Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Ευτυχώς εγώ ακόμα δεν έχω καθόλου επισκέψεις. Στο μαιευτήριο ήρθαν αρκετοί, παρ' όλο που πολλοί απουσίασαν λόγω ιώσεων. Ούτε ο πατέρας μου δεν ήρθε, δηλαδή ήρθε νομίζω 2-3 φορές και καθόταν απ' έξω.

Στο σπίτι ακόμα δεν ήρθε κανείς και δεν έχω καμία διάθεση. Καλά, μια φίλη μου, μου έλεγε ότι με το που πήγαν σπίτι απ' το μαιευτήριο τους παίρνουν κάποιοι τηλέφωνο και τους λένε "είμαστε κάτω, ν' ανέβουμε να σας δούμε;". Και ο άντρας της τους λέει "ελάτε"!!!

Εμείς σήμερα πήγαμε στην εκκλησία και πήρε ευχή ονοματοδοσίας ο Αντρέας. Ήταν πολύ ωραία, και του άρεσε η βολτίτσα και η αγκαλιά του παπά!!! Εγώ κάθισα απ' έξω, δεν μπήκα μέσα, επειδή είμαι μολυσμένη, μιαρή και κουβαλώ πάνω μου το κακό, ξέρετε, επειδή είμαι λεχώνα. Τέλος πάντων, δε θα καθόμουν να κάνω ιστορίες.

Πιο αργά πήγαμε στο γιατρό για τα ράμματα και ήρθε η μάνα μου να τον προσέχει. Επιστρέφουμε, ανοίγουμε την πόρτα και βλέπουμε στο σαλόνι μας την υπάλληλο που έχουν οι γονείς μας στο μαγαζί. Η μάνα μου είχε αρρυθμίες αυτές τις μέρες και σήμερα το πρωί πήγε για καρδιογράφημα και ήταν καλό. Αλλά αυξήθηκαν το απόγευμα, και πήγε στα επείγοντα και ήρθε η κοπέλα να προσέχει τον Αντρέα. Τώρα είναι ακόμα στο νοσοκομείο και δεν ξέρω τι έγινε. Το απαντά ο πατέρας μου και δε συνεννοούμαστε με τίποτα. Θα τον ξαναπάρω τώρα να δω αν υπάρχει κανένα νεώτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άννα Μαρία πώς είναι η μαμά σου?ευχομαι να είναι καλύτερα...ενημέρωσε μας...

Για τις επισκέψεις που λες εμας μας ηρθαν απο την πρωτη μερα!! Οι κουμπάροι με τη βαφτισιμιά μας, εγώ τσαντίστηκα και δυσανασχέτησα αλλά τι να κανα..Την θυμάμαι με πολύ πικρα την πρώτη μερα στο σπιτι μας...Να τρεχω να συγυρισω και να μαγειρεψω κιολας!!! Ασε μην τα θυμάμαι καλύτερα...δεν την χαρηκα την πρώτη μερα στο σπίτι μας!

Για την εκκλησία που λες, κι εγώ είχα μεινει έξω στην πρώτη ευχη αλλά με φώναξε ο παπάς και μου είπε έλα μεσα κοπέλα μου κι αυτά είναι χαζομάρες!!! :D Μας το εξηγησε κιολας κι εχει δικιο αλλα δυστυχως πολλοί είναι με παλιές αντιλήψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς είναι καλύτερα. Ήρθε ο καρδιολόγος της, της άλλαξε τα φάρμακα που παίρνει και την άφησαν να φύγει. Ευτυχώς δεν την κράτησαν, γιατί κι ο πατέρας μου είναι 76 χρονών και καρδιακός, κι άντε να μείνει μόνος του, κι εμείς δεν μπορούμε να τον βοηθήσουμε σ' αυτή τη φάση. Έχει τα αδέλφια του, βέβαια, αλλά καλύτερα που δεν έμεινε μέσα η μάνα μου.

Καλά, εμείς μόλις ήρθαμε σπίτι εγώ άνοιξα τον υπολογιστή να μπω στο μάμμυ!!!!!! Μετά ξύπνησε ο Αντρέας και του έκανα μια ξενάγηση στο σπίτι, και μετά το ρίξαμε στους θηλασμούς! Δουλειές και μαγείρεμα, ούτε γι' αστείο. Ακόμα δεν κάνω απολύτως τίποτα. Το πολύ να κάνω κανένα τοστ και τώρα δίπλωσα κάτι ρούχα...

Στην αρχή νόμιζα ότι δε θα είχα πρόβλημα να έρχονται επισκέψεις, αλλά τώρα που βλέπω πόσο ακανόνιστα είναι τα ωράρια με το θηλασμό, προτιμώ να μην έρθει κανείς.

Όσο για την εκκλησία, συμφωνώ, αυτά είναι παλιές αντιλήψεις και κάποια στιγμή θα πρέπει να ξεπεραστούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια εμενα με ειχε πιασει τρελλα με τις δουλειες οταν γυρισα στο σπιτι αφού γεννησα. Βεβαια κοιμοταν αρκετά κι ο Στεφανος μου. Δεν ξερω τι με ειχε πιασει...ισως που τοσους μηνες δεν έκανα τίποτα??Με αποτελεσμα να ειμαι πολύ κουρασμένη αλλα οκ τα καταφερα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, κι εγώ έκανα ελάχιστα τόσους μήνες, γιατί στην αρχή είχα τρομερές αδυναμίες, μετά είχα κάτι συσπάσεις και δεν έκανα παρά ελάχιστες δουλειές. Αλλά και τώρα δεν μπορώ, είμαι κι' απ' την καισαρική που είναι εγχείρηση, οπότε μου φτάνει να θηλάζω τον Αντρέα και να ασχολούμαι μαζί του! Δε θέλω να ξοδεύω τις δυνάμεις μου στις δουλειές. Τώρα έχουμε σίδερο, και κανονικά το κάνει η μάνα μου, αλλά τώρα λόγω της κατάστασης θα έρθει η οικιακή βοηθός της θείας μου να το κάνει, γιατί αλλιώς δε γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;;;;

Άννα Μαρία η ξαδερφούλα σου είναι λίγο εκτός τόπου και χρόνου....Τίποτα δε δικαιολογεί η ηλικία της. Μεγάλη είναι, όχι μωρό..Εύχομαι περαστικά στη μαμά σου!!! Πάντως ένα παιδάκι αργεί να μπει σε πρόγραμμα, ειδικά όταν θηλάζει. Κάνε υπομονή κανά δίμηνο και μετά θα μπείτε σε πρόγραμμα σιγά σιγά.

Μαράκι θα σε βρώ στο fb και θα σου κάνω αίτημα φιλίας :D ! Να με αποδεχτείς, ε;;;; :lol::lol: Καλή αρχή με τις κρεμούλες! Ο Πάνος μέχρι 6 μηνών έπινε μόνο γάλα. Μετά ξεκίνησε κρέμα(ρυζάλευρο) την οποία του έκοψα νωρίς μια που θεωρώ ότι δεν προσφέρει τίποτα.Όταν μπήκαν τα φρούτα και οι σούπες την κρέμα του την έκοψα.

