Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Κατερίνα, γιάμι, τέλειο θα έχει γίνει το ψωμί!

Καλά, πόσες δουλειές έκανες σήμερα; Μόνο που τις διάβασα κουράστηκα! Νηστεύετε κι έκανες λαδένια; Εγώ έβαλα σήμερα να κάνω λικέρ ρόδι. Έβαλα το ρόδι, τέσσερα ποτήρια, έβαλα τη ζάχαρη, άλλα τέσσερα, και πάω να βάλω και το κονιάκ, άλλα τέσσερα. Είχαμε λίγο στο σπίτι και πήγε ο άντρας μου και πήρε κι άλλο μπουκάλι! Και βγαίνουν με το ζόρι τρία ποτήρια!!! Να βγάλω κάτι δε γινόταν, γιατί η ζάχαρη είχε ποτίσει απ' το κονιάκ, τα ρόδια κολυμπούσαν στο κονιάκ, τα άφησα κι ελπίζω να μη βγει σιρόπι ροδιού με λίγο κονιάκ! Όχι τίποτε άλλο, αλλά δεν μπορώ να γεννήσω αύριο, γιατί πρέπει να σουρώσω το κονιάκ. Μετά τις εφτά το απόγευμα, είμαι ελεύθερη! :P :P :P :P

Αλίνα, κι εγώ έχω χάσει τις μέρες. Σήμερα σε κάποια φάση ήμουν σίγουρη ότι είναι Παρασκευή!

Ελπίζω να παιδάκια σας να είναι όλα καλά τώρα!!!

Καγκουράκι, τέλεια η φωτογραφία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια τι κάνετε;;;;;;

Εγώ μετά από αυτά που σας περιέγραψα είμαι καλύτερα ;) ! Να σας πω την αλήθεια είχα αρχίσει κι εγώ να πιστεύω πως είμαι έγκυος γιατί το Νοέμβρη άφησα τα πράγματα κάπως....στην τύχη τους..Κλάμα άνευ λόγου, τρέμουλο, όρεξη για γλυκό και καθυστέρηση;;;;;; :shock::shock: Πήγα λοιπόν το μεσημεράκι σε μικροβιολογικό για χοριακή, την έκανα και όταν γύρισα σπίτι...αδιαθέτησα :lol::lol::lol::lol: Τσάμπα το εικοσάευρο :lol::lol::lol: (18 για την ακρίβεια..).Εντωμεταξύ το γέλιο είναι ότι όταν άρχισε η καθυστέρηση πανικοβλήθηκα λίγο στην ιδέα δεύτερου.Φοβήθηκα ότι δε θα τα βγάλω πέρα με το πρόγραμμα που έχω..Όταν όμως αδιαθέτησα στεναχωρήθηκα τελικά :(:(:( ...Δεν πειράζει όμως. Την υγεία μας να έχουμε. Το καλοκαιράκι όταν έρθει με το καλό θα βάλουμε μπροστά και για δεύτερο.Από εκεί και πέρα όταν και άμα θέλει ο Θεούλης θα μας το στείλει! Το ρεζουμέ είναι ότι μου ήρθε η περίοδος, είχα και μια πολύ εποικοδομητική συζήτηση με τον άντρα μου για όλα όσα με απασχολούν και με πιέζουν και νιώθω πολύ καλύτερα. Του χρόνου πρώτα ο Θεός θα φροντίσω να έχω πιο χαλαρό πρόγραμμα! Σας ζάλισα πάλι ε;;; :oops::oops:

Καγκουράκι τι φανταστική φωτό είναι αυτή!!! Μεγάλωσε η Αγγελικούλα και τα μαλλάκια της μάκρυναν! Είναι πολύ όμορφη!!!!

Αλίνα φρίκαρα με όσα διάβασα για τη μύγα αλλά γλυκά ακόμα θέλω γαμώτο :lol::lol::lol: Σήμερα έφαγα σχεδόν μία LACTA με μπισκότο OREO (Κατερίνα σε άκουσα!), ένα κομμάτι κέικ και δύο cookies το πρωί. Ευτυχώς η ζυγαριά δείχνει ακόμα τα ίδια! Μπράβο που ο Δημητράκης σου είναι απύρετος! Ο πυρετός και ο βήχας είναι το μεγάλο ζόρι σε μια ίωση :?:?:?:?

