Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑτερίνα μου δυστυχως θα πρεπει να τον πάω τόσο νωρίς...δεν έχω κάποιον να μου τον κρατάει και πρέπει να πάω δουλειά.

Για το μπριαμ τωρα...τα τσιγαριζεις πρώτα τα λαχανικά?

Εγω το έκανα στην κατσαρόλα και μου εβγαινε πολύ λαδερο και ηθελα κατι πιο υγιεινο.ΤΟ δικό σου ακουγεται πιο καλό. Και πόση ώρα περίπου στο φούρνο?

Αννα Μαρία μου μέχρι στιγμής σχεδόν σε όλα τα σχολεία ειχα ιντερνετ στην τάξη μου. Εγώ τον υπολογιστή με τα παιδιά που έχω τον χρησιμοποιούμε αρκετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, εγώ το μπριάμ το βάζω στο φούρνο κατευθείαν, μερικές φορές και σε γάστρα, και κάποτε βάζω και θρυμματισμένη φέτα από πάνω και γίνεται τέλειο!!

Εμείς στα Κοκκινοχώρια δεν έχουμε τέτοιες τεχνολογίες. Δυστυχώς το παλεύουμε με λίγο πρωτόγονα μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία οντως σε συνδυασμο με τη φετα πρεπει να ειναι πεντανοστιμο!!Θα το επιχειρησω μες στη βοδομαδα...Τη μελιντζανα τη βαζεις προηγουμένως στο αλάτι ή δεν χρειάζεται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι οχι δεν τα τσιγαριζω ετσι τα βαζω κατευθειαν στο φουρνο,τωρα για τη μελιτζανα αναλογως αν θελεις βαλτην καλυτερα θα ειναι να ξεπικρισει,εγω φετα δεν βαζω απο πανω ετσι και με δυσκολια το τρωνε τα πιτσιρικια μονο πατατες και καροτα τρωνε που να δουν και τη φετα λιωμενη απο πανω δεν με σωζει τιποτα μετα,αλλα στο τραπεζι μετα απαραιτητως φετα του παει πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, εγώ τη μελιτζάνα πάντα κατευθείαν τη μαγειρεύω, και δεν έτυχε ποτέ να είναι πικρή.

Πάντως η φέτα μέσα στο φαγητό το απογειώνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια η φετα ολα τα φαγητα τα απογειωνει!!!!δεν μπορω να φαω φαγητο χωρις φετα!!μονο το παστιτσιο και τις φακες τις τρωω χωρις φετα.ακομα και στα μακαρονια φετα τριβω!!το προβλημα ειναι οτι αυτη την συνηθεια την πηρε κι ο μικρος και γινεται πολεμος το μεσημερι για το ποιος θα την πρωτοφαει!!

μελιτζανουλες χωρις να αλλατιστουν πριν;;μηπως στην κυπρο ειναι πιο γλυκες;;μια φορα δεν τις αφησα πολυ ωρα και δεν τρωγοταν το φαι!!

πωπωπω παντου για φαι μιλατε παλι με κολαζετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Αλίνα, εμένα ο άντρας μου και τις φακές με φέτα τις τρώει!!! Μόνο στα ψαρικά δε βάζουμε φέτα! Στην Κύπρο πάντως, αντί για φέτα, οι πιο πολλοί βάζουν γιαούρτι. Αλλά μετά από δέκα χρόνια στην Ελλάδα, συνήθισα κι εγώ με τη φέτα, και απορώ με τους συνδυασμούς που κάνουν οι γονείς μου με το γιαούρτι, π.χ. κοτόπιτα με γιαούρτι, κοτόπουλο ψητό με πατάτες και γιαούρτι, παστίτσιο με γιαούρτι. Για να μην πω για το λεμόνι... Λεμόνι στη φασολάδα (ναι, καλά καταλάβατε, την παραδοσιακή φασολάδα με ντομάτα), λεμόνι στον αρακά, λεμόνι στη γέμιση της σπανακόπιτας, λεμόνι στα μακαρόνια... Δεν κάνω πλάκα, μια φορά είχα πάει στου νονού μου και τρώγανε μακαρόνια με κιμά κι από πάνω βάζανε λεμόνι...

Αλίνα, φαντάζομαι τώρα θα σου έκοψα την όρεξη! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια :D:D:D ;;;;;;

Εγώ είμαι μια χαρούλα! Σήμερα πήγε ο άντρας μου με τον Πάνο στους γονείς του και έμεινα home alone! Θεϊκό!!!! Στις 9 το βράδυ ξάπλωσα στο κρεβάτι, σκεπάστηκα με ένα παλωματάκι και έπαιζα ένα παιχνίδι στο κινητό μου. Εκεί που έπαιζα έκλεισαν τα μάτια μου και με πήρε ο ύπνος :lol::lol: Στις 10 χτύπησε το τηλέφωνο και δεν ήξερα ούτε πού βρίσκομαι, ούτε τι ώρα είναι :lol::lol::lol: Σαν τούβλο έπεσα..Ο Πάνος σήμερα πήγε να κοιμηθεί στη μαμά μου και έτσι λέω αύριο να κοιμηθώ πολύυυυυυυυυ.

Κατερίνα μου κι εγώ με τον τραχανά βολεύομαι μια χαρά!!! Όποτε πχ είμαστε έξω και γυρνάμε αργά βάζω έναν τραχανά και όλα ΟΚ! Τρελαίνεται για τραχανά! Βάζω μέσα γάλα, φέτα, του κόβω και ένα σφιχτό αυγουλάκι, τα ανακατεύω όλα και το τρώει με μεγάλη όρεξη! Είναι από τα αγαπημένα του!

Άννα Μαρία λογικό είναι που δεν μπορείς να κάνεις δουλίτσες. Μη νιώθεις καθόλου άσχημα. Πάλι καλά που ο άντρας σου σε βοηθάει-έστω και με καθυστέρηση. Θα γεννήσεις με το καλό τον Αντρέα σου και θα τη βρεις τη σειρά σου σε όλα! Προς το παρόν άλλα έχουν προτεραιότητα.Είσαι πολύ τυχερή με τα διαγωνίσματα. Δε μπορείς να φανταστείς τι βάσανο γλιτώνεις. Εγώ διορθώνω 60 πυκνογραμμένα διαγωνίσματα..Δράμα. Τα έχω παίξει :shock::shock::shock: Όσο για τα φαγητά, όποτε φτιάχνω κάτι που δεν αρέσει πολύ στον Πάνο δεν του δίνω κάτι άλλο. Αυτό έχουμε και όσο φάει. Το καλό είναι ότι δεν έχω πρόβλημα με το βάρος του. Είναι πολύ καλό και έτσι δεν έχω το άγχος ότι πρέπει οπωσδήποτε να φάει κάτι. Αν θέλει θα φάει. Αν δε θέλει ας μη φάει. Σε αυτό είμαι απόλυτη. Επίσης, είμαι και λίγο υστερική. Δεν του δίνω γλυκά, δεν του φτιάχνω τηγανιτά κλπ. Αν πάμε σε πάρτυ και έχει τούρτα θα φάει. Δε θέλω να τον κάνω να νιώθει άσχημα. Στο σπίτι, όμως, δεν έχω ποτέ. Εντωμεταξύ, ενώ πάντα ήμουν λιχούδα και έτρωγα ανθυγιεινά φαγητά το έχω κόψει για να έχει σωστά διατροφικά πρότυπα. Κάνω καλό και στον εαυτό μου ;) .Το μόνο που δεν μπορώ να καταφέρω να κάνω είναι να τρώω φρούτα. Δεν μου αρέσουν και δυστυχώς δεν πολυαρέσουν ούτε στον Πάνο. Αναγκάζομαι και του τα κάνω στο μπλέντερ φρουτοχυμό. Μόνο έτσι. Μακάρι να βρείτε τη λύση για την υγρασία ώστε μέχρι να έρθει ο Αντρέας στο σπιτάκι σας να είναι όλα καλά!

Μαράκι μου βάλε μας καινούριες φωτό του κούκλου σου! Θέλω πολύ να τον δω! Το έχω λατρέψει το ζουζούνι σου! Εϊναι πεντάγλυκος! Μη στεναχωριέσαι που θα τον παίρνουν αγκαλίτσα άλλες κοπέλες. Θα τον προσέχουν και θα τον φροντίζουν όσο θα είσαι στη δουλειά! Μετά θα γυρνάς και θα είστε ΜΑΖΙ! Η αρχή είναι πάντα δύσκολη..Μετά θα τη βρείτε τη σειρά σας! Άλλωστε είναι καλό που θα αλλάζεις και λίγο παραστάσεις! Μετά θα είσαι πιο ορεξάτη! Εγώ όταν γυρνάω από τη δουλειά παίζω μαζί του μέχρι τελικής πτώσης! Μακάρι να έχετε και ίντερνετ για να μπαίνεις και να μας λες τα νέα σου! Αλλιώς, όταν γυρνάς από τη δουλειά και αφού βάλεις το Στεφανάκο για ύπνο, θα κάνεις ένα πέρασμα να μας λες ένα γεια! Είδες;;Στο έφτιαξα το πρόγραμμα :lol::(:( !

Όσο για το μπριάμ, το φτιάχνει η πεθερά μου με φέτα και είναι τέλειο! Εγώ δεν έχω φτιάξει ποτέ...Θα το επιχειρήσω μέσα στην εβδομάδα. Μου αρέσει αυτό το φαγητό!

Αλίνα δε σου αρέσουν οι φακές με φέτα;;;; :shock::shock::shock: Εγώ πάντα τρίβω μέσα στις φακές φέτα! Είναι τέλειες έτσι! Έχεις δίκιο πάντως. Όποτε μπαίνω στο θεματάκι μας να γράψω μετά πεινάω :lol::lol::lol:

Άννα Μαρία λεμόνι στα μακαρόνια με κιμά :shock::shock::shock: ;;;;;;;; Δεν πεινάω πια :lol::lol::lol:

Καληνύχτα κούκλες! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, δε νιώθω άσχημα που δεν μπορώ να κάνω δουλειές, απλά τρέμω μη χτυπήσει το κουδούνι και έρθει κάποιος και γίνουμε ρεζίλι...

Αυτό με τον τραχανά, τη φέτα και το βραστό αβγό με ανακάτεψε... Εμείς βάζουμε συνήθως κομματάκια χαλούμι, συνήθως πεπαλαιωμένο, ίσως και με τη φέτα να είναι νόστιμο, αλλά βραστό αβγό;;;;; Μπρρρρ!!!

Όσο για τη διατροφή, πολύ καλά κάνεις που έχεις βελτιώσει τη διατροφή σου για να δίνεις το σωστό παράδειγμα στον μικρό. Εγώ γενικά προσπαθώ να τρώω σωστά, αλλά ο άντρας μου είναι ό,τι να 'ναι. Όλο μπισκότα, σοκολάτες, καφέδες, σουβλάκια, γύρους, πίτσες, φρούτα ποτέ, σαλάτα κάποτε... Δε θα αποτελεί καλό πρότυπο δυστυχώς, κι ελπίζω να βάλει μυαλό και να βελτιώσει κάπως τη διατροφή του... Άλλωστε, καλό θα του κάνει.

Εντάξει, βέβαια, να έχεις ένα κέικ ή κάποιο άλλο σπιτικό γλυκό στο σπίτι για σνακ δεν είναι κακό. Αλλά όχι να έχεις τα συρτάρια σου γεμάτα σοκολάτες και άλλα γλυκά. Μια φίλη μου έχει πάντα στο σπίτι της ένα μεγάλο βάζο ξέχειλο με διάφορα τέτοια, και ήδη η κόρη της έχει αρχίσει να παχαίνει επικίνδυνα.

Ουφ, σήμερα είμαστε καλεσμένοι σε έναν ξάδελφό μου που έχτισε σπίτι και μετακόμισαν τώρα. Κάνει και τα γενέθλια της κόρης του επί τη ευκαιρία, και θα έχει πάρα πολύ κόσμο. Το σόι του και το σόι της γυναίκας του, ο χαμός θα γίνεται... Δεν τις μπορώ τις τεράστιες συγκεντρώσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε??Εμείς οχι πολύ καλά...ο Στεφανάκος μου είναι αρρωστούλης και μου ανέβασε πυρετό...τωρα κατά τις 7 θα πάμε μαλλον στον παιδίατρο να τον δει...είμαι πολύ στεναχωρημένη...Ελπιζω να του περάσει σύντομα!

Ανθή τι τραχανάς είναι αυτος??? :roll: Εδώ εμένα με ανακατεψες!!! :lol::lol::lol:

Για το πρόγραμμα μου,πάνω κάτω αυτό θα κάνω οποτε έπεσες μέσα!!!

θα βάλω φώτο του μικρου μου αυτές τις μέρες!!

Αννα Μαρία οντως μεγάλος πονοκέφαλος αυτες οι συγκεντρώσεις...υπομονή!! Θυμάσαι που λέγαμε για ιατροσυμβούλια πριν απο λίγο καιρό???Με κάλεσαν για αυριο!! Αφου γέννησα κι αφου μου έχουν πληρώσει τις άδειες!!! :D:D:D:D:D:D

Κι αν ειναι αρρωστος ακομα ο μικρός θα τους παρω ότι δενθα παω...δεν εχω κάπου να τον αφήσω...Και δεν θέλω να τον κουβαλάω μαζί μου αρρωστούλη.

Θα τα πούμε αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, πάλι καλά που βρίσκω σύμμαχο κατά του τραχανά της Ανθής! :P :P :P

Είχε αρκετό κόσμο στον ξάδελφο, και οι πιο πολλοί ήταν άγνωστοι. Δε μου αρέσει που κάνουν κάτι τεράστια τραπέζια, με ένα σωρό ετερόκλητους καλεσμένους, και όλοι κάθονται με την παρέα τους. Αφού εμείς καθίσαμε με τους γονείς μου και ήταν λες και είχαμε πάει Κυριακή να φάμε στους γονείς μου! Πάλι καλά που ήρθε μετά ο θείος μου και είπαμε δυο κουβέντες. Σε τέτοιες συγκεντρώσεις δε βλέπεις ποτέ αυτούς που σε καλούν γιατί συνέχεια γυρίζουν από δω κι από κει, και δεν έχουν ποτέ χρόνο για σένα.

Ο Στεφανάκος τι έπαθε και ανέβασε πυρετό; Φαντάζομαι δε θα είναι τίποτα! Πες μας νέα ε;

Καλά, τα έχουν παίξει με τα ιατροσυμβούλια. Κι εμένα με είχαν καλέσει πέντε μήνες μετά την άδεια, και αφού φυσικά μου την είχαν πληρώσει. Εγώ πάντως δεν είχα πάει, τους έστειλα δύο δικαιολογητικά από το γιατρό, ένα για τους λόγους της άδειας και ένα για τους λόγους που δεν μπορώ να πάω στο νοσοκομείο, και τα δέχτηκαν μια χαρά!

Εσύ μέσα στη Λευκωσία είσαι διορισμένη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας και απο μενα..Εχω μερες να μπω αλλα δεν ημουν και στα καλυτερα μου αυτες τις μερες..Ο Νικολακης ειναι ακομη μπουκωμενος ευτυχως δεν βηχει και του κανω εισπνεομενα..

Δεν προλαβα να διαβασω οσα γραψατε..

Μαρακι περαστικα στο Στεφανακο σου ..Ελπιζω να ειναι καλυτερα...Εμενα οΝικολακης ειχε αρρωστησει τριων μηνων και επαθε ουρολοιμωξη ηταν και πασχα και αναγκαστικα επειδιη επρεπε να παρει ενδοφλεβια αγωγη λογω ηλικιας πηγαμε στο νοσοκομειο και μειναμε εφτα μερες..Θυμαμαι το μεγαλο σαββατο εβλεπα απο το παραθυρο τον κοσμο να πηγαινει στην ανασταση και εγω με το Νικολακη στο νοσοκομειο ..Μακαρι να μην ειναι ουρολοιμωξη.....

Ανθη παλι καλα που εχεις και τη μαμα σου κοντα και πηγαινεις τον Πανουλη....Ελπιζω να ξεκουραστηκες...

Αννα Μαρια και μενα δεν μου αρεσουν αυτα τραπεζωματα με τους συγγενεις και προσπαθω να τα αποφευγω !!!!!

Αυτα απο μας φιλια πολλα καλο βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου βαλατε ιδδες για τις φακες και την φετα!!!παντως αννα μαρια και εγω τρωω φασολαδα με λεμονι και ολα τα υπολοιπα που εγραψες εκτος απο τα μακαρονια.μηπως να το δοκιμασω και αυτο;;;;και φυσικα φετα με ψαρια!!την συνηθεια με το γιαουρτι την εχουν οι γιαγιαδες που η καταγωγη ειναι απο κωνσταντινουπολη.εγω αυτο δεν το παλευω!!τα παντα με γιαουρτι και τα φρουτα με φετα.

μαρακι περαστικα!!ευχομαι κι εγω να μην εχει να κανει με ουρολυμωξη γιατι κι εγω που την περασα στα 4 την θυμαμαι ακομη!!μακαρι να ειναι απλα ενα κρυωματακι.και εμεις ετσι ημαστε αρρωστουλια...εγω αδιαθετησα και υποφερωωωωωω και ο δημητρακος χτες με καταρροη σημερα με μπουκωμα .αντε να δουμε πως θα ξημερωσουμε.

ολιαχ καλη αναρρωση και σε σας.αμαν με αυτες τις ιωσουλες και τα κρυωματα.οτι και να κανουμε δεν ειναι αρκετο τελικα!!εμεις μονο τον πρωτο χρονο την γλιτωσαμε που οποιος ερχοταν του λεγα να πλυνει χερια κατευθειαν (ηταν που κυκλοφορουσε και αυτη η επικινδυνη γριπη οταν γεννησα). αερολιν σας εδωσε;

αννα μαρια μην με δωσεις....σημερα συναντηθηκα με μια κοπελα απο το φορουμ και εφαγα γλυκακια και εφαγα και ενα σουβλακακι γιατι ειμαι απο τις 10 το πρωι εξω και γυρισα 8... και με 3 παυσιπονα....λιγη σοκολατιτσα εφαγα...τοση δα.....

σας φιλωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλια, περαστικά στο Νικολάκη!

Αλίνα, περαστικά στο Δημητράκη! Πω πω, τώρα που χειμωνιάζει όλο τέτοια θα έχουμε...

Α, βλέπω ότι κι εσύ Αλίνα έχεις τις συνήθειες με το λεμόνι, τη φέτα, κ.λπ... Πω πω... Κι εγώ στα έλεγα για κακό!

Καλά, αν σου πω τι έφαγα εγώ σήμερα... Άστο καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά;;

Θυμάστε που σας έλεγα ότι σήμερα θα κοιμόμουν πολύ;;;;;; Ε λοιπόν δεν κοιμήθηκα :evil::evil: Για ακόμα μια φορά με γκαντέμιασα :evil::evil: Είχα αϋπνία τρελή και τελικά ο ύπνος με πήρε στις 6 το πρωί :shock::shock::shock::shock: ...Με είχε πάρει ο ύπνος από τις 9 μέχρι τις 10 το βράδυ, μετά ήπια και καφέ και ήρθε και έδεσε..Όταν αποφάσισα να κοιμηθώ δεν μπορούσα να κλείσω μάτι..Σήμερα η μέρα έφυγε με πολλή διόρθωση και σίδερο. Από αύριο πάλι δουλίτσα. Παίρνω και τα διαγωνίσματα..ΟΥΦ....Αναμένω τα Χριστούγεννα να πάρω μία ανάσα.

Πάμε στον τραχανά μου τώρα. Ο άντρας μου ούτε να τον μυρίσει δεν μπορεί..Εγώ και ο Πάνος τρελαινόμαστε.Μας αρέσει τόσο πολύ η φέτα και το αυγό που σε όποιο φαγητό και να τα βάλουμε θα μας αρέσει...Περί ορέξεως....Εδώ άκουσα για λεμόνι στα μακαρόνια, το αυγό σας χάλασε;;; :lol::lol::lol::lol:

Μαράκι περαστικά στο Στεφανάκο σου! Πόσο πυρετό έκανε; Τον πήγατε στον παιδίατρο; Τι σας είπε;; Περιμένουμε τα νέα σας!

Άννα Μαρία τον καταλαβαίνω τον άντρα σου που τα τρώει αυτά τα φαγητά.Μα είναι πεντανόστιμα! Σουβλάκια, πίτσες, σοκολάτες..Μμμμμμμμμμμμμμ...Σήμερα που ο Πάνος ήταν στη μαμά μου παραγγείλαμε σουβλάκια..χιχιχιχιχι...Πάντως με τα παιδιά πρέπει να είμαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί γιατί η παιδική παχυσαρκία είναι ό,τι χειρότερο..Στεναχωριέμαι πολύ όταν βλέπω παχύσαρκα παιδάκια. Σπιτικό κεκάκι φτιάχνω κι εγώ και του δίνω μετά το γάλα του. Άλλωστε είναι υγιεινό το σπιτικό κεκάκι. Δε θέλω να του δίνω τα τυποποιημένα και γενικώς παχυντικά γλυκά.

Μου τη δίνουν κι εμένα τέτοιου είδους συγκεντρώσεις..Βαριέμαι αφόρητα..Ποτέ δεν έχω κάνει συγκέντρωση με πολλούς και άσχετους μεταξύ τους καλεσμένους..

Όλια ακόμα μπουκωμένος ο Νικολάκης :(:( ;;;;Ευτυχώς που δεν έχει βήχα και πυρετό. Τριών μηνών το ζουζούνι μπήκε στο νοσοκομείο;;;Και τέτοιες μέρες;;; Φαντάζομαι το άγχος και τη στεναχώρια σου..Ελπίζω τώρα να είσαι καλύτερα και να έχεις πάρει τα πάνω σου ;););) !

Αυτά τα νέα μας! Σήμερα δεν είχαμε πολλή κίνηση στο καφενεδάκι μας..Αύριο πάλι!

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα περαστικά στο Δημητράκη σου! Εύχομαι να μείνει μόνο στο μπούκωμα ;););) !

Σοκολατίτσα έφαγες ε;; Αχ και να είχα λίγη..Η αγαπημένη μου είναι η LACTA με το μπισκότο! Τι θυμήθηκα τώρα... :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες!!!

Μαρακι μου περαστικα στον Στεφανακο,μακαρι να ειναι μονο μια απλη ιωσουλα και να περασει συντομα,δεν μπορω οταν αρρωσταινουν τοσο μικρουλια τα καημενουλια,κι εμενα ο Δημητρης οταν ηταν 40 ημερων κολλησε μια ιωση απο τους αλλους που πηγαιναν σχολειο και εξελιχθηκε σε βρογχιολιτιδα και ταλαιπωρηθηκε ο καημενος,συνεχεια με εισπνεομενα ειμασταν,και αργοτερα κοντα στο χρονο περασαμε μια δηθεν ουρολοιμωξη και λεω δηθεν γιατι τελικα μαλλον δεν ηταν και τζαμπα τρεχαμε,τελοσπαντων να περνανε μονο,ευχαριστω για το σχολιο σου εισαι πολυ γλυκια!!!

Ολια μου περαστικα και στον Νικολακη μας,ακομα παιδευεστε με τα εισπνεομενα;;; :o:( εμεις απο περυσι δεν ξαναχρειαστηκε να κανουμε,λιγο σιροπακι του εδωσα μονο για τον βηχα

Ανθη κι εγω πλεον δεν αγοραζω σοκολατες και αλλες βλακεις αν και εχω μεγαλη αδυναμια, τη Lacta με τα μπισκοτα oreo την δοκιμασες;;τελεια ειναι!!!προτιμω να φτιαχνω εγω γλυκα και μπισκοτα και να τρωνε τα δικα μου παρα να αγοραζω ενα σωρο βλακειες,παντα στο σουπερ 20ε διναμε γιαυτα και οικονομια κανουμε και τα παιδια τρωνε πιο υγιεινα,τα δικα μου βεβαια δεν εχουν προβλημα παχυσαρκιας αδυνατουλια ειναι εικικα ο δευτερος μου φτερο στον ανεμο,αφου αρεσει στον μικρο ετσι ο τραχανας ασε μας να λεμε μια χαρα ειναι αν τον τρωτε;;;αντε πλησιαζουν τα χριστουγεννα και θα ξεκουραστεις!!!

mariaz καλωσηρθες στο καφεναδακι μας να μπαινεις να τα λεμε,τα παιδακια σου καλα ειναι πως παει στο σχολειο η κορουλα σου,περυσι τα λεγαμε στα παιδια της 1η δημοτικου αν θυμασαι

Αλινακι περαστικα στον Δημητρακη σου ακομα δεν συνηλθε ο καημενουλης;;ταλαιπωρια τα καημενουλια με τις κωλοιωσεις γιαυτο δεν τον μπορω τον χειμωνα ,ανορεξιες βλεπω εχεις κι εσυ σουβλακια,σοκολατες κακομοιρα μου :o:o μην μπω στο αλλο ποστ και δω τα μαργαριταρια σου :lol::lol: αλοιμονο σου :lol::lol:

Αννα Μαρια που εισαι;;δεν πιστευω να γεννας και να μην πειραμε χαμπαρι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ΚΑ το θυμάμαι! Δόξα το Θεό καλά παει...η δασκάλα φέτος είναι λίγο μυστήρια αλλά πάμε καλά! Να φανταστείς νομίζει οτι κάνει επανάληψη στα περσινά :shock::shock::shock::shock::shock: Ο δικός σου πως πάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ο δικος μου μια χαρα,εμεις εχουμε δασκαλο αν και μου τι δινει λιγο φετος ο ρυθμος τους,ακομα προγραμμα δεν τους εδωσαν και μια αργιες μια απεργιες μια ελειπε δυο μερες ο δασκαλος την προηγουμενη βδομαδα μου φαινεται οτι παει λιγο χαμενη η χρονια φετος και νευριαζω αλλα σε γενικες γραμμες καλα τελοσπαντων θα δειξει..............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Μπα, Κατερίνα, δε γέννησα ακόμη! Πήγαμε σήμερα γιατρό και μου βρήκαν την πίεση ανεβασμένη: 12,5 και 9 και με έβαλε να κάνω διάφορες αιματολογικές εξετάσεις και θα πηγαίνω κάθε δεύτερη μέρα να μου παίρνουν πίεση και να εξετάζουν τα ούρα μου, μήπως και υπάρχει κίνδυνος προεκλαμψίας. Πιστεύω ότι η πίεση ήταν ανεβασμένη λόγω του άντρα μου, που για μια ακόμη φορά μου έσπασε τα νεύρα. Είχαμε ραντεβού στο γιατρό έντεκα η ώρα, και άρχισε να ετοιμάζεται 10.48. 11.57 ξεκινούσαμε... Δεν εννοεί να καταλάβει ότι όταν έχεις ένα ραντεβού, δεν ξεκινάς απ' το σπίτι την ώρα του ραντεβού...

Μετά με βάλανε στον καρδιοτοκογράφο και όλα μια χαρά! Ο άντρας μου βαριόταν να περιμένει (απορώ τι θα κάνει στη γέννα, θα μου πει "θα πάω σπίτι να καθίσω λίγο στον υπολογιστή και θα ξανάρθω;"), και πήγε σούπερ μάρκετ. Μεταξύ άλλων, πήρε και έτοιμο μείγμα για λουκουμάδες. Οπότε, καινούριος καβγάς, γιατί να πάρει έτοιμο μείγμα και να μη φτιάξουμε εμείς μείγμα για λουκουμάδες. Τις προάλλες πήγε και πήρε γάλατα ΝΟΥΝΟΥ εβαπορέ για να φτιάξουμε κρέμα, γιατί, λέει, μόνο με εβαπορέ γάλα γίνεται ωραία η κρέμα. Βγάλε άκρη... Πώς να μη μου ανεβαίνει η πίεση;

Τέλος πάντων, το απόγευμα μάλλον θα μάθουμε τα αποτελέσματα των εξετάσεων.

Ανθή, το λεμόνι για μακαρόνια το είπα για κακό, όχι για καλό, όπως εσύ με το βραστό αβγό στον τραχανά!!! :P Κι εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το βραστό αβγό, αλλά να το βάλω στον τραχανά δεν το είχα σκεφτεί ποτέ μου είναι η αλήθεια!!!!

Πάντως, κι εγώ στεναχωριέμαι όταν βλέπω παχύσαρκα παιδάκια. Έτσι ήταν η κόρη της ξαδέλφης μου, δεν την πρόσεχαν, γιατί είχαν το σύστημα "άσε το παιδί να αποφασίσει μόνο του", και φυσικά η μικρή δεν αποφάσισε ποτέ να σταματήσει να τρώει. Τώρα είναι 19 χρονών και είναι αρκετά παχουλή...

maria Z, καλώς όρισες στο καφέ μας!!!

Άντε, κλείνω γιατί δεν έχω μαγειρέψει ακόμα και είναι δύο παρά τέταρτο. Μακαρονάκι με σαλτσούλα, δεν είμαστε για πολλά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!! Τι κανετε? Εμεις καλα..Ο Στεφανάκος μου ευτυχως δεν ξαναανεβασε πυρετό, μέχρι 38,4 πηγε κ το προλαβα με το ντεπόν. Πηγαμε παιδιατρο κ μια ελαφρα ιωσούλα είναι. Εχει λιγο μπουκωμα και λίγο κόκκινο λαιμό αλλά τιποτα το σοβαρο. Μονο λιγο σιροπάκι θα παιρνουμε. Τα δοντακια τα κάτω εχουν φανει αλλά δεν βγηκαν...ισως να φταει κι αυτό για τον πυρετό...Μεγαλωσε ο γλυκός μου...7450γρ πήγε!!!!! Ειναι λιγο γκρινιαρούλης κ θελει αγκαλιτσες αλλά οκ.

Ολια περαστικα στο Νικολάκη σου! Ευτυχως δεν ειναι ουρολοιμωξη!

Αλίνα κι εσεις αρρωστοι? Περαστικά σας! Ενα σουβλάκι το δικαιούσαι!! :D:D

Κι ο αντρας μου τρελλαινεται για λεμόνι!

Ανθη μου ουτε το λεμονι στα μακαρονια μ'αρέσει αλλά από το αβγό στον τραχανα πιο νοστιμο μου ακούγεται!!!! :lol::lol::lol::lol: Το αβγο πάντως μάρέσει! Ειχες αϋπνίες βρε??? Από την υπερένταση θα ειναι!!! Υπομονη κ δεν εμεινε κ πολύ για τα Χριστούγεννα!

Μαρία Ζ καλώς μας ήρθες! Να χαιρεσαι τα παιδάκια σου!

Κατερίνα μου βλεπω ολες εχουμε αδυναμια στις σοκολατες...εγω τρελλαινομαι κ για γλυκιά κρεπα!!!

Αννα Μαρια μου μην συγχυζεσαι βρε,....με το δικιο σου για την ωρα κι εγω ετσι εκνευριζομαι οταν καθυστερούμε. Προσπαθησε να εισαι οσο πιο ηρεμη γινεται κ καποια πράγματα να τα αγνοείς! Μειωσε το αλατι κι ευχομαι να ειναι οκ οι εξετασεις σου!

Το καγκουρακι πού βρισκεται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες

καλά αν δεν μπω κανα δυο μέρες δεν σας προλαβαίνω πόσες σελίδες διάβασα 5-6 ...

Χθες όλη μέρα έκανα δουλειές είχα στείλει την μικρή στη μαμά μου από το σάββατο βράδυ και έτσι μπόρεσαμε και κάναμε με τον άντρα μου πολλά πράγματα. Καταρχήν έχω και εγώ ένα καθαρό και στρωμένο σπιτάκι. Μαζέψαμε και πολλά πράγματα μεταξύ αυτών ναι ναι και το καρότσι και το καθισματάκι του αυτοκινήτου. Αντε το άλλο σκ λέω να κατεβάσω το δέντρο και να στολίσουμε το σπιτάκι μας.

Αννα Μαρία πολύ όμορφο το δωματιάκηι του Αντρέα και εσύ πολύ γλυκια εγκυούλα, όντως μόνο κοιλίτσα έχεις. Ελιά έβγαλα και εγώ κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης στο στήθος μια δερματολόγος που την είχε δει τότε μου είπε να μην ανησυχώ και ευτυχώς δεν έχει μεγαλώσει ή αλλάξει κάτι απο τότε.

Ανθή αδερφή ψυχή έχεις και εσύ καθαρό και στρωμένο σπιτάκι ε. Ο τραχανάς μας αρέσει και εμάς πολύ αλλά οχι οπως το περιέγραψες και μένα μου φάνηκε κάπως...εγώ βάζω μανιτάρια καλαμπόκι καμια καυτερή πιπερίτσα, τρίβω ντοματούλα, μπορεί να βάλω και κοτόπουλο (αν έχει μείνει απο την προηγούμενη μέρα) και στο τέλος ρίχνω φετούλα ίσα να μαλακώσει.

Φαγητό και εγώ δεν πετάω δεν έχουμε πρόβλημα να το φάμε και δεύτερη μέρα άσε που πολλές φορές βολεύει να έχω φαγηό για δύο μέρες.

Μαράκι πως είναι ο Στεφανάκος, τι σας είπε ο παιδίατρος, ελπίζω να είναι μια απλή ιωσούλα και όχι τίποτα πιο σοβαρό. Καλή προσαρμογή κιολας και στους δύο σας με τον βρεφονηπιακό.

Ολια και Αλίνα περαστικά στα ζουζουνάκια σας, πως είναι σήμερα?

ΜαριαΖ καλως ήρθες στο παρεάκι μας να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.

Κατερίνα να μου φιλήσεις τα αντράκια σου, είδα και τις φώτο κουκλιά είναι.

Ελπίζω να μην ξέχασα καμία ...φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...