Πάντως βρε κορίτσια όσο θεωρώ γαϊδουριά αυτό που έκανε ο φίλος του άντρα μου στο μαιευτήριο, άλλο τόσο θεωρώ γαϊδουριά να θέλει κάποιος να επισκεφτεί μωρό στο σπίτι πριν σαραντίσει, όταν όλοι ξέρουν πως η μαμά τον πρώτο καιρό δεν έχει χρόνο ούτε για κλάσιμο και προσπαθεί να βρει τους ρυθμούς της και να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα. Θυμάμαι πριν σαραντίσω χτύπησε το κουδούνι και μόλις άνοιξα είδα μπροστά μου τους γονείς του άντρα μου και τη νονά του :shock::shock::shock: Ο άντρας μου το ήξερε και δεν μου είπε τίποτα :shock::shock::shock: Σοκαρίστηκα. Εγώ βρώμικη, με πυτζάμες, τα μαλλά πιασμένα, γυαλαμπούκες κλπ κλπ και αυτοί να στέκονται μπροστά μου με γλάστρες γλυκά και τα καλά τους ρούχα :shock::shock::shock: ..Δε θέλετε να ξέρετε τι έγινε μετά με τον άντρα μου. ΠΟΛΕΜΟΣ. Δεν επαναλήφθηκε κάτι τέτοιο. Βέβαια μου έχει κάνει και άλλα παρόμοια κουλά του τύπου να καλεί κάποιον χωρίς να το γνωρίζω σε γιορτή που κάνω στο σπίτι...Έχει ένα θέμα με αυτό ο αντρούλης μου.. :evil::evil::evil:

Ο Πανούλης κορίτσια κύλησε ξανά..Εκεί που έλεγα ότι του πέρασε, σήμερα ήταν πάααααρα πολύ μπουκωμένος και έβηχε...ΟΥΦΦΦΦΦΦ....Του έδωσα φυτικό σιροπάκι, έβαλα στη μυτούλα του ορό και λίγο otrivin και κάπως καλύτερα είναι..Για να δούμε..

Αυτά τα νέα μου κορίτσια!

Πολλά φιλάκια σε όλες σας και κυρίως στα μωρούλια της παρέας μας (Αντρέα και Στεφανάκο)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ανθή, η ξαδέλφη μου όντως είναι εκτός τόπου και χρόνου! Όταν πήγα στο μαιευτήριο και μάθαμε ότι γεννάω, έστειλα μήνυμα σε διάφορους για να τους ειδοποιήσω. Σ' αυτήν έγραψα "Γεννάω. Έγραψες στο διαγώνισμα;", για πλάκα εννοείται. Μάλλον αυτή το παρεξήγησε, και θεώρησε ότι η γέννα είναι απλά μια καθημερινή λειτουργία, όπως όταν πας στην τουαλέτα, π.χ. Αλλά γενικώς είναι στην κοσμάρα της. Την προηγούμενη φορά που έμεινα έγκυος και το έχασα, αυτή δεν το είχε καταλάβει καν, και με παίρνει τηλέφωνο μετά την απόξεση και μου λέει "τι κάνεις εγκυούλα μου;". Ή σε άλλη φάση είχε έρθει ο αδελφός μου Κύπρο, έφυγε, κι αυτή εξαφανισμένη, και μετά από καμιά βδομάδα αυτή του στέλνει μήνυμα στο φέισμπουκ και του λέει "μα πότε επιτέλους θα έρθεις να σε δούμε;". Ό,τι να 'ναι μιλάμε...

Σήμερα κάλεσαν τον άντρα μου για αντικατάσταση και δυστυχώς αναγκάστηκε να την αρνηθεί... Είναι σε ένα χωριό της Λευκωσίας, μιάμιση ώρα δρόμο, και δε γίνεται να μένω εγώ από τις έξι μέχρι τις τρεις μόνη μου με το μωρό, ενώ δεν έχω αναρρώσει ακόμη. Από τη μάνα μου βοήθεια δεν μπορώ να περιμένω (τελικά δεν την κράτησαν, αλλά της είπαν να ξεκουράζεται), οπότε, δυστυχώς την χάσαμε την αντικατάσταση... :( :( :(

Σήμερα είδα και δύο πληγίτσες στις θηλές μου, και αγχώθηκα. Είναι πάρα πολύ μικρές και δεν αιμορραγούν. Προσπαθώ να τον βάζω σωστά στο στήθος, αλλά αυτός πολλές φορές δεν ανοίγει αρκετά το στόμα του. Σήμερα τον έβγαζα κάθε φορά που δεν το άνοιγε τελείως και τελικά πείσμωσε και δεν ήθελε να φάει. Έβαλα κρέμα τώρα και κυκλοφορώ με τα βυζιά έξω. Ελπίζω να επουλωθούν σύντομα...

Ανθή, άσε, εμένα με πήρε σήμερα μια φίλη μου να έρθει. Της είπα ότι δεν μπορούμε και μου λέει "εντάξει, δε χάθηκαν οι μέρες, θα έρθουμε όλοι μαζί", και με το "όλοι μαζί" εννοεί αυτήν, τον άντρα της και τα δύο μικρά παιδιά τους. Τι να πω τώρα;

Αυτή από την πρώτη μέρα μετά το μαιευτήριο είχε το σπίτι της γεμάτο κόσμο και μια βδομάδα μετά τη γέννα είχε το μνημόσυνο της μάνας της και κάλεσε πάνω από πενήντα άτομα! Εγώ, όμως, θέλω την ησυχία μου, δε θέλω κόσμο και κυρίως μικρά παιδιά που θα κάνουν αταξίες. Κι εννοείται ότι, όποτε πάει σε μαιευτήριο, κουβαλά και τα παιδιά της μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, γράψατε πολλά πάλι και δεν τα θυμάμαι και όλα.

Να πω καταρχήν περαστικά στην Ανθή και στην Αλίνα για τα αγοράκια τους. Πως είναι σήμερα, ελπίζω καλύτερα.

Μαράκι νωρίς ξεκινάτε την κρεμούλα, εμείς 5μιση με 6 μηνών αρχίσαμε την κρέμα ρυζάλευρο οπου και διαπιστώσαμε οτι η μικρή είχε αλλεργία στο αγελαδινό γάλα οπότε και την σταματήσαμε. Αρχίσαμε 6 μηνών τα φρούτα και 6μιση σουπίτσες.

