Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Ωχ, Μαρία, μέγα καψόνι μας βάζει ο άντρας σου! Θα έρθει αύριο στις οκτώ το πρωί!!!!!!!!!! Αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα Μαρια τον Δημητρη τον βαφτισαν τα παιδια μαζι αλλα τα εξοδα φυσικα τα καλυψανε οι μεγαλοι και αυτοαποκαλλουνται ολοι νονοι απο την αρχη,ετσι κι εμεις τους λεμε νονους ολους, τωρα για τα δωρα δεν ξερω τι να πω εγω ειμαι της γνωμης οτι αν δεν μπορεις και δεν θελεις να εισαι σωστος στις υποχρεωσεις σου να μην αναλαμβανεις απο την αρχη ετσι δεν ειναι;;και εγω θελω να βαφτισω ενα παιδακι και μου ειχαν προτεινει δυο φορες δυο φιλες μου αλλα επειδη το ηξερα οτι δεν μπορουσα να ανταπεξελθω οικονομικως αρνηθηκα ετσι δημιουργουνται οι παρεξηγησεις μετα και ειμαστε και συγγενεις.......................

Μαρακι ευτυχως ακομα ειναι μικρος και δεν καταλαβαινει σε λιγα χρονια δεν ξερω τι θα κανουμε αλλα αν κρινω απο τους αλλους δυο δεν ζητανε ποτε τιποτα ετσι τους εχουμε μαθει δηλαδη ουτε μια φορα δεν ζητησαν καποια ακριβη λαμπαδα ή καποιο παιχνιδι απο τους νονους τους,τελοσπαντων......πηγε και σημερα παιδικο σταθμο ο Στεφανουλης;;;η συνταγη ειναι παλι απο τις συνταγες τις παρεας γιατι μπαινω κι εκει συνεχεια και ανακατευω τις συνταγες και βρηκα και μια ωραια μηλοπιτα μιας που λεγαμε την προηγουμενη φορα στις βαζω:

http://www.sintagespareas.gr/sintages/m ... renta.html

http://www.sintagespareas.gr/sintages/m ... lefta.html

http://www.sintagespareas.gr/sintages/m ... eleia.html

δες τες εχω βαλει και εγω φωτογραφιες και στις τρεις η Κατερινα78 ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Αννα Μαρια ειναι κ πρωινος τυπος ο ατιμος!!! :lol::lol::lol:

Ετσι ετσι μην ειμαι η μονη που ξυπνω απο τισ 6!! :lol:

Κατερινα μου πηγε ο γλυκος μου κ ηταν κ πάλ πολύ καλο παιδακι! Πηγα κ εγω κ εφτιαξα τα νυχια μου!

παω να δω τις συνταγες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, ο ρόλος του νονού δεν είναι να φέρνει δώρα, αλλά η κατήχηση και πνευματική καθοδήγηση του παιδιού, κ.λπ. Τώρα πόσοι νονοί το κάνουν αυτό; Σχεδόν κανένας. Αλλά πιστεύω ότι το σημαντικό είναι να είναι δίπλα στο παιδί και όχι να του φέρνουν δώρα.

Το άσχημο είναι ότι οι περισσότεροι βαφτίζουν ένα παιδί για άσχετους λόγους και μετά εξαφανίζονται. Ο άντρας μου τους νονούς του έχει να τους δει... χμ... από τη βάφτιση... Άλλοι δίνουν τα παιδιά τους να τα βαφτίσει ο προϊστάμενός τους στη δουλειά ή κάποιος συνεργάτης τους και μετά χάνονται ή τσακώνονται, και τα παιδιά ούτε που ξέρουν το νονό τους. Άλλοι πάλι, θεωρούν ότι ο ρόλος τους εξαντλείται στα δώρα. Π.χ. θυμάμαι μια φορά, ένα Πάσχα που είχαμε πάει Πάτρα, όταν ήταν η ανηψιά του άντρα μου αρκετά μικρότερη, είχε έρθει ο νονός της με την αδελφή του για να φέρουν τη λαμπάδα και το δώρο. Η μικρή ήταν στη μάνα της, κι αυτοί είχαν πάει στη γιαγιά της. Ρώτησαν πού είναι η μικρή, τους είπαν στη μάνα της και τι λέει ο νονός (ο οποίος είχε να τη δει από το προηγούμενο Πάσχα); "Ε, δεν πειράζει, τη βλέπω του χρόνου"!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και ο λόγος που του ζήτησαν να τη βαφτίσει ήταν ότι είχε λεφτά!!! (Νομίζω σας το έχω ξαναπεί).

Είναι και θέμα ευγένειας, όμως, δεν μπορείς να πηγαίνεις σε κάποιον που γιορτάζει, και πόσο μάλλον στο βαφτιστήρι σου, με άδεια χέρια!!! Και μάλιστα, σε μικρό παιδάκι!

Επίσης, είναι πολύ άσχημο να έχει το ένα από τα παιδιά καλό νονό και τα υπόλοιπα μάπες νονούς. Π.χ. ο άντρας μου έχει για νονούς αυτούς τους άσχετους, ο μικρός αδελφός του έναν βουλευτή που απορώ πού τον βρήκαν, αφού δεν είναι καν του κόμματός τους, και ο δεύτερος αδελφός μια χρυσή γυναίκα! Οπότε η νονά του δεύτερου ήταν σαν νονά και των τριών!

Είναι δύσκολο να βρεις καλούς νονούς για τα παιδιά σου...

Όσο για τις συνταγές της παρέας, κι εγώ μπαίνω και ψάχνω συνταγές, αν και, τώρα δεν έχω κουράγιο να φτιάχνω περίπλοκα φαγητά. Όσο για γλυκά, ούτε λόγος!!! Έχω δημοσιεύσει κι εγώ μερικές!

Μαρία, ο δικός μου έχει ήδη αρχίσει να γκρινιάζει ότι θα ξυπνήσει τόσο νωρίς αύριο! Αφού μου είπε να του δώσουμε το κλειδί να ανοίξει για να κάνει τη δουλειά του, χωρίς να χρειαστεί να ξυπνήσουμε! Καλά, εγώ δε νομίζω να ξυπνήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι αλλα ολοι μας εχουμε συνδεσει το νονο με το δωρο του Πασχα,των χριστουγεννων κτλ,το σημαντικοτερο βεβαια ειναι η επαφη που εχει ο καθε νονος με το βαφτιστηρι του,τα παιδια ερχονται αραια και που μιας και η κορη σπουδαζει, αφου επειδη δεν τους βλεπει και πολυ συχνα οταν τους βλεπει κλαιει και δεν θελει να παει σαυτους τελευταια με το γιο πανε καλυτερα οι σχεσεις ενω πρωτα δεν τον ηθελε με τιποτα,εγω ειχα καλη νονα μεχρι να αρραβωνιαστω μου εφερνε λαμπαδα και ηρθε και με επισκευτηκε οταν γεννησα και στα τρια μου παιδια με τα δωρα της παντα και πολυ τυπικη,τα παιδια παντα περιμενουν δωρακι ομως και συγκρινουν πχ.εσενα γιατι σου εφερε καλυτερο δωρο και εμενα οχι;;τι να πω ας ελπισω οτι θα αλλαξουν τα πραγματα

πες του αντρα σου να κοιμηθει τωρα γιατι σε λιγες μερες τον βλεπω να ξυπναει αγριες ωρες ακου να δωσει το κλειδι στον ανθρωπο :lol::lol: ποιο ειναι το ψευδωνημο σου να δω τις συνταγες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου τη μηλοπιτα που εβαλες την ξερω...ειναι αγγλικη συνταγη..η μαμα μου την φτιανει κ τη λενε apple craple κάτι τέτοιο!! :lol::lol::lol: Μάλιστα στην Αγγλια βαζουνε κ μια κρεμα απο πάνω... custard λέγεται! Ειναι πολύ νοστιμη!

Αννα Μαρια συμφωνω απολυτα μαζί σου για το θεμα του νονού...

Καλε γιατι δεν του ειπατε να ερθει αργοτερα?? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, εγώ προβληματίζομαι πάρα πολύ πάνω στο θέμα του νονού. Εμάς μας βάφτισαν και τους δύο συγγενείς, εμένα ο αδελφός του πατέρα μου, και τον αδελφό μου η πρώτη μας ξαδέλφη που μας περνάει αρκετά χρόνια. Λόγω της στενής μας συγγένειας, έχουμε σχέσεις σε όλη μας τη ζωή. Με το δικό μου νονό περνούσαμε μαζί όλες τις γιορτές, και εννοείται ότι δεν έχουμε χαθεί ποτέ μας. Με την ξαδέλφη μου και νονά του αδελφού μου δε βρισκόμασταν τόσο συχνά λόγω του ότι έμενε στην άλλη άκρη της Κύπρου, αλλά πάλι βρισκόμασταν απαραιτήτως αρκετές φορές το χρόνο, ο αδελφός μου πήγαινε κι έμενε σπίτι τους το καλοκαίρι, ερχόταν αυτή με τα παιδιά της και καθόταν σ' εμάς καμιά βδομάδα, μιλούσαμε συνέχεια στο τηλέφωνο.

Τώρα για τον μικρό μου σκέφτομαι για νονό τον αδελφό μου, αλλά ο άντρας μου φέρνει αντιρρήσεις, επειδή ο αδελφός μου μένει στο εξωτερικό, και θα είναι μακριά απ' το παιδί. Αλλά και κάποιο φίλο μας που μένει εδώ να κάνουμε κουμπάρο, αύριο-μεθαύριο εξαφανίζεται και μένει το παιδί χωρίς νονό εφ' όρου ζωής. Ελπίζω να δεχτεί τελικά να το δώσουμε στον αδελφό μου.

Όσο για τον ύπνο, ο άντρας μου νομίζω κάποια πράγματα δεν τα έχει καταλάβει. Π.χ. του έλεγα ότι το παιδί μπορεί να έχει κολικούς και να κλαίει όλο το βράδι και μου λέει "ε, εντάξει, τι να κάνουμε εμείς, μπορούμε να το βοηθήσουμε;". Δηλαδή αυτός είχε την εντύπωση ότι το παιδί θα πονάει απ' τους κολικούς, κι εμείς θα κοιμόμαστε επειδή δε θα μπορούμε να κάνουμε κάτι!!!!!!!! Απ' την άλλη, του είπα ότι αν τον καλέσουν για αντικατάσταση σε κάποιο σχολείο, θα κοιμάται στον καναπέ του σαλονιού, για να μην ξυπνάει το βράδι και είναι άυπνος, μια που για αντικαταστάσεις τον καλούν συνήθως σε άλλη πόλη, σε κάτι χωριά περίεργα και έχει αρκετό δρόμο με το αμάξι μέχρι να πάει... Και μου λέει "και τι, θ' αφήσω το παιδί μου και θα πάω να κοιμηθώ αλλού;". :lol:

Αλλά άμα βλέπει κάτι χαζοσίριαλ που παρουσιάζουν τη μητρότητα/πατρότητα ως κάτι πανεύκολο, τι να περιμένει κανείς; Τις προάλλες έβλεπα ένα παλιό σίριαλ το "Μπαμπά μην τρέχεις". Υποτίθεται είναι παντρεμένοι η Παπαχαραλάμπους με το Μουρατίδη, μένει αυτή έγκυος και γεννάει και όλο το σίριαλ περιστρέφεται γύρω απ' αυτό. Το μωρό να είναι 2-3 μηνών, πηγαίνει η Παπαχαραλάμπους στο δωμάτιό του να το δει (είχαν το μωρό στην κούνια του, χωρίς να κοιμάται και χωρίς κανένα προφανή λόγο, γιατί ως γνωστόν τα μωρά τα παίζεις και μετά τα βάζεις στη θέση τους, όπου περιμένουν υπομονετικά μέχρι την επόμενη φορά), το μωρό ξύπνιο και να βάζει τα χεράκια στο στόμα, πράγμα που σημαίνει ότι μάλλον πεινάει και η Παπαχαραλάμπους λέει: "αχ, το μωρό μου, όλο βάζει τα χεράκια του στο στόμα", το καληνυχτίζει, σβήνει το φως και φεύγει!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σε άλλη σκηνή να κάθεται η Παπαχαραλάμπους και να πίνει ξέγνοιαστη το καφεδάκι της και δίπλα της η μάνα της να ταΐζει το μωρό με το μπιμπερό! Για θηλασμό ούτε λόγος, για να ταΐσει έστω η μάνα με το μπιμπερό το μωρό, επίσης ούτε λόγος!

Άμα τα δείχνουν έτσι εύκολα, τι να σκεφτεί ο χ άσχετος άνθρωπος, όπως ο άντρας μου(κι όπως εμένα πριν λίγο καιρό);

Το ψευδώνυμό μου είναι meloula, επειδή είμαι γλυκιά σα μέλι. Μην το σχολιάσετε. :P :P :P :P

Μαρία, άσε, ας έρθει καλύτερα νωρίς για να κερδίζουμε χρόνο! Όσο πιο νωρίς τόσο το καλύτερο! Μήπως να του πω να έρθει κατά τις πέντε; :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια μελενια :lol::lol:;) αυτη τη σειρα που λες εδω την εδειξε πριν κατι χρονια τωρα το δειχνει σε εσας;;οντως στην τηλεοραση τα παρουσιαζουν ολα ευκολα τα μωρα δεν κλαινει ποτε,παραμονο κοιμουνται συνεχεια και οταν ξυπνησουν δεν βγαζουν κιχ,καλα για θηλασμο ουτε λογως εννοειτε στην αληθινη ζωη ομως δεν ειναι ετσι να πεις του αντρουλη σου θυμαμαι τις πρωτες μερες του Νικου και του Γιωργου τα απογευματα με κολικους να ουρλιαζουν ακαταπαυστα για ωρες και να μην ξερεις τι να κανεις αγκαλια και κουνημα γυρω γυρω ωσπου να σταματησουν και τα ξενυχτια ειναι στο προγραμμα τον πρωτο καιρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, επανάληψη τα σαββατοκύριακα τη δείχνουν τη σειρά. Τότε που προβαλλοταν στην Ελλάδα, προβαλλόταν κι εδώ κανονικά.

Καλά, στα σίριαλ ζουν σε άλλο, παράλληλο σύμπαν: όλοι κυκλοφορούν μέσα στο σπίτι τους ντυμένοι στην τρίχα και οι γυναίκες με ψηλοτάκουνα (η ρόμπα, η παντόφλα, έστω μια φόρμα δεν υπάρχουν ως έννοιες), όλα τα σπίτια είναι διακοσμημένα στην εντέλεια και μοιάζουν να διακοσμήθηκαν μόλις χτες, αφού είναι στην τελευταία λέξη της μόδας, μαμάδες με τρία και περισσότερα παιδιά έχουν άπλετο ελεύθερο χρόνο να πάνε για καφέ, γυμναστήριο ή να βγουν το βράδι με τις φίλες τους, ακόμα κι αν είναι χωρισμένες, φοιτητές και χαμηλόμισθοι μένουν σε διαμερισματάρες γεμάτες ακριβά έπιπλα και πράγματα, και όλοι ξυπνούν το πρωί μακιγιαρισμένοι στην εντέλεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή πάντως πολύ αϋπνία βρε κορίτσι!!! Υπομονή και πιες και καμιά βιταμινούλα!!!

Κατερίνα τότε ομολογώ πως είναι απαραδεκτοι οι νονοί!!!! Εχεις κάθε δίκιο! και πραγματικά σας φορτώνει ο δάσκαλος!!! Γιατί τοσα πολλά? Εμείς έχουμε λίγο αντιγραφή μερικές ασκήσεις μαθηματικών διάβασμα και ορθογραφία εκτός απο την Παρασκευή που έχουμε φυλλάδια!

Εγώ απο ότι κατάλαβα στον τραχανά βάζετε τα πάντα όλα :lol::lol::lol::lol::lol:

Κανγκαρού να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!

Μαράκι έτσι μπράβο!!! Θα δεις που θα του αρέσει σε λίγο καιρό πολύ και θα γίνει πιο κοινωνικός !

Κατερινάκι πολύ ωραίες οι συνταγές !!!

Αννα Μαρια πολύ γέλασα με το μπαμπά μη τρέχεις :lol::lol::lol::lol:

και φυσικά με όλη την περιγραφή για την τέλεια εικόνα στα σίριαλ.... το δικό μου σπίτι πάντως έτσι είναι στην εντέλεια κι εγώ ξυπνάω το πρωί μακιγιαρισμένη :P:P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι, σωστά, αυτό το ξέχασα: όλα τα σπίτια είναι πεντακάθαρα, αλλά οι ιδιοκτήτες τους δεν τα καθαρίζουν ποτέ. Π.χ. στο Κωνστανίνου και Ελένης η Ελένη δεν κάνει ποτέ της δουλειές, ο Κωνσταντίνος το ίδιο, αλλά το σπίτι είναι πάντα πεντακάθαρο, εκτός από τα επεισόδια που θέλουν να θίξουν το θέμα της ακαταστασίας και της κακονυκοικυροσύνης της Ελένης!

Αυτή τη φορά δε σχολίασα εγώ για τον τραχανά, το είδατε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή τη φορά δε σχολίασα εγώ για τον τραχανά, το είδατε!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ο μικρός μου έχει πέσει για ύπνο απο μόνος του :shock::shock::shock::shock: Ακόμη βέβαια δεν έχει κοιμηθεί αλλά το προσπαθεί ....λέτε να είμαι τυχερή????????

Η μεγάλη κοιμήθηκε όλο το μεσημέρι μετά το σχολείο μετά καράτε και κάθεται τώρα να διαβάσει :shock::shock::shock::shock:

Τι τρελλά παιδιά!!!

Εγώ είμαι λίγο κουρασμένη απο τρεξίματα και δουλειά αλλά το παλεύω και φυσικά τουλάχιστον νιώθω χαρούμενη που κάνω αυτό που με ευχαριστεί και δίνω όλη μου την ενέργεια με πολλή αγάπη!!! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια Ζ εχει προβλημα με τον υπνο ο μικρος;;τα μεγαλα μου δεν κοιμουνται τα μεσημερια ποτε και το βραδυ μεχρι τις 9μιση ειναι ολοι στα κρεβατια τους ευτυχως,ο μικρος βεβαια κοιμαται το μεσημερι αλλα τον βαζω κι αυτον νωρις το βραδυ γιατι οτι ωρα κι αν τον βαλω το πρωι απο τις 7μιση ειναι στο ποδι ετσι κι αλλιως να χαλαρωνω κι εγω λιγο τουλαχιστον,σημερα με εξοντωσαν παλι το κεφαλι μου βουιζει.........

Αννα Μαρια το αλλο δεν το ειπες πως γινεται να εχουν χρηματα παντα ενω οι περισσοτεροι δεν δουλευουν ποτε!!!στα σηριαλ του Παπακαλιατη γινοταν παντα αυτο,α και εγω μακιγιαρισμενη και στην τριχα ξυπναω καθε πρωι υποψιν!!! :lol::lol: και γυρναω στο σπιτι με τακουνι,φορεματακια και μαλλι στην τριχα :lol::lol:

και ενα τελευταιο για τους νονους μας γιατι σας εχω πρηξει σημερα,το απογευμα ηρθαν στο χωριο μας και προτιμησαν να πανε να πιουν καφε στην πεθερα μου παρα να ρθουνε να δουν το παιδι και εχουν να τον δουν απο τη γιορτη του,μετα φταιω εγω που συγχηζομαι;;; :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, ναι, ναι, ή δουλεύουν αλλά είναι στο σπίτι κάτι ασχετότατες ώρες, πρωί, απόγευμα, όποτε να 'ναι, ώρες που ο κανονικός κόσμος δουλεύει!!!

Για τους νονούς τι να πω; Δυστυχώς τώρα πια δεν μπορείτε να τους πάρετε πίσω...

Εμείς πάντως μεσημέρι δεν κοιμόμασταν ποτέ, ούτε και τώρα. Αλλιώς, περίπατο ο βραδινός ύπνος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα γενικώς πρόβλημα δεν έχω με τον ύπνο . Ο μικρός κοιμάται μεσημέρια αλλά τώρα τελευταία μου κοιμόταν κάτι ώρες μετά τις 11 το βράδυ!!! Το πρωί μέχρι τις 7 το αργότερο είναι ξύπνιο!!!

Η μεγάλη δεν κοιμάται συνήθως μεσημέρια αλλά όταν κοιμάται το βράδυ έχουμε ολονυχτία!!!

Ο μικρός μου κοιμήθηκε τελικά στις 9.20 αλλά τώρα με φωνάζει :shock::shock::shock::shock: έτσι και σηκωθεί τώρα την έβαψα!!!! :?:?:?:?

Αχ βρε Κατερίνα μη δίνεις σημασία σε αυτά γιατί θα είσαι μονίμως συγχισμένη με αυτά!!! Αυτοί είναι τώρα απλά κοίτα το παιδί να μην καταλαβαίνει τίποτα απο την δική σου την δικαιολογημένη ενόχληση !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσαρες μου ομορφες καταρχιν σας υπερ ευχαριστω για τις ευχουλες σας!!να ειστε και εσεις καλα και να χαιρεστε τις οικογενειες σας!!μπηκα τωρα στα κλεφτα και η αληθεια ειναι οτι πολυ στα γρηγορα σας διαβασα γιατι πρεπει να παω για υπνο.Με το ζορι κοιμηθηκε ο δημητρης και εγω κουτουλαω.

Ο λογος που χαθηκα ενολιγοις ειναι γιατι τρεχω να προλαβω να τακτοποιησω οσες εκκρεμοτητες μπορω!!Την Δευτερα ξεκιναω δουλεια, στην παλια μου εργασια σαν εκτακτη γιατι πηζουν και βλεπουμε για το μελλον αν θα με χρειαστουν. Κανονηστηκε χτες στην γιορτη μου και γενικα ολα γιναν πολυ πολυ γρηγορα.Ετρεχα να βρω παιδικο,να κανω εγγραφη , να παμε παιδιατρο, να παω και τον Δημητρη σημερα να αρχισει να συνηθιζει (και εκεινος και πιο πολυ εγω :cry: !!) και γενικα ειμαι σε εναν πανικο!!ακομα δεν το εχω συνηδητοποιησει οτι επισημα απο δευτερα ξεκιναω πηξιμο και αποχωριζομαι το αγορακι μου...απο την αλλη ηταν οτι καλυτερο μπορουσε να μας συμβει γιατι οικονομικα ημαστε πολυ πολυ πολυ πολυ χαλια....

οσο για την κουβεντα για τους νονους τι να λεμε κοριτσια εχουν χαθει ολες οι αξιες και τα ηθη.γιατι μηπως οι κουμπαροι εχουν καλητεροι σταση???τεσπα παει τωρα....ειναι αργα!!

αννα μαρια μου πως εισαι??ξεκινησε η αντιστροφη για τα καλα!!τελικα με φτ πας ή καισαρικουλα?

κατερινακι χαρα στα κουραγια σου που δεν τα κοιμηζεις το μεσημερι!!! και 3 και αυπνα???μπραβο και παλι!!

μαρακι μου ζζζζζζζζζζζ θα τα πουμε και τηλεφωνικος το σαββατο.σιγουρα θα εχω νεα...

σας φιλω κοριτσακια μου ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, άντε βρε, τέλεια που βρήκες δουλειά, έστω και ως έκτακτη! Ελπίζω να συνηθίσει εύκολα ο μικρός στον παιδικό.

Εκτός απροόπτου με φυσικό τοκετό πάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε με το καλο κοριτσακι μου ... με ενα πονο!! τι λεει ο αντρας σου τωρα που πλησιαζουν οι μερες;;θες να σου πω να γελασεις;;;;οταν μου σπασαν τα νερα στις 5+ τα ξημερωματα ξερεις τι μου ειπε ο δικος μου;;;; "αντε μπραβο καρδουλα μου!!λοιπον, παω να κανω ενα μπανακι και θα ντυθω να φυγουμε!!!!" ακου ρε παιδια η ετοιμογεννη θα περιμενε να κανει κ το μπανιο του ο κυριος!!!!τελικα μπηκα εγω εκανα ενα γρηγορο ντουζ και φυγαμε, ευτηχως αλλιως λιγο ακομα να αργουσαμε θα με ξεγενναγε!!!

σημερα το καμαρι μου πηγε παιδικο απο τις 9.30 - 12.30. ευτηχως φαινεται σε αυτο το θεμα να μου εχει μοιασει. τραβαγε την δασκαλα του να πανε στα παιδακια να παιξουν.εκεινη στο ισογειο με το χερι στο 3 σκαλοπατι να την τραβαει ο δημητρης!!!απιστευτο και την ειχε γνωρισει χτες για μιση ωρα!!φτου φτου !!

απο δευτερα οπως σας ειπα δουλεια.για να δω εγω πως θα μπω σε προγραμμα!!!

κατερινακι μου τα μικρα τακτα γευματα εχουν κανει περιπατο!!μετα βιας προλαβαινω και τρωω τα μεγαλα!!τουλαχιστον απο εβδομαδα στην δουλεια θα στρωσω.εκει θα παιρνω μαζι και το τοστ μου και το φαι μου και κανα φρουτο.

ζζζζζζ τι κανεις;τελικα ο μικρος κοιμηθηκε χτες ηρεμα ή ξυπνησε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες

Αλίνα καλή αρχή πάλι στη δουλεια μη το συζητας στις μέρες μας το να έχεις δουλεια είναι απαραίτητο.Είχες φύγει απο μόνη σου? Πως τα πάει ο Δημητράκης στον παιδικό σταθμό είναι δύσκολη η προσαρμογή?

Κατερίνα μου και εγώ πιστεύω πως έπρεπε να φέρουν δώρο στον μικρό και αν δεν ήξεραν τι να πάρουν ας ρωτούσαν τι έχει ανάγκη ή ας σου έδειναν χρήματα να του πάρεις οτι νομίζεις. Πάντως σαφώς οι νονοί δεν είναι μόνο για τα δώρα αλλά οταν είναι τόσο μικρά τα παιδάκια πως αλλιως να δείξουν οτι κάτι σημαίνουν για αυτά. Το να είσαι νονός δεν είναι μονο η βάπτιση και οι υποχρεώσεις εκείνης της μέρας αλλά πρέπει να είσαι συνεχώς κοντά στο παιδί.

Εμένα η νονά μου (αδερφή του μπαμπά μου) ηταν πρότυπο νονάς ίσως γιατι δεν είχε δικά της παιδια με είχε σαν δικό της παιδί. Πέρα απο τα δώρα είχαμε και πολύ καλή επαφή. Οχι μόνο τηλεφωνική γιατι έμενε εκτός Αθηνών, αλλά πήγαινα και εγώ και έμενα μαζί της κάνα μήνα και τα καλοκαίρια οταν πήγαινα δημοτικό και λιγότερο μεγαλώνοντας. Η αδερφή μου πάλι με τους δικούς της νονούς οι οποιοι είναι πάλι συγγενείς δεν είχε αντιστοιχη σχέση και παραπονιοταν στους γονείς μας οτι δεν έκαναν καλή επιλογή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, ο άντρας μιας φίλης μου ΑΥΤΟ έκανε!!!! Την έπιασαν οι πόνοι, μπήκε αυτή να κάνει μπάνιο, μετά μπήκε αυτός, καλλωπιζόταν μια ώρα, και τελικά την πήγε στην κλινική και έφυγε, για να πάει να πάρει το μεγαλύτερο παιδί τους στη μάνα του στο χωριό, ενώ μπορούσαν να το πάρουν στους γονείς της κοπέλας που μένουν πολύ κοντά τους! Εννοείται ότι η κοπέλα γέννησε μόνη της, δεν ήταν κανένας δικός της στην κλινική...

Να μην πω για μια μαθήτριά μου που όταν σπάσαν τα νερά ήταν βράδι και τρέχαν να ντυθούνε, οπότε αυτή είχε ετοιμαστεί και βλέπει τον άντρα της μπροστά στην ανοιχτή ντουλάπα αποβλακωμένο και της λέει "τι να φορέσω;". Τα είχε χάσει ο κακομοίρης!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Μπράβο του Δημητράκη που προσαρμόζεται τόσο εύκολα!!!!!!!! Μια χαρά θα περάσει στον παιδικό!

Κι εγώ όταν πηγαίνω σχολείο έχω πιο καλό πρόγραμμα στο φαγητό, εκτός αν αρχίζουν να φέρνουν ένα σωρό γλυκά και φαγητά επειδή γιορτάζουν ή έτσι στο άσχετο! Και έχουμε και το κυλικείο το οποίο λειτουργούν με δική τους πρωτοβουλία οι μαθητές, οπότε για να τους ενισχύσουμε, πρέπει να παίρνουμε κάτι πού και πού...

Πάντως και τώρα, δεν μπορείτε να πείτε, κρατώ ένα πρόγραμμα στο φαγητό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλενάδες! Τι κάνετε? Εμείς καλά...σήμερα αφησα τον μικρό στον σταθμό, κοιμόταν και τον παρελαβα κοιμισμένο!! Η κοπέλα μου λεει μονο μιση ώρα ηταν ξύπνιος, έφαγε και πάλι ύπνο!!! :D

Εγώ 'ειχα πάει με την κουμπάρα να δούμε λίγο για τη βάφτιση....

Αλίνα καλή αρχή στη δουλειά! Ο μικρός σου είναι κοινωνικό παιδάκι, μπράβο του! Ειναι και η ηλικία που τους αρέσει να συναναστρέφονται με παιδάκια οποτε θα του αρέσει.

Κι εγώ την Δευτέρα αρχίζω δουλειά!

Μαρία Ζ μπορεί να κουράζεσαι αλλά σημασία έχει πως κάνεις κάτι που σ'αρέσει!

Κατερίνα μου στονκόσμο τους οι νονοι!! Μην ασχολείσαι για να μην το πάρει στραβα κι ο μικρός...

Αννα Μαρία φαντάζομαι το έριξες στον ύπνο σήμερα μετά απο τα πρωινά ξυπνητούρια που σας έκανε ο καλός μου!! :lol:

Ανθη, Καγκουράκι, Ολια φιλακια πολλά!

Η Κάλλι κι η Αθανασία πού χάθηκαν????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, εγώ ούτε σηκώθηκα, ούτε κατάλαβα τίποτα σχεδόν! Τον άκουσε ο άντρας μου ν' ανεβαίνει τις σκάλες και του άνοιξε, έτσι δε χτύπησε κουδούνι! Σε κάαααποια φάση ξύπνησα που τους άκουσα να μιλάνε, και μετά ξανακοιμήθηκα!

:P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρες!!!

Αλινάκι τελικά ξανακοιμηθηκε εχθές!!! Σήμερα δεν τον βλέπω :?:?:?:?

Κανγκαρού καλό είναι να έχεις καλό νονό!! Δεν μιλάω απο θέμα δώρου αλλά απο θέμα σχέσης κι επικοινωνίας!

Αννα Μαρία ο πεθερός μου το έκανε αυτό στην πεθερά μου όταν της έσπασαν τα νερά στο πρώτο της παιδί :lol::lol::lol::lol::lol: Εχει ένα συνήθειο κάθε απόγευμα να ξυρίζεται και δεν ήθελε να φύγει πριν το ξύρισμα :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαράκι με το καλό η βάφτιση. Αν θες ιδέες είμαι στη διάθεση σου !!! Κρίμα να μην είμαι Κύπρο να σε βοηθήσω και απο κοντά 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...