Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Κάλη, ακόμα, ακόμα... Έχω κάτι πονάκια και πολλές συσπάσεις, άσχετες από τα πονάκια, αλλά είναι τελείως ακανόνιστα και μάλλον οφείλονται στις κινήσεις του μικρού. Αύριο θα ξαναπάω στο γιατρό για πίεση και ούρα και μάλλον θα ξανακάνω και καρδιοτοκογράφο. Πάντως ΠΗΤ έχω στις 24/11 σε μια βδομάδα περίπου.

Καλά, ακόμα δεν της πέρασε της μικρής η φαγούρα; Πω πω, κι όλα αυτά από ένα "φυτικό" σαμπουάν για ψείρες; Απαπαπαπα..... Πάντως εγώ θυμάμαι μικρή, επειδή κάθε χρόνο έπιανα ψείρες, κι όχι μια φορά μόνο, μου έβαζε η μάνα μου μια λοσιόν, η οποία έμενε για αρκετή ώρα στο κεφάλι (κυκλοφορούσα μ' αυτό το πράγμα και το κεφάλι τυλιγμένο σε μια πετσέτα), μετά μου ξέπλενε τα μαλλιά και έβαζε ένα ειδικό σαμπουάν, σαν κολώνια στην υφή και στο άρωμα, τα ξέβγαζε πάλι, και μετά άρχιζε το μαρτύριο με το χτενάκι, γιατί έπρεπε να μου τα χτενίσει με ένα ειδικό χτενάκι πάρα πολύ ψιλό, και πέφτανε οι ψείρες μέσα στην μπανιέρα, νεκρές και ζωντανές. Και όταν δεν είχα ψείρες, κάθε τρεις και λίγο προληπτικά, λούσιμο με ζεστό ξύδι (τίποτα δεν κάνει). Τι τραβούσαμε κι εμείς...

Όσο για τους άντρες, έλα ντε, πώς κοιμούνται έτσι; Ο άντρας μου όποτε θέλει κοιμάται κι όποτε θέλει ξυπνά. Τώρα το καλοκαίρι με τις διακοπές ρεύματος, επειδή βαριόταν, αν μας έκοβαν το ρεύμα μεσημέρι, έπεφτε και κοιμόταν και το μεσημέρι και όποτε να 'ναι, χωρίς να νυστάζει ιδιαίτερα... Εγώ πάλι, καμία σχέση!

Για το χαράτσι δεν έχω ιδέα... ευτυχώς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το θεμα ειναι οτι η κωνσταντινα δεν εχει ψειρες!την εχω ψαξει 100 φορες!δεν μπορει,αν ειχε κατι θα εβρισκα.αλλα η φαγουρα,εκει!επιμενει!!!οταν παω να την παρω απο το σχολειο,η καημενη,ειναι σαν τρελα τα μαλλια της απο το να ξυνεται!αυριο ομως ευχομαι να μας δωσει κατι και να της περασει επιτελους!!!!!

κατερινα εσεις απαλλαχτηκατε?ξεχασα να σε ρωτησω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D:D !

Οι αϋπνίες συνεχίζουν να υφίστανται αλλά τις συνήθισα και αυτές όπως τόσα και τόσα άλλα (βλέπε διόρθωση) :?:?:? Κατά τα άλλα είμαστε όλοι καλά! Αυτό έχει σημασία ;) !

Αχ βρε αδερφή ψυχή Καγκουράκι, σε αυτό βρήκαμε να μη μοιάζουμε γαμώτο;;;;; :evil::evil::evil: Στείλε μου λίγη από την ενέργειά σου μπας και κοιμηθώ καμιά μέρα σαν άνθρωπος :ympray: ....

Άννα Μαρία κράτα γερά! Σε βλέπω να τον τρως το μήνα σου :lol::lol::lol: Ο Πάνος βγήκε στην ΠΗΤ.Ούτε ραντεβού να είχαμε :lol::lol::lol: ...Εγώ να σου πω την αλήθεια θα φοβόμουν λιγάκι αν δεν είχα την εναλλακτική της επισκληριδίου :?:?:? Απ' ό,τι διαβάζω, όμως, είσαι ανθεκτική στον πόνο οπότε δε θα μασήσεις ;);)

Αθανασία μου στολίσατε κιόλας;;;Θα το χαρείτε το δεντράκι σας! Εμείς κάθε χρόνο στολίζουμε στις 4 Δεκεμβρίου γιατί ο άντρας μου έχει κόλλημα να στολίζουμε την ημέρα των γενεθλίων του ο μπέμπης :lol::lol::lol: Δεν του χαλάμε το χατίρι κι εμείς :lol::lol: Επίσης ξεστολίζω στις 6 Ιανουαρίου στάνταρ.Τα Χριστούγεννα είναι πράγματι πολύ όμορφα αλλά περνούν γρήγορα...Τα καλοκαίρια είναι η εποχή μου!!!!!!

