Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

κατερινουλες μου χρονια σας πολλα και πολυ πολυ ευτυχισμενα!!!!τι θα μας κερασετε?(να μην χασω εγω)!!πως περασατε την χθες???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Α, ναι! Να ευχηθώ κι εγώ σε όσες γιόρταζαν αυτές τις μέρες!

Να ζήσετε κορίτσια, κι ό,τι ποθείτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα πια αφου γεννηθηκε κι ο αντρεας ειμαστε ολες μανουλες εδω μεσα,σωστα????σας αφιερωνω λοιπον το παρακατω!!!!

Ένα μωρό ρώτησε το Θεό,

"Μου λένε πως θα με στείλεις στη Γη αύριο, αλλά πώς

υποτίθεται πως θα ζήσω εκεί που είμαι τόσο μικρό και αβοήθητο;"

"Ο φύλακας άγγελός σου θα είναι εκεί να σε περιμένει και θα σε προσέχει."

Το παιδί ξαναρώτησε, "Πες μου όμως, εδώ στον παράδεισο για να είμαι ευτυχισμένο δεν έχω παρά μόνο να τραγουδώ και να γελώ."

Ο Θεός είπε, "Ο φύλακας άγγελός σου θα τραγουδά και θα γελά για σένα.

Και θα νιώθεις την αγάπη του και θα είσαι πολύ χαρούμενο."

Το παιδί όμως ξαναρώτησε, "Και πως θα καταλαβαίνω τι μου λένε οι άνθρωποι όταν μου μιλούν αν δεν ξέρω την γλώσσα;"

Ο Θεός είπε, "Ο φύλακας άγγελός σου θα σου πει τις πιο όμορφες και

γλυκιές λέξεις που θα ακούσεις ποτέ και με πολύ υπομονή και φροντίδα, ο

άγγελός σου θα σου διδάξει πως να μιλάς."

"Και ποιος θα με προστατεύει;"

Ο Θεός είπε, "Ο φύλακας άγγελός σου θα σε προστατέψει ακόμα κι αν αυτό σημαίνει να δώσει την ίδια του τη ζωή."

Όταν ήρθε η στιγμή ν΄ αφήσει τον Παράδεισο, το παιδί ρώτησε με βιασύνη, "Θεέ

μου, εφόσον είναι να φύγω τώρα, πες μου σε παρακαλώ το όνομα του

αγγέλου μου."

"Απλά θα τη φωνάζεις.... ΜΑΜΑ."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου τι κάνετε?

Καταρχήν χρόνια πολλά στις Κατερίνες μας για εχθές!!!

Καμιά Στέλλα έχουμε? χρόνια πολλά!!!

Πάω να σας διαβάσω!!!

Φιλιααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία μου να σας ζησει κοπέλα μου!!! Με συγκίνησε η ιστορία σου...γενικά οι ιστοριες τοκετου με συγκινούν κι ακόμη περισσοτερο τωρα που εχω γεννησει...

Να ειναι πάντα γερό το παιδάκι σας, να εχει την υγειά του και εσεις να ειστε καλά να τον μεγαλώσετε.

Δυσκολη η φαση της καισαρικης, αλλα ειμαι σιγουρη ότι με ενα βλεμμα του μικρού σου θα τα ξεχνας όλα...

Κάλλι μου πόσο με συγκίνησες με αυτο που εγραψες....τα λεει ολα!!

Μαρια Ζ..πολλα φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ομορφες ευχουλες,να ειστε καλα πολλα φιλια σας στελνω,και να ευχηθω κι εγω Κατερινακι πολυχρονη,γερη και ευτυχισμενη να εισαι να σε χαιρετε η οικογενεια σου!!!

σημερα το πρωι εκανε και ο μικρος μου εμετο δυο φορες αλλα ευτυχως τωρα ειναι καλυτερα,αυτες οι κωλοιωσεις αν δεν περασουν απο ολους δεν γινεται :twisted::twisted:

Ανθη μου δεν ειχα κοσμο,το μεσημερι εκανα το τραπεζι στα πεθερικα μου και μετα τιποτα,το απογευμα πηγαμε σε ενα παιδικο παρτυ σε μια συμμαθητρια του μεγαλου μου,τιποτα το ιδιαιτερο ησυχια.....εσυ πως πηγε με την συναντηση γονεων;;;

Αθανασια μου δεν εκανα τιποτα το ιδιαιτερο,νηστευουμε κιολας το μεσημερι ειχα καλαμαρακια γεμιστα,μυδια σαχανακι,μανιταρια σωτε,σαλατες και γλυκο εκανα μπακλαβα αν και αυτες τις μερες ολο και κατι φτιαχνω δεν ησυχαζω ποτε περναω πολλες ωρες στην κουζινα,προχτες εκανα ενα νηστισιμο κεικ και ειχα τον μικρο βοηθο εριχνε τα υλικα και ανακατευε ο μπομπιρας ειχε πολυ γελιο :D ποτε τελειωνεις με τις ενεσεις;;

Αννα Μαρια μου μας ελειψες!!! σου ξαναευχομαι να σας ζησει ο μικρουλης να ειναι γερος , πολυ ομορφη η εμπειρια σου αν εξαιρεσουμε τους πονους και την ταλαιπωρια σου,μην σκεφτεσαι τα αρνητικα αφου ολα πηγαν καλα αυτο εχει σημασια μονο,ειδες τι περιεργο συναισθημα στην αρχη;;κι εγω μετα την πρωτη μου γεννα θυμαμαι τον κοιτουσα κι ελεγα αυτο το πλασματακι μεγαλωσε μεσα μου;;μου φαινοταν απιστευτο κι ομως ειναι το μεγαλυτερο θαυμα!!!!και σιγα σιγα θα το συνειδητοποιησεις οτι εγινες μανουλα με τον καιρο θα μπειτε σε σειρα και θα ειναι ολα πιο ευκολα,οσο για τον θηλασμο καπως ετσι ειναι τα μωρα απο ενστικτο ξερουν πως να θηλασουν λες και θηλαζαν κι απο χθες εσυ προσπαθησε το οσο μπορεις το θεμα ειναι να εδραιωθει ο θηλασμος μετα ολα γινονται αυτοματα καθε αρχη και δυσκολη,και τα δικα μου ειχαν τριχες και ειδικα στην πλατη αλλα πεφτουν γρηγορα δεν μου φαινεται καθολου περιεργο

Καλη μου πολυ ομορφο και συγκινητικο αυτο που μας εγραψες,δεν θα σας αφησω παραπονεμενες ενα γλυκακι θα σας βαλω ;);):lol::lol:

Μαρακι μου πως εισαι απο το πεσιμο;πολλα φιλακια στο κουκλακι σου!!!

