταμάτησα βρήκα το κέφι μου και χαιρόμουν περισσότερο και το παιδί μου. Βέβαια άμα κάνω δεύτερο παιδάκι δεν ξέρω πώς θα σκεφτώ αλλά τώρα είμαι κάπως αρνητική με το όλο θέμα.Ε ρε και να με διαβάσουν μερικές από το mammy τι θα μου σούρουν......

Κατερίνα μου περαστικά στα αγοράκια σου! Είναι όντως πολύ σπαστικές οι ιώσεις :evil::evil: ..Μπράβο σου που στο τρίτο σου παιδάκι κατάφερες να θηλάσεις τόσο καιρό. Το πείσμα κάνει θαύματα!

Σήμερα στολίσαμε κι εμείς και ο Πάνος χάρηκε πολύ! Είχε πλάκα γιατί έβαζε όλες τις μπαλίτσες σε ένα κλαδάκι χαμηλό (που το έφτανε) :lol::lol::lol::lol: ..Το αγοράκι μου...

Αυτά τα νέα μου.

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή βδομάδα

Δεν είχα χρόνο να μπω μέσα στο σκ γιατι έκανα χθες το μεσημέρι τελικά γιορτή για την γιορτή μου. Είχαν έρθει φίλοι μας στο σπίτι οπότε έπρεπε να ετοιμάσω το σπίτι και να μαγειρέψω. Εφτιαξα και γλυκάκι( μους καφέ με βάση μπισκοτα με μέλι) με τόσες χρυσοχέρες εδω μέσα είπα να δοκιμάσω μπας και σας μοιάσω. :lol::lol::lol: Μεταξύ μας καλό ήταν απο γεύση αλλά λίγο στην εμφάνιση έχανε την επόμενη φορά δεν θα το κάνω τούρτα αλλά θα το βάλω σε ποτήρια. Η μικρή ξεθεώθηκε στο παιχνίδι όλη μέρα, δεν κοιμήθηκε και το μεσημέρι και το βράδυ κουτούλαγε. Ανέβασε και λίγο πυρετό το βράδυ αλλά απο το πρωί είναι καλά... μάλλον απο την εξάντληση.

Ανθή περαστικά στον Πανούλη, δύσκολη περίπτωση η λαρυγγιτιδα...άντε ελπίζω να του έχει περάσει και ο βήχας.

Κατερινιώ ταλαιπωρείστε με τις παλιοιώσεις, υπομονή και περαστικά.

Μαράκι να χαίρεσαι τον άντρα σου εσυ τι ομορφο γλυκάκι έφτιαξες? Μην αγχώνεσαι που θα παραγγείλετε πίτσες, με τη δουλειά και τόσο μικρό παιδάκι περιορίζεται ο χρόνος αρκετά είναι και καθημερινή τι περιμένουν.

Αθανασία βολτούλες με σύμμαχο τον καιρό τελεια!!!

Αννα Μαρία που είσαι ? μια χαρά τα πας με το θηλασμό θα δεις που μέχρι να σαραντήσει θα πιάνει πιο εύκολα το στήθος οπότε θα μπορείς και να τον θηλάζεις και εκτός σπιτιού.

Με το θηλασμό αν είσαι ενημερωμένη αν βασικά το θέλεις πολύ και αν κλείσεις και λίγο τα αυτιά σου μπορείς να τα καταφέρεις μια χαρά. Εμένα μου φαινόταν το πιο εύκολο πράγμα, σίγουρα οι πρώτες μέρες δύσκολες...και μένα μου μάτωσε τις θηλές στην αρχή αλλά μετά μια χαρά τα καταφέραμε 15 μήνες θήλασε η μπαρμπουνίτσα μου.Αθανασία και Ανθή άντε ΄στο δεύτερο θα είναι καλύτερα τα πράγματα :D:D

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μισή ώρα έγραφα και με πέταξεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Είναι το δεύτερο ποστ που το παθαίνω αυτό σήμερα, και πάλι ξέχασα να κάνω αντιγραφή-επικόλληση.

Που λέτε, το σαββατοκύριακο ο μικρός ήταν πολύ ανήσυχος. Ήθελε συνέχεια αγκαλιά και στήθος. Αποκοιμόταν στο στήθος μου και όταν τον βάζαμε στο πορτ μπεμπέ έκλαιγε. Ευτυχώς το βράδι κοιμήθηκε εξάωρο και μετά άλλες 2-3 σπαστά. Τώρα κοιμάται για μιάμιση ώρα περίπου και μόλις ξύπνησεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, δεν ξύπνησε τελικά!!! Στον ύπνο του έκλαιγε.

