Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΦΕΝΕ "γυναικεία υπόθεση" Νο 2


Recommended Posts

Για φαγητά που λες, μπορείς να φτιάξεις φασολάκια ή άλλα όσπρια. :P

Ένα σωρό φαγητά έχει βρε! Αυτήν την εποχή μπορείς να φτιάξεις σπανακόρυζο, λαχανόρυζο, πρασόρυζο, χοιρινό με πατάτες στο φούρνο ή λεμονάτο στην κατσαρόλα, χοιρινό με λάχανο, χοιρινό πρασοσέλινο, πατάτες γιαχνί, μοσχαράκι ή κοτόπουλο σούπα αβγολέμονο ή χορτόσουπα, ρολό κιμά με αβγό ή λαχανικά, λαχανοντολμάδες, γιουβέτσι με μοσχαράκι, κοτόπουλο ή χοιρινό, μπριζόλες. Θα σου πουν και οι άλλες ένα σωρό ιδέες. Επίσης, μπορείς να ψάξεις και στις συνταγές της παρέας!.

ειδικα για σπανακορυζο και λαχανορυζο θα ξετρελαθει το παιδι :lol::lol: αλλα και απο τα αλλα που γραφεις αν κρινω απο τα δικα μου παιδια αντε σουπα με κρεας και κοτοπουλο,καμια μπριζολιτσα και γιουβετσι και με το ζορι κιολας για τα υπολοιπα ξερεις πως θα εκαναν μπλιαχχχχχχ :ymsick::ymsick:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έλα βρε, εγώ ξέρω παιδιά που τρώνε σπανακόρυζο! Άντε το λαχανόρυζο δύσκολα να το φάνε. Ρολό κιμά, λεμονάτο κρέας με πατάτες γιατί να μη φάνε; Είναι απλά φαγητά και εύκολα. Άντε τα άλλα με τα λαχανικά εγώ τα έγραψα γιατί είναι τα αγαπημένα μου και της εποχής!!!

Πάντως, ο άντρας μου πολλά φαγητά, όπως λαχανόρυζο, λαχανοντολμάδες, πληγούρι, πατάτες πουρέ, κ.α. δεν τα έτρωγε όπως τα φτιάχνει η μάνα του και τώρα τα τρώει όπως του τα φτιάχνω εγώ!

Φυσικά εγώ είμαι και μάγισσα στην κουζίνα... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα μας πεις σε λιγα χρονια που θα ψαχνεις τι φαγητα να φτιαχνεις στον Ανδρικο :D:o σου δεν ξερεις ποσο ιδιοτροπα ειναι τα παιδια και παντα προσπαθω να βρισκω τροπους να φανε λαχανικα κυριως που εχουν βιταμινες αλλα που να βρεις ακρη με τα ζουζουνια δωσε μας μακαρονια σκετα κι ασε μας τετοια κατασταση και οι περισσοτερες μαμαδες το εχουμε ενα θεμα με το φαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά λέμε και με τον άντρα μου, ότι ελπίζουμε να του αρέσουν όλα τα φαγητά που αρέσουν και σ' εμάς και να μη θέλει όλο μπιφτέκια και πατατάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο μεγαλωνουν αλλαζουν τα πραγματα πιστευω,εμενα μου τι δινει οταν δεν θελουν να δοκιμασουν και σε βγαζουν την ψυχη,δοκιμασε πρωτα και μετα κρινεις, παιδια......

παω για νανι,ειμαι πτωμα, καληνυχτα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, εγώ φαντάζομαι μια οικογένεια όπου τα παιδιά θα ξερογλείφονται μπροστά σε ένα πιάτο με λαχανόρυζο και θα απορρίπτουν μετά βδελυγμίας ένα σακουλάκι γαριδάκια.

Ονειροβατώ ε;

Καληνύχτα και καλή ξεκούραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι σε νιωθω με το θεμα φαγητου!!!και εμεις , δηλαδη εγω υποφερω με το τι θα φαει ο δημητρακης και τι ο αντρας μου!!εχω δυσκολα αγορια!!ο δημητρακης τρωει πολυ συχνα και τρελενεται για γιουβετσι στην κατσαρολα, μοσχαρακι με πατατες με ντοματουλα στη κατσαρολα, μοσχαρακι με αρακα ή φασολακια και φυσικα για φεταααα!!πηρε και κατι απο μενα το παιδι!!δυστηχως δεν του αρεσει ο κιμας.μια φορα εφαγε παστιτσιο μονο,μαλλον τον ξεγελασε η μπεσαμελ!!