Ξυπνάς 7 με 7.30 χωρίς να έχει ξυπνήσει ο μικρός;;;;; :shock::shock::shock: Δεν το έχω κάνει ΠΟΤΕ :lol::lol: Το βράδυ τι ώρα κοιμάσαι;;;

Βρε Αλινάκι τι επεισοδιακή μέρα ήταν αυτή;;; Κρίμα ρε γαμώτο ο Δημητράκης :(:(:( Περαστικά!!!!!!!

Αχ αυτοί οι παιδικοί...Ειδικά ο πρώτος χρόνος είναι άστα να πάνε..Μετά αποκτούν αντισώματα ;) !

Κάλλη μου πήγατε στη δερματολόγο;;;; Τι σας είπε;;;Μα να ξύνεται ακόμα η καημενούλα;;; Θα υποφέρει το κοριτσάκι σου...

Ομοιοπαθούσα κι εσύ με τις αϋπνίες ε;;; Πάντως και ο δικός μου άντρας κοιμάται με το που ακουμπάει στο μαξιλάρι του :evil::evil::evil::evil: Δεν το αντέχω :evil::evil::evil:

Εγώ το πλήρωσα το χαράτσι που ήρθε με τη ΔΕΗ. Μικρό παιδί έχω και δεν είμαι για να ρισκάρω να μου κόψουν το ρεύμα. Άκουσα βέβαια από μια κοπέλα ότι κατέβαλε στην τράπεζα μόνο το ποσό που αντιστοιχεί στην κατανάλωση ρεύματος και έστειλε για τα υπόλοιπα εξώδικο στη ΔΕΗ...Τι να πω;;; Δε νομίζω να είναι τόσο απλά τα πράγματα. Αν δω ότι αυτοί που δεν πλήρωσαν την πρώτη δόση δεν έπαθαν τίποτα, τότε δε θα πληρώσω τη δεύτερη.

Σας είπα;;;;;;Την Πέμπτη δε δουλεύω :D:D:D:D:D:D:D:D Ήταν μέχρι τελευταία στιγμή να δουλέψουμε 17 Νοέμβρη..Ευτυχώς όμως το αφεντικό πήρε τη σωστή απόφαση ;););) Τα πρόστιμα φοβήθηκε μάλλον :lol::lol::lol::lol:

Αυτά και για σήμερα! Πολλά φιλάκια σε όλες σας!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τα περαστικουλια κοριτσια ελπιζω να πιασουν συντομα!!!!ειναι δυσκολο να ξερω οτι ειναι ετσι και δεν ειμαι εκει...σνιφ!!

προς το παρον στην δουλεια ειμαι...μπηκα να σας πω μια καλημερα!!!

αννα μαρια σου ρχεται ο αδελφος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, άντε τυχερούλα, τη γλίτωσες για την Πέμπτη! Εμάς εδώ πάντως είναι εργάσιμη μέρα στα σχολεία η 17η Νοέμβρη, απλά γίνεται γιορτή. Φυσικά εδώ, στον ιδιωτικό τομέα, έχουν καταργηθεί όλες οι αργίες, εκτός από Χριστούγεννα, Πάσχα, άντε και το Δεκαπενταύγουστο το πολύ. Όλα τα μαγαζιά ανοίγουν σε όλες τις εθνικές επετείους, τα Θεοφάνεια, την Πρωτομαγιά και πάει λέγοντας... Σε κάποια φάση μια παλιότερη κυβέρνηση είπε ότι, όποιος μένει ανοιχτός μέρα αργίας θα πληρώνει πρόστιμο, εκτός από τα περίπτερα. Εν τω μεταξύ, εδώ τα περίπτερα είναι μίνι-μάρκετ. Έχουν τα πάντα, από αναψυκτικά και σοκολάτες, μέχρι πλαστικές καρέκλες και παντόφλες. Οπότε, όλες οι υπεραγορές έβαλαν απ'έξω πινακίδες που έγραφαν "ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ" και είπαν ότι, ό,τι έχουν τα περίπτερα τα έχουν κι αυτοί, άρα, μπορούν να θεωρηθούν περίπτερα... Δεν κάνω πλάκα...

Αλλά και πρόστιμο να πληρώσει ο μεγαλοεπιχειρηματίας, ούτε που θα το καταλάβει, με τα τρελά κέρδη που έχει...

Λες να γεννηθεί στην ΠΗΤ τελικά ο Ανδρέας; Παίζει! Εκτός κι αν γεννηθεί 30 Νοεμβρίου, στη γιορτή του!

Αλίνα, κουράγιο, τι να κάνεις; Ας όψεται η ανάγκη... Κι εγώ όποτε αλλάζω περιβάλλον αρρωσταίνω συνέχεια. Την πρώτη χρονιά που πήγα Θεσσαλονίκη ήμουν συνέχεια άρρωστη, σε σημείο που εξελίχθηκε σε ιγμορίτιδα. Από την επόμενη χρονιά και μετά, πολύ σπάνια αρρώσταινα, και τις αρρώστιες συνήθως τις περνούσα στο πόδι. Όταν γύρισα Κύπρο, πάλι την πρώτη χρονιά ήμουν συνέχεια άρρωστη... Είναι μέχρι να συνηθίσει ο οργανισμός.

