Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου 2012 Νο2


Recommended Posts

ελα ρε τζενουλα......την εφτιαξα την βαλιτσα....απλα ξεχασα να το γραψω :oops::oops::oops: απλα θελω να παρω επιθεματα και πανες ωστε οταν ερθω να τα εχω....

κικη χαλια εεε;;;;;;;;αχ!!!!!τι να κανεις ρε.......υπομονη.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 935
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kiki m xaxa super t videaki ap'tnv prwtn stigmn p ma8ame oti exoume diduma n aderfn m olo auto m stelnei molis tis gkriniazw gia otidnpote :P

emena 3exasa na s pw oti me pe8ainei kai n mesn m idiaitera ka8e prwi oute na snkw8w ap't krevati d mporw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Πο πο γραψατε παλι σε 2 μερες τοσα πολλα που δε σας προλαβαινω.... :lol: Τι κανετε?Χθες το ειχα ριξει στις μαγειρικες και δε μπηκα,εκανα μια πολυ νοστιμη ψαροσουπα με πεσκανδριτσα και μπακαλιαρακι και μετα εκανα και κεικ βανιλιας!!!Σημερα φαγαμε σπανακοπιτα χωριατικη που εφτιαξε η γιαγιακα μου!Αχ,την πεμπτη εχω ραντεβου με το γιατρο για υπερυχο και ανυπομονω....Παντως εμεις το βλεπουμε το μωρο απο τη 16η βδομαδα σε 3d,μας κανει καθε φορα βιντεο και φωτογραφιες!Αντε να δω πως θα ειναι τωρα... :x Γιατι σε καποιες κοπελες ειχα διαβασει πως δεν τους κανει,να το ζητησουν!Εγω παλι απο κιλακια εχω παρει 3 με το ζορι...καλα ειναι νομιζω μεχρι στιγμης!Ε?

Φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια τι μ κανετε??? καλα το πρω σας διαβασα ποτε προλαβατε κ τα γραψατε ολα αυτα ???

αχ ποια εβαλε αυτο ωραιο κρεβατακι σπιτι??? φανταστικοοοοοοοοοοοοοοο!!!!

bourique1983 αντε επιτελους την εφτιαξες αυτη τη βαλιτσουλα... καλα για τα μικρα σου δεν θα σχολιασω ειναι σκετη γλυκααααααααααααααααααααααααα

εμεις φαγαμε κ ειπα να φτιαξω κ γω ενα κεικ που ειδα με νουτελα μεσα μιαμ μιαμ... περιμενω να κρυωσει να φαμε. τελικα τα πραγματακια μας θα ερθουν η πεμπτη η περασκευη ετσι μας ειπαν... αντε να δουμε.... κ μετα τις 6 θα παω να παρω μια πολυθρονα-κρεβατι που βρηκα για να κοιμαμαι στην αρχη στο δωματιο τ μπεμπι...

πολλα φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν βγήκαν πολυ καλες γιατι ειχε πολυ φως, αλλα οκ. Είναι το δωματιακη της Νεφελιτσας που το καναμε απο βρεφικο σε παιδικο. Δηλ. ουσιαστικα δεν καναμε τιποτα άλλο απο το να βγάλουμε κουνια, αλλαξιέρα κ ενα καναπε-κρεβάτι (ολα πήγαν στον δωμάτιο του μπέμπη) κ να βάλουμε το κρεβατάκι που πήραμε στην μικρή μας μαιμου. Αααα επίσης αλλαξαμε κ το φωτιστικο, περιμέναμε να μεγαλώσει λίγο για να της βαλουμε αυτο, να καταλάβει την αλλαγη.

DSC02621.jpg

DSC02620.jpg

DSC02623.jpg

DSC02631.jpg

DSC02635.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι,

Burique να χαίρεσαι τον αντρούλη σου, ό,τι επιθυμείτε!!

Elinoulini πολύ σε ζηλεύω για τα κιλά, εγώ είμαι ήδη στα +10...

anthropaki τι ωραίο το δωμάτιο της μικρής!!! Ειδικά το φωτιστικό και το κάδρο με την Tinkerbell είναι τέλεια!!

Μόλις γύρισα από τη γιατρό, είδαμε το μπέμπη μας και δόξα τω Θεώ είναι όλα καλά. Φτάσαμε τα 930γρ και έχει πάρει ήδη θέση. Η γιατρός μας είπε ότι υπάρχει μια περίπτωση να ξαναγυρίσει αλλά το πιο πιθανό είναι να μείνει έτσι.

