Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

bourique1983 ολα καλα να πανε και ασ ειναι και με προκληση αλλα ποτε δεν ξερεις ισως να γινει η ανατροπη δυο μερουλες εχουμε ακομα, μακαριιιιιιι να σου ρθει απο μονη της η μπουμπα , εν αναμονη λοιπον για νεα σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!

Άντε ρε Γιώτα εδώ είσαι ακόμη; Και εγώ το είχα σίγουρο ότι γέννησες. Σε έβλεπα χθες στον ύπνο μου ότι πήγες στο μαιευτήριο και γεννούσες και είμασταν μαζεμένες αρκετές απ' έξω και περιμέναμε με αγωνία! :lol: Ξυπνούσα ξανακοιμόμουνα και πάλι το ίδιο έβλεπα! Αφού μόλις σηκώθηκα το πρωί μπήκα κατευθείαν να δω αν γέννησες και επειδή δε σε βρήκα μέσα λέω σίγουρα έσκασε μύτη η μπούμπα σου! Μέχρι αύριο το πρωί θα γεννήσεις να δεις και χωρίς να χρειαστείς πρόκληση. Έτσι είναι τα κοριτσάκια είναι πιο πεισματάρικα και δεν μπορείς να τα γελάσεις εύκολα! :D Με το καλό μπουρεκάκι να έρθει όμορφα και ήρεμα, χωρίς να σε παιδεψει πολύ και να γυρίσετε στα παλικάρια σας υγιαίστατες και οι δύο!

Εγώ κορίτσια σήμερα ξύπνησα 11.30 το πρωί! 8-) Και ακόμη νυστάζω και νιώθω κουρασμένη. Χθες λίγο τρόμαξα γιατί πήγα στο γραφείο του άντρα μου και είπα να πεταχτώ μέχρι τα ΚΕΠ που είναι ούτε 100 μέτρα απόσταση για να μου κάνουν το γνήσιο της υπογραφής σε μια αίτηση και δε μπορούσε να πάει άλλος. Στο γυρισμό ένιωσα τέτοια κούραση, άρχισαν να τρέμουν τα πόδια μου και με έπιασε μια ταραχή και έκατσα σε ένα πεζουλάκι! Πήρα τηλ τον άντρα μου να έρθει να με πάρει και μόλις τον βλέπω από την ταραχή μου έβαλα τα κλάματα. Τρόμαξε ο καημένος. Πήγα κατευθείαν σπίτι και την έβγαλα ξάπλα όλη τη μέρα. Συνειδητοποίησα ότι μέχρι τις 19 που γεννάω δεν θα ξαναπερπατήσω, μόνο βόλτες με το αυτοκίνητο. Δε πειράζει τι να κάνουμε, μια ακόμη θυσία για το ζουζουνάκι μου!

Σκιουράκι μια χαρά το τικεράκι!

Για την δυσκοιλιότητα που λέτε εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα αλλά τις αιμοροϊδες δεν τις γλίτωσα. Τώρα τις τελευταίες μέρες έκαναν την εμφάνιση τους χωρίς να έχω δυσκοιλιότητα. Νομίζω βγαίνουν επειδή πιέζει το μωρό στα έντερα. Βέβαια δεν έχω φτάσει σε τραγικό σημείο αλλά λίγο ενοχλούν. Εμένα με ανακουφίζει να βάζω λίγο ελαιόλαδο.

Τwiggy πολύ καλό αυτό με τη γέννα! :lol: Αλλά σε εμένα με την καισαρική θα είναι σαν να ξελαφρώνεις από χε.....μο χωρίς να καταλάβεις τίποτα! :D

Κορίτσια για τη δωρεά βλαστοκυτάρων ρωτήστε στο νοσοκομείο σας γιατί είναι κάποια που αναλαμβάνουν αυτά τη διαδικασία αλλά είναι άλλα που πρέπει να τα στείλεις εσύ μετά με courier σε ειδική συσκευασία.

Δεν θυμάμαι τι άλλο γράψατε!

Καλό μεσημαράκι σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουρεκάκι υπομονή.....τον φάγαμε το γαϊδαρο και την ουρά σχεδόν..... τι άλλο έμεινε? και εγώ πιο έντονο πρόβλημα αυτό που λες με τις αιμοραίδες έχω :oops::? που δεν είχα ποτέ θέμα, με την δυσκοιλιότητα όχι τόσο πολύ, μπορεί να πάω μέρα παρά μέρα ή και κάθε μέρα, αλλά οι αιμορραΪδες οι άτιμες εκεί, νομίζω ότι είναι από το σίδηρο που παίρνουμε....... :( πάντως έχω ακούσει ότι πριν την γέννα σου κάνουν ένα ωραιότατο κλίσμα καιι το ευχαριστιέσαι :)):)););)

σκιουράκι ωραίο το τικεράκι!!!!!

