Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Μαρία, πότε η βάφτιση; Μας έχεις ξαναπεί, αλλά δε θυμάμαι.

Ουφ, σήμερα λέγαμε με τον άντρα μου για τη δική μας βάφτιση (ακόμα δεν τον είδαμε...) και αυτός θέλει καλοκαίρι, για να έρθουν οι δικοί του και να κάνουν και κανένα μπάνιο (έλεος...), ενώ εγώ προτιμώ Πάσχα. Εν τω μεταξύ, δεν ξέρω αν σας έχω ξαναπεί (σίγουρα σας έχω ξαναπεί), εγώ θέλω για νονό τον αδελφό μου γιατί τον θεωρώ τον πιο κατάλληλο, ο άντρας μου δε θέλει γιατί ο αδελφός μου μένει στο εξωτερικό (χτες σας τα έλεγα; Δεν πάω καλά) και μας έχουν προτείνει να το βαφτίσουν ένα φιλικό ζευγάρι. Εμένα αυτοί δε μου κάθισαν απ' την αρχή, και ενώ έχουμε να βρεθούμε από το Μάιο, και έχουν εξαφανιστεί από προσώπου γης, ο άντρας αποκαλεί τον άντρα μου "κουμπάρε"!!!!! Και το χειρότερο είναι ότι αυτός ο ηλίθιος το σκέφτεται!!!!!!! Ενώ τους είχε απορρίψει, τώρα λέει ότι δεν του είναι αδιάφοροι... Απαπαπα... Θα έχουμε θέμα νομίζω...

Μαρία Ζζζζζζζζζζζ ελπίζω να μη μου κάνει κι ο δικός μου κανένα ωραίο του στιλ "παίζω σκάκι τώρα. Κάτσε να τελειώσω την παρτίδα και φύγαμε". Τα νεύρα μουυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κουκλες

Αννα Μαρια στον πρωτο μου με επιασαν οι πρωτοι πονοι στις 3 τη νυχτα εγω ανετη εκανα το ντουζακι μου ξυριστηκα και μετα φυγαμε,στον δευτερο ειχα κανει ηδη μπανιο το απογευμα επειδη την προηγουμενη ειμασταν σε ενα μπανιο και δεν αντεχα αλλο τα μαλλια μου και στον τριτο πηγα με ραντεβου ετοιμη στην πενα :D:D

παντως δυσκολο θεμα αυτο με τους νονους κι εμεις πρωτα μαυτους ειχαμε την καλυτερη σχεση οταν ειμασταν ελευθεροι πηγαιναμε και τους κρατουσαμε τα παιδια και γενικως ειχαμε πολυ καλη σχεση οχι οτι τωρα ειπαμε κατι απλα με εκνευριζει η συμπεριφορα τους και φοβαμαι μην γινει καμια παρεξηγηση ως το τελος,Αννα Μαρια αν δεν εχετε σχεση μαυτους μην δωσετε να σας βαφτισουν το παιδι τι κι αν μενουν εκει μπορει ο αδερφος σου που μενει εξωτερικο να ερχεται πιο συχνα να σας βλεπει κι εμας ο νονος του Γιωργου μενει εδω κι εκει γιατι φευγει με τη δουλεια του αλλα μιλαμε συνεχεια στο τηλεφωνο και οταν ερθει εδω παντα μας επισκεπτεται τελοσπαντων δυσκολες οι κουμπαριες

Μαρια ζ αυτα παπουτσακια αγκαλιας που εχεις ειναι τελεια πολυ μου αρεσαν,θελω ενα μωρακι για να του τα παρω :(:( λετε να παω για το 4ο :lol::lol: μπα ασε καλυτερα με την κριση που εχουμε δεν θα εχουμε να φαμε ως το τελος τα ζηλεψα παντως,αν θελησω να παραγγειλω κατι τα μεταφορικα ποσο ειναι;;

Αλινακι μια χαρα ο Δημητρακης σου δεν θα εχεις και το αγχος,λες να το εχει το ονομα,οταν καναμε τον αγιασμο στο νηπιαγωγειο ο Δημητρης πηφε μεσα σε μια αιθουσα στρωθηκε και αρχισε να παιζει χωρις να τον νοιαζει για το που ειμαστε εμεις,και οταν πηγα να τον παρω να φυγουμε εκλαιγε και δεν ηθελε με τιποτα να φυγει να μην λεω βεβαια μεγαλες κουβεντες του χρονου θα δειξει τι πουλια θα πιασουμε κι εμεις,καλη αρχη στην δουλεια σου

Μαρακι το μαναρακι μου μια χαρα προσαρμοστηκε αφου κοιμηθηκε κιολας μια χαρα μην αγχωνεσαι μια χαρα θα ειναι θα μεγαλωσει και θα κανει και φιλους μια χαρα θα περναει ο ζουζουνακος!!!

Κατερινα δυστυχως οι νονοι μας δεν το βλεπουν ετσι οπως εμεις τελοσπαντων ακρη δεν βγαζουμε,η Αγγελικουλα καλα ειναι;;με την τουαλετα ειχατε καμια εξελιξη;;

η Αθανασια χαθηκε τελειως και η Ανθη δεν εγραψε χθες συνηθισα οταν ανοιγω τον υπολογιστη το πρωι να διαβαζω το κατεβατο σου Ανθη που εισαι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, την ίδια άποψη έχουμε για τους νονούς. Αυτό το ζευγάρι είναι καλά παιδιά, αλλά εξαφανίζονται. Παίρνει ο άντρας μου τον άντρα τηλέφωνο και δεν το σηκώνει, μετά δεν τον παίρνει πίσω και χάνονται. Επίσης, δε συμφωνώ καθόλου με τον τρόπο που μεγαλώνουν τα παιδιά τους, και δε θέλω να επηρεάζουν και το δικό μου παιδί. Τέλος πάντων, ελπίζω να καταλήξουμε σε ένα νονό κοινής συναίνεσης. Α! Ο Παπαδήμος λέτε να είναι εύκαιρος;

Σήμερα πάντως έκανα μπανάκι, έλουσα μαλλάκι και ξυρίστηκα κιόλας, αλλά κόπηκα και μετά έβγαζε αίμα για πόση ώρα. Αφού σε κάποια φάση άρχισα να σκέφτομαι ότι δεν είναι από το ξύρισμα το αίμα! Τελικά λιγόστεψε και σταμάτησε! Πάντως δεν ξαναξυρίζομαι, ας με ξυρίσουν οι νοσοκόμες. Και να με κόψουν, αφού και μόνη μου κόβομαι!

Πάντως το σκέφτομαι, τι θα γίνει αν με πιάσουν οι πόνοι πολύ νωρίς το πρωί ή πολύ αργά το βράδι... Πώς θα πάω να γεννήσω άυπνη; Θα είμαι σα ζόμπι!

Η Αθανασία θα πήγαινε διακοπές. Λέτε να μη γύρισε ακόμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ρε κορίτσια, ένα τηλεπαιγνίδι το "Κάτι ψήνεται" το βλέπετε; Εγώ το χαζεύω λίγο αυτόν τον καιρό που κάθομαι σπίτι, και το βάζει περίπου την ώρα που τρώω. Αυτή τη βδομάδα έχει κάτι παίκτες... Πιο ξινούς ανθρώπους δεν έχω ξαναδεί στη ζωή μου... Ειδικά μια υιοθετημένη Κυπριοαγγλιδο-ό,τι-να-ναι... Αν και φαντάζομαι αυτά θα είναι και λίγο στημένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια...τι κανετε? Εγώ πήρα στο βρεφοκομικό, γυρισα στο σπιτι να κάνω καμια δουλιτσα, αλλα ήρθε ενας τεχνικός και με καθυστέρησε...τωρα σε μια ωρα πόσα να προλάβω...Ειναι κι αδειο το σπιτι χωρίς τον Στεφανάκο μου!

Θα βαφτίσουμε 8/1/12 και το θέμα μας θα ειναι ποδόσφαιρο!!! :D:D Εχω κλείσει για διακόσμηση στο μαγαζι που θα γινει η δεξίωση με μια κοπέλα που κάνει μπανονοδημιουργίες με πολύ λιγα λεφτά.Θα μας βαφτισει ο κουμπάρος μας και αν και στην αρχη ομολογώ που δεν μου άρεσε η ιδέα, τωρα μια χαρα. η κουμπάρα μου είναι από Ελλάδα κι ετσι θέλαμε να είναι κοντά ο νονος.

Μαρία μου εχεις καμιά ιδέα για το θέμα μας??? :D Βασικά προσκλησεις θέλω να κάνω...ειδαμε και μπομπονιέρες και βρήκαμε ωραία πράγματα...θα δειξει...

Αννα Μαρία μου πάλι καλά που δεν ξύπνησες...ετοιμάζεσαι ε?? Κι εγώ κάθε μέρα καλλωπιζομουν μηπως και γεννησω!!!! :D Κι οταν είχα ραντεβου για να βγαλω τις ραφες, επειδη ήμουν σιγουρη οτι θα γεννουσα εκεινη τη μερα, φτιαχτηκα, στολιστηκα και πήγα στο μαιευτηριο!!! Φυσικά μετά απο τοσους πόνους , εχω φωτογραφιες που είμαι στην αίθουσα τοκετού και ειμαι σαν ναρκωμανής!!! :lol::lol::lol:

Το κυπριακο "κατι ψήνεται " βλέπεις??εγω βλέπω απο νοβα το ελληνικό!οποτε βρω χρονο!! :D

Κατερινάκι μου τι κάνεις???

Οι υπόλοιπες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια

που είστε καλέ σήμερα? τι καφεδάκι θα πιούμε?

Μαράκι μου συνηθίζει σιγά σιγά ο Στεφανάκος σου, πόσες ώρες την ημέρα θα τον αφήνεις τελικά?

Εμείς καλά η μικρή είχε λίγο βήχα χθες ελπίζω να μη μου χειροτερέψει θα δούμε...

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι μονες ειμαστε σημερα? Η Αννα Μαρία δεν φάνηκε????Λέτε να έχουμε γεννητούρια??? :D

ΤΟ μικρό μου θα τον αφήνω γύρω στις 5-6 ώρες...Βασικά στο σχολείο οι δάσκαλοι πάμε στις 7:30 και σχολάμε 13:00. Αλλά μέχρι να γίνει 9 μηνών το μωρό εχω το δικαίωμα να πηγαίνω μια ώρα αργότερα ή να σχολάω μια ωρα νωρίτερα.Τις περισσότερες μερες θα πηγαίνω μια ωρα αργοτερα γιατι το πρωι παίζουμε καικάνουμε αγαπούλες!!! :D:D:D

Η μικρή σου αρρωστησε? Κι ο δικός μου έχει λίγο βήχα και του δινω σιροπάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Σας ενημερώνω υπεύθυνα ότι δεν έχω γεννήσει ακόμα!

Τρέχαμε το πρωί για διάφορες δουλειές. Κατ' αρχήν πήγαμε δημοτική βιβλιοθήκη, για να επιστρέψω τα βιβλία που είχα δανειστεί και να πάρω καινούρια. Και τι μαθαίνω και παραλίγο να πάθω εγκεφαλικό;;;;; Ότι κλείνουν για έξι μήνες για κτιριακή αναβάθμιση!!!!!!! Έξι μήνες!!!!!!!!!!! Τι θ' απογίνω εγώ για έξι ολόκληρους μήνες; Πού θα βρίσκω βιβλία να διαβάζω;;; Τι θ' απογίνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Θα κοιτάξω να δανειστώ από κανένα φίλο/φίλη, αλλά πάλι... :( Κλααααααααααααααααααψψψψψψψψψψψ................

Μετά πήγαμε γιατρό για πίεση/ούρα/καρδιοτοκογράφο. Όλα καλά, να δούμε πότε θα αποφασίσει ο κύριος να κάνει τη μεγάλη έξοδο!

Ύστερα απ' αυτό πήγαμε στη μάνα μου που έχει γενέθλια και φάγαμε κιόλας εκεί, μετά για κάτι ψώνια, ε, πήγε τρεις να γυρίσουμε στο σπίτι.

Μαρία, το ελληνικό "Κάτι ψήνεται" βλέπω, αλλά νομίζω πρέπει να είναι πιο πίσω από την προβολή στην Ελλάδα. Το κυπριακό το κόψανε (γιατί άραγε;).

Καγκουράκι, εύχομαι να γίνει τελείως καλά η μικρή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κορτσουδια!!!!!!τι κανετε?χαθηκα αλλα μου πεσανε πολλα μαζι!!!!!!δεν μπορεσα να τα διαβασω οοοολα γιατι ειναι παααρα πολλα!!!!!!!ευχομαι ολες να εισαστε καλα!εμεις με την μικρη μου ειμαστε αρρωστουλες!εμενα μου'ρθε και περιοδος και ποναω παντουυυυ!!!!!!!!!!δεν ξερω πως να βολευτω πια!ολα μ'ενοχλουν!!!!!!αυτα απο μενα!σας φιλω ολες και θα προσπαθησω αυριο να ξαναμπω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες .... τι μου κάνετε?

Χάθηκα γιατί ξεκινησαμε να φτιάχνουμε το εργαστήρι μου!!!!

Είμαι πολύ χαρούμενη που θα έχω επιτέλους έναν πιο προσωπικό χώρο για να δημιουργώ (ελπίζω με ησυχία :D:D:D:D:D:D )

Σας διάβασα αλλά δεν θυμάμαι τπτ τώρα :oops::oops::oops::oops:

Θα σας δώ πιο μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

σημερα εχουμε πολυ κρυο δεν το γλυτωνουμε το χιονι αυτες τις μερες............ :(:(

χθες πηγα και τους μεγαλους στο γιατρο γιατι συνεχιζουν να εχουν βηχα και μου ειπε να τους κανου εισπνεομενα και αυτους κι ετσι και οι τρεις στη σειρα κανουν μασκα με αερολιν,το βλεπουν σαν παιχνιδι επειδη το κανουν ολοι,κι εγω απο χτες εχω εναν πονολαιμο χαλια φωναζω κιολας με τα παιδια και γινομαι ακομη πιο χαλια :o:o:lol:

Αννα Μαρια κατσε να βγει ο μικρος και θα σου πω μετα που θα βρισκεις χρονο να διαβαζεις,οταν ημουν εγκυος στον Δημητρη διαβαζα πολυ κι εγω αλλα μετα τη γεννηση του δυσκολο θεμα δεν προλαβαινω με τιποτα,πρεπει να εχουμε λιγο χρονο και για το μαμυ ετσι δεν ειναι ;);) 12 μερες εχεις ακομα ε;;και δεν λεει να βγει αντε παει ο μηνας επιασε η ευχη μου!!! :D:D ,κι εγω το χαζευω καμια φορα το <<κατι ψηνεται>>αλλα αρχισα να το βαριεμαι πρωτα το εβλεπα περισσοτερο

Αλινα τον μικρο φυσικα και τον βαζω για υπνο το μεσημερι,ταμεγαλα εγραψα οτι δεν κοιμουνται αυτο μου ελειπε να τους εχω ολους ξυπνιους,το μεσημερι κιολας πρεπει να διαβασω τον μεγαλο ο μικρος δεν μας αφηνει με τιποτα παιρνει τις σβηστρες θαλει να γραφει κι αυτος κτλ

Κατερινιω κι εσεις βηχα;;πολυ δυνατη ιωση παντως με το βηχα τα δικα μου ταλαιπωρουνται αρκετες μερες,πραστικα σε ολα τα παιδακια μας

Μαρια ζ τα μεταφορικα ποσο ειναι τελικα μαλλον δεν το ειδες που σε ρωτησα.....

αδερφη ψυχη Καλη περαστικα σας κοπελα μου!!

Μαρακι σημερα εχεις ολη μερα μπροστα σου να κανεις αγκαλιτσες με το Στεφανακο!!!και μια αγκαλιτσα και απο μενα στον ζουζουνακο σου ακομα αυτες οι φωτο;;; :D:D

χθες αποκτησαμε και καινουργιο κατοικιδιο μας χαρισανε ενα κουνελακι και τα παιδια ειναι μεσα στην τρελη χαρα,δεν μου εφταναν γατες,σκυλος,παιδια εχω κι αλλη φροντιδα τωρα :o:lol::lol:

πολλα φιλια σε ολες!!!

παω να βαλω σκουπα γιατι βρωμισαμε εδω μεσα μακιααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Κατερίνα, μάλλον θα τον πάρει όλο το μήνα, όπως φαίνεται! Ο γιατρός ακόμα δε μου έχει εξετάσει τράχηλο, έχω αρκετές συσπάσεις χωρίς πόνο, έχω κάτι πονάκια περιόδου (άσχετα με τις συσπάσεις), κάτι σπρωξιματάκια, είναι τα προεόρτια, αλλά δεν ξέρω πότε θα σκάσει μύτη! Ουφ, απίστευτο μου φαίνεται. Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα...

Εμάς εδώ σήμερα φυσάει, αλλά γενικώς δεν κάνει κρύο. Κυμαινόμαστε στους 18-25 βαθμούς για να καταλάβετε...

Κάλι, ωχ αρρωστούλες είστε; Πού θα πάτε εκδρομή; Ελπίζω να περάσετε καλά!

Σήμερα έχουμε επέτειο, κλείνουμε δεκατρία χρόνια μαζί! Αυτήν την επέτειο γιορτάζουμε, γιατί του γάμου θέλω απλά να την ξεχάσω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου! Τι κανετε? Εγω κοιμομουν αγκαλιτσα με το Στεφανακο μου μεχρι τις 9! Καναμε ενα διάλειμμα μιση ωρα στις 6:30 για το γαλα του.Μετα στις 9 παιξαμε, εφαγε στις 10 κ ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 11!!! Τωρα ξανακοιμηθηκε! :D Μαλλον τον επηρεασε ο βροχερος καιρός! :lol::lol:

Το βραδυ θα παμε στους κουμπαρους κι αυριο στους νονούς του αντρα μου.

Αννα Μαρια πίστεψε με οταν γεννησεις με το καλό δεν θα εχεις χρονο ούτε για κατουρημα που λέει ο λογος...πόσο μάλλον για διάβασμα!!! Εμενα πάντως οταν ειχα γεννησει με ειχε πιάσει κριση καθαριοτητας! Επειδη τοσους μηνες ξαπλωνα κ μονο λιγο μαγειρευα μου βγηκε οταν γεννησα!!! :lol:

Ο μικρος βολεύτηκε στην κοιλίτσα σου!

Να ζησετε!!! Πάντα ευτυχισμένοι να έιστε και το παιδάκι σας που θα έρθει να μεγαλώσει ακόμα πιο πολύ την αγάπη σας!

Κάλλι αρρωστησατε?Περαστικά σας! Αντε κ μην χάνεσαι!

Μαρία Ζ με το καλό το εργαστηριο σου....

Κατερινα μου περαστικα σας! Κουνελάκι ε? Εγω δεν μπορω τα ζωα μες στο σπιτι αν κ αγαπώ πολύ τα σκυλιά. Πού ειστε εσεις και έχετε χιόνια???Φωτο προσπαθησα να ανεβασω και δεν με αφηνε. Ασε που εχασα τη δικη μου φωτογραφική και περιμένω να αξιωθει ο καλός μου να μου φερει τη δικιά του από το αμάξι!!! :lol::lol::lol:

Ανθή πού είσαι??Το έριξες στον ύπνο μήπως μετά από τόσο ξενύχτι??? :lol::lol::lol:

Οι άλλες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χι χι, ελπίζω να με πιάσει κι εμένα κρίση καθαριότητας γιατί δεν μπορώ να βλέπω το σπίτι άλλο έτσι!

Α, τώρα το είδα το κουνελάκι. Κι εγώ δεν μπορώ τα ζώα μέσα στο σπίτι, ούτε και έξω δηλαδή τα μπορώ! Έχω ένα θέμα, δεν μπορώ να τα ακουμπάω. Δεν τα μισώ, ούτε θέλω να τους κάνω κακό, αλλά δεν μπορώ να τα αγγίξω. Δεν είναι ακριβώς σιχασιά, είναι ψυχολογικό το θέμα...

Και δεν αντέχω αυτούς που προβάλλουν τη φιλοζωία τους ως ένδειξη της ευγενικής τους ψυχής, ενώ μισούν τους ανθρώπους. Έχω μια ξαδέλφη, ας πούμε, που μισεί τους πολιτικούς πρόσφυγες και τους μετανάστες κι αν της δινόταν η ευκαιρία θα τους πετούσε όλους στη θάλασσα και θα τους άφηνε να πνιγούν ή να κολυμπήσουν μέχρι τη Συρία, αλλά λατρεύει τα σκυλάκια, δουλεύει εθελοντικά σε ένα άσυλο σκύλων και κάνει εράνους χρημάτων και πραγμάτων για τα σκυλιά...

Μαρία, εσάς βρέχει εκεί πέρα; Γιατί εμάς απλά φυσάει. Είναι δυο μέρες τώρα που έχει συννεφιά, αλλά δεν το βλέπω να το γυρίζει σε βροχή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, εμάς δεν έχει κρύο... Φόρεσα πουλόβερ γιατί θα βγούμε, κι ελπίζω να μη σκάσω! Ο άντρας μου πάλι με πουκαμισάκι, κι αυτό με δική μου πίεση, γιατί αυτός ήθελε να φορέσει κοντομάνικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά, έχω σκάσει μες στο σπίτι με το πουλόβερ... Αλλά άντε να βρω ρούχα να μου κάνουν... Αυτό είναι ξεχειλωμένο και μου ταιριάζει μια χαρά! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες, κοίμησα τη μικρή και είπα να δω τι κάνετε.

Και εδώ κρύο και αέρα έχει, βροχή οχι ακόμα.

Κατερινιώ πως είναι τα αγοράκια σου με το βήχα, εμεις στα ίδια λίγο βήχα και λίγες μυξούλες. Χαρά στο κουράγιο σου και με το κουνελάκι, το καλό ειναι οτι έχετε χώρο γιατι θέλει και αυτό την φροντίδα του. Και εγώ δεν τα πάω καλά με τα ζώα στο σπίτι, δεν είχα ποτέ και έτσι δεν έχω μάθει. Με έχεις ρωτήσει και για την τουαλέτα και όλο το ξεχνάω...απλά δεν έχουμε κάνει καμία πρόοδο...αφού δεν μου τα λέει ακομα και δεν βοηθάει και ο καιρός είπα να το αφήσω και να μην την πιέσω ακόμα.

Αννα Μαρία ακόμη εδώ σε βλέπω, να ζήσετε κιολας είστε πολλά χρόνια και εσείς μαζί! Γιατι δεν θες να θυμάσαι την επετειο του γάμου σας???

Μαράκι απολαυσες αγκαλιες με τον Στεφανάκο σήμερα, καλή αρχή απο Δευτέρα, θα περνάν γρήγορα οι ώρες με τη δουλεια και θα είσαι πάλι πίσω στο ζουζουνάκι σου.

Μαρία τέλεια που θα έχεις τον χώρο για τις δημιουργίες σου. ξαναβάζεις το link γιατι δεν το είχα δει και δεν θυμάμαι πόσες σελίδες πρέπει να γυρίσω πίσω.

Αυτά κοριτσάκια καλό σκ σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aννα Μαρια να τα εκατοστησετε με τον αντρουλη σου,καθε ευτυχια ευχομαι και με το καλο να ερθει ο Αντρεακος σας!!!ποιος σου ειπε καλε οτι τα εχω μεσα στο σπιτι τα ζωα;;α παπαπα εχω μεγαλη αυλη και γατες και σκυλος εξω φυσικα,και το κουνελακι με το κλουβι για λιγες μερες το πηρα σπιτι για να το χαρουν τα παιδια και μετα θα παει στο υπογειο,εμενα μου αρεσουν τα ζωα αλλα οχι μεσα στο σπιτι φυσικα,το σπιτακι μου θελω να ειναι καθαρο και χωρις τριχες κτλ,ενα διαστημα ειχαμε 12 γατες που να τις βαλεις μεσα θα τα διαλυσουν ολα, ποτε δεν τα εβαλα μεσα και ουτε προκειται

ακου 18-25 βαθμους και κρυωσατε κιολας πλακα κανεις εμεις εδω ξερετε ποσους βαθμους εχουμε 2 αντε το πολυ 3 και πρωι και βραδυ πεφτει κατω του μηδενος σε τρυπαει μεχρι το κοκαλο το κρυο

Μαρακι μενω σε ενα χωριο της Κοζανης δεν το ειχαμε ξανααναφερει;;βορεια δηλαδη και παλιοτερα ηδη τετοιο καιρο ειχε χιονισει ,συνηθως του αγ.Δημητριου παντα εριχνε τα πρωτα χιονια,τα τελευταια χρονια εχουν αλλαξει τα πραγματα και μας χιονιζει λιγοτερο ευτυχως αντε κοντα στα χριστουγεννα που χρειαζεται κιολας,να περαστετε καλα στις επισκεψεις σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι που γραφαμε μαζι καλυτερα ειναι με τα εισπνεομενα που κανουμε,την πηγες στον γιατρο την Αγγελικουλα;;

και εμεις μια απο τα ιδια και ο δικος μου τα κανει και το παιζει κινεζος μετα :lol::lol: δεν λεει τιποτα ακομα,οι αλλοι δυο 2 χρονων κοψανε την πανα αλλα ηταν καλοκαιρι με τον Δημητρη δεν ξερω πως θα εξελιχτουν τα πραγματα ας κλεισουμε τα 2 και βλεπουμε και εγω δεν τον πιεζω ακομα

α!! το link της Μαριας βγαινει πανω απο το τικερακι της κατευθειαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία να τα χιλιάσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι!!! Τώρα και τα μικροκαυγαδάκια επιτρέπονται μιας και ζωηρεύουν την σχέση!!!! :D

Μαράκι τι καλά που κάνατε αγαπούλες με τον Στεφανάκο σου!!!! Πολύ ωραίο συναίσθημα!!!

Κι εδώ άρχισαν τα κρύα για τα καλά πάντως!!! Ο καιρός το πάει για βροχή!!! Για να δούμε !

Καγκουράκι εδώ είναι το λινκ για το ιστολόγιο http://handmadeandcrafts.blogspot.com/

και σας δίνω λινκ και για την καινούρια σελίδα στο φβ http://www.facebook.com/pages/%CE%A7%CE ... 52?sk=wall

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, εγώ αν είχα αυλή και είχα ζώα στην αυλή, δε θα έβγαινα καθόλου στην αυλή! Αφού άμα πάμε σε σπίτια συγγενών που έχουν σκυλιά, πρέπει να έρθει κάποιος να κρατάει το σκυλί για να μπω μέσα, γιατί φρικάρω! Η ξαδέλφη μου μια φορά είχαν πάρει σκυλί, η κόρη της όλη μέρα ήταν στην αυλή και κυλιόταν κάτω με το σκυλί, ο άντρας της έβγαινε κι έπαιζε,ο γιός της φοβόταν να βγει στην αυλή κι η ξαδέλφη μου όποτε το έβλεπε τσίριζε! Τελικά το πήγαν σε καταφύγιο ζώων γιατί δε γινόταν αλλιώς!

Καγκουράκι, κάτι μου έλεγε ότι σήμερα θα γεννούσα, αλλά προς το παρόν τίποτα. Η μέρα του γάμου μου ήταν απαίσια, από τις χειρότερες της ζωής μου, και δε θέλω να τη θυμάμαι καθόλου.

Μαρία, αν λες για το μπλουζάκι και το πουκάμισο, δε τσακωθήκαμε, απλά του είπα να βάλει πουκάμισο μακρυμάνικο, κι αυτός υπάκουσε σαν καλό παιδάκι! :P :P :P :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!κατερινες μου περαστικα και στα δικα σας παιδακια!ευχομαι να ειναι καλυτερα!

αννα μαρια μου να ζησετε!!να εισαστε για παντα αγαπημενοι και με το καλο να υποδεχτητε και τον αντρικο σας!!!!!εμεις κλεισαμε 14 χρονια το καλοκαιρι!σας περναμε!!!!χα χα χα!!! :lol::lol::lol::lol: ουτε ξερω πως περασαν τοσα χρονια!!!!!αχ μεγαλωνουμε!!!!!!!

μαρακι μου τι κανει ο στεφανακος σου?αγκαλιτσες διαβαζω και ζηλευω,αν και η μικρη μου ειναι πολυ χαδιαρα και κανουμε κι εμεις πολλες αγκαλιτσες!εμεις "τσατσαλιζομαστε"!!!!!! :lol::lol::lol: ετσι το ονομασαμε!χα χα χα!!!!!ολο με φωναζει:μαμααααα!!!ελα να τσατσαλιστουμε!!!!!!κι εγω φυσικα λιωνω που μου το ζηταει ακομα!!!!!!!

αννα μαρια ΘΑ πηγαινα εκδρομη!!!στην Δραμα!θα μαζευομασταν οι παλιες κολλητες στο σπιτι της μιας απ'αυτες,ολο κοριτσακια δηλαδη,αλλα επειδη εγω στην ουσια ειμαι ο συνδετικος κρικος με ολες,κι επειδη αρρωστησα,ακυρωθηκε και δεν θα παει καμια!!!!τους εκανα χαλαστρα!!!!!αλλα τι να κανω????ασε που εκει θα χιονιζει τωρα!ειπα να μην παω ορθια και γυρισω ξαπλωτη!!!!το περιμενα πως και πως αλλα.... οταν κανουμε σχεδια,λενε,ο θεος γελα!!!!!!!!

μαρια ζ να σε καλωσορισω κι εγω!!!!!!εργαστηριο ακουω!!!!!!εχω κι εγω ενα στο σπιτι!!!!κανουμε σχεδον την ιδια δουλεια!κι εγω ασχολουμε με γυναικεια αξεσουαρ,εικονες κερια κτλ!!!!θα τα λεμε!!!!!

φιλακια ομορφες!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλέ Μαράκι δεν σου είπα για την βάπτιση και τα προσκλητήρια!

Λοιπόν μια ιδέα θα ήταν το προσκλητήριο να είναι ποδοσφαιρική μπάλα (κλασσική μαυροασπρη μπάλα απο εξω και κομένη στο σχήμα της μπάλας και να ανοίγει συρτά) δεν ξέρω αν μπορώ να στο δώσω ακριβώς όπως το έχω στο μυαλό μου!

Μια άλλη ιδέα είναι να τυπώσεις μόνη σου απλά χαρτιά με την πρόσκληση και να τα δέσεις σαν πάπυρο επάνω σε μικρά ποδοσφαιρικά μπαλάκια!

Θα μπορούσες σίγουρα να παίξεις και με ποδοσφαιρικό παπούτσι στο προσκλητήριο!

Τι έχεις δει μέχρι τώρα? και απο μπομπονιέρες τι θα κάνεις? Βιβλιο ευχών θα έχεις?

Κ.Τ.Κ την ίδια κάνουμε :D:D:D:D συναδέλφισσα :mrgreen::mrgreen::mrgreen: πολλά χρόνια γάμου!!!! Εμείς είμαστε ακόμα στα 8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...