Της είπα αν είναι απαραίτητο να κάνω την καμπύλη ζαχάρου και μου είπε ότι μπορώ να κάνω τη μικρή, της μιας ώρας, οπότε το γλύτωσα το τρίωρο (εκτός και αν η μικρή καμπύλη δεν βγει καλή).

Ασβέστιο παίρνετε όλες? Εμένα νόμιζε ότι μου είχε δώσει αλλά δεν το είχε κάνει. Και τώρα που της το είπα μου έδωσε να κάνω εξέταση αίματος για το ασβέστιο και μόνο αν είναι χαμηλό θα μου το ξεκινήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sorry bre μανούλες πουεβαλα πολλές, αλλα δεν κατάφερα να το βγάλω ολο με μια φωτο.

Ετσι ήταν αρχικά οταν η μικρή ήταν ακόμα στην κοιλίτσα μου (ήμουν 7,5 μηνών εγκυος όταν βγάλαμε αυτή την φωτο, στην συνέχεια το βελτιώσαμε αρκετά, με μικρές αλλαγές). Στο πρωτο παιδάκι, ημουν βιαστικη, τα ειχα ολα ετοιμα, βαλιτσες δωμάτιο κτλ απο νωρις. Τωρα παω πιοοο αργάααα :). Πάντως στην αρχή η μικρούλα μας, ήταν στο δωματιο μας για τους πρώτους 5 μήνες στο λικνο, αλλα παρόλα αυτά με ειχε βολέψει που ηταν ετοιμο κ το δωματιάκη της.

DSC00510.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια τι μου κάνετε? όλα καλά?

Ανθρωπάκι παραμυθένιο το δωμάτιο της κορουλας σου να την χαίρεσαι!

Bourique με μαλακό τράχηλο και 2 διαστολή δεν το κόβω να παίρνεις όλο το μήνα θα ερθει μάλλον πιο νωρίς η μπεμπα.

Εγω ειμαι αρρωστούλα με συνάχι και πονολαιμο το εχω ρίξει στα τσάγια και λεω σήμερα το βράδυ να βάλω και λίγο βιξ μπας και μου περάσει μια ώρα αρχύτερα.

Εγω στα κιλα είμαι στα 8 αλλα δεν με έλεγες αδυνατη πριν μείνω εγκυος. Αν φτασω και δεν περάσω τα 13 θα είμαι ευχαριστημένη. Γενικά οι αδυνατες κοπέλες χρειάζεται να παρουν πιο πολλά κιλα για να ανταπεξελθουν σε μια εγκυμοσύνη, αυτη την αποψη εχω σχηματισει απο φιλες οποτε χαλαρααααα και όχι ανχος λιγη προσοχή θέλει.

Δεν εχω αλλα νεάκια καλό σας βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα..... ασβέστιο εγω παιρνω απο την αρχη της εγκυμοσυνης αν και ο γιατρος με ειπε οτι αν τρωω ενα γιαουρτι ειναι το ιδιο.......κοιταξτε με γιατρο ορθοπεδικο που μιλησα , μου ειπε το μωρο το ασβεστιο που πρεπει να παρει θα το παρει απο εσενα απλα ειναι καλυτερο να το παιρνουμε και για εμας και για τα δοντια , αλλα και για τα κοκκαλα μας αργότερα , οποτε μου ειπε και να σου μεινουν τα χαπια δεν πειραζει να τα παίρνεις και με το που γεννήσεις....οσο για το δωματιο της μικρης υπεροχο..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες τι κανετε?????λιγες μερες ελειψα και γεμισαμε τις σελιδες!!!!βλεπω να περναμε τις 100 και να παμε για το Νο 3!!!!!! :D:D

Anthropaki τελειο το δωματιο και το φωτιστικο ολα τα λεφτα!!!!!1Και το λικνο στην αλλη φωτο που εβαλες ειναι πολυ ωραιο!!!!!!!

bourique μου μπηκες στην τελικη ευθεια ε???Πωπω!!!!κατι διαβασα για διαστολη 2???Κοιτα στο νοσκομειο οταν ημουν, ηταν μια κοπελα στο διπλανο κρεβατι με πληρη εξαλειψη τραχηλου και διαστολη στο 2, και οταν ηταν 34η εβδομαδα υπεγραψε και εφυγε απο το νοσοκομειο γιατι δεν αντεχε εκει μεσα ( ειχε πολυ καιρο) και τελικα ολες απο το θαλαμο εκει γεννησαμε και αυτη ακομη ειναι στην 38η εβδομαδα και τωρα της λεει ο γιατρος να περπαταει μπας και γεννησει!!!Θελω να πω αν ειναι ετσι τα πραγματα για σενα μην αγχωνεσαι οτι μπορει να γεννησεις πολυ νωρις...ασε που εισαι μια χαρα στις εβδομαδες....οποτε, ολα καλα!!!!!

nan μου περαστικα!!!!!