Ωχ MADI φαντάζομαι τι τρομάρα πήρες.... δεν πειράζει μείνε σπιτάκι τώρα και μετακινήσεις μόνο με παρέα και αυτοκίνητο ;) έτσι κι αλλιώς΄περνάν οι μέρες, να αύριο έχουμε 01/12 , άλλες 19 μέρες έμειναν.....

και

°.˛*.˛.°★。˛°.★** ...25 ημέρες για τα Χριστούγεννα *★* *

˛ °_██_*。*./ ♥ \ .˛* .˛.*.★* *★ 。*

˛. (´• ̮•)*˛°*/.♫.♫\*˛.* ˛_Π_____. * ♥ ˛*

.°( . • . ) ˛°./• '♫ ' •\.˛*./______/~\*. ˛*.。˛* ˛. *。

*(...'•'.. ) *˛╬╬╬╬╬˛°.|田田 |門|╬╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακια, γραφω να σας πω τον πόνο μου. Νυστάζω αφόριτα και ο αντρούλης μου όλη αυτή την εβδομαδα θα είναι απόγευμε γιατί έχει κάτι σεμινάρια. Οπότε εγω εχω τον μικρό με όλη του τη γκρίνια από την ώρα που γυρναω μέχρι να κοιμηθεί το βράδυ. OFF βγαίνω καθε μέρα... θα καταρεύσω!!!

Αααα και κάτι να γελάσουμε... προχθες με ρωταει ο μικρός: μαμα πότε θα βγει η μπέμπα;; Σε λίγο καιρό, του λέω, και θα την εχουμε εδω στο σπίτι μας. Οποτε με ρωτάει κατσουφιασμένος : Όλη μέρα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα φλωριανα πολυ γελασα με το γιο σου...χαχαχαχα.......

μαντι γιατι ετσι βρε κοριτσι μου.....αντε σε 2 βδομαδες θα εχεις και την μπεμπα.....

οσο για τα ονειρα......μου φαινεται οτι μονο στα ονειρα γενναω..στην πραγματιοτητα ακομα στο περιμενε ειμαι....τεσπα.....

ουφφφφφφφφφ.......εχω κατι ενοχλησεις....αλλα δεν πιστευω τιποτα πια.......

αντε..τα λεμε πιο μετα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις ναζακια σου κανει η μπουμπου χαλαρωσε κ ερχεται ..ολες περιμενουμε τη μπεμπα σου...

MaDi μου τι εγινε βρε κοριτσακι μου γιατι???? πιεστηκες?? σπιτακι μην πηγενεις μονη σου , οπως λεει κ η κικι τον φαγαμε τον καιδαρο η ουριτσα εμεινε ;)

ΦΛΩΡΙΑΝΑ ευχαριστω για την απαντηση το πρωι .. να σου πω την αληθεια αυτο ηταν το μονο για το οποιο δεν ειχα διαβασει κ ψιλο φοβηθηκα, ευτυχως που εχουμε κ σας της δευτερομανουλες κ μας τα λετε...

ωχ μ φαινετε θα ζηλευει λιγο ο μικρος ε? μια χαρουλα θα τα πανε ...

κοριτσια ασχετο ονοματα εχετε σκευτει??? για τα μωρακια??? εμεις Αλεξανδρο το ονομα του πεθερου μ.. ειχαμε πει οτι αν ηταν αγορι θα επερνε απο την πλευρα τ αντραμ κ αν κοριτσι απο τη δικη μ!!!!

σας αφηνω παω να ετοιμαστω παω λητω για κατι υπολοιπα.

φιλιααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ναι!σημερα ειπα στα κλεφτα να μπω!!!!

Λοιπον nan μου γέννησα 30 /10/2011 στο Παπαγεωργιου(αυτο νομιζω το εχεις)

Φλωριαννα ο γιος σου ειναι ολα τα λεφτα!!!!Πλυ γελασα με το σχολιο του!!!!!!! :lol::lol::lol:

Bourique μου μην απελπιζεσαι!!!!!!Αντε ερχεται η ωρα οπως και να εχει!!!!!

