Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

ελπιζω να μου εχει περασει το ποδι μου και να παω μεσα στο σκ......αλλιως......θα δουμε......

εμεις στολισαμε χθες δεντρο....ειχε φαγωθει ο μεγαλος......και τωρα φωναζω ολη την ωρα γιατι πανε και το πειραζουν....το μετανιωσα ηδη....εβαλα και αλλο μπελα στο κεφαλι μου.... :twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιωτούλα τώρα ειδα τι εγραψες..τι να πω βρε παιδι μου, τι γκαντεμιά>??..περαστικα κ σε εσένα κ στον μικρούλη. Για τον μικρούλη εχεις τσεκάρει μήπως είναι οξύουροι?

Twiggi μου επανήλθα.

Για τα φορμάκια, οσα εχεις τοσο λιγοτερο θα πλένεις ;) . Καμια 10αρια κορμάκια κ 10 φορμάκια είναι νομίζω αρκετά, αλλα μην παρεις περισσοτερα απο 2 με 3 το μηδέν νουμερο. Παρε τα περισσότερα για 3 μηνων, γιατι μεγαλώνουν πολυ γρήγορα. Μια φορμούλα εξοδου ή ενα μπουφανάκι επισης είναι απαραίτητο, για τις εξοδους σας.αααα πολυ καλής ποιότητας κορμάκια (εσώρουχα) εχει στο marks and spencer και εαν κρατηθείς κ τα πάρεις στις εκπτώσεις συμφέρουν παρααα πολύ. Το σετ νομίζω εχει 7 μέσα! Γενικά στις εκπτώσεις μπορείτε να βρειτε πολυ καλά ρουχαλάκια για μωράκια σε πολυ καλές τιμές, μην ξεχνάμε οτι τα φοράνε ελάχιστα κ γιαυτο δεν συμφέρει να δινουμε ενα σωρο λεφτά που ζητάνε..Εγω στην μικρή γενικα ψωνίζω στις εκπτώσεις για αργότερα (απο μωρούλι) κ εχω γλιτώσει πολλά λεφτά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζενουλα ναι ...το πρωτο ηταν που καναμε.......δεν εχει σκουληκακια.....εξαλλου εχει κανει 2 ραγαδες οπου αυτες του προκαλουν τη φαγουρα.....το θεμα ειναι γιατι δεν φευγουν......αχ!!!!!!θα με σκασει αυτο το παιδι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες. Τι μου κάνετε? εμεις εδω καλά. Σήμερα εφερα απο την αποθήκη όλα τα ρουχα του γιου μου να ξεδιαλύνω τι εχω για το πρώτο καιρό και τι πρεπει να αγοράσω. Κτά τα αλλα ήσυχία.

Βρε Bourique περαστικά! καλά καθηγητης πανεπιστημίου 'ηταν ο ιδιωτης που ζητησε 130 ευρω ή ετσι ειναι οι τιμές στην Αθήνα? Επαρχία και παλι επαρχία. Σε παρακαλω απεφυγε τα νοσοκομεια ιδιως στις εφημερίες ξερεις τι ιωσεις κυκλοφορουν? μην κολλήσετε τιποτα άλλο στην καταστασή σου! Σιγουρα θα υπαρχουν γιατροί ιδιωτες πιο οικονομικοι δεν μπορει!

Εμεις δεντρο στολίζουμε παντα μεχρι 5/ 12 καπου εκει θα στολίσουμε και φέτος.

Και εγω εχω πολλά να ψωνισω για τον μπέμπη αρα βρε παιδί μου θα προλάβω στις εκπτώσεις? 7/1 μπαινω στον μηνα μου. Θελω και για εμενα να ψωνισω πράγματα για το μαιευτήριο. Μαλλον θα ψωνίσω κάποια απο πριν και θα αφησω μερικα ακριβά για τις εκπτώσεις, τι στο καλό δεν θα προλάβω? Την βαλιτσα θα την εχω ετοιμη απο πριν απλά πράγματα που θα αγοραστουν τελευταια θα τα βαζω στην βαλιτσα, καπως ετσι τεσπα.

Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μεσημέρι κοριτσάκια. Τι κάνετε;;

Bourique τι έπαθες βρε κοριτσάκι μου; Σε μουτζώσανε;;; Περαστικά σου και προσπαθησε να ξεκουραστείς βρε πουλάκι μου. Τι σου λέω τώρα σε 2 παιδια!!! Εδω με ένα εγω και τρέχω σαν τη τρελλή. Σήμερα μου έκανε εμετους και διάρροιες!!! Κολλησε γαστρεντερίτιδα φαίνεται :shock::shock: Στο σχολείο του εχουν κι άλλα πιτσιρίκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βρήκα αυτό το site και έχει καλές προσφορές σε κάποια καρότσια και καθισματάκια αυτοκινήτου...http://www.perfectoys.gr/prodcat.php?cat=4664[/quote

nai exei ontws polu kales times....emeis paraggeilame ex8es to elato mas apo ekei..otan mas er8ei 8a sas pw an einai etsi opws ta deixnoun..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανθρωπακι σε ευχαριστω πολυ για τις πολυτιμες συμβουλες!! εμενα με παιρνει να περιμενω τις εκπτωσεις και αυτο θα κανω!! ;)

φλωριανα περαστικα στον μικρο σου.. κικη ευχαρισουμε για το λινκ..

μπουρικ ηρωιδα μανα εσυ μας οδηγεις!!!! :roll:

καλο βραδυ σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια νέα ανακοίνωση από το ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ για τοκετους:

Διαβάστε το.......

Τοκετός σε κρατικό νοσοκομείο χωρίς καταβολή νοσηλίου

«Σε καμία περίπτωση δεν απαιτείται από τις ασφαλισμένες μητέρες η ανάμιξη στην όλη διαδικασία και η καταβολή νοσηλίου τοκετού προς το νοσοκομείο», αναφέρεται σε ανακοίνωση του υπουργείου Υγείας.

Οπως αναφέρει, διαπιστώθηκαν προβλήματα «σε σχέση με την καταβολή του επιδόματος μαιευτικής περίθαλψης σε επίλοχες ασφαλισμένων ΦΚΑ, παράλληλα με την απαίτηση των νοσοκομείων του ΕΣΥ να καταβάλλουν οι ίδιες το ποσό που απαιτούνταν για νοσηλεία». Από το υπουργείο διευκρινίζεται ότι «στα κρατικά νοσοκομεία του ΕΣΥ, σε περίπτωση τοκετού (φυσιολογικού ή με καισαρική τομή), οι ασφαλιστικοί οργανισμοί υποχρεούνται να καταβάλλουν απευθείας στο νοσοκομείο την κατά περίπτωση δαπάνη που προβλέπουν τα Κλειστά Ενοποιημένα Νοσήλια που καθιερώθηκαν πρόσφατα (από 01/10/2011).

»Για τις πέραν της Μέσης Διάρκειας Νοσηλείας ημέρες, οι ασφαλιστικοί οργανισμοί καταβάλλουν αντίστοιχα την προβλεπόμενη δαπάνη με βάση το ημερήσιο νοσήλιο, όπως έχει διαμορφωθεί. Στην περίπτωση αυτή δεν χορηγείται στις ασφαλισμένες το βοήθημα τοκετού, αλλά καταβάλλεται απευθείας από τον οικείο ασφαλιστικό φορέα το Κλειστό Ενοποιημένο Νοσήλιο στο νοσοκομείο έναντι της μαιευτικής περίθαλψης που παρασχέθηκε.

»Κατά συνέπεια, σε καμία περίπτωση δεν απαιτείται από τις ασφαλισμένες μητέρες η ανάμιξη στην όλη διαδικασία και η καταβολή νοσηλίου προς το νοσοκομείο.

»Σε περίπτωση τοκετού (φυσιολογικού ή με καισαρική τομή) σε ιδιωτικές κλινικές, καταβάλλονται απευθείας στις ασφαλισμένες, μετά την προσκόμιση των απαραίτητων δικαιολογητικών, τα προβλεπόμενα από τους κανονισμούς παροχών των οικείων ασφαλιστικών οργανισμών, δηλαδή το επίδομα μαιευτικής περίθαλψης, ακριβώς εξαιτίας της έλλειψης συμβάσεων και άρα καταβολής νοσηλίων απευθείας στις κλινικές».