Ευτυχώς τα κατάφερα και τον κοίμισα χωρίς στήθος σήμερα! Εννοείται ότι, όταν τον κοιμίζω κοιμάμαι κι εγώ!

Κατερίνα, ο παιδίατρος μας είπε να τον παίρνουμε μια φορά την εβδομάδα. Γι' αυτές τις επισκέψεις δεν παίρνει λεφτά. Γενικώς δε μας αγχώνει καθόλου, ούτε με το βάρος, ούτε με τίποτε άλλο, και είναι και πολύ υπέρ του θηλασμού. Αφού όταν γνωριστήκαμε έξω απ' το χειρουργείο, το πρώτο πράγμα που με ρώτησε ήταν "θα θηλάσεις;".

Πάντως ο θηλασμός μου φαίνεται πάρα πολύ εύκολος. Έβαλα το μωρό στο στήθος, το πήρε, και σε δύο μέρες κατέβηκε το γάλα και τον θηλάζω αποκλειστικά. Απλά είναι κουραστικό γιατί τώρα είναι πολύ μικρός ακόμα και δεν έχει ρυθμίσει ακόμα τα ωράριά του, οπότε όποτε του καπνίσει ξυπνά και θέλει στήθος. Χτες τον είχα σχεδόν όλη τη μέρα στο στήθος, οπότε είναι φάσεις που με πιάνει απελπισία. Και δεν έχω και τη στήριξη που περίμενα. Επειδή ήταν ανήσυχος το σκ, έπαιρνε η μάνα μου και με έπρηζε ότι μπορεί να είναι αραιό το γάλα μου και να μη χορταίνει. Επηρεάστηκε κι ο άντρας μου κι άρχισε να φωνάζει να δώσω ξένο. Ευτυχώς έχω την απόλυτη στήριξη του παιδίατρου και εγώ έχω πάρα πολλή αυτοπεποίθηση και δεν έχω καμιά αμφιβολία ότι το γάλα μου είναι μια χαρά και ο μικρός χορταίνει. Αφού κοιμάται εξάωρο το βράδι και κάνει και τόσα κακά και τσίσα, εννοείται ότι χορταίνει.

Να ευχηθώ και στη Μαρία χρόνια πολλά για τον άντρα της! Μαράκι, να τον χαίρεσαι κι αυτόν και το Στεφανάκο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!!!!!!!!τι κανετε?δυστυχως δεν προλαβαινω να διαβασω ολα τα νεα σας γιατι εχω μερες να μπω και μαζευτηκαν πολλααααα!!!!!!!

ανθη μου ειναι καλυτερα ο πανουλης?κατερινα εσενα τα αγορακια σου?????

αννα μαρια ολα οκ με τον αντρικο σου?

εγω κοριτσια ευτυχως εχω πολυ δουλεια αλλα δυστυχως δεν εχω καθοοοολου χρονο!!!!!!!!!την κωνσταντινα την περιτριγυριζει ενα κρυωματακι αλλα ευχομαι να το περασουμε πολυ ελαφρα!!!!στολισα και το σπιτακι μου,μεσα μονο γιατι εξω βλεπω να στολιζουμε κατα τις αποκριες μιας και το ανεθεσα στον αντρα μου!!!αυτα απο μενα!!!!!!!!παω να τελειωσω το μπισκοτοσπιτακι μου γιατι αυριο θα ερθουν να το παρουν!!!!!!πολλα πολλα φιλια σε ολες!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;

Σήμερα ο Πανούλης είναι καλύτερα με το βήχα και η μυτούλα του δεν έτρεξε σχεδόν καθόλου ;) !Αν το πρωί δεν ξυπνήσει από κρίση βήχα είμαστε σε πολύ καλό σημείο. Θα σας ενημερώσω!