βλεπω ανοιξατε θεμα με δυσκοιλιοτητα...χμμμμ...εγω το ειχα θεμα απο τον 6ο μηνα και μετα.....και μαλιστα προ\ιν να γεννησω ειχα 5 (!!!!!) μερες να παω τουαλετα και οι νοσοκομες δε μου δινανε ντουφαλακ γιατι φοβοντουσαν για περισσοτερες συσπασεις!!!Τελικα τους κατσαδιασε ο γιατρος και μολις πηρα ξαλαφρωσα..βεβαια και μετα τη γεννα ταλαιπωρηθηκα πολυ, αλλα γιατι ειχα φαει και 2 ειδη ναρκωσης και τα εντερα μου αδρανοποιηθηκαν!!!!

Evita για ονοματα ο αντρας μου ηθελε διακαως το ονομα του μπαμπα του (νικος) , αλλα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα τον μικρουλη μου τον εχω ταμμενο τωρα..δεν ξερω το θα γινει..μαλλον παλι μαχη θα δωσω και παλι κακια θα με πουνε.... :?:?:? Αλλα στο Ταμα μου πισω δεν κανω.... ειδωμεν!!!!!

Κουκλες σας αφηνω...ηρθε η ωρα για γαλα!!!!!!Σας φιλω γλυκα φουσκοοιλιτσες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου βλέπω κάθε μέρα και καλύτερα πάμε!!!! μπράβο κορίτσι μου.....άντε άντε μάζευε γαλατάκιν να μεγαλώσει το αντράκι σου!!!!! Λοιπόν το Τάμα είναι Τάμα ΤΕΛΟΣ.......

Και εγώ κορίτσια είχα κάνει τάμα στον Αγ. Ραφαήλ και έτσι το ένα μωράκι μου θα το βγάλουμε Ραφαήλ και αφού μας ήρθαν δίδυμα είναι τυχερός ο πεθερός και θα βγει και το δικό του Κωνσταντίνος.....

Βέβαια έχω κάνει τάμα να τα βαφτίσω σε ένα εξωκλήσι στο χωριό μου και νομίζω ότι η πεθερά μου θα ξυνίσει λίγο μαζί με το σόι της :-p , γιατί είμαστε και κοντοχωριανή και μία κόντρα στο χωριό της την έχουν....εγώ το ευχαριστιέμαι =))=))=))

Καλό βράδυ σε όλες και φιλάκια στις κοιλίτσες!!!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φουσκοκοιλίτσες!

Τωρα εχω λίγο χρονο να σας γράψω..

Μια χαρα βλέπω τα νεα μας...εχουμε πιάσει σκατοκουβέντα :lol: ..Λοιπον εγω προς το παρον δεν εχω θέμα με δυσκοιλιότητα, οταν ημουν εγκυος στην μαιμου ειχα ενα θεματάκι θυμάμαι.. Τι τραβάμε κ μεις οι μανούλες..

Γιωτούλα ευχομαι να ερθει μονη της η μικρούλα κ να μην χρειαστεί πρόκληση. Φαε πικάντικα κ περπάταααααα, ταξε της κ τιποτα καλό κ θα σου κάνει την χάρη να σκάσει μύτη :lol: ...

Περιμένουμε να μάθουμε τα υπέροχα νεα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Ο βηχας καλα κρατει, ειδικά όταν ξαπλώνω κ μου εχει σπάσει τα νευρα..Το μεσημέρι εσκασα στο φαει (ειναι που θα εβαζα τάξη.. :oops: , το εχω ξεφτιλίσει...).. Εφτιαξε η μανούλα μου, τσιπουρούλες κ αλιαδα, μιαμ μιαμ, ακόμα προσπαθω να χωνέψω :roll:

Μαdi moy einai απολυτα φυσιολογικο να νιώθει κάποιες στιγμές ετσι...Αντε μετα την Γιωτούλα πέρνει σειρα!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω θυμαμαι την περιοδο της λοχεία..το τι κλάμα εριχνα... Αφηστε, ας ειναι καλα οι ορμονες...

Φλωριάννα, μια χαρα ο μικρος :lol: ! Εμένα η μαιμου, ειπε εχτές οτι <<η γιαγια θα δινει γάλα στον μπέμπη>> :shock: ..Με λιγα λόγια μακρια, απο το βυζι της μαμα μου κ ας πίνει απο οπου θέλει :lol: .. Επειδη την αποθήλασα πριν λίγους μήνες, εχει ακόμα μνήμες κ οταν βλέπει το βυζι μου λεει <<δεν εχει γάλα>> κ κάνει οτι πίνει απο μακρυα :lol: . Παιζει πολυ να μου ζητησει να πιει τωρα που θα θηλάζω τον μπέμπη, ελπίζω μονο να μην αρχίσει κ φωνάζει, οτι της πέρνει το βυζι :roll: ...