και εδώ http://www.iatropedia.gr/articles/read/545......

ΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!

Εγω μολις γυρισα απο τον υπερηχο και ολα πανε πολυ καλα!!!Εχει φτασει τα 910gr,μας ειπε οτι εχει και μακρυ ισχιο και θα βγει ψιλη :lol: ,μας τα βρηκε ολα πολυ συμμετρικα(κεφαλακι κτλ),και κοριτσια ειχε τρομερο γελιο,με το που το γυρισε σε 3d πιασαμε το μωρο στα πρασα να χασμουριεται :lol::lol::lol: καλα ειναι φοβερο,πολυ ομορφο το μωρο μου (η κουκουβαγια)!!!Μας εβγαλε και φωτο 3d και το εχουμε kai σε dvd!

Αχ πολυ το χαρηκα,τωρα παλι σε ενα μηνα περιπου!Μου εγραψε και εξετασεις να κανω και παλι καλα θα κανω την μικρη καμπυλη με 2 μετρησεις!Να ρωτησω,εχει καμια ρεζους - ?Γιατι εγω θα παω να κανω μια ενεση σε κανα μηνα και μια μολις γεννησω!

Φιλακιααα,καλο σας βραδυ!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!!!πως ειστε? εμεις ειμαστε μια χαρουλα! ολα κυλανε ηρεμα και ομορφα!!!

ninaki δεν θα αλλαξεις φις θα αγορασεις εναν ανταπτορα που θα τον βαζεις στην μπριζα και πανω σε αυτον θα βαζεις την συσκευη σου! θα μαθω λεπτομερειες για τις παραγγελειες και θα σου πω!

μπουρικ και φλωριανα περαστικα στα μικρουλια σας! παντως δεν καταλαβαινω γιατι να πρεπει να πληρωσεις στο απογευματινο 75 ευρω? δεν πληρωνονται οπως οι πρωινοι?

εμεις λεω να στολισουμε την τριτη που μας ερχεται γιατι ειναι η μονη μερα που ο αντρουλης μου δεν παει στο μαγαζι! εννοειτε οτι πρεπει να βγαλουμε ολες πολλες φωτο με κοιλιτσες διπλα στο χριστουγεννιατικο δεντρο!!!

εγω απο εσωρουχακια εχω 13, κορμακια βελουτε 5, 1 σαλοπετα για την εξοδο απο το μαιευτηριο, και 6 ζακετακια,3 σκουφακια και 3 καλτσακια! απο ρουχα δεν αγοραζω αλλα! νομιζω οτι ειναι αρκετα για αρχη! σιγουρα θα μου φερουν και πολλα πολλα φορμακια για δωρο! τωρα θελω σεντονακια, πετσετες γιατι εχω μονο 2 μπουρνουζακια, πανες αγκαλιας και σελτεδακια! οτι θα χρησιμοποιηθει μονο στους πρωτους μηνες δεν νομιζω να χρειαζονται πολλα! τα σεντονια ας πουμε θα τα χρησιμοποιησεις για 3-4 χρονια ενω η πανα αγκαλιας ποσο; 6 μηνες το πολυ! ετσι το σκεφτομαι... αλλα θα δειξει και αν ειναι στην πορεια περνω και αλλα!

πριν κατι χρονια που δουλευα στο perfect toys ηταν παρα πολυ ακριβο! 20-30 % πιο ακριβο απο τα τζαμπο! δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι γιατι ειχα τσακωθει με τον ιδιοκτητη αυτων των μαγαζιων και απο τοτε δεν εχω ξαναπατησει και παρολο που ειναι διπλα μου προτιμω να κανω 25 χιλιομετρα και να παω στα τζαμπο!

κικι αποτι καταλαβα στο δημοσιο νοσοκομειο δεν θα πληρωνουμε τιποτα αλλα δεν θα περνουμε επιδομα ενω στο ιδιωτικο πληρωνεις κανονικα και περνεις το επιδομα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιλουμπίτσες, τι κάνετε;;;

Bourique περαστικά βρε κοριτσάκι, θα τρόμαξες πολύ... Είχα πέσει κι εγώ στις αρχές αλλά δεν είχα στραμπουλήξει κάτι, ευτυχώς. Φιλάκι και στον γιο σου. Προσοχή στα εφημερεύοντα, μην έχει πολύ κόσμο και κολλήσετε τίποτα... :?:?