Βρε κορίτσια ώρες ώρες τρελαίνομαι με αυτά που κάνει και λέει ο Πανούλης..Σήμερα το πρωί πήγαμε να πάρουμε ένα αστέρι χριστουγεννιάτικο και αυτός πήρε στο χεράκι του και κάτι άλλο που του γυάλισε. Του είπα ότι δε γίνεται να το πάρουμε και αυτό γιατί η μανούλα δεν έχει άλλα λεφτάκια και το βλασταράκι μου πήγε και το άφησε στη θέση του χωρίς δεύτερη κουβέντα :D:D:D ! Μετά ήμασταν στο αυτοκίνητο και ήρθε ένας Πακιστανός να μου πλύνει τα τζάμια. Του λέω δε θέλω. Άρχισε μετά να μου πουλάει χαρτομάντηλα. Του ξαναλέω δε θέλω και αυτός μου την είπε..Έκλεισα λοιπόν το παράθυρο και είπα (χωρίς να με ακούσει ο Πακιστανός) άι σιχτήρ. Ο Πάνος τότε μου λέει: "μαμά αυτή η κουβέντα που είπες δεν είναι καθόλου καλή. Ντροπή σου"...Κόκαλο εγώ :oops::oops::oops::oops::oops: ...

Άννα Μαρία μου μια χαρούλα όλα με τον Αντρίκο σου! Τι τυχερή που είσαι που σου φαίνεται τόσο εύκολος ο θηλασμός..Μπράβο σας! Συνεχίστε ακάθεκτοι και σύντομα θα φτιάξει και προγραμματάκι!

Κατερίνα (Καγκουράκι) πολύ νόστιμο ακούγεται το γλυκό που έφτιαξες! Τώρα που το θημήθηκα έχω κάτι γλυκάκια στο ψυγείο μου. Πάω να ξεσκίσω κανένα :lol::lol::lol: Όσο για το θηλασμό όλοι λένε ότι αν τα καταφέρεις στην αρχή μετά είναι παιχνιδάκι. Εμένα όμως μου φαίνεται ακατόρθωτο να τα καταφέρω στην αρχή..Επιστήμη ολόκληρη :?:?:?:? ...Τέλος πάντων.

Κάλλη χάθηκες. Να μπαίνεις πιο συχνά να μας λες τα νέα σου! Εύχομαι να μην προχωρήσει το συναχάκι της Κωνσταντίνας σου!

Μαράκι να χαίρεσαι τον άντρα σου!

Αυτά κοριτσάκια μου και για σήμερα. Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες,

καταρχην να ευχηθω στο Μαρακι μας να χαιρεσαι τον αντρουλη σου κουκλα μου πολυχρονος,πως περασατε χθες;;;

Ολια να χαιρεσαι τον Νικολα σου,πολυχρονος και γερος να ειναι!!

και χρονια πολλα σε ολους τους Νικολαδες και Νικολετες

λοιπον να αρχισω γιατι ειμαι φουλ νευρα παλι :evil::evil: με την νονα μας και αν δεν τα πω καπου θα σκασω γιατι με τον αντρα μου δεν βρισκω ακρη ,σημερα πηγαμε να φαμε στον πεθερο μου γιορταζει κι αυτος και μαζευτηκαμε ολοι εκει,οταν πηγαμε ηταν εκει ηδη οι νονοι μας,στον πεθερο μου βεβαια δεν πηγαν με αδεια χερια ντραπηκανε φαινεται ενω στο βαφτιστηρι ουτε μια σοκολατα δεν μπορεσαν να φερουν,τους πηραν μια γλαστρα με αλαξανδρινο τελοσπαντων οταν την ειδαμε κοιταχτηκαμε με τον αντρα μου,και μετα μου λεει η νονα τι δωρο θα παρουμε στην αρχη εκανα οτι δεν ακουγα και αυτη επεμενε να ρωταει, και εγω της λεω για ποτε;;για τη γιορτη για τα χριστουγεννα ή για τα γενεθλια και λεει αυτη στη συνηφαδα μου που ηταν μπροστα ακους θελει και για τη γιορτη δωρο και λεω εγω ετσι συνηθιζεται βλεπεις,τελοσπαντων δεν το συνεχισα μην γινει και καμια παρεξηγηση και της ελεγα τιποτα αυτη επεμενε ταχα και της λεω οτι θελεις παρε............μετα που ειπα στον αντρα μου τι ειπαμε αρχισε να φωναζει και να λεει θα χαλασουμε τις σχεσεις που εχουμε κτλ και εχουμε κριση και ο αλλος δεν μπορει να κανει δωρα, ναι λεω δεν θελει οχι δεν μπορει και λεω αφου δεν εχει σκοπο να παρει δωρο γιατι ρωταει τοτε τι θελει να δειξει οτι ειναι η τυπικη νονα,μου λεει να μην ασχολουμε και το κανω θεμα,δεν μπορω ρε κοριτσια με πιανουν τα νευρα μου τοσο πολυ που με το ζορι κρατιεμαι να μην πω κι αλλα τελοσπαντων να μην σας ζαλιζω αλλο μ αυτο το θεμα........