Ερχονται δυσκολες ωρες το ξέρω 8-) ..Η μαιμου θα ειναι σχεδον 2 χρονων όταν θα ερθει ο μπέμπης, που ειναι απο τις πιο δύσκολες ηλικίες για να αποδεχτεί το καινούργιο μωρο..καλο κουράγιο να εχουμε γενικα :lol:

Μαρια χαρηκα που διαβασα νεα σου!!!

Τον μικρούλη μας θα το βγάλουμε Νικολαο (του μπαμπα μου)-Ευαγγελο (του πεθερου μου)κ θα τον φωνάζουμε Νικο. Και η Νεφελιτσα εχει 2 ονοματα, Νεφελη (απλα μας αρεσε πολυ το ονομα)κ - Ινες (της πεθερας μου).

Δεν θυμαμαι τι αλλο γράψατε, θα τα πουμε αυριο κουλουμπες γιατι η μικρη με φωνάζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι! πηγα στη γιογκα μου και ισιωσα λιγο... ;)

μαντι μου τωρα ολα χαλαρα θα τα κανεις. Ευτυχως που πας με καισαρικη και δεν χρειαζεται να περπατας και να ανεβαινεις σκαλες!! :o

Μαρακι χαιρομαι πολυ που εισαι καλα, καλη δυναμη και συντομα ο μικρος θα ειναι κοντα σας!!

Ανθρωπακι περαστικα και κουραγιο με τη μαιμουδιτσα!!θα σου κανει ναζια αλλα μετα δεν θα ξεκολλαει απο τον αδερφουλη της!!

Καλα Φλωριανα ο μικρος σου ειναι απαιχτος!!! :)

Για τα ονοματα δεν ξερω.. εχω ακουσει οτι γινονται πολλοι τσακωμοι και παρεξηγησεις.. Εγω πιστευω οτι οι γονεις πρεπει να διαλεγουν ο,τι τους αρεσει! Εμεις ακομα δεν εχουμε αποφασισει, αλλα σκεφτομαι να τους τη σκασω (εκτος αν δημιουργηθει θεμα που δεν νομιζω) και να βγαλω τη νονα μου.. Ηλεκτρα! Μας αρεσει πολυ το ονομα και ειναι ατεκνη ,οποτε νομιζω πως θα χαρει πολυ!!

Αυτα κοιλουμπιτσες, μπουρικ λιγο εμεινε.. αυριο μπορει να σκασει μυτη η μικρη!!! :)

καλο βραδυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξαναμπήκα.......

Αχ twiggy πολύ συγκινητική η σκέψη σου με το όνομα της νονάς!!!!! και τέλειο το Ηλέκτρα!!!!

Και εγώ αυτό πιστεύω οι γονείς πρέπει να διαλέγουν...έχε χάρη που μου αρέσει το όνομα του πεθερού ;)

Φλωριάννα πολύ γέλασα με αυτό που είπε ο μικρούλης...... =))=))=))

Ανθρωπάκι άρχισαν από τώρα τα όργανα? μήπως πρέπει να την προετοιμάσεις από τώρα?

ΚΑΛΗ ΝΥΧΤΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΕΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ....ΕΜΕΙΣ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΘΑ ΤΟΝ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ...ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΕΘΕΡΟΥ ΜΟΥ....ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ....ΚΟΝΤΕΥΟΥΝ ΕΝΝΙΑ ΜΗΝΕΣ ΤΩΡΑ......ΘΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ'ΚΕΙ ΠΑΝΩ.......ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΒΓΑΛΕΙ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ - ΠΑ'Ι'ΣΙΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ......ΤΟ ΑΛΛΟ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΤΕΡ ΠΑΙΣΙΟ......ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΥΕΛΠΙΣΤΟΎΣΕ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥ...ΚΑΤΙ ΗΞΕΡΕ....ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΙΧΑΜΕ ΣΟΟΥ....ΜΕ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΜΕΝΑ......ΦΙΛΑΚΙΑ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ.....ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

uJBhp2.png

Pu1hp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΤΕ ΜΕ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΤΕΛΕΙΑ!!!!

Εμεις πηγαμε χθες για ψωνια κ πηρα τα υπολοιπα της προικας δηλ καλαθακι κ το καλυμμα της αλλαξιερας (στη φωτο) αλλα βρε κοριτσια οταν το εβαλα δεν μ πολυ αρεσε ειναι αρκετα μεγαλο το καλυμμα κ το καλαθακι μαλλον πεταμα χρηματων κ αυτο μεγαλο πιανει πολυ χωρο οποτε θα τα αλλαξω το απογευμα ...

post-14116-13873938248379_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και καλο μηνα κοριτσια!!!

εχω 2 μερες να μπω καιειναι παρα πολλα αυτα που γραψατε! με τα μαθηματα τοκετου εμεινα πολυ ευχαριστημενη! εμαθα αρκετα και μου λυθηκαν και πολλες αποριες! οσο για τα μαθηματα μητρικου θηλασμου στο ελενας θα γινουν 16 δεκεμβριου 10-12.

δυσκοιλιότητα δεν εχω αλλα ετσι οπως περιγραφεται τις αιμορροιδες χμ... μαλλον κατι εχω!

γελασα πολυ με την twiggy και πως βλεπει την γενα! αλλα να σου πω την αληθεια ετσι μας το περιεγραψε η μαια στα μαθηματα! συγκεκριμενα σαν μια μεγαλη κενωση...!

εβιτα ειναι πολυ ομορφα αυτα που πηρες αλλα αν νομιζεις οτι δεν θα σου χρειαστουν καλυτερα να πας να τα αλλαξεις να παρεις κατι χρησιμο!

εμεις θα τον βγαλουμε γιωργο! του πεθερου μου! ηθελα να τον βγαλω ασχετο ονομα αλλα σκεφτηκα οτι ειναι τιμη και συκγινητικο για τους παπουδες να ακουνε το ονομα τους! το δικο μου δεν ειναι απο καποιον (τρελη εμπνευση η μαμα ε???) ενω θα μου αρεσε να ειχα το ονομα της γιαγιας μου! βεβαια αν οι παπουδες και γιαγιαδες ειχαν χαλια ονοματα δεν θα το αναγκαζα το παιδι να ζει μια ζωη με αυτο!

οσες εχετε και μεγαλυτερα παιδακια φανταζομαι τι ακουτε και τι αλλο θα ακουσετε... :lol::lol::lol: αλλα αυτα ειναι που αξιζουν!

μπουρικ πραγματικα ευχομαι να μην εισαι σπιτι σημερα και να μην μας γραψεις...! ;) αλλα οπως και να εχει τιποτα δεν εχει μεινει...!

σημερα θα ερθει η μαμα μου να τελειωσει με την ζωγραφια...! αντε να αρχισω να τακτοποιω τα πραγματα! δεν μπορω αλλο...!

δεν θυμαμαι κατι αλλο....!!! αντε κοριτσακια...τα λεμε πιο μετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν παιζεται το ονειρο που ειδα εχτές :lol: , ακόμα γελάω :lol: .. Λοιπον διαβαστε να φριξετε (και εσυ ειδικά Γιωτούλα) :lol: ..ειδα την Γιωτούλα, οτι ειχε ερθει σπιτι μου κ μου ειπε οτι θελει να γεννησει εδω κ να μην παει σε κλινικη :shock::?:shock: .

Γενναει κ τι βγάζει???? :shock: , ενα αβγο κ απο μεσα βγαινει ενα κοτοπουλάκι :lol: . Καλα ρε της λεω κοτοπουλάκι γεννησες???...Μετα ξανα γεννάει κατι κ ειναι ενα μεγάλο αβγο κ βγαίνει μια παπια απο μεσα :shock::lol: ..καλα ρε της λεω, εγω τωρα πρεπει να σου φερω το παπακι να το θηλάσεις :lol::lol::lol: και μετά ξανα γεννάει κ βγαινει ενα πανέμορφο μωρο κοριτσάκι, μεσα σε μια στιγμή..Περιμέναμε κ μια μαια αλλα δεν ειχε φτάσει :lol: ..Δεν υπάρχει το ονειρο μου..δεν το πιστευω, ακόμα γελάω :lol::lol::lol::lol:

Αντε ρε Γιωτα γεννα παιδι μου, δεν το πιστευω, μεχρι κ στον υπνο μου σε ειδα :lol: ..καλα κ τι ονειρο :lol:.

Σημερα πρέπει να μαθουμε τα ευχάριστα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσούπρες!!! Καλό μήνα, καλό χειμώνα και ΚΑΛΑ ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!!! Αυτός είναι ο χειμώνας μας!!!!! Τι κάνετε;; Εγω έχω ενα super πονοκέφαλο :shock::shock::shock: και φοβερή νύστα (-|(-| .