Elinoulini Μια χαρα ειναι τα κιλα σου...εγω μεχρι τον 7ο που εφτασα ειχα παρει 7 κιλα...τουλαχιστο γλυτωσα τα πολλα κιλα στους τελευταιους μηνες , γιατι ειχα αρχισει να τρωω πολυ!!!!! ;)

Και οσο για εμας, καλα παμε ειμαστε σταθερα χωρις προβληματα και λοιμωξεις οποτε ειμαστε σε καλο δρομο.....

Α! και να μην ξεχασω!!!το γερμανικο σαιτ ειναι πολυ καλο και θελω να παραγγειλω, αλλα παρειγγειλε καποια να μας πει???

Σας φιλω, καλο βραδυ φουσκοκοιλιτσες μου!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!

Anthropaki τέλειο το δωμάτιο της Νεφελίτσας!!! :):):)

Bourique έρχεταιιιιιιιιιι.... Αφού έφτιαξες και βαλίτσα είσαι μια χαρά ;););) Σούπερ το κρεβατι της φωτο σου.

Maria5 πολύ χαίρομαι που είστε καλά!!! :):):);););) Πολλά φιλάκια στο νινάκι σου!!!

Πήρα σήμερα τα αποτελέσματα των εξετάσεων και είναι όλα καλά. Η καμπύλη δε σούπερ, 70 ζάχαρο νηστική και 78 με την γλυκόζη. Οπότε συνεχίζω να τρώω κανονικότατα... Ζυγίστηκα και είμαι +9 :oops::oops::oops: Δεν φαίνεται όμως ρε κορίτσια... Απλά ξέρω από τώρα οτι θα ξεπεράσω τα κιλά της πρώτης εγκυμοσύνης... Τι να κάνω αφού πεινάω και είμαι λιχούδα... :oops::oops::oops: Ξεκίνησα 57 για να δω που θα φτάσω...

Επίσης παρήγγειλα από το iherb.com βιολογικές κρεμούλες και αφρόλουτρα για το νινί και μου ήρθαν σήμερα. Είναι πολύ ωραία :)

Καλέ καμία δεν ξέρει από το amazon;;; Θα το βάλω και στο γενικό μήπως ξέρει κάποια κοπέλα.

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!!!!ησυχια μεσα στο σπιτι......τα μικρα κοιμουνται και χαλαρωνω......

μαρακι πολυ χαρηκα με τα νεα σας......ποσο εχει παει ο μικρος;;;;εσυ πως πας με το γαλα....ολα οκ;;;;αν θελησεις κατι ρωτα...

τζενουλα πολυ ομορφο το δωματιο.....αντε περιμενουμε φωτο και απο το αγοριστικο....

nan σχετικα ειναι ολα.....δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα γεννησω αμεσα.....στον ιασονα στην 37 ειχα διαστολη 2 και μαλακο τραχηλο αλλα δεν γεννησα......τεσπα.....κανεις δεν ξερει......

κορινα μια χαρα ο μπεμπακος σας......

εγω παλι εχω πονακια....παρολο τα μποσκοπαν......ασε που με εχουν ταραξει οι διαρροιες και κατα συνεπεια οι αιμορροειδες μου.............χαλια ειναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!! τι κανετε? εμεις μολις γυρισαμε απο τον γιατρο και πανε ολα πολυ καλα!!! ειμαστε 1164 γρ.! με το κεφαλι ακομα επανω αλλα δεν πειραζει... ειναι νωρις ακομα! μου ειπε να αρχισω το περπατημα σιγα σιγα! αχ...φαινοτανε και το πουλακι του πολυ καθαρα και το μετρησε ο γιατρος και ειναι ενα εκατοστο!!! :D

ανθρωπακι πολυ ωραιο το δωματιο!