Αννα Μαρία σε θαυμάζω που βρίσκεις χρόνο για το μαμμυ...για το προγραμματάκι του Ανδρέα μην αγχώνεσε είναι πολύ νωρίς για να έχει πρόγραμμα και επειδη θηλάζει και αποκλειστικά θα αργήσει λίγο περισσοτερο. Ολα καλά θα πάνε θα σου δείχνει εκείνος ποτε θέλει να τρώει. Οσο για τις δουλειές αν έχει βοήθεια απο τον άντρα σου και απο οποιον άλλο άφησέ τες τώρα είσαι μόνο για τον Αντρίκο σου όλα τ΄άλλα μπόρουν να περιμένουν ή να μην γίνονται και τέλεια. Αλήθεια είναι καλύτερα η μαμά σου?

Για τις πληγές καλά κάνεις κρεμούλα και έξω και σε λίγες μέρες θα είναι μια χαρά. Για την ξαρέρφη σου ουδέν σχόλιο....

Για τις επισκέψεις εγώ θεωρώ σωστό οτι μετά το μαιευτήριο καλό είναι οι πιο μακρυνοί και φίλοι να βλέπουν μαμά και μωρό μετά τις 40 μέρες. Εγώ ευτυχώς δεν είχα προβλήματα είχαν έρθει οι περισσότεροι στο μαιευτήριο εννοείται χωρίς παιδιά και στο σπίτι ήρθαν αφού είχα σαραντήσει. Μόνο η ξαδέρφη μου, που ο γιος της βάφτισε και την μικρή είχε έρθει στο σπίτι γιατι μένει Αμερική και είχε έρθει Ελλάδα για τα χριστούγεννα τη μέρα που βγήκα απο το μαιευτήριο και θα γύριζε πίσω πριν σαραντίσω.

Που είστε οι υπόλοιπες?

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, πώς να μην έχω χρόνο για το μάμμυ; Αφού το μόνο που κάνω είναι να θηλάζω τον μικρό, να τον αλλάζω, αν και αυτό το κάνει και ο άντρας μου αρκετές φορές, και να τον κάνουμε μπάνιο με τον άντρα μου!

Συμφωνώ για τις επισκέψεις, εγώ έλεγα "σιγά" στην αρχή και θεωρούσα υπερβολικές τις κοπέλες που δεν ήθελαν επισκέψεις πριν τις σαράντα, αλλά τώρα το βλέπω ότι είναι κουραστικό και σε επιβαρύνει. Ευτυχώς όσοι πήραν εμένα ή τους γονείς μου για να ευχηθούν είπαν μετά τις σαράντα μέρες θα έρθουν.

Η μάνα μου είναι καλύτερα, ξαπλώνει και ξεκουράζεται. Είχε ξαναπάθει αρρυθμίες, και μάλλον είναι συνδυασμός διαφόρων παραγόντων. Είχε γρίππη (στο σπίτι όποτε ερχόταν ήταν με μάσκα), νήστευε, κουραζόταν πάρα πολύ, οπότε, πώς να μην πάθει τις αρρυθμίες; Αφού όλες τις δουλειές τις κάνει διπλές. Π.χ. τα σώβρακα του πατέρα μου + διάφορα άλλα ρούχα τα πλένει στο χέρι και μετά και στο πλυντήριο! Τα πιάτα τα πλένει με δύο διαφορετικά σφουγγαράκια και δύο διαφορετικά απορρυπαντικά, και δε βάζει νερό στο κρασί της να κάνει λιγότερα πράγματα. Αυτόν τον καιρό έφτιαχνε κι ένα σωρό φαγητά για την κατάψυξη και έφτιαξε κι ένα σωρό κεράσματα για την κατάψυξη (πιτάκια και τέτοια) για να κερνάμε, λέει, τώρα που θα έρχονται να μας βλέπουν, και κάθισε κι έφτιαξε και τα κεράσματα για την κλινική (τρούφες και αμυγδαλωτά), και μαγείρευε και δύο φαγητά, γιατί ο πατέρας μου δεν μπορούσε να νηστέψει, καταλαβαίνετε...

Ουφ, πριν λίγο κοιμήθηκε, και πάλι θέλει φαΐ... Έχω και την κοπέλα που κάνει το σίδερο εδώ, θα έρθει και ο υδραυλικός σε λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλεναδίτσες!!!

Χάθηκα λιγάκι αλλά αυτές τις μέρες δε με βάζει σπίτι μέσα!!!! Είναι και ωραίος ο καιρός οπότε ξεμυαλίζομαι :D:D:D .... Το πρωί κάνω γρήγορα δουλειές και μετά γυρνοβολώ, ήρθε κι η φίλη μου με το νεογέννητο οπότε είχαμε να ετοιμάσουμε το σπίτι της, μετά να της κάνουμε τα ψώνια και φυσικά έχω ξεμυαλιστεί κ λίγο με το μωρό... Ρε κορίτσια τι είναι αυτό που μ'' έχει πιάσει λες και δεν έχω κάνει παιδί.... Σα χαζή φοβώμουν ακόμη και να το πιάσω :lol::lol:

Άννα Μαρία και πάλι εδώ σα να μη πέρασε μία μέρα!!!! Να σου ζήσει ο παίδαρός σου να είναι πάντα υγειής και καλότυχος!!!! Φυσικά να είστε κι εσείς καλά να τον μεγαλώσετε!!!! :D Εύχομαι καλή λοχεία και καλούς/πολλούς θηλασμούς, αν κι απ' ότι διαβάζω μια χαρούλα τα πάει ο μικρός Αντρίκος!!!!! :D:D:D Για να δώ τώρα τι θα κάνεις με τον ύπνο..... :lol: Με καισαρική τελικά ε? Δεν έχει σημασία, το πιο σηματικό είναι ότι είστε κι οι 2 καλά!!! Η μαμά σου εύχομαι να είναι καλύτερα αλλά μάλλον φταίει κι εκείνη λίγο απ' ότι μας λες δεν προσέχει καθόλου, φαντάζομαι ότι δε θα ακούει και κανέναν οπότε υπομονή...

Κάλη μου πολύ μου άρεσε αυτό που έγραψες για τη μάνα, τέλειο....

Κατερινάκι ο μπακλαβάς φαίνεται μιαμ, μιαμ... Αχ το θέμα με το πουλάκι με είχε αγχώσει και μένα πολύ αλλά ευτυχώς όλα μια χαρούλα... :)

Μαράκι μου πρώτη μέρα στο σπίτι με το μωρό και μαγείρευες :shock::o:shock: Απίστευτο.... Εγώ δε μπορούσα να πάρω τα πόδια μου από την αδυναμία κι ας είχα και φυσιολογικό τοκετο...

Αλίνα περαστκά στο Δημητράκο σου , τι κρία που είναι πάλι αρρωστούλης.... Τώρα μου θυμίζεις τα δικά μας τα περσινα... Μία καλά 10 άρρωστοι..... Ευτυχώς φέτος Παναγίτσα μου όλα καλά μέχρι στιγμής :ympray::ympray::ympray: .....