Κατερινιω εσεις πως περασατε χθες;;

κοπιαστε για μπακλαβα:

IMGP1206.jpg[/attachment:q4qauskc]

post-12542-13873938220013_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλίτσες τι κάνετε?

Ευχαριστώ πολύ όλες για τις γλυκές ευχές σας. Κατερινάκι να μας χαίρονται!

Εχει πάει την μικρή ο άντρας μου σε παιδότοπο και αφού έκανα τρελό σίδερο είπα να μπω να πω ένα γεια στην ομορφη παρεούλα μας.

Δεν ήταν και τιποτα το ιδιαίτερο στο Golden Hall αυτό με τον Μίκυ, είχε πολύ κόσμο και το είχαν στήσει σε αρκετά στενό μέρος. Εβγαιναν ο Μίκυ με την Μίνυ κάθε μία ώρα και φωτογραφιζόντουσαν με 60 παιδάκια την φορά και γύρω γύρω μπορούσαν ή να ζωγραφίσουν ή να τους βάψουν τα χεράκια και το πρωσωπάκι ή να γράψουν ευχές και να τις βάλουν σε ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο. Στην αρχή είπα να μη στηθώ στην ουρά για φωτογραφία αλλά γκρίνιαζε η μικρή και ήθελε να την πάρει αγκαλιά ο Μίκυ οπότε δεν τη γλίτωσα. :lol::lol::lol:

Μόλις γύρισαν θα διαβάσω τα νέα σας μετά ή αύριο

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Άννα Μαρία χάρηκα πολύ που διάβασα τα νέα σου!!!!! Να σου ζήσει κοριτσάκι μου ο Αντρίκος!!!Πάντα ευτυχισμένο και υγιές εύχομαι να είναι το βλασταράκι σου! Δε μπορείς να φανταστείς πόσο τυχερή είσαι που δε σε δυσκόλεψε καθόλου ο θηλασμός! Όλα μια χαρά λοιπόν! Μη στεναχωριέσαι για την καισαρική. Σημασία έχει που όλα πήγαν κατ' ευχήν και κρατάς στην αγκαλίτσα σου ένα υγιέστατο μωράκι. Τώρα νιώθεις καλύτερα;;; Όποτε μπορείς να μπαίνεις να μας λες τα νέα σας και εννοείται ότι περιμένουμε φωτό του άντρα !!!!

Αθανασία μου δεν το θυμόμουν αυτό με τις ενεσούλες! Μπράβο που τελειώνεις! Άντε, εύχομαι πολύ πολύ σύντομαι να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα και να είσαι η επόμενη εγκυούλα της παρεούλας μας ;) !

Ευτυχώς η ενημέρωση κύλησε ομαλά και μετά περάσα πολύ όμορφα! Πήγαμε οικογενειακώς στο mall και μετά στο σπίτι των κουμπάρων μας που έχουν 2 παιδάκια και έτσι πέρασε και ο Πάνος καλά και εμείς! Ξεκουράστηκα!

Μαράκι κουράζεσαι πολύ και γι' αυτό σε παίρνει ο ύπνος από νωρίς. Μωρό παιδί και δουλειά δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα του κόσμου :?:?:?:? Ζωήρεψε το κουκλί ε;;; Όσο μεγαλώνει θα σας τρελαίνει ακόμα πιο πολύ με τα καμώματά του :D:D ! Να μου τον φιλήσεις!

Κάλλη μου πολύ όμορφο αυτό που έγραψες για τον φύλακα άγγελο - μαμά! Πολύ συγκινητικό! Καλά είναι το κοριτσάκι σου με τη φαγούρα τώρα;; Υποχώρησαν οι κοκκινίλες;;

Βρε Κατερινάκι είσαι πραγματική επαγγελματίας στην κουζίνα! Φοβερή εμφάνιση το γλυκό σου!!!! Αχ και να μπορούσα να το τσακίσω το κομματάκι =p~=p~=p~ Μου τρέχουν τα σάλια...Είσαι φοβερή!

Κατερινάκι- καγκουράκι με κάνεις να νιώθω καλύτερα με το event του Mickey στο golden hall γιατί είχα στεναχωρηθεί που δεν μπορούσα να πάω και τον Πάνο..Γενικώς δεν το αντέχω να βρίσκομαι σε χώρους με πολύ κόσμο..Με πιάνουν τρελά νεύρα...Άσε που φοβάμαι και τις ιώσεις για τον Πάνο :?:?:?:?:? Είχα κι εγώ σίδερο σήμερα αλλά ευτυχώς όχι πολύ ;) .

Αύριο θα πάμε τον Πάνο σε παιδοχειρουργό να δει το πουλάκι του γιατί είναι πάαααααρα πολύ κλειστό. Δεν κατεβαίνει σχεδό καθόλου :(:( ..Τον είχαμε πάει και παλιότερα αλλά μας είχε πει ότι πρέπει πρώτα να κόψει την πάνα και μετά να τον ξαναπάμε. Την πάνα την έχει κόψει από το καλοκαίρι αλλά είπαμε να τελειώσουν πρώτα οι διακοπές και μετά..Έχω άγχος και δε θα ήθελα το παιδάκι μου να κάνει επέμβαση παρόλο που ξέρω ότι είναι μια επέμβαση ρουτίνας και πολλά παιδάκια έχουν κάνει. Και μόνο που σκέφτομαι όιτ θα ναρκώσουν το ζουζούνι μου με πιάνει τρέλα :roll::roll::(:(:( ..Μακάρι να μη χρειαστεί βρε κορίτσια :ympray::ympray::ympray:

Να σας πω και κάτι που μου έσπασε λίγο τα νεύρα τώρα.Μπορεί να μη συμφωνήσετε μαζί μου αλλά εγώ τσαντίστηκα.Πήγαμε σήμερα να δούμε στο μαιευτήριο ένα φίλο του άντρα μου που γέννησε η γυναίκα του. Τέλος πάντων, περιμέναμε μια ώρα μέχρι να δούμε το μωρό γιατί πετύχαμε φάση θηλασμού.Μας έφερε λοιπόν όσο περιμέναμε φωτό του παιδιού. Του λέω: "τι μας έφερες ρε φωτό, δε θα το δούμε live το μωρό;;;". Ναι, ναι απαντά εκείνος. Όταν λοιπόν τελείωσε το τάισμα και μπήκαμε μέσα, σε 1 λεπτό βγήκε έξω ο φίλος του άντρα μου και φώναξε τη νοσοκόμα να πάρει το μωρό. Λες και ήρθαν οι λεπροί, οι αρρωστιάρηδες....Τα πήρα πιο πολύ γιατί όταν είχα γεννήσει εγώ και ήρθαν σε μένα, το μωρό το είχα κοντά μου και δε φώναξα να το πάρουν για να μην κολλήσει σύφιλη...Όπως και δεν το έκανα με κανέναν που ήρθε να δει το μωράκι μου κι εμένα..Ήξερα ότι οι φίλοι μου δεν είναι τόσο ασυνείδητοι ώστε να έρθουν άρρωστοι..Να σας πω ότι η κοπέλα ήταν σε μονόκλινο και δεν υπήρχε θέμα πολυκοσμίας και με το επισκεπτήριο άλλων..Τα πήρα στην κράνα. Επίσης, ζήτησε να δει τον Πάνο σε φωτό και όταν τον είδε είπε πως είναι κεφάλας :evil::evil::evil: Εντωμεταξύ το παιδάκι μου δεν έχει καθόλου μεγάλο κεφαλάκι...Τον είχα βάλει και φωτό και το θυμάστε..Μου ήρθε να του ρίξω κανά καντήλι εκείνη την ώρα αλλά σεβάστηκα το χώρο και τη στιγμή..Τέλος πάντων. Αυτά τα νέα μου. Δε φταίει άλλος..εγώ φταίω που ξιλώθηκα για να τους πάρω δώρα...Αυτάαααααα...

Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες

Ανθη μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια μακαρι να ειμασταν κοντα και να μπορουσες να δοκιμασεις τον μπακλαβα μου κι εγινε και πολυ ωραιος ζουμερος ο αντρας μου τρελαθηκε μιαμμμμ!!!

οσο για τον φιλο σας τι να πω κεφαλας ειναι αυτος να του πεις ακου κει τι ειπε ο ανθρωπος οταν μεγαλωσει λιγο το μωρο και πατε επισκεψη πες του κι εσυ τα ιδια και χειροτερα θα του αρεσει μετα;;για την κλινικη σιγουρα ειναι υπερβολικος ολες γεννησαμε και ξερουμε οτι καθε υπευθυνο ατομο δεν θα πηγαινε επισκεψη σε νεογεννητο με ιωση ετσι δεν ειναι;;παντως σε τρομαζουν και οι γιατροι θα τους ειπαν να προσεχουν με τις ιωσεις και χιλια δυο αλλα και αν ειναι και το πρωτο τους σιγουρα θα ειναι πανικοβλημενοι αλλα δεν εχουν μονο αυτοι μωρο ε μην τρελαθουμε κιολας,και εγω και τα τρια τα ειχα μαζι μου και ποτε δεν εκανα ετσι ο αλλος ερχεται για να δει το μωρο και να ευχηθει οχι να του φερομαστε σαν να εχει λεπρα ελεος πια,καποια ατομα λες και μονο αυτα εχουν μωρα οι αλλοι δεν ξερουν κι εγω πολυ νευριαζω με κατι τετοιες συμπεριφορες χεστους μωρε.............. αχ μαυτα τα πουλακια μας :o:o:D θεμα μεγαλο ανοιξες τωρα,ποτε το ανοιξατε πρωτη φορα;;υπαρχει περιπτωση να το ανοιξει ο γιατρος και να μην χρειαστει επεμβαση αλλα και να χρειαστει ειναι επεμβαση ρουτινας σε καταλαβαινω ομως πως νιωθεις ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι,ο μεγαλος μου εχει ανελκομενους ορχεις και υπηρχε περιπτωση για επεμβαση, την τελευταια φορα που μας ειδε παιδοχειρουργος μας ειπε πως ειναι ενταξει οσο μεγαλωνει βαραινουν οι ορχεις και σταθεροποιουνται ,απλα το ελεγχουμε εμεις απο εδω και περα,ο ανηψιος μου εκανε επεμβαση περυσι για φιμωση και ειναι ενταξει τωρα,θελει πολυ προσοχη παντως απο την ωρα που θα το ανοιξει ο γιατρος μετα πρεπει να εχουμε απο κοντα τα παιδια να μαθουν να το ανοιγουν σωστα,τα μεγαλα μου το ανοιγουν στο μπανιο καθε φορα μονα τους εχουν μαθει πια,τον μικρο τον ανοιγω εγω προς το παρον, κοριτσια που εχετε αγορια τα πουλια και τα ματια σας!!!!

Κατερινακι φανταζομαι κοσμος και χαμος μαυτον τον Μικυ πια και ο μικρος μου τρελενεται αλλα να περιμενεις για μια φωτογραφια φανταζομαι σπαστικο που θα ηταν τελοσπαντων αφου χαρηκε η Αγγελικη χαλαλι η ταλαιπωρια,στην Καστορια ετοιμαζουν το χωριο του αγ.Βασιλη λεμε να παμε κοντα στα χριστουγεννα θα ξετρελαθουν τα παδια!!!

χθες εφτιαξα πιτα και ο μικρος ηθελε κι αυτος ζυμαρι ο μικρος σεφ!!! τρομαρα του περιττο να πω εγινε απο πανω ως κατω μεσα στο αλευρι ενας χαμος θα σας βαλω φωτο να τον δειτε !!!

οι αλλες που εξαφανιστηκατε παλι μονη μου θα μιλαω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια,

Αννα Μαρία να σου ζήσει το αντράκι σου. Μπράβο που τα καταφέρνεις με τον θηλασμό μην το βάλεις κάτω ο Αντρίκος ξέρει καλά τι πρέπει να κάνει. Μη στεναχωριέσαι για την καισαρική σημασία έχει που είστε και οι δύο καλά. Οσο για τα συναισθήματα καθώς περνούν οι μέρες και κρατάς αγκαλιά το θαυματάκι σου πιστεύω οτι το έχεις καταλάβει πλέον οτι είσαι μανούλα και αυτό το πλασματάκι βγήκε απο μέσα σου. Α φαντάζομαι το 22 να είναι ο τυχερός σας αριθμός.