Σε ποιο στρατόπεδο θα είναι ο αδελφός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες!!!

Αλίνα μόλις διάβασα για ωτίτιδα, δε χρειάστηκε κάτι άλλο για να λυπηθώ για το αγοράκι σου.... :( Ο δικός μου παθαίνει με το παραμικρό και είναι ο πιο ύπουλος πόνος κατα τη γνώμη μου, περαστικούλια του και υπομονή... Αχ ελπίζω φέτος ο χειμώνας μας να είναι καλύτερος, γιατί πέρσι σχεδόν κάθε 20 μέρες παίρναμε αντιβίωση...

Άννα Μαρία μάλλον ο Αντρέας έχει καταλάβει ότι εκεί που βρίσκεται είναι πολύ καλύτερα και γι' αυτό δεν το κουνάει :D:D;) ... Άσε όπως προείπα κι ο δικός μου είχε βολευτεί για τα καλά :lol::lol::lol: ! Όσο για το δέντρο κι εγώ πρώτη φορά στολίζω τόσο νωρίς αλλά μετά θα φύγουμε και ο μικρός δε θα το ευχαριστιόταν, γι' αυτό στόλισα από τώρα...!

Κάλη μου καλώς σας βρήκα!!! Τι κρίμα που βασανίζεται το κοριτσάκι σου, τι έγινε πήγατε στο γιατρό? Είναι πολύ άσχημη αυτή η φαγούρα... Περαστικούλια της περιμένουμε νέα...

Ανθή μου ρεπό αύριο ε? Άντε να χαλαρώσεις και να ευχαριστηθείς τον Πανούλη σου!!! Άσε κι εμένα με πιάνει πότε πότε να σκέφτομαι ότι κακό κι ότι στραβό στο κρεββάτι, αλλά δε θα το έλεγα και χρόνιο πρόβλημα, βέβαια κι ο δικός μου άντρας τον ύπνο τον έχει στο τσεπάκι, δε μπορώ να συγκριθώ μαζί του :lol::lol::lol: ....

Κορίτσια χθές έφτιαξα κορμό κέικ με γέμιση μαρμελάδα βερίκοκο, καρύδα και καρύδια,κατά τα άλλα όλα ήσυχα ο μικρός κοιμάται και γενικά επιτέλους είμαι ήρεμη αυτό τον καιρό επιτέλους.... Το μόνο αρνητικό είναι οι εξάψεις που παρά το κρύο συνεχίζονται, φανταστείτε τι γέλιο κάνουν οι γύρω μου με τέτοιο κρύο να με βλέπουν να κυκλοφορώ με μια βεντάλια στο χέρι... Αυτά και για σήμερα πάω να φάω ένα κομματάκι κέικ και να πιώ και το καφεδάκι μου, όποια θέλει ας κοπιάσει, θέλω πολύ παρεούλα!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθανασία, τι τέλειο που ακούγεται το γλυκό σου! Εμένα ήρθε χτες αυτή η φίλη μου που σας είπα και έφερε κάτι τέλεια κουλουράκια! Κρατήθηκα, όμως, σήμερα και έφαγα μόνο δύο!

Όσο για τον Ανδρέα, δεν τον αδικώ. Πώς να βγει από ένα τόσο τέλειο σώμα; :P

Εξάψεις ε; Χι χι, πρέπει να έχεις πλάκα με τη βεντάλια μες στο ψοφόκρυο!

Εμάς εδώ πάντως άλλαξε άρδην ο καιρός. Από το Σαββάτο βρέεεεεεχειιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε???Σας διάβασα πολύ βιαστικά..Σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια για το κουκλάκι μου. Είμαστε καλά εμείς, απλά εχω πολλά πραγματα να ετοιμασω για το σχολείο και δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα. Με το που γυρνάμε στο σπιτι ο Στεφανος μου δεν θελει να τον αφηνω από την αγκαλιά μου, ενω στο σχολειο κοιμαται μονος του...

Ελπιζω να βρω χρονο να σας γράψω κάποια στιγμή...

Σας φιλώ όλες...