Ανθη μου το παιδια ειναι οπως τα μαθεις κοπελα μου και απο τα λεγομενα σου φαινεται οτι ειναι σωστο και μετρημενο παιδακι οπως το εχουν μαθει οι σωστοι γονεις του βλεπεις ,δεν ειναι τυχαιο να μιλαει ετσι!!!!και ειναι και μοναχογιος κιολας που μπορουσε να ειναι κακομαθημενος μπραβο σας

σας αφηνω γιατι ηρθε η κουνιαδα μου φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια.

Όλο ανήσυχος είναι ο μικρός τη μέρα. Ευτυχώς το βράδι κοιμάται. Αλλά τη μέρα μας τρέχει... Σήμερα τον κρατούσα συνέχεια από τις έντεκα το πρωί μέχρι τις τρεις το μεσημέρι. Κοιμόταν για λίγο στην αγκαλιά μου κι όταν τον έβαζα στο κρεβατάκι του ξυπνούσε. Και τώρα πάλι, τον κοίμισα και σε μισή ώρα ξύπνησε. Ευτυχώς τον κρατάει ο άντρας μου γιατί κουράστηκα.

Ανθή, τι γλυκό μωράκι ο Πανούλης!

Κατερίνα, τι να πω για τη νονά... Μάλλον θέλει να τη βγάλει όσο πιο ανώδυνα γίνεται την κουμπαριά...

Κάλι, μακάρι να το περάσει ελαφριά το συναχάκι η μικρή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, ξέχασα να ευχηθώ σε όσες έχουν παιδιά που γιορτάζουν! Εύχομαι ομαδικά, γιατί έχω τον Αντρέα αγκαλιά εδώ και μιάμιση ώρα και δεν κλείνει μάτι. Τώρα βρήκα ευκαιρία που τον πήρε ο άντρας μου να τον αλλάξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;;;;

Κατερινάκι μου να χαίρεσαι το γιόκα σου!!!!!! Όλια κι εσύ το ίδιο! Να είναι πάντα ευτυχισμένα τα παιδάκια σας!

Κατερίνα το γλυκό στη φωτό εσύ το έφτιαξες;;;; Αν ναι, ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ!!!!!!Να το κάνεις επιχείρηση. Θα βγάλεις πολύ χρήμα ;););) ! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σου λόγια για τον Πάνο μου και το πώς τον μεγαλώνουμε..Μακάρι να μεγαλώσουμε έναν σωστό άνθρωπο με αρχές..Αυτό θέλω πιο πολύ απ' όλα..

Άννα Μαρία είναι πολύ σημαντικό που κοιμάται τη νύχτα. Δεν πειράζει που είναι ανήσυχος τη μέρα..Θα στρώσει καί την ημέρα. Όλο αγκαλιά είστε λοιπόν ε;; Αγκαλίτσας ο Αντρίκος!Σ' ευχαριστώ και εσένα για τα καλά σου λόγια για τον Πάνο!

Κατερίνα ξέχασα να σχολιάσω τη νονά σας. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ρε γαμώτο..Ακόμα και να μην είναι καλά οικονομικά μπορεί να πάρει κάτι. Παντού υπάρχουν μαγαζιά με πολύ ωραία και οικονομικά ρουχαλάκια..Είναι αδιάφορη δυστυχώς..Το πιο σπαστικό βέβαια είναι ότι ρωτάει κιόλας τι να πάρει..Έχεις δίκιο που τα πήρες..

Δεν έχει κίνηση τις τελευταίες μέρες το θεματάκι μας..Τι πάθατε καλέ;;;;

Βρε κορίτσια, από την Κυριακή με έχει πιάσει μια άρνηση και δε διορθώνω τίποτα. Το κακό είναι ότι μαζεύονται γραπτά και μετά δε θα μπορώ να βρω άκρη...Ουφ..Τι θα κάνω;; Τώρα τουλάχιστον το ευχαριστιέμαι ;) !Μετά θα κλαίω :((:((:(( .....