αχ αννα μαρια θα δεις και εσυ την γλυκα συντομα!!!μα πολυ συντομα λεμε!!συμβουλη:οταν σπασουν τα νερακια σου καλο ειναι να δεις τι χρωμα εχουν. συνηθως ρωτανε για να οδηγηθουν σε συμπερασματα.πχ καφε νερακια....κακο!!διαφανα,κιτρινουλια ...καλο!

δεν θα σας κανω πολυ παρεα γιατι ειμαι με ημικρανια και πολλα πολλα παυσιπονα...

καληνυχτα σας γλυκοφιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίνα, γιατί είναι κακά τα καφετί υγρά; Επειδή έχει κάνει κακά το παιδί να υποθέσω; Τι γίνεται σ' αυτήν την περίπτωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Τι κάνετε? Εγώ είμαι κάπως καλύτερα σημερα,κ ισως πάω καμια βολτα μετα με τον μικρό μου...εχει μια βδομαδα που ειμαι στο σπιτι!

Αννα Μαρια μου στην αρχη δεν εμπαινα τοσο κι εγω αλλά τωρα εχουμε το προγραμμα μας κ ειμαι χαλαρη.Από τις 14 που θα παω δουλειά, θα με χασετε!!!!Τι καλή μαζεμενη κοιλιτσα που εχεις!!!!Κ το δωματιο πολυ ωραιο...Αντε με το καλό να ερθει ο γιοκας σου...Εγω πονούσα κ κοιλια κ μεση...ειδικα οσο πλησιαζε ο τοκετος...

Κατερινακι μου ευχαριστω για τα καλά σου λογια...Κι εσυ με τοσους αντρες στο σπιτι πως να βγαλεις ακρη με το φαγητο! :lol:

Αλίνα περαστικά σου...πώς εισαι σημερα?

Dimaki κ η ανηψια μου ειχε ενα σημαδακι κατω απο το ματι σαν αγγεια μαζεμενα κ τα ιδια την ειπε ο γιατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες κοριτσια!!

μαρακι σε ευχαριστω.ευτηχως ξυπνησα καλα γιατι χτες μεχρι τις 4 τα ξημερωματα χαλια.τοσα παυσιπονα και τιποτις.ειμαι και στις μερες μου να αδιαθετησω και παντα με χτυπαει εκει.πως και ξεκινας τοσο συντομα δουλεια , δεν δικαιουσε αδεια απο το ικα 6μηνη??

αννα μαρια σωστα υπεθεσες για τα καφε νερακια.απλα επισπευδουν τις διαδικασιες γιατι δεν κανει να μεινει στην κοιλιτσα το μωρο με τα περριτωματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλινα εδω Κυπρος οβερ!!!! Δικαιουμαστε 12 εβδομαδες με πληρεις απολαβες κ προαιρετικα +6 βδομαδες με το 75% του μισθου μας! Δυστυχως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, εγώ νιώθω λες και θα μου έρθει περίοδος. Επίσης, ο μικρός σπρώχνει από κάτω και πονάω μέσα στον κόλπο. Αλλά τίποτα που να είναι ιδιαίτερα τραγικό και να πω "πωπω, γεννάω"!