μαρια πολυ ωραια τα νεα σας!!! ποτε σας εχουν πει οτι θα τον παρετε σπιτι?

κορινα εμενα μου εχει δωσει ασβεστιο απο τις αρχες του εκτου!

νινακι δεν εχω ψωνισει ποτε απο το αμαζον αλλα μπαινω πολυ συχνα και χαζευω! ξερω οτι για αυτο το διαστημα ειναι δωρεαν τα μεταφορικα για ελλαδα απο ενα ποσο και επανω (25 λιρες νομιζω) αλλα πρεπει τα προιοντα να τα πουλαει το ιδιο το αμαζον και οχι καποιο καταστημα! δες τιμες που εχει για τα παμπερς να παθεις πλακα! εχω δει γενικα πολλα πραγματα που μου αρεσουν αλλα δισταζω να τα ψωνισω! εσυ κοιτας για σεντονια προικες και τετοια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariapapa τέλεια τα νέα από τον νινί σου με το μεγάλο πουλί!!! ;););)

Στο amazon κοιτάω για αποστειρωτή, ατμομάγειρα, μπιμπερό όλα αυτα της avent που τα έχει στη μισή τιμή σε σχέση με Ελλάδα. Θεωρώ ότι είναι πολύ καλές οι προσφορές που έχει ρε συ. Που το λέει όμως ότι είναι δωρεάν τα μεταφορικά;;; Ξέρεις που μπερδεύομαι; Εκεί που γράφει γενική χρέωση και χρέωση με το κομμάτι. Δηλαδή πληρώνεις ένα γενικό ποσό και μετά ξεχωριστή χρέωση για καθετί που παίρνεις;;; :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Τι κάνετε;;; Όλες καλά έτσι;;

Αντε 2 μέρες έμειναν και μετα ΣΚ!!!! Βαριέμαι πια στη δουλειά, εχω βαρύνει κι όλας και είμαι αστα να πανε :cry::cry: Στις 15 Δεκεμβρίου βγαίνω σε άδεια από το ΙΚΑ. 1 μήνας έμεινε [smilie=blob1.gif][smilie=blob1.gif] Αλήθεια ξέρει καμία πόσα είναι τα χρήματα που δείνει το ΙΚΑ για το επίδομα κύησης;;;

Μαρακι πολύ χαίρομαι που πάνε όλα καλά. Αντε γρήγορα στο σπιτάκι σας!!!!!

Φιλάκια σε όλες κοιλουμπίτσες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φουσκοκοιλιτσες,τι κανετε??Εχουμε κι αλλη ετοιμογεννη βλεπω,ωραια..μπορικ,με το καλο,ερχεται το μπεμπακι συντομα!!Ανθρωπακι,το δωματιο της μικρης σας ειναι υπεροχο,πολυ παραμυθενιο!Μαρια,πολυ ωραια τα νεα σας,ειναι στην εντατικη ακομα ή σε απλη θερμοκοιτιδα(δεν ειναι το ιδιο ε?)?Φλωριανα,κοντευεις κι εσυ για την αδεια,εγω οταν σταματησω θα χω μπει στο μηνα μου(κανω μαθηματα αγγλικων και δεν μπορουσα να τα αφησω πιο νωρις),αλλα δουλευω λιγες ωρες και δεν κουραζομαι.Το επιδομα απο το ικα ηταν 900€ νομιζω(συν τις μερες της αδειας αλλα αυτα δεν τα ξερω καθολου εγω),αλλα δες το και ρωτα γιατι εχουν αλλαξει ενα σωρο και τωρα λενε αν γεννησουμε σε δημοσιο δεν δικαιουμαστε επιδομα κλπ κλπ,αλλα δεν διευκρινιζει ταμειο :? Εγω πηγα χθες σε ενα σεμιναριο απο τα μαδερκερ,καλο ηταν αλλα καταλαβα οτι ο καθενας θα λεει τα δικα του κι εμεις ακολουθουμε μεν καποια αλλα αν τα κανουμε ολα θα πρεπει τη μια φορα να κανουμε κατι και την αλλη μερα να το κανουμε αλλιως.Η μπεμπα μας ειναι υπερκινητικη οπως παντα και κλωτσαει,εγω νυσταζω και μαλλον θα ξαναπεσω για υπνο!!Ααα,χθες πρωτη φορα εκατσα σε λεωφορειο..ειχε κενες θεσεις κι εκατσα εκει που ειναι για εγκυες κλπ,ηρθε μια γιαγια με κραγιον και κοιτουσε συνεχεια αλλα δεν της εδωσα σημασια,σιγα μη σηκωνομουν παλι.Μετα που σηκωθηκα ειδε την κοιλια κι ελπιζω να καταλαβε :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera kouklei anthropaki xaxa super t dwmatio ntav kai einai!!!!!maria polu kala ta nea ap't mpempino avte suntoma spitaki sas!!!!asvestio egw pairnw ap't 4o an 8umamai kala...koritsia...