Ανθή μου κι ο Πανούλης άρρωστος, μα τι πάθανε τα παιδάκια :cry: Περαστικά και γρήγορα εύχομαι.... Φοβερός ο αντρούλης σου με τις επισκέψεις, σου το φύλαγε για έκπληξη γι' αυτό βρε δε σου είχε πει τίποτα :lol::lol::lol: Τα κανε κι οδικός μου κάτι τέτοια αλλά του τα έκοψα :twisted::twisted::lol::lol::lol:

Ουφ δε θυμάμαι κάτι άλλο είχατε γράψει και πολλά.... Ελπίζω να μη ξέχασα κάποια, αλλά κι αν το έκανα σας παρακαλώ μη με παρεξηγήσετε.... ;) Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!! :-*:-*:-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθανασία, καλώς όρισες! Πού ήσουν χαμένη; :)

Ευχαριστώ για τις ευχές!

Να ευχηθώ κι εγώ στα κορίτσια περαστικά στα μωράκια τους.

Ο δικός μου ευτυχώς δεν καλεί κόσμο, απλά όποτε του κατέβει μπορεί να μου πει "θες να πάμε στους τάδε για καφέ;". Χωρίς καν να ρωτήσει τους τάδε, και θεωρεί απλά ότι μπορούν! Ή "θες να πάμε αύριο με τους τάδε για καφέ; Αλλά αφού εσύ δουλεύεις το απόγευμα, θες να πάμε το πρωί; Αλλά να ξυπνήσεις νωρίς έτσι;". Λες και υπήρχε περίπτωση να σηκωθώ εγώ απ' τις εννιά απλά και μόνο για να πάω για καφέ!

Είναι λίγο ό,τι να 'ναι κι ο δικός μου!

Τέλος πάντων, κλείνω, γιατί τώωωωρα ήρθε ο υδραυλικός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε δεν σας προλαβαινω ειδικα εσενα Αννα Μαρια αν πιασεις την παρλα δεν παιζεσαι :lol::lol:

καλα η μικρη τελειως στον κοσμο της ομως......δεν σχολιαζω!!εγω γιαυτο δεν μιλαω δεν θελω να σας ματιασω ειναι πολυ μικρουλη ακομα θα δεις πολλα μερα με τη μερα,αυτη η ευχη που λετε;;εμεις δεν το κανουμε αυτο διαβαζουμε ταχα μιση ευχη στις 20 μερες και μετα στον σαραντισμο

και εγω πολυ νευριαζω με τις απροειδοποιητες επισκεψεις και μου το εχουν κανει,δεν θα πηγαινα ποτε επισκεψη τοσο νωρις σε νεογεννητο ασε που πρεπει να εισαι με το βυζι εξω συνεχεια πρεπει να εχεις και το σπιτι τακτοποιημενο λιγο δυσκολο για τις πρωτες μερες και να εχεις και ετοιμασιες εστω ενα γλυκο,δυστηχως ομως δεν σκεφτονται ολοι ετσι και το κανουν :evil::evil:

Αννα Μαρια μην πελαγωνεις θα συνιθισεις σιγα σιγα κακως δεν αφησες τον αντρα σου να παρει τη δουλεια παρε πρωτοβουλια κανε πραγματα μονη σου και θα δεις οτι μερα με τη μερα θα τα καταφερνεις ολο και καλυτερα

περαστικα στα αρρωστουλικα παιδακια μας ευχομαι συντομα!!!

Μαρακι μην βιαζεσαι με τις κρεμες κι εμεις 6 μηνων αρχισαμε σε ολους,ετσι ενθουσιασμενη ημουν κι εγω στην αρχη αλλα μετα που δεν ετρωγαν να δεις πικρα και απογοητευση,αν ειναι και καλα στα κιλα του δεν υπαρχει λογος να τον φορτωνεις απο τωρα με περιττες θερμιδες για συζητατο με τον γιατρο σου μικρουλης ειναι ακομα μωρε

Αθανασια βολτιτσες ε!!!ξελογιαστηκες με το μωρακι;;αντε ερχεται η ωρα να ξεκινησετε προσπαθειες και ευχομαι να ευδοκιμησουν!!!

δεν θυμαμαι κατι αλλο κουκλες σας φιλω ολες μακιααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρες!!! Εχω χαθεί και θα είμαι λίγο χαμένη αυτό τον καιρό λόγο δουλειάς!!!

Δεν σας εχω διαβάσει αλλά ελπίζω να είστε όλες καλά!!!

Σας φιλώ για την ώρα θα σας δώ ξανά σύντομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πήγαμε παιδίατρο σήμερα και όλα καλά! Βάρος πήρε πολύ λίγο, αλλά μας είπε ότι είναι φυσιολογικό και να συνεχίσω το θηλασμό κανονικά, χωρίς να κάνει αναφορά σε συμπληρώματα. Από την ερχόμενη εβδομάδα θα πάρει βάρος αρκετό. Την ώρα που ήμασταν εκεί έπεσε και ο αφαλός! Ευτυχώς γιατί το είχα άγχος!

Σήμερα ήταν πολύ γκρινιαρούλης. Ξύπνησε οκτώ και κάτι, τον άλλαξε ο άντρας μου και τον θήλαζα με διαλείμματα μέχρι τις έντεκα παρά. Κοιμήθηκε, αλλά σε κανένα μισάωρο τον ξυπνήσαμε για να τον ετοιμάσουμε για το γιατρό. Εκεί χάλασε τον κόσμο, στο αμάξι κοιμήθηκε, στο σπίτι συνέχισε να κοιμάται, ξύπνησε μία και από τότε τον θήλαζα με διαλείμματα μέχρι πριν από καμιά ώρα. Κοιμόταν, ξυπνούσε, θήλαζε, αυτό το σχήμα επαναλαμβανόμενο στο άπειρο! Τώρα ευτυχώς κοιμήθηκε, ελπίζω να μην το γρουσουζέψω. Του έβαλα μπαλάντες και ηρέμησε, δεν ξέρω αν είναι απ' αυτό ή αν θα κοιμόταν ούτως ή άλλως! Νομίζω τον αποπροσανατόλισε η επίσκεψη στον παιδίατρο.

Κατερίνα, δεν είναι ότι φοβάμαι να μείνω μόνη μου με το μωρό. Είναι ότι δεν έχω συνέλθει ακόμα απ' την καισαρική, ούτε να σκύψω να πάρω κάτι κάτω απ' το κρεβάτι μου δεν μπορώ, οπότε, πώς θα μένω μόνη μου τόσες ώρες; Ούτε δουλειές μπορώ να κάνω, ούτε να μαγειρέψω, ούτε τίποτα. Ούτε αμάξι θα έχω, πες έγινε κάτι, και η μάνα μου δεν μπορεί να με βοηθήσει, ούτε καν να έρθει με το αμάξι να μας πετάξει κάπου. Δεν είμαι και άνθρωπος με μεγάλες αντοχές και δε θέλω να εξαντληθώ. Ήδη έχω αιμοσφαιρίνη 9 και παίρνω διπλό σίδηρο, μην εξαντληθώ και τελείως. Έτσι, προτιμώ να έχω δυνάμεις να ασχολούμαι με τον Αντρέα και όχι με τις δουλειές, τουλάχιστον μέχρι να συνέλθω απ' την εγχείριση.