Άννα Μαρία ύπνο με διαλείμματα έκανες σήμερα....Ειδικά αυτό με τον άντρα σου που μπήκε και έκανε δήλωση πως έφερε το κρέας....όλα τα λεφτά :lol::lol::lol::lol: ..Φαντάζομαι τι θα σκέφτηκες εκείνη την ώρα να του πεις :lol::lol::lol::lol::lol: Δεν το λέω, δεν το λέω :lol::lol::lol:

Βρε Κατερινάκι διάβασα όσα έκανες σήμερα και εξαντλήθηκα #:-s#:-s ...Ειδικά με τη μαγειρική σου έχω μείνει άφωνη :shock::shock::shock: ...Είστε πάντως πολύ τυχεροί που με τόσα καλούδια που φτιάχνεις καθημερινά είστε αδύνατοι όλοι σας! Στο έχω ξαναπεί, αν έφτιαχνα ό,τι φτιάχνεις εσύ θα ήμουν 100 κιλά :lol::lol::lol: Για τον άντρα μου δεν το συζητώ που ήδη έχει τα κιλάκια του :lol::lol::lol:

Μαρία Ζ περατικά στην κορούλα σου και για να μην υποφέρει και για να κοιμηθείτε!!! Τον σιχαίνομαι το βήχα :evil::evil::evil: Δε φεύγει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ :evil::evil::evil: ......Ασκήσεις ηρεμίας δεν έκανα Μαρία μου αλλά καλύτερα νιώθω. Μάλλον έφταιγε η καθυστέρηση που είχα. Με βοήθησε και ο άντρας μου να ηρεμήσω γιατί μέσα από τη συζήτηση που είχαμε κατάλαβα ότι γύρω μου συμβαίνουν πολύ πιο σοβαρά πράγματα και αν μη τι άλλο πρέπει να χαίρομαι που έχω το σπίτι μου, τη δουλειά μου και την οικογένειά μου!!!! Μακάρι να σκεφτόμουν πάντα έτσι..Μερικές φορές όμως παρασύρομαι από την κούραση και θολώνω..

Πάλι βιβλιο έγραψα η άτιμη :lol::lol: Ελπίζω να μη βαρεθείτε να με διαβάσετε :oops::oops::oops::lol::lol::lol:

Φιλάκιααααααααα!

ΥΓ. Κατερίνα...ΕΤΟΙΜΑΖΩ ΒΑΛΙΤΣΕΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια συννενοημενες ειμαστε;;; :o:o εφτιαξα κι εγω λικερ ροδι με τσιπουρο ομως το ελιασα ενα μηνα και εγινε πολυ καλο,και το ψωμακι που σου υποσχεθηκα να βαλεις φετουλα να φας:

post-5130-13873934650118_thumb.jpgIMGP1134.jpg[/attachment:1d3yo7uo]

post-1311-13873934649868_thumb.jpgIMGP1136.jpg[/attachment:1d3yo7uo]

και το λικερακι στην υγεια σας κουκλες και την καλημερα μου:

IMGP1092.jpg[/attachment:1d3yo7uo]

post-12542-13873938110913_thumb.jpg

post-12542-13873938111053_thumb.jpg

post-12542-13873938111185_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες

Κατερίνα τι λαχταριστό ψωμάκι ειναι αυτό, και το λικεράκι τέλειο θα πιουμε στην υγειά σου!

Ανθή καλύτερα σε ακούω, όλα βρίσκουν τον δρόμο τους εμεις να είμαστε καλά.

Σας ευχαριστώ και για τα καλά σας λόγια για την φωτο της Αγγελικούλας μου, θα τις τα κόψω όμως λίγάκι κάποια στιγμή τις επομενες μέρες γιατι πέφτουν στα μάτια της και δεν θέλει με τίποτα κοκαλάκια στα μαλλια και τα πίσω είναι αλλου για αλλου γιατι δεν τα έχουμε κόψει ποτέ.

Να σας περιγραψω τι πάθαμε χθές :lol::lol::lol: Στο σπίτι έχουμε ενεργειακό τζάκι, λειτουργεί δηλαδη με γκάζι και γιαυτό τον λόγο έχουμε στο σαλόνι ανιχνευτή αερίου για τυχόν διαρροή ο οποιος βρίσκεται 30-40 εκατοστά απο το έδαφος. Η μικρή είχε ακουμπήσει κάποια στιγμή στον τοίχο και πάνω στον ανιχνευτή και ξαφνικά αρχιζει να χτυπάει ο συναγερμός. Κοιτάω και βλέπω ο συναγερμός να βγάζει ένδειξη διαρροής γκαζιού φωνάζω τον άντρα μου που ήταν στο μπαλκόνι και να τρέχει και η μικρή απο πίσω και όπως την πέρνω αγκαλια με πέρνει μια ωραιότατη μυρωδιά...ξέρετε εσείς...Το τζάκι κλειστό και δεν είχαμε αλλάξει μπουκάλα προσθατα. Εντωμεταξύ μέχρι να έρθει μέσα ο άντρας μου και να κλείσει τον συναγερμό μας πέρνουν και τηλέφωνο απο το κέντρο λήψεως σημάτων να μας ρωτήσουν αν όντως έχουμε διαρροή ΄για να καλέσουν πυροσβεστική. Οπως καταλαβαινετε δεν είχαμε καμια διαρροή αλλά ο ανιχνευτής έπιασε τις μυρωδιές της Αγγελικής απορώ τι αέρια βγάζει το παιδί μου γιατι αυτό ανιχνεύει μεθάνιο, βουτάνιο και προπάνιο. :lol::lol: ΄

Αυτά τα κατορθώματά μας

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχαχαχαχαχαχαχα, Καγκουράκι, με πέθανες με την ανίχνευση αερίων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Καλά, μιλάμε για πολύ πάουερ κλανιές!!!!! Φαντάζομαι τι θα γινόταν αν είχαμε εμείς τέτοιον ανιχνευτή, με τις βόμβες που ρίχνει ο άντρας μου! Μιλάμε για πυρηνικές βόμβες, όχι αστεία!

