Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Κάλη, εμείς τις αγκαλίτσες, κ.λπ. τις λέμε "γιούμπευμα" ή "γιαπαγιούπευμα", π.χ. "έλα να γιουμπευτούμε λίγο". Με τον άντρα μου εννοείται, αφού ο Αντρέας δεν έχει γεννηθεί ακόμα! Έχουμε κι άλλες τέτοιες λέξεις! Όταν γεννηθεί ο Αντρέας λέμε να τις κόψουμε σιγά-σιγά, γιατί αν πάει μετά από μερικά χρόνια το παιδί στο νηπιαγωγείο και πει καμιά τέτοια ως αυτονόητη, π.χ. "τι γιάμπης που είσαι!" (=τι γλύκας που είσαι, ή κάτι τέτοιο) θα το κοροϊδεύουν τα άλλα παιδάκια...

Κρίμα που χάλασαν τα σχέδια για την εκδρομή, αλλά μακάρι να είναι αυτά τα σχέδια που χαλάνε! Οι εκδρομές ξαναγίνονται!

Μαρία, ωραία και ενδιαφέρουσα η δουλειά σου. Ουφ, μακάρι να έκανα κι εγώ αυτό που ήθελα, αντί να είμαι θαμμένη στη Μέση Εκπαίδευσηηηηηηηηηηηηηηη....................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα μαρια μου να ζησετε!!!καλε τι επαθες την ημερα του γαμο σου και δεν θες να την θυμασαι;;;εμενα μου εκανε κατιο κλωτσιδια ο δημητρης οταν εφτασα εκκλησια κατατρομαξα!!ετοιμη ημουν να πω στον οδηγο να με γυρισει σπιτι!!!!χμμμμμ...ερωτηση 2:τι δουλιτσα θα θελς να κανεις;;;

να μην ξεχασω....περαστικουλια στα αρρωστακια,και εμεις μαζι σας!!!δεν μπορει να ανασανει η καρδουλα μ απο το μπουκωμα.2 μερες στον παιδικο και ηδη χαλια,αντε να δουμε....

αχ κατερινακι βαλε το λαγουδακι στο υπογειο και ερχομαστε!!!!!ειχαμε παρει και εμεις στον μικρο αλλα μας μαλωσε η παιδιατρος, κουβαλανε πολλες αρρωστιες μας ειπε να το επιστρεψουμε κ ετσι και ειχαμε κανει πριν προλαβει να δεθει ο μικρος.

προσλησουλες ακουω ε??εγω στον γαμο μου περα οτι τις εφτιαξα μονη μου, μετα τις τρυπησα και εδεσα στο πανω μερος ενα φιογκο με 2 χρωμματα κορδελας που ηταν και τα χρωμματα του νυφικου.εγραψα χ και τα αρχικα μας και τα σκαναρα κ τα ειχα βαλει για φοντο.μετα πηρα και ενανν φακελο μεταλλιζε (πολυ εντυπωσιακος) κ τελος!!για την βαπτιση ειχα φωτογραφησει τις μπουμπουνιερες και μου τις ζωγραφισε ενας φιλος μου σε σκιτσακια. ηταν διαφορα ζωακια (κουμπαραδες) τα εβαλε να ειναι γυρω απο μια κολυμπηθρα και ζωγραφισε ενα μωρακι μεσα .στο μωρακι βαλαμε στο κεφαλι του μια φωτο απο το κεφαλι του δημητρακη με βρεγμενα μαλλακια.ηταν τελεια!!

ουφ....πολλα εγραψα;;;αντε μην σας ζαλιζω....σας φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλινα τελεια ακουγονται τα προσκλητηρια!ειδικα του δημητρακη!!!κι εσεις αρρωστουληδες?περαστικα σας!την δευτερα ξεκινας δουλεια?αληθεια τι δουλεια?δεν ξερω αν το ανεφερες αλλα δεν μπορεσα να διαβασω τις προηγουμενες σελιδες γιατι ηταν πααααααρα πολλες.

μαρια ζ 14 χρονια σχεσης,οχι γαμου!στα 8 ειμαστε κι εμεις παντρεμενοι!!!!

καλα αννα μαρια τωρα που θα γεννηθει ο αντρεας,εχει να πεσει γιαπαγιούπευμα (καλα το λεω καλε?)!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;;;;

Χάθηκα λιγάκι αλλά δεν περνάω και την καλύτερη περίοδο της ζωής μου..Είμαι πολύ κουρασμένη και σχεδόν κάθε βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ. Τα τελευταία βράδια δεν μπήκα στο μάμυ γιατί ήθελα να κοιμηθώ νωρίτερα μπας και αναπληρώσω τις χαμένες ώρες..Μάταια όμως..Στη μία τελείωνα τη διόρθωση, στις 2 έπεφτα, στις 5 το πρωί με έπαιρνε ο ύπνος. Με απασχολούν πολλά θέματα, πιέζομαι και με τη δουλειά και τα έχω δει όλα :shock::shock::shock: Το πιο τραγικό ήταν την Πέμπτη που έπεσα στις 2, κοιμήθηκα στις 5 και στις 7 το πρωί έπρεπε να ξυπνήσω γιατί είχα μια δουλειά. Αφήστε...Αν με δείτε θα φρικάρετε. Μαύρα μάτια με κύκλους και γενικώς έχω την όψη πρεζονιού :lol::lol: Αυτή την εβδομάδα δεν ξεκουράστηκα ΚΑΘΟΛΟΥ. Εντωμεταξύ στις 26 Νοεμβρ. έχουμε ενημέρωση γονέων. Το σκέφτομαι από τώρα και τρελαίνομαι...Θα πρέπει να μιλάω ασταμάτητα επί πολλές ώρες. Πρέπει να ενημερώσω 60 γονείς και να ακούω το μακρύ και το κοντό του καθενός...Ουφφφφφφφφφφφφφ...

Το μικράκι μου μου λείπει απίστευτα και νιώθω χάλια που μέσα στην εβδομάδα οι γιαγιάδες το βλέπουν πιο πολύ από μένα..Μου τη δίνει τόοοοοσο πολύ......

Γράψατε πολλές σελίδες και ζητώ συγνώμη που δεν είχα την αντοχή να τις διαβάσω..Ελπίζω αυτή την εβδομάδα να είναι πιο χαλαρά τα πράγματα για μένα και να επανέλθω!

Ο καιρός είναι ελεεινός και τρισάθλιος. Κάνει πολύ κρύο και φυσάει απίστευτα. Ακούω το σφύριγμα του αέρα και ανατριχιάζω :?:?:? ...Τούλάχιστον αν είχε καλύτερο καιρό θα έφτιαχνε κάπως η ψυχολογία μου..Δεν το αντέχω το κρύο, τη μουντίλα, τον αέρα..το χειμώνα. Θέλω λιακάδα!

Αυτά. Πήγε η ώρα πάλι 3.30 αλλά δε με κόβω να κοιμάμαι εύκολα. Αύριο έχω πολλή δουλίτσα και το σκέφτομαι από τώρα. Μα τι μπορώ να κάνω για να μη σκέφτομαι ΤΙΠΟΤΑ όταν πέφτω στο κρεβάτι;; Ο άντρας μου με το που ακουμπάει το κεφάλι του στο μαξιλάρι κοιμάται και ροχαλίζει :evil::evil::evil: ..Ζηλεύω απίστευτα...............

Σας φιλώ ΟΛΕΣ!!!!!!! Θα τα πούμε αύριο ξανά (ελπίζω δηλαδή :oops::oops::oops: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, κουράγιο... Έχω πάθει κι εγώ κρίσεις αϋπνίας, όπως τις περιγράφεις. Ύπνος όταν κοντεύει να χαράξει και ξύπνημα δυο-τρεις ώρες μετά. Είναι πολύ χάλια... Θα περάσουν, προσπάθησε να μη σκέφτεσαι ότι δε θα κοιμηθείς. Κάνε το κορόιδο και μπορεί να σε ξεχάσει η αϋπνία! :P

Αλίνα, η μέρα του γάμου μου ήταν χάλια. Ήμουν 25 χρονών, δε δούλευα, έλειπα στη Θεσσαλονίκη κι ο γάμος έγινε Κύπρο, οπότε έγινε όπως ήθελαν οι γονείς μου και κυρίως η μάνα μου. Είχα και τα πεθερικά να γκρινιάζουν ασταμάτητα και να φέρονται γαϊδουρινά, δεν ήρθε και πολύς κόσμος... Μόνο που τα σκέφτομαι χαλιέμαι....

Η δουλειά που θα ήθελα να κάνω δεν είναι ακριβώς δουλειά. Θα ήθελα να μελετώ όλη τη μέρα και να γράφω... Άρθρα, βιβλία, κ.λπ. Και τώρα το κάνω δηλαδή (οκ, βιβλία δεν έχω γράψει ακόμα! :P), αλλά ως πάρεργο και όχι ως κύρια απασχόληση. Αύριο θα έχω τον Ανδρέα, θα έχω και το σχολείο, οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να έχω χρόνο για τέτοια... :( Αυτός, όμως, είναι και ένας λόγος που δε φεύγω απ' το εσπερινό: έχω πολύ περισσότερο χρόνο απ' ό,τι αν δούλευα σε πρωινό σχολείο.

Κάλη, κι εμείς έξι χρόνια γάμου κλείνουμε το Δεκέμβριο (ας μην το σκέφτομαι καλύτερα) και δεκατρία σχέσης!

Καλά, το γιαπαγιούπευμα που έχει να πέσει με τον Αντρέα δε λέγεται!!! :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΤΚ μου το κυριο επαγγελμα μου ειναι γραφιστρια και θα δουλεψω προσωρινα στην παλια μου δουλεια.ειναι εκδοτικη εταιρια και ασχολειται με τα ξενογλωσσα βιβλια των φροντιστηριων.απο τις μεγαλυτερες εδω στην ελλαδα στο ειδος της,παρολα αυτα δινουν μισθους πεινας....οχι τωρα με την κριση απο παντα!!!αυριο λοιπον ξεκιναω!!!

ανθουλα μου μια ζωη ετσι ειμαι και εγω.οταν πεφτω στο κρεββατι τα σκεφτομαι ολα!!για να καταλαβεις απο μικρο παιδι δεν με βαζαν για υπνο το μεσημερι μηπως και κοιμηθω λιγο νωριτερα το βραδυ!!και τοτε τι προβληματα να ειχα!!!φαντασου τωρα που ολα ειναι οσο χαλια ειναι τελοσπαντων τι γινεται!!ο αντρας μου προτου του πω καληνυχτα ροχαλιζει,πολυ τυχερος ανθρωπος!!μια τεχνικη χαλαρωσης ειναι να σκεφτεσαι ομορφα πραγματακια και να προσπαθεις να ηρεμεις λιγο,μετα προσπαθησε να καθαρισεις το μυαλο σου και λεγε δεν σκεφτομαι τιποτα, μονο λευκο.οταν παει να σου ρθει παλι εικονα ή σκεψη παλι το ιδιο!!αντε και καλη επιτυχια!!!οσο για αυτο που λες οτι οι αλλοι ευχαριστιοντε πιο πολυ το παιδακι σου σε νιωθω απολυτα,ετσι και εγω οταν δουλευα αισθανομουν,ασε που γυρνουσα σπιτι και ωσπου να μαζεψω-μαγειρεψω αυτο ηταν , τον κοιμιζα κατευθειαν!!για να καταλαβεις σημερα μαγειρεψα 3 φαγητα για να τον χορτασω μεσα τσην εβδομαδα πιο πολυ τωρα που θα γυρναω 6 σπιτι. :cry:

αννα μαρια μου συγνωμη που σε στεναχωρησα για τα περι γαμου....σου εχω ενα δωρο βρε για να αισθανθεις καλητερα!!!απο εβδομαδα μαλλον θα ερθει ο αδελφος μου να υπηρετησει στην Κυπρο!!την παρασκευη ηταν η ορκομωσια και απ οτι λεει και ειναι προτινωμενος για αποχωρηση αλλα κ το θελει.η μητερα μ βεβαια εχει μαυρισει απο την στεναχωρια της!!!για επαγγελμα λιγο πολυ αλλλο θελουμε να κανουμε και αλλου καταληγουμε τελικα.εγω σπουδασα συμβουλος ψυχικης υγειας και στο τελευταιο εξαμηνο εμεινα εγκυος.στην ορκομοσια ειχα ηδη γεννησει.ουτε πρακτικη θα καταφερω να κανω, ουτε να το εξασκησω , ουτε καν να διαβασω τα βιβλια μου ολα!!χαλαλι του ομως,το αγορακι μου δεν το αλλαζω με τιποτα!!!

πολλα ειπα παλι ε???αντε νανι τωρα!!!ακους ανθουλα????φιλακιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, εγώ το έχω δοκιμάσει αυτό με τις ευχάριστες ή τις καθόλου σκέψεις, αλλά φυσικά δεν έπιασε! Γενικά έχω δοκιμάσει τα πάντα. Όταν έχω αϋπνία, απλά έχω αϋπνία. Τέλος!

Ενδιαφέρον το επάγγελμά σου! Κρίμα, όμως, για τους μισθούς πείνας... :( Καλά βρε, πρέπει να είσαι πολύ μικρή αφού λες ότι πριν δύο χρόνια τελείωνες τις σπουδές σου!

Όσο για τον αδελφό σου, πες στη μάνα σου να μην ανησυχεί και να μη στεναχωριέται καθόλου. Ζάχαρη την περνάνε οι ΕΛΔΥΚάριοι εδώ πέρα! Και θα πάρει κι ένα σωρό λεφτά (αν δεν τα έχουν κόψει κι αυτά!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

βλεπω ολες μακροχρονιους δεσμους εχουμε,κι εγω με τον Αντωνη κλεισαμε 17χρονια μαζι και 8 χρονια γαμου τον Μαιο που περασε μια ζωη μαζι δηλαδη............

Αννα Μαρια τοσο χαλια ο γαμος εε;; :o:o κριμα και ειναι απο τις στιγμες που θυμομαστε παντα στην ζωη μας,δεν πειραζει ερχεται η γεννα σου τωρα και ελπιζω να μεινεις με μια δυνατη και υπεροχη εμπειρια!!!!και μεχρι στιγμης πιανουν οι ευχες μου....... :D:D

Ανθη μην αγχωνεσαι ετσι, προσπαθησε να εισαι ηρεμη και μην τα σκεφτεσαι ολα οταν ξαπλωνεις,ουτε κι εγω το αντεχω το κωλοκρυο ελα να παμε για σοκολατοχρωμα!!!παμε χαβαηηηηη

Αλινα ειναι καλα ο Δημητρος;;;

καλα που εξαφανιστηκατε οι υπολοιπες;;;

καλο βραδυ σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Έγραφα τόση ώρα και όταν πάτησα υποβολή σβήστηκαν όλα :evil::evil::evil: Μα γιατί το παθαίνω συνέχεια αυτό;;; Σήμερα διόρθωνα όλη μέρα και τα τελείωσα τα διαγωνίσματα ;););) Βέβαια μαζεύτηκαν πολλές εκθέσεις που πρέπει τώρα να διορθώσω αλλά ΟΚ. Τα διαγωνίσματα είναι το βαρύ πυροβολικό. Σε ένα μήνα θα ξαναγράψουν :?:?:?

Άννα Μαρία αφού έχεις περάσει κι εσύ αϋπνίες καταλαβαίνεις τι βασανιστήριο είναι...Δεν παλεύεται το να νυστάζεις και να μη μπορείς να κοιμηθείς :evil::evil:

Μην ανησυχείς. Στην αρχή με τον Αντρέα θα είναι δύσκολο να βρεις χρόνο ώστε να ασχοληθείς με όλα όσα θες. Μετά όμως θα τους βρείτε τους ρυθμούς σας και θα έχεις ελεύθερο χρόνο. Λίγο στην αρχή, περισσότερο μετά ;) ! Εγώ να σου πω την αλήθεια θα ήθελα να κάνω την ίδια δουλειά αλλά υπό άλλες συνθήκες. Θα ήθελα δηλαδή να γυρίζω στο σπίτι μου πιο νωρίς και να μην έχω τόση διόρθωση..Κατά τα άλλα όμως λατρεύω τη διδασκαλία.

Με την υγρασία τι έγινε;; Λύθηκε το θέμα με το μηχάνημα του άντρα της Μαρίας;;;;;;

Αλινάκι μου καλή αρχή στη δουλειά!

Όσο για τις αϋπνίες έχω δοκιμάσει τα πάντα (εκτός από χάπια που ποτέ δε θα έπαιρνα :?:?:? ). Η αλήθεια είναι ότι δε σκέφτομαι πάντα άσχημα πράγματα. Πολλές φορές σκέφτομαι και όμορφα ή και ανούσια πράγμτα. Η ουσία είναι ότι σκέφτομαι, σκέφτομαι, σκέφτομαι...Δε μπορώ να αδειάσω το μυαλό μου από τις σκέψεις....Τις προάλλες μέτρησα προβατάκια, έφτασα ως το 200 και μετά βαρέθηκα και άρχισα πάλι να σκέφτομαι. Γαρίδα το μάτι :shock::shock::shock: . Μακάρι να περάσει γρήγορα..

Ο Δημητράκης σου τι κάνει;

Κατερινάκι μου έφυγε το καλοκαιράκι, έφυγε και το σοκολατοχρώμα :(:(:( Πάμε Χαβάη ε;;; Μέσα! Στη δουλειά όμως τι να πω που μετά θα με βάλουν να αναπληρώνω τα μαθήματα όλα τα ΣΚ του χρόνου;;; Ξέρεις ε;; Στη δουλειά μου ούτε να αρρωστήσουμε μπορούμε. Μετά πρέπει να αναπληρώσουμε τα χαμένα μαθήματα. Ακόμα και με 38 πυρετό πηγαίνουμε για μάθημα :?:?:lol::lol: Για γέλια και για κλάματα η κατάσταση!

Αυτά κοριτσάκια μου! Θα κάνω αντιγραφή ώστε άμα πάλι δε δημοσιευτεί η απάντησή μου να κάνω μια επικόλληση...Δεν την ξαναπατάω ;) !

Πολλά φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πήγαμε σήμερα γιατρό, όλα φυσιολογικά! Τράχηλο δεν εξέτασε, γιατί λέει εξετάζει μόνο αν έχεις ξεπεράσει την ΠΗΤ ή αν έχουν σπάσει τα νερά. Καλύτερα, γλίτωσα το δαχτυλάκι! Αφού ξύπνησα το πρωί και το σκεφτόμουν και αγχωνόμουν!

Βρέχει κιόλας από το Σαββάτο το βράδι, όχι συνεχόμενα, βέβαια, αλλά βρέχει αρκετά! Ευτυχώς, γιατί τη χρειαζόμαστε τη βροχή!

Ανθή, άσε, άσε, οι αϋπνίες είναι μεγάλο πακέτο. Και τι δεν έχω δοκιμάσει: μουσική άκουσα, προβατάκια μέτρησα, τηλεόραση χάζεψα, ευχάριστες σκέψεις έκανα, αλκοόλ ήπια, ζεστό γάλα ήπια, βιβλία διάβασα. Τίποτα... Όταν με πιάνουν οι αϋπνίες, απλά με πιάνουν... Έχω υποφέρει πάρα πολύ στο παρελθόν.

Όσο για τη διδασκαλία, δεν μπορώ να πω ότι μου αρέσει. Μου αρέσει, βέβαια, να προετοιμάζω ένα ενδιαφέρον μάθημα με εξτρά δικό μου υλικό, και να πετυχαίνει. Αλλά πόσες φορές γίνεται αυτό;

Με την υγρασία δεν ξέρω τι έγινε. Το μηχάνημα έβγαλε αρκετό νερό από τον τοίχο, και τώρα φαίνεται ότι δεν προχωρεί η υγρασία. Αν έχει μείνει λίγη, φαντάζομαι σιγά-σιγά θα στεγνώσει. Θα το αφήσουμε λίγο να δούμε μήπως προχωρήσει, και αν ναι, που το απεύχομαι, θα φέρουμε ξανά υδραυλικό να δει πάλι μήπως είναι καμιά διαρροή. Πάντως, έχει φύγει και η λίγη μυρωδιά που είχε, ευτυχώς! Το μηχάνημα έκανε δουλειά!!!

Κατερίνα, ελπίζω κι εγώ να είναι ωραία εμπειρία η γέννα! Πάντως ρε κορίτσια, εδώ στη Λάρνακα κανένας γιατρός δεν κάνει τοκετούς με επισκληρίδιο, και οι περισσότερες φίλες μου, μου έχουν πει ότι μια χαρά γέννησαν.

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας, γειά σας ομορφούλες!!!!!

Τι κάνετε???? :D Δεν πιστεύω να με ξεχάσατε :( ..... Γύρισα κι εγω!!!! :D:D:D

Φυσικά μη περιμένετε να διαβάσω όοοολα αυτά που έχετε γράψει, διάβασα ως γνήσια τεμπέλα την τελευταία σελίδα :lol::lol::lol: !!! Ελπίζω να μη έχω χάσει τίποτα συνταρακτικό.... :roll:

Λοιπόν ας ξεκινήσω με τα νεάκια μου και σιγά σιγά θα μάθω και τα δικά σας... όπως ξέρετε οι περισσότερες πήγα Μυτιλήνη, Χίο και Τουρκία!!! Πέρασα τέλεια και γύρισα αναζωογονημένη!!!! Φυσικά δε μπορώ να πω ότι ξεκουράστηκα και πολύ αφού όλη μέρα γυρίζαμε, αλλά αυτό δεν έχει και πολύ σημασία ;) ! :) Έχω γυρίσει από την προηγούμενη εβδομάδα αλλά χάλασε το connex μου και δε είχα ίντερνετ :( Μου λείψατε πολύ :YMHUG: .......

Άννα Μαρία μου τι κάνει ο γιάμπης μπουμπούκος σου? Κοντεύει η μεγάλη ώρα ε? Ποια είναι η ΠΗΤ σου?

Άνθή μου αυπνίες διαβάζω και κακή ψυχολογία διαβάζω :( .... Ελπίζω να σύντομα να νιώσεις καλύτερα, σε καταλαβαίνω απόλυτα είναι σαν να είμαι εγώ τον Αύγουστο..... :o:shock:

Κατερινάκι μου τι κάνεις? Τέλεια η φώτο σου κουκλιά!!!! Αν βλέπω καλά ο γιόκας σου μάλλον δε σου μοιάζει και πολύ...

Κάλη, Αλίνα και σε όλα τα κοριτσάκια του καφενέ μας φιλάκια πολλάααααααα :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια τι κάνετε???Σας διάβασα βιαστικά και δεν θυμάμαι και πολλά. Πήγα στο σχολείο σήμερα, ωραίο κλίμα και γενικά μου άρεσε γιατι επιτέλους έχω δική μου μεγάλη τάξη!!!! :D:D:D Εχω τμημα στηριξης αλλά και μονάδα.Εφαγα κι ενα χαστουκι από ένα μαθητη μου!!!! :lol::lol::lol: Στεναχωρεθηκα μονο που αποχωριστηκα το μικρό μου στο βρεφοκομικό και ετρεχα σαν τρελλη να τον πάρω όταν σχολασα!!! :lol::lol:

Εχει πολύ κρύο και βρέχει όλη μέρα!!!! Εχω και πολύ δουλειά, προετοιμασια για το σχολέιο, να δω ποτε θα τα κάνω!!!

Αθανασία μου καλώς μας ήρθες και πάλι ανανεωμένη!! :D

Ανθη μου γλυκιά να σου στείλω καμια σοκολατοπιτα να γελάσει το χειλάκι σου???Αντε ανεβα κι ασε τις σκέψεις!! Κάνε αγαπούλες με τον αντρούλη σου να ξεχνιέσαι!!! ;););):lol::lol::lol::lol:

Κατερίνα μου πώς είναι τα αγοράκια σου??

Κάλλι μου εσενα σου πέρασε το κρύωμα??

Αλίνα μου περαστικά στο μικρούλη σου...πώς πήγε με τη δουλειά??

Καγκουράκι μου καλύτερα καλοκαιρι για τη μικρή σου για τις πάνες...

Μαρία Ζ ωραίες οι ιδέες σου για τις προσκλήσεις...κάπως έτσι τα σκέφτηκα κι εγώ...Βιβλίο ευχών στην Κύπρο δεν κάνουμε...Τωρα άρχισαν κάποιοι να κάνουν. Τις μπομπονιέρες τις κάνουν οι νονοι εδώ.

Σας φιλώ όλες!!! Πάω να δοκιμασω να ανεβάσω φώτο του μικρού μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, ήρθε η ξαδέλφη μου και διαβάσαμε και τα έχω παίξει... Δεν κοιμήθηκα και καλά και καταρρέω...

Έλεος πια, τα σημερινά παιδιά είναι τελείως αμόρφωτα... Μιλάμε, β' λυκείου, διαβάζαμε βυζαντινή ιστορία της Κύπρου. Της δείχνω ένα χάρτη "ποια είναι η χώρα που μοιάζει με μπότα;" "Δεν ξέρω". "Ποια είναι η χώρα δίπλα της;" (η Ελλάδα), "δεν ξέρω". "Ποιοι είναι οι τέσσερις Ευαγγελιστές;" "Δεν ξέρω". Έλεοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αθανασία, σε ξεχάσαμε, ποια είσαι;

Μαρία, τι τέεεεελεια φωτογραφία είναι αυτή;;;; Μαγουλάρεςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!! Θα τον φάωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τη ερημια κι αυτη σημερα που εξαφανιστηκατε ολες;;;

Αθανασια μας ελειψες και σε ψαχναμε,ανανεωθηκες ε;;ευχαριστω για τα καλα σου λογια,ο μικρος μου μοιαζει περισσοτερο απο τους αλλους,εχει το στομα μου οι αλλοι δυο δεν μου μοιαζουν καθολου,ο δευτερος μοιαζει στον μπαμπα του και ο πρωτος ειναι μια μιξη και των δυο και δεν λες ξεκαθαρα ποιον μοιαζει,εχω πολλες φωτο στο προφιλ μου οταν εχεις χρονο δες μας αν θελεις....

Μαρακι τι κουκλι ειναι αυτο,το μπουμπουκακι σου για ζουληγμα ειναι,ενα γλυκας ειναι δωστου ενα ρουφηχτο φιλακι απο μενα στις μαγουληθρες,καλη αρχη με τη δουλεια σου

Αννα Μαρια καλα η ξαδερφη σου δεν παιζεται,ο Γιωργος μου που ειναι νηπιο ξερει να σου δειξει στην υδρογειο σφαιρα και την Ιταλια και την Ελλαδα και μια φορα του εδειξα τη Μαδαγασκαρη και την συγκρατησε και την βρισκει κατευθειαν,μηπως το κανει επειτηδες για να σου σπασει τα νευρα;;;καλα εχεις σκοπο να γεννησεις εσυ αντε..................... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, δεν το κάνει επίτηδες. Άλλωστε δεν είναι πέντε χρονών είναι δεκαέξι... Πιστεύω ότι βαριέται ακόμα και να σκεφτεί. Το μυαλό της είναι μόνο στα αγόρια, στα ρούχα, στα πάρτι και στα κλαμπ...

Κάθε φορά που διαβάζουμε, ειδικά ιστορία, πρέπει να της εξηγώ τα πάντα γιατί δεν ξέρει τίποτα απολύτως. Π.χ. "η χριστιανική τέχνη επηρεάστηκε από την ελληνιστική τέχνη". Πρέπει να της εξηγήσω ποια ήταν η ελληνιστική περίοδος, και της λέω ότι είναι χονδρικά από τον Μέγα Αλέξανδρο μέχρι τη ρωμαϊκή εποχή. Μετά "μετά τη μεταφορά της πρωτεύουσας από τη Ρώμη στην Κωνσταντινούπολη, μπλα μπλα". "Ποιος μετέφερε την πρωτεύουσα;" "Ο Μέγας Αλέξανδρος". Ρε παιδιά, έλεος!!! Έλεοοοοοοοος!!!!!!!!!!!

Πάω να δω τις φωτογραφίες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;;

Εγώ έτσι και έτσι....Μαράκι μου τη χρειάζομαι τη σοκολατόπιτά σου..ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!!!!!! Πίκρα μεγάλη..Όσο για τις αγκαλίτσες με τον άντρα μου...σωθήκαμε. Σήμερα πχ επέστρεψα στις 10.20 το βράδυ. Ο Πάνος κοιμήθηκε στις 11 και στο καπάκι πήγα να διορθώσω μέχρι τις 2..Σε κάποια φάση ήρθε ο άντρας μου να μου πει κάτι για να γελάσω και τον στραβοκοίταζα γιατί μου έτρωγε την ώρα :?:?:? ....Έχω φάει φρίκη λέμεεεεεεεεε.......Όσο για τη φωτό του γιόκα σου, ένα έχω να πω: Είναι γλύκας, είναι κούκλος και ένα από τα πιο λαχταριστά μωράκια που έχω δει. Μεγάλωσε το σκαθαράκι σου!

Άννα Μαρία χαρά στην υπομονή σου με την ξαδέρφη. Πώς αντέχεις;;; Έρχεται συχνά να τη διαβάσεις;; Ε ρε ζόρι που τραβάς κι εσύ με δαύτη...χαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol::lol: Όσο για την επισκληρίδιο, αν είναι σύντομος ο τοκετός δεν υπάρχει θέμα. Αν όμως κρατήσει πολλή ώρα (όπως στη δική μου περίπτωση) τότε θα τη ζητάς σαν τρελή...Είχα μπει να γεννήσω και έλεγα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω. Μετά από 6 ώρες φώναζα σαν μουρλό να έρθει αναισθησιολόγος να μου κάνει :lol::lol::lol::lol: Δεν την παλεύω όμως και πολύ με τους πόνους εγώ. Και πάλι πολύ άντεξα...

Αθανασία μου καλώς ήρθες! Μας έλειψες!!!!! Χαίρομαι που περάσατε τόσο όμορφα!!!!! Τις χρειάζεται ο άνθρωπος τέτοιες αποδράσεις! Ελπίζω τώρα να διαβάζουμε νέα σου συχνά!

Αυτά που περνάω τώρα τα περνάς τον Αύγουστο εσύ ε;; Πίκρα και αυτό. Το καλοκαίρι θέλει ξεκούραση. Τουλάχιστον δεν έχεις δουλειά και για το σπίτι..Ή έχεις;;;;Να μου φιλήσεις το Λευτεράκο σου!

Κατερίνα μου κι εγώ νομίζω πως ο μικρός σου μοιάζει! Λες να πρέπει να κάνω κι εγώ 3 παιδιά μπας και μου μοιάσει κάποιο;;;; :lol::lol::lol: ΚΑΗΚΑΜΕ :lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια πολλά!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλες

Αθανασία καλως ήρθες τα περάσατε όμορφα διαβάζω ο μικρός ενθουσιάστηκε που σας είχε τόσες μέρες μαζί?

Αλίνα καλή αρχή στη δουλειά πως ήταν το κλίμα μετά απο τόσο καιρό?

Μαράκι καλή αρχή και σε σένα, καλά ο Στεφανάκος είναι μια ζωγραφιά πολύ γλυκιά φατσούλα.

Ανθή πως αντέχεις με τις αυπνίες, δύσκολο να μην σε πέρνει ο ύπνος...σα αυτό αδερφή ψυχή δεν σου έχω μοιασει συνήθως πέφτω σαν τούβλο.

Αννα Μαρία τι ξαδέρφη που έχεις μα δε μαθαίνουν τίποτα τα σημερινά παιδιά στο σχολείο...ο μικρός τι λέει θα βγει μέχρι τη γιορτή του?

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο γιατι σας διάβασα και λίγο γρήγορα, εμείς τα ίδια ευτυχώς η μικρή μια χαρά είχε λίγο βήχα το Σάββατο αλλά μετά τίποτα. Α δεν στόλισα δεν πρόλαβα, την άλλη Κυριακή .

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εγώ σήμερα δε σηκωνόμουν με τίποτα! Ξυπνούσα-ξανακοιμόμουν, ξυπνούσα-ξανακοιμόμουν... Κατά τις δώδεκα σηκώθηκα! Λέτε να παίρνει δυνάμεις ο οργανισμός για τη μεγάλη μέρα; Ή μήπως είναι η κούραση λόγω ξαδέλφης;

Ευτυχώς δεν έρχεται πολύ συχνά. Το καλό είναι ότι λόγω εσπερινού σχολείου, δεν μπορεί να έρθει απόγευμα, πρωί έχει αυτή σχολείο, οπότε το πολύ κανένα σαββατοκύριακο. Τώρα λόγω άδειας είναι πιο εύκολο να έρθει. Τελευταία φορά ερχόταν Μάιο που διαβάζαμε για τις εξετάσεις. Κάθε μέρα, όμως, είχα λαλήσει! Δεν το θεωρώ κάτι φοβερό να μην έχει επαφή με τα μαθήματα του σχολείου, γιατί λέει δεν την εμπνέουν και οι καθηγητές, τέλος πάντων... Αλλά να μην έχει κάποιες βασικές εγκυκλοπαιδικές γνώσεις;

Ανθή, εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να ζητήσω επισκληρίδιο, γιατί όπως είπα, δεν κάνουν εδώ στη Λάρνακα. Ο γιατρός μου δίνει κάτι να εισπνέεις, είναι το βρετανικό σύστημα έχω διαβάσει. Άλλοι δε δίνουν τίποτα απολύτως! Για να δούμε... Εγώ πάντως όταν είχα σπάσει τον ώμο μου και είχα πεθάνει στους πόνους, δεν έπαιρνα καν παυσίπονα, γιατί ούτως ή άλλως δε μου έκαναν τίποτα, και δεν είχε νόημα! Οπότε, φαντάζομαι θα ψιλοαντέξω τώρα, ΑΝ αποφασίσει ποτέ να βγει!

Καγκουράκι, λες να γεννηθεί τη μέρα της γιορτής του; :) Κι εγώ αυτό λέω, ο άντρας μου (ο προφήτης) λέει 18 Νοεμβρίου! Ο γιατρός δε λέει τίποτα. Τον ρώτησα χτες τι θα κάνουμε αν ξεπεράσω την ΠΗΤ, και μου είπε "κάτσε να την περάσουμε και βλέπουμε".

Η Αλίνα πού είναι να μας πει εντυπώσεις απ' τη δουλειά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κουκλίτσες!!!!! :D

Τι κάνετε? Εγώ είμαι στο κρεββατάκι μου, ο μικρός κοιμάται κι είπα να μπω στο καφενεδάκι μας, κάνει πολύ κρύο αυτές τις μέρες και συνέχεια θέλω να χουχουλιάζω.... :D

Μαράκι24 μου ο Στεφανάκος μεγάλωσε πολύ κι είναι ένα κουκλί ζωγραφιστό, φτου, φτου να μη το ματιάσω :);) !!!! Ξεκίνησες δουλείτσα, άντε με το καλό και κουράγιο, αφού όμως σ'αρέσει απ' ότι διαβάζω, δε θα το χρειαστείς! Δώσε πολλά φιλάκια στα ζουμπουρλούδικα μαγουλάκια του Στεφανάκου σου!!!! :-*:-*:-*

Άννα Μαρία διάνοια η ξαδέρφη ε? :lol::lol::lol: Χαρά στο κουράγιο σου! Ααχ σε ζηλεύω που ξυπνάς τόσο αργά, εγώ και τώρα που δε δουλεύω δε μπορώ να κοιμηθώ έστω λίγο παραπάνω, λες κι έχω ξυπνητήρι στο κεφάλι μου, μόλις πάει 7 το πολύ 7:30 το μάτι γαρίδα.... :shock: Λοιπόν εάν πάρεις όλο το μήνα όπως εγώ μάλλον σε βλέπω να πηγαίνεις με τεχνιτούς πόνους, έτσι μ' έβαλε κι εμένα ο γιατρός μου αφού αγανάκτησε ο άνθρωπος 1 μέρα πριν μπω στον 10ο :shock::o:lol::lol::lol:

Κατερινιώ μου τις είδα τις φώτο σας είστε όλοι κουκλιά!!!! Άλλωστε όπως σχολίασα κιόλας είστε κι ομορφόσογο ;) !!!!

Ανθή μου τι κάνεις? Πως είναι τα κεφάκια σήμερα? :D Εντάξει κι εγώ έχω δουλειά στο σπίτι το καλοκαίρι, αλλά από σένα δε μπορώ να πω ότι κουράζομαι περισσότερο... Κάνε υπομονή ενας μήνας έμεινε σχεδόν για Χριστούγεννα... :roll: Σου στέλνω ένα ζεστό καφεδ'ακι να σε χαλαρώσει ~o) !

Κατερινάκι (kangaroo) καλώς σας βρήκα κορίτσι μου!!! Ο μικρός δε φανταζόμουν καν ότι θα ήταν έτσι, ήταν σαν να μην είχα παιδί, τόσο ήρεμος, τόσο υπάκουος, εντάξει δεν είναι γενικά δύσκολο παιδί, αλλά αυτές τις μέρες ήταν ένα αγγελούδι O:-) το καλό μου.... Η Αγγελικούλα τι κάνει? Κάπου είδα ότι είστε στο στάδιο βγαλσίματος της πάνας, πως τα πάει?

Κορίτσια εμείς χθες στολίσαμε το δέντρο, ο μικρός έκανε σαν τρελλός από τη χαρά του, επειδή πέρσι λόγω πένθους δεν είχα στολίσει και από 1 χρόνου τι να θυμάται, δε φαντάζεστε πως κάνει, πάει κάθε τρεις και λίγο μιλάει και καλά στον Άγιο Βασίλη (έχω έναν περίπου μισό μέτρο), και μετά κάθεται και χαζεύει τα φωτάκια που αναβοσβήνουν!!! :P Αχ πόσο όμορφα είναι τα Χριστούγεννα ειδικά για τα παιδάκια μας :x ...

Άντε σας ζάλισα πάλι με την πολυλογία μου, πάω να φτιάξω το απογευματινό μου καφεδάκι, σας στέλνω πολλά φιλάκια!!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχου καλέεε!!! Τι γλύκας ο μικρός σου που χάρηκε το στολισμό! Για μας είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα, μέσα Δεκεμβρίου στολίζουμε!

Είναι κάποιοι άνθρωποι που έχουν κάτι σαν ξυπνητήρι στον εγκέφαλό τους και ξυπνάνε ό,τι κι αν γίνει! Εγώ πάλι, δεν είμαι απ' αυτούς! Σε κάποια φάση που έκανα το παιδαγωγικό (επιμόρφωση για εκπαιδευτικούς που δεν έχουν διοριστεί ακόμα ή που μόλις έχουν διοριστεί), ξυπνούσα πολύ νωρίς, εφτά-εφτά παρά και νόμιζα κιόλας ότι είχα συνηθίσει. Μόλις κάναμε μια διακοπή για δυο βδομάδες, επέστρεψα στο παλιό μου ωράριο 2-10!!! Γι' αυτό κάνω ό,τι είναι δυνατόν για να μείνω στο εσπερινό σχολείο!

Καλά βρε, δέκα μηνών γέννησες;;; Χαχαχαχα!!! Σ' έφαγε η συννυφάδα μου!!! Αυτή γέννησε έντεκα μηνών! Φυσικά δεν ήταν τόσο, απλά είτε είπε ότι είναι έγκυος πριν μείνει μη χάσει το κελεπούρι, είτε της είπε ο γιατρός να μετρά με εβδομάδες και μπερδεύτηκε και μετρούσε όπως να 'ναι! Ίσως και τα δύο!

Εγώ περιμένω τώρα να έρθει μια φίλη μου να μου φέρει μια εικόνα του αγίου Ελευθερίου που είναι ο προστάτης των εγκύων και των επιτόκων (καλή λευτεριά, που λέμε!). Την έχουν πολλά χρόνια στην οικογένειά τους και την παίρνουν σε όλες τις γέννες. Αυτή πάντως με ευκολία γέννησε δύο παιδιά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου ολα ψιλοσκατα....σορυ κι ολας!!!ξεκινησα δουλεια....πολυ δουλεια και ο δημητρης με ιωση και ωτιτιδα.2 μερες στον παιδικο ηταν αρκετες!!πυρετο-διαρροια-μπουκωμα κλπ κλπ.πριν λιγο μπηκα απο παιδιατρο.καπακι απ τη δουλεια μπηκα σπιτι και τον ειδα κατακοκκινο...38 πυρετο με το χαιρεται!!οποτε καταλαβαινεται ειμαι στην δουλεια κ το μυαλο σπιτι γιατι γενικοτερα δεν ξερουν πως να αντιμετωπισουν την γκρινια του και ολα τα παρελκωμενα!!δυστηχως δεν εχω χρονο πρεπει να παω να τον κοιμησω κλπ και επιτελους να φαω για σημερα!!!

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω, Αλίνα, χάλια η κατάσταση ε; Δυστυχώς αυτά έχουν οι παιδικοί σταθμοί, δεν μπορείς να τα αποφύγεις... :(

Εύχομαι να του περάσει γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες μου!αλινα μου περαστικα κοριτσακι μου στον δημητρακη σου!τι επαθε ο καημενος?ευχομαι οοοολα να πανε καλα!

αννα μαρια ακομα καλε??????μπηκα σημερα και ημουν σιγουρη οτι δεν θα σε δω!!!η ξεδερφη αστερι ε?

κατερινακια μου τι κανετε?τα παιδακια σας ειναι καλα?

αθανασια μου καλως ηρθατε!!τι τελεια που περασατε τοσο ομορφα!!!!!στολισατε κιολας ε?φανταζομαι χαρα ο λευτερακος σου!!!!!αχ τι ομορφο συναισθημα να βλεπεις το σπλαχνακι σου ευτυχισμενο!!!!!

ανθουλα μου τι κανεις κοριτσακι μου!!!αχ ποσο σε καταλαβαινω!!!ειναι παααρα πολυ δυσκολο να εχεις αυπνιες!!!!το ζω πολυ συχνα!!!!!!!χθες το βραδυ παλι μ'επιασε!!!!ολα τα κακα και τα ασχημα μολις πεφτω στο κρεβατι τα σκεφτομαι!!!!τραγικο!!!!!ευχομαι πολυ πολυ συντομα να το ξεπερασεις και να μπορεις να κοιμασαι με πολυυυυυυ ευκολια!!!!ρε κοριτσια μια απορια εχω!!!οι αντρες πως μπορουν και κοιμουνται με το που πεφτουν στο κρεβατι?σαν να κλεινουν τον διακοπτη?αχ γιατι να μην μπορω κι εγω??????

μαρακι μου τι πλασμα ειναι αυτο καλε?????μια γλυκα!πολυ λαχταριστο μωρακι!!!!!!δωστου ενα δυνατο φιλακι στο σβερκακι που μου αρεσει πολυυυυυυ!!!!!!!!

εμεις ειμαστε πολυ καλυτερα!!!ευτυχως!!!!αυριο εχουμε ραντεβου με την δερματολογο να δει το κεφαλακι της γιατι ακομα η καημενη ξυνεται σαν τρελη!!!!εχει ματωσει ολο το κεφαλακι της!οσο πιναμε το σιροπι που μας εδωσε η παιδιατρος κατι γινοτανε!δεν ξυνοτανε τοσο αλλα απο την παρασκευη που το σταματησαμε εχει τρελαθει η καημενη!!!!!!!!οποτε αυριο θα δουμε τι θα γινει!!!!

βρε κοριτσια να σας ρωτησω κατι?χθες μας ηρθε κι εμας το χαρατσι και μεχρι σημερα που εληγε επρεπε να το πληρωσουμε!!!μονο στην ελλαδα γινονται αυτα!!!!τελος παντων!ηθελα να σας ρωτησω αν σας ηρθε εσας κι αν το πληρωσατε ή αν θα τα πληρωσετε!τι να κανουμε δεν ξερω?φοβαμαι να μην μας το κοψουνε κιολας το ρευμα!!!!!αχ δεν ξερω!!!!!!

πολλα φιλακια σε ολες κυριες μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...