Άσε που τελικά έστειλαν ένα φίλο μας και πήρε τηλέφωνο να ρωτήσει τον άντρα μου πληροφορίες για το σχολείο, γιατί είχε πάει και πέρσι εκεί (ο άντρας μου), και μας είπε χίλια ευχαριστώ. Η πλάκα είναι ότι έχει τόσους θεολόγους στην επετηρίδα, και καλούν συνέχεια τον άντρα μου και άλλους δύο φίλους μας! Ο άντρας μου είναι στη μέση. Αν αρνηθεί ο πρώτος, θα πάρουν τον άντρα μου, κι αν αρνηθεί ο άντρας μου θα πάρουν τον τρίτο φίλο! Λες και δεν υπάρχουν άλλοι θεολόγοι στην Κύπρο!

Α, η ξαδέλφη με κούφανε χτες! Με πήρε τηλέφωνο να ρωτήσει αν είναι καλά η μάνα μου και να μου ευχηθεί για το μωρό που είχε τη γιορτή του. Ελπίζω να μην της έπεσε βαριά η επαφή με την πραγματικότητα!

Άντε, πάω τουλάχιστον να συμμαζέψω λίγο το δωμάτιό μας. Ευτυχώς μαγείρεψε ο άντρας μου, σκούπισε τα υπνοδωμάτια και τίναξε το χαλί στο δωμάτιο του μικρού. Έχουμε κι ένα πλυντήριο με ρούχα του Αντρέα, κι έλεγα σιγά-σιγά να αρχίσω να τα σιδερώνω, γιατί δε λέει να φέρνουμε γυναίκα κάθε φορά που έχουμε σίδερο, δηλαδή σχεδόν κάθε μέρα, αλλά νυστάζω και δε θέλω να κουραστώ πολύ. Αύριο ίσως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Ησυχία σήμερα βλέπω!!!! Κατερινάκι μου σ' ευχαριστώ πολύ για την ευχούλα από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!!!! Τι έκανες στόλισες δεντράκι για τα ζουζουνάκια σου?

Άννα Μαρία μπράβο σας έπεσε κι ο αφαλός είστε μεγάλοι άντρες τώρα :lol::lol::lol:

Μαρία Ζ υπομονή με τη δουλειά....

Εμείς εδώ ήρεμα σήμερα πήγαμε παραλία, πήραμε και το ποδήλατο του Λευτέρη μου και ξετρελάθηκε ήταν πολύ ωραία μέρα κι ευχαριστήθηκε το μωρό μου, αυτά τα νεάκια μου... Κατά τα άλλα ανυπομονώ να ρθουν οι γιορτές ν' ανεβούμε Αθήνα να ξεσαλώσουμε......! :) Πολλά φιλάκια σε όλες!!!! :x:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;

Χάθηκα λιγάκι. Η εβδομάδα ήταν χάλια. Πρώτα απ' όλα είχα κάθε βράδυ πολλή δουλειά και όταν τελείωνα δεν έβλεπα μπροστά μου από τη νύστα.....Έπειτα, ο Πάνος αρρώστησε όπως σας είπα και για ακόμα μια φορά έκανε λαρυγγίτιδα :(:(:( Δεν το αντέχω αυτό ρε κορίτσια..Δεν μπορώ να τον βλέπω να μην μπορεί να ανασάνει..Ευτυχώς δε χρειάστηκε νοσοκομείο γιατί ενεργήσαμε άμεσα λόγω εμπειρίας πια στις λαρυγγίτιδες. Του δώσαμε κορτιζόνη (45 σταγόνε soldesanil) και τον βγάλαμε στον καθαρό αέρα για μία ώρα. Συνήλθε κάπως και κοιμήθηκε. Τώρα είναι καλύτερα αν και έχει ακόμα βήχα και μπούκωμα :(:(:( Ξέρετε τι μου τη δίνει;; Όποτε βρίσκόμαστε με φίλους που έχουν παιδάκια που πηγαίνουν στον παιδικό κολλάει ΠΑΝΤΑ. Δε με πειράζει αυτό. Δεν αντέχω όμως που κάνει λαρυγγίτιδες..Δε γίνεται ρε γαμώτο να μην ερχόμαστε σε επαφή με κανέναν...Μα και αυτά τα παιδάκια που πάνε στον παιδικό είναι ΣΥΝΕΧΕΙΑ άρρωστα..Ε ρε τι με περιμένει όταν πάει σχολείο :?:?:?

Άννα Μαρία πολύ γέλιο η ξαδέρφη :lol::lol::lol: Στην κοσμάρα της :lol::lol::lol: Όσο για τη φίλη σου τι να πω...Μα καλά δεν ξέρουν ότι τα νεογέννητα δεν κάνει να έρχονται σε επαφή με μικρά παιδάκια;; Τόσο άνετοι είναι μερικοί;;; Πάντως γνώμη μου είναι να της πεις ότι καλό είναι να μην έρθει σε επαφή ο Αντρέας με παιδάκια μέχρι να σαραντίσει τουλάχιστον..Εδώ πάντως στα μαιευτήρια δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσουν παιδάκι να μπει. Είναι πολύ αυστηρά τα πράγματα.Να φανταστείς δεν άφησαν ούτε τον ανιψιό μου που ήταν 14 όταν γέννησα.Πολύ τρέξιμο η μαμά σου..Να ξεκουραστεί χρειάζεται και όλα θα ρυθμιστούν!

Με την υγρασία στο σπίτι όλα οκ;;;

Τι κάνεις Κατερινάκι-αδερφή ψυχή;; Ο Πανούλης όπως έγραψα και παραπάνω καλύτερα είναι τώρα αλλά πήραμε πάλι μεγάλη τρομάρα :(:(:( Η Αγγελικούλα σου καλά είναι;; Κάπως έτσι έγινε και με μένα όταν γέννησα. Η μόνη εξαίρεση ήταν η νονά του άντρα μου που πλάκωσε πριν σαραντίσω και μάλιστα χωρίς να το ξέρω..Ούτε να το θυμάμαι δε θέλω.

Αθανασία μου καλά κάνεις και γυρνοβολάς...Μακάρι να μπορούσα κι εγώ..Όλο έξω θα ήμουν! Τρελαίνομαι για βόλτες. Τα Χριστούγεννα λέω να το ξεσκίσω :lol::lol::lol::lol::lol: Να΄μαστε καλά βεβαίως γιατί με τις ιώσεις έχει φοβηθεί το μάτι μου..Να σου πω την αλήθεια κι εγώ τώρα τελευταία όταν βλέπω νεογέννητο με πιάνει κάτι..Πριν λίγο καιρό τίποτα. Γενικώς τις πρώτες σαράντα μέρες στο σπίτι τις θυμάμαι με φρίκη..