Ανθή, βλέπω η όρεξη για γλυκό παραμένει, παρά την τρομοκρατία της Αλίνας! :lol:

Δεν πειράζει που ήρθε η περίοδος, σιγά σιγά όλα θα γίνουν!

Εγώ πήγα σήμερα στο γιατρό, μου βρήκαν λίγο ψηλή την πίεση, 14-9, και μου είπε να πηγαίνω καθημερινά να μου την ελέγχουν, κι αν ανέβει κι άλλο θα πάμε μάλλον για πρόκληση. Μου εξέτασε και τράχηλο, γιατί είχα κάτι απειροελάχιστα καφέ όταν πλενόμουν με βαμβάκι για να μαζέψω ούρα (σχεδόν δε φαίνονταν με γυμνό οφθαλμό), αλλά δεν έχω διαστολή ακόμα. Δεν ήταν και τόσο φοβερή η εξέταση τραχήλου, επειδή έχω ακούσει κάτι τρελές ιστορίες! Απλά μετά με έτσουζε αρκετά μετά, αλλά τώρα πέρασε!

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λάθος, 14-8.5 είχα πίεση!

Κατερίνα, σήμερα μετά το γιατρό πήγαμε στο φούρνο και είπα στον άντρα μου να πάρει ψωμί με προζύμι, γιατί το κάνουν πολύ νόστιμο, αυτό το τέλειο το ξινούτσικο. Αλλά δυστυχώς είχε τελειώσει... :(

Το δικό μου λικέρ είναι με κονιάκ, με τσίπουρο δεν ήθελα γιατί είναι πάρα πολύ δυνατό ποτό, και επιπλέον, στην Κύπρο δε συνηθίζεται και τόσο πολύ. Φαντάζομαι, βάζεις τσίπουρο χωρίς γλυκάνισο. Άντε να βρω τέτοιο εδωπέρα... Οπότε, το έκανα με κονιάκ. Είναι γρήγορο λικέρ, είναι έτοιμο σε 24 ώρες. Για να δούμε τι θα βγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:twisted::twisted::twisted: Δε το πιστεύω έγραφα μία ώρα και στο τέλος πατάω υποβολή και σβήνονται ΟΛΑ :twisted::twisted::twisted: Δε προλαβαίνω να τα ξαναγράψω, πάω να ταίσω το γιο μου φιλιά σε όλες....
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε το ψωμι μου που το εβαλα ειδικα για σενα ποτε θα το σχολιασεις;;; :lol::lol::lol: τι να σου κανω εμεινες με την ορεξη και ειμαστε και ολιγον τι μακρια.....για τον τραχηλο που λες τι ιστοριες σου ειπανε;;σιγα τιποτα δεν ειναι και οταν πας να γεννησεις θα το κανουν συνεχεια αφου θυμαμαι στον πρωτο μου οταν γεννησα και μετα ηρθαν οι μαιες να με πλυνουν και τους λεω δεν μπορω αλλο τα χερια σας εκει κατω εχω βαρεθει θα κανω μονη μου ντουζακι μια χαρα ειμαι,με τσιπουρο δικο μας το εκανα και εχει και γλυκανισο ειναι λιγο δυνατο αλλα μας αρεσει,σε λιγες μερες θα κανω με καφε τελειο γινεται,η λαδενια για μας εγινε λογω νηστειας ναι ξεχασα να σου απαντησω,ειδες ο μικρος σου εκανε τη χαρη και σε αφησε να σουρωσεις το ποτο :lol::lol:

Ανθη φτιαχνω συνεχεια πραγματα αλλα τρωω με μετρο γιαυτο δεν παχαινω αν πεσω με τα μουτρα θα γινω τοφαλος γιαυτο κρατιεμαι σημερα εφτιαξα σοκολατακια με μελι και ταχινι του Παρλιαρου γιαμι!!!!ωραια γινανε σου στελνω μερικα :lol::lol: για να μην στεναχωριεσαι και σκεψου θετικα μην πεφτεις εεε!!!!