Άννα Μαρία σε βρήκα στο fb μέσω της Μαρίας και σου έκανα αίτημα φιλίας!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Εμείς κοιμηθήκαμε αρκετά το βράδι, 1.00-4.00, 5.00-7.00, 8.00-9.30. Η πλάκα είναι ότι όταν τον θηλάζω το βράδι ρίχνω κάτι ύπνους!!! Τον στηρίζω στο μαξιλάρι, έτσι δεν υπάρχει φόβος να μου πέσει. Και αποκοιμιέται κι αυτός! Τώρα τον κρατούσα από τις δέκα μέχρι τις δωδεκάμιση. Έφαγε, έχεσε, τον άλλαξα, ξανάφαγε, αποκοιμήθηκε, τον αφήνω στο κρεβατάκι, κι άρχισε την κλάψα. Λέω να μην τον πάρω αγκαλιά, άρχισα να τον κουνάω, πάει να τον πάρει ο ύπνος, κι αρχίζουν απ' έξω να σπάνε το δρόμο!!!!!!! Ευτυχώς όχι συνεχόμενα, αλλά ήταν πάρα πολύ δυνατός ο θόρυβος, κι ας ήμασταν στο δωμάτιό του, στην άλλη άκρη του σπιτιού. Τον λυπήθηκα και τον πήρα αγκαλιά. Ήταν πολύ ανήσυχος, του έδωσα στήθος, πιπίλιζε, το άφηνε και μόλις το άφηνε έβαζε τα κλάματα. Τελικά με πήρε κι εμένα ο ύπνος για κανένα τέταρτο και αποκοιμήθηκε κι αυτός! Νομίζω ότι τελικά μόνο έτσι κοιμάται!

Απορώ με μένα πάντως, που είμαι τόσο δύσκολη στον ύπνο, πώς κοιμάμαι τώρα τόσο εύκολα! Ίσως να φταίει και που δεν πίνω και καφέ.

Αυτά τα νέα μου, όλη μέρα είμαι σπίτι με τον Αντρέα στο βυζί, οπότε δε μου συμβαίνει και τίποτα το συνταρακτικό.

Δίκιο έχει η Ανθή. Πού χαθήκατε όλες; Η Αλίνα έχει πολλές μέρες να φανεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, Ανθή, το είδα το αίτημα φιλίας σου και λέω "ποια είναι αυτή η άσχετη που μου κάνει αίτημα φιλίας;". Ούτε καν το όνομα δε διάβασα και σ' έσβησα! Ευτυχώς που μου το είπες ότι είσαι εσύ! Σε βρήκα και σε έκανα φίλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Κατερίνα μου να χαίρεσαι τον Νικόλα σου και να τον καμαρώνεις πάντα! Το γλυκάκι απιστευτο μιαμ μιαμ!

Για τη νονά τι να πω ουτε τα τυπικά και είναι μικρός...φαντάζομαι τι θα κάνει σε μερικά χρόνια.

Ολια να χαίρεσαι και εσύ τον Νικόλα σου, πως τα περάσατε?

Αννα Μαρία ολο αγκαλίτσα με τον Αντρίκο ε και τι άλλο να κάνεις αφου είναι μια σταλίτσα μικρούλης. Φωτο δεν μας έβαλες, α και για το πρόγραμμα μην αγχώνεσαι είναι πολύ μικρούλης μετα το δίμηνο θα στρώσει κάπως.

Ανθή καλύτερα είναι ο Πανούλης σήμερα? Μηπως δεν έχεις διάθεση επειδή ήταν έτσι τις τελευταίες μέρες ο μικρός ?

Εμένα ήταν η μικρή χάλια προχθές το βράδυ. Εκανε συνέχεια εμετό, έβγαλε το γάλα και μετά οτι έπινε το έβγαζε. Δεν ήθελα να τις δίνω νερό αλλά δίψαγε και κατέβαζε γερές γουλιές με το ποτηράκι της και το έβγαζε πάλι. Ευτυχώς απο το πρωί ηρέμησε, δεν έκανε άλλο εμετό αλλά απο όρεξη τίποτα, λίγο ψωμάκι μόνο ήθελε να φάει. Χθες κοιμήθηκε μια χαρά και το πρωί ξύπνησε και ζήτησε το γάλα της. Ελπίζω να τη γλιτώσαμε καμια ήπια γαστρεντερίτιδα θα ήταν.

Οι υπόλοιπες που έχετε χαθεί?

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, μαύρη νύχτα περάσατε κι εσείς... Κι εγώ τα έχω περάσει, με τον εαυτό μου δηλαδή, όλο τέτοια είχα μικρή, μη σου πω και μεγάλη...