ααα και περαστικά στα μωράκια που είναι άρρωστα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

Αθανασια ισχυει ακομα το κερασμα για καφεδακι ~o) ή αργησα λιγο;;σου εγινε ωραιο το ρολο;;πολυ νοστιμο ακουγεται;;ποτε εχει γενεθλια ο μικρος;;βλεπω τι τικερ σου που λεει ακριβως 3 χρ.σημερα εχει;;αν ναι να α εκατοστισει ο πριγκηπακος σου να ειναι γερος και καλοτυχος [smilie=occasion13.gif] [smilie=occasion16.gif]

εδω και δυο μερες κι εγω δεν εστειλα τον Γιωργο σχολειο μου ανεβασε λιγο πυρετο,πονουσε το κεφαλι του και μυριζε εντονα ο λαιμος του,σημερα ειναι περδικι ευτυχως....τι πραμα κι αυτο φετος,περυσι δεν αρρωστησαμε καθολου ολη τη χρονια και τωρα δεν μπορουμε να σηκωσουμε κεφαλι τι δυνατες ιωσεις ειναι αυτες φετος :(:(:o αυτη τη στιγμη αν τα δειτε τι κανουν θα γελατε :twisted::twisted: χιλια παιχνιδια εχουν και τι κανουν ;;;;πηρανε τις ζωνες απο τα μπουρνουζια και δενονται και τραβαει ο ενας τον αλλο γινονται σκυλια και χιλιες δυο τρελες...... :lol::lol:

Αννα Μαρια νομιζω στο ξαναειπα εγω και στα τρια δεν εκανα επισκληριδιο ουτε το ζητησα αλλα ουτε και χρειαστηκε και εγω ειμαι ανθεκτικη στον πονο θα ελεγα και αν ξαναγεννουσα παλι δεν θα εκανα αντε παει ο μηνας μπορει να ερθει η στιγμη και την τελευταια μερα,στον πρωτο μου ειχα διαστολη 2 για τρεις μερες και γεννησα μια μερα πριν την πητ μου με επιασαν πονοι τα ξημερωματα,αντε να δουμε τι μαργαριταρια θα σου πει παλι η ξαδερφη σου σημερα.... :D:D

Αλινακι περαστικα στον Δημητρακη σου,το καημενουλι αρχισατε αντιβιωση;;;η δουλεια πως παει;;

Καλη εμεις ολα καλα με τις ψειρες τις εξολοθρευσαμε τακα τακα κουρευτηκαμε και τελειωσε η υποθεση αυτο ειναι το καλο με τα αγορια κουρεμα και τελειωνει το θεμα τα κοριτσια παιδευονται παραπανω με τις μαλλουρες,περαστικα συντομα ευχομαι

Ανθουλα να περασεις καλα αυριο να απολαυσεις το παιδακι σου και να ξεκουραστεις,αντε μια ανασα ειναι τα χριστουγεννα υπομονη!!!!

αυτη η περιοδος μου δεν παει καλα ενω πριν τις γεννες ειχα σταθερο κυκλο τωρα οτι θελει κανει τον προηγουμενο μηνα μου ειχε ερθει στις 20 και τωρα μου ηρθε σημερα και χωρις καθολου συμπτωματα κιολας :o:evil:

Μαρακι του λειπει η μανουλα μωρε γιαυτο θελει αγκαλιτσες μετα ο γλυκος μου!!!δωστου ενα φιλακι απο μενα στα ζουμπουρλα μαγουλακια του!!!

Κατερινακι που χαθηκες ;;;

πολλα φιλια κουκλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, λογικό να σε θέλει συνέχεια ο Στέφανος, αφού του λείπεις. Είναι τόσο κούκλοοοοοοοοος!!!!!!! Θέλω να τον φάωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κατερίνα, δεν ξέρω αν έχω διαστολή, γιατί ο γιατρός μου δεν ελέγχει τράχηλο, εκτός αν έχεις ξεπεράσει την ΠΗΤ ή αν έχεις πάει με πόνους γέννας ή σπασμένα νερά. Πάντως τώρα νιώθω ότι μου ήρθε περίοδος, ενώ προηγουμένως ένιωθα ότι θα μου έρθει... Για να δούμε...

Ίσως να φταίει και που κουράστηκα με την ξαδέλφη. Είναι ένα κεφάλαιο που ΔΕΝ το μαθαίνει. Μ' έχει σκάσει. Δεν μπορεί να το αφομοιώσει. Της είπα να βάλει τα κύρια σημεία σε τίτλους και να τα ενώσει με τόξα, μήπως και το μάθει. Μπερδεύει τα πάντα, της τα λέω ένα λεπτό πριν, και μετά τα λέει όπως να 'ναι... Μου είπε κιόλας ότι της έκαναν πρόταση να πάει σε σχολή μανεκέν. Αυτή δε θέλει λέει, γιατί δεν κάνει για κάτι τέτοιο, αλλά φοβάμαι μην της φουσκώσει τα μυαλά η μάνα της, η οποία είναι λίγο φαντασιόπληκτη και είχε ασχοληθεί κι αυτή με μόντελινγκ ερασιτεχνικά στο παρελθόν, πριν παντρευτεί. Έτσι και μπει σ' αυτό το κύκλωμα, πάει, τη χάσαμε...