Φλωριάνα περαστικά και στον δικό σου γιο ;);) Εμένα ξαφνικά πρήστηκε λίγο το πουλάκι του, έβγαζε και λίγα ασπράκια, τον πήγα στον γιατρό και μας είπε βαλανοποσθίτιδα, μάζεψε δηλαδή μικροβιάκια. Θα του βάζω betadine και θα πάρει και αντιβίωση :cry::cry: Και είναι η πρώτη μας αντιβίωση :|:| Δεν ήθελα να πάρει αλλά δεν θέλω και να μολυνθεί... Οπότε θα την πάρει για 3 μέρες...

Mariapapa ευχαριστώ πολύ και ευτυχώς που μου το είπες για να είμαι προετοιμασμένη για αντάπτορες... Αν μάθεις και άλλες πληροφορίες, πες μου ;););)

Κορίτσια κι εγώ στις εκπτώσεις θα ψωνίσω, έχω ήδη πάρει κάποια πραγματάκια αλλά και πάλι σε λογικές τιμές και έχω και αρκετά από το πρώτο.

Καλό βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας......

νινακι περαστικα στον μικρουλη σου.....

ελινουλινι μια χαρα η μπεμπα σας......ψηλη..ψηλη.....

εγω τα ιδια....το ποδι πρισμενο και ποναει.........ελπιζω να περασει συντομα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsakia m perastikoulia stis arrwstoules n sta mikrakia tous p einai arrwstoulika!!!!!

emeis eimaste kala,ta ninakia m ex8es me tara3an pragmatika polu kouvnma...xoreutries 8a vgalw xaxa nea d exoume ooooooooooooola kalaaaaaaaaaa!!!!!!!!!avupomonw va 3ekivnsoume agores

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες(και μανουλα Μαρια :D ),τι κανετε??Εγω πηγα χθες μια βολτα απο την κλινικη που θα γεννησουμε,ολα καλα,αυτες οι τιμες τους με χαλασαν λιγακι(λογικο βεβαια),αλλα και ευρυχωρα δωματια εχει και οι μαιες που ειδα μου φανηκαν καλες και ολα,ειχαμε παει και προχθες για καρδιοτοκογραφημα γιατι ενιωθα κατι που δεν ηξερα αν ηταν συσπασεις,οποτε πηγαμε και τα ειδαμε ολα απο πρωτο χερι(τελικα ηταν η τσαουσα μας που τουρλωνε τον ποπο και φαινοταν να πετρωνει το σημειο,χαχα).Απο σερβιετες κι εγω λοχειας ξερω οτι χρειαζονται,μαρκα δεν ξερω,δεν ασχοληθηκα ακομα,σουτιεν θηλασμου εχω 2 απο h&m και θελω να παρω αλλα 2 απο μαδερ που μου αρεσαν,ειναι λεοπαρ,αυτα που εχω δεν ειναι και πολυ σεξυ θα ελεγα :roll: οποτε μια χαρα.Μαρια κι εγω νυχτικιες θα παρω,μου ειπαν οτι οι πυτζαμες δεν βολευουν ακιρβως για τους λογους που ειπαν τα κοριτσια,αυτες που ειδα εχουν 3-4 κουμπακια μπροστα,εχω και μια μακρυμανικη που ειναι ετσι οποτε μια χαρα...θα μας τρελανουν με τα δημοσια?Ποια θα πηγαινει να γενναει αν ειναι να της βγαινει το ιδιο με την κλινικη?Μας δουλευουν???Ο γιατρος μου μας ειπε οτι το κανουν για να βαλουν στο παιχνιδι τις ιδιωτικες ασφαλιστικες που ηδη εχουν υπογραψει καποιες με καποια νοσοκομεια!Νομιζω για τη βαλιτσα χρειαζονται και επιθεματα στηθους,σωστα??Επισης,να ρωτησω,εχει καμια σας υγρο στις θηλες?Εμενα ξεκινησε στην 23η βδομαδα περιπου και πλεον εχω καθε μερα σχεδον ενα διαφανο υγρο,ποναει και το στηθος μεσα στη μερα και εχω σαν τσιμπηματακια στις ρωγες,η μαια που το ειδε ειπε ειναι φυσιολογικο να βγαινει και νωριτερα αλλα δεν το χα ξανακουσει.
,