Ναι, όλο αγκαλίτσα θέλει ο μικρός, και μου έχουν σπάσει τα νεύρα οι διάφοροι ειδήμονες που μου λένε ότι θα τον κακομάθω. Νεογέννητο είναι, μήπως να τον γράψω και σε στρατιωτική σχολή για να σκληραγωγηθεί; Όσο για το "ας κλάψει, παιδί είναι", έχω βαρεθεί να το ακούω. Μιλάμε είναι φάσεις που βραχνιάζει απ' το κλάμα, κι ας τον κρατάμε...

Τώρα κοιμάται, αλλά κάθε πέντε λεπτά βάζει τα κλάματα και πρέπει να τον κουνήσουμε για να σταματήσει. Τρέχω να φάω γιατί σε λίγο θα ξυπνήσει για τα καλά και θα θέλει φαΐ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!!!!!! γεια σας!!!!!!!!!!!!!κατερινακι και ολια να χαιρεστε τα βλασταρακια σας!!!!!!!!να ειναι παντα πολυ ευτυχισμενα!!!!!!

μαρακι γιορταζει κι ο αντρας σου?να τον χαιρεσαι κοριτσακι μου!!!!!!

ανθη μου τι κανει ο πανουλης σου?επειδη ζηλεψα παω να σε βρω κι εγω στο φεις!!!!

κατερινα μου η αγκελικουλα σου ειναι καλα?το ξεπερασατε τελικα?

αννα μαρια ευχαριστησου τις αγκαλιτσες κοριτσι μου γιατι μετα θα μετανοιωνεις και θα τις ζητας!!!!!ασε τον καθενα να λεει το μακρυ και το κοντο του!!!!!!!

καλα κατερινα η νονα απαραδεκτη!!!!!δεν ειπαμε να το παρει το παιδι κανενα ακριβο δωρο αλλα κατι μικρο ρε γαμωτο!ετσι για το καλο!!!!!τελος παντων!!!επισης γλυκια κατερινα θελω να πω πως αυτα τα γλυκακια που μας κερασες ειναι τα αγαπημενα μου σιροπιαστα γι αυτο θελω την συνταγη!!!!!pleeeeaaaase αλλα φοβαμαι να μην χασω το παιδι!!!!!!θα περιμενω με αγωνια!!!! :lol::lol::lol:

εμεις σημερα δεν ειχαμε σχολειο ευτυχως γιατι ο σπορος παλι ειναι τινγκα μπουκωμενη.κοριτσια την παραμονη θα εχω τραπεζι στο σπιτι μου και δεν ξερω τι να κανω!δωστε καμια ιδεα!ειπα να παρω δυο ρολα κοτοπουλο,να κανω κι ενα χοιρινο με δαμασκηνα,κανενα σουφλε και τι αλλο?????καθε χρονο κανω τραπεζι και τα εχω ολα σχεδον εξαντλησει!ειπα να μην κανω παλι τα ιδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να'μαι παλι!!βρε κοριτσια να σας ρωτησω και κατι αλλο!τα χριστουγεννα γιορταζει η μελλοντικη νυφη μου και θελω να την παρω κατι!φετος λογω της καταστασης οοοολοι μαζι συμφωνησαμε να μην παρουμε μεταξυ μας ακριβα δωρακια.ετσι σκεφτηκα να την παρω ενα βιβλιο γιατι διαβαζει πολυ!αλλα δεν ξερω ποιο?εχετε μηπως να μου προτεινετε κανενα καλο εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες σας!!!να ειστε καλα ολες!!

Ανθη μου εγω το εφτιαξα το γλυκο ναι,λες να το ψαξω το θεμα;;;ευχαριστω για τα καλα σου λογια!!!απο τα λεγομενα του παιδιου σου καταλαβαινεις οτι μεγαλωνει σωστα και με αρχες δεν μπορω τα κακομαθημενα παιδια που δεν ξερουν τι θελουν και ουρλιαζουν οταν τους αρνηθεις κατι......