Χαχα, πολύ γέλασα με τα παιχνίδια των παιδιών σου!!! Αυτά θέλουν τα παιδιά, όχι ακριβά παιχνίδια! Μια ζώνη από μπουρνούζι μπορεί να γίνει το καλύτερο και το πιο διασκεδαστικό παιχνίδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια για αλλη μια φορα σας διαβασα στα γρηγορα!!και φυσικα δεν μου ξεφυγε το κεκακι της αθανασιας!!μιαμια ακουγεται υπεροχο!!!εχει γεννεθλια το παιδακι σου??να το χαιρεσαι οπως και να εχει!!ασε και εγω το νιωθω το παιδακι μου γιατι εχω περασει ωτιτιδα.φρικτος πονος.θα ελεγα οτι οι χειροτεροι ειναι του αυτιου, του δοντιου και της γεννας ή της περιοδου!!!

ΚΤΚ οσο για το χαρατσι της ΔΕΗ αναγκαστικα θα το πληρωσουμε για να εχουμε ρευμα.εχουμε ενα σπιτι ξενοικιαστω και μας ηρθαν 500ευρω να πληρωσουμε σε 1 δοση.μαλιστα για να γινει επανασυνδεση μας ειπαν οτι θα πρεπει να πληρωθει αλλιως στο σκοταδι!!!

Αννα Μαρια μ λεπτομερειες θα ξερω αυριο για το στρατοπεδο κλπ.σημερα του σπασαν τα νευρα του ψαρακλα .απο αρτα τον στειλαν αυλωνα και του ειπαν θα βγει σε αδεια αποψε.εχει στηθει ο πατερας μου απο το απογευμα για να τον φερει και ακομα δεν τους αφησαν!!και σκεψου κι ολας οτι κ ο κακομοιρης ο πατερας μ σηκωνετε 5 το πρωι για να παει στην δουλεια του που ειναι χαλκιδα και εχει να πληρωθει 5 μηνες τωρα!!!οι αποστασεις ειναι μεγαλες!!

τεσπα... ο δημητρακος ακομα με πυρετουληη και ολα τα παρελκωμενα.του ξεκινησα αντιβιωση σημερα γιατι φοβαμαι με το αυτακι του πως θα εξελιχθει.

ρε κοριτσια ακουστε τι επαθε η κολλητη μου.ποναγε ο λαιμος της, πλακωθηκε σε φαρμακα-καραμελες αλλα επειδηνωθηκε σε σημειο που δεν κατεβαινε φαγητο,πηγε στον γιατρο κ της ειπε Επιγλωττίτιδα= είναι η φλεγμονή (πρήξιμο) στη βάση της γλώσσας Καθώς η επιγλωττίδα κάθεται σε μια κρίσιμη θέση για σωστή αναπνοή, ο ασθενής δεν μπορεί να αναπνεύσει, Εάν αφεθεί χωρίς θεραπεία, συμπτώματα επιγλωττίτιδα μπορεί να επιδεινώσει γρήγορα και ο ασθενής μπορεί να πεθάνει μέσα σε λίγες ώρες. Φρικαρε η κοπελα!!!εν το μεταξυ κατι μου ελεγε οτι ειναι και παρενεργεια ενος εμβολιου που γινεται σε παιδια ηλικιας 2 με 7!!η ιδια δουλευει σε παιδικο σταθμο και εχει περασει οτι ασθενεια κυκλοφορει αλλα αυτο ηταν αλλο πραγμα!!

τεσπα μην σας κουραζω αλλο!!σας φιλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Αλίνα, φρίκαρα μ' αυτό που έπαθε η φίλη σου...

Εδώ στην Κύπρο πάντως, ο στρατός είναι της πλάκας. Ο ξάδελφός μου είναι κάθε μέρα έξω. Αν καμιά φορά κάνει και καμιά σκοπιά, γκρινιάζει! Ωχ, ελπίζω να μην τα διαβάζει αυτά κανένας κατάσκοπος... Εεεεεεεε... Για ξεκάρφωμα τα λέω αυτά, ακούτε;;; Είναι κανείς εδώ; Μ' ακούτε;;;; Για πλάκα τα είπα!!! Εντάξει;

Για τους πόνους νομίζω ότι υπάρχουν και χειρότεροι. Αυτοί που πέρασα όταν έσπασα τον ώμο μου ήταν κάτι πρωτόγνωρο! Θα σας πω αν της γέννας είναι χειρότεροι!

Αυτό το νέο τηλεπαιγνίδι που μας έλεγες, το "Μπλακ άουτ", τελικά όντως έχει πολλή πλάκα!! Είδα τώρα λίγο, αυτό με τις "διασημότητες", που είχε τον Τρύφωνα Σαμαρά να ουρλιάζει! Βασικά μόνο αυτόν ήξερα από τους υπόλοιπους διάσημους!!!

Και πάλι περαστικά στο Δημητράκο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι αννα μαρια μου να ειναι ετσι οπως τα λες εκει γιατι η μητερα μ εχει φρικαρει και τον αγχωνει πολυ.παντως εδω αλλα ακουγονται!!για να δουμε!!!θα μαθουμε συντομα!!!