Ουφ, ακούστε τι έγινε χτες: στη "λακουβίτσα" δίπλα από τον αριστερό ώμο έχω μια μικρή ελιά. Αυτή η ελιά επηρεαζόταν πάντα από τις ορμόνες της εγκυμοσύνης. Στην αρχή με πονάει και με ενοχλεί (στη δεύτερη εγκυμοσύνη από τις ενοχλήσεις της ελιάς το κατάλαβα ότι είμαι έγκυος!!!), στην πρώτη εγκυμοσύνη μάλιστα, είχε αλλάξει χρώμα και επανήλθε όταν απέβαλα. Χτες βράδι το εξωτερικό της περίβλημα έπεσε, σαν κακάδι από πληγή, δηλαδή σαν νεκρό δέρμα. Δεν είχα ούτε πόνο, ούτε κάψιμο, ούτε αίμα. Τίποτα απολύτως, απλά όπως ξεφλουδίζει μια πληγή. Τώρα έχει μείνει ένα πολύ μικρό εξογκωματάκι. Εν τω μεταξύ, έχω μια παρόμοια "ελιά" και στο μπούτι, η οποία ξεφλουδίζει και ξαναβγαίνει εδώ και χρόνια, και ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι τίποτα απολύτως. Ανησύχησα λίγο, γιατί έχω και μια υστερία με τις ελιές... Ουφ, τι άλλο θα με βρει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι δεν ηξερα οτι ειναι διαφορετικα τα πραγματα σε αυτον τομεα.πολυ κριμα.τουλαχιστον η ελλαδα χρεωμενη ξεχρεωμενη εκανε κατι καλο για τις μανουλες.

αννα μαρια μου πιεζει ο αντρεας σου εεε?.....βιαζεται να βγει!!

τι κουφο ειναι αυτο με την ελια??ελια transformer πρωτη φορα ακουω!!ο δερματολογος τι σου ειπε??εγω κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης απεκτησα μια η οποια ολο και μεγαλωνε στο επιμαχο σημειο απο οπου βγηκε ο δημητρακης :oops: .στην αρχη φρικαρα αλλα με καθυσηχασε ο γιατρος.πριν κανα 5μηνο ειχε μεγαλωσει αρκετα και με ενοχλουσε.ενα τσακ εκανε ο γυναικολογος και μου την εκοψε!!ουτε αιμα δεν εβγαλε!!ανακουφηση τρελη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά βρε, πού εξαφανιστήκατε όλη μέρα;;;

Πω πω, Αλίνα, πολύ πιο φρικουλιάρικη η φάση με τη δική σου ελιά... Μου έχει ξανασυμβεί αυτό με ελιές, αλλά όχι με αυτήν. Ίσως από Δευτέρα να πάω σε ένα θείο μου χειρουργό να τη δει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D !

Σήμερα έστρωσα χαλάκια και είμαι πολύ χαρούμενη :D:D:D ! Επιτέλους! Το σπιτάκι μου πεντακάθαρο και τα χαλάκια στρωμένα! Από Δευτέρα θα σας γκρινιάζω πάλι γιατί θα μου δώσουν τα διαγωνίσματα των μαθητών, τα οποία θα πρέπει να διορθώσω..Εξήντα διαγωνίσματα και θέλω κατά μέσο όρο 20 λεπτά για το καθένα..ΔΡΑΜΑ :?:?:?:?

Μαράκι είσαι πολύ μικρούλα!!!! Είσαι το πιπίνι της παρέας μας ή έχουμε καμιά άλλη πιο μικρούλα;;;;

Όσο για τους τσακωμούς, η βλακεία είναι ότι οι περισσότεροι γίνονται για κουταμάρες. Δεν πειράζει όμως..Σχέση χωρίς καυγαδάκια είναι φαγητό χωρίς αλάτι ;) .

Είχα διαβάσει κι εγώ την ιστορία σου και είχα στεναχωρηθεί πολύ...Ο Θεούλης όμως σου χάρισε ένα πεντάγλυκο αγοράκι!!!! Τι κάνει το ζουζούνι;;;;Κολλημένο στη μανούλα;;;

Άννα Μαρία τα περισσότερα κορίτσια είναι σαν τη ξαδέρφη σου. Το βλέπω από το φροντιστήριο. Έχουν αλλάξει τα πράγματα ΕΝΤΕΛΩΣ. Υπάρχουν, όμως, ακόμα και σήμερα μυαλωμένα κορίτσια. Ευτυχώς. Οι περισσότερες πάντως στο βαμμένο νύχι και στους γκόμενους έχουν το μυαλό...

Έχεις άγχος ε;;; Εγώ να δεις τι πέρασα από το άγχος..Παράφρων είχα καταντήσει. Να φανταστείς, ειδικά τον πρώτο καιρό, πήγαινα συνέχεια τουαλέτα για να ελέγξω το εσώρουχό μου μήπως και έχει αίμα..