Κατερινακι καλα πολυ γελασα :lol::lol::lol: ευτυχως εμεις δεν εχουμε ανιχνευτη γιατι συνεχεια θα χτυπουσε ασε.................. :lol::lol:

παω να κανω καφεδακι φιλακιαααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, το ψωμί το σχολίασα εμμέσως! Είπα ότι πήγαμε στο φούρνο και είπα στον άντρα μου να πάρει ψωμί με προζύμι, επειδή το σκεφτόμουν εξαιτίας σου! Αλλά τελικά δεν είχε, κι αναγκάστηκα να αρκεστώ στις φωτογραφίες σου...

Εγώ λικέρ έχω φτιάξει μόνο με φράουλα και ήταν τέλειο και τώρα το ρόδι! Α, το σούρωσα, το εμφυάλωσα, όλα έτοιμα! Κι εγώ τώρα πλέον δεν έχω κανένα κώλυμα να γεννήσω!

Άλλο λικέρ δεν έχω φτιάξει, ήθελα να κάνω λιμοντσέλλο μια φορά αλλά μετά το ξέχασα! Τώρα δε με παίρνει να βάλω μπρος άλλο λικέρ! :P Μην βάζω συνέχεια εμπόδια στον Ανδρέα, γιατί δε θα βγει ποτέ.

Αθανασία, κι εμένα μου το έχει κάνει αρκετές φορές να γράφω και να με πετάει... Είναι πάρα πολύ σπαστικό... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, για την εξέταση τραχήλου είχα ακούσει ότι φωνάζουν, ουρλιάζουν, χτυπιούνται, δεν αντέχουν, και νόμιζα κι εγώ ότι ήταν κάτι τρελό. Απλά μετά έτσουζε για κανένα μισάωρο, αυτό ήταν όλο! Καλά, στη γέννα φαντάζομαι όλοι θα βάζουν εκεί μέσα τα χέρια τους! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία μου θύμησες τον άντρα μου που πριν γεννησω του έλεγα να πάει να κουρευτεί γιατι θα γεννησω και δεν θα προλάβαινε. Τελικά πήγε και κουρεύτηκε Τρίτη απόγευμα και μου λέεει τώρα είμαι έτοιμος μπορεί να έρθει η μπέμπα και Τετάρτη βράδυ πήγαμε στο μαιευτήριο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι ειναι ολα αυτα τα καλουδια????λικερακια με ροδι και ψωμακια λαχταριστα? Κατερινακι στρωσε χαλι στο υπογειο ετοιμαζω βαλιτσες μοναχα για παρτυ σου!!!!

καλα καγκουρακι εριξα πολυ γελιο με τον ανιχτευτη και την μικρη σου!!φανταζομαι αν ειχαμε εμεις κατι τετοιο εδω θα βαραγε συνεχεια!!!πιφ.....

ο δημητρακος ευτηχως δεν εχει πυρετο 2 μερες τωρα,αλλα γενικα πολυ γκρινια.πρεπει να ποναει ακομα ο μικρος μου.οσο για το μπουκωμα δεν λεει να φυγει.αποψε κι ολας θα φαω μεγαλο αγγουρι.κοιμηθηκε απο τις 8.30-γιατι το μεσημερι ξυπνησε νωρις,τον ελουσε η πεθερα μου καφε!!πηγε με το φλιτζανι στο χερι να του βαλει την πιπιλα και της εφυγε πανω του,ευτηχως δεν εκαιγε-οποτε βλεπω να βαραω γερμανικο οπως θα λεγε κ ο αδελφος μου!!ο οποιος αννα μαρια μ ερχεται στο στρατοπεδο της λευκωσιας....

μαρακι ζζζζ μου περαστικουλια και στα 2 σου τα μικρουλια.οταν το ενα κολαει το αλλο πρεπει να ειναι απελπισια....κουραγιο

εγω κοριτσια ειχα την χειροτερη μερα στην δουλεια.ηρθε ο υπευθηνος δημιοουργικου-ερχεται καθε παρασκευη κ ελεγχει τις δουλειες ολης της εβδομαδας-και εγινε πανικος.πεταγε βιβλια, εβριζε στο τελος εβαλε το μπουφαν του κ εφυγε διχως γεια.η κοπελα πουτα ακουσε περασε το υπολοιπο της ημερας στο μπαλκονι κλαιγοντας.πρωτη φορα τον ειδα ετσι....εγω τα ακουσα λιγο.πρωτον γιατι δεν εφταιγα κ δευτερον γιατι εχω λιγες μερες που επανηλθα στην δουλεια.

αυτα το ολιγα απο εμενα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, κοριό έχεις βάλει στο σπίτι μου; Ο άντρας μου λέει εδώ και πόσες μέρες ότι θα πάει να κουρευτεί, και όλο το αναβάλλει!!!