ναι μωρε αυτο με τους διασημους δεν το εχω δει,αισιοδοξω να μου τα κατεβασει ο αντρας μου το σκ.κανονησε εσυ απο τα γελια να γεννησεις σημερα ε??!!!

οσο γι αυτο που επαθε η φιλη μου μαλλον τελικα δεν ειναι τιποτα μπροστα σε αυτο που επαθε ο ανηψιος μου.σου χα πει;;με την μυγα;;ακομα παιδευεται το παιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι μια πληροφορια μια που την εμαθα και ειναι σχετικη...ο George Washington πιστεύεται ότι πέθανε από επιγλωττίτιδα. εεεεεε πως με βρισκεται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ, δε μου είχες πει τίποτα για ανηψιούς και μύγες! Μη μου πεις! Θα φρικάρω κι άλλο!!!

Πάντως, στην ΕΛΔΥΚ επικρατεί άλλο καθεστώς!

Όσο για τις εγκυκλοπαιδικές γνώσεις... φυσάς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα δεν σου λεω,απλα θα σου πω κατι σαν συμβουλη...δεν ειναι ακακες τελικα.οταν τις βλεπεις να τις βγαζεις οπως και δηποτε εξω!!εγω να δεις ποσο εχω φρικαρει που τις νομιζα για απλα αθωα πλασματα

φτου μου - φτου μου!!!

καληνυχτα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απαπαπαπα!!!!!

Μια φορά στο σπίτι της πεθεράς μου, όπως έπινα καφέ έπεσε μέσα μια μύγα, δεν την είδα, και ήπια μια γουλιά με τη μύγα μέσα! Ένιωσα κάτι στο στόμα μου, το έφτυσα και είδα ότι ήταν μύγα!

Το πόσο φρίκαρα και σιχάθηκα δε λέγεται!!!!!

Ίιιιιιιιιιουυυυυυυυυυυυ, αφού τώρα το θυμήθηκα κι ανατρίχιασα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;;;

Εγώ έχω νεύρααααααααααααααα..Πολλά νεύρααααααααααα :evil::evil::evil: Δεν υπάρχει λόγος συγκεκριμένος..Εντωμεταξύ μετά τη δουλειά με έπιασε και μια ανεξήγητη ταχυπαλμία και τρέμουλο :?:?:? Επίσης, θέλω να κλάψω...Πολύ....Δεν κλαίω όμως..Σε νεύρα μου βγαίνει...Ρε κορίτσια, λέτε να τρελαίνομαι ή να τρελάθηκα και να μην το έχω πάρει χαμπάρι;;;; Τι πράγματα είναι αυτά;; Δε μου φτάνουν οι αϋπνίες, θα έχω κι άλλα τώρα;;;;Επίσης θέλω γλυκό. Το ζητώ σαν τρελή. Τώρα που σας γράφω έχω φάει ήδη 2 cookies και θέλω κι άλλα :oops::oops::oops: ...Τι στο καλό είναι;;;Κούραση, αϋπνία, από την αναμονή περιόδου;;;; Πάντως δεν πάω καλά, είναι γεγονός...Εντωμεταξύ πήγα σήμερα για μάθημα σε ένα παιδάκι και μου είπε ότι πήγε για κυνήγι με τον μπαμπά του και περιέγραφε ΜΕ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ πώς σκότωσαν και πώς ξεκοίλιασαν ένα λαγό :?:?:? Τον παρακάλεσα να σταματήσει και αυτός αντί να σταματήσει πήγε και μου έφερε την ουρά και το πόδι του λαγού που τα έκοψε για ενθύμιο :?:?:? Πήγα να ξεράσωωωωωωωω...Ανακατεύτηκα τόοοοοοσο πολύ........Ελπίζω να μην επαναληφθεί κάτι τέτοιο γιατί ειλικρινά έχω θέμα..

Άννα Μαρία πολύ γέλασα με τα περίπτερα στην Κύπρο :lol::lol::lol::lol: Σκέψου να έχεις παπουτσάδικο και να βάλεις ταμπέλα περίπτερο :lol::lol::lol::lol:

Μου φαίνεται πάντως λίγο τραβηγμένο να γεννήσεις στις 30-11. Συνήθως οι γιατροί δεν το αφήσουν τόσο μετά την ΠΗΤ. Σου κάνουν τεχνητούς πόνους..Μέχρι τη 40η εβδομάδα το αφήνουν οι περισσότεροι.

Αθανασία μου θα φύγετε τα Χριστούγεννα;;; Πού θα πάτε;; Λέμε κι εμείς να κανονίσουμε καμιά εκδρομούλα για να ξεσκάσουμε λιγάκι..Τον Πάνο ειδικά τον έχει φάει η κλεισούρα τώρα το χειμώνα...Από εκεί που ήμασταν συνέχεια έξω το καλοκαιράκι :(:(:( Πολύ νόστιμο πρέπει να είναι το γλυκό που έφτιαξες. Το έχεις φτιάξει ποτέ με μερέντα αντί μαρμελάδα;;;; ΜΠΟΜΠΑ! Και μόνο που το σκέφτομαι μου τρέχουν τα σάλια....