Αννα Μαρια μην ακους τι λεει ο ενας και ο αλλος και θα δεις οτι σε λιγο καιρο θα βρειτε τους ρυθμους σας και εγω το βραδυ οταν θηλαζα τον Δημητρη τον ξαπλωνα στο πλαι και κοιμομουνα κι εγω δεν αντεχα διαφορετικα κουτουλουσα

Καλη μου κι εγω αυτο λεω δεν ντραπηκε να ερθει με αδεια χερια τελειως τι να πω στο κατω κατω ας εφερνε μια σοκολατα :evil::evil: τελοσπαντων αρκετα σας κουρασα μαυτο το θεμα,και τωρα στα δικα μας λοιπον εχω ξεσκονισει τις συνταγες τις παρεας και ψαχνω κι εγω διαφορα για τα γενεθλια του Δημητρη που ειναι στις 28 και θα κανω μπουφε με λιγα ατομα καμια 20αρια ειμαστε μαζι με τα παιδια και θα εχω και τους νονους και πρεπει να μπω στο ματι της νονας κιολας ;):lol: μεχρι στιγμης εχω υποψιν αυτα για δες:http://www.sintagespareas.gr/sintages/rizi-se-forma-me-saltsa-tiriou.html,

http://www.sintagespareas.gr/sintages/c ... idays.html http://www.sintagespareas.gr/sintages/m ... eikon.html http://www.sintagespareas.gr/sintages/z ... lekti.html http://www.sintagespareas.gr/sintages/p ... irino.html για δες τα και πες μου τα εχω ολα στα υποψιν να τα κανω κι εγω και για να μην σου βαλω ακομα κι αλλα και σε βομβαρδισω πες μου και η συνταγη απο τις φωλιτσες : http://www.sintagespareas.gr/sintages/s ... latas.html για το βιβλιο που λες ειχα διαβασει το Υ.Γ. ΣΑΓΑΠΩ και μου αρεσε,το μυστικο της σοφιτας,το λουλουδι της ερημου το διαβασα παλιοτερα βεβαια και δεν ξερω αν το εχει διαβασει και η νυφη σου δεν θυμαμαι τωρα καποιο αλλο θα σου πουν και οι δασκαλες τις παρεας μας που ειναι πιο ειδικες!!!περαστικα και στην κουκλιτσα σου!!!

α δεν σας ειπα εφυγε και ο δασκαλος μας πηρε μεταθεση και ηρθε δασκαλα δεν τη γνωρισαμε ακομα,ο Νικος μου στεναχωρεθηκε λιγο αλλα πιστευω θα συνιθησει σιγα σιγα

Κατερινακι περαστικα στην Αγγελικουλα ατιμο πραγμα αυτη η γαστρεντεριτιδα, να μην της δινεις αποτομα νερο οταν κανει εμετο μικρες γουλιτσες και οχι πολυ

πολλα φιλια σε ολες παω νανα που λεει και ο Δημητρακης μου !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω πως θα διαλεγα κατι πιο "ελαφρυ".ειπα στον αδερφο μου να μου πει κανενα τιτλο,κανεναν συγγραφεα απο αυτα που εχει σπιτι για να βολιδοσκοπησω!!!!!!!!

κατερινακι παω να τις διαβασω κι ερχομαι!!!!ευχαριστωωωωωω!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου γεια σας και απο μενα ..Ευχαριστω για τις ευχες για το Νικολακη..Κατερινακι να χαιρεσαι και συ το Νικολακη σου..Εγω του εκανα γιορτη εχθες και ειχαμε κοσμο ..Το ευχαριστηθηκε πολυ ο Νικολακης ..Βεβαια μετα καθαριζα μεχρι τις 1200 ..Αχ βρε κοριτσια δεν εχω πολυ χρονο να μπαινω πιο συχνα ..Δυστυχως δεν προλαβαινω ..

Τελικα στολισα δεντρο και το σπιτι ...Αλλαξε λιγο και η διαθεση μου...

Η Αννα Μαρια τι κανει ?Ακομη δεν διαβασα ολα τα νεασας σελιγο θα τα διαβασω....

φιλια πολλα σε ολες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε όλες καλά;;

Άννα Μαρία σε λίγο καιρό θα αρχίσετε και τις βολτούλες σας και θα σπάσει η μονοτονία ;) ! Το φαντάστηκα ότι δε θα κατάλαβες πως είμαι εγώ στο fb. Έπρεπε να σου στείλω και μήνυμα..