Καγκουράκι σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την αγκαλίτσα :D ! Δώσε ένα γλυκό φιλάκι στην Αγγελικούλα σου!

Άννα Μαρία το δωμάτιο πολύ όμορφο! Έτοιμο για το μικρό Αντρέα! Όσο για σένα φαίνεται η ευτυχία στο πρόσωπό σου!!!!! Είσαι πολύ αδύνατη! Μόνο κοιλιά έκανες. Δεν πήρες πολλά κιλά;;;

Κατερινάκι περαστικά στα αντράκια σου! Είναι όντως δύσκολα τα παιδάκια στο φαγητό..Ο Πάνος αν του αρέσει το φαγητό θα φάει και το πιάτο που λέει ο λόγος. Δεν του αρέσουν όμως και πάρα πολλά φαγητά.Εντωμεταξύ από ταβέρνα δεν τρώει σχεδόν τίποτα. Στις διακοπές έχω θέμα. Σε ευχαριστώ πολύ για όσα μου πρότεινες. Όλες σας ευχαριστώ! Θα δοκιμάσω και άλλες γεύσεις!

Άννα Μαρία γέλασα με το σχόλιο περί φαγητών! Πάντως, δεν ξέρω αν ο Πάνος θα τα έτρωγε αυτά που μου πρότεινες, εμένα πάντως μου άνοιξες την όρεξη!!!!! Οι πόνοι τώρα της γέννας είναι απροσδιόριστοι και μάλλον διαφορετικοί σε κάθε γυναίκα. Εγώ τους αντιλήφθηκα όταν με έπιαναν ανά πεντάλεπτο. Μου έκοβαν την ανάσα αλλά κρατούσαν πολύ λίγο. Μετά τσουπ..εξαφανίζονταν ως δια μαγείας. Μετά από 5 λεπτά πάλι! Θα το καταλάβεις όταν έρθει η ώρα!

Α! Όσο για το σπανακόρυζο αρέσει στον Πάνο :lol::lol::lol: Απλά δεν το φτιάχνω συχνά γιατί βαριέμαι αφόρητα να πλένω και να κόβω το σπανάκι.....

Μαράκι δε θέλω τέτοια...Όταν πιάσεις δουλειά να μπαίνεις έστω ένα δεκάλεπτο να μας λες τα νέα τα δικά σου και του Στεφανάκου σου...Ακούς εκέι θα σε χάσουμε :evil::evil::evil: ...

Φιλάκια πολλά σε όλες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες

απο τα χαραματα με ξυπνησανε και σημερα τα ζουζουνια μου,αυτο το μικρο τελευταια στις 7μιση αρχιζει και φωναζει λες κι εχει ξυπνητηρι :twisted::twisted: και πως ηθελα να κοιμηθω λιγακι ακομα............

Ανθη τα δικα μου ουτε να το δουν το σπανακι και εχουμε και δικο μας στον κηπο,εγω το κανω και με μανιταρια και λεμονι γινεται πολυ νοστιμο,οντως ειναι σπαστικο στο πλυσιμο,πολλες φορες το πλενει ο Αντωνης ;);) και ξενοιαζω,εγω παλι πολλες φορες αν εχω καποιο φαγητο που δεν το τρωνε τους κανω τραχανα που τους αρεσει και ετσι ειμαστε ολοι ικανοποιημενοι,ειμαστε και πολλοι εμεις δεν μπορω να καλυψω ολα τα γουστα καθημερινα,αλλα προσπαθω να φτιαχνω οτι τουε αρεσει για να μην εχω γκρινιες και μουτρα!!!!ωραια τελειψσες τις δουλιτσες σου απολαυσε το σπιτακι σου ειναι και σκ και μην σκεφτεσαι τα γραπτα που εχεις για δορθωμα

Αλινα με ειχες ρωτησει καπου πως λεει το ονομα του ο Δημητρακος μου<<ζιζίζι>>το λεει,και τα αδερφακια του τα φωναζει Γκίγκι και Γώγο,τα δικα μου τα φασολακια ουτε να τα δουν δεν θελουν,ευτυχως ο αντρας μου τρωει απο ολλα δεν ειναι δυσκολος