Τι κάνεις Κατερίνα;;; Τι καιρό κάνει εκεί στα βόρεια;;; Τα αντράκια σου καλά είναι;; Τι καλούδια έφτιαξες σήμερα;;;

Άννα Μαρία καμία δε μπήκε σήμερα ε;; Μόνο εγώ αλλά τις ώρες που μπαίνω μόνο τα βαμπίρ είναι ξύπνια :lol::lol::lol:

Πολλά φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια σε όλες!!!!

Μα που χαθήκατε :):):) Ελπίζω να είναι από τις βόλτες όπως εγώ !!!!

Ανθή μου πόσο λυπάμαι για τον Πανούλη, πέρσι εμένα ενώ δεν έχει άσθμα, έκανε συνέχεια ασθματικές κρίσεις και δίναμε κι εμείς soldesanil για να ηρεμήσει πολύ χάλια ούτε να το θυμάμαι δε θέλω.... :cry: Άντε λίγες μέρες μείναν για τα Χριστούγεννα και θα ξεκουραστείς!!!! Εδώ οι μέρες συνεχίζουν να είναι σχεδόν καλοκαιρινές και νομίζω δίκαια αποζημιώνομαι για το καλοκαιράκι που δε μπορώ να χαρώ :D:D:D ! Αααα όσο για τα μωρά μάλλον ξαναξυπνάει το μητρικό ένστικτο Ανθούλα κάτι σημαίνει αυτό..... Άντε ετοιμάσου για το 2012 ;):lol::lol::lol:

Άννα Μαρία μου τι έγινε πως τα πάτε με το μικρό στο σπίτι? Αφού όμως είσαι μόνη να μιλάς μέσα στο θεματάκι μας, μια χαρούλα σε κόβω :lol::lol::lol: .... Καλά αυτή η ξαδέρφη τώρα που το θυμήθηκα από τον Αρη κατέβηκε :lol:=))=))=)) Ότι να' ναι κι όποτε να' ναι..... 8-}8-}8-}

Άντε σας αφήνω να κάνω καμιά δουλείτσα γιατί θέλω να πάω και τη βολτίτσα μου μη ξεχνιόμαστε :D:D:D:-*:-*:-* !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι καλά που φάνηκαν δυο άνθρωποι εδώ μέσα!

Πω πω, τι τραβάτε ρε κορίτσια μ' αυτές τις αρρώστιες των μωρών... Περαστικές να είναι...

Εμείς εδώ προσαρμοζόμαστε. Ο μικρός ευτυχώς χτες ήταν πολύ ήσυχος, θήλαζε και κοιμόταν. Μόνο το βράδι ξύπνησε δέκα και μισή και δεν κοιμόταν με τίποτα. Σε κάποια φάση τον κοίμισα και ξάπλωσα κι εγώ, κι άρχισε πάλι να κλαίει. Έρχεται ο άντρας μου να τον αλλάξει, και έκλαιγε τόσο δυνατά που με πόνεσε το κεφάλι μου. Κλαίει σα σειρήνα. Αφού έβαλα την κουβέρτα πάνω απ' το κεφάλι μου κι έκλεινα τ' αφτιά μου. Οκ, είμαι πολύ κακή μάνα, αλλά δεν άντεχα!!! Τελικά τον ξαναέβαλα στο στήθος και ηρέμησε. Ευτυχώς μετά κοιμήθηκε δύο-οκτώ και εννιά-εντεκάμιση, κι εγώ κοιμόμουν μαζί του.

Από την υγρασία δυστυχώς δε γλιτώσαμε ακόμα. Ευτυχώς δεν υπάρχει υγρασία στα υπνοδωμάτια και στο σαλόνι που έχουμε τον μικρό. Σήμερα ήρθε ο υδραυλικός και μας άλλαξε το σωλήνα του πόσιμου νερού, που περνούσε ακριβώς απ' το σημείο που εμφανίστηκε αρχικά η υγρασία. Έβαλε εξωτερικό σωλήνα, και έκοψε την παροχή στο σωλήνα που είχαμε μέσα στον τοίχο. Οπότε, δε χρειάστηκε να σπάσει τον τοίχο. Ουφ, ελπίζω να ξεμπερδέψουμε απ' αυτό το πράγμα... Είναι και επικίνδυνο, αυτό σκέφτομαι.

Όσο για τις επισκέψεις, θέλουν όλες οι φίλες μιας θείας μου να έρθουν να με δουν. Μιλάμε για άτομα που δε γνωρίζω καν ή που τις έχω δει μια-δυο φορές! Και παίρνει η θεία μου τη μάνα μου και της λέει να κανονίσουμε να έρθουν όταν αναρρώσω. Εντάξει, αφού θέλουν να έρθουν δε θα τις διώξω, αλλά από πού κι ως πού δεν μπορώ να καταλάβω. Δεν είναι καν φίλες της μάνας μου!

Θέλω κι εγώ βόλταααααα!!!!!!!!!! Κάνει και καλό καιρό, και στον μικρό αρέσουν πολύ οι βόλτες, απ' ό,τι καταλάβαμε. Αλλά το σκέφτομαι, γιατί όποτε του καπνίσει ξυπνά και θέλει φαΐ και δεν είμαι ακόμα σε φάση να θηλάζω δημόσια, μια που ακόμα κάνει μισή ώρα να πιάσει τη θηλή και τέτοια. Δεν ξέρω αν σας το είπα, αλλά όποτε τον βάλω στο στήθος, τρώει τα χέρια του, τρώει τη μπλούζα μου, τρώει το σουτιέν μου, τα πάντα εκτός απ' το βυζί μου! Οπότε, δεν είμαι τώρα να κάθομαι σε καφετέρια και να κυνηγώ τον Αντρέα με το βυζί στο χέρι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μας!! Τι κάνετε??Εχω μέρες να γράψω και δεν θυμάμαι από πότε!!! :lol::lol: Για να γράψω τα νέα μας το λέω!! :lol: Ειμαστε καλά..ο Στεφανάκος μου έβαλε εμβολιο χθες και ηταν γκρινιαρούλης και δυστυχώς σήμερα αρχισε πάλι το μπουκωμα και μυξούλα.Εμενα μου ήρθε περίοδος και εδω και 3 μέρες νιωθω τρομερή αδυναμία και κούραση αλλά κατά τα άλλα καλά! :lol:

Εχω να ετοιμασω γλυκά αυριο για τη Δευτερα που γιορτάζει ο αντρας μου και θα κεράσω και στο σχολείο, οποτε θα την βγαλω στην κουζίνα.Αστε που τη Δευτερα ίσως έρθουν φίλοι να ευχηθούν αλλά επειδή είναι δυσκολη μέρα για μένα με τη δουλειά αποφάσισα αν ερθουν θα παρουμε πίτσες! ΕΙναι πολυ γαϊδουριά???Δεν προλαβαίνω αλλιώς με το μωρό και τη δουλειά! Θα φτιάξω και γλυκό να έχω και φτάνει...

Αντε να ερθουν τα Χριστούγεννα να ξεκουραστούμε λίγο...