Μαράκι ξεκίνησες δουλιτσα και τρέχεις ε;;; Υπομονή κοριτσάκι! Θα συνηθίσεις κι εσύ......Το ζουζούνι κάνει χαρές όταν γυρνάς ε;;; Εμ..μάνα είναι ΜΟΝΟ ΜΙΑ!

Αχ Κατερινάκι μια ανάσα είναι όντως τα Χριστούγεννα..Τα περιμένω πως και πως...Εκείνη η Χαβάη που λέγαμε ισχύει :lol::lol::lol: ;;;;;;; Ευτυχώς που ο Γιώργος είναι καλά τώρα!

Άννα Μαρία μύγα στο στόμα σου;;;;;Μπλιαχ.....Μια η μύγα, μια ο λαγός του μαθητή θα τη βγάλω τη ρουκέτα σε λίγο :lol::lol::lol:

Αλίνα ο Δημήτρης είναι καλύτερα;;; Ελπίζω ναι! Εγώ πάντως θα ήθελα να ξέρω τι μπορεί να πάθει κανείς από μια μύγα....

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!!

Σας γράφω στα κλεφτά τώρα που κοιμήθηκε (επιτέλους) η κόρη μου αλλά και ο γιος μου....Είναι άρρωστη η μεγάλη κι έχει έναν γαιδουρόβηχα που ξύπνησε και τον μικρό απο τις 5.30

Δράμα η κατάσταση!!! Εχτές δεν την έστειλα σχολείο κι έτσι περάσαμε μια τέλεια μερά :?:?:?:?

Διαβάζω για γλυκά για αρρωστιες για ταξίδια για νεύρα ...... τοσο αντίθετα πραγματα. Πάντως μην στεναχωριέσαι Ανθή μου...θα δεις οτι είναι μια φάση.....θα σου έλεγα πάντως να προσπαθήσεις να κάνεις ασκήσεις ηρεμίας (δες και την ομώνυμη ταινία με τον Τζακ Νίκολσον και νομίζω τον Μπεν Στιλερ πολύ γέλιο!!!!) Προσπάθησε να γελάς όσο μπορείς ακόμα και όταν δεν θες και θα δεις που θα γίνουν καλύτερα τα πράγματα!!!

Αλίνα επιγλωτίτιδα το είπες? Μακριά απο μας...κι αυτός ο γιατρός καθόλου δεν την τρόμαξε :shock::shock::shock::shock:

Αννα Μαρία θα δεις μέσα σε κάνα δυο μέρες θα γεννήσεις!!!

Κατερινάκι τι κάνουν τα παιδάκια?

ΚΤΚ καλά?

Φιλιά και στις υπολοιπες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Ανθή, μήπως, μήηηηηηηηηηπωωωωως, είσαι έγκυος;;;

Πω πω, απορώ πάντως τι βρίσκουν στο κυνήγι. Φρικτό "σπορ"...

Εγώ είμαι λίγο χάλια σήμερα, δεν κοιμήθηκα καλά. Εξήμισι το πρωί μου έδωσε ο άντρας μου μια μπουνιά στη μέση και με ξύπνησε. Μετά δεν μπορούσα να ξανακοιμηθώ, και όταν πήγαινε να με πάρει ο ύπνος ροχάλιζε. Σε κάποια φάση μετά από κανένα τρίωρο τα κατάφερα και κοιμήθηκα και λίγο μετά χτύπησε το ξυπνητήρι του. Μετά ξανακοιμήθηκα, έρχεται να ντυθεί, να ξυπνά. Ξανακοιμάμαι, πάει στο χασάπη, έρχεται και φωνάζει "ΕΝΤΑΞΕΙ, ΤΟ ΕΦΕΡΑ ΤΟ ΚΡΕΑΣ" και ξαναξυπνάω. Τελικά σηκώθηκα κατά τις δώδεκα με προσπάθεια... Έχω αρκετές συσπάσεις, αλλά όχι πόνο. Αλλά είναι φάσεις που δεν μπορώ να πάρω ανάσα.

Δεν ξέρω πόσο περιμένει ο γιατρός μου μετά την ΠΗΤ. Τον ρώτησα και μου είπε "κάτσε να την ξεπεράσεις και βλέπουμε".

Αλίνα, μυστικές συσκέψεις για μια μύγα!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν σας προλαβαίνω τσούπρες καθόλου και με τόσα διαφορετικά θέματα τι να πρωτοθυμηθώ....

Αθανασία είχε γενέθλια το αγοράκι σου, να το χαίρεσαι να είναι πάντα χαρούμενος και ευτυχισμένος και άντε με την καινούρια χρονιά να του χαρίσεις και ένα αδερφάκι. Στολισατε κιολας μπράβο η πρώτη είσαι νομίζω, και μένα μ΄αρέσει να μοιρίζει χριστούγεννα απο νωρίς αν προλάβω θα στολίσω αυτή την Κυριακή.