Αλίνα, καλά, δεν το συζητώ για την πεθερά... Φοβερό μυαλό, να τη γνωρίσουμε στη δική μου να κάνουν παρέα. Σας είπα για το καθισματάκι αυτοκινήτου, που πήρε τον άντρα μου και του είπε να το χρησιμοποιούμε μετά τους πέντε-έξι μήνες, και στην αρχή μόνο πορτ μπεμπέ στο αμάξι; Ο άντρας μου επηρεάστηκε, αλλά ευτυχώς τον έπεισα με σχετική ευκολία ότι αυτό είναι το σωστό. Σήμερα την παίρνει τηλέφωνο ο έξυπνος και της ανοίγει κουβέντα για το καρεκλάκι, για να την πείσει ότι είναι το πιο ασφαλές, λες και υπάρχει λόγος να την πείσει για οτιδήποτε. Αποτέλεσμα: τσακώθηκαν, αυτή επέμενε πεισματικά ότι ΑΥΤΗ ΞΕΡΕΙ και ότι ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ΕΤΣΙ ΤΙ ΠΑΘΑΜΕ;;; Απορώ για ποιο λόγο της άνοιξε κουβέντα. Αφού δεν είναι εδώ, δε θα μας βλέπει, ό,τι θέλουμε της λέμε. Ας της έλεγε "εντάξει, το πορτ μπεμπέ θα χρησιμοποιούμε" να τελειώνουμε.

Τέλος πάντων....

Όσο για το αφεντικό, τι να πω... Εγώ πέρσι είχα μια διευθύντρια στο σχολείο... Ψυχασθενείς μας είχε κάνει... Ήταν κάτι το απίστευτο... Είχαμε δεινοπαθήσει και μαζί και τα κορίτσια εδώ που τους γκρίνιαζα συνέχεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!!! Είστε όλες καλά;;;

Εγώ είμαι καλά!Μου πέρασε :lol::lol::lol: Κάθε Παρασκευή βέβαια μου περνούν όλα :lol::lol: !

Καγκουράκι πολλή πλάκα ο ανιχνευτής και η κλανιά της Αγγελικούλας :lol::lol::lol: Δεν είναι ανάγκη να αλλάξετε μπουκάλα..Βέλτε την Αγγελικούλα να κάνει πριτσάκια :lol::lol::lol: Πιο οικονομικό :lol::lol: !

Άννα Μαρία εμένα δεν κοίταξε ποτέ τράχηλο πριν από την ημέρα της γέννας. Την ημέρα της γέννας όμως όποτε ερχόταν να μου βάλει...χέρι ήταν εφιάλτης. Τον έβλεπα να μπαίνει και συγχυζόμουν :evil::evil: Το αποκορύφωμα ήταν το σπάσιμο των νερών. Με ξέσκισε ο άτιμος...Πιο πολύ θυμάμαι αυτό παρά τους πόνους της γέννας...Η κοιλιά σου είναι ψηλά ή χαμηλά;;; Σε ρωτάω γιατί αν είναι ψηλά άρχισε το περπάτημα..Εγώ την είχα αράξει στον καναπέ και η κοιλιά ήταν ψηλά..Δεινοπαθήσαμε μέχρι το παιδί να κατέβει. Αφού ο μαλάκας ο γιατρός ήθελε να με πάει για καισαρική επειδή αργούσα...Άκου μαλάκας..Τέλος πάντων. Μη στα πολυλογώ, τις τελευταίες μέρες πριν γεννήσω και για να αποφύγω τους τεχνητούς πόνους, η μαμά μου και η κολλητή μου με πέθαναν στο περπάτημα. Μια μέρα πριν γεννήσω με πήγαν στο mall και μόνο που δε με βαρούσαν για να περπατάω...Αφήστε με τους έλεγα, συνέχισε μου έλεγαν..Να' ναι καλά βέβαια γιατί το ίδιο βράδυ με έπιασαν πόνοι και απέφυγα τους τεχνητούς!

Αθανασία μου αυτό που έπαθες το έχω πάθει χίλιες φορές και είναι ΑΚΡΩΣ σπαστικό. Άκου να δεις το θα κάνεις. Όταν τελειώνεις το μήνυμα μάρκαρέ το και πάτα δεξί κλικ και αντιγραφή. Μετά πάτα υποβολή και ό,τι και να γίνει το μήνυμα δε θα χαθεί. Πας στην απάντηση ξανά, πατάς δεξί κλικ και επικόλληση και ξαναεμφανίζεται! Μα δεν είμαι φοβερή που το σκέφτηκα :-p:-p:-p;;);;);;):lol::lol::lol:

Κατερίνα μου σήμερα δεν τα πέτυχες τα γούστα μου [-([-( Ούτε ψωμί τρώω, ούτε το λικέρ μου αρέσει [-([-([-( Τα σοκολατάκια σου όμως ΘΑ ΤΑ ΤΣΑΚΙΣΩ =p~=p~=p~=p~ !!!!!!