Κατερίνα μου ευτυχώς που την περάσατε ήπια τη γαστρεντερίτιδα. Τη μισώ αυτή την ίωση..Γενικώς τις μισώ τις ιώσεις :evil::evil::evil: Ο Πάνος είναι σχεδόν καλά ;) !Βήχει ελάχιστα και η όρεξή του επανήλθε! Για το ότι δε διόρθωσα αυτές τις μέρες δε φταίει η αρρώστια του. Απλά χρειαζόμουν λίγη ξεκούραση. Ήθελα να περάσω μια Κυριακή χωρίς δουλειά στο σπίτι. Το ίδιο έγινε και τη Δευτέρα και την Τρίτη. Ευτυχώς σήμερα διόρθωσα γιατί αλλιώς το Σαββατοκύριακο δε θα σήκωνα κεφάλι ΚΑΘΟΛΟΥ.

Κάλλη μου είμαστε πια φίλες στο fb ;) ! Όταν είδα το αίτημα δεν κατάλαβα ποια είσαι, αλλά πάτησα τους κοινούς φίλους που έχουμε και κατάλαβα! Μπουκωμένη η Κωνσταντίνα ε;;; Τι γίνεται ρε γαμώτο με τις ιώσεις;;; Δε σταματούν ποτέ το χειμώνα;;; :evil::evil::evil: Όσο για το τραπέζει που θα κάνεις δεν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος για να σου δώσει ιδέες. Όταν κάνω τραπέζι παίρνω τηλ. την αδερφή μου και της λέω να μου ετοιμάσει μενού. Όταν αγοράσω τα υλικά που χρειάζομαι την ξαναπαίρνω τηλ. και της λέω να έρθει σπίτι μου (ευτυχώς μένει από κάτω) για να βοηθήσει. Τελικά μόνη της τα κάνει η καψερή :lol::lol::lol: . Αφού να φανταστείς όποτε της λέω πως θα κάνω τραπέζι φρικάρει :lol::lol::lol:

Κατερινάκι, μου θυμίζεις την αδερφούλα μου. Όποτε έχει (ή έχω :lol::lol::lol: ) τραπέζι μπαίνει στις συνταγές της παρέας και ψάχνει, ψάχνει, ψάχνει..Δε θέλει, λέει, να κάνει τα ίδια και τα ίδια :lol::lol::lol: Κόλλημα με τη μαγειρική..Εγώ πριν γεννήσω τον Πάνο έφτιαχνα ΜΟΝΟ ψητά. Μετά αναγκάστηκα να μάθω και έτσι τώρα μαγειρεύω αρκετά φαγητάκια αλλά μέχρι εκεί. Δεν μπορώ να πω ότι τρελαίνομαι να μαγειρεύω :oops::oops::oops: .Ευτυχώς οι άλλοι λένε ότι αυτά που φτιάχνω τα φτιάχνω καλά. Ελπίζω να το εννοούν κιόλας :lol::lol::lol: Γι' αυτό λοιπόν έχω μείνει με ανοιχτό το στόμα με όσα φτιάχνεις :shock::shock::shock: !!!! ΧΡΥΣΟΧΕΡΑ!

Γεια σου Όλια! Τα Χριστούγεννα μας αλλάζουν τη διάθεση ;) ! Εγώ βέβαια περισσότερο ευχαριστιέμαι την αναμονή. Όταν έρχονται οι μέρες που περιμένω αρχίζω να σκέφτομαι ποως σύντομα θα τελειώσουν :roll::roll::roll: ..Τρελός άνθρωπος :lol::lol: Να μου φιλήσεις το Νικολάκη!

Μαράκι πού είσαι;;;;;

Αυτά και για σήμερα! Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια . Τι κάνετε έχουμε καιρό να τα πούμε δεν προλαβαίνω και πολύ να μπαίνω αλλά μου έχετε λείψει . Ο Σταύρος πάει καλά με το σχολείο κάναμε βήματα μπροστά έχει δουλίτσα ακόμα αλλά το προσπαθούμε καλά . Εγώ έκανα τις ορμονικές και περιμένω αποτελέσματα και μετά θα κάνω κάποιες ακόμα επειδή αρχίζουν και με ενοχλούν οι αρθρώσεις και επειδή ο γιατρός φοβάται για κάποια αυτοάνοσο πρέπει να το δω, Κατά τα άλλα καλά . Εσείς τι νέα ;Α καιν χρόνιια πολλά σε όσες γιόρταζαν τις προηγούμενες μέρες και τις επόμενες . Χρόνια πολλά στις Άννες και βέβαια χρόνια πολλά στην επί 19 χρόνια φίλη μου Άννα να της πω χρόνια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...