Αλίνα, Μαρία και Κατερινάκι περαστικά στα παιδάκια σας είναι καλύτερα σήμερα?

Κάλι τι έγινε τελικά με το κεφαλάκι της μικρής σου τι σας είπε ο γιατρός?

Ανθή γιατι τόσα νεύρα μήπως αντί για περίοδος έρθει κάνα μπεμπακι...λέω μήπως είναι και τα cookies στη μέση...πάντως σήμερα που δεν δουλεύεις θα δες θα χαλαρώσεις θα ευχαριστηθείς και τον Πνούλη σου περισσότερο και θα είσαι ήδη καλύτερα και μη ξεχνάς τα Χριστούγεννα πλησιάζουν.

Αννα Μαρία μια βδομάδα έμεινε πάντως κάποιοι γιατροί αφήνουν και μέχρι και μια βδομάδα απο την ΠΗΤ.

Ελπίζω να μην ξέχασα καμία

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καγκουρακι δεν εισαι η μονη που δεν της προλαβαινεις μην ανυσηχειις!!!τελεια φωτο!!!

ανθουλα νομιζω μετα το μνμ που σου στειλα θα σου φυγε η ταση για γλυκο ε???σορυ αλλα δυστηχως ετσι εγιναν τα πραγματα.

εχασα τις μερες με την δουλεια κοριτσια .. παρασκευη αυριο λεει ε??τελεια να απολαυσω το αρρωστακι μου!!!τουλαχιστον δεν εχει πυρετουλη.τα δικα σας πως ειναι;

αντε μεσα στο σκ θα καταφερω να γραψω περισσοτερα!!

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλεναδες!1

τι μερα κι αυτη σημερα δεν σταματησα και φυσικα δεν μπορω να παρω τα ποδια μου τωρα,εχω απο τις 7 στο ποδι ο μπομπιρας ξυπνητηρι παλι,ζυμωσα ψωμι σημερα(Αννα Μαρια με προζυμι και εγινε τελειο)το πετυχα επιτελους και ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι εφτιαξα μονη μου το προζυμι :D:D ,εκανα δουλειες στον εναν οροφο,εβαλα πλυντηριο,μαγειρεψα,εφτιαξα παστα φλωρα,λαδενια για μας και πιτσα για τα παιδια,καθαρισα το ενα μπανιο,σκουπισα τον κατω οροφο,διαβασα τον Νικο και χιλια δυο απλυτα πιατα ουφφφφ κουραστηκα μονο που τα εγραψα,δηλαδη δεν ειχα σταματημο.............

ευτυχως τα παιδια ειναι καλα αυριο σχολειο και οι δυο..............

Καλη για το χαρατσι ξεχασα να σχολιασω αστα να παει θα το πληρωσουμε και θα χορεψουμε κιολας :o:o μπορουμε να κανουμε κι αλλιως;;;τι εγινε με το κοριτσακι σου ειναι καλυτερα το κεφαλι της ;;;

Ανθη να σου πω την αληθεια οταν διαβασα τον ποστ σου και εγω αυτο σκεφτηκα μηπως εισαι εγκυος;;λεμε τωρα!!!!μηπως;;;;;;;;;;;;;;;και βεβαια ισχυει η Χαβαη παμε ελαααα!!! :D:D αντε χαμογελα ερχεται σκ!!!!

Μαρακι που εισαι σημερα;;ειναι καλα ο ζουζουνακος;;;

Κατερινιω πολυ μαγκισα η Αγγελικη στη φωτο!!! :lol::lol: μεγαλωσαν πολυ τα μαλακια της ;;;

Αννα Μαρια τι να ξεπερασεις μωρε;;δεκαμηνητικο θα το βγαλετε το παιδι;;;μεχρι την πητ πεστου και πολυ ειναι αν και πιστευω θα βγει απο μονος του ;);) απλα ξερει το παιδι σε τι κοσμο θα ερθει και λεει ας το καθυστερησουμε οσο μπορουμε :lol::lol:

Μαρια ζζ αυτος ο βηχας πολυ δυσκολος παντως και τα δικα μου αυτο εκαναν, ο μεγαλος απο τις 5 στο ποδι καθε μερα δεν μπορουσε να ηρεμησει με τον παλιοβηχα πολυ ταλαιπωρια περαστικα συντομα ευχομαι

Αλινα παει η βδομαδα κιολας αντε να χαρεις το παιδακι σου ερχεται σκ!!!χαιρομαι που ειναι καλυτερα

δεν θυμαμαι κατι αλλο κουκλες,παω να ξαπλωσω την κορμαρα μου γιατι δεν αντεχω αλλο

Υ.Γ. Αννα Μαρια αυριο θα σου βαλω φωτο να δεις το ψωμι μου,τουλαχιστον αφου δεν μπορεις να το γευτεις να το δεις μονο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...