Αλινάκι ψυχολογικά προβλήματα έχει ο υπέυθυνος δυναμικού ή δεν του κάθεται η γυναίκα του;;;; Ό,τι και να έχει δεν μπορεί να προσβάλλει και να κάνει έναν άνθρωπο να κλαίει...Συγχύστηκα πάλι :evil::evil: ..Όσο για την πεθερά σου....δεν πάει καλά..Πάλι καλά που δεν κρατούσε και τσιγάρο..Άσε γιατί το έχω δει και αυτό.Γιαγιά να κρατάει με το ένα χέρι το εγγονάκι της (βρεφάκι) και με το άλλο το τσιγάρο :shock::shock::shock::shock::evil::evil::evil:

Άννα Μαρία ξέχασα να σε ρωτήσω. Η πεθερά σου όλα τα ξέρει;;;;;;;;Να μου δώσεις το τηλ. της για να μου δίνει συμβουλές :lol::lol::lol::lol:

Αυτά κοριτσάκια και για σήμερα!Το ΣΚ μας βροβλέπεται γεμάτο! Από Δευτέρα ελπίζω να είναι και οι μπαταρίες μας γεμάτες!!

Φιλάκια :-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, κι ο δικός μου ο γιατρός δεν εξετάζει τράχηλο πριν τη γέννα, αλλά επειδή είχα αυτά τα απειροελάχιστα καφέ, αποφάσισε να κάνει την υπέρβαση! :P

Η κοιλιά μου είναι ψηλά, αλλά δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το περπάτημα το αν θα κατέβει το παιδί ή όχι. Ξέρω περιπτώσεις που έκαναν ολόκληρα χιλιόμετρα και δεν κατέβαινε το παιδί με τίποτα και τι πρόκληση έκαναν, τι τα χίλια μύρια, την καισαρική δεν τη γλίτωσαν. Φοβάμαι κιόλας λίγο, γιατί αν αρχίσω περπάτημα, θα κουραστώ και θα μου ανέβει η πίεση... :(

Η πεθερά μου ΦΥΣΙΚΑ και τα ξέρει όλα... Τι να πω, μια ζωή αυτή η γυναίκα νομίζει ότι ξέρει τα πάντα, κι αν της πεις και τίποτα, σε ειρωνεύεται και κάνει ότι εσύ είσαι ο βλάκας που την αμφισβητεί. Τέλος πάντων, το καλό είναι ότι ο άντρας μου μπορεί να επηρεάζεται, αλλά δεν την ακούει και στα τυφλά...

Άντε πάω κι εγώ για ύπνο!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω! Και τα δυο μου άρρωστα κι εγώ στο ξεκίνημα!!! Γκρίνιες , μύξες , κλάματα, βήχας χαμός στο σπίτι!!!! Αντε να δούμε!!!

Στελνω τα φιλιά μου σε όλες!!! Ελπίζω να προλάβω να σας διαβάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε?

Λοιπόν χθες συγχύστηκα τόσο μ' αυτό που μου σβήστηκαν όλα και φυσικά δεν είχα υπομοή να τα ξαναγράψω από την αρχή.... Θα προσπαθήσω να τα θυμηθώ και να σας τα γράψω σήμερα....

Καταρχήν σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας στο Λευτεράκο μου αλλά όπως θα καταλάβατε ήδη δεν είχε τώρα γενέθλια αλλά στις 14/10, απλά εγώ η χαζή 8-} δεν είχα προσέξει ότι μετά από εκείνη τη μέρα το τικεράκι είχε σταματήσει το μέτρημα.... Φυσικά οι όορφες ευχούλες σας είναι πάντα ευπρόσδεκτες!!!!

Αφήστε κορίτσια, χθές έπεσα κάτω.......! Πήγα να μπώ στο σπίτι από την πίσω πόρτα η οποία επικοινωνεί με το σπίτι της μαμάς μου, πάτησα σ' ένα πλαστικό χαλάκι που είχα βάλει λόγω βροχής λι αυτό με τη σειρά αποφάσησε να αλλάξει ξαφνικά θέση χωρίς να με ενημερώσει.... Ότι και να σας πώ είαι λίγο, από τη μια πονούσα κι από την άλλη γελούσα..... :lol::lol::lol::lol:

Ανθή μου ξέρω να κάνω αντιγραφή κι επικόλληση απλά δε σκέφτηκα ότι μπορεί α με πετούσε έξω και την πάτησα.... :twisted: Είσαι καλά από χθές λόγω Σ/Κ ε? Άντε καλά να περάσετε!!!!! Ξέχασα, για τη μερέντα που μου είχες πει το έχω δοκιμάσει αλλά αν και τρελλαίνομαι για σοκολάτα, δεν του πήγαινε, ήταν πολύ λιγωτικό.....

Κατερινάκι (kangaroo) καλά γέλασα πολύ με τον ανιχνευτή σας :lol::lol::lol: Ευτυχώς που δεν έχω βάλει στο σπίτι μου, με τις μπόμπες του Λευτέρη θα είχαμε συνέχεια θέμα :lol::lol::lol: .... Τέλεια η φώτο της Αγγελικούλας!!!!!