Καλημέρα rose_d κι εγω απο την 23 εβδομάδα βγάζω καθε μερα απο αυτό το υγρό και ειναι και κίτρινο καμια φορα και με τρωνε και με τσουζουνε οι ρωγες μου. Ρώτησα τον γιατρο μου και μου ειπε δεν είναι τίποτα ειναι φυσιολογικοτατο (προγαλα μου το ονομασε) οποτε μην ανησυχείς :-)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evatsi κι εμένα με πονούσαν όταν ήμουν στη βδομάδα σου, αλλά έχει τώρα κανα δυο βδομάδες που σταμάτησε.

Όσο για τα δημόσια νοσοκομεία. εγώ κατάλαβα ότι τα ασφαλιστικά ταμεία πληρώνουν τα νοσήλεια και παίρνουμε και το επίδομα τοκετού, εκτός και αν χρειαστεί να νοσηλευτούμε περισσότερες μέρες οπότε και δεν παίρνουμε το επίδομα γιατί το χρησιμοποιούν για να πληρώσουν τα έξτρα νοσήλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??? ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟΥΛΙΑ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ Κ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥΣ. ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΔΗΛ ΤΑ 800ΚΑΤΙ ΕΥΡΩ????

ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΜΟΝΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑΚΙΑ ΜΑΣ. :D

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα.......

σημερα το ποδι ειναι καλυτερα....πρισμενο βεβαια αλλα δεν ποναει τοσο οσο χθες.......και λεω μπας και καταφερω να τον παω σημερα στο νοσοκομειο......

κοριτσια το επιδομα τοκετου δεν το δινουν αν γεννησεις σε δημοσιο μαιευτηριο..γιατι δεν πληρωνεις κατι..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβιτα με το καλο να τα επιπλακια σας......

καλα πηρα τηλεφωνο στο παιδων αγια σοφια που εφημερευει σημερα και μου ειπαν οτι η γαστρεντερολογικη δεν εφημερευει ποτε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερες καλημερες σε ολες τις εγκυουλες εκανα να μπω μερες και διαβαζω εδω και δυο ωρες αναρτησεις χεχε,

τι να πρωτοθυμηθώ,

Μαρια χαιρομαι που ολα πανε καλα με το μωρακι αντε αντε γρήγορα στο σπιτακι σας !!

bourique1983 τι μουντζα βρε παιδι μου ειναι αυτή , να προσεχεις και περαστικα για το ποδαρακι και για το παιδακι σου και αντε με το καλοοοοοο κοντευεις!!

mariapapa24 ευχαριστούμε για τις πολυτιμεςςςς συμβουλες σου....και περαστικουλια σας αντε αδειουλα ερχεται καιρος για ξεκουραση οσο μπορουμε

ελινουλινι τι γλυκα χεχε χασμουριοταν ε καταπληκτικό

νινακι περαστικα και σε εσας

Εβατσι μου κι εμενα με πονανε ειναι ποιο πολυ θα λεγα κατι σαν πονος-τσουξιμο-καυσος καπως ετσι αλλα κραταει λιγο και μεσα στην ημερα με πιανει 1-2 φορες....

ουφ αφου χαζεψα 2ωρες ωρα να συνεχισω τη δουλεια μου...χεχε ευτυχος ειμαι μονη στο γραφειο μου αλλιως θα με ειχαν παρει με τις πετρες

φιλακια σε ολες σας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koukles!!!ti ginete telika me ta kratika nosokomeia den exw katalavei oute egw..as mas pei kapoia pou kserei sigoura..to epidoma to epernan mexri prin ligous mhnes asxeta me ton an plhrwnan kati..

emeis ex8es paraggeilame kai thn koyrtina sto dwmatio ths mikrhs..thn phra se ekrou xrwma gia na einai oudeterh kai an 8elw vazw panw kamia petalouditsa pou 8a mporei na vgei an mas er8ei kanena agori argotera..