mallon eimai n movn p den exw kanei kamia apolutws agora gia tis koritsares m?????oute dwmatio exw ftia3ei,oute exw paei na dw tpt........na 3ekivnsw lete mnv trexw kai d ftanw teleutaia stigmn???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!

μαρακι μπραβο κοριτσακι, πολυ χαιρομαι που πανε ολα καλα.. με το καλο να παρετε τον μπεμπη σπιτι!

ναν περαστικα και σε σενα μπουρικ..

ανθρωπακι σουπερ το δωματιο!!! σκετο παραμυθι....

ευακι μην ανησυχεις κι εγω τιποτα δεν εχω κανει απο ετοιμασιες! :? Ευελπιστω αυτο το ΣΚ να βαψουμε το δωματιο μας οποτε εχω απλα αρχισει να αδειαζω σιγα σιγα! Εχει πλακα, γιατι μενουμε σε 2αρι και μετακινουμε με αγωνια πραγματα απο την κρεβατο καμαρα στο σαλονι!! ευκαιρια και για πεταμα βεβαια! ;) Ασβεστιο κι εμενα θα μου ξεκινηει τον επομενο μηνα, δηλαδη στον 7ο.. Κιλακια ειμαι στα +6 τελικα, ελπιζω να μην γινω τεραστια απο εδω και περα!! :lol:

Μολις γυρισαμε απο τον εμβρυικο υπερηχο καρδιας. Ολα πηγαν μια χαρα, η καρδουλα της μικρης ειναι γερη και δυνατη, χτυπα στα 140 το λεπτο!!Αυτες τις μερες ειμαι σπιτι και δουλευω λογω Πολυτεχνειου αποφευγω το γραφειο στο κεντρο! ελπιζω να ειναι ηρεμα τα πραγματα φετος... φιλια σε ολες!

νινακι αν δεις οτι αξιζουν οι αγορες απο αμαζον πες μας κι εμας!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλουμπίτσες!

ευχαριστούμε για τα ομορφα λογάκια για το δωμάτιο της μαιμουδίτσα μας!

Μαράκι πολυ χαρηκα με τα νεα σου! Μακαρι να πάρει τα πανω του γρήγορα ο μικρούλης κ να πατε δυνατοι στο σπιτάκι σας.

Φλωριάννα με το καλο να βγεις σε άδεια να ξεκουραστείς λίγο.

Τwiggi τα κιλάκια σου ειναι μια χαρα, ουτε να το σκεφτεσαι. Πολυ καλά τα νεα για την καρδούλα σας!

Μariapapa, poly ομορφα νεα! Προικισμένος απο τώρα ο μικρός :lol::lol::lol:

Γιωτούλα περαστικά βρε κοριτσάκι..

Εχτές το βράδυ πήγαμε στο γιατρό, μια χαρά ο μπέμπης μας! Οι εξετάσει καλές, αλλα η μανούλα..εχει παρει (κρατηθήτε)...10.... ΚΙΛΑ :(:shock: ...τοσα ειχα παρει στην Νεφελίτσα μέχρι την 39 εβδομάδα που την γέννησα κ τώρα εφτασα ηδη τα 10 :oops: .

Δεν με ξεχεσε πολυ ο γιατρος, αλλα το πηρε πρέφα με το που με ειδε..Τελείωσε απο σήμερα αρχίζω αυστηρή διατροφή (και ο θεος βοηθός), αντε γιατι το παράκανα..

Δεν αγχώνομαι για μετα γιατι ξέρω οτι θα τα χάσω (αυτά που θα παρω κ μερικά ακόμα που θέλω), αλλα απλά τα 10 κιλα μου λενε οτι το παράκανα 8-) .. Μου εβαλε κ λίγο χερι να ξεκουράζομαι μην εχουμε θεματα παλι.

Απο το αμαζον δεν εχω παραγγείλει κατι οποτε δεν ξέρω ...