Αθανασία πέρασε ο καιρός άλλη μία και μετά βάζεις μπρος για το αδερφάκι του Λευτεράκου σου.

Κάλι πολύ συγκινητικό αυτό που μας αφιέρωσες...απλά τέλειο!!!!

Μαράκι όντως δύσκολος συνδυασμός η δουλειά και ένα μπεμπακι πίσω με πολλές τύψεις αλλά αν δεν μπορείς και διαφορετικά τι να κάνεις.

Κατερινιώ μου άνοιξες την όρεξη μεσημεριάτικα με τα θαλασσινά σου εμεις σήμερα έχουμε σπανακόρυζο,πρώτη φορά θα φάει και η μικρή, για να δούμε...

Πολύ της κουζίνας σου βγήκε ο Δημητράκης, έφτιαξα και εγώ κέικ το σάββατο μαζί με τη βοηθό μου, ήθελε όλα μόνη της ... μου γύρναγε τις ταχύτητες στο μίξερ...κάποια στιγμή το είχα ανοιχτό και το έβαλε μπρος και πετάχτηκε το μίγμα απο τον αναδευτήρα...μια ομορφιά στο τέλος πασαλοίφτηκε ολόκληρη γιατι ήθελε να γλείψει και το μπολ, και φυσικά μόλις το βγάλαμε απο τον φούρνο ήθελε να δοκιμάσει.

Ανθή μου και εγώ στη θέση σου θα τσαντιζόμουν λίγο (τι αδερφές ψυχές είμαστε άλλωστε) :lol::lol: και εγώ βρίσκω λίγο υπερβολική την συμπεριφορά του, σίγουρα δεν πάει κανένας λογικός άνθρωπος άρρωστος να δει ένα νεογέννητο. Οσο για τον Πανούλη ελπίζω να είναι όλα καλά και να μην χρειαστεί επέμβαση. Πωπω πρέπει να είναι πολύ αγχωτικό αυτό με τα πουλάκια των αγοριών θυμάμαι Κατερίνα που το είχες αναφέρει για τα δικά σου.

Νομίζω έγραψα πολλά

Φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Εμείς δε δυσκολευόμαστε εδώ με τον Αντρεάκη, φυσικά εγώ δεν κάνω τίποτε άλλο όλη μέρα από να τον θηλάζω, να τον αλλάζουμε με τον άντρα μου ή μόνη μου, και να τον κοιμίζω. Ρε κορίτσια, το βράδι δεν ξυπνάει για να φάει. Δυο νύχτες που τον έχουμε στο σπίτι, κοιμάται εξάωρο και τελικά τον ξυπνώ εγώ για να τον ταΐσω. Μετά τη μέρα θηλάζει πολύ συχνά, κάνει κακά και δε φαίνεται να πεινάει. Αλλά μήπως το βράδι πρέπει να τον ξυπνώ εγώ ανά τρίωρο;

Χτες πονούσα πάρα πολύ, και δεν μπορούσα να κάνω απολύτως τίποτα. Μόνο θήλαζα τον Αντρέα, ακόμα και μπάνιο τον έκαναν η μάνα μου με τον άντρα μου. Ευτυχώς σήμερα είμαι πολύ καλύτερα.

Για το πουλάκι του ρώτησα τον παιδίατρο και μου είπε ότι αυτό ανοίγει από μόνο του και μπορεί να χρειαστεί κάποια χρόνια. Είναι σπάνιες οι περιπτώσεις που υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Ανθή, πολύ ευγενικός ο φίλος σας! Άκου να πει το παιδί "κεφάλα". Αν είναι δυνατόν! Εγώ είχα εκνευριστεί το τελευταίο βράδι που είχαν έρθει το γνωστό ζευγάρι που ήθελαν να γίνουν νονοί, και φέρανε και τα παιδιά τους, τα οποία είναι πολύ άτακτα. Ο Αντρέας έκλαιγε, πήγαινα εγώ στο δωμάτιο νεογνών να τον ηρεμήσω, κι έρχεται σε κάποια φάση ο έξυπνος ο άντρας μου και μου κάνει "παιδί είναι, άσ'το να κλάψει, δεν παθαίνει τίποτα, έλα από δω που ήρθαν τα παιδιά να μας δουν". Κατάλαβα αμέσως ότι αυτά ήταν λόγια του έξυπνου του φίλου του. Εκνευρίστηκα φοβερά, και σα να μην έφτανε αυτό, τα παιδιά τους έρχονταν συνέχεια στο δωμάτιο νεογνών και ήθελαν να μπουν μέσα για να δουν το μωρό, κι αυτοί ούτε που ασχολούνταν, κι έπρεπε να τα διώχνω εγώ συνέχεια. Μετά ηρέμησε κάπως ο μικρός, πάω στο δωμάτιό μου, και μου άρχισε ο άλλος ο εξυπνάκιας "πολύ αγχωμένη σε βλέπω, μην αγχώνεσαι τόσο πολύ, παιδί είναι, θα κλάψει, μην αγχώνεσαι". Και όλη την ώρα μου έλεγε ότι είμαι αγχωμένη. Η γυναίκα του, βέβαια, σωστά μιλούσε και συμφωνούσε μαζί μου, αλλά μου έσπασαν φοβερά τα νεύρα. Θα κάθομαι εγώ να χαριεντίζομαι με τον ηλίθιο και θ' αφήνω το παιδί να σπαράζει στο κλάμα. Άλλο να τον αφήσω λίγο να δω μήπως σταματήσει από μόνος του, κι άλλο να τον αφήσω να μαυρίζει απ' το κλάμα και να λέω "έλα μωρέ, παιδί είναι".

Πάντως, έχει δίκιο η Κατερίνα, πολλά ζευγάρια που κάνουν το πρώτο τους παιδί παθαίνουν έναν πανικό με τις επισκέψεις.

Δε σχολιάζω τίποτα άλλο, να προλάβω να μπω και σε κανένα άλλο ποστ, γιατί δεν αργεί να αρχίσει πάλι να κλαίει και να ζητά βυζί! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια η γνωμη μου ειναι να μην τον ξυπνας,οταν το παιδι δεν ξυπναει το βραδυ σημαινει οτι ειναι χορτατο και ηρεμο,ο Γιωργος μου μετα απο τις πρωτες 20 μερες που ηταν ενα ηρεμο μωρο και κοιμοταν 5ωρα και 6ωρα τον επιασαν κολικοι και δεν ειχε ηρεμια μετα,εγω δεν τα ξυπνουσα ποτε για να φανε παντως,θα δεις κιολας μετα το πρωτο ζυγισμα τι βαρος θα παρει και θα σου πει και ο γιατρος σου,καλα πως επετρεπαν παιδακια στο μαιευτηριο κι αυτοι οι ανεγκεφαλοι φεραν παιδια σε νεογεννητο μερικοι ανθρωποι τελικα ειναι τελειως στην κοσμαρα τους και το λεω αυτο γιατι τα παιδακια που πανε σχολειο κουβαλανε τις περισσοτερες ιωσεις και σε ενα μεγαλο παιδι μπορει να μην ειναι φανερη η ιωση αλλα σε ενα νεογεννητο χωρις αντισωματα να εκδηλωθει αμεσως ιωση,οταν γεννησα τον Δημητρη απο την κλινικη δεν επετρεπαν παιδια και καλα κανανε,να φανταστεις τα παιδια μου, μου τα εφεραν μια μερα και κατεβηκα εγω να τα δω γιατι μου ειχαν λειψει και δεν ειδαν καν τον αδερφο τους παρα μονο οταν πηγαμε σπιτι,τετοιος ανθρωπος ειναι ο υποψηφιος νονος;;καταλαβα απο αυτους τους ξερολες που τα ξερουν ολα :o:o αυτος ετσι εκανε με τα δικα του παιδια;; :x για το πουλακι η δικη μας παιδιατρος μας ειχε πει οτι γυρω στα 3 χρονια εκρινει μια ουσια ο οργανισμος και μετα ανοιγουμε το πουλακι τους εκτος περιπτωσεων που το ανοιγουμε πιο νωρις,ακουω απο αλλους που τα ανοιγουν οι γιατροι με ξυλοκαινη,κλαματα και ταλαιπωρια για τα παιδα,εμεις δεν χρειαστηκε να κανουμε κατι τετοιο απο την ωρα που τα ανοιξε η γιατρος μας καθε φορα στο μπανιο τους το ανοιγα ωσπου μετα μαθανε απο μονοι τους αλλα δεν επαναπαυομαι ομως, παντα τους κοιταω πως το κανουν για να ειμαι σιγουρη οι γνωμες διειστανται παντως απο γιατρο σε γιατρο θελει μεγαλη προσοχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια???Εγω μόλις κοιμησα τον Στεφανάκο μου, να δω πόσο θα μείνει....κι εχω σιδερο να κάνω, δουλεια του σχολείου και φαγητο για το βράδυ....

Κατερινάκι οι αντρες σου είναι πολύ τυχερή που σε έχουν....τι μπακλαβας είναι αυτος???μιαμ..στειλε κι απο δω!!

Ανθη μου, πολλοι γιατροι οντως προετοιμαζουν τους γονεις να μην δεχονται επισκέψεις...Εμεις στην Κύπρο στις περισσότερες ιδιωτικές κλινικές το μωρό είναι συνεχως στο δωμάτιο των νεογνών στο οποιο επιτρέπεται να μπει μονο η μαμα, κι αντε και λίγο ο μπαμπάς αν δεν εχει πολλά βρεφη. Για να παει στο φωματιο της μητερας πρεπει να είναι μονο οι γονεις...αντε κι αν θελω εγω κάποιος αλλος.Ετσι ο Στεφανάκος μου στο σπιτι δεχθηκε ουσιαστικα τις επισκέψεις!!

Για το κεφαλάς τωρα, τι να πω??? :twisted::twisted:

Καγκουράκι φανταζομαι κουραση και πολυκοσμία στο Μικυ αλλά τουλάχιστον πέρασε καλά η μικρή σου..

Τι ειναι αυτά που μου λέτε για τα πουλάκια????Εγώ τα φοβάμαι αυτά...και μονο που τα διαβασα αγχωθηκα!!!! :lol::lol::lol: Θα φοβάμαι μην του κάνω καμιά ζημιά!!!Πάντως ο παιδίατρος μας είπε ότι μετά τον 6ο μήνα θα το κατεβάζουμε σιγα σιγα το πουλάκι του...ισχύει???

Αννα Μαρία μου μπράβο του Αντρεα σου που δεν σε ταλαιπωρεί καθόλου...αστο παιδί να κοιμηθεί να ευχαριστηθεί!!! :lol:

Ευτυχώς σε μένα οι νοσοκομες ηταν αυστηρες για το δωμάτιο των νεογνών...Α και εγω που πηγαινα να τον αλλαξω και να τον ταϊσω ευτυχως ολοι καταλαβαιναν και κανενας δεν με ενοχλούσε...οχι πως αν ελεγαν θα τους ακουγα!!! ;)

Φιλιά σε όλα τα κοριτσια..(Αθανασια, Καλλι, Ολια, Μαρια Ζ κλπ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικα...Χρονια πολλα στα Κατερινακια μας!!!να χαιρεστε τις οικογενειες σας και να σας χαιροντε!!!

Αννα μαρια μου να σου ζησει το αγορακι σου!!υγεια και καλοτυχια!!!απιστευτο οτι βρισκεις χρονο κ μπαινεις κ γραφεις!!ευκολο αγορι φαινεται !! εγω ουτε τουαλετα δεν πηγαινα!!χαχα!!

ο αδελφος εχει ερθει κυπρο,λευκωσια και τα χει βρει λιγο δυσκολα εκει τα πραγματα...

Οπως καταλαβατε περα απο τις τρελες υπερωριες ειχα και το παιδι παλι αρρωστο.τριτη τελειωσε αντιβιωσε ξημερωματα πεμπτης χτυπησε 39+!!!φρικαρα γιατι δεν επεφτε και πρωτη φορα ανεβασε τοσο υψηλο πυρετο.ευτηχως γλιτωσαμε το νοσοκομειο...

τωρα στην δουλεια ειμαι μπηκα απλα για να σας ευχηθω κ να σας πω οτι σας σκεφτομαι αλλα πραγματικα δεν προλαβαινω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικα...Χρονια πολλα στα Κατερινακια μας!!!να χαιρεστε τις οικογενειες σας και να σας χαιροντε!!!

Αννα μαρια μου να σου ζησει το αγορακι σου!!υγεια και καλοτυχια!!!απιστευτο οτι βρισκεις χρονο κ μπαινεις κ γραφεις!!ευκολο αγορι φαινεται !! εγω ουτε τουαλετα δεν πηγαινα!!χαχα!!

ο αδελφος εχει ερθει κυπρο,λευκωσια και τα χει βρει λιγο δυσκολα εκει τα πραγματα...

Οπως καταλαβατε περα απο τις τρελες υπερωριες ειχα και το παιδι παλι αρρωστο.τριτη τελειωσε αντιβιωσε ξημερωματα πεμπτης χτυπησε 39+!!!φρικαρα γιατι δεν επεφτε και πρωτη φορα ανεβασε τοσο υψηλο πυρετο.ευτηχως γλιτωσαμε το νοσοκομειο...

τωρα στην δουλεια ειμαι μπηκα απλα για να σας ευχηθω κ να σας πω οτι σας σκεφτομαι αλλα πραγματικα δεν προλαβαινω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι, αφού κοιμάται σημαίνει ότι δεν πεινάει. Κάνει και αρκετά κακά, οπότε όλα καλά!

Στο μαιευτήριο κανονικά απαγορεύουν τα παιδιά, αλλά αυτοί μας τα κουβάλησαν. Είναι μικρή κλινική, εκείνες τις μέρες ήμουν η μοναδική κοπέλα μέσα, η νοσοκόμα ντράπηκε να πει οτιδήποτε. Τι να έλεγε η κοπέλα, να τους έδιωχνε; Στο κάτω-κάτω, ήταν δικό μου θέμα, αν ήθελα τους έδιωχνα εγώ. Αλλά πώς να τους διώξω; Άσε που τα παιδιά είναι πάρα πολύ άτακτα, έκαναν φασαρία, κι αυτοί δεν τους έλεγαν τίποτα, και βγήκε η νοσοκόμα και προσπαθούσε να τα ησυχάσει.

Ο άντρας το παίζει ξερόλας, ενώ είναι επίπεδο υπό του μηδενός. Στις αρχές της εγκυμοσύνης, τους λέγαμε ότι θέλαμε να πάμε διακοπές στη Βαρκελώνη, αλλά αναγκαστικά τις αναβάλαμε, και μας ρωτάει γιατί. Του λέμε ότι τις αναβάλαμε λόγω της εγκυμοσύνης και μας λέει "ε, σιγά το πράγμα, πώς κάνετε έτσι, εδώ η γυναίκα μου ήταν οκτώ μηνών και ταξίδευε με αεροπλάνο". Και γενικά, ό,τι του πεις, σου λέει "ε, σιγά πώς κάνεις έτσι;". Άσε που δουλεύει στο αεροδρόμιο και είχε πει στον άντρα μου να κάνει αίτηση γιατί θα ανοίξουν θέσεις, και θα μεσολαβήσει αυτός να τον πάρουν! Εννοείται ότι ούτε καν ασχολήθηκαν στο αεροδρόμιο! Τέλος πάντων, με εκνευρίζει πολύ αυτός ο τύπος.

Για το πουλάκι, για μας είναι νωρίς ακόμα! Ούτε μιας εβδομάδας δεν είναι ο μικρός! Σιγά σιγά!!!

Μαρία, γίναμε και φίλες στο φέισμπουκ! Για κάποιο λόγο, μοιάζεις ακριβώς όπως σε φανταζόμουν!

Αλίνα, ακόμα είναι αρχή. Για να δούμε όταν θα αρχίσουν οι κολικοί. Πάντως, είναι φάσεις που μπαίνω, και μέχρι να γράψω ένα ποστ, το διακόπτω πολλές φορές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλινα μην λες τετοια θα τον ματιασεις τον Αντρεα εγω γιαυτο δεν λεω τιποτα φτου φτου,μακαρι να συνεχισει ετσι και να μην εχει κολικους η ψυχουλα μου,ευχαριστω πολυ για τις ευχες να εισαι καλα,τι πραμα κι εσεις φετος δεν μπορει να σηκωσει κεφαλι ο καημενουλης ο Δημητρακος σου,ευχομαι να ειναι η τελευταια ιωση που τον ταλαιπωρει

Μαρακι γιαυτο λεω οι αποψεις καθε γιατρου ειναι διαφορετικες,δεν θα φοβασαι καθολου θα το ανοιγεις γιατι πρεπει να τον πλενεις κιολας,ασε μπλεξαμε με τις τσουτσουνες ασχημα κι εγω εχω και πολλες κιολας :lol::lol:

Αννα Μαρια δεν πιστευω μετα απο ολα αυτα ο αντρας σου να τον θελει ακομα για νονο του μικρου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα μου πολύ ταλαιπωρείται ο Δημητρης σου...ευχομαι να ειναι και το τελευταίο που παιρνάει...

Αννα Μαρία με εγκρίνεις??? :lol::lol: Ο μικρός σου σιγουρα αν πεινούσε θα ξυπνούσε...κατάλαβε κιολας οτι η μαμά του είναι υπναρού και είπε να μην ενοχλεί!! :lol::lol:

Για τον τύπο τώρα ευχομαι να μην γινει τελικά ο νονος γιατι θα σε σκάσει!!! :lol::lol:

Κατερινάκι μου όντως εχεις και πολλά πουλάκια να περιποιηθεί εσύ!!! :lol::lol::lol: Υπομονή!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια, ΕΛΕΟΣ, ΕΛΕΟΣ, ΕΛΕΟΣ!!!!!!! Με πήρε τηλέφωνο η ξαδέλφη μου και μου είπε να έρθει να διαβάσουμε γιατί έχει διαγώνισμα την Τετάρτη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ρε κορίτσια, να σας ρωτήσω... Τώρα που τον θήλασα, το δεξί μου στήθος έχει κοκκινίσει πάνω. Όχι στη θηλή, πάνω από αυτήν. Ξέρει καμία τι είναι αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τι κάνετε?

Εμείς απο αρρώστιες δόξα το Θεό δεν έχουμε κάτι για την ώρα!!!! Θα ευγνωμονώ τον Θεό αν συνεχίσουμε έτσι φέτος!!!!

Πολύ δουλεια γενικώς γι αυτό με χάσατε !!!

Αννα Μαρία ρώτα και τον γιατρό σου για την κοκκινίλα! Μπορεί να μην είναι τίποτα αλλά για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο καλύτερα πάρε κανα δυο γνώμες!!! Καλά η ξαδερφη σου είναι Απαιχταμπλ!!! Θυμάται οτι έχεις μωρό παιδί??????????

Αλινάκι μου περαστικούλια!!! Πολύ δύσκολο όταν δουλεύεις και ξέρεις οτι το μωράκι σου υποφέρει!!! Υποφέρεις διπλά!!!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία δεν πιστεύω να δέχτηκες να έρθει η ξαδέρφη για διάβασμα???Δεν πάει καλά ο κόσμος!!!

Μαρία Ζ εχεις πολύ δουλίτσα ε??Ετοιμάζεσαι για τις γιορτες???

Εγώ μαγείρεψα, σουπίτσα και κολοκάσι κοκκινιστο με κρεας και σέλινο...Θα απορείτε τι είναι το κολοκάσι???? :lol::lol: Ειναι κυπριακό προϊον, νομιζω πως Ελλάδα εχει μονο σε κάτι νησια.μοιαζει με την πατάτα σε εμφανιση και σε γεύση! Και τωρα περιμένω τους κουμπάρους μας να έρθουν για φαγητο.ειμαι πτώμα όμως...Εχω και σιδερο που αποκλείεται να καταφερω να κάνω σήμερα και ετοιμασία για το σχολείο...Ευτυχως ο Στεφανάκος μου έκανε μπάνιο και κοιμάται...σε καμιά ωρα θα του δωσω το γάλα και΄πάλι ύπνο...

Επιτέλους εκλεισα και ραντεβου την Τετάρτη για κομμωτηριο...να κόψω τα μαλλιά, να ανανεωθω λίγο.αφου εχουν φτάσει κάτω απο τη μεση μου!!!! Την Πεμπτη το βραδυ ο συνδεσμος γονεων του σχολείο μας θα μας κάνει το τραπέζι οποτε θα ειναι γεματη κι αυτη η εβδομάδα!

Καλό βραδυ και φιλια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D ! Είστε καλά;;

Μια δύσκολη μέρα τελείωσε! Τώρα χαλαρώνω και διαβάζω τα νέα σας!

Λοιπόν, το πρωί πήγαμε τον Πάνο στο γιατρό και μας είπε να του βάλουμε για 20 μέρες μια αλοιφή μέσα στο πουλάκι (μας έδειξε τον τρόπο) και μετά να πάμε να τον ξαναδεί. Αν πάλι στις 10 μέρες δεν έχει ανοίξει καθόλου να τον πάμε τότε. Πάντως μας είπε στο τέλος ότι δε θα χρειαστεί επέμβαση :D:D:D:D !!!Μακάρι να έχει δίκιο..Το βλέπω τόσο κλειστό που φοβάμαι :?:?:? ..Ο Πανούλης πολύ κύριος στο γιατρό και πολύ συνεργάσιμος! Πάντως ακούγονται τόσο διαφορετικές απόψεις που τρελαίνεσαι. Ο παιδίατρος μας είχε πει να μην το πειράζουμε ΚΑΘΟΛΟΥ το πουλάκι του. Άλλες μανούλες πάλι το κατεβάζουν από 3 μηνών. Μάλιστα πολλές μου λένε ότι έκλεισε επειδή δεν το πείραζα..Πολλοί παιδίατροι λένε όμως να μην το πειράζουμε. Μια φίλη μου πάλι που δεν το κατέβασε ποτέ δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα..Τελικά τι πρέπει νά κάνουμε όταν είναι μωρά;; Να το πειράζουμε ή όχι;; Φταίει αυτό που έκλεισε του Πάνου ή ήταν να γίνει;; Ποιος ξέρει;; Πάντως σε 10 μέρες θα δείξει αν πάμε καλά ή όχι..

Κατερινάκι μου μακάρι να έμενα κοντά σας και να είσαι σίγουρη πως θα τα τιμούσα δεόντως τα καλούδια σου! Μόνιμο πελάτη θα με είχες :lol::lol::lol: Όσο για το "φίλο" του άντρα μου δεν πρόκειται να του πω τίποτα όταν μεγαλώσει το παιδάκι του για τον απλούστατο λόγο ότι έφαγε Χ από μένα και δεν πρόκειται να πάω επίσκεψη..Άμα στραβώσω με κάτι τελείωσε. Και στην τελική άμα δεν ήθελε επισκέψεις στο μαιευτήριο να μη μας ειδοποιούσε ότι γέννησε η γυναίκα του ή να μας έλεγε ότι δε δέχονται κόσμο στο μαιευτήριο..Επίσης, όσο φοβισμένος να είσαι με το πρώτο παιδί και πάλι δεν έχει λογική αυτό που έκαναν. Η μάνα της, ο πατέρας της, ο αδερφός της, ο άντρας της, οι θείοι-ξαδέρφια και όλοι οι υπόλοιποι που επιτρεπόταν να δουν το μωρό είναι αποστειρωμένοι;;; Εγώ και ο άντρας μου είμαστε οι φορείς ιώσεων;;;; Τέλος πάντων...Αρκετά συγχύστηκα με την πάρτη τους..Στα βαφτίσια πάντως δεν πάω...

Ευτυχώς εσείς τη γλιτώσατε την επέμβαση με το μεγάλο σου γιο ;) ! Πάντως ολόκληρη επιστήμη είναι πια αυτά τα πουλάκια των αγοριών! ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦ :?:?:roll::roll::roll:

Καγκουράκι-αδερφή ψυχή χαίρομαι που συμφωνείς μαζί μου!! Ρε γαμώτο γενικώς δεν είμαι τόσο περίεργη αλλά όταν νιώσω ότι με προσβάλλουν γίνομαι σκυλί :evil::evil::evil: Την έχεις στρώσει στην κουζίνα την Αγγελικούλα :lol::lol::lol: Φαντάζομαι τη φρίκη σου όταν έβαλε το μίξερ μπροστά και πετάχτηκαν όλα έξω :lol::lol:

Άννα Μαρία έφεραν παιδιά στο μαιευτήριο :shock::shock::shock: ;;;;;;Το μαιευτήριο πώς το επέτρεψε αυτό;;;Ακόμα και μικρή να είναι η κλινική έπρεπε να έχει κανόνες. Εσύ δεν μπορείς να γίνεις κακιά με τους ανθρώπους που έρχονται να σε δουν.Αυτοί όφειλαν να αναλάβουν δράση.. Έχω μείνει. Όσο για τον υποψήφιο νονό τι να πω;; ΞΕΡΟΛΑΣ..Σύνηθες φαινόμενο της εποχής.

Πάντως προτείνω κι εγώ να μην τον ξυπνάς. Κοιμάται γιατί είναι χορτασμένος.Βέβαια θα δεις και τι θα σου πει ο παιδίατρος όταν τον ζυγίσει. Πάντως κάνατε πολύ καλή αρχή! Με το θηλασμό τα πάτε περίφημα και ο Αντρέας σου ρίχνει ύπνους! Ευτυχώς που έχεις βοήθεια για να ξεκουράζεσαι κι εσύ!

Μαράκι θα μπορούσε να μας πει ότι δε δέχονται επισκέψεις. Αυτή η συμπεριφορά ήταν απαράδεκτη για μένα. Όταν πλάκωσαν αυτοί σε μένα δε φέρθηκα έτσι. Οι κολλητές μου μάλιστα το πήραν και αγκαλιά το μωράκι μου. Τίποτα δεν έπαθε. Από τη στιγμή μάλιστα που επιτρέπεις να το βλέπουν τόσοι άνθρωποι που βρίσκονται σε επαφή με τον έξω κόσμο (πεθερικά, γονείς, αδέρφια, ξαδέρφια κλπ) δεν μπορώ να καταλάβω τι διαφορά έκανα εγώ και ο άντρας μου.Μια γνωστή μου είχε πει σε όλους ότι δε θέλει επισκέψεις στο μαιευτήριο. Όλοι το δέχτηκαν φυσικά και κανείς δεν παρεξηγήθηκε. Να σε αντιμετωπίζουν όμως ως συφιλιάρη τη στιγμή που εγώ είχα άλλη συμπεριφορά..ε όχι, δεν το δέχομαι. Πολύ ασχολήθηκα μαζί τους τελικά.

Όσο για το πουλάκι νομίζω ότι έχει δίκιο ο γιατρός σου. Πρέπει να το κατεβάζεις από 6 μηνών και άλλοι λένε και νωρίτερα. Εγώ που δεν το πείραζα τρέχω τώρα..Μπορεί να ήταν και τυχαίο αλλά δεν το νομίζω..Έπρεπε να το κατεβάζω..

Βρε Αλινάκι πάλι άρρωστος ο Δημητράκης :(:(:( ;;;;;Κρίμα ρε γαμώτο..Περαστικά!!!!!!

Ήρθε ξανά για έλεγχο εκείνος ο περίεργος τύπος στη δουλειά σου;;;;

Άννα Μαρία η ξαδέρφη σου δεν παίζεται! Μα τι έχει πάθει ο κόσμος;; Έχει τρελαθεί;; Τι της απάντησες;;;

Μαρία Ζ σημασία έχει που έχεις δουλίτσα και ας μην μπαίνεις συχνά. Φτιάχνεις όμορφα πράγματα πάντως!

Έχω κι εγώ fb! Πώς μπορώ να σας βρω;;;;;; Με θέλετε για φίλη :):):D:D:D ;;;;;;;;

Αυτά και για σήμερα! Πολλά πολλά φιλάκια κοριτσάρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Τελικά τον γρουσούζεψα τον Αντρεάκη και ήταν ανησυχούλης από χτες βράδι. Από τις δέκα παρά που ξύπνησε, κοιμήθηκε κατά τις τέσσερις παρά. Δηλαδή κοιμόταν και ξυπνούσε. Όλο στο στήθος τον είχα, και τελικά ευτυχώς πήρε την πιπίλα που του έδωσε ο άντρας μου και κοιμήθηκε μέχρι τις εφτά, τον αλλάξαμε, τον τάισα, και κοιμήθηκε εύκολα μέχρι τις εντεκάμιση. Από τότε, όμως, μέχρι τη μιάμιση θήλαζε, κοιμόταν, ξυπνούσε, γκρίνιαζε. Τώρα ευτυχώς κοιμήθηκε, μην τον ξαναγρουσουζέψω.

Στην ξαδέλφη εννοείται ότι είπα "ούτε να το διανοηθείς" και με ρώτησε "γιατί;". Ρε παιδιά, έλεος, κατ' αρχήν δεν έχω υποχρέωση να τη διαβάζω, και στο κάτω-κάτω, στα φιλολογικά τη βοηθώ, ας καθίσει να τα διαβάσει. Αφήστε που με πήρε τηλέφωνο στο μαιευτήριο να μου πει για το αυτοκέφαλο της Εκκλησίας της Κύπρου αν το έμαθε σωστά!!! Οκ, δεκαέξι χρονών είναι και δεν έχει ιδέα από μωρά, αλλά ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια...τι κάνετε? Εγω καλά ειμαι, λίγο κουρασμενη μονο. Κι ο Στεφανακος καλά ειναι...οσο πάει τοσο δεν τον χορταινω...

Σε 2 βδομάδες αρχιζουμε κρεμουλα...αλήθεια εσεις πότε αρχισατε?

Ανθή μου μην το σκεφτεσαι κ χαλιέσαι, δεν αξιζει...Εγώ δεν είχα πρόβλημα, όλοι ηρθαν στην κλινική. Αυτο που με εκνευριζε ήταν που από την πρώτη μερα που πηγα στο σπιτι είχα κόσμο...και εγω προσπαθούσα να θηλάσω...τελικά εβγαζα το γαλα με αποτελεσμα να μην πιανει μετά ευκολα το στηθος το μωρό και στο τέλος σιγα σιγα να μειωνεται το γάλα μου..

:twisted:

Αννα Μαρία πώς είναι ο μικρούλης???

Ανθή μου στο φατσοβιβλιο θα με βρεις Maria Thrasuvoulou

οι υπολοιπες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...