Αρχίσατε να συζητάτε για τα ονόματα εε;; Εγώ τη μικρή πρώτα ο Θεός θα τη βγάλω Εύη από το Ευδοξία της μαμας μου. Ο μικρός έχει το όνομα του πεθερού μου οποτε η μικρή δικαιωματικά θα πάρει της μανούλας μου. Αν και από τότε που γνώρισα τον αντρούλη μου παντα ήθελα να κανω 2 παιδιά, ενα αγόρι που θα επερνε το όνομα του πεθερού μου και ένα κορίτσι με το όνομα της μητέρας μου. Νομίζω μια χαρά μου έκατσε εεε;;; ;););)

Μπουρικ γέννησες βρε η ακόμα;;; αντε όπως και να εχει φτάνει η ώρα [smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif] . Μην αγχώνεσαι για την πρόκληση βρε... κι εγω έτσι γέννησα τον μικρό μου και όλα ήταν μια χαρά, έκανα και την επισκληρίδιο και ούτε που καταλαβα πόνο, μόνο προς το τέλος αλλά βγήκε πολύ εύκολα οποτε δεν ταλαιπωρίθηκα. Εσενα τωρα και 3ο... ούτε που θα το καλαβεις ;););) . Αντε με κανεναν πόνο!!!!!

Καλά ανθρωπάκι με έστηλες πρωι πρωι με το όνειρό σου :lol::lol: . Καλά τι έφαγες εχθες καλέ;;;;;

Φιλάκια κοριτσάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες κοριτσακια,

χαχαχχαχ ανθρωπακι τι ονειροοοο χαχαχα, οσο για τη μαιμου σου προβλεπετε μαχι για τα βυζακια σου ποιος στη χαρη σου....

twigy εγω συμφωνο απολυτα μαζι σου οτι οι γονεις πρεπει να δινουν οτι ονομα θελουν αλλα κι εμεις θα δωσουμε του πεθερου μου (θοδωρης) μιας και ολο το σοι τους δεν εχουν ουτε ενα αγορακι και περιμενουν να συνεχιστει το ονομα οπως λενε....πφφφ εγω τα βρισκω χαζα αυτα αλλα τι να κανεις ωραια η σκεψη για τη νονα και ωραιο ονομα το ηλεκτρα!!

εβιτα μια χαρουλα τα βλεπω εγω τα πραγματακια που πηρες αλλα εσυ ξερεις καλυτερα...

μαντι μου με το μαλακο εχεις λιγες ημερες ακομα και η κουραση και η αδυναμια ειναι αναμενομενη εδω εμεις και ημαστε ετσι που εχουμε ακομα δρομο ουυυυυυ.....

Φλωριανα καλα ο γιος σου ολα τα λεφτα χααχαχα το σχολιο του πετυχημενο και η απορια του ευλογη :lol:

μαρακι και κικι εχετε απολυτο δικιο το ταμα ειναι ταμα δεν ξεγραφει !! πρεπει να γινει οπως το ταζουμε και να πανε οι αλλοι να κουρευτουνε σε αυτο δεν χωραει αμφιβολια !!

Εγω σημερα κλεινω μηνα και εχω τα γνωστα καλα ανακατοσουρες,ζαλαδες ,αδυναμια πονακια , πονοκεφαλο ολα τα καλααααα ουφ δεν την παλευω σημερα

ελπιζω να μην ξεχασα καμια φιλακια πολλα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα με εύκολες γέννες εύχομαι!

Καλά ανθρωπάκι το όνειρό σου δεν υπάρχει λέμε! :lol::lol: Γέλασα πολύ! Και εγώ την είδα την Γιώτα προχθές αλλά σε εμένα τουλάχιστον ήταν στο μαιευτήριο, απλά ξύπνησα και δε πρόλαβα να δω τι γέννησε. Λες αν συνέχιζα να κοιμάμαι να γεννούσε και σε εμένα αυγά! :lol: Άντε βρε μπούμπα βγες να ησυχάσουμε γιατί έχουμε χάσει τον ύπνο μας! :D