Αννα Μαρία λογικό που δεν πήρε πολύ βάρος...ετσι κάνουν όλα τα μωρά στην αρχή...

Αθανασία μου το έριξες στις βόλτες ???Και καλά κάνεις!!

Ανθή μου περαστικά στον Πανούλη σου...δυσκολο οταν αρρωσταίνουν τα μικρά μας...

Κατερινα, Καγκουράκι, Μαρία Ζ, κάλλι, Ολια και οσες ξεχνω πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, εσύ κερνάς και στη γιορτή του άντρα σου; Ευτυχώς η γιορτή του γιού σου πέφτει στις διακοπές των Χριστουγέννων! Εγώ μόνο στη γιορτή μου κερνάω στο σχολείο, φέτος ευτυχώς θα λείπω! Πολλοί πάντως, τώρα που το σκέφτομαι, κερνάνε για τη γιορτή του άντρα/της γυναίκας τους, για τις γιορτές των παιδιών τους, για τις προαγωγές των συζύγων τους, κι άλλα τέτοια! Μια φορά κάποιοι κέρασαν επειδή τα πήγαν καλά όταν ήρθε να τους δει ο επιθεωρητής!! Εντάξει, όπως καταλαβαίνεις, απλά αφορμή ψάχνουμε για να τρώμε!!! Η πρώτη χρονιά στο εσπερινό ήταν η χρονιά της κούπας! Με το παραμικρό παραγγέλλαμε κούπες, που τις κάνουν τέλειες στην περιοχή. Η δεύτερη χρονιά ήταν η χρονιά της κολοκοτής (γλυκιά κολοκυθόπιτα). Δεν παίρναμε απ' έξω, έφερναν διάφοροι. Κι εγώ πήρα μια φορά! Φέτος δεν ξέρω τι χρονιά είναι, αν και νομίζω είναι η χρονιά της μεγάλης πείνας!

Δεν αγχώνομαι για το βάρος του μικρού, αφού κάνει κακά και κοιμάται, σημαίνει χορταίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;

Εμείς μάλλον..καλά..Μην το ματιάσω.Το πρωί του ξαναδώσαμε soldesanil γιατί τον έπιασε κρίση βήχα και έβγαζε τους γνωστούς λαρυγγικούς ήχους (όχι όμως συνεχόμενα) αλλά μετά ήταν ΟΚ. Μάλιστα πήγαμε και μια εκδρομούλα! Περάσαμε όμορφα! Ξεσκάσαμε και ξεφύγαμε ;) ! Αν αυτό το βράδυ περάσει με ηρεμία πάει να πει ότι το ξεπεράσαμε. Αχ, μακάρι.

Αθανασία μου σου αξίζουν οι καλοκαιρινές μέρες! Όλο το καλοκαίρι τρέχεις και δε φτάνεις. Τώρα πρέπει να απολαύσεις! Έχεις κι εσύ εμπειρία από soldesanil ε;;; Τραγικό είναι να βλέπεις το παιδάκι σου να μην μπορεί να ανασάνει καλά..Καλά να είναι τα μωράκια μας και τίποτα άλλο..Όσο για το μητρικό ένστικτο..μπορεί να ξαναχτύπησε. Δεν είναι και εξακριβωμένο βέβαια :lol::lol::lol: Είναι δύσκολη απόφαση τώρα που ο Πάνος μεγάλωσε και όλα είναι πιο εύκολα. Από την άλλη βέβαια δε θα ήθελα να τον αφήσω χωρίς αδερφάκι. Σκέφτομαι όμως και τις δύσκολες εποχές και τα άγχη που θα ξαναπεράσω κλπ κλπ κλπ. Ουφ...Μπλεγμένα τα έχω :?:?:lol::lol::lol:

Μαράκι γαϊδουριά οι πίτσες;;;;; Το έχω κάνει άπειρες φορές :lol::lol::lol: Απλά φτιάχνω και κανά σουφλέ και σαλάτα για να πω ότι κάτι έκανα και εγώ :lol::lol::lol: Τα γλυκά εννοείται πάντα απ΄έξω!

Σε εσένα έκανα αίτημα φιλίας στο fb ή σε καμιά άλλη;;; Είχε και άλλες κοπέλες με το όνομά σου :roll::roll::roll::?:?:?:?

Άννα Μαρία τι κάνετε;;; Αχ αυτός ο θηλασμός..Πολύ δύσκολος. Εγώ δεν κατάφερα πάντως να του δώσω στήθος του δικού μου. Σαράντα μέρες ήπιε το γάλα μου και το έβγαζα με θήλαστρο..Στις 40 μέρες φρίκαρα γιατί δεν κοιμόμουν όταν κοιμόταν το μωρό προκειμένου να βγάλω γάλα..Τα έπαιξα.Τέλος πάντων. Περασμένα ξεχασμένα! Δε μας έχεις πει..Σε ποιον μοιάζει ο Αντρέας σου;;;;Όσο για τις επισκέψεις που λες από τις φίλες της θείας σου, μου φαίνεται ότι ο κόσμος δεν έχει τι να κάνει και ψάχνει τρόπους για να σκοτώσει την ώρα του..Τι να πω πια..Τις έχεις δει 1-2 φορές και θέλουν να έρθουν σπίτι;;; Δε θα προλαβαίνεις να δέχεσαι κόσμο σε λίγο καιρό..Κουράγιο :lol::lol::lol: Να μου φιλήσεις το μωράκι σου!

Δε βλέπω κίνηση πάντως..Πού είστε βρε κορίτσια;;;;;;;;

Αυτά τα νέα μας! Αύριο λέμε να στολίσουμε! Βαριέμαι λίγο τη διαδικασία αλλά το αποτέλεσμα μου αρέσει πάαααρα πολύ και σίγουρα θα αρέσει και στον Πανούλη μου!

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι κι εγώ σαν τη τρελλή πρωί πρωί :lol::lol::lol: Με ξύπνησε ο μικρός μάλλον έβλεπε κάποιον εφιάλτη... :( Τεσπα μετά ξύπνησε κι ο άντρας μου του έφτιαξα καφέ και τώρα ύπνος γιοκ.... Περιμένω να ξημερώσει να κάνω καμιά δουλειά πριν πάω εκκλησία, οπότε όταν γυρίσω να μην έχω πολλά... Φυσικά ο μικρός ξανακοιμήθηκε αφού μας ξύπνησε το χρυσό μου το παιδί ~x(:lol::lol::lol: ....