καλημέρα μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσες εγκυμονούλες, και γλυκιά μανούλα Μαρία!!!!!!

Τι κάνετε? ΚΡΥΟ ΠΟΛΥ ΣΗΜΕΡΑ.......

Μαράκι πολύ χάρηκα με τα ευχάριστα νέα σου!!!! άντε με το καλό να το πάρετε στο ζεστο σπιτάκι σας!!!!

Εγώ κορίτσια ευτυχώς είμαι καλύτερα, απλά έχω ακόμα κάθε βράδυ καούρες...... :?:?

Ευάκι εμένα δεν με έχει πιάσει ακόμα η μέση, μόνο που και που η πλάτη με πονάει λίγο....όσο για τα ψώνια ξεκίνα καλύτερα από τώρα σιγά- σιγά γιατί εμείς οι διδυμομανούλες θα βαρύνουμε πολύ πιο γρήγορα και μετά δεν θα μπορούμε να τρέχουμε..... το ίδιο μου είπε και μια φίλη μου που είχε δίδυμα αμέσως μετά την β-επιπέδου άρχισε να ψάχνει...και εμείς θα βάψουμε το δωμάτιο το ΣΚ και μέχρι να μπω στον 7ο πρέπει να τα έχω όλα τακτοποιήση.....

Ελινουλίνι μόνο 3 κιλά :shock: ? πως τα κατάφερες ρε θηρίο :o ? Αλήθεια ήθελα να σε ρωτήσω πόσο θα σου στοιχίσει η τοιχογραφία του Nathan? είναι μεγάλη? καλά ο τύπος είναι φοβερός!!!!!!

Anthropakiτο δωμάτιο είναι ΤΕΛΕΙΟ, το παλάτι της μικρής νεραΪδούλας!!!!!!!Άντε να δούμε και του μπέμπη......μην αγχώνεσαι για τα κιλά σιγα σιγά θα τα χάσουμε όλες μαζί ....για την κούραση όμως καλά έκανε και σε μάλωσε είπαμε ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΧΑΛΑΡΑ ;);)

Κορίνα μια χαρά ο μπεμπούλης :) !!! Εγώ παίρνω ασβέστιο από τον 4ο περίπου μήνα, γιατί έχω θέμα με το γάλα με φουσκώνει και τρώω μόνο γιαουρτάκι και τυριά....

Περαστικούλια στις αρρωστούλες !!!!!

Φλωριάννα υπομονή λίγο ακόμα και αρχίζει η άδεια!!!!

twiggy μια χαρά η καρδούλα της μικρούλας μπράβο!!!! την καλύτερη δουλειά θα κάνεις κάτσε σπιτάκι γιατί φέτος περιμένουν πολλά επεισόδια..... ο αντρούλης μου είναι αστυνομικός και θα είναι αύριο όλη μέρα κοντά στην Αμερικάνικη πρεσβεία και έχω αγχωθεί από σήμερα :?

Μαριαπαπα μια χαρά το τσουτσουνάκι του μπέμπη :o:lol::lol::lol: όσο για το site εγώ κοιτάω να πάρω σεντονάκια και προίκες.

Κορίτσια μάλλον θα παραγγείλω τις επόμενες μέρες από το Γερμανικό site, οπότε θα σας πω μετά αν είναι καλά.αν και εγώ που γνωρίζω τα γερμανικά προϊόντα τα θεωρώ εγγύηση!!!!!

Βρε κορίτσια ταχυκαρδίες έχετε? εγώ όταν ξαπλώνω ακούω την καρδιά να χτυπά σαν τρελή......

Περιμένωνέα σας πάω να τηγανίσω τα ψαράκια μου θα τα πούμε πιο μετά!!!!! Μάκια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthropaki ti na pw k egw gia ta kila????agxwnomaste gia t idio logo gt k emena d me noiazei t meta 8a ta xasw t 3erw...gia t twra anusnxw

kiki m mallon auto 8a kanw 8a t suzntnsw snmera kai 8a t valw sto programma mes tns epomevn evdomada va pame opwsdnpote!!!!ax wraia 8a einai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια!Τι μου κανετε?Εγω ειχα βγαλει κιμα να φτιαξω σπιτικα burgers,αλλα τελικα με δελεασε η γιαγια μου που φτιαχνει γεμιστα και τα λιγουρευτικα οποτε....τα αφησα για αυριο! :D

Με τα κιλα kiki μου δε ξερω πως τα εχω καταφερει...το πρωτο 3μηνο ειχα χασει και 2-3 με τους εμετους,αλλα και μετα και μεχρι στιγμης δεν εχω αυτες τις λεγομενες "λιγουριτσες",τρωω οπως και πριν,μπορει και λιγο λιγοτερο γιατι εχω μερικες καουρες ωρες ωρες...μακαρι να μην τα παρω αποτομα απο εδω και περα! :lol:

Ναι ο nathan,οντως κανει τρομερη δουλεια,κοιτα οι τιμες του κυμενονται απο 700-1300Ε οπως μας ειπε,εμας επειδη ειναι αρκετα μεγαλο το παιδικο και το θεμα που του ζητησαμε να μας κανει(disney) ειναι "γεματο" και μας ειπε οτι ισως θα ειναι και το πιο "γεματο" δωματιο που θα εχει κανει,μας ειπε 1200Ε.Τωρα αφου μπηκαμε στο χοροοο... :D Παντως πιστευω θα τα αξιζει τα χρηματα!Οταν μας το ετοιμασει με το καλο θα βαλω φωτο να το δειτε να μου πειτε τη γνωμη σας!

Αυριο εχω υπερηχοοοο,αντε ανυπομονω!!! [smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις εγκυούλες και στο Μαράκι μας που πολύ χαιρόμαστε που είναι καλύτερα ο μικρούλης της!!! Παλικάρι ο μικρός μπράβο του!!!

Εμείς είμαστε καλά και φουσκώνουμε μέρα με τη μέρα. Νιώθω την κοιλιά τόσο τεντωμένη που δε ξέρω αν μπορεί να τεντωθεί άλλο. Είναι στιγμές που νιώθω ένα φούσκωμα που νομίζω θα σκάσω. Με πιέζει στο στομάχι η μικρή μάλλον και γι'αυτό ζορίζομαι. Πονάει πολύ η λεκάνη μου ρε γμτ και χθες άρχισε να πονά κάπου εκεί κάτω στη βάση της κοιλιά μάλλον στο ηβικό οστό. Όχι όμως πόνοι περιόδου οπότε δεν ανχώθηκα. Τώρα Παρασκευή θα πάμε να την δούμε την ζουζούνα! Ανυπομονώ!

Ανθρωπάκι πολύ μου άρεσε το δωματιάκι σας!

Ασβέστιο εγώ από τον 4ο έπαιρνα έως τώρα, αλλά εγώ δε μπορώ να πιω γάλα τώρα στην εγκυμοσύνη, γιατί μου φέρνει φοβερή δυσπεψία, μόνο γιαιυρτάκια τρώω.

Ευάκι εγώ θα σε συμβούλευα να μην τα αφήσεις τελευταία στιγμή. Να ξέρεις στον 8ο και 9ο ειδικά εσύ με διδυμάκια δε θα μπορείς να κάνεις και πολλά. Καλύτερα άρχισε αρχικά με μια έρευνα αγοράς στα χοντρά πράγματα: καρότσια κρεβατάκια κτλ και σε κανένα μήνα άρχισε και τις αγορές στα πιο ψιλά.

Αυτά κορίτσια θυμάμαι! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελινουλινι,οντως κανει τελεια δουλεια ο τυπος αλλα πολλα ζηταει βρε κοριτσι..ευακι,κι εγω το ιδιο λεω,και επισης εμεις ευτυχως τα μεγαλα τα πηραμε πιο νωρις και ειχαμε χρηματα,τα τελευταια που εμειναν(λιγα βεβαια)θα μας ζορισουν αφου περιμενουμε και τη δεη(και θα δωσουμε ενα 900ρι μεσα στο νερο μονο για το φορο σπιτιου),εχουμε και τις ασφαλειες των αμαξιων που πεφτουν μαζι γμτ και οι 2,εσκασε και το λαστιχο χθες και μας ζητανε ενα σωρο λεφτα γιατι ειναι απο το μεγαλο αμαξι(στεισον θελαμε,καλα να παθουμε)κι ειναι μεγαλες διαστασεις,αν τα ειχαμε αφησει για αργοτερα δεν θα καταφερναμε να παρουμε τιποτα,δυστυχως μας καναν ετσι που δουλευουμε για τους φορους,οποτε αν εχετε καποια χρηματα τωρα,παρτε ο,τι προλαβαινετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...