Κατερινάκι (ΚΑ1) τι ψωμάκι ήταν αυτό να αλοίψεις και λίγο βουτυράκι επάνω ε? Γιαμ γιαμ γιαμ......

Αλίνα καλύτερα είναι ο Δημητράκης ε? Άντε να ηρεμήσει το καημενούλη σου.... Πολύ ζόρικος αυτός ο υπεύθυνος, θα είχε τα νεύρα του και βρήκε να τα ξεσπάσει :twisted: ..... Δε τους αντέχω αυτούς τους ανθρώπους..... :twisted:

Άννα Μαρία τι έγινε που χάθηκες σήμερα? Μήπως τώρα που έφτιαξες το λικεράκι θυμήθηκες να βγάλεις το μικρό Αντρέα? Βρε μήπως γεννάς????????????? :roll::roll::roll: Καλά για την πεθερά τι να σχολιάσω, καλά είστε απαράδεχτοι να έχετε τέτοια διάνοια μέσα στα πόδια σας και να μη την εκμεταλλεύεστε??????? Τσου,τσου, τσου ντροπή....... :lol::lol::lol: Αααα κι εγώ μαραθώνιο έκανα στο γιό μου, αυτοί που ήταν μαζί μου τα έφτηναν κι εγώ τους έβγαζα όλους νοκ άουτ.... Συνέχιζα ακάθεκτη :lol::lol::lol: !!!!

Μαρία Ζ περαστικά στα μικρούλια σου και γρήγορα, υπομονή....

Αυτά τα νεάκια μου καλό σας βράδυ, πάω να πατήσω υποβολή μη την πατήσω πάλι...... :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπααααα, Αθανασία, εδώ είμαι κι εγώ! :)

Σήμερα η πίεση ήταν πολύ πιο χαμηλή, 12-8, έχω συσπάσεις και πονάκια, αλλά αυτά τα έχω εδώ κι ένα μήνα... Αύριο πάλι θα πάω για πίεση και ούρα και τη Δευτέρα έχω κανονικό ραντεβού.

Καλά, θυμήθηκα όταν είχα πέσει κάτω εγώ, τον Δεκέμβρη του 2009. Είχα πάει σε μια εκκλησία για ένα μνημόσυνο, νύσταζα κιόλας, είχε πάρα πολλή υγρασία και το δάπεδο στο προαύλιο ήταν νοτισμένο, όταν τελείωσε η εκκλησία πήγα και πήρα κόλλυβα κι όπως κατευθυνόμουν στο αμάξι μου, τρώω μια γλίστρα, σηκώνομαι στον αέρα, πέφτω κάτω, σπάει ο αριστερός μου ώμος... Το πόσο ταλαιπωρήθηκα μετά, δε λέγεται...

Για τον Λευτεράκη το κατάλαβα ότι απλά είχε κολλήσει το τικεράκι, και γι' αυτό δεν ευχήθηκα! Είναι λίγο χαζά αυτά τα τικεράκια, απορώ γιατί δεν ξαναρχίζουν απ' την αρχή... Αυτά των σχέσεων, π.χ. το παίρνουν απ' την αρχή.

Όσο για τον υπεύθυνο της Αλίνας, θυμήθηκα ένα αφεντικό που είχε ο άντρας μου όταν είχαμε πρωτοέρθει Κύπρο. Είχε βρει μια θέση πωλητή σε ένα κατάστημα αθλητικών ειδών, και ο υπεύθυνος καταστήματος ήταν κάπως σαν αυτόν της Αλίνας. Φώναζε με το παραμικρό, ούρλιαζε, χτυπιόταν, μπροστά στους πελάτες κιόλας, και τις κοπέλες που δούλευαν εκεί τις έκανε να κλαίνε. Τελικά, πάνω στο μήνα ακριβώς απέλυσε τον άντρα μου, και όποτε περνούσαμε από εκεί (ήταν πάρα πολύ κοντά στο πατρικό μου που μέναμε τότε), βλέπαμε πινακίδα "Ζητείται υπάλληλος". Πριν λίγο καιρό μάθαμε ότι τον απέλυσαν κι αυτόν, επειδή είχε απολύσει πάνω από ογδόντα υπαλλήλους μέσα σε δύο χρόνια! Αλλά ο άντρας μου την έχασε τη δουλειά...