Για τα ονόματα που λέτε και εγώ είμαι της άποψης ότι οι γονείς θα πρέπει να αποφασίζουν και να μην μπλέκονται συγγενείς και άλλοι καλοθελητές! Σε εμάς βέβαια μπλέχτηκαν από νωρίς. Πριν καν μείνω έγκυος ρίχνανε τις σπόντες τους για το όνομα. Τελικά λέμε να βγάλουμε το όνομα της πεθεράς Χρύσα, που δεν το άκουσε και το περιμένει πως και πως, γιατί αν βγάλω άσχετο όνομα το τι θα ακούσω μετά δε λέγεται και δε θέλω να υπάρχει ένα τόσο αρνητικό κλίμα γύρω από το μωρό. Δεν τρελαίνομαι για το Χρύσα αλλά ούτε με απωθεί. Στο 2ο μωρό, αν έρθει με το καλό, θα διαλλέξω εγώ και μάλλον θα βάλω κάτι άσχετο που θα αρέσει και στους δύο.

Εβίτα εμένα τα πραγματάκια έτσι όπως τα βλέπω στη φωτογραφία μου άρεσαν πολύ. Το θέμα βέβαια είναι να αρέσουν σε εσένα και να σε βολέψουν. Εγώ προίκα δεν αξιώθηκα να πάρω ακόμη. Μας πέσαν μαζεμένα τα έξοδα και λέω να το αφήσω για αργότερα ίσως προς την άνοιξη που θα την βάλω στο δωματιο της. Μου έδωσε η νύφη μου μια απλή πάντα και είπα για αρχή να την βγάλω με αυτή. Καλαθάκι πήρα ένα από τα jumbo ξύλινο με υφασμάτινο κάλυμα από μέσα, καλό μου φαίνεται αλλά θα δείξει στην πράξη.

Αυτά κορίτσια σας αφήνω να πάω να βάλω κανένα πλυντήριο μια και έχει τόση λιακάδα σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!!

καλα ανθρωπακι τι απιστευτο ονειρο? :lol: κοτοπουλακι, παπακι κι ερχεται η μπουμπου!!

μαριαπαπα χαιρομαι που πανε καλα τα μαθηματα!! ειδες τελικα η ιδεα μου δεν ειναι και τοοοσο ασχετη ;) . Στο ενημερωτικο θηλασμου θα πας? Μπορει αραγε να παει οποια θελει? κρατησες καποιο τηλεφωνο?

Σοφακι κουραγιο, θα περασει κι αυτο, ειναι μια δυσκολη μερα απλα να σκεφτεσαι

Εβιτα μου αρεσουν πολυ αυτα που πηρες.. μηπως το καλαθακι να το εβαζες καπου αλλου να μην σε ενοχλει στην αλλαξιερα?

οσο για τα ονοματα, ωραιο να δινουμε τα ονοματα των παππουδων να χαιρονται βεβαια, αλλα να ειμαστε και τυχερες να μας αρεσουν ;)

Μαντι δεν ειναι κακο το Χρυσα, μπορεις να τη φωναζεις και Χρυση, εχω μια φιλη και μου φαινεται πιο πρωτοτυπο.. Και ποια ειπε για το Ευδοξια.. μπορει ανετα να γινει Εβιτα!! ;)

πολλα φιλια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλήμέρα κοριτσάκια, καλό μήνα να έχουμε, άντε μύρισε Χριστούγεννα μείναν μόνο24 μέρες..... και ο μήνας ξεκινάει με γεννητούρια!!! άντε μπουρίκ μακάρι σήμερα να μην σε δούμε μέσα και έχεις αγκαλίτσα την μπουμπού σου!!!! ;):x:x

Βρε ανθρωπάκι τι όνειρο ήταν αυτό? :)):))

Εβίτα ωραία τα πραγματάκια, αλλά όντως άμα δεν χρησιμεύουν πήγαινε να τα αλλάξεις να πάρεις κάτι πιο χρήσιμο....

Και εμείς σήμερα πάμε για ψώνια..........

Καλά όλο το βράδυ έπεφταν κάτι κλωτσιές....δεν μ'άφησαν να κοιμηθώ τα ζουζουνάκια μου!!!!

Βρε κορίτσια να σας πω, έχω μπερδευτεί πολύ με τους μήνες.... στην αρχή μέτραγα τέσσερις τέσσερις εβδομάδες για κάθε μήνα.... δηλ. είναι 10 μήνες η εγκυμοσύνη οπότε εγώ που είναι τώρα 24η εβδομάδα είμαι στην τελευταία εβδομάδα του 6ου μήνα, 25η εβδομάδα ξεκινάει ο 7ος μήνας....έτσι τουλάχιστον μου 'χαν πει...όταν ρώτησα τον γιατρό μου είπε απλά ότι επειδή υπήρχε ένα μπέρδεμα με τους μήνες δεν μετράνε πλέον σε μήνες αλλά σε εβδομάδες..... πες τε μου ρε κορίτσια πως είναι το σωστό με τους μήνες τελικά?