Αννα Μαρια για την ελια δεν ξερω να σου πω ρωτα εναν γιατρο καλυτερα,οσο για τον μικρο λογικο ειναι να σπρωχνει εχει μεγαλωσει πια και δεν χωραει θεμα ημερων ειναι να ερθει κοντα σας

Μαρακι εισαι καλυερα με τον πονολαιμο που ειχες;;;

οι αλλες που εξαφανιστηκατε παλι;;;

πολλα φιλια σε ολες κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Ουφ, Ανθή, θέλω κι εγώ ένα πεντακάθαρο σπίτι, αλλά δεν μπορώ να το καθαρίσω εγώ. Χτες με πήρε τηλέφωνο μια φίλη μου να έρθει να μου φέρει κάτι, και της είπα ότι θα φεύγαμε, γιατί ντρεπόμουν να δεχτώ άνθρωπο εδώ μέσα. Φυσικά δεν της είπα ψέματα, θα φεύγαμε ούτως ή άλλως, αλλά και να μη φεύγαμε, δεν ξέρω τι θα της έλεγα... Είπα σήμερα στον άντρα μου να σκουπίσει και να σφουγγαρίσει, και μου είπε ότι δεν ξέρει αν θα το κάνει σήμερα, πάντως το έχει στα υπόψιν... Άντρεεεεεεεεεεες............................

Όσο για τα εξήντα διαγωνίσματα, δεν το σχολιάζω. Μια χαρά έχω βολευτεί εγώ στο εσπερινό. Έχω στην πιο τραβηγμένη περίπτωση το αστρονομικό ποσό των είκοσι διαγωνισμάτων, από τα οποία τα μισά είναι κενά και από τους είκοσι μαθητές μπορεί να έχουν έρθει οι δέκα για να γράψουν!!! Οπότε, μια χαρά είμαι! Τις περισσότερες φορές διορθώνω πέντε με έξι διαγωνίσματα, τα οποία διορθώνονται στην πλειοψηφία τους σε τέσσερα λεπτά το καθένα!

Από κιλά έχω πάρει γύρω στα 12. Απορώ πού έχουν πάει όμως! Λογικά όλα στην κοιλιά, γιατί αλλού δε βλέπω να έχω παχύνει.

Κατερίνα, κι εγώ βαριέμαι το πλύσιμο του σπανακιού, γι' αυτό το πλένει ο άντρας μου. Ευτυχώς είναι από τα αγαπημένα του φαγητά, οπότε δε γκρινιάζει! Πάντως εμείς όταν ήμασταν παιδιά, ξέραμε ότι το φαγητό που έχει στο τραπέζι, θα το φάμε ή θα μείνουμε νηστικοί. Η προοπτική να μαγειρευτεί άλλο φαγητό ειδικά για μας, δεν υπήρχε. Εκτός, βέβαια, αν υπήρχε κάποιο φαγητό που σιχανόμασταν, π.χ. μπάμιες, οπότε δε θα το μαγείρευε η μάνα μου ούτως ή άλλως. Τώρα εγώ τρώω σχεδόν τα πάντα, ενώ ο άντρας μου που μεγάλωσε με το στιλ "-δε μου αρέσει το φαγητό-να σου τηγανίσω πατάτες και αβγά" είναι πολύ πιο δύσκολος. Τώρα τελευταία έχει αρχίσει να στρώνει!!!

Άντε, να κλείσω να πάω να κάνω και κανένα μαγείρεμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια ουτε εγω τους μαγειρευω παντα ξεχωριστα συνηθως οταν εχω το ιδιο φαγητο απο την προηγουμενη τοτε τους φτιαχνω τραχανα ή κατι αλλο,πχ. προχτες ειχαμε μπριαμ την πρωτη μερα φαγανε με το ζορι μονο πατατες και καροτα και την δευτερη φαγανε τραχανα εγω με τον Αντωνη φαγαμε δυο μερες το νοστιμοτατο μπριαμακι μας μια χαρα δεν ειμαστε να πεταμε φαγητο δυσκολοι καιροι.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, πλάκα κάνεις; Τίποτα δεν πετάμε!!! Εμείς μικροί τρώγαμε και δύο και τρεις μέρες το ίδιο φαγητό, μη σου πω και περισσότερες (αν δεν είχε χαλάσει εννοείται!). Ή αν έμενε λίγο κρέας, ας πούμε, το έκανε η μάνα μου με ρύζι ή το έβαζε σε πίτα. Και τότε ήμασταν αρκετά ευκατάστατοι, όχι σαν τώρα που οι δικοί μου μόλις που τα βγάζουν πέρα. Αλλά άλλο έχω χρήματα, κι άλλο πετάω το φαγητό, που είναι ασέβεια.

Κι εμείς με τον άντρα μου, όποτε μείνει φαγητό, στο ψυγείο και το τρώμε την επομένη ή την επομένη το βράδι.

Όταν είχα πάει για σπουδές, η τότε συγκάτοικός μου, η οποία ήταν επίσης από αρκετά ευκατάστατη οικογένεια, όποτε μαγειρεύαμε κάτι και περίσσευε, το πετούσε!!!!! Με το που σηκωνόμασταν στο τραπέζι, ό,τι είχε μείνει στην κατσαρόλα, κατέληγε στον κάδο!!! Αφού είχα πάθει σοκ. Κι ένας φίλος του αδελφού μου, που μεγάλωσε σε πολύ φτωχή και πολύτεκνη οικογένεια, δεν τρώει φαγητό δεύτερη φορά. Ό,τι μείνει, το πετάει... Αδιανόητο μου φαίνεται, όσα λεφτά και να βγάζεις.

Τώρα, να φτιάξεις έναν τραχανά για να μην ξαναφάνε τα παιδιά σου ένα φαγητό που δεν τους αρέσει και πολύ, είναι απολύτως λογικό! Στο κάτω κάτω δεν τους έφτιαξες και γαλοπούλα γεμιστή ή αστακομακαρονάδα!

Άντε, κλείνω, γιατί γκρινιάζει επειδή θέλει να καθίσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, θα χρειαστούμε τελικά τον άντρα σου και τη μηχάνημά του! Άρχισαν κι άλλοι τοίχοι να βγάζουν υγρασία... :( Είναι οι τοίχοι γύρω από το μπάνιο, και πιστεύω ότι οφείλεται στις τσαπατσουλιές του εργολάβου που "ανακαίνισε" το διαμέρισμα και μας το πούλησε. Δεν έκανε σωστή δουλειά στο μπάνιο, με αποτέλεσμα να μη μονωθεί σωστά και να χάνει νερά, τα οποία κατέληγαν στους τοίχους. Ευτυχώς στα υπνοδωμάτια, στο σαλόνι και στην κουζίνα δεν έχει υγρασία. Τώρα ο υδραυλικός μας μόνωσε το μπάνιο, κι ελπίζω με το μηχάνημα του άντρα σου να στεγνώσει ο τοίχος και να μην ξαναβραχεί.

Σου στέλνω και πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή μου είμαι η μικρούλα στην παρέα???Δεν το ξερα!!!Να με προσέχετε τότε ιδιαιτερως!!! :lol::lol: Μωρέ θα με χάσετε που λέει ο λόγος!! Σιγά μην αντέξω να μην μπαίνω...στα κενά μου στο σχολείο, αν έχω ιντερνετ στην ταξη θα κάνω τη βολτιτσα μου!!! :lol::lol: Τι καλή δασκάλα που είμαι!!! :lol::lol::lol::lol: Ο Στεφανάκος μου είναι πολυ΄καλά, μεγαλώνει κι ομορφαίνει!! :D:D Πρέπει να ανεβάσω νέες φώτο! Απο Δευτερα θα τον πηγαίνω για 2-3 ώρες στο βρεφοκομικό για να συνηθισει...βασικά εγώ να συνηθισω!!!!Δεν θέλω να τον κάνουν άσχετες αγκαλιτσα το ζουζουνι μου!!! Είμαι υπερβολικη ε???? :D:D:D:D

Για τον Πανούλη σου σε φαντάζομαι στις διακοπές με ταπεράκι με δικό σου φαγητο!!! :lol::lol::lol:

Κατερίνα μου είχες ξυπνητούρια σήμερα ε??? Εγώ είμαι κάπως καλύτερα, αν και πέρασα δυσκολο βράδυ αφού δεν μπορούσα καθόλου να αναπνέω απο τη μύτη! Ελπιζω να μου περάσει συντομα γιατι εχω και ενα σωρο δουλειές να κάνω κι όρεξη μηδέν!!!

Μπριαμ διαβαζω....μμμμμμμμμμμμμμμμμμμ...Για πες πώς το κάνεις εσύ....Μονο εγώ το τρωω έτσι δεν το φτιαχνω συχνα!

Αννα ΜΑρία είσαι σούπερ με τα κιλά!!!Σου έστειλα πμ!

Για το φαγητο που λες κι εγώ μια χαρά τρωω φαγητο της προηγουμενης μέρα...ο άντρας μου πάλι οχι!!!Ειδικά το κρέας...τώρα τελευταια όμως τον ξεγελώ και ξεχνιέται και τρώει!! :lol::lol::lol:

Βεβαια επειδή δυο άτομα είμαστε προς το παρον για φαγητο προσπαθώ να μην φτιαχνω μεγαλες ποσοτητες και να πάει χαμένο!!

Σας φιλώ όλες!! Καλό βραδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, είσαι πολύ τυχερή!!! Έχεις ίντερνετ στην τάξη. Εμείς πού τέτοιο πράγμα στα Κοκκινοχώρια... Ούτε καν στο σύλλογο δεν έχουμε ίντερνετ. Μόνο στον υπολογιστή που είναι στο γραφείο του διευθυντή έχει, και είναι για κοινή χρήση, αλλά άντε να μπω στο μάμμυλαντ και ο διευθυντής να κοιτάει τι διαβάζω και τι γράφω... Άσε που οι περισσότερες τέτοιες σελίδες έχουν απαγορευτικό...

Κι εγώ μαγειρεύω λίγο φαγητό, αλλά πολλές φορές μου ξεφεύγει και βάζω περισσότερο... Π.χ. την περασμένη Παρασκευή κάναμε γίγαντες και ο άντρας μου έτρωγε γίγαντες (όχι κάθε μέρα, βέβαια), μέχρι την Πέμπτη!!! Εγώ πάλι δεν ξαναέφαγα γιατί με φούσκωσαν υπερβολικά... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρια καλα κι εσυ ποσους γιγαντες εβαλες και ειχατε για μια βδομαδα :lol::lol: κι εγω οταν κανω οσπρια βαζω τη μιση σακουλα γιατι το βραδυ δεν ξανατρωμε,τα παιδια δεν τρωνε πολυ ποσοτητα ουτε κι εμεις φυσικα και για να μην μενει κανω το μισο,και αλλα πολλα φαγητα δεν κανω πολυ να μενει μετα αλλα σε περιπτωση που μενει τα παω στον μπαμπα μου δεν ειμαστε να πεταμε ουτε ψιχουλο,κανονισε οταν σε παισουν πονοι ή σπασουν τα νερα σου να μας το γραψεις μη χαθεις και μας φαει η αγωνια εεε :!:

Μαρακι στο μπριαμ βαζω οτι λαχανικα εχω:πατατα,καροτο,κολοκυθακι,μελιτζανα,πιπεριες,ντοματα κομματια,σκορδο,κρεμμυδι,μαιντανο,ανηθο τα ανακατευω ολα μαζι,εναν κυβο νοστιμια,σαλτσα ντοματας(ακομα εχουμε δικες μας και εχω βαλει και καταψυξη),αλατοπιπερο ,ελαιολαδο φυσικα και τα βαζω στον φουρνο μεχρι και προχτες που εκανα ολα τα λαχανικα ηταν απο το κηπο μας ,τοσο νωρις θα παει στον παιδικο σταθμο ο Στεφανακος εε;;;καλη προσαρμογη να εχετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, έβαλα όλο το σακουλάκι, αλλά μη φανταστείς ότι έτρωγε και κάθε μέρα!!! Απλά είχαν μείνει και έτρωγε για συμπλήρωμα και άλλες φορές!

Άλλη φορά θα βάζω μισό σακουλάκι.

Ναι, μόλις με πιάσουν οι πόνοι ή σπάσουν τα νερά, το πρώτο πράγμα που θα κάνω θα είναι να καθίσω στο μάμμυ να σας γράψω τα νέα και μετά θα πάω στο μαιευτήριο!!! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...