Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βρε Κατερινάκι...δεν έπαιζα κανένα τζόκερ???Μόλις σε ανέφερα εμφανίστηκες!!!! :D:D:D

κανατε δουλίτσες ε???ουφ ελπιζω να τα καταφερω να κάνω αρκετά πράγματα τώρα, ήρθε η μαμά μου! :D

Σας αφηνω προς το παρόν!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν, κορίτσια, προτείνω το επόμενο καφέ να το ονομάσουμε "Το στέκι του κουλού τραχανά". Η μία αβγό βραστό, η άλλη καλαμπόκι και μανιτάρια, απαπαπα!!!!!

Νομίζω θα φάω μακαρόνια με λεμόνι απόψε για να το ξεπεράσω!

Μαρία, τον πήρα τον άντρα σου και θα έρθει αύριο να δει την υγρασία και να μας πει τι παίζει και αν κάνει το μηχάνημα αυτό! Πωπω, μας σώζετε πάντως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν σας ευχαριστώ για το θερμό καλωσόρισμα!!!

Να σας πω και δυο λόγια για εμένα! Με λένε Μαρία και ασχολούμαι με την δημιουργία!!! Μια γεύση μπορείτε να πάρετε εδώ

Εχω δυο παιδάκια την Θεοδοσία (7) και τον Παναγιώτη (2)

Θέλω να γίνω μαμά εσύ κοίτα να παραμένεις ψύχραιμη.....Κάτι έχουν πάθει οι άντρες τον τελευταίο καιρό!!! Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και γρήγορα να κρατήσεις το αγγελούδι σου στην αγκαλιά σου!!!

maraki24 περαστικά στο μωράκι σου!!! Μεγάλος είναι ε? φτου φτου

kangaroo τι καλά να σε βοηθάει και ο άντρας σου στις δουλειές!!! Εγώ δεν έχω στρώσει ακόμα!!! Με ντουλάπες τελειωσα την Παρασκευή κι ελπίζω αυτή την εβδομάδα να στρώσω κι όλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ, ρε κορίτσια, πώς να μη συγχύζομαι; Όλη μέρα σήμερα είμαστε μες στα νεύρα και τις φωνές. Μία αγκαλιαζόμαστε και φιλιόμαστε και μία αρχίζει τις φωνές, αρχίζω κι εγώ και πάει λέγοντας... Μου έχει σπάσει τα νεύρα...

Ευτυχώς οι αναλύσεις που έκανα το πρωί ήταν καλές, άρα η υψηλή πίεση ήταν λόγω του πρωινού καβγά, ο οποίος μου κόστισε 90 ευρουλάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι κι εγω παλι!!!

Αννα Μαρια μου φταινε και οι ορμονες σου που νευριαζεις πιο ευκολα θα γεννησεις και σιγα σιγα θα ηρεμησεις κι εσυ μην τα παιρνεις ολα της μετρητης!!!!και χαλας την ζαχαρενια σου,καλα 90ε πληρωσες τις εξετασεις ηταν αυτες χρυσες;;; :o:o

Μαρακι φτου φτου το παληκαρακι σου,αντε βαλε καμια φωτο να δουμε μπουτακια και μαγουλακια ζουμπουρλουδικα!!!!κρεπα γλυκια εε!!με σοκολατα,μπανανα,μπισκοτο και φουντουκι μμμμμ σας ανοιξα την ορεξη μηπως;;;ολο ανορεξιες ειμαστε παλι και εχω στο μυαλο μου και μια ταρτα σοκολατας να κανω

Αννα Μαρια αφησαμε τα αβγα και τους τραχαναδες και πιασαμε τις σοκολατες τωρα :lol::lol:

Μαρια Ζ οι δημιουργιες σου ειναι υπεροχες και οι τιμες σου πολυ προσιτες μπραβο σου καποια στιγμη εχω υποψιν να παραγγειλω το κατιτις μου!!

Κατερινιω θα στολισεις νωρις εε;;εγω τον Δεκεμβρη τα βαριεμαι να τα εχω απο τωρα να ξεσκονιζω και να μαζευω τις μπαλες που θα σκορπαει ο μικρος απο εδω κι απο κει ειναι πολυ ανακατωσουρης δεν αφηνει τιποτα ορθιο !!!ευχαριστω για τα καλα σου λογια στις φωτο μου,ηθελα να ανεβασω αλλες τρεις αλλα δεν μου τις ανεβασε

η Καλη και η Αθανασια που εξαφανιστηκαν παλι;;;;

καλο βραδυ κουκλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, αφού αυτός νευριάζει πρώτος και φωνάζει. Ε, πόσο να τον καλμάρω, κάποια στιγμή θα φωνάξω κι εγώ...

Άσε, μου έγραψε ένα κατεβατό εξετάσεις... Κατ' αρχήν μου έβαλε γενική αίματος ενώ είχα κάνει μόλις πριν από μια βδομάδα, μετά μου είπε να τη σβήσω, και μετά μου λέει "μπα, ολόκληρη βδομάδα έχει περάσει, κάν'τη καλύτερα". Ύστερα είδα ουρικό οξύ, κι ένα σωρό άλλα που δεν έχω ιδέα τι είναι.

Μια που λέμε για σοκολάτες, πήγε το καμάρι μου το Σαββάτο στο σούπερ μάρκετ, και πήρε δύο σοκολάτες. Σήμερα είπα κι εγώ να φάω ένα-δύο κομματάκια, και φυσικά είχαν εξαφανιστεί... Τις έφαγε και τις δύο μες στο σαββατοκύριακο ο φαταούλας...

Κι εγώ μέσα Δεκεμβρίου θα στολίσω. Δέντρο-φάτνη-στεφάνι, δεν ξεφεύγω απ' τα καθιερωμένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια δεν σας εχω ξεχασει αλλα εχω πολυ πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες και επαιτε ακομα περισοοτερο.θα βρω χρονο να σας πω που θα παει!!!

κατερινακι οπως καταλαβες το προγραμμα εχει παει περιπατο...αλλο θα μπω ξανα στον ισιο δρομο.ενα γλυκακι ακομα και αυριο που γιορταζω και μετα τελος!!!

αννα μαρια μου εχεις φτασει στο τερμα , βλεπεις την κορδελα και σε λιγο την κοβεις!!μην χτυπας κοκκινα, σε καταλαβαινω απολυτα αλλα χαλαρωσε γιατι η ηρεμια θα σου χρειαστει!!καλα κανεις ομως και ξεδινεις , να μην τα κρατας μεσα σου! βαθιες ανασουλες και ολα καλα!! οσο για λεμονια και φετα κλπ μου ανοιξες την ορεξη παλι!!

μαρακι ζ, εγω ειχα την τιμη να σε γνωρισω, καλως ηλθες και εδω!!!

φιλακια σε ολες , νυσταζω μωρε συγχωρεστε με!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;

Σήμερα πήρα τα διαγωνίσματα και η διόρθωση ξεκίνησε σε χαλαρούς ρυθμούς.Από τις 23.00 ως τη μία και τέταρτο έβγαλα ΜΟΝΟ ένα τμήμα...Ήταν όμως το πιο ασχετοτμήμα που και πολλά γράφουν και μαλ..ιες (sorry :oops::oops::oops: )...Tα χειρότερα διαγωνίσματα είναι αυτά. Η Δευτέρα είναι μια από τις χειρότερες μέρες γιατί επιστρέφω στο σπίτι στις 10.15 το βράδυ και ο Πανούλης μου λείπει πολύ. Αφήστε που είμαι μέσα στο άγχος. Δέκα και τέταρτο γυρνάω, 11 κοιμάται ο Πάνος και κατευθείαν διόρθωση :shock::shock: Μα πώς αντέχω;;;;Φαίνεται το έχω συνηθίσει τελικά. Στις αρχές ήμουν πιο πηγμένη και χωρίς παιδί κιόλας...Ας μη σας πρήζω με τα δικά μου :oops::oops::oops:

Κατερίνα μου δεν έχω δοκιμάσει τη Lacta με τα μπισκότα oreo..Σίγουρα όμως θα το κάνω μια από αυτές τις μέρες :lol::lol::lol: .Μα πώς μου διέφυγε :lol::lol::lol: ;;;;;;Καλά κάνεις και φτιάχνεις σπιτικά φαγητά και γλυκά.Τίποτα δε συγκρίνεται με το σπιτικό. Όσο για τα γλυκά σου είμαι σίγουρη πως είναι θεϊκά αν κρίνω από τις φωτό που μας έχεις βάλει. Εγώ δε φτιάχνω καθόλου γλυκά στον Πάνο εκτός από κεκάκι γιατί δεν είναι φτερό στον άνεμο. Είναι γεροδεμένο παιδάκι (όχι χοντρό) και τα κιλά του είναι οριακά νομίζω. Το Μάρτη θα γίνει 3 και είναι 15,5 κιλά σχεδόν (15.3 για την ακρίβεια :lol::lol::lol: )..Είμαι υστερική λέμεεεεεε :lol::lol::lol::lol::lol: ...

Αχ Άννα Μαρία σε καταλαβαίνω απόλυτα με το θέμα των ραντεβού..Είμαι πολύ αγχώδης και πάντα πολύ τυπική στα ραντεβού μου. Ο άντρας μου είναι πιο χαλαρός αλλά τον αγχώνω και τον πρήζω τόοοοσο πολύ όποτε έχουμε να πάμε κάπου συγκεκριμένη ώρα που θέλει δε θέλει ετοιμάζεται στην ώρα του :lol::lol::lol: Το πόσο γέλασα με τον κουλό τραχανά δε λέγεται :lol::lol::lol: Εγώ και η αδεφή ψυχή μου φτιάχνουμε τον τραχανά με ιδιαίτερο τρόπο :lol::lol::lol: Πάντως αν τύχει και συναντηθούμε ποτέ θα σου φτιάξω τραχανά μόνο με φετούλα, δε θα σου βράσω και αυγουλάκι :lol::lol::lol::lol:

Χαίρομαι που οι εξετάσεις σου ήταν καλές. Μη μου συγχύζεσαι όμως γιατί εσύ τρέχεις και αγχώνεσαι μετά..Υπομονή μέχρι να γεννήσεις και μετά συγχύσου όσο θες :lol::lol::lol:

Μαράκι μου τι καλά που ο Στεφανάκος σου δεν έχει πυρετό..Πολύ χάρηκα!Μεγάλωσε το αντράκι σου! Τι αντράκι δηλαδή..ΑΝΤΡΑΚΛΑΣ ;);):lol::lol: !!!!Πάντως τον έχετε παρεξηγήσει τον τραχανά μου..Απλός τραχανάς με φετούλα είναι. Το αυγουλάκι είναι προαιρετικό :lol::lol:

Καγκουράκι-αδερφή ψυχή στρώσαμε και οι δύο τα σπιτάκια μας και κάνουμε και οι δύο έναν ιδιόμορφο αλλά πεντανόστιμο τραχανά :lol::lol::lol: Και άλλες ομοιότητες λοιπόν! Και επειδή το μήνυμά μου θα το διαβάσεις αύριο..ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στην Αγγελικούλα σου!!!! Να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!

Αλίνα χρόνια πολλά και για τη δική σου γιορτή! Να σε χαίρονται οι άντρες της ζωής σου!!!!!!

Μαρία Ζ καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου! Τα πράγματα που φτιάχνεις είναι πολύ όμορφα! Καλλιτεχνική φύση λοιπόν!

Η Αθανασία και η Κάλλη πού χάθηκαν;;;;; Θα βάλουμε απουσία κορίτσια........

Αυτά και για σήμερα τα νέα μου! Πολλά φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσοπαρεούλα! Τι κάνετε??Εγώ δεν είμαι στα καλά μου...αφησα τον μικρό στον βρεφοκομικό κι ομολογώ ότι από το πρωί το σκέφτομαι και κλαίω. Με μισή καρδιά έφυγα και τον άφησα...και με κοιτούσε μες στα ματια ο γλυκός μου...Πάλι με πήραν τα ζουμιά...ας αλλάξω θέμα καλύτερα!

Κατερινούλα-καγκουράκι να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!! Παντα γελό και καλότυχο να είναι!!! Θέλουμε κεραστικό!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Αλίνα χρονια πολλά και σε σενα κοριτσάκι μου!! Να σε χαιρεται η οικογένεια σου!!!

Κατερινάκι μου και εγώ πήγα να ανεβάσω φωτος και δεν με αφηνε..θα ξαναδοκιμάσω αργότερα! Εμένα μ'αρεσει πιο πολύ κρεπα με σοκολάτα και καβουρδισμένο φουντούκι....μιαμ!!!!!! :D

Ανθή μου εμείς στην Κύπρο στον τραχανά βάζουμε χαλούμι...οποτε θα μοιαζει με το δικό σου που έχει φέτα...αν εξαιρέσουμε το αβγό!!! :lol::lol:

Οντως άντρακλας με τα όλα του ο γιοκας μου....

Αννα Μαρία πώς πάνε τα νεύρα σήμερα???Ευχομαι να είσαι ηρεμη...κι εγώ πάντως λιγο πριν γεννησω ήμουν συνέχεια σε ένταση!

Οι υπόλοιπες πού είστε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Αλίνα, χρόνια πολλά για τη γιορτή σου!!!

Ανθή, κουράγιο με τις διορθώσεις... Εμένα οι διορθώσεις μου φτιάχνουν το κέφι, γιατί συνήθως οι μαθητές μου γράφουν τέτοιες μαλακίες, που το διασκεδάζω. Μου έχει μείνει ένα γραπτό από την πρώτη χρονιά που διορίστηκα, το 2009-2010, από τις τελικές εξετάσεις κιόλας. Ρωτούσα ποια είναι η διάσταση της Ρωμιοσύνης όπως παρουσιάζεται σε ένα ποίημα, και ένας μαθητής μου γράφει: "Ο Ρωμιοσύνης ήταν ένας άνθρωπος πάρα πολύ δυνατός, που όλοι τον φοβούνταν, κ.λπ., κ.λπ., κ.λπ.". Όλα αυτά με τρομερές ανορθογραφίες, εννοείται. Και μιλάμε για άντρα 22 χρονών, όχι για κανένα δεκάχρονο παιδάκι!

Άσε το άλλο με τα συνώνυμα. Τους ζητώ συνώνυμο της λέξης "ραγδαίος" κι ένας μου γράφει "κασετόφωνο". Προφανώς το "ραγδαίος" το διάβασε για "ράδιο". Οπότε, για μένα οι διορθώσεις είναι διασκέδαση!!!

Μαρία, τι να κάνεις, αναγκαστικά πρέπει να τον αφήνεις στον παιδικό... Ας όψεται το σύστημα, και κατά τα άλλα είμαστε η πιο προνομιούχος ομάδα της κυπριακής κοινωνίας. Απορώ, αυτοί που τα λένε αυτά τα σκέφτονται καθόλου;

Σήμερα μια χαρά, καθόλου νεύρα, όλα μέλι γάλα. Υποσχέθηκε κιόλας ότι θα καθαρίσει μια που θα έρθει ο άντρας σου, μη γίνουμε και τελείως ρεζίλι. Για να δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, Μαρία, το τι διαβάζω είναι απίστευτο... Τον περασμένο Ιούνιο είχα βάλει σε μια τάξη στις εξετάσεις έκθεση για τον ρατσισμό και μου γράφει μια κοπέλα κάτι κουλά, ότι ήρθαν οι κακοί Βούλγαροι με τη βρωμιά τους και μας χαλάνε την ωραία καθαρή μας χώρα και κλέβουν και βασανίζουν τα ζώα. Και το πιο κορυφαίο ότι η κοπέλα αυτή είναι Ρωσίδα από πατέρα και Ουκρανή από μητέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑ1 Ευχαριστώ πολύυυυ :oops::oops::oops: Δεν σε ρώτησα Βιβλία έχετε? Εμάς μας δώσανε 3 (γλώσσα μαθηματικά και εργασιών γλώσσας ) και η δασκάλα ακολουθεί το δικό της σύστημα.....μια απο εδώ και μια απο κει μας πάει!

Αννα Μαρία νευρικός ο σύζηξ ε? Κάποιος πρέπει να κάνει πίσω!!! Πολλές εξετάσεις αντε με το καλό να γεννήσεις βρε κορίτσι

Αλινάκι τι να πω Η τιμή δική μου!!! Είσαι φανταστικό παιδι κι εσύ κι ο σύζηγος ..... εξάλλου τώρα θα έχεις ανταγωνιστή στο φτιάξιμο χειροτερου καφέ :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ανθή μου καταρχήν σε ευχαριστώ. Πραγματικά βαρύ το πρόγραμμα σου!!! Και πριν το παιδί ήταν πιο βαρύ λες? :o:o:o:o Καλό κουράγιο

Μαράκι υπομονή με τον μικρό! Ειδικά στην αρχή πρέπει εσύ να είσαι η σταθερή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία (Ζ), ο άντρας μου είναι νευρικός, και σ' αυτό οφείλεται σε μεγάλο βαθμό το άσχημο περιβάλλον στο οποίο μεγάλωσε. Αν αναλογιστώ πόσο προβληματική είναι η οικογένειά του, απορώ πώς είναι έτσι, κι όχι τρισχειρότερος!

Συνήθως εγώ του μιλώ με ήρεμο τρόπο, αλλά κι εγώ πόσο ν' αντέξω;

Μη νιώθεις άσχημα για το χειρότερο καφέ. Για φαντάσου να πήγαινες στης Ανθής και να σου έφτιαχνε τραχανά με βραστό αβγό. :P :P :P :P :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν πια μαυτον τον τραχανα ρε Αννα Μαρια μηπως σκεφτεσαι να τον δοκιμασεις κι εχεις φαγωθει πια :lol::lol:

ακομα να γεννησεις αντε τον εφαγες το μηνα κι εσυ,αυτα τα αγορια πια πολυ τεμπελικα δεν λενε να βγουνε απο την κοιλια,σαν να τον καλαρεσε εκει μεσα τον Αντρικο σου!!!

Κατερινακι να χαιρεσε την Αγγελικουλα σου πολυχρονη η κουκλιτσα σου να ειναι!!!

Αλινακι χρονια σου πολλα πολυχρονη και οτι επιθυμεις να γινει πραγματικοτητα κοπελα μου,να σε χαιρετε η οικογενεια σου,σου επιτρεπω να φας γλυκακι σημερα λογω της ημερας ;);)

Μαρια Ζ παλι καλα ειμαστε εμεις δηλαδη πηραμε γλωσσα και εργασιων,μαθηματικα και εργασιων,μελετη και μουσικη σημερα μας δωσανε και προγραμμα επιτελους,αλλα μου τη δινει πολυ ο δασκαλος τελευταια σημερα τους εβαλε ενα ολοκλρηρο κειμενο αντιγραφη,δεν μπορω να καταλαβω σε τι βηθαει τοση πολυ αντιγραφη και τους βαζει πολλες εργασιες των βιβλιων για το σπιτι,σημερα παλι τους εβαλε να γραψουν ενα παραμυθι μονοι τους τελοσπαντων μου φαινετε δουλεια για τις μαμαδες βαζει και θα τα ακουσει στο τελος αφου ξερει οτι ενα παιδι στην ηλικια τους δεν μπορει ακομα να γραψει ολοκληρη εκθεση τι να πω......

Ανθη ο Γιωργος μου ειναι 5 χρονων και ειναι 16 κιλα με το ζορι τσιλιμπιθρα δηλαδη,μια χαρα ειναι ο Πανουλης ,σημερα εφτιαξα μπισκοτα γεμιστα με μερεντα και μπισκοτα ολα τα λεφτα ετσι λεγονται ειναι σαν σπιτικα twix ενα πραμα

πηγα και παιδιατρο τον μικρο σημερα για εμβολιο αλλα τελικα δεν του καναμε γιατι ειχε φλεγματα και λιγο κοκκινο λαιμο και φοβηθηκε μην ανεβασει πυρετο και δεν θα ξερουμε αν ειναι απο το εμβολιο ή καμια ιωση και θα ξαναπαμε απο βδομαδα

Μαρακι πρωτη μερα στον σταθμο ο Στεφανακος εε;; :( θα συνηθισετε σιγα σιγα και οι δυο σας υπομονη αφου δεν γινεται αλλιως...........

ρε κοριτσια να σας πω και κατι που με βασανιζει να μου πειτε κι εσεις μηπως ειμαι υπερβολικη,στην γιορτη του Δημητρη μου ηρθαν οι νονοι του με αδεια χερια και ταχα λεει η νονα τι δωρο θα παρουμε;;ετσι αοριστα μιλουσε στον Δημητρη ταχα,δεν με ρωτησε καν αν χρειαζεται κατι το παιδι να του παρει,εγω λεω τιποτα για να δω τι θα πει,και οταν εφυγαν λεει το χρωσταμε το δωρο και απο τοτε δεν ειδαμε τιποτα δεν ξερω συγχηστηκα λιγο δευτερη χρονια γιορταζει και βαρεθηκαν κιολας να ξοδευουν για ενα δωρακι που ειναι μια φορα το χρονο;τι λετε κι εσεις ειμαι υπερβολικη;;

πω!!πω!!τι εγραψα παλι ενα σωρο......πολλα φιλια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, θυμάσαι που αγχωνόμουν για πρόωρο τοκετό; Και μου έλεγες για τα δικά σου ότι δε θέλανε να βγούνε κι έλεγα "αχ, μακάρι να μη θέλει ούτε ο δικός μου". Μάλλον έπιασε η ευχή!

Δε με πειράζει, όμως, δεν μπορώ να πω ότι έχω λυσσάξει να γεννήσω. Από αυτά που ακούω, για συνεχές τρέξιμο και τρελές αϋπνίες, δε βιάζομαι και πολύ! Δεν έχω βαρύνει ιδιαίτερα, αλλά από αντοχές μηδέν... Σήμερα ψευτοξεσκόνισα με ένα φτερό και με τρέλανε η μέση μου... Ουφ...

Πριν κάναμε λουκουμάδες και φάγαμε! Εν τω μεταξύ, σας είπα ότι πήγε και πήρε έτοιμο μείγμα για λουκουμάδες. Πάει σήμερα στο μάθημα αυτοάμυνας, και μου είπε να ετοιμάσω εγώ το χυλό, να φουσκώσει και να έρθει να τους φτιάξει. Ανακατεύω κι εγώ το μείγμα με νερό, το βάζω στο ζεστό φούρνο για να φουσκώσει, έρχεται αυτός και μου λέει "έβαλες και τη μαγιά ε;". Λέω "ποια μαγιά, δεν είναι ενσωματωμένη η μαγιά στο μείγμα;". Τελικά η μαγιά ήταν σε διαφορετικό φακελάκι! Ευτυχώς την πρόσθεσα μετά και φούσκωσε. Αλλά τι νόημα έχει να πάρεις έτοιμο μείγμα, όταν πρέπει να το φτιάξεις μόνος σου; Άμα είναι έτσι, γιατί να μη φτιάξω το μείγμα από μόνη μου, με αλευράκι, νεράκι, μαγιά, κ.λπ.; Ευτυχώς το κατάλαβε κι αυτός, και είπε ότι άλλη φορά θα φτιάχνουμε μόνοι μας... Άργησε, αλλά το κατάλαβε.

Μπισκότα με μερέντα είχα φτιάξει κι εγώ μια φορά. Υποτίθεται έβαζες μερέντα στο μείγμα και τα έψηνες, και μετά έβαζες πάνω μερέντα και ένωνες δύο μπισκότα. Αλλά θα έβγαινε πολύ υπερβολικό, κι έτσι τα άφησα σκέτα, μόνο με τη μερέντα στη ζύμη και έγιναν πολύ νόστιμα!

Ο μεγάλος σου πάει β' δημοτικού; Εντάξει, σ' αυτή τη φάση νομίζω μπορούν να γράψουν μια μικρή έκθεση. Όχι μυθιστόρημα, αλλά ένα μικρό κείμενο που να βγάζει νόημα.

Η αντιγραφή πάντως για μένα είναι τελείως άχρηστη. Οι μαθητές μου αντιγράφουν πάντα λάθος. Π.χ. τους βάζω μια εργασία να μετατρέψουν τον πλάγιο λόγο σε ευθύ. Και βλέπουν: "Ο Κώστας είπε στη Μαρία να πάνε σινεμά". Και γράφουν "-Πάμαι σινεμά ηπαι ο Κοστας στι Μαρια". Και η σωστή πρόταση είναι ακριβώς από πάνω!!! (εννοείται ότι τις περισσότερες φορές δεν κατάφερναν να κάνουν τη μετατροπή από τον πλάγιο σε ευθύ λόγο και έγραφαν "Να πάνε σινεμά είπε ο Κόστας στη Μαρία").

Όσο για τη νονά, τι να σου πω; Τους γνωρίζετε καιρό; Μήπως δεν έχουν πολλά λεφτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KA κι εγώ το οικονομικό σκέφτομαι για τους νονούς. Μήπως αδυνατούν οικονομικά και ντρέπονται να το πουν? Πάντως καταλαβαίνω την στεναχώρια σου!

Αννα Μαρία αφού τους φάγατε τους λουκουμάδες μια χαρά!!! Τι τάξη διδάσκεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία Ζ, είμαι σε εσπερινό σχολείο, το οποίο έχει μία γυμνασιακή τάξη (γ' γυμνασίου) και τέσσερις λυκειακές, γιατί, επειδή είναι λιγότερες οι ώρες, για να είναι ισότιμο το απολυτήριο με το απολυτήριο του πρωινού σχολείου, είναι ένας χρόνος παραπάνω. Η ύλη είναι λίγο ό,τι να 'ναι, οπότε κάνω και μαθήματα γυμνασίου και λυκείου.

Ωραίοι ήταν οι λουκουμάδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D:D:D !

Σήμερα είμαι κουρασμένη και αγχωμένη. Κατ' αρχάς χθες έπεσα για ύπνο (για βραδινό ύπνο εννοώ) στις 4 και τελικά κοιμήθηκα στις 8 το πρωί :shock::shock::shock::shock: ..Ο Πάνος ξύπνησε στις 4 (πάνω που πήγα να κοιμηθώ) και ζητούσε ό,τι μπορείτε να φανταστείτε..Κακά, τσίσα, νερό κλπ κλπ κλπ.Τελικά ξανακοιμήθηκε στις 6.30 και εγώ από την υπερένταση στις 8. Εντωμεταξύ σήμερα σχόλασα στις 10 το βράδυ και απορώ πώς άντεξα με 3 ώρες ύπνου...Γύρισα, κοίμισα τον Πάνο, διόρθωσα και τώρα σας γράφω τα νέα μου. Γιατί, όμως, δε νυστάζω;;; Τι έχω πάθει;; Το λογικό δε θα ήταν να νυστάζω;;;; Ευχηθείτε μου να μην ξαναπεράσω παρόμοιι βράδυ και να μην ξαναξυπνήσει ο Πάνος μέσα στη νύχτα γιατί δεν την παλεύω. Τον τελευταίο καιρό ξυπνάει κάθε βράδυ αλλά τουλάχιστον κοιμάται αμέσως (αν έρθει στο κρεβάτι μου).Χτες παρόλο που ήρθε στο κρεβάτι μου ξαγρυπνήσαμε..Γιατί ρε γαμώτο και είχαμε μπει σε μια σειρά...

Άννα Μαρία με έκανες και γέλασα πολύ με τα μαργαριτάρια των μαθητών σου και με τον τραχανά μου που τον έφερες ως χειρότερο παράδειγμα :evil::evil::evil::lol::lol::lol::lol: .Εγώ θα σου στείλω μια μερίδα για να μάθεις. Όπως λέει και η Κατερίνα, μάλλον τα λες όλα αυτά γιατί θες να τον δοκιμάσεις κατά βάθος :lol::lol::lol::lol: Τα μαργαριτάρια των δικών μου μαθητών είναι πιο νορμάλ. Ένας μαθητής μου έγραψε στον επίλογο της έκθεσής του: Είναι τόσο σημαντικό το πρόβλημα που πρέπει να ενεργηθούμε όλοι άμεσα :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: . Μία άλλη μαθήτρια ήθελε να παραθέσει στην έκθεσή της τη γνώμη του Bacon, ο οποίος είπε ότι η γνώση είναι δύναμη. Έγραψε λοιπόν: Όπως χαρακτηριστικά είπε ο Zambon η γνώση είναι δύναμη :lol::lol::lol::lol: Γέλασα πολύ και με τα δύο. Και πάλι, όμως, δεν είναι τίποτα μπροστά στα μαργαριτάρια των δικών σου μαθητών...

Κατερινάκι μου, δεν ξέρω βέβαια ποια είναι η οικονομική κατάσταση των νονών του Δημήτρη αλλά κι εγώ θα τσαντιζόμουν. Άλλωστε θα μπορούσαν να πάρουν και κάτι οικονομικό. Σημασία έχει η κίνηση. Παρόλ' αυτά περίμενε λίγο ακόμα γιατί απλά μπορεί να μην πρόλαβαν να αγοράσουν κάτι και να του φέρουν το δωράκι του λίγο αργότερα..

Ο Γιώργος είναι 16 κιλά 5 χρονών :shock::shock::shock: ;;;;;;;Πωπω..ο Πάνος στα 5 θα είναι 25 κιλά :lol::lol::lol::lol: Γι' αυτό μου είσαι άνετη και φτιάχνεις μπισκότα με μερέντα..Παρεμπιπτόντως πάλι μου άνοιξες την όρεξη :evil::evil::evil::lol::lol::lol::lol: ....

Μαράκι μου καταλαβαίνω απόλυτα πόσο πολύ στεναχωριέσαι όταν τον αφήνεις τόσο μικράκι που είναι...Είναι αρχή ακόμα και ως γνωστόν κάθε αρχή και δύσκολη. Η μαμά σου δουλεύει;;; Αν ναι, αργεί να βγει στη σύνταξη;;;;;;;;; Να είσαι πάντως σίγουρη ότι τον προσέχουν το γιόκα σου τα κορίτσια ;) !

Αλήθεια, το χαλούμι μοιάζει με τη φέτα;;; Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ. Γιατί δε δοκιμάζετε να βάλετε στον τραχανά εκτός από χαλούμι και ένα....βραστό αυγουλάκι :lol::lol::lol: ;;;;;;;

Μαρία Ζ είναι όντως βαρύ το πρόγραμμά μου. Αποζημιώνομαι όμως το καλοκαίρι που κάθομαι 3 μήνες (χωρίς να πληρώνομαι βεβαίως).Όταν δεν είχα το παιδί το πρόγραμμα δεν ήταν πιο βαρύ. Απλά τώρα έχω συνηθίσει την κατάσταση, διορθώνω σχετικά πιο γρήγορα, είμαι πιο οργανωμένη και έτσι δε μου φαίνονται όλα βουνό...Εσύ δουλεύεις στο σπίτι ή διατηρείς και μαγαζί;;

Αυτά κορίτσια μου και για σήμερα. Μια τεράστια ευχούλα από εσάς για να κοιμηθώ αυτό το βράδυ......

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες!!!

λοιπον οι νονοι μας ειναι και συγγενεις μας ο μεγαλος νονος ειναι αδερφος της πεθερας μου και τον Δημητρη τον βαφτισαν τα παιδια τους η κορη τους 20 και ο γιος τους 17χρ.αυτοι μας ζητησαν να το βαφτισουν κι οχι εμεις οταν τον βαφτισαμε πηρε αρκετα ρουχα και τα εδειχνε απο εδω και απο κει,μας ζητησε να κανουμε τραπεζι σε ολο το σοι ενω ξερει οτι δεν ειμαστε καλα οικονομικα και τις ειχαμε πει ηδη οτι αδυνατουμε και αυτη επεμενε επειδη η κουνιαδα της οταν ειχε βαφτισει ενα παιδακι κανανε τραπεζι τελοσπαντων,ειναι καλα οικονομικα ο νονος ειναι συνταξιουχος και η νονα δημοσιος υπαλληλος οσο και να δυσκολευονται πιστευω οτι ειναι μια υπεχρεωση εφοσον αυτοι ζητησαν να τον βαφτισουν δεν ηξεραν οτι πρεπει να κανουν τα τυπικα τουλαχιστον ;περυσι τα χριστουγεννα επειδη ηταν κοντα με τα γενεθλια του,πρωτα χριστουγεννα μετα τη βαφτιση δεν εφεραν τιποτα παρα ενα ζευγαρι παπουτσια μονο για και τα δυο,το πασχα δε πρωτο πασχα ενα ζευγαρι πανινα παπουτσια που δεν τα φορεσαμε ουτε για δυο μηνες και σε ασχετη φαση πηρε η μικρη νονα που σπουδαζει ενα ζακετακι και μια μπλουζιτσα αυτα ειναι τα δωρα τους μεχρι στιγμης και τις προαλλες μας ελεγε οτι ο γιος της ψωνιζει μονο φιρμες και πηρε μια μπλουζα που που κοστιζε 70 ε δεν ξερω εσεις δεν θα συγχηζοσασταν με ολα αυτα;;;; :(:twisted::twisted:

Ανθη δεν θα βαζει κιλα με το ιδιο ρυθμο αργοτερα,ο μεγαλος μου ειναι 7μιση και ειναι 26 κ.κι συτος περυσι αρχισε να τρωει σαν ανθρωπος να φανταστεις,ο μικρος ειναι 12 κιλα και δεν ειναι ουτε 2 χρ.οι αλλοι δυο δηλαδη ειναι καλοι ο Γιωργος μου ειναι τσιλιμπηθρα τελειως,πολυ αργα κοιμασαι πως αντεχεις,εγω χθες 11μιση επεσα ξερη ολη μερα στο ποδι δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου το βραδυ που να δουλευα κιολας........

Αννα Μαρια εχουν και στη ζυμη μερεντα και εβαλα και για γεμιση ωραια εγιναν,οσο για το κειμενο που λες ενα κειμενακι μπορει να γραψει κουτσα στραβα αλλα ολοκληρο παραμυθι μονος του;;τι να γραψει δυο σελιδες γραψαμε χθες αλλα με τη βοηθεια μου φυσικια γιαυτο λεω βαζει δουλεια για τις μαμαδες,την προηγουμενη βδομαδα μας ζητησε να κανουμε χαρακα με χαρτονι και καρτελες απο το 0 εως το 9 ενω στο βιβλιο των μαθηματικων πισω τα εχει για να τα κοψουμε αλλα αυτος ηθελε να κανουμε αλλα,δεν μας ειπε πως θα σχεσιασουν,θα μετρησουν και θα τα φτιαξουν μονα τους τα παιδια ειναι δυνατον;;γιαυτο νευριαζω οσο για την αντιγραφη μια σελιδα ολοκληρη ειθχαν χθες παλι καλα τους το εβαλε μια φορα δεν μπορω να καταλαβω που βοηθαει τοση πολλα αντιγραφη............. :evil::evil:

παντως τα μαργαριταρια των μαθητων σας εχουν πολυ πλακα τι βλεπουν τα ματια σας ρε κοριτσια!!!!

αυτο ειναι το σπαστικο στο τελος και λες ποτε να γεννησω δεν αντεχεις αλλο εξαντλητε ο οργανισμος τελειως και δεν αντεχεις αλλο μην κανεις πολλες δουλειες βαλε τον αντρουλη σου προσπαθησε να ξεκουραζεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, κουράγιο... Εγώ έχω περάσει πάρα πολλά τέτοια βράδια... Είναι ό,τι χειρότερο...

Γέλασα πάρα πολύ με τα μαργαριτάρια των μαθητών σου!!! Αν δεν είχαμε κι αυτά...

Το χαλούμι δεν έχει καμία σχέση με τη φέτα. Είναι σκληρό τυρί και έχει πολύ διαφορετική γεύση. Απλά εμείς στον τραχανά βάζουμε χαλούμι. Με φέτα δεν μπορώ να φανταστώ τον τραχανά.

Κατερίνα, δεν πολυκατάλαβα ποιοι είναι τελικά οι νονοί του μικρού. Δηλαδή έχει τέσσερις νονούς;

Πάντως, αν για τον εαυτό τους ψωνίζουν ακριβά πράγματα και στο παιδί δε φέρνουν, είναι απαράδεκτοι. Όπως η πεθερά μου που πήγε και πήρε για το γάμο μια τουαλέτα 500 ευρώ, και για τα έξοδα του γάμου έδωσαν μόνο 300 ευρώ, και δε μας έκαναν δώρο, μόνο ένα δαχτυλίδι που έδωσαν σ' εμένα!

Σας αφήνω κορίτσια, γιατί όλο το πρωί τρέχαμε και δεν έχουμε μαγειρέψει ακόμα...

Θα ξαναμπώ μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας για την Αγγελικούλα μου

Αλίνα μου πολύχρονη να χαίρεσαι το αγοράκι σου.

Θα σας διαβάσω και θα επανέλθω

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μου εχεις δίκιο για τους νονους...βασικά είναι κρίμα το παιδάκι σου που περιμένει δωράκι απο τους νονούς του...εστω και κάτι μικρό, δεν εχει σημασία.

Νοστιμα ακουγονται τα μπισκοτάκια σου...για πες συνταγή!!!

Για την αντιγραφή που λες, χρειάζεται σίγουρα...βοηθάει σε αρκετά πράγμα..Οπτικοκινητικό συντονισμό, διατηρηση προσοχής κλπ αλλά την κάνουνε στην τάξη όταν γραφει κατι ο δάσκαλος στον πίνακα ή αντε σε καμιά άσκηση...όχι ολοκληρα κειμενα για αντιγραφη στο σπιτι και χωρις λόγο!!!

Αννα Μαρία μάπα τελικά οι λουκουμάδες???? :D

Ανθή μου σε έπιασαν αϋπνιες???Πιες κατι ζεστο να χαλαρώσεις! Το χαλούμι μοιαζει πιο πολύ με τυρι στο πιο αλμυρο..δεν ξερω αν το περιγράφω σωστα///Πρεπει να ερθεις στην κύπρο να σε κεράσω! :D Η μαμά μου τωρα δεν εχει δουλειά, αν και θα αρχισει σε κανένα μηνα, αλλα είναι μακρυα...Μενει στο χωριο 40'λεπτα απο εδώ χωρις την κινηση, και δενειναι ευκολο να πηγαινοερχεται καθε μέρα. Η ιδια ήθελε να ερχεται αλλά δενθελαμε να την ταλαιπωρήσουμε.

Καγκουράκι τι κάνεις??

Μαρία Ζ τωρα που θα παω δουλεια θα ξεχνιέμαι και δεν θα στεναχωριέμαι για τον γλύκα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουράκι, να σου ζήσει η Αγγελικούλα!!!! Τώρα το θυμήθηκα, αμάν πια μ' αυτό το αλτσχάιμερ της εγκυμοσύνης... :(

Μαρία, τελικά ωραίοι έγιναν οι λουκουμάδες. Τώρα τους σκέφτομαι και θέλω πάλι. Αλλά είναι χαζομάρα να δίνεις περισσότερα λεφτά για έτοιμο μείγμα, το οποίο ουσιαστικά φτιάχνεις μόνος σου!!!

Το χαλούμι είναι αλμυρό τυρί, και έχει υφή σα λάστιχο. Εμένα δε μου αρέσει ιδιαίτερα. Σπίτι δεν παίρνουμε ποτέ. Το μόνο που μου αρέσει είναι το παλιό (πεπαλαιωμένο) χαλούμι, που είναι πιο σκληρό κι όχι σα λάστιχο, κι έχει και πολύ πιο έντονη γεύση.

Όσο για τις αϋπνίες, εγώ έχω δοκιμάσει τα πάντα: ζεστό γάλα, μέτρημα προβάτων, διάβασμα, τηλεόραση, μουσική, σεξ, κι ένα σωρό άλλα!!! Αλλά τίποτα...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...