Φιλάκια πολλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmeroudia k apo mena kalo mnva!!!!!!

elpizw k euxomai oles va eiste kala kai na exoume gevvntouria snmera prwtomnvia!!!!!! :P

ta onomatakia einai polu omorfa...emeis mia pe8era (varvara) kai mia mama (andrianna)...an kai kanonika d 8a eprepe alla as mn milnsw....n8elav toso polu agoria p anti na leme euxaristw sto 8eo p ntav toso gevvaodwros mazi mas kaname kai "plakitsa"anyway...pisteuw molis ta doun kai ta znsouv me t kalo n'allaksoyn gvwmn,gt n aln8eia einai oti ap't soi t kalou m agorakia exoun mono gi'auto kai eixan lussa3ei xaxaxa

n mama m vevaia n8ela girls alla d t elege xaxaxaax

loipon kiki m exw eva vivlio mprosta m giatrou kai ta xwrizei...

1os mnvas: 2-6n evdomada

2os >>: 6-10n >>

3os >>: 10-14n >>

4os >>: 14-18n >>

5os >>: 18-22n >>

6os >>: 22-26n >>

7os >>: 26-30n >>

8os >>: 30-34n >>

9os >>: 34-38n >>

MHNAS THS GENNHSHS: 38-40n

auta leei

filakia se oles

an8rwpaki mn trws varia t vradu xaxaxaxaxaxaxa & fuga3e kala t stn8os s xaxaxa

floriana polu kalos o mikros xaxaxa pisteuw 8a tnv agapaei kai 8a tnv prosexei!!!!

evita super ta pragmatakia m'aresoun!!

maria papa na doume kai oloklnrwmeno t dwmatio e???

maraki teleia ta vea ap't mikro prigknpa!!!VGAZE GALA

sofaki upomovnnnn

kai erwtnsn...ponous xamnla eixa ex8es vre koritsia einai kati????

episns me ponaei polu t stomaxi m ponos,ektos apo kaoura k 3iniles exw kai pono....eseis?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΚΗ εγω εχω ενα βιβλιο εγκυμοσυνης που παει βδομαδα βδομαδα.. Δεν ειναι ακριβως καθε 4 βδομαδες ο μηνας, για καποιο λογο.. Δηλαδη τον 6ο μηνα τον εχει απο 23η μεχρι και την 27η. Απο την 28η μετρασει τον 7ο... σου γραφω πως τα χωριζει:

1ος 1η -4η

2ος 5η-8η

3ος 9η-13η

4ος 14η- 17η

5ος 18η-22η

6ος 23η-27η

7ος 28η-31η

8ος 32η-35η

9ος 36η-40η περιπου...

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariapapa24 μου πολυ σε ζηλευω(με καλη εννοια) για τα μαθηματα... κ γω ηθελα να κανω αλλα δεν ακουσα τπτα για το αττικο :( αντε τυχερουλα θα τελειωσει τη ζωγραφια η μαμα ε? περιμενουμε φωτο οπως δηποτε

anthropaki :lol::lol: πολυ γελασα με το ονειρο σου.. αχ βρε κοριτσια οντως εχουμε χασει τον υπνο μας με τη μπουμπου της Γιωτουλας .. μακαρι να μην μπει σημερα κ να ερχτε η μπεμπα ... αντε βρε μπεμπααααααααααααααα!!!!!!!

Σοφία30 μου κατσε ξεκουρασου σημερα ...

MaDi μου συμφωνω απολυτα για τα ονοματα να αποφασιζει μονο τ το ζευγαρι εμεις τα ειχαμε συμφωνησει πριν μεινω εγκυος οποτε μια χαρουλα μας αρεσαν κ τα ονοματα , αντε καλο πλησιμο :D

twiggy θα το αλλαξω με κατι αλλο ν σου πω καλτερα να παρω κανενα σεντονακι

kiki78 μου επειδη κ γω μπερδευομαι καμια φορα κοιτα εδω κ γω απο κει βλεπω ποσο ειμαι( τρομαρα μ θελω να γινω κ μανα κ ουτε ποσο ειμαι δεν ξερω :lol::lol::lol: )

http://greekmoms.blogspot.com/2011/04/b ... _5870.html

παω για μαγειρεμα ΚΑΛΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...