Άννα Μαρία δύσκολος ο θηλασμός, εγώ δεν τα κατάφερα δυστυχώς, με είχε πιάσει πανικός, δεν είχα θηλή μου τις μάτωσε και τις 2 :o (τη 2η μέσα από τη βοηθητική πλαστική μεμβράνη), δεν ήξερα και πως να το βάλω το παιδί να την πιάσει, εντωμεταξύ αυτό να χτυπιέται από την πείνα, ο έξυπνος ο άντρας μου να φωνάζει ''πεινάει το παιδί δως του ξένο να μη βασανίζεται'' με αποτέλεσμα τα νεύρα κρόσια παίρνω κι εγώ το γιατρό μου έτσι όπως ήμουν του λέω δώσε μου τώρα χάπι να το κόψω, όσο είχα γιατί φαντάζομαι δεν είχε προλάβει να κατέβει αφού ήμουν στην 3η ή 4η μέρα κι εγώ η χαζή νόμιζα ότι δεν είχα γάλα.... Τώρα βέβαια που το σκέφτομαι έκανα μεγάλη βλακεία που δεν θα επαναλάβω με τίποτα στο 2ο, αφού τώρα ενημερώθηκα αρκετά διαβάζοντας περι θηλασμού κι εδώ στο μαμμυ αλλά και γενικά... Μπράβο σου που το προσπαθείς και δε το βάζεις κάτω... Όσο για τις φίλες της θείας σου τι να πώ, εγώ μάλλον θα το ξέκοβα στη θεία σου να τους το πει κι όπως θέλουν ας το πάρουν, που νομίζουν ότι θα πάνε βόλτα να ψυχαγωγηθούν :shock::o .....

Μαράκι μου τι εννοείς πίτσες=γαιδουριά?????????? Δεθα τις πληρώσεις? Άκου εκεί, άμα δε τους αρέσει να μη πληρώσουν φεύγοντας :lol::lol::lol: Δε ξέρω αν θα με πείτε ανεπρόκοπη αλλά εγώ όταν έχω γιορτή ασχολούμαι περισσότερο με το καθάρισμα του σπιτιού, γλυκά και φαγητά απ' έξω, αφού δεν το' χω και ιδιαίτερα.... Εντάξει αν καλέσω κάποιο για να του κάνω το τραπέζι αποκλειστικά, θα μαγειρέψω όπως πχ στην επέτειο γάμου μου, αλλά γενικά δεν τρελλαίνομαι.... Κοίτα λοιπόν το Στεφανάκο σου και μην τρελλαίνεσαι..... ;);)

Ανθή μου χαίρομαι πολύ που είναι καλύτερα ο Πανούλης γιατί όπως προείπα έχω εμπειρία..... Περάσατε όμορφα χθές μπράβο!!!! Λοιπόν μη σκέφτεσαι τα ''αρνητικά'' ενός νέου μωρού (αν υπάρχουν), γιατί αν σκεφτόμασταν έτσι (δηλ σε τι κόσμο θα ρθούν, πως θα τα καταφέρουμε κλπ) νομίζω δε θα κάναμε καθόλου παιδάκια.... Να σκέφτεσαι ότι ο Πανούλης θέλει σίγουρα παρέα και το θαύμα του να φέρνεις στον κόσμο μια νέα ζωή :):):) !

Σας αφήνω τώρα θα ξαναμπώ μετά φιλάκια σε όλες!!!!! :x:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

χαθηκα λιγο,χθες παλι ημουν χαλια το στομαχι μου ανακατευοταν,το κεφαλι μου πονουσε και ολο μου το σωμα πονουσε,ο Δημητρης παλι με μυξες και βηχα και ο Γιωργος βηχα κι αυτος,τι πραμα κι αυτο φετος :twisted::twisted: να μην μπορουμε να σηκωσουμε κεφαλι με τις κωλοιωσεις που παμε και βρισκουμε :evil: τελοσπαντων σημερα ειμαι πολυ καλυτερα με πιανει το στομαχι μου που και που αλλα ενταξει.....σημερα στολισαμε κιολας τα παιδια μεσα στην τρελη χαρα να με βοηθανε να στολιζουν κι αυτα κι ο μικρος μολις ειδε το δεντρο ενθουσιαστηκε

Μαρακι τι γλυκο θα κανεις τελικα;;γιορταζει και ο μεγαλος μου γιος αλλα δεν θα φτιαξω τιποτα ενα γλυκακι μονο σιροπιαστες φωλιτσες με σοκολατα θα φτιαξω ,μια χαρα θα ειναι οι πιτσες και μην το σκεφτεσαι και καθολου!!!περαστικα στο μωρακι μας το καημενουλι δεν μπορω καθολου να αρρωσταινουν τα παιδια αλλα τι να κανουμε.....

Αννα Μαρια γιατι πηγατε τοσο νωρις κιολας παιδιατρο;;εμεις πρωτη επισκεψη παμε στον μηνα και δεν χρειαζεται να το ζυγιζεις τοσο συχνα αγχος ειναι και τιποτα αλλο,αν βρεχει αρκετες πανες την ημερα σημαινει οτι τρεφεται σωστα,η μαμα σου ειναι καλυτερα;;καλα κι αυτες οι θειες τωρα σε θυμηθηκανε αν ειναι δυνατον πως νευριαζω με τετοια ατομα ενω δεν εχεις σχεσεις οτι θυμουνται χαιρονται.............

οσο για τον θηλασμο ανοιξατε μεγαλο θεμα εγω στα δυο πρωτα δεν τα καταφερα παραμονο για 2 μηνες με το ζορι γιατι εδινα συμπληρωμα βλεπετε δεν ειχα ουτε ενημερωση αλλα ουτε και στιριξη απο την παιδιατρο μου,τα παιδια μου ειχαν και πολλους κολικους κιολας κι εκλαιγαν πολυ και δεν ξεραμε τι να κανουμε δεν εχεις γαλα και πεινανε μου λεγανε δωσε συμπληρωμα τελοσπαντων αν δεν ξερες αυτα γινονται,στον τριτο ομως εβαλα τοσο πεισμα, ενημερωθηκα,διαβασα και καταφερα να τον θηλασω 8 μηνες αποκλειστικα και αποθηλασα αναγκαστικα γιατι υπηρξε ενδεχομενο να κανει ο μεγαλος μου επεμβαση στην τσουτσου τοτε, που τελικα δεν χρειαστηκε αλλα επρεπε να λαβω μετρα δεν μπορουσα να μην ειμαι μαζι του σε τετοια στιγμη,και εχω να λεω οτι δεν υπαρχει γυναικα να μην εχει γαλα ολες μπορουμε να θηλασουμε απλα δεν γνωριζουμε καποια βασικα πραγματα και δυστηχως οι γιατροι δεν βοηθανε οσο θα επρεπε.....

Αθανασια βολταρεις εε;;;φανταζομαι εκεις τι καιρο σας κανει,αφου εδω κι εχουμε λιακαδα και ανεβασμενη θερμοκρασια γιαυτο και βγηκαν οι ιωσεις στη φορα,βλεπω το πασχα να εχουμε χιονια

Ανθη μη σκεφτεσαι αρνητικα βαλτε μπροστα ,ο Πανουλης θελει αδερφακι!!!περαστικα σας κιολας κι εγω δινω soldesanil καμια φορα με εντονο βηχα και κανει θαυματα

δεν θυμαμαι κατι αλλο,σας φιλω ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...