borique mou fainetai einai grafto na plhrwseis idiwth telika..

evita me to kalo ta epipla!!!ante na doume kai foto..

ninaki2 perastika ston mikro sou..8a perasei.

filia se oles!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ , ΕΧΩ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ 1200 , . Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΟΥΜΕ Κ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ 800 ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ (ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ). ΑΝ Κ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΜΙΛΗΣΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ Μ ΜΕ ΤΗ ΜΑΙΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ.. ΜΑΚΑΡΙ ΤΙ ΝΑ ΠΩ...

konstantina ΩΡΑΙΑ Η ΙΔΕΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗ ΚΟΥΡΤΙΝΟΥΛΑ... ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΙ ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ? ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ... ΓΙΑΤΙ Κ ΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΠΡΑΣΙΝΗ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΕΤΗ Κ ΘΑ ΗΘΕΑ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΛΩ ΚΑΤΙ... Α ΒΡΗΚΕΣ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΤΕΛΙΚΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια! περαστικα στα νινακια σας, ελπιζω συντομα να ειναι ολοι μια χαρα! μπουρικ ακομα ταλαιπωρεισαι ε? τι να πεις βρε παιδι μου... ευχομαι να ξεμπερδεψεις σημερα και προσοχη ε?!!

ελινουλινι σουπερ η κορακλα και ψηλη κιολας? ουαου!! Γμτ εμας δεν μας εχουν κανει 3δ και ελεγα δεν πειραζει, αλλα ζηλευω λιγο τωρα που το ακουω :oops:

Οσο για τα επιδοματα και τα δημοσια νοσοκομεια ενα χαος!! Δεν θα βγαλουμε ακρη, ασε που ετσι που ειναι τα πραγματα μπορει ολα να αλλαξουν μεχρι να γεννησουμε! :? Εγω που εχω ΤΣΜΕΔΕ παιρνω 2500 ευρω ασχετα με το τι θα πληρωσω (στο ιδιωτικο).. η πουστια ομως που εχουν κανει ειναι οτι δεν μου δικαολογουν τις εξετασεις κυησης, περιλαμβανονται λεει στο επιδομα :o Αστα βραστα!

Και μια απορια ακομα εχω η ασχετη μελλουσα μαμα.. τι ειναι οι πανες αγκαλιας??!!! :?

Νινακι εγω ετοιμαζομαι να παρω προικα και κατι λιγα ακομα απο αμαζον, συμφερει πολυ!Απλα ειναι καποια πραγματα που θελω που δεν τα στελνουν Ελλαδα, κριμα!δεν πειραζει...

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!! πως είμαστε σήμερα? και εμένα εβάκι με τάραξαν χθες βράδυ....πολύ κλωτσιά και δυνατές.....εσένα χορεύτριες και εμένα ποδοσφαιριστές :lol::lol:

Μπαίνω λίγο στα γρήγορα ..........

όσο για τα νοσοκομεία επειδή άκουσα πρώτα στις ειδήσεις που το είπαν και μετά μπήκα στο ιντερνετ να το ψάξω, είπαν ότι το υπουργείο υγείας ανακοίνωσε ότι οι ασφαλιστικοί οργανισμοί υποχρεούνται να καταβάλλουν απευθείας στο νοσοκομείο την δαπάνη,χωρίς να δώσεις εσύ τίποτα, όπως έδινες παλιά και περίμενες να πάρεις μετά επιστροφή από το ταμείο σου . Δηλαδή όσες έγκυες επιλέξουν να γεννήσουν σε δημόσιο νοσοκομείο ή σε ιδιωτικό που έχει σύμβαση με τα Ταμεία, τα έξοδα θα καλύπτονται απ' ευθείας με το επίδομα μαιευτικής περίθαλψης, χωρίς να εμπλέκεται η ενδιαφερόμενη.

Μένει τώρα να δούμε αν τα νοσοκομεία που γεννάμε έχει σύμβασει με τα ταμεία......

Τιμές ισχύουν αυτές που ανακοίνωσαν τον Οκτώμβρη.....

Λοιπόν πάω να μαγειρέψω και τα λέμε σε λίγο κοιλουμπίτσες μου........ φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...