Άντε, να κλείσω να πάω να τηλεφωνήσω στην πεθερά μου να μου δώσει κι άλλες πολύτιμες συμβουλές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες

Αθανασία τι έπαθες βρε παιδί μου!!!!! Πω πω θα σε πονάει για μερικές μέρες τώρα σε εκείνο το σημείο!!!! Υπομονή

Αννα Μαρία έχεις φουσκώσει πολύ? Εγώ στον τελευταίο μήνα δεν άντεχα .... την τελευταία φορά που πήγα για εξέταση του λέω βάλε με να γεννήσω την άλλη εβδομάδα.....μου λέει εντάξει την αλλη εβδομάδα Παρασκευή και του λέω ξέχασέ το, μέχρι Τρίτη ...... ευτυχώς γιατί γέννησα ένα μωρό 4,500 κιλά με φυσιολογικό τοκετο :?:?:?:?:?:?:? ποιος ξέρει πόσο θα τον γενούσα μετά απο 3 μέρες!!! Αφού ο γιατρός με κοροιδευε και μου έλεγε οτι τον γέννησα κατευθείαν για να πάει φαντάρος :P:P:P:P:P

Εμείς τα ίδια!!! Εγώ μετά την γαστρεντερίτιδα που είχα περάσει έχω αποκτήσει ευαισθησία στο στομάχι! Εχθές το βράδυ ανευ λόγου έκανα εμετό και είχα πολύ πονο στο στομάχι .... σήμερα είμαι καλά αλλά φοβάμαι να φάω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλήμέρα!!!!!

Άννα Μαρία ακόμη εδώ ε? Άντε βρε κορίτσι μου κι εγώ απόρρησα..... Είπα πάει γέννησε........!

Μαρία Ζ πέρασες γαστρενετερίτηδα???? :shock: Δεν αντέχεται με τίποτα..... :?:?:? Περαστικά στο στομαχάκι....

Σας αφήνω πάω να μαγειρέψω ρολό κοτόπουλο στο φούρνο, γιατί βλέπω να τρώμε αύριο :lol::lol::lol: ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και πάλι εδώ είμαι!

Μαρία Ζ, όχι, δεν έχω φουσκώσει πολύ. Κοιλιά μόνο έχω κάνει, αλλά κι αυτήν δεν τη λες τεράστια. Κατά τα άλλα δεν έχω πρηστεί καθόλου, ή μάλλον έχω ένα απειροελάχιστο πρήξιμο στα δάχτυλα που ούτε κι εγώ δε θα το καταλάβαινα αν δε δυσκολευόμουν να βάλω τη βέρα (δηλαδή μπαίνει η βέρα, αλλά βγαίνει δύσκολα!). Εννοείται, σταμάτησα να φοράω τη βέρα!

Δεν μπορώ να πω ότι έχω σκάσει και θέλω ντε και καλά να γεννήσω! Νομίζω αντέχω ακόμα, απλά είμαι συνέχεια στην αναμονή και είναι λίγο εκνευριστικό.

Ωχ, γαστρεντερίτιδα... Χάλιααααααα..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ είμαι καλέ τι φωνάζεις :-o:-o:-o:lol::lol::lol:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κοριτσάκι μου!!!! Άαααα κοίτα τώρα τέτοια λες τ' ακούει ο Αντρεάκος σου και δε βγαίνει!!!!! Άκου αντέχω ακόμη..... :lol::lol::lol: Άντε αυτή τη βδομάδα δε μπορεί θα βγει..... :roll::-*:-*:-* Είχα πάει εκκλησία, έκανα δουλείτσες και τώρα πάω για μαγείρεμα, μπακαλιάρο με πατατούλες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Αννα Μαρία ακομα εδώ βλέπω...αντε νομίζω αυτή θα είναι η βδομάδα σου

Μαρία περαστικά δύσκολο πράγμα η γαστρεντεριτιδα

Αθανασία πως είσαι πονάς πολύ?

Εμείς στολισαμε χθες το βράδυ το δέντρο παρέα με την Αγγελικούλα. Καλά τα πήγαμε στην αρχή βέβαια έριχνε τις μπάλες όπως πετάει τις δικές της τις πλαστικές (ευτυχώς δεν σπάνε) μετά .ομως δεν έχω παράπονο με βοηθούσε βάζοντας ολα τα στολιδια σε μερικά κλαδιά χαμηλά και κυρίως το ένα πάνω στο άλλο. Στο τέλος πάντως την σήκωσε ο μπαμπάς της και έβαλε το αστερί. Επειδή ήταν αργά μετά την έβαλα για ύπνο οπότε σήμερα θα δω τις αντιδράσεις της. Ελπίζω να μη γυρίσω το μεσημέρι και βρω ένα άλλο δέντρο...

Εσείς πως περάσατε το σαββατοκύριακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου μπράβο!!!! Άντε και του χρόνου να είστε καλά να το ξαναστολίσετε!!!! Επίσης με τη σειρά μου να ευχηθώ κι εγώ του χρόνου η Αγγελικούλα να έχει αδερφάκι-ια!!!!! Αστα πονάει δε λες τίποτα, ούτε να κάτσω μπορώ αλλά ούτ και να ξαπλώσω ανάσκελα :lol::lol::lol: ....

Κορίτσια γελάω από τα νεύρα μου :twisted::twisted::twisted: , μόλις τώρα άνοιξα το χαράτσι που μας ήρθε... καθήστε να μην πέσετε.... 1374 ευρώ :shock::o:shock: έχω καραφλιάσει ~